Modelspoorbeurs in Tonnen- magazijn te Brouwershaven 'n Dorp bewaart geheimen Doorgereden na aanrijding Kritiek op Staatsbosbeheer Duivelandse gemeenteraad Zaterdag 6 september Expo Vergulde Garnaal Verkoop Reparatie Zaterdag 30 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 11.05 uur Telebord 15.00 uur Superted en Bananeman, tekenfilms. 15.10 uur She-Ra, Princess of power, tekenfilmserie. 15.35 uur Just our luck, Amerikaanse comedy-serie. Afl. De auto- escapades. 10.00 uur Club Veronica clips. 17.05 uur New Wilderness, natuurse rie. Afl. De Orka. 17.30 uur Journaal 17.35 uur Family Ties, Amerikaanse comedy-serie. Afl.: De dood van een groenteboer. 18.00 uur Ripley's believe it or not, informatieve serie. 18.25 uur Veronica sport. 19.00 uur Countdown vanuit de Countdown studio. Presentatie: Adam Curry. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Miami Vice, Amerikaanse politieserie. Afl. Yankee dollar. 21.15 uur The story of...BZN, portret van deze Nederlandse groep. 22.05 uur 10, Amerikaanse speelfilm uit 1979. Regie: Blake Edwards. De componist George Webber heeft veel succes in zijn loopbaan, maar is nog steeds op zoek naar de perfecte vrouw, welke hij het cijfer '10' kan toekennen. 00.05 uur Journaal 00.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.55 uur Studio Sport. Met E.K. At letiek vanuit Stuttgart. 17.20 uur Medelanders Nederlanders. Programma voor Marokkanen. Afl. Isalu Ahle Alilm. 17.50 uur Paspoort voor Marokka nen. 18.00 uur Sesamstraat. 18.20 uur Studio Sport. Met E.K. At letiek vanuit Stuttgart. 19.29 uur Journaal. 19.39 uur Love Boat, Amerikaanse se rie. Afl. Oom Joey zingt een liedje. 20.26 uur Network, Amerikaanse speelfilm uit 1976. Door reorganisa tie van de nieuwsafdeling van het tv- station UBS ontstaat er een onderlin ge machtsstrijd. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Studio Sport 23.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.15 uur VPRO-Cincma: Bellissima, Italiaanse speelfilm uit 1951. Madale- na wil kóste wat het kost een filmrol voor haar slissende dochtertje Maria. BRT 1 16.00 uur De concierge, Franse speel film uit 1973 van Jean Girault met Bernard le Cocq, Maureen «Kerwin, Michel Galabru e.a. De pas afgestu deerde studei\t Christophe vindt geen werk. Tenslotte wordt hij huis bewaarder in een sjiek apparte mentsgebouw. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Filmbrieven. Afl.: 11. Meis jes onder mekaar. 18.35 uur De kleinste zwerver, Ameri kaanse jeugdserie. 19.00 uur Trekking van de lotto- joker. 19.05 uur Boeketje Vlaanderen, toe ristisch magazine. 19.35 uur Lotto-trekking, Mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Lovejoy, luchtige thriller reeks over een avontuurlijke antiek handelaar in diens extravagante praktijken om aan de kost te komen. Slot: Dood in Venetië. 21.50 uur Leven in oud Egypte, 4-delige Engelse serie over het dage lijks leven in de vallei der koningen in het oude Egypte. Afl. 2: Presenta tie: De Egyptoloog John Romer. 22.40 uur Sport op zaterdag. 22.55 uur Paardekoersen en journaal. Aansl. Coda: Gavotte van D. Popper door Carlo Schmitz en Monique La- perre, cello. BRT 2 16.30 uur E.K. Atletiek vanuit Stutt gart, met commentaar van Alain Co- ninx en Ivan Sonck. Zondag 31 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 11.00 uur Eucharistieviering vanuit Amersfoort. 