Volksdansen voor ouderen van start Baanlozenproject Kop van Schouwen is als 'geslaagd' geschiedenis geworden Suikerbietencampagne start op 15 september Verlichte vaart Brouwershaven CL DE ZIERIKZEESCHE COURANT WflT Open dag bibliotheek NIEUWSBODE Opening De Zierikzeese jeugdsoos Brogum opende het afgelopen weekeinde weer haar poorten met een daverend optreden van de tienmans formatie Funky Stuff. (Pag. 3). Ontwikkelingswerk Het echtpaar De Hulster-Op 't Hof is even thuis in Sirjansland en vertelt over haar ontwikke lingswerk in Kameroen. Een uitvoerige impres sie. (Pag. 4). Badminton Badmintonclub Zierikzee organiseerde voor de vijftiende keer haar jaarlijks toernooi. Voor het eerst sinds vele jaren 'paste' het geheel in één dag. (Pag. 9). Handbalseizoen Het handbalseizoen begint officieel op 12 okto ber. De nieuwe Delta Sport-oefenmeester Rob de Vos blikt na enige weken training vooruit. (Pag. 9). DINSDAG 2 SEPTEMBER 1986 143ste jaargang Nr. 23992 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Veel werk blijft nog te doen en er zal nog overblijven, en aan niemand zal de gelegenheid onthouden worden er het zijne toe bij te dragen. y Seneca Maandag 8 september SCHOUWEN-DUIVELAND - Op initiatief van het Groene Kruis gaat maandag 8 september het volksdan sen voor ouderen weer van start op Schouwen-Duive- land. Wekelijks kunnen belangstellenden met leidster J. Oele 'aan de slag' in Zonnemaire, Zierikzee, Nieuwer- kerk, Bruinisse en Haamstede. De dansen zijn wat tem po en vorm betreft aangepast aan de wensen en moge lijkheden van de ouderen, zodat iedereen kan deelnemen. Maandag 8 september is het de beurt aan de volksdansgroep in Zon nemaire in het plaatselijke vereni gingsgebouw tussen 10.30-11.30 uur. De volgende dag komt mevrouw Oele naar Borrendamme in Zierikzee, waar de ouderen eveneens tussen 10.30-11.30 uur aan de dansen kunnen deelnemen. In Nieuwerkerk begin nen de lessen woensdag 10 september in Ons Dorpshuis (10.00-11.00 uur). Wachten De ouderen van Bruinisse moeten nog even wachten tot donderdag 11 september, wanneer in het Neder lands Hervormd Verenigingsgebouw de één uur durende lessen om 09.00 uur beginnen. De volksdansgroep in Haamstede start diezelfde dag in be jaardencentrum Duinoord om 14.00 uur. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij mevrouw Oele, telefoonnummer 01114-2374. Zij verzorgt in Nieuwerkerk ook de lessen Meer Bewegen voor Ouderen, die maandag 8 september van start gaan in het plaatselijke dorpshuis. De organisatie van het sportieve eve nement, dat plaats vindt tussen 14.00- 15.00 uur, is eveneens in handen van het Groene Kruis. Een volksdansmiddag in Nieuwerkerk tijdens het vorige seizoen. BRUINISSE - De suikerbietencampagne 1986 start op maandag 15 september. Men denkt de hoeveelheid bieten in 14 weken te kunnen verwerken en dat betekent dat men voor Kerstmis (20 december) wil afdraaien. Veel hangt hierbij af van de weersomstandigheden, vooral de regen kan hier als spelbreker optreden. Op de geleverde bieten wordt voor de fabrieken een voorschot gegeven van 80,— per ton netto voor bieten met 16% suiker. Voor bieten geleverd met een gehalte van minder dan 16% zal 9,50 per procent in mindering worden gebracht. Vroege levering wordt ook nu weer behoorlijk beloond. Levering van 15 tot 17 september geeft 18,— per ton meer of 98,—, van 18 t/m 20 septem ber 15,—, van 22 tot 24 september 12,per ton, van 25 tot 27 septem ber 9,— per ton, van 29 september tot 4 oktober 6,— per ton en 6 t/m 11 oktober 3,— per ton. Er zijn daartegenover ook premies voor late levering, deze gaat in op 15 november en bedraagt 0,25 per ton per dag tot 30 november, daarna met 0,30 pet ton per dag. Ieder procent meer suikergehalte betekent voor de teler een verhoging van 9%. Zelfver- voer