TWEE KEER GOUD OP NEELTJE JANS Ouders van peuters, kleuters en schoolkinderen alarmeren Con Amore zesentwintig keer... DE ZIERIKZEESCHE COURANT WAT Het gaat niet goed met het onderwijs NIEUWSBODE Fruittelers Twee Schouwen-Duivelandse fruittelersbedrij- ven doen mee aan de landelijke open dag op zaterdag 6 september. Iedere belangstellende is welkom. (Pag. 2). Welstandscommissie Ondanks het feit, dat de meeste aanvragen zonder discussie positief worden beoordeeld heeft de welstandscommissie een ongewenst negatief imago. (Pag. 3). Eerste paal In Oude Tonge werd de eerste paal geslagen voor een nieuwe MEAO. De streekschool op Goeree-Overflakkee voorziet in een grote be hoefte. (Pag. 4). Sportpark Bannink Het komende weekeinde komt er een einde aan een miljoenenproject op sportief gebied in Zierikzee. Het gerenoveerde sportpark Ban nink wordt officieel geopend. (Pag. 11). DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1986 143ste jaargang Nr. 23993 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Aangezien de mensen veel meer naar hun karakter hande len dan naar hun verstand, moet het doel van het onder wijs zijn: karaktervorming. Gustave Le Bon Minister huldigt Ridders van de weg NEELTJE JANS - Een verrassend feest werd dinsdag ochtend op Neeltje Jans gevierd: twee Goese chauffeurs van transportbedrijf Kole bv te Kapelle, Piet Dalebout en Jan Rooze werden tot 'Ridder van de weg' geslagen. De organisatie van dit feest was in handen van Transve- mij (Transport Verzekerings Maatschappij) welke orga nisatie zelfs minister drs N. Smit-Kroes (toepasselijk^ Verkeer èn Waterstaat) naar het werkeiland had gehaald om het bij het ridderschap behorend goud persoonlijk uit te reiken. Volkomen verrast, dat waren de twee chauffeurs, die door de minister (rechts) goud kregen opgespeld. De voorbereiding van één en ander geschiedde in het diepste geheim zo dat de verrassing dan ook compleet was toen onder leiding van dirigent J. Handels het Limburgs muziekkorps Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WORDT HET Je bent vier....en je wilt naar de kleuterschool, maar meneer Deetman zegt, dat dat nog niet mag. Rare man, moet je nog langer bij die 'ukkies' op de peuterspeelzaal blijven. ZIERIKZEE - Het gaat niet goed met het onderwijs. Van die boodschap zullen zoveel mogelijk ouders van peuters, kleuters en schoolkinderen de komende weken worden doordrongen. De algemene, katholieke en pro testants christelijke honden van onderwijzend personeel gaan er in samenwerking met betrokken besturenbon den en ouderverenigingen alles aan doen minister Deet man ervan te weerhouden zijn drastische bezuinigings plannen voor het onderwijs door te voeren. Daartoe zullen breed opgezette acties worden gevoerd, ook op Schouwen-Duiveland. van Rijkswaterstaat de 'Dubbeldek ker' uit marcheerde ter huldiging van het duo. Dalebout en Rooze waren on vervolg pagina 3 Zelfs het muziekkorps van Rijkswaterstaat uit Limburg was afgereisd naar het werkeiland, om de huldiging luister bij te zetten. Drs. M. Broekema, Leraar Neder lands aan de RSG 'Prof. Zeeman' te Zierikzee, toont zich als landelijk hoofdbestuurslid van de Algemene Bond voor Onderwijzend Personeel (ABOP) tevreden over de samenwer king, die ten behoeve van deze acties tot stand is gekomen tussen ABOP, KOV en PCO. De onderwijsbonden krijgen tevens steun van overkoepe lende schoolbesturen en van ouder verenigingen. Enerzijds verheugend, die brede samenwerking; anderzijds een overduidelijk signaal dat de si tuatie ernstig is en dat het alle be trokkenen met het onderwijs - en wie is dat eigenlijk niet? - menens is deze keer. Broekema bezocht als districts bestuurder uiteraard ook de provin ciale ABOP-bijeenkomst dinsdag avond in Goes, waar plannen voor te volgen actievormen werden bespro ken. Er werd besloten tot een groot scheepse handtekeningenactie, die landelijk zal worden ondersteund met de Nederlandse Onderwijs Peti tie. Handtekeningen en petitie zullen op dinsdag 29 september - aan de vooravond van de Tweede Kamer be schouwingen op de rijksbegroting 1987 - aan minister Deetman worden aangeboden. Regionale ouderavonden Voorafgaand aan de kaartenactie en het uitreiken van de toelichtende brief via de scholen aan de