Afwisselend aanbod voor Ars Musica-concertserie Voetbalseizoen nat gestart MP 0.98 pér kilo Wmfm 4.95 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Nieuwe ambulance Westhoek Inmiddels een traditie Let op: gewijzigde openingstijden SPORTSHOP DAMEN/AQUADELTA van 10.00-16.00 uur De gehele dag gesloten Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag van 10.00-16.00 uur van 10.00-16.00 uur van 10.00-18.00 uur van 10.00-16.00 uur van 09.30-12.30 uur Ongeval in Oosterland Brommer gestolen Met alcohol achter stuur WAT WOkDT HET WEER. Motorzadels vernield Optrekken! Bij uw Veldmarkt op dinsdag en woensdag is hét goedkoop eten. Sla uw slag! SLAVINKEN per 5 stuks. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vergunning De PZEM onderzoekt de consequenties voor de vergunning van Borssele bij een fusie tus sen de zuidelijke energiebedrijven PLEM, PNEM en PZEM. (Pag. 2). Regen Bruse Boys Meerkamp De regen verstoorde de afsluitende Brouwse Bruse Boys dreigde in de eerste helft tegen Robert van der Vegt behaalde als enige Delta festiviteiten, maar de winterjachtberging van een nederlaag aan te lopen tegen SSC '55, Sporter een medaille tijdens de meerkamp- Van Ast bracht uitkomst door het naar binnen maar verzuimde in de tweede helft de overwin ning te pakken. (Pag. 4). verplaatsen. (Pag. 3). kampioenschapen, die op de nieuwe kunststof accommodatie werden afgewerkt. (Pag. 6). MAANDAG 1 SEPTEMBER 1986 143ste jaargang Nr. 23991 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De zucht tot het nieuwe heeft vaak het fatale: zij wil het bijzond're en schept het banale. Fliegende Blatter BURGH-HAAMSTEDE Als derde en laatste in de regio heeft de Westhoek van Schou wen de beschikking over een nieuwe ambulance sinds vrij dagochtend. Maar, zoals de voorzitter van de Stichting Ro de Kruis Ambulance Dienst Schouwen Westhoek, J. Deïst opmerkte: nog voor het begin van de daaraan verbonden kor te plechtigheid was er al veel stof tot na-praten Juist toen het groot aantal genodigden arriveerde, deed ook de nieuwe ambulance z'n glorieuze intree op de wei voor de Beatrixschool. Achter het stuur een trotse Piet Duson die de nieuwe VW dusdanig slor dig parkeerde, dat het nieuwe bezit tot de assen in de drassige grond zakte. Er moest een ge meentelijke lier aan te pas ko men om de ambulance uit zijn benarde positie te bevrijden. Omdat er geen sprake was van schade en het in feite een onbe doeld ludiek gebeuren was, werd er volop gegniffeld. De officiële overdracht werd daardoor iets vertraagd, een vertraging die naar Deïst hoop te niet symbolisch zou zijn vpor de verdere kilometers. In de Beatrixschool overhandigde A. J. Smeenk van Nedam-Roer mond de sleutels aan voorzit ter Deïst, onder dankzegging voor de goede samenwerking. Hij verzekerde dat de wagen zeer modern is uitgerust, onder meer met een elektronisch af gestelde brancard-inrichting en vele apdere snufjes. Deïst. op zijn beurt kon het niet laten op te merken dat de ambulance later werd afgeleverd dan de bedoeling was, waardoor de dienst in problemen kwam. Een dankwoord dienaangaan de ging in de richting van de ambulancedienst De Bevelan- den te Goes, welke dienst op aantrekkelijke voorwaarden tijdelijk voor een vervangende ambulance zorgde. De vele Rode Kruis-vrijwilli- gers/sters werden vervolgens in het zonnetje gezet in het bij zonder de vaste chauffeur Piet Duson, voor wie het wel een heel bijzondere dag was en dat had niets met het parkeren te maken... Moeder Duson kreeg van Deïst een bos bloemen voor bewezen diensten, alle vrijwilligers/ster twee unifor men, beschikbaar gesteld door automobielbedrijf Slager uit Brouwershaven, die de VW ge leverd heeft. Duson kreeg ver volgens de sleutels en het ge zelschap toog naar de nieuwe aanwinst ter bezichtiging. ZIERIKZEE - De Ars Musica-concertserie is inmiddels een begrip geworden voor muziekliefhebbers op Schou- wen-Duiveland. De organiserende stichting, gevormd door regionale musici - Willie Bil, Dik de Koning, Ellen gard Jense en Mar van der Veer - heeft dan ook wederom de schouders gezet onder de samenstelling van een af wisselend programma voor het komend winterseizoen. Bij de start van dit initiatief enke le jaren geleden, werd reeds getracht een zo breed mogelijk publiek met de concerten te laten kennis maken. Die doelstelling wordt nog steeds na gestreefd. Geen gecompliceerde con certen derhalve voor een select pu bliek, maar prettig te verteren optredens voor een brede schare toe hoorders. Evenals voorgaande jaren wordt ui teraard ook het komend seizoen de mogelijkheid geboden door middel van een abonnement toegangsbewij zen voor alle zes Ars Musica- concerten te bestellen. Daarnaast blijft natuurlijk ook de verkoop van losse kaarten per optreden gehand haafd. Dit laatste wordt zelfs enigs zins uitgebreid; in tegenstelling tot voorheen zullen in het komend sei zoen namelijk ook 's avonds aan de zaal voorafgaand aan het concert kaarten worden verkocht. Grote Kerk Gold in eerste instantie de Lutherse Kerk als'locatie voor de Ars Müsica- concerten, inmiddels wordt getracht ook daar wat variatie in aan te bren gen. Zo zal de serie dit seizoen wor den geopend op zaterdagavond 4 ok tober in de Grote Kerk. Dat betekent voorlopig de laatste gelegenheid dit imposante gebouw te betreden, want