15.30 uur Ik trouwde een familie, Duitse serie. 16.20 uur De Muppetshow met als gast: Ruth Buzzi. 16.45 uur KRO's Tekenfilmfestival. 16.55 uur Zoo 2000, serie over hoe het publiek kan kennismaken met de dierenwereld. Afl. Bevroren tegoe den. 17.25 uur Algemene Loterij Neder land, vierde trekking voor giroreke ninghouders. 17.30 uur Journaal 17.35 uur Tocht door de middel eeuwen, documentaire-serie over de middeleeuwse maatschappij van de historicus Georges Duby. Afl.: De staat wordt gebouwd. 18.50 uur Merry Melodies, tekenfilm. 19.00 uur Journaal '19.05 uur Cijfers en letters, spelpro- gramma gepresenteerd door Bob Bouma. 19.30 uur Lou Grant, Amerikaanse serie. Afl.: Losgeslagen. 20.20 uur Heksenwerk (Tuckers With), komische detective-serie. Afl. 11: Beet! 21.10 uur Brandpunt, actualiteiten magazine. 21.35 uur Mij dochter en ik, Engelse comedy-serie. 22.00 uur Olie. 8-delige serie over de invloed van olie op de geschiedenis van deze eeuw. Afl. 4: De landen van het Midden-Oosten. 22.50 uur Journaal. 22.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 11.00 uur Medelanders Nederlanders, voor Joegoslaven. Afl. Joegoslavi sche jongeren in Nederland. 11.30 uur Open Universiteit: Agres sie (Cursus Inleiding in de psycholo gie). 12.45 uur Kom 'n langs op de Firato, Karei Prior heeft een ontmoeting met Henk Vonhoff. Gasten: Marjol Flore, Gruppo Flamenco Juan Antonio, Pierre Huyskens, e.a. Muzikale bege leiding: Combo Herman Schoonder- walt. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Studio Sport: EK Atletiek vanuit Stuttgart. 17.00 uur Uitmarkt '86, rechtstreekse uitzending van de opening van het culturele seizoen in Nederland. Pre sentatie: Dieuwertje Blok. 18.00 uur Werken aan werk: De de tailhandel, afl. 2. 18.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Studio Sport Met Schaak tweekamp tussen Karpov en Kaspa rov. Commentaar Hans Böhm. 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Studio Sport. 19.55 uur Trekking van de Lottoge tallen. 20.00 uur Journaal. 20.10 uur Laurel Hardy, slapstick. Afl. Busy bodjes. 20.30 uur VPRO Nieuws 20.45 uur Paradise of Martyrs, docu mentaire over het Iran van Khomei- ny, waarin de stand van zaken na ze ven jaar revolutie wordt bekeken. 21.41 uur VPRO-Cinema: The Dam ned, Duits/Italiaanse speelfilm uit 1969. Door haar eigen begeerte wordt de familie Von Essenbeck de prooi van een genadeloos lot. 00.12 uur Journaal BRT 1 10.00 uur Eucharistieviering vanuit Halle t.g.v. het Sporta-jubileum. 15.00 uur De kleine galeiboef, Australische jeugdfilm van Yoram Gross met Rolf Hariss e.a. 16.20 uur Comedy capers, korte ko mische film met Harry Langdon. 16.35 uur Juke Box 16.50 uur Allemaal beestjes. Paardje Malegijs. 17.20 uur De kolderbrigade, zesdelige komische serie met Romain de Co- ninck, Gaston Berghmans, Yvonne Delcour e.a. Afl 5: De ontvoering. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterserie. (herh.). 18.05 uur Liegebeest, kinderserie. 18.20 uur Echo's uit Tibet, Franse do cumentaire van Deben Bhattacharya over dansen en dolklore in Tibet. 18.50 uur Vreemde krachten, 13- delige serie van Wim Offeciers over paranormale verschijnselen en be gaafdheden. Afl. 13: Conclusie. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.00 uur Bloemetjes buiten, tips voor gevelversiering mét bloemen, presentatie: Gil Claes. 20.05 uur Sportweekend. 