Elly van Hulst en Cor Troost voornaamste corifeeën tijdens openingswedstrijd van nieuwe kunststof-accommodatie NIEUmBODE Gerenoveerde sportpark Bannink in Zierikzee zaterdag officieel open Tennisclub WIK begroet nieuwe clubkampioenen Zomeravond- bridgedrives besloten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag l september 1986 Nr. 23993 11 constateert Troost. De Spirit-atleet, die het liefst traint op de Nenijto- baan van AVR, omdat zijn eigen ac commodatie in Oud-Beijerland iet wat lachwekkend aandoet, doet nog nauwelijks aan krachttraining. Zijn negentien lentes geven daar ook nog geen aanleiding toe. Hij heeft nog tijd genoeg. ,,De beste tienkampers zijn achterin de twintig. Ik heb dus nog tien jaar voor de boeg. Ik zie wel waar ik kom. Voorlopig kom ik nog niet aan de twintig uur training van Rob de Wit. Daar groei ik beetje bij beetje naar toe". Vast staat, dat Cor Troost zich nooit zal specialiseren. ,,Ik vind de tienkamp het mooiste wat er is. Daar ligt mijn doel". Recordhouders De nieuwe kunststof-accommoda tie van Delta Sport krijgt tijdens de openingswedstrijd bezoek van nog meer recordhouders. Speerwerper Je roen van der Meer van VL/TC verbe terde op 27 juli het Nederlands record van Marc Heijneman tot 73J22 meter. Inmiddels deed hij er nog een schepje bovenop. Hij zal in Zierikzee een staaltje van zijn kunnen geven. ADA-atlete Deborah Dunant is Ne derlands kampioene bij het kogelsto ten en eindigde bij het discuswerpen als tweede. Zij zette tijdens het Grand Prix-toernooi in Hengelo de beste seizoenprestatie kogelstoten neer via een afstand van 16.24 meter, maar tijdens de NK kwam zij nog vijf centimeter verder. Met de discus moest zij Impala-atlete Bea Wiarda net voor laten gaan. ADA-clubgenote Edine van Heezik is nationaal kam pioene op het verspringen met een sprong over 6.49 meter. Ook in Zie rikzee van de partij is de achttienja rige in Spijkenisse woonachtige Ey ob Muller. De jeugdige 1500 meter-specialist, die op de wereld ranglijst van de junioren op de achtste plaats staat met een tijd van 3.45,45 min. debuteerde evenals Cor Troost tijdens de WK in Athene, maar stelde daar ook wat teleur door niet door te dringen tot de finale. Na 1200 meter kopwerk ontbrak hem de kracht om door te drukken tot het einde. Naast de genoemde toppers komen er ook nog tal van subtoppers naar Zierikzee en natuurlijk is ook de organiserende vereniging flink van de partij, zodat er een boordevol programma te zien zal zijn tijdens deze openingswedstrijd. In totaal zal een twintigtal verenigingen van de partij zijn. ZIERIKZEE - Het gerenoveerde Zierikzeese sport park Bannink wordt aanstaande zaterdag 6 septem ber officieel geopend door wethouder voor sportza ken en momenteel ook loco-burgemeester van Zierikzee L. J. van Gastel. De openingshandeling van het totale sportpark is om drie uur, waarna beurtelings ook de vier onderdelen van het complex hun ingebruikstelling beleven. De serie wordt ingezet bij de nieuwe kunststof atletiekaccommodatie, ongetwijfeld de grootste sportieve trekpleister, die Zierikzee nu rijk is. In de eerstkomende jaren zal blijken hoe belangrijk de accommodatie voor de expansie van AV Delta Sport is. Na de ingebruikstelling van de atletiekaccommodatie wordt een drie uur durende wedstrijd afgewerkt. Hieraan nemen tal van nationale toppers deel, waarvan elders op deze pagina de voornaamste de revue passeren. Om kwart voor vier is de ingebruikstelling van het verharde handbal- veld, waarna hier een wedstrijd wordt gespeeld tussen de herenploegen van Delta Sport en Celeritas. Om kwart over vier wordt de hockeyac- commodatie in gebruik gesteld. Hockeyvereniging HSD nam de be staande kantine over van de naar sportpark Den Hogen Blok vertrok ken" voetbalclubs en toverde het gebouw om in een totaal nieuwe accoxxmpgffö^Qp^pjrie, jng^j^ikfteÜ^pg^p .