Dreischor met optimisme aan het vertrek van nieuwe competitie in derde klasse Brouwershaven-doelman Ronald Lievense: „Als ik alles had geweten, had ik me nooit van m'n leven laten opereren. Ik voel na tien minuten de kracht wegvloeien..." „Het ziet er bij Zonnemaire allemaal niet florissant uit" SPECIALE UITGAVE VOETBAL COMPETITIE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 5. Lowed. Boys 6. Walcheren 3 7. Vlissingcn 6 8. Cortgene 9. Zeeland Sport 3 10. Zonnemaire 11. Noormannen 3 12. Kwadcndamme 2 7. Jong Ambon 4 8. Dreischor 10. Heinkenszand 2 DREISCHOR - De zondagse afdelings derde klasser Dreischor staat in de komende competitie voor de zware taak het vorig jaar verloren gegane terrein weer goed te maken. De formatie van trainer Wim Kommer degradeerde aan het eind van de competitie naar de derde klasse na een onfortuinlijk seizoen. Een enorme berg blessures was er voor een belangrijk deel debet aan, dat de degradatie onafwendbaar werd. Zeker, zonder geblesseerden zou Dreischor geen hoogvlieger zijn geweest, maar een degradant zou de gebruiker van sportpark De Mol toch zeker ook niet zijn geworden. Evenwel, echt getreurd werd er in Dreischor niet. De ploeg werkte binnen het raam van de mogelijkheden zo hard als het maar kon en hoefde zichzelf niets te verwijten. ,,We gaan er het komende seizoen gewoon weer keihard tegenaan om het verloren gegane terrein te heroveren", stelt Wim Kommer lachend. „Zoals het zich nu aan laat zien komen er best weer mogelijkheden, maar we zullen zeker niet het idee moeten hebben, dat we het maar even doen. Weliswaar hebben we in feite maar een directe opponent in de race naar promotie, maar daar zit wel degelijk een 'maar' aan. Ten eerste zullen we bij de bovenste drie moeten eindigen en bovendien zullen we ook nog boven Volharding moeten komen. In dat verband zijn waarschijnlijk de twee onderlinge duels met de ploeg uit Ovezande van belang, maar we mogen de overige ploegen toch ook niet onderschatten". Wim Kommer heeft bij de start van het nieuwe, seizoen weer de beschikking over zijn gevaarlijke centrumspits Piet de Jonge, al is het nog twijfelachtig of hij ook optimaal beschikbaar zal blijven. Vooralsnog moet een bezoek aan het Zweedse Rode Kruisziekenhuis nog uitsluitsel brengen. De Jonge was het afgelopen seizoen geruime tijd door blessures niet beschikbaar. Dat geldt ook voor Iman Wesdorp, maar ook hij maakt weer deel uit van de ter gelegenheid van de start van de '86-87 Deze speciale bijlage van de biedt de krant van Schouwen-Duiveland haar lezers aan vanwege de start van de voetbalcompetitie Deze bijlage fungeert als een handige wegwijzer gedurende het seizoen Samenstelling en vormgeving: PETER WIJNEN De foto's werden verzorgd door FOTO JOHAN JUNIOR ZONNEMAIRE - 'Na regen komt zonneschijn' is een gezegde, dat in de volksmond bij herhaling wordt gehanteerd. In de praktijk komt evenwel ook éven zo veel keren het omgekeerde voor. Daar lijkt voetbalvereniging Zonnemaire nu mee geconfronteerd te worden. Het afgelopen seizoen leverde de hoofdmacht van Zonnemaire een aardige prestatie af onder leiding van trainer Jaap van Huizen. Veie jaren reeds probeerde Zonnemaire evenwel bestuurlijk een ernstig hiaat - het ontbreken van een kantine - op te vullen. Gedurende de voorbije competitie kwam er eindelijk schot in, omdat de gemeente Brouwershaven een krediet van dertigduizend gulden beschikbaar stelde. Relatief betekende dat krediet weliswaar slechts een schijntje van wat een eenvoudige kantine vandaag de dag kost, maar toch... het begin was er. Via een flinke portie zelfwerkzaamheid probeerden bestuur en leden van de club het ontbrekende bedrag te compenseren en met man en macht werd met de bouw begonnen. Nu, met de officiële openingsdatum van 6 september voor de deur, zijn er evenwel problemen. „Het geld is op. De dertigduizend gulden zijn er doorheen. We hebben bij de gemeente Brouwershaven inmiddels een extra krediet van 4.500,- aangevraagd om daarmee alsnog het ontbrekende sanitair en de verwarming te kunnen realiseren. Zonder dat geld kunnen die faciliteiten er niet komen", vertelt bestuurslid Stoffel Duinhouwer. „We gaan wel door niet het afwerken van kleine dingen, maar de opening is voorlopig van de baan, totdat wc de zaak helemaal rond hebben. Tot die tijd wordt de kantine al wel gebruikt, maar het mag niet koud zijn, want verwarmen kunnen wc nog niet". Ook op sportief gebied zit het Zonnemaire allemaal niet echt mee. Via allerhande wegen werd geprobeerd om een nieuwe trainer voor de club te krijgen, maar daar kwam niets van terecht. „We hebben niet één aanmelding gekregen, zodat het er nu op neer komt, dat ik dë technische leiding min of meer krijg opgedrongen. Ik zal dat gaan doen, maar ideaal is het