ouders, zullen op maandag 15 september re gionale ouderavonden worden gehou den, zowel in Goes als in Zeeuws- Vlaanderen. Die bijeenkomsten gel den in Zeeland als officiële start van de grote actie tegen de voorgenomen onderwijsbezuinigingen. De thans opgestoken storm van protesten binnen de onderwijswe reld richt zich in hoofdzaak op de zo genaamde vier-jarigen maatregel;op de maatregelen voor het (voortgezet) speciaal onderwijs en op de zoge naamde vervangingsrcgeling. Broekema is overigens van mening, dat in het grootscheepse protest niet uitsluitend tegen deze plannen gea geerd moet worden. ,,Het gevaar be staat, dat de minister dan wel weer andere maatregelen tot bezuinigen bedenkt." Drastische maatregelen ten laste van het onderwijs dienen volgens hem voorlopig geheel achter wege te blijven. Vanuit de afdeling Oost-Schouwen van de ABOP zal het initiatief wor den genomën ook peuterspeelzalen en de daarbij betrokken ouders van de actie op de. hoogte te stellen. De voorgenomen maatregel van Deet man om kleuters niet meer op de dag, dat ze vier jaar worden op de basis school toe te laten, maar uitsluitend met ingang van het nieuwe school jaar, heeft immers ook verstrekkende gevolgen voor de peuterspeelzalen. „Dat wordt voor ons een groot pro bleemzegt Rudi Prager, leider van buurt- en clubhuis 'De Lichtboei', on der vigueur waarvan de beide peu terspeelzalen in Zierikzee draaien. Hij wijst op de veel grotere werk druk, die zal ontstaan en op de onmo gelijkheid peuters van tweeëneen half samen met de kinderen van bij na vijf jaar op te vangen. „Je komt dan als peuterspeelzaal voor een raar dilemma te staan", zegt Rudi: „moet je nou die jonge peuters niet meer toelaten of moet je die oudere kleuters, die eigenlijk toe zijn aan de basisschool niet meer opvan gen?". Hij vindt dat de peuterspeelzalen zouden worden opgescheept met de vervolg pagina 3 Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Koude nacht Na een koude nacht en plaatselijk enkele mistbanken wordt het vrij zonnig en droog weer. De wind is zwak tot matig uit zuidwestelijke richting. De temperatuur gaat om hoog tot ongeveer 20 graden. Mini mumtemperatuur komende nacht 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 8 sept.: Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 4 Zondag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht west 4 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 5 sept. Zon op 06.57, onder 20.19 Maan op 08.04, onder 20.54 Eerste Kwartier: 11 september (09.41) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen, vrijdag, krijgen we naar verwachting een mooie nazo merdag. Er komen perioden met zon en het blijft praktisch overal droog. Vannacht ligt de minimumtempera tuur tijdens opklaringen bij circa 8 graden. Morgenmiddag wordt een maximum van omstreeks 20 graden bereikt. Er staat een matige wind uit west en later zuidwest. De weersverbetering wordt veroor zaakt door het dichterbij komen van een hogedrukgebied. Zaterdag gaan de barometers echter alweer dalen. Het wordt dan minder zonnig en de kans op neerslag neemt weer toe. ZWOLLE - De ambtenarenrechter in Zwolle ziet geen mogelijkheden een succesvolle terugkeer af te dwin gen van D. Kroes als teamleider bij de sociale dienst van Hengelo. De rechter heeft daarom het verzoek ge honoreerd dat de geschorste Kroes had ingediend om overplaatsing naar de gemeentelijke secretarie te voor komen niet gehonoreerd. ZIERIKZEE - De Noordgouwse muziekvereniging Con Amore heeft voor de zesentwintigste keer een optreden ver zorgd aan boord van een schip van de Nationale Stichting Varende Recreatie voor Zieken en Verpleegden. D< muzi kanten deden dat op de MS Prins Willem Alexander, die lag afgemeerd aan 't Luitje te Zierikzee. Aan boord waren beivoners van de Stichting Christelijk Verpleegtehuis Hilversum. Alvorens Con Amore met haar kersverse dirigent K. van der Maas een staaltje van haar kunnen gaf. was het de beurt aan het solistenensemble van de Christelijke Scholengemeenschap Prins Maurits uit Sommelsdijk. Het gezelschap mocht rekenen op dc muzikale leiding door Mar van der Veer. Omstreeks 21.30 uur werd het feestelijke Zierikzeese programma afgesloten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1