Ajax lijdt smadelijk verlies tegen gemotiveerd FC Den Haag Zierikzee heeft handen meer dan vol aan gemotiveerd DFS en wint via Peter van Vossen NIEUWSBODE Bruse Boys probleemloos een ronde verder na ruime 1-5 zege bij Klundert beleeft Els Vader grootste teleurstelling uit loopbaan WIK boekt ruime 6-0 overwinning op ZSC OVERZICHT EREDIVISIE Mevo behaalt verrassende zege op WHS in eerste ronde KNVB-bekertoernooi Frank Hoste winnaar in Zuiddorpe ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 28 augustus 1986 Nr. 23989 11 STUTTGART - De scherpe ogen van het Westduitse jurylid Bernard Businger hebben Els Vader op de tweede dag van de Europese atletiek- kampioenschappen in Stuttgart de grootste teleurstelling uit haar loop baan bezorgd. De Westduitser, die op een stoel achter de start geposteerd was, had van een afstand van zeker honderd nieter vastgesteld, dat de Zeeuwse loopster op de laatste tien meter uit haar baan was gegaan. Hoewel het reglement voorschrijft dat alleen dan diskwalificatie volgt, wanneer een tegenstander hinder heeft ondervonden - en dat was niet het geval - sloot Businger Vader toch uit. KLUNDERT - De nieuwe zaterdag tweede klasser Bruse Boys behaalde bij vierde klasser Klundert een opmerkelijk gemakkelijke overwinning in de eerste ronde van het KNVB-bekertoernooi. Trainer Jan Kostense was vooraf bepaald niet gerust geweest over de afwikkeling. Immers, het vorig jaar struikelde de ploeg van Kostense over vierde klasser NOAD '67 in Sint Phi- lipsland in de eerste ronde. Nu ontmoette Bruse Boys weinig oppositie, het geen resulteerde in een 1-5 overwinning, nadat het halverwege nog 0-2 had gestaan. Kees Verkaart ZIERIKZEE - Roda JC bleef op dc tweede midwccksc speeldag in de eredi visie de enige ongeslagen ploeg in het betaalde voetbal zonder vcrliespunten. Op eigen kracht redden dc Limburgers die score niet. Dankzij Vcrrips van FC Utrecht, die zijn eigen doelman passeerde, won Roda JC zijn derde duel op rij (0-1). iVIct Roda JC was Ajax ook nog zonder vcrlicspunt. Dc Ajacicden gingen evenwel in hun tweede competitiewedstrijd op onthutsende manier onderuit. In het schraal bezette Olympisch stadion (8.000 toeschouwers) haalde notabc- ne het puntloze FC Den Haag de Amsterdamse formatie onderuit (2-3). De ne gen wedstrijden van woensdagavond, die in herfstige omstandigheden wer den gespeeld, trokken slechts iets meer dan 50.000 toeschouwers, ruim 5.000 bezoekers gemiddeld. In de tweede helft was Movo heer en meester. De WHS-spelers werden goed vastgezet, terwijl laatste man Ruud Vercruysse van achter een tegen een bleef spelen. In de twaalfde mi nuut had het overwicht van dc Zierik- zeese formatie reeds succes. Uit een goedlopende aanval bediende René Flohil centrumspits Olivier Vcrwest, die zijn naam als goaltjesdief onmid dellijk waar maakte: 2-1. Enkele minuten later was het op nieuw raak. René Verwijs prikte een hoekschop van dc rechterkant met dc linkervoet in een keer hij de tweede paal in de touwen. Overigens had Olivier Verwest ook in deze treffer weer een aandeel. Door hoog óp te springen voor de Thooisc doelman werd deze voldoende afgeleid om de ondraaiende bal te missen: 3-1. Hier na kreeg Mevo nog diverse mogelijk heden om de voorsprong nog verder uit te bouwen, maar René Flohil kon zijn prima wedstrijd niet nog meer glans geven via verdere treffers. Ook Peter van de Linde liet nog een goede kans liggen. Kort voor tijd kwam WHS tegen de verhouding in nog aan een tweede treffer. Aric Suarez profi teerde van een misverstand tussen Rini de Ix>oze en Eddy ten Klooster. Naast dc overwinning moest Peter Goedegebuurc wel al vroeg in de wedstrijd twee geblesseerden ver vangen: Martin van dc Houten en Marco Bij de Vaate. Koploper bleef Sparta. De verjong de formatie van trainer Hughes had in Deventer geen probleem met Go Ahead Eagles (3-0). Eijer, Lengkeek (zijn vierde treffer) en Olde Rieke- rink verzorgden de produktic. PSV won met dezelfde cijfers in en van Veendam. Met een minimum aan in spanning was de eindstand al bij de rust bereikt door toedoen van Koe man, Gullit on Van dor Gijp. Na do pauze spaarden do PSV-ors de krach ten. Tbnslottc wacht zondag de thril ler tegen Ajax in het Olympisch sta dion. Alhoewel thriller? Zoals Ajax te gen FC Den Haag voor de dag kwam. wacht de landskampioen in het week einde een walk over. Do door twee ne derlagen getergde Hagenaars won nen verdiend met 2-3, maar kregen kansen Ajax een afstraffing te bezor gen. Voor de rust tekende Groenen dijk voor 0-1. Morley en Van Basten benutten daarna beiden een straf schop (1-2), waarna Otto de marge weer op twee bracht (1-3). Andermaal Van Baston bracht dc spanning terug (2-3), maar Den Haag bleef in dc slot minuten kaarsrecht overeind. Bij Ajax viel Spclbos uit niet een gebro ken neus. Vcrliespunten Verspeelde Ajax twee punten, Feye- noord bracht zijn aantal vcrliespun ten op gelijke hoogte door zijn twee de gelijke spel in vier dagen. Na de 2-2 uit bij Twente werd hol woensdag in dc Kuip 11 tegen FC Groningen. Daarmee kroeg dc thuisclub te wei nig en Groningen te veel. Feycnoord was over alle linies beter, maaralleen Heus benutte een van de vele kansen. Vlak voor het einde lobde Olde Rie kerink de bal over doelman Hiele (1 1). Alles wat Feycnoord was, pro testeerde omdat de Groninger de bal mpt dc hand meegenomen zou heb ben. Dat was vergeefs. AZ scoorde ook in zijn vierde wed strijd niet. I)c Noordhollahdsc derby tegen Haarlem ging door een doei- punt van Keur, het eerste van Haar lem in 270 minuten voetbal, verloren (0-1). PEC Zwolle veroverde zijn eer ste punt door de 1-1 in Vcnlo" tegen VVV. Doelpunten van Berghuis voor de thuisclub en Kanistra voor de be zoekers hielden dc stand in even wicht. Zonder doelpunten hielden Den Bosch en FC Twente elkaar in de Brabantse hoofdstad in een tamme wedstrijd in evenwicht. Fortuna overspeelde na de rust Excelsior (3- 0), toen trainer Jacobs beschikte over zijn ideale voorhoede: Linford- Holvcrda-Lcns. Vooral Ifolvcrda had een belangrijk aandeel in de zege Hij gaf de eerste aan. waarop Evers scoorde, maakte dc tweede zelf en stond wederom aan dc basis van de derde, door Linford. KERKVVERVE - Afgaand op het oe fenduel tussen WIK en ZSC lijkt de Scharendijkse ploeg een bijzonder zwaar seizoen tegemoet te gaan. De ontmoeting tussen de twee klassege noten draaide na een 2-0 ruststand uit op een 6-0 overwinning voor de groenwitte brigade van trainer Kees Berrevoets. Bij een goede afwikke ling van de vele kansen zou de score probleemloos in de dubbele cijfers hebben kunnen lopen. De eerste kleine kansjes kwamen in het duel overigens op naam van ZSC. Schoten van Rini van den Hoek en Arne Hubregtse misten evenwel doel. Bij een inzet van Dick Witten berg had WIK enig fortuin, doordat een verdediger in de baan van het schot liep. In de 25e minuut werd de score geopend door Cor Berrevoets. Hij passeerde doelman Jan van Don gen met een strakke schuiver. Tien minuten voor het verstrijken van de eerste helft kwam Dick Wittenberg nog alleen voor doelman Leo van den Ouden, maar deze reageerde attent. Even later was het aan de andere kant wel weer raak. Bij een snelle uitval bediende Wim van de Velde de goed inlopende Hans Kesteloo: 2-0. In de eerste minuut van de tweede helft resulteerde een dieptepass van Aren van Wezel in de derde Kerk- werfse treffer. De bal bereikte Cor Berrevoets, die het leer in het zestien metergebied prikte, waar zich alleen Sjaak Dorreman bevond. Deze meen de een Kerkwervenaar in zijn rug te hebben en besloot over het doel te koppen. Hij mikte evenwel te laag, zodat het leer in het net verdween. ZSC kwam nog nauwelijks meer aan aanvallen toe, terwijl WIK de