20.35 uur Een hart op wielen, Ameri kaanse speelfilm uit 1983 van Jona than Kaplan met Bonnie Bedelia, Beau Bridges, Leo Rossi e.a. Shirley wil, koste wat kost, kampioene wor den bij het autoracen. Haar huwelijk met de automecanicien Jack lijdt hieronder. 22.25 uur In de voetsporen van Andre Demedts. Een zoektocht naar de in spiratiebronnen van And ré Demedts aan de hand van zijn teksten en uit spraken en getuigenissen van ande ren. 23.15 uur Journaal en Coda Visser van Ma Yuan Van Lucebert uit Verza melde gedichten. BRT 2 13.10 uur Rechtstreekse reportage van de EK Atletiek vanuit Stuttgart, met commentaar van Alain Coninx en Ivan Sonck. Maandag- 1 september Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur TROS Maandagmatinee: (ZW) De vechtersbaas van de prairie (The fighting man of the plains), western uit 1949. Regie: Edwin L. Ma rin. 16.30 uur TROS Popformule Zomer- tour, gepresenteerd door Linda de Mol. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Mask, jeugdserie. Afl.: De verbeelding. 18.05 uur TROS Sport, sportmagazi- ne. 18.30 uur Algemeen Voorlich tingsprogramma najaar 1986. 19.00 uur Bassie en Adriaan, kinder serie. Afl.: Een dagje in de dieren tuin. 19.05 uur The A-team, Amerikaanse serie. Afl.: Prettige vakantie (Inci dent at Crystal Lake). 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Hollywood wives, 3-delige serie naar het boek van Jackie Col lins. Regie: Robert Day. Deel 1. 22.00 uur TROS Aktua special: Van vergrootglas tot computer, reportage over het gerechtelijk laboratorium in Rijswijk. 22.30 uur De TROS TV-show op reis, Ivo Niehe op bezoek bij prominente persoonlijkheden. Vandaag: Prinses Stephanie van Monaco, Roald Dahl en Jean-Marie Pfaff. 23.20 uur Journaal. 23.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Kwartslag, magazine. 19.27 uur Magie international, magi sche show met o.a.: De goochelaars Marvin Roy, Diana en Robert Farlow. 20.20 uur De inspekteur-generaal, Amerikaanse filmkomedie uit 1949. 21.55 uur Een kleine stad en haar or kest, Canadese film uit 1986. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 22.50 uur Voorlichtingsprogramma over de cursus: Gezondheidsvoorlich ting Kanker. BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kleuterprogramma. Afl.: Plons en de nachtegaal, (herh.). 18.10 uur Kameleon, doe-programma voor kinderen. Presentatie: Danny Verbiest en Ellen. Afl.: Na de vakan tie. 18.35 uur The Muppet show. poppen- show met als gast Julie Andrews. 19.00 uur Uitzending door derden: Programma van het Vrije Woord. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Zacht is de nacht (Tender is the night), zesdelige serie naar een verhaal van F. Scott Fitzgerald met Peter Strauss, Mary Steenburgen, John Heard e.a. Afl. 1. 21.00 uur Mijn grote liefde heet mu ziek, serie specials rond Vlaamse ar tiesten, die hun live-shows voorstel len op tv. Vanavond: Raymond van het Groenewoud. 