Altijd Raak! Cl 6- f Sluiting Philipsdam begint deze week Burgemeester Th. H. de Meester nam dankbaar, energiek en met weemoed afscheid van zijn stad Politiesterkte blijft zorg voor eilandelijke gemeenten DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vijf dure zadels gestolen Renesse ZIERIKZEESCHE! NIEUWSBODEl dé krant mn schouwen - hiveland! WAT WORDT HET WEER. Ruzie op Neeltje Jans ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Computer Uit Jan Steen Goed resultaat De Rijkspolitie van Schouwen-Duiveland be- Het programma voor Uit op Schouwen-Dui- Ruim 200 aanwezigen waren oog- en oorgetui- Drie van de vier Schouwen-Duivelandse voet- schikt sinds juni over een computer, die veland voor het seizoen 1986/1987 is bekend, ge van een sfeervolle weergave van muziek balploegen bereikten de tweede bekerronde, door de regio-gemeenten wordt gefinancierd. Op de pagina's 4 en 5 een uitgebreide vooruit- uit de tijd van Jan Steen in Brouwershaven. Een van de vier moest sneuvelen door een on- (Pag. 2). blik. (Pag. 6). derling duel. (Pag. 11). DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1986 143ste jaargang Nr. 23989 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Weemoed is de zoet-bijtende balsem, waarmee de wijsheid de wonden geneest, die de teleurstelling sloegen. A. M. de Jong Dit nummer bestaat uit 20 pagina's De afscheidsbijeenkomst van burgemeester Th. H. de Meester vond plaats in de zeer fraaie ambiance van de Sehut- terszaal in het Zierikzeese stadhuis. Benoemd tot ereburger van Zierikzee ZIERIKZEE - Was er meer symboliek denkbaar dan met die gierende storm door het balkengewelf boven de indrukwekkende, historische Schutterszaal in het stad huis? Was dat niet juist de meest typerende sfeer waarin Th. H. de Meester afscheid kon nemen van zijn geliefd Zierikzee, waar hij zestien jaar het burgersambt vervul de; een enerverende levensperiode, tijdens welke in goe de samenwerking met zijn medebestuurders de thans van de VUT-gebruikmakende burgemeester vele voorzie ningen tot stand zag komen en ontwikkelingen in gang kon zetten. BRUINISSE - Deze week wordt een begin gemaakt met de zogenaamde zand- sluitingen van de compar- timenteringsdammen in de Oosterschelde. Tot deze zandsluitingen van de drie overgebleven stroomgeu- len in de Oesterdam en de Philipsdam is destijds be sloten, omdat zij goedko per zijn dan sluitingen met stortsteen. Het eerst komt het sluitgat Slaak aan de beurt, de opening in de Phi lipsdam tussen het sluizencomplex en Sint-Philipsland. Deze opening is 650 meter lang en heeft een diepte tot 12 meter. Zuigers zullen in enkele we ken tijds ongeveer 650.000 kubieke meter zand in dit gat spuiten. Om te voorkomen dat er door de stroming te veel zandverlies optreedt, wordt al tijdens het opspuiten van het zand begonnen met het vastleggen en be kleden van de dam met zinkstukken, steenbestorting en betonblokken. Medio september moet de Slaak ge sloten zijn. Oesterdam Vervolgens wordt het Tholense Gat in de Oesterdam ten zuiden van het eiland Tholen aangepakt. Hier zal de zandsluiting in oktober klaar moeten zijn. Het Tholense Gat is bijna 400 meter lang en, bereikt dieptes van ruim 20 meter. Hier zal niet minder dan 4 miljoen kubieke meter zand no dig zijn. Tot slot zal de ongeveer 1100 meter lange opening door de Krammer in de Philipsdam met zand worden ge sloten. Daar zal de sluiting volgend voorjaar voltooid zijn. De Krammer is het grootste sluitgat, plaatselijk 25 meter diep. Er zal 8 miljoen kubie ke meter zand worden verwerkt. Bij de laatste twee sluitingen zal gebruik worden gemaakt van de schuiven in de stormvloedkering in de monding van de Oosterschelde. Door hiermee te manipuleren kan het getij op de Oosterschelde worden beïnvloed en dus ook de stroomsnel- heden. Hierdoor wordt het zandver lies bij het dichtspuiten van de sluit gaten in de compartiment'eringsdam- men beperkt. In nauw overleg met milieudeskundigen is hiervoor een ,,schuiven-scenario" opgesteld. Doel hiervan is het milieu zoveel mogelijk te ontzien. RENESSE - Manege G. aan de Stoofweg kreeg vannacht (woensdag op donderdag) ongenood en onge wenst bezoek. Een deur van de mane ge werd geforceerd. Vijf dressuur- zadels, elk met een minimale waarde van 2.000,werden' gestolen. De juiste omvang van de schade kan nog niet worden vastgesteld, omdat de desbetreffende eigenaren no^ op de hoogte "moeten worden geóraenc. Een bijeenkomst derhalve, die ge tuigde van dankbaarheid van beide zijden, van een energiek inslaan van een nieuwe levensperiode en - uiter aard - ook van enige weemoed om het loslaten van zaken, waar het burge- ineestershart zo lange tijd aan ge bakken zat. Uiting van dankbaarheid voor De Meesters nimmer aflatende inzet werd dinsdagmiddag door het ge- Een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode is altijd raak. Daar kunt u zeker van zijn. Jaarabonnement voor de prijs van 10 maanden! Gratis pentekening van Zierikzee! Schitterende pentekening op posterformaat 50 x 65 cm Voor geen 152.50 maar slechts f 127,10 blijft u een laar lang uitstekend op de hoogte van uitgebreid regionaal nieuws De Zierikzeesche Nieuwsbode. 