-yiprdt besloten met. de korfbalaccommoaatie. Dit gebeurt om kwart voor vijf. Ook HSD en All Ready laten een en ander gepaard gaan met een wedstrijd. Het officiële gedeelte, dat vooraf gaat aan de opening van het gereno veerde sportpark Bannink begint om een uur in de bedrijfsruimte van '"autoschadebedrijf Kort aan de Banninklaan. Twee uur later verricht loco-burgemeester Van Gastel de officiële openingsdaad, waarmee er een einde komt aan het miljoenènproject, dat de renovatie van Bannink en de daaruit voortvloeiende aanleg van Den Hogen Blok, was. Zierik zee is nu sportaccommodaties rijk, waarop veel gemeenten jaloers kun nen zijn. KERKWERVE - Ondanks de erbar melijke weersomstandigheden slaag de tennisvereniging WIK uit Kerk- werve erin het afgelopen weekeinde de nieuwe clubkampioenen te be groeten. Bij de senioren werden Mir jam Quartel en Hans Minnaar jr kampioen, terwijl bij de junioren Marianne Landman en Eelco Kou- wenberg met de hoogste eer gingen strijken. Marja Hart moest het in het en kelspel opnemen tegen Mirjam Quar tel in de eindstrijd. Het werd een boeiende strijd, die uiteindelijk door Mirjam Quartel werd gewonnen. Zij won de eerste set niet 6-3, maar ver loor de tweede met dezelfde cijfers. In de derde en beslissende set pakte de succesvolle speelster evenwel als nog het kampioenschap via 6-2 cij fers. Bij de heren belandden Hans Minnaar jr en Dick Quartel in de fi nale. Minnaar won zeer ruim met 6-0, 6-2. Het damesdubbelspel leverde een overwinning op voor Annelies Admi raal en Gcrda Minnaar. Zij klopten het jeugdige duo Marieke Exoo en Mirjam Quartel met 6-3, 3-6, 7-6. In het herendubbelspel werden vaderen zoon Minnaar kampioen. Zij klopten Wim Hart en Dick Quartel met 6-3, 6- 2. Met zijn zus Mirjam pakte Dick Quartel toch nog een titel. Zij won nen met 6-2, 6-0 van Gerda en Hans Minnaar. Bij de jongens aspiranten bereik ten Alex Hagesteijn en Wied van Vugt de finale. Het werd een boeiende strijd, die door Alex Hagesteijn werd gewonnen. Hij won dc eerste set over tuigend met 6-1, maar trok vervol gens aan het kortste eind (4-6). In dc derde en beslissende set eiste Ha gesteijn de zege weer op: 7-5. Bij de jongens junioren word Eelco Kou- vvenberg winnaar. Hij klopte Gerrie van de Hoek met 6-3, 6-4 in zijn laat ste jaar als junior. Bij de meisjes aspiranten en junio ren werd het een strijd tussen de zus jes Landman en Renden. Petra Land man verdedigde haar titel van een jaar tevoren, maar zij moest deze af staan aan Ingrid Renden: 3-6, 2-6. Bij de junioren stonden Hubrina Land man en Marianne linden tegenover elkaar. De laatste prolongeerde haar titel, ondanks he4 varlies van de eer steset: 4-6. G»3, 0*5. Öc prijsuitrei! .r.;, werd verricht door vice-voorzitter Hans Minnaar en Piet de Ruiter be zorgde de prijzen aan de jeugd. BURGH-HAAMSTEDE - De serie zomeravond-bridgedrives is besloten in het Burgh-Haamsteedse dorps huis De Schutse. De organisatie was ook nu weer in handen van bridge club Bridgekring '68. Voor de slot- avond kwamen 26 paren naar De Schutse. Aan deze avond werd een bijzonder tintje gegeven door in de drie groepen dezelfde spellen te laten spelen. Ofschoon er geen foefjes mee waren uitgehaald - behalve bij spel 24 - waren alle spelers in de veron derstelling, dat dit wel gebeurde, omdat er nogal wat interessante ver delingen in zaten. Toen na afloop was uitgelegd hoe de zaak in elkaar stak, had iedereen daar vrede mee. In de blauwe groep met acht paren ging de overwinning naar het echt paar Van Baarsen, dat uitkwam op 63,88%. Het echtpaar Lafeber bleef als tweede vier procent achter op het winnende paar. De totaal-uitslag was in de blauwe groep de volgende: 1. ep Van Baarsen 63,88%; 2. ep Lafeber 59,72%; 3. ep Al- brecht 52,08%; 4. ep Evenwel 51,40%; 5. ep Van Driel 50,70%; 6. ds Alse- ma/Vos 47,22%; 7. ep Van Vliet 42,36%; 8. ds Van Haaften/Kcrkhof 32,64%-. In de