21.40 uur Op de valreep, gelegen heidsprogramma n.a.v. het vertrek van Paul Vandenbussche, administra teur-generaal van de BRT. 22.30 uur Paardekoersen, Journaal en Coda: Een stille dag is om mij heen van Jan Hendrik Leopold. BRT 2 Geen uitzending. NOORDGOUWE - J. N. uit Enkhui zen moest donderdagochtend consta teren dat zijn geparkeerde auto be hoorlijk was beschadigd. De wagen stond in de Brouwerijstraat. Gezien de schade moet een vrachtwagen of bus(je) er tegen gezeten hebben. De betreffende chauffeur is zonder zijn identiteit bekend te maken doorgere den. Vervolg van pagina 1 De Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw Schouwen- Duiveland (VAC) speelde in op de mo gelijkheden, die een nieuwe subsidie regeling ten behoeve van woonconsu menten bood en verzocht om een bijdrage van 800,—. De voltallige raad ging akkoord met het voorstel deze subsidie inderdaad te verlenen. Wijziging voorwaarden Met name de PvdA-fractie toonde zich zeer verheugd met een voorstel tot wijziging van de voorwaarden voor het verkrijgen van gemeentega rantie bij premiekoop-A-woningen. In het raadsvoorstel werd erop gewe zen, dat het voor het merendeel van de kandidaatkopers van premie-A- koopwoningen noodzakelijk is, dat gemeentegarantie wordt verkregen tot 100% van de kosten, daar anders hot kopen van een dergelijke woning niet haalbaar is. Gelet op de riante rijkspremierege ling, achtte het college het aanvaard baar, dat op het gebied van de garan tieregeling aansluiting met dat rijksbeleid werd gezocht. B en w stel den dan ook voor de gemeente garantie bij genoemde premie A- koopwoningen op te trekken van 80 tot 100%. PvdA-cr Hillehrand liet weten ook graag de gemeentegarantie voor an dere koopwoningen tot 100% opge trokken te zien. Volgens hem paste dit uitstekend in het streven het par ticulier woningbezit te stimuleren en liet voor meerdere mensen hereik- baar te maken. Hij kreeg daarop in derdaad de toezegging, dat in com missieverband een discussie daarover gevoerd zal worden. Op voel steun van dc overige frac ties lijkt dc PvdA in dezen echter niet te behoeven rekenen. Zo liet A. van den Hoek (CDA) weten, dat zijn frac tie wel een beetje 'benauwd' gewor den was van het collegevoorstel, daar dergelijke garantieverleningen in het verleden weieens fout uitliepen. Hoe wel de CDA-fractie het voorstel wat moeilijk te verteren vond. bleek men wel bereid akkoord te gaan zolang de verruiming tot 100% garantie uit drukkelijk beperkt zou blijven tot premie-A-koopwoningen. Beetje huiverig W. P. Stouten liet namens de VVD weten altijd al een beetje huiverig te hebben gestaan tegenover gemeente- Advertentie BROUWERSHAVEN - „Een succesformule moet je niet teveel veranderen", vinden Nick van Vulpen en Frits Krikke uit Brouwershaven. In januari van dit jaar orga niseerden deze twee modeltreinfanaten voor het eerst een modelspoorbeurs in het Tonnenmagazijn te Brou wershaven die door ruim 800 belangstellenden werd be zocht. Deze respons en de vele vragen en reacties achter af deed hen besluiten om op zaterdag 6 september opnieuw een dergelijk evenement volgens dezelfde for mule op poten te zetten. ,,Het was heel leuk en het heeft on getwijfeld stimulerend gewerkt op de treinhobbyisten op het eiland", vertelt Krikke die per week zo'n vier a vijf telefoontjes krijgt van mensen die vragen hebben in verband met hun modelspoorhobby. Zelf is hij al vele jaren actief bezig met treintjes en aanverwante zaken en in het kader daarvan bezoekt hij ook regelmatig de ruilbeurzen van hobbyisten her en der in het land. De formule voor de beurs in Brouwershaven heeft hij af gekeken van die in de Flint in Amers foort die zes maal per jaar wordt ge houden en per keer zo'n 2000 mensen trekt. Zo druk zal het in Brouwershaven waarschijnlijk niet worden. De be langstellenden die de, via affiches aangegeven, route naar het Tonnen magazijn