marge systematisch uitbreidde. Joost Rotte, Theo Stouten én Cor Berrevoets bouwden de score uit naar 6-0. Pas in de slotminuten drong de Scharen dijkse ploeg via Harry Linders nog een paar keer aan. Aan de andere zij de raakte Cor Berrevoets nog een keer de paal, maar gescoord werd er niet meer. BURGH-HAAMSTEDE - Zoals min of meer verwacht mocht worden had Zierikzee de handen meer dan vol aan het Burgh-Haamsteedse DFS in de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-districtsbeker. Pas in het laatste kwartier slaagde de ploeg van trainer Hans van der Wek- ke erin om de Burgh-Haamsteedse vierde klasser op de knieën te krijgen. Peter van Vossen strafte kort na el kaar twee keer te nadrukkelijk opdringen van de oranje defensie genadeloos af, waarmee hij zijn eigen produktie (weer) op drie treffers bracht. Voornamelijk dankzij hem won Zierikzee uiteindelijk met 2-4. „Mijn ploeg maakte op diverse plaatsen nog een vermoeide indruk, ten gevolge van het trainings week einde in Eersel", verdedigde Hans -van der Wekke het matige optreden van zijn ploeg. Jaap van Huizenifead een andere, zeker ook te verdedigen uitleg. „Doordat wij Zierikzee voort durend goed op de eigen helft opvin gen, konden zij niet of nauwelijks aan het eigen spelletje toekomen", meende hij. DFS acteerde in het ver lengde van de goed afgewerkte oefen campagne, uitstekend. De ploeg was zeer bewegelijk en speelde erg kort op de man, waardoor veel van de Zierikzee-passes niet het rendement opleverden, dat er mee beoogd werd. In de zevende minuut leverde een ogenschijnlijk ongevaarlijke hoek- ZIERIKZEE - Vierde klasser Mevo overleefde de eerste ronde van het toer nooi om de KNVB-districtsbeker door de een klasse hoger spelende Sint An- nalandse formatie WHS met 3-2 te kloppen, nadat de stand halverwege nog op 1-1 was afgesloten. De ploeg van trainer Peter Goedegebuurc verdiende de overwinning door een vooral goede tweede helft. De overwinning was overi gens enigszins te verwachten na de uitstekende oefencampagne, waarin met name de aanvalslinie had bewezen over bijzonder veel stootkracht te beschik ken, strijken van de eerste helft naastzij. Bij een voorzet van de linkerkant struikelde Jeroen Wijsman over de bal. Op de grond liggend probeerde hij de bal nog terug te tikken op zijn doelman Eddy ten Klooster, maar hij raakte het leer niet voldoende, zodat Iman van do Repe tussenbeide kon komen: 1-1. De ontmoeting tussen Mevo cn WHS werd. ondanks de allesbehalve gunstige weersomstandigheden, een bezienswaardig duel. In de eerste helft had de ploeg van Peter Goedegc- buure het bepaald niet eenvoudig, maar ondanks dat bleek, dat Mevo het aanstaande seizoen met een ster ke aanvalslinie kan acteren. De ploeg kreeg slechts één echte scoringsmoge- lijkheid, maar toen was het wel met een raak. In de 25e minuut lanceerde Olivier Verwest vanaf het midden veld René Flohil. De snelle vleu gelspits liep zijn directe tegenstander er uit, kapte vervolgens ook de WHS- doelman uit en scoorde. Ondanks het overwicht kréég WHS nauwelijks scoringskansen. Een keer raakte Iman van.de Repe de doelpaal, maar daar bleef het ook bij. Toch kwam de Thoolse formatie kort voor het ver- Sterke periode schop van Jack van Rees het ope ningsdoelpunt op. Peter Noordijke liet de bal door de handen glippen, waardoor Marco Jonker nog een voet tegen de bal kon krijgen. De bal hob- cbfdde in.de korte boek langs de paal in het doel. Vier minuten later was het bijna opnieuw raak. Een goed op gezette een-twee tussen Clement Rijnberg en Marco Jonker stelde Jon ker in de gelegenheid om door de ver dediging te glippen. Zijn inzet was evenwel te zwak. In de veertiende mi nuut ontstond de eerste serieuze aan val van de kant van Zierikzee. Kees Verkaart speelde daarbij doelman Eric Schot uit, maar mikte onzuiver. De bal ging ruim naast. DFS bleef