rode groep, met eveneens acht paren, werden de dames Denkei en Goedvolk afgetekend eerste. Zij scoorden 63,20% en bleven daarmee de dames Droge en Bronsveld bijna zes procent voor. De gedetailleerde uitslag in de rode groep ziet er als volgt uit: 1. ds Den- kol/Goedvolk 63,20%; 2. ds Dro ge/Bronsveld 57,64%; 3. ds Hendcr- son/Van Wingerden 52,77%; 4. ds Kotoun/Plaating 50,69%; 5. ep Mes 48,61%; 6. ds Fokker/Roskott 47,92%; 7. ds Van Geesbergen/Weber 44,45%; 8 ds Hogerheijde/Van der Wekken 34.72%. In de gele groep kwamen tien paren in actie. De overwinning ging naar het echtpaar Van den Berge. Het paar kwam uit op een score van 64,06% en zette de naaste belagers op vijf pro cent en meer. Dc gedetailleerde uitslag in deze groep ziet er als volgt uit: 1. ep Van den Berge 64,06%; 2. hr Maas win kel /mw Maaswinkel 58.85%; 3. hrn Blonk/Karstens 55,21%; 4. ds Hen- driksen/Van de Zande 52,08%; 5. ep Willebrands-Bakkcr 48,44%-; 6. hm 't Hart/De Vries 46.87%; 7. hm Rib- bens/Schot 45,31%; 8. ep Hanemaai- jer 44,28%; 9. ep Akerboom 43,75%; 10. ds Gakeer/Koole 41,15%. verbazing openvallen. Ze denken, dat ik ze voor de gek houd, maar het is echt zo. Ik loop nooit langer dan tien minuten. Er wordt vaak ten onrechte gedacht, dat je wanneer je als wed strijd de drie en de vijf kilometer doet, je dan anderhalf uur continu achter elkaar moet sjouwen. Dat doe ik pertinent niet. Echt niet meer dan tien minuten, wel in een hoog tempo, maar echt lange duurlopen? Nee. Dat schijnt overigens wel uniek te zijn", constateert de PAC-atlete. In de och tenduren traint Elly van Hulst drie kwartier tot een uur, 's avonds ander half uur, maar wel erg intensief. Tij dens de wëdstrijdperiode komt zij adn zestig tot zeventig trainingskilo meters per week. 's Winters loopt dat quantum op tot tussen de negentig en honderdtwintig kilometers. ,,Dat zijn dus wel allemaal intensieve kilo meters. Veel op snelheid. Ik denk, dat die tien minuten van mij in hoog tem po zwaarder zijn dan een duurloop van een uur". Willen winnen Elly van Hulst loopt niet veel wed strijden in Nederland. ,,Bij een Ne derlands Kampioenschap wil ik win nen en ik loop slechts mee om in de laatste fase toe te slaan. In het bui tenland is het vaak zo, dat ik me moet beperken tot meelopen, omdat het tempo zo hoog is. Dit seizoen gaat het goed en durf ik ook tijdens grote wedstrijden de kop te nemen, maar ook dan zijn er atletes, die zich laten meezuigen om dan in de slotfase toe te slaan. Afspraken maken is er bij de dames, zoals dat bij de heren wel regelmatig gebeurt, nog niet bij". Elly van Hulst weet eigenlijk niet welke afstand zij momenteel het liefst loopt. ,,Ja, dat is een moeilijke vraag, maar ik denk, dat de 1500 me ter me het beste ligt. In Stuttgart haalde ik zowel op de 1500 meter als de 3000 meter de finale, maar daarin ging het te hard voor me. Ik benader de wel beide keren mijn nationale re cords", legt zij uit. In Zierikzee loopt zij de 800 meter, waarschijnlijk zon der al te veel tegenstand, maar de Rotterdamse zal zich zeker wilen la ten zien. „Mijn 800 meter is interna tionaal gezien eigenlijk te zwak. Die afstand heb ik dit jaar nog niet veel gedaan. Bij de Grand Prix-wedstrij- den worden meestal andere afstan den gelopen. Toch hoop ik dit jaar ,--ndg~èens 1.59 te kunnen lopen. Dat moet kunnen, al stelt de tijd interna tionaal niet zo veel voor. Misschien haal je tijdens een grote wedstrijd niet eens de finale". Elly van Hulst is met 1.59,62 minuut nationaal record houdster op de 800 meter en wat zou een mooier openingsgeschenk zijn voor het dertigjarige Delta Sport dan dat de Rotterdamse een succes volle aanval op deze recordtijd zou doen. Cor Troost beleefde tijdens de we reldkampioenschappen voor junio ren in de Griekse hoofdstad Athene de eerste grote teleurstelling uit zijn nog prille atletiekloopbaan. Met 6822 punten kwam hij niet