volgen treffen daar 45 ta fels aan die worden bevolkt door ver zamelaars. Zij zijn bereid hobby-on derdelen van allerlei merken van de bezoekers te kopen, aan ze te verko pen of te ruilen. Drie detaillisten, waaronder twee van het eiland, laten zien wat er op modelhobbygebied zo-, al in de winkel is te krijgen en geven demonstraties onder andere met ra diografisch bestuurbare auto's en tanks. Er wordt momenteel nog onder handeld met Fleischmann om een complete modelbaan in werking in het Tonnenmagazijn op te stellen. En er zijn ook hobbyisten die hun baan opstellen. Zoals Henk Hilgen uit Brouwershaven die er pas weer een nieuwe module heeft bijgemaakt. De hal van het Tonnenmagazijn wordt benut als ruimte waar men even kan zitten en ondertussen op een tv-scherm videofilms bekijken over de modelspoorhobby. Volgens Krikke zijn er op Schouwen-Duiveland naar schatting zo'n 150 mensen die actief met deze vrije-tijdsbesteding bezig zijn. Hij is er van overtuigd dat een dergelijk evenement een nieuwe ople ving van de hobby teweegbrengt. Bij het Tonnenmagazijn is voldoende parkeerruimte en men kan er terecht van 9.30 tot 16.00 uur. BROUWERSHAVEN - In de expo sitieruimte van het Brouwse mu seum De Vergulde Garnaal is van twee tot en met dertien september een tentoonstelling ingericht van het werk van de oud-Brouwse kunstena res Dini van Leeuwen. Het betreft de laatste wisseltentoonstelling die dit jaar in De Vergulde Garnaal is te zien want met het beëindigen van het toe ristenseizoen gaat het museum vanaf vijftien september voor enkele maanden dicht. Het werk van Dini van Leeuwen die in 1959 in Brouwershaven werd gebo ren is ze?r veelzijdig van onderwerp. Het omhelst onder andere vrouwenfi guren, schepen, dieren en kinderpor tretten. Maar ook veel tekeningen van monumenten in Brouwershaven en omgeving zoals de Waag, Jacob Cats, het stadhuis en slot Winden burg in Dreischor. Van Leeuwen maakt bij het vervaardigen van haar werk gebruik van pen, potlood of pastelkrijt. Na een drie-jarige teken cursus, studeerde zij twee jaar aan de Vrije Tekenacademie. Zij woont mo menteel in Vlaardingen. In de Vergul de Garnaal zijn in totaal 24 werken van haar te zien die recent zijn ge maakt. De tentoonstelling is gedu rende voorgenoemde data dagelijks te bezichtigen van 13.30 tot 17.00 uur met uitzondering van zondag en maandag. TECHNISCH INSTALLATIE BURO Elektrische apparaten Televisie - Video HiFi - Huishoudelijk enz. 01114-1368 - 01119-1634 AMSTERDAM - Gevestigde publie ke omroeporganisaties zullen alleen dan tot commerciële exploitatie over gaan als- aan een aantal randvoor waarden wordt voldaan. Dit zei TROS-voorzitter H. J. Minderop tij- dqns de persconferentie voor het win terseizoen van deze omroep. AMSTERDAM - In Amsterdam komt een nationaal instituut voor lo kale omroep met het doel lokale televisie-activiteiten in ons land te steunen door het beschikbaar stellen van studiefaciliteiten en kortdurende opleidingen. Hel initiatief daartoe is genomen door de gemeente Amster dam en Sky Channel. BRUSSEL - Van alle schoolkinde ren in de Europese Gemeenschap hebben dc Franse de langste vakan ties en de Duitse dc kortste. garantie, dus ook tegenover verrui ming daarvan. Mensen moeten vol gens Stouten soms tegen zichzelf in bescherming worden genomen. Ver der wees hij erop. dat Duiveland 10,— miljoen aan gemeentegarantie heeft uitstaan