142 jaar geleden voor het eerst ver schenen, is uniek in Nederland Dat mogen we bes; stellen' Nü. in 1986 is de Zierikzeesche Nieuwsbode helemaal van deze tijd. Modern en objectief met nieuws waar uw interesse naar uitgaat Veelzijdig door de veie extra bijlagen, zoals Mode- en aufobijlagen. Sport- en expo bijlagen enz Veelzijdig ook door de vele vaste rubrieken, we noemen even midden in de middenstand, puzzelrubriek. ons feuilleton Nou ja, teveel om op te noemen U moet m gewoon zelf lezen' BEL NÜ VOOR EEN ABONNEMENT 01110-6551. Ik noem een ïnarabonnoment op do Zionkzoesche Nieuwsbode' IK BETAAL DUS GEEN 152.50 MAAR SLECHTS 127,10 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ANTWOORDNUMME 4300 VB ZIERIKZEE (pontzo'jH is niet nodiq) Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Krachtige wind Wisselend bewolkt en een enkele bui. De wind neemt opnieuw toe naar krachtig, aan de kust hard kracht 6 tot 7. Middagtemperatuur 16 graden. Minimumtemperatuur komende nacht 11 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 1 sept.: Zaterdag: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: west 5 Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 4 Vel bewolking Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 29 aug. Zon op 06.45, onder 20.34 Maan op onder 18.08 Nieuwe Maan: 4 september (09.10) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De depressie die ons gisteren storm bracht, blijft het weer de komende dagen bepalen. Morgen is het wisselend bewolkt, en er vallen opnieuw regenbuien. In het noorden van het land zijn deze talrijker dan in het zuiden. Vannacht ligt de mini mumtemperatuur bij circa 10 graden. De maximumtemperatuur in de mid dag wordt ongeveer 16 graden, zo'n 5 graden te koud voor eind augustus. In het binnenland staat een matige wind, aan de kust is de wind krach tig. Hij waait uit richtingen tussen zuidwest en west. Het herfstachtige weer houdt ook na morgen aan, al wordt het vanaf zondag waarschijnlijk iets minder koud. BURGHSLUIS - Drie onbekend ge bleven Belgen hebben ruzie gemaakt bij de hulpbrug van het werkeiland Neeltje Jans en portier R. B. uit Haamstede in elkaar geslagen, waar na het trio de benen nam. De Belgen waren door de afrastering gekropen en bij ontdekking werden ze gesom meerd te vertrekken. Toen al maak ten ze amok, waarna ze in afwachting van de komst van de politie zolang bij de portier werden gestald. Toen deze even alleen was met de Belgen, werden er rake klappen uitgedeeld en zetten de drie het op een vluchten, voor de politie arriveerde. B. moest zich onder doktersbehandeling stel len en moest zelfs voor onderzoek naar het ziekenhuis in Zierikzee. In een besloten bijeenkomst dinsdagochtend in het stadhuis nam burgemeester De Meester afscheid van het ambte lijk personeel. De heer J. L. Lagendijk bood hem namens het personeel kussens voor zijn boot aan. meentebestuur betoond met de toe kenning van het ereburgerschap van de stad Zierikzee. In tegenwoordig heid van een groot aantal genodig den, onder wie vertegenwoordigers van gemeentelijke en provinciale in stellingen, vrienden uit de jumela- gesteden Hatfield en St. Hilairo, uit de bevriende stad Almelo en uit De Meesters vroegere gemeenten West- kapelle en Markelo, speldde loco-bur gemeester L. J. van Gastel De Mees ter de medaille behorende bij deze onderscheiding op. Volste vertrouwen In het volste vertrouwen, dat het bestuur van Schouwen-Duivelands centrumgemeente bij het huidig col lege in goede handen zal zijn en dat de bevolking van Zierikzee zal blij ven streven naar groter welzijn van de stad, waartoe hij de mogelijkhe den volop aanwezig achtte, had De Meester luttele minuten daarvoor de voorzittershamer en het ambtsketen overgedragen aan Van Gastel. Hij deed dat, nadat hij eerst een korte terugblik had geworpen op zijn eigen burgemeestersloopbaan in Zie rikzee. Een terugblik, waarin belang rijke ontwikkelingen en voorzienin gen van de afgelopen zestien jaar de revue passeerden en waarin tevens Vervolg pagina 6 Middenschouwse burgemeester niet optimistisch over aanvulling SCHARENDIJKE - De kaarten liggen niet zo éénvou dig voor wat betreft het krijgen van meer politiemensen op Schouwen-Duiveland. De gemeenten pleiten al jaren voor versterking, maar het bezoek dat de Zeeuwse Com missaris van de Koningin, dr. C. Boertien, onlangs aan Zierikzee heeft gebracht, spreekt voor zich. Meestal wordt bij dc verzoeken verwezen naar de detachering in de zomermaanden. Op deze manier beantwoordde de Middenschouwse burgemeester W. den Boer woensdag avond een 'noodkreet' van raadslid 3. L. F. Bolleman (SGP/RPF). Bolleman zei zich volledig te kun nen scharen achter dc uitlatingen van de Brusc eerste burger, T. C. Hekman, in het laatste nummer van de Vereni ging Nederlandse Gemeenten. Hek man uitte hierin - zoals de Nieuwsbo de eerder deze week uitvoerig be richtte - zijn bezorgdheid over de ma tige politiezorg van de rijksoverheid. ..Men spreekt weieens van de klok. die op vijf voor twaalf staat, maar voor mij staat die op vijf over twaalf", aldus Bolleman. Hij deed dc suggestie om te komen tot oen soort van "ilandelijke organi satie, die zich met het politietekort vervolg pagina 3

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1