verder dan de zeventiende plaats. „Die positie inte resseert me niet zoveel, maar ik ging naar Athene met de vaste bedoeling mijn persoonlijk record van 7048 punten te verbeteren. Ik begrijp er niks van, want de vorm was er wel de gelijk, toen ik afreisde. Op zeven nummers presteerde ik ook beter dan tijdens mijn beste tienkamp, maar die drie andere onderdelen verknal den het geheel". Het eerste onderdeel, de' 100 meter, leverde hem een aardige 11,18 sec. op, maar op het tweede on derdeel, het verspringen, ging het al gigantisch mis. „Ik bleef steken bij 6.33 meter", vertelt hij beschaamd. En dan te bedenken, dat mijn per soonlijk record 7.31 meter is en dat was geen uitschieter, want ik sprong reeds diverse keren tussen de 7.20 en 7.30 meter", vertelt hij beschaamd. Razendsnel De jeugdige tienkamper van de Oudbeijerlandse atletiekvereniging Spii'it herstelt zich nadi-ukkelijk op de volgende nummers. Hij schroeft zijn persoonlijk record met de kogel op van 13.11 meter naar 13.26 en springt over 1.85 meter, weliswaar twaalf centimeter van zijn persoon lijk record vandaan, maar toch, Cor Troost is tevreden. De eerste dag wordt na middernacht besloten met de 400 meter. Troost start razend snel en verbetert zijn persoonlijk re cord met ruim een seconde tot 49,71 sec. Troost start de tweede dag met een tweede teleurstelling. Voor de 110 meter horden heeft hij 16,66 sec. no dig, een tijd die te ver verwijderd is van zijn persoonlijk record van 15,55 sec. De Oudbeijerlander bleef ook de tweede dag uitermate wisselvallig. Sterk was zijn optreden met de dis cus - 39.86 meter en een persoonlijk record tijdens een tienkamp - maar uitermate pover vervolgens weer het polsstokhoogspringen. Drie keer faalde hij op 3.80 meter en hij kreeg 3.60 meter achter zijn naam, maar liefst tachtig centimeter verwijderd van zijn beste prestatie. Na een goede speer worp van 53.68 meter reageert Cor Troost zijn frustraties op de 1500 meter af door met 4.37,00 min, maar liefst 4,67 sec. onder zijn persoonlijk record te blijven. „Voor de klassering maakte het allemaal niet meer uit, maar ik wilde voor mezelf de tien kamp goed afronden en daar ben ik in geslaagd. Alles bijeen werd het evenwel een mager optreden. Het was voor mij niet een echt leuke er varing, maar mijn eerste grote te leurstelling. Tot Athene zat het me steeds allemaal erg mee. Dan is bet wel eens goed met zo'n teleurstelling geconfronteerd te worden, maar of daar het wereldkampioenschap het juiste moment voor is...?". Als het aan Cor Troost ligt volgt er al gauw een revanche. Eind septem ber wordt op Papendal de interland tegen België afgewerkt. „Een doel? Och, ik leef met de dag, maar ik zie wel ergens een doel. Onder Robert .de Wit, die het in Stuttgart overigens uitstekend deed, en Enno Tjepkema zit een groot gat. Misschien kan ik daar induiken. De 8000 punten van de Nederlandse top liggen voorlopig nog buiten mijn bereik, maar als die drie slechte nummers in Athene goed zou den zijn gegaan, had ik in de 7300 punten gezeten. Ik moet bovendien technisch nog veel verbeteren", Delta Sport gebruikt de nieuwe kunststof-accommodatie reeds ren paar we ken. Daarbij werd reeds overduidelijk, dat de baan supersnel is. Serge Ver schuur verpulverde afgelopen zaterdag het jongens C-record op de 1000 meter. Ook Jacolies van Gastel (foto) zal stellig de komende tijd diverse records bijstellen. ZIERIKZEE - Na een vele jaren durende strijd is de nieuwe kunststof-accommodatie op het Zierikzeese sportpark Bannink eindelijk een feit. De nieuwe accom modatie van atletiekvereniging Delta Sport zal er onge twijfeld voor gaan zorgen, dat de atletieksport op Schouwen-Duiveland nog vastere voet aan de grond krijgt. De vereniging van voorzitter Wim Schot en hoofd trainer Anthon de Bruijn zal gegarandeerd een onstuimi ge groei gaan beleven. Reeds nu is duidelijk, dat deze