en dat het hier gemeen schapsgeld betreft. Desalniettemin ging de VVD-fractie met het onderha vige voorstel akkoord. Ook de SGP/RPF-fractie gaf bij monde van de heer K. Hendrikse te kennen akkoord te kunnen gaan. Dc raadsvoorzitter benadrukte, dat het collegevoorstel voortvloeide uit de vorstelijke subsidie, die het rijk in dit geval verstrekt. Ook het college wilde de verruiming derhal ve slechts beperkt zien tot de pfemie- A-koopwoningcn Hillebrnnd vond dat Stouten niet moest overdrijven met dc voorstel ling van zaken. De Pvd A-woord voer der achtte het totale bedrag aan ge meentegaranties niet werkelijk extreem en noemde het aantal geval len, waarin het fout liep. nou ook weer niet buitensporig. Disco-perikclen De heer L. Meerman (SGP/RPF) ging tijdens de rondvraag in op de disco-perikelen te Oosterland. De voorzitter liet weten inmiddels een gesprek met de eigenaar van het eta blissement te hebben gehad. Deze was bezig met de tekeningen ten be hoeve van een hinderwetvergunning. Verder waren toezeggingen gedaan betreffende het aanbrengen van een zogenaamde geluidsbegrenzer. Ten slotte, zo liet de voorzitter weten, vond er deze week ook een gesprek plaats tussen politie, disco-eigenaar en 'dc buurman', die lange tijd werd geconfronteerd met geluidshinder. De heer A. C. Bom (PvdA) kreeg desgevraagd te horen, dat de peu terspeelzaal in Nieuwerkerk tijde lijk is ondergebracht in gebouw Re- hoboth en dat na de verbouwing van de bijzondere school gebruik ge maakt zal kunnen worden van het houten gebouw aldaar. De heer Stouten kreeg desgevraagd van wethouder J, Op 't Hof te horen, dat de materialen voor het aanbren gen van inbraakvrije ruimten op de scholen, inmiddels zijn besteld. Reeds bij de behandeling van de in gekomen stukken stelde Stouten voor een verzoek in te dienen bij de minister van verkeer en waterstaat om een besluit betreffende Grevelin- gen zout of zoet wat langer uit te stel len dan tot 1 januari 1987. Volgens de voorzitter waren hier echter in de eer ste plaats de belangen van het Water schap mee gemoeid en hij meende dan ook dat gewacht dient te worden totdat van die zijde een dergelijk ver zoek komt, zodat de gemeente daar aan haar steun zal kunnen verlenen. DEN HAAG - Minister Nijpels van volkshuisvesting, ruimtelijke orde ning en milieubeheer (VROM) zal de Nederlandse delegatie leiden tijdens de ministeriële bijeenkomst van het Internationaal Atoom Energie Agent schap in Wenen. De minister van eco nomische zaken wordt vertegenwoor digd door de directeur-generaal van energie, drs. G. H. B. Verberg. WASHINGTON - De Amerikaanse regering heeft de Europese bondge noten langs diplomatieke weg verze kerd dat er geen nieuwe aanval op Li bië in voorbereiding is. In Washing ton is donderdag vernomen dat de Verenigde Staten wel de druk op de Libische leider Gaddafi wil verhogen door Libië economisch te isoleren. 