agressiever dan de wat tam spelende Zierikzee-formatie. Aanvallend ac teerde de ploeg goed, maar laatste man Patrick de Broekert slaagde er toch voornamelijk in om de oranje aanvallers aan de rand van het zestien meter een halt toe te roepen. Gelijkmaker In de 28e minuut zorgde Ronald van Oeveren voor de inleiding tot de ge lijkmaker. Hij soleerde tot diep in de defensie van de thuisploeg. Vervol gens kapte hij ook Robin Verdam uit, waarna een goede voorzet volgde. Met een simpele, maar uitgekiende voetbeweging deponeerde Peter van Vossen de bal in de touwen: 1-1. DFS raakte door de gelijkmaker allerminst aangeslagen, maar moest toch beetje bij beetje iets van het overwicht, dat de ploeg tot dat mo ment had gehad inleveren. Nadat Pe ter Noordijke zijn klasse had moeten tonen op een inzet van Pieter Alke made, resulteerde een goede een- twee-combinatie tussen de broers Ronald en Marco van Oeveren in een schitterende kans voor Ronald. De veelal trefzekere aanvaller slaagde er evenwel niet in om het leer tussen de palen te krijgen. Het betekende het laatste wapenfeit uit de eerste René Flohil U)(tS hij Mevo bijzonder goed op dreef in zijn eerste offieiele optreden voor de nieuwe ploeg Het tweede team van Stella Boys verscheen voor het eerst in nieuwe tenues, die beschikbaar werden gesteld door doelman D. Meeles van Schipper Meeles Register-accountants met vestigingen in Goes (hoofdkantoor), Zierikzee, Vlissingen, Hulst en Tholen. periode. In de tweede helft kwam Jan-Piet van Waveren binnen de lij nen voor Peter Fooy, die min of meer geblesseerd aan het duel begon van wege een euvel, dat hij een dag eer der opliep in een zaalvoetbalduel in de Zierikzeese sporthal. Direct na het eerste fluitsignaal van de betrouwbaar leidende Poort- vlietse arbiter Maarten Quist trok DFS hernieuwd in de aanval. In de derde minuut leek dit al succes op te leveren. Clement Rijnberg bracht Marco Jonker in stelling. Zijn schot van 25 meter werd door een verdedi ger nog net voldoende getoucheerd om het leer via de paal naast het doel te laten verdwijnen. Even later knal de John van der Have via Leen Koster over het doel. Hierna eiste Zierikzee iets meer het initiatief op, maar het duurde toch nog tot de 26e minuut vooraleer de formatie van Hans van der Wekke op voorsprong'kön komen. Voor die tijd kon Robin Verdam Peter van Vossen van scoren houden en red de Eric Schot op een spetter van dc oprukkende Patrick de Broekert. In de 26e minuut viel de tweede Zierikzeese treffer als een donderslag bij heldere hemel. Aanvoerder Kees Verkaart waagde vanaf de zijkant een kromme bal, die gedragen door de wind uiterst vreemd op doelman Eric Schot afkwam, „Daar baal ik goed van", klaagde Schot na afloop van de wedstrijd, daarbij doelend op de manier, waarop de bal uiteindelijk in de touwen belandde. Schot moest door de vreemde curve van de bal snel achteruit stappen, maar kreeg toen zijn hand verkeerd tegen de bal, waarop het leer over de lijn caramboleerde. „Als ik niets had gedaan was de bal ook in de kruising gegaan, maar het was toch niet echt lekker hoe ik het deed", stelde hij eerlijk. Amper een minuut na de treffer van Verkaart lanceerde Eric van de Sande, die als middenvelder uitstekend acteerde, Peter van Vos sen, maar deze miste de bal op een haar. Nagenoeg uit de tegenstoot was het toen aan de andere kant raak. Na goed werk van Clement Rijnberg en Marco Jonker prikte Jack van Rees het leer voorbij Peter Noordijke. Hierna ging het overmoedige DFS evenwel in de fout, hetgeen de ploeg lelijk zou opbreken. Gestimuleerd door de verrassende gelijkmaker rukte de ploeg en masse op. Hierbij trok zelfs gelegenheids- laatste man Marcel van Grunsven mee in de aanval. „Voor hetzelfde geld pakt het goed uit en wordt het 3- Jacob van de Berge nam de eerste twee seizoentreffers voor zijn rekening in een eenvoudig gewonnen bekerduel. 