de Grote Kerk zal in verband met de - zeer dringende - restauratie van het interieur geruime tijd worden geslo ten. Op die 4e oktober staat het concert 'Liszt en het orgel in de romantiek' op het programma. Organist Geert Bierling brengt - naast het muzikale onderdeel - daarin ook een presenta tie in woord en beeld ter gelegenheid van het Liszt-jaar 1986. Een avond met kamermuziek van Mendelssohn staat voor zaterdag 15 november op het programma. „Lie- der ohne (und mit) Worte" is de titel van het concert, dat Ellengard Jense (piano) en haar zuster Inger van Sante-Jense (cello) dan verzorgen sa men met Marijke Nieuwenweg (so praan) en Kees van der Stelt (piano). Traditi<e Een traditie vormt uiteraard ook Advertentie OOSTERLAND - Op de kruising Burgemeester Van der Havestraat- Koninginneplein te Oosterland deed zich vrijdag omstreeks 11.30 uur een ongeval voor, waarbij twee wagens schade opliepen. M. S. uit Oosterland reed over het Koninginneplein en wilde linksaf de Burgemeester Van der Havestraat in. Nadat hij wachtte voor de stopstreep reed S. toch door, waarbij de bestuur der geen voorrang verleende aan me vrouw M. T. A. B. uit Schiedam. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. BRUINISSE - C. J. V. uit Bruinisse is zijn brommer kwijt. De tweewie- lcr werd zaterdagavond aan de Kromme Elleboog te Zierikzee gesto len. Het betreft een brommer, merk Kreidler, waarvan de waarde voorals nog onbekend is. Gebleken is dat de tweewieler wel op slot heeft gestaan. SCHARENDIJKE - De Duitser H. H. heeft zaterdagavond op de Kreek laan door onbekende oorzaak een stilstaande auto geramd. De politie, die hem een blaas- en bloedproef wil de opleggen kreeg nul op het rekest, want H. voelde niets voor de bloed proef. "Ihgen hem is proces-verbaal opgemaakt, want het weigeren van een bloedproef is een misdrijf. het kerstconcert in de Vierschaar van het stadhuis. Ook dit gebeuren is weer opgenomen in de Ars Musica- serie. Dit concert zal op vrijdagavond 19 december worden gegeven door het blokfluitensemble Recordate. Op zaterdagavond 31 januari ver volgens een optreden, uat geheel door eigen leden van dc stichting zal worden verzorgd. De titel: „Met pij pen ende snaren" staat voor een avond met muziek voor orgel in com binatie met diverse snaarinstrumen ten. De executanten zijn: Willie Bil (orgel), Dik de Koning (gitaar) en El- lengard Jense (clavecimbel). Een concert, dat ook een breed pu bliek trekt, wordt ongetwijfeld: „Gi taar Anders"; een optreden van Hans van Gogh over barok- en flamencogi taar, dat op zaterdagavond 21 februa ri te beluisteren zal zijn in de Luther se Kerk. Evenals voorgaande jaren ten slot te ook dit keer weer een kooroptre den in de Ars Musica-serie. Deze maal vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's RENESSE - Twee motorzadels van twee Duitse vrienden uit Hagen, wer den in het weekeinde mét messen ver nield. Voor beiden eep schadepost van ongeveer DM 350,—. De motoren, eigendom van H. K. en E. E. stonden op de Hoogenboomlaari in de nacht van zaterdag op zondag. ZIERIKZEE - Dc verbindingsweg Grachtweg-rotonde te Zierikzee was de plaats, waar twee wagens met el kaar in botsing kwamen. A. L. T. uit Zierikzee stond achter M. A. J. V. uit Dreischor te wachten om de rotonde op te gaan. Toen de verkeerssituatie dit toeliet trok T. sneller op dan V. waardoor T. met zijn voertuig op die van V. botste. Het ongeval beperkte zich tot materiële schade. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Somber weer Somber maar droog weer. Matige soms krachtige zuidwestelijke wind, temperatuur 18 graden. Minimum temperatuur komende nacht 13 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 5 sept.: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: west 4 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: noordwest 4 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 2 sept. Zon op 06.52, onder 20.25 Maan op 04.03 onder 20.16 Nieuwe Maan: 4 september (09.10) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een frontale zone beho rend bij een lagedrukgebied bij IJs land is vandaag gepasseerd. De zone blijft in het zuiden echter dicht in on ze omgeving en een storing kan dins dag, vooral in het zuiden van het land, mogelijk wat regen brengen. Dc wind waait uit westelijke richting en is overwegend matig, aan zee af en toe krachtig. Woensdag bereikt ons een storing die vanaf de zuidpunt van Groenland naar Denemarken koerst. Bij het pas seren valt dan weer regen. Daarna breidt een hogedrukgebied op de Oceaan zich uit boven ons land en brengt ons droog weer en perioden met zon. De temperaturen komen dan op een wat hoger niveau. Advertentie Burgh, Surghsering 1 - Bruinisse, Dreef 2 TOMATEN ZIERIKZEE - Het afgelopen weekeinde ging het voetbalseizoen 1986/1987 van start. Dat ging allerminst vlekkeloos, want de weergoden bleken allerminst van zins om fanatiek mee te werken. Er vielen heel wat millimeters regen, die gedeelten van diverse voetbalvelden veranderden in stukjes moeras, zoals op bovenstaande foto. Bruse Boys-doelman Steef van de Velde kon behoorlijk pootje baden. Op Schouwen- Duiveland gingen overigens nagenoeg alle wedstrijden door. Alleen een enkele pupillenwedstrijd ver dween van het programma.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1