92 ,,Hebt u dat plannetje bedracht, Brink?" Ze noemden hem allemaal nog Brink en dat zou wel zo blijven. Tilly en zij hadden er weieens over gespro ken hoe ze hem anders konden noe men, maar er was hun niets ingeval len. Voor 'oom' of 'vader' voelden ze niet. Ze hadden erom moeten lachen, Tilly en zij. Ze had weer kunnen la chen, zo maar. Met Tilly, net als Theo. Ze luisterde ondertussen naar haar moeder, die vertelde dat Brinks doch ter en haar man met Kerstmis kwam logeren. ,,Leuk." zei Jantien, ,,dan zijn die dus ook van de partij." ,,Ze verwachten een baby." zei haar moeder. ..O, leuk," zei ze weer. ,,'t Werd tijd." bromde Brink. ,,Die heeft er ook al lang genoeg over ge daan." Jantien glimlachte tegen Brinks opgeheven krant om dat woordje 'ook'. Er waren meer mensen, die on geduldige vragen gingen stellen. Zo was dat, als je al een tijdje getrouwd was. Als alles nog eens wat verder achter haar lag. zou ze zich ook op de komst van een baby kunnen verheu gen. maar nu nog niet. Ze had nog te veel aan zichzelf. „Je ziet er gelukkig weer beter uit, Jantien," zei haar moeder. ..Ik heb me weleens ongerust over je ge maakt. Hoe vaak me niet gevraagd is of je ziek was." ..Ik voel me best." Ze zette haar le ge kopje op tafel. ,,Ik ga weer." zei ze. ,,Zet de kerstroos niet zo dichtbij de kachel, moeder, anders haalt hij de kerst niet eens." Brink en ik wilden Ria ook voor dat etentje vragen," zei haar moedor. ,,Zou ze dat leuk vinden?" ,,Ze vindt het schitterend," zei Jan- ticn. ,,Met die uitnodiging hebben jullie vast succes." Vlak bij huis kwam ze Tilly tegen. ..Hallo," zei ze. ,,ik ben net bij je gr weest. Was je bij je moeder'' Ik heb groot nieuws, zeg' Ik kom net bij de dokter vandaan. Het is weerzover. ik dacht het al, we krijgen onze derde. Evert wil, dai ik ophoud met werken, maar dat vind ik jammer. Ik zit er nu net zo goed in. En ik krijg voor en na de bevalling een heleboel weken doorbetaald. Dat buitenkansje laat ik me toch niet ontgaan." .Gelijk heb je." zei Jantien. Brinks dochter verwacht ook oen baby, dus kun je fijn met haar klet sen. tweede kerstdag." ,,Ik weet het," zei Tilly, ..Brink is zo trots als een aap op zijn eerste klein kind. Begrijpelijk trouwens. Wat een leuk idee, dat etentje, hè" Die twee oudjes hebben er plezier in. samen al lerlei verrassingen uit tc broeden." Ze keek op haar horloge. ..Ik loop nog even met je mee. als dat mag. Ik verlang verschrikkelijk naar koffie. Het is nu toch niet moer de moeite om naar kantoor te gaan. En dan steek ik bij jou mijn laatste sigaret op. Het zal in het begin weer moeite kosten om er voorlopig af te blijven." door NEL VAN DER ZEE „Waarom stop je niet helemaal?" vroeg Jantien. ,,Och, waarom wel? Het is zo gezel lig." 's Middags belde Ria op. Ze was, z,o- als Jantien wel vermoed had, zielsge lukkig met de uitnodiging. ..Het is net of ik een heleboel fami lie heb. nu Theo met jou getrouwd is," zei ze. ...Juist die feestdagen zijn zo naar. dat snap je wel. Ik heb met kerst geen pensiongasten, hoewel ik me wel bij de VVV had opgegeven Maar in de winter loopt het hier in het dorp niet zo hard mot toeristen. Zo moeten eens wat meer reclame ma ken Ria babbelde precies een kwartier Jantien had op haar horloge gekeken omdat ze een cake in de oven had. Het leven wordt weer gewoon, dacht ze. Net als vroeger. Nee. nog be ter. Het bovenhuis van dit winkel pand Was mooier dan hun huurhuis van vroeger. En ook gezelliger. Het werk in dc mooie nieuwe zaak was plezieriger. In de oude winkel aan de overkant waar hang- en schemerlam pen werden verkocht, was do hele weck een verkoopster. Haar moeder kwam nog enkele ochtenden of mid dagen per week kijken of het alle maal goed ging Jantien had zich tot een gewoonte gemaakt niet over Jaspers te denken Meestal slaagde ze erin zieh op iets anders te concentreren

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4