2 voor ons. Dan zou de lof groot ge weest zijn. Nu draaide het anders uit. Dat is het nadeel van gokken. Het kan ook wel eens omgekeerd uitpak ken", stelde Jaap van Huizen een kwartier later. Toen had Peter van Vossen via twee uitgekiende treffers de wedstrijd een goede wending gege ven voor Zierikzee. Eerst rondde hij met een simpele voetbeweging een prima uitval via Patrick de Broekert en Aart van de Linde af en vervolgens sprintte hij solo door de ontkrachte defensie. Kort voor tijd liet hij een fraaie mogelijkheid op 2-5 nog lig gen, maar dan zou de overwinning wel erg ruim zijn geweest. Peter van Vossen besliste in feite het duel in zijn eentje. DEN HAAG - De consumentenbond heeft staatssecretaris Koning van fi nancien gevraagd een lek in de be lastingwetgeving snel te dichten. Als gevolg van dat lek kunnen fabrikan ten op dit moment fikse fiscale voor delen behalen door zogenaamde geld- terug-acties. Die acties worden dan ook steeds populairder, aldus de con sumentenbond. ZUIDDORPE - De Belgische be roepsrenner Frank Hoste heeft in Zuiddorpe een wielcrcriterium voor professionals op zijn naam gebracht. De Belg won de tijdrit over 1700 me ter voor Jos Lammeriink en Jelle Nijdam. De afvalrace leverde een zege op voor Jean-Paul van Poppel, die Ger- rit Solleveld cn Frank Hoste voor bleef. Het criterium, het laatste on derdeel van de avond, werd wegens de vroeg invallende duisternis inge kort. Ad Wijnands won dc sprint voor Bert Oosterbosch en Hennie Kuiper. In het totaalklassement werd Hoste eerste, Lammertink tweede. Wij nands derde, Oosterbosch vierde en Van Poppel vijfde. Bruse Boys opende de score reeds in de negende minuut. Een lange bal van Jeroen Hoep bereikte Jacob van de Berge, die in een keer uithaalde. De Klundertse doelman keerde de in zet, maar uit de rebound kreeg Van de Berge een tweede mogelijkheid, die hij zich niet liet ontgaan: 0-1. De cen trumspits zorgde ook voor het tweede doelpunt. Nadat hijzelf, Tonnie van de Berge en Willem Wcber mogelijk heden hadden laten liggen tikte Ja cob van de Berge in de 3le minuut een voorzet van Tonnie van de Berge in een beweging binnen. „Het was over het algemeen een slappe wedstrijd. Na afloop was niet een Bruse speler moe, want er was nauwelijks tegen stand. In de oefenwedstrijden hadden we het over het algemeen zwaarder dan in deze bekerwedstrijd", erkende Jan Kostense. Terugspeelbal Na zeven minuten in de tweede helft bouwde Bruse Boys de voor sprong verder uit. Herman Knop be diende Willem Weber, die in een keer doorspeelde naar Jaco Kastelein. De ze rondde attent af. Na een half uur kon Klundert toch verrassend wat te rugdoen. Een fout in het strafschop gebied bij Klundert leverde een verre trap in de richting van het strafschop gebied van Steef van de Velde op. De bal werd onderschept door Egbert von Unen, die terug wilde spelen op zijn doelverdediger. Het leer ha.! evenwel te weinig vaart, zodat Joop Tollenaars er nog tussen kon komen: 1-3. Drie minuten later was de marge van drie doelpunten weer hersteld- Een voorzet van de voor Willem We ber in de ploeg gekomen Rinus Pad mos werd door Herman Knop inge- schoten. In blessuretijd werd de eindstand vastgelegd. „Dat was ei genlijk het mooiste doelpunt van de wedstrijd", stelde Jan Kostense. Een ingooi van Tonnie van de Berge kwam voor de voeten van Jacob van de Berge, maar hij hoefde zich er ver der al niet meer te bemoeien. Ton Da lemans knalde het leer loepzuiver in de verste hoek in de touwen voorbij zijn eigen doelman: 1-5. „Deze over winning is in ieder geval een aardige stimulans met het oog op de eerste competitiewedstrijd van aanstaande zaterdag", meende Jan Kostense. Bruse Boys begint de rentree in de tweede klasse met een thuis wedstrijd tegen SSC '55

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 11