natuurlijk niet, want ik heb tenslotte geen enkele opleiding daartoe gehad. Trainer kan ik me dus niet noemen. Gelukkig is Jaap van Huizen me terwille geweest door me een aantal trainingsschema's toe te spelen", legt Stoffel Duinhouwer uit. Ook in het spelersarsenaal kwam een fikse deuk. Pieter Alkemade en Rien Visser volgden Jaap van Huizen naar het Burgh-Haamsteedse DFS en aanvoerder Frank Linssen en Wim Brouwer vertrokken, omdat zij naar respectievelijk Bergen op Zoom en 's-Hertogenbosch verhuisden. Ook de aanwezigheid van doelman Cor Klaverkamp is uiterst dubieus geworden. Hij wil op korte termijn een verbintenis als beroeps-militair aangaan, hetgeen hem in Duitsland zal brengen. Hierdoor is Stoffel Duinhouwer genoodzaakt om Wim Hanse weer als doelman op te roepen, terwijl hij in hem een goede laatste man had gezien. „Al met al zal een en ander tot gevolg hebben, dat ik zelf herhaaldelijk, zo niet doorlopend zal moeten spelen. De zaak begeleiden en zelf spelen is bepaald geen ideale gang van zaken, maar ik ben bang, dat er niet anders op zal zitten". Tégenover het vertrek van een aantal spelers staat dc terugkeer van Peter de Munnik en Jan van Almkerk in de hoofdmacht, terwijl Ton Tbuthof uit Brouwershaven en Sjaak van dc Zande uit Rotterdam dc gelederen komen versterken. Ook bij de jeugd is de situatie niet erg schitterend. „We hebben een flinke ledenwerf actie gedaan, maar het heeft nauwelijk respijt gehad. Ogenschijnlijk gaat do interesse van dc jeugd uit naar andere dingen". Al met al is de kans, dat Zonnemaire het komende seizoen gelijkwaardig presteert als het afgelopen seizoen erg klein, „maar dat zou zelfs onder deskundige leiding ook het geval niet zijn", onderkent Stoffel Duinhouwer. hoofdmacht, zodat Dreischor in aanvallend opzicht weer een aardige indruk maakt. Wim Kommer heeft het komende seizoen verder de beschikking over nagenoeg dezelfde selectie als het vorig jaar. Daarbij zijn ook de betrouwbare steunpilaren Wim van de Linde en Kees Wesdorp, terwijl ook doelman Hans Hoek op zijn plaats blijft. Ook heeft Kommer een aantal jeugdige spelers, dat aardig hun partijtje meeblaast. Luc Heiboer, Johan Pankow, Dennis Deijst en Richard Drubbel bewezen dit eerder al. Mogelijk voegt ook de pas zestien jaar oude Peter Slager zich daarbij. Tijdens de oefencampagne toonde Slager aan aardig mee te kunnen, maar of hij inderdaad al rijp is voor de hoofdmacht, zal nog moeten blijken. „We gaan vol vertrouwen van start en zien dan wel waar het schip strandt. Lukt het om weer terug te gaan naar de tweede klas, dan is dat leuk, maar het is geen must", constateert Wim Kommer. doelman Ronald Lievense. In de voorbereidingsperiode van het seizoen 1985/1986 raakte de toen nog bij Zierikzee spelende Brouwenaar geblesseerd aan een knie. Uiteindelijk bleek operatief ingrijpen onvermijdelijk. Het kostte Lievense een heel seizoen. Pas na het einde van het seizoen keerde hij nog een paar keer terug in het Zierikzee-doel, maar duidelijk was, dat een definitieve come-back in de Zierikzee-hoofdmacht er niet meer inzat. Tijdens een afscheidswedstrijd werd hij letterlijk en figuurlijk overgedragen aan Brouwershaven. „Als ik alles vantevoren had geweten, zou ik mezelf nooit hebben laten opereren, want het is nooit meer geworden wat het was", vertelt hij nu vlak voor de start van de competitie. Tijdens de operatie werden de kniegewrichten schoongemaakt en werd een stukje kraakbeen verwijderd. „Als ik een minuut of vijf of tien bezig ben, voel ik de kracht uit mijn been wegvloeien. Ik hoop maar dat het beetje bij beetje weer beter gaat, anders....", verzucht hij. Lievense heeft er desondanks weer veel zin in om optimaal te presteren bij Brouwei'shaven. „Natuui'lijk is het een stapje terug, maar ik ben voorlopig al lang blij, dat ik er weer bij hoor. Dat verplicht afwezig zijn is niks voor mij". Kees Kommer en de zijnen hebben in de 29-jarige doelman een voortreffelijke sluitpost en ongetwijfeld gunnen al zijn fans - en dat zijn er heel wat - hem een onbekommerd seizoen, dat uiteindelijk succesvol verloopt. Aan de doelman zelf zal het niet liggen. SEIZOEN 1986/1987 KLASSE 3A zo Afdeling Zeeland 1. Jong Ambon 3 2. Volharding 2 3. Middelburg 6 SEIZOEN 1986/1987 KLASSE 3B zo AFDELING ZEELAND l. Vlissingen 5 2. Middelburg 5 3. Zeeiandia 3 4. Liberty 2 5. Zierikzee 4 6. Domburg 2 11. Walcheren 4 12. Volharding BROUWERSHAVEN - Een blessure Is het ergste wat een voetballer kan overkomen. Zeker als die speler fanatiek is en het euvel is nog vervelender, wanneer de tijd, dat hij van 'zijn domein' wordt verbannen door die blessure alsmaar langduriger wordt. Een van de spelers, die in deze context helemaal past is Brouwershaven-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 19