groei zich heeft aangediend. Op de dag van de officiële ingebruikname van de accommodatie - zaterdag 6 sep tember - bereikt Delta Sport een mijlpaal in het leden bestand. Hieraan zal enige extra aandacht worden be steed tijdens de feestelijke barbecue na afloop van de openingswedstrijd. Om acht uur wordt het tweehon derdste lid een aandenken aangeboden door de dan onge twijfeld van trots naast zijn schoenen lopende voorzitter Schot. Om kwart over drie 's middags begint de drie uur durende openingswedstrijd, die wordt opgeluisterd door een aantal corifeeën uit de nationale atletiekwereld. Als voornaamsten zijn veelvuldig nationaal kampioene Elly van Hulst, meerkamper Cor Troost, kogelstootster De borah Dunant, speerwerper Jeroen van der Meer, de ta lentrijke 1500 meterloper Eyob Muller en verspringster Edine van Heezik van de partij, maar daarnaast komen ook tal van minder bekende, maar nauwelijks minder getalenteerde atleten en atletes aan het vertrek. niet, want ik stopte niet. Het ene sei zoen liep gewoon over in het andere. Stoppen, een periode van enkele we ken rust nemen, doe ik niet. Ik heb dat één keer gedaan en dat is me heel slecht bevallen", vertelt Elly van Hulst. Wanneer Elly van Hulst zaterdag middag op de nieuwe Delta Sport- kunststofbaan start voor haar 800 meterrace, heeft zij enkele uren tevo ren haar opwachting gemaakt in het Brusselse Heizel-stadion bij de wed strijden om Ivo van Damme Memori al Trofee. Direct na haar Zierikzeese optreden moet zij andermaal ver Eu ropa in. Zij wordt verwacht in Rome en vandaaruit reist zij naar New York. Elly van Hulst presteerde eind vorige week tijdens de Europese kampioenschappen in Stuttgart in zoverre volgens verwachting, dat zij zowel op de 1500 meter als de 3000 me ter de finale haalde. Eenmaal in de beslissende race vielen de prestaties wat tegen via klasseringen achterin het veld. De 27-jarige Rotterdamse vergaarde in een aantal atletiek jaren inmiddels 53 of 54. Ik ben de tel een beetje kwijt...") nationale titels. Haar belangrijkste bezigheid is de at letiek bedrijven. Zij traint, omdat het moet, maar loopt liever wedstrij den. In Nederland heeft zij niets meer te zoeken door gebrek aan concurren tie. Haar grootste sportieve succes boekte zij in 1985, toen zij in Parijs wereldkampioene indoor op de 1500 meter werd. Een jaar eerder behaalde zij tijdens de Europese indoor- titelstrijd in Göteborg de tweede plaats op deze afstand. Voorbereiding Elly van Hulst begon in oktober van het vorige jaar met de voorberei ding op het nu lopende seizoen. „Be gonnen is eigenlijk het goede woord Elly van Hulst begint direct na het afsluiten van het seizoen met de voorbereiding op het winterseizoen. Zij ging twee weken naar Portugal en deed aan een paar veldloopjes mee. ,,'s Winters loop ik het liefst indoor- wedstrijden. Ik vind dat prettiger dan veel trainen. Ik ben niet zo'n mens, dat dol is op veel trainen. Ter compensatie doe ik liever veel wed strijden. Ik train om wedstrijden te lopen. Ik doe wedstrijdatletiek en geen trainingsatletiek", stelt zij la chend. „Na de winter ga ik weer en kele weken naar Portugal. In Neder land is het dan vaak te koud om goed te kunnen trainen. In Portugal doe ik dan vooral veel snelheidswerk". Toch ontkomt ook een veel wedstrij den lopende Elly van Hulst niet aan- trainingen. Zij traint twee keer per dag. In de ochtenduren gebeurt dat erg relaxed, een soort van losloop- training. De avondtraining onder lei ding van Theo Kersten is de eigenlij ke training. „Het gaat er dan erg intensief te genaan. Ik moet wel eens lachen hoe anderen reageren op mijn Wijze van trainen. Ik heb nu een goede tijd op de drie kilometer staan (8.48,23 minu ten, - pw) en als ik tegen andere atle tes vertel, dat ik eigenlijk nooit duur lopen doe, dan zie je hun mond van

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 11