tot op de fabrieksterreinen geeft een voordeel van 5,— per ton. Voor iedere ton tarra die een geleverde partij bieten bevat wordt 10,— per ton gekort, ook voor vorstbieten kent men een fikse korting toe. Vorstaantasting van minder dan 15% inhouding 15,— per ton, vorstaantasting van 15 tot en met 30% 25,— per ton en voor bieten met een vorstaantasting van meer dan 30% minimaal 35,— per ton. ZEDDAM - De 21-jarige C. Kentin uit Brammen is dooreen verkeerson geluk in Zeddam om het leven geko men. De man slipte volgens de rijks politie met zijn auto op een pas geasfalteerde weg en botste frontaal tegen een boom. Hij was op slag dood. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's BROUWERSHAVEN - Het natte en trieste weer heeft de afsluitende festiviteiten van Brouwershaven in haar ban ge had. Desalniettemin heeft 700 jaar Brouwershaven een sfeervolle afsluiting gekregen in de vorm van een verlichte 'gondelvaart'. Zo'n 30 scheepjes voeren de Grevelingen op en waren daarbij sfeervol verlicht tot in de mast. Enkele tientallen mensen konden de moed opbrengen hei scKóuwspelvanaf de Loswal gade te slaan. Voor allen, die de donke re wolken niet vertrouwden en maar liever thuis bleven nog een duister plaatje. Vervolgproject in ruimer jasje BURGH-HAAMSTEDE - Het baanlozenproject in de gemeente Westerschouwen, de Kop; van Schouwen om precies te zijn, is per 1 september afgerond en in een rap port geëvalueerd. Tijdens de presentatie van dat rap port, maandagmiddag in het gemeentehuis, kwam vast te staan dat zowel gemeente Westerschouwen als organi satoren en deelnemers unaniem van mening zijn dat het project het etiket 'geslaagd' krijgt opgeplakt. Het is zelfs zo geslaagd, dat nog voor de afronding al een nieuw project op de rails werd gezet met de naam: Vervolgpro ject Onderhoud en herstel landschapselementen Schouwen-Duiveland. Na een voorbereidingstijd van en kele maanden ging het werklozenpro- ject Kop van Schouwen op 28 novem ber 1983 van start. De achterliggende gedachte was (en is ook in het ver volgproject) tweeledig: het inhalen WORDT HET Het gezelschap 'achter' het project de Kop van Schouwen, (v.l.n.r.) de heren Minnaert, Schenkprojectleider De Feiter en hoofd-plantsoenendienst De Feiter. van achterstallig onderhoud aan houtwallen en elzenmeten in ge noemd gebied en een zinvolle activi teit bieden aan werklozen. Wat dat laatste betreft was ook beoogd het bieden van een beter toekomstper spectief aan (vooral) langdurig werk lozen. Financiering Bij de begeleiding van het project waren betrokken: Staatsbosbeheer, het consulentschap Natuur, Milieu en Faunabeheer, de gemeente Wester schouwen, stuurgroep werkloosheid Schouwen-Duiveland, de Stichting Landschapsverzorging Zeeland en Milieu en Faunabeheer van het minis terie van landbouw en visserij, welk ministerie ook de uit het project voortvloeiende kosten financierde. Tbtaal werkten gedurende de duur van het project ongeveer dertig lang durige werklozen mee, te beginnen met vijftien man en later een steeds wisselende groep van zes man. Eén vrouw deed mee. Bij het afrondingsgesprek kwam meteen het positieve punt naar vo ren: verreweg de meesten die korter of langere tijd hadden meegewerkt, zijn (weer) opgenomen in het ar beidsproces. Van de laatste groep (zes man) gaan z^ker vier man over in een betaalde baan. Braber-Groen- voorzicning neemt het werk aan de houtwallen over in het kader van de terugploegregcling, gefinancierd door Rijk en provincie. De vier tre den bij Braher als betaalde arbeids kracht in dienst. Do (pers-)presentatie van het rap port werd verzorgd door L. S. de Fei ter (projectleider stuurgroep werk loosheid), S. L. de Feiter (hoofd plantsoenendienst Westerschouwen), F. J. Minnaard (Stichting Land schapsverzorging Zeeland) en F. Schenk. Schenk is een sprekend re sultaat van he* nu afgerond project. Bij de stun meldde hij zich als lang durig werkloze aan voor deelname, was gedurende een jaar uitvoerder bij het project cn is nu (sinds 1 janua ri '86) in vaste dienst bij de gemeente Westerschouwen bij de plantsoenen dienst. Van werkloze tot vaste baan, en daar gaat het uiteindelijk om bij dit soort projecten. Werkervaring Schenk vertelt dat het werk in de groep van diverse pluimage, als zeer vervolg pagina 3 Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Opklaringen Vanavond, vannacht en morgenoch tend enige regen, krachtige zuid westenwind. Morgenmiddag opkla ringen en .in westelijke wind die geleidelijk in kracht gaat afnemen. Temperatuur ongeveer 17 graden. Mi nimumtemperatuur komende nacht 14 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 6 sept.: Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: west 4 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: variabel 3 Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 50% Min .temp.: 13 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 3 sept. Zon op 06.54, onder 20.23 Maan op 05.23 onder 20.31 4 sept. Zon op 06.55, onder 20.21 Maan op 06.44 onder 20.43 Nieuwe Maan: 4 september (09.10) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een storing afkomstig van Zuid-Groenland die naar Noord- Duitsland trekt, brengt ons vrij veel wind en regen. Achter deze storing breidt een gebied met hoge luchtdruk- op de Oceaan zich uit naar onze om geving. Dit zal tot gevolg hebben dat het morgen na het voorbijtrekken van het regengebied gaat opklaren. De eerste dagen na woensdag is het weer dan duidelijk beter geworden: droog, perioden met zon en iets hoge re temperaturen. Helaas ziet het er niet naar uit dat deze periode met goed weer van lange duur zal zijn. Tijdens het weekeinde zijn de regenkansen weer hoger en de temperatuur gaat wat omlaag. DEN HAAG - In maart en mei van dit jaar is het aantal opgeroepen dienstplichtigen met enkele honder den achtergebleven bij de raming. Om een verwachte toeneming van het tekort tot circa achtduizend dienst plichtigen per jaar te voorkomen heeft staatssecretaris Van Houwelin- gen van defensie een aantal maatre gelen getroffen om dienstplichtigen eerder op te roepen en minder cou lant te zijn met uitstel en vrijstelling van dienstplicht. ZIERIKZEE - Zaterdag 13 septem ber staan de deuren van dc biblio theek wijd open voor de hele bevol king van Schouwen-Duiveland, zowel in dc gemeente Zierikzee, als ook in het filiaal te Burgh-Haamste- dc. Dc bibliotheek voelt zich thuis in de buurt, maar waar het de biblio theek om gaat is dat dc buurt zich ook thuis voelt in de bibliotheek. Jaarlijks koopt de bibliotheek een groot aantal boeken en tijdschriften. Ook plaatselijke informatie over de gemeenten op Schouwen-Duiveland, politiek, clubs, verenigingen is bij de blibiotheck te halen. Dat kopen ze niet om in de kast te laten staan, maar om ze uit te lenen. Niet alleen Zierikzee cn Burgh-Haamstcde hou den open huis. Vele andere bibliothe ken in het land doen dit ook; 13 sep tember 1986 wordt de tweede landelijke bibliotheckdag gehouden onder het motto 'De bibliotheek. Thuis in dc buurt'. In de bibliotheek te Zierikzee is ex tra personeel aanwezig om u nog be ter wegwijs te maken. Bezoekers en nieuwe leden ontvangen een kleine attentie. Het filiaal te Burgh-Haamstede dat normaal op zaterdag gesloten is, zal speciaal op deze dag haar deuren ope nen. Aan de hand van in de biblio theek aanwezig materiaal kunt u een vragenlijst beantwoorden. Er worden boekenbonnen verloot onder het pu bliek met een goed ingevulde lijst. Ook hier krijgen de bezoekers en nieuwe leden een aardige attentie,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1