Zwemclub Aqua-Sprint Bruinisse organiseert op 30 augustus tweede recreatieve triathlon Robert van der Vegt officieus Nederlands kampioen met discus NIEUWSBODE Zomeravond-bridgedrive in dorpshuis De Schutse met enorme deelname Van Loenhout winnaar in Steenbergen Jean-Paul van Poppel winnaar van 'Grote Seheldeprijs' Zesdaagse van Rotterdam van 23 t/m 28 januari Goede tijden Robert Begemann Competitie binnenwater Country Club boekt monsterscore in eerste bekerronde Ziezavo KNVB houdt weer diverse cursussen HANDIG ZIJN EN 'T KOPPIE ERBIJ KAN OOK VANUIT EEN ROLSTOEL ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 26 augustus 1986 Nr. 23988 9 AMSTERDAM - Delta Sport-atleet Robert van der Vegt heeft tijdens de nationale C-spelen in Amster dam zijn visitekaartje afgegeven. Hij eindigde op het discuswerpen als eerste en werd zo officieus Ne derlands kampioen op dit onderdeel. Met zijn worp van 51.96 meter verbeterde hij niet alleen het Delta Sport-clubrecord, maar ook de beste nationale pres tatie op dit onderdeel voor C-junioren. Beide oude records stonden eveneens op naam van Robert van der Vegt met 50.60 meter, zodat hij een behoorlijke verbetering realiseerde. In totaal kwamen 51 deelnemers in actie op het discuswerpen in Amster dam. Als tweede kwam Mischa ter Horst uit Apeldoorn uit de strijd met 50.36 meter en derde werd Rob Vroegh uit Gorinchem met 49.00 meter. De prestatie in Amsterdam leverde Robert van der Vegt onmiddellijk een uitnodiging op voor de semi-interland tussen Westfalen en Neder land, die op 6 september in West-Duitsland wordt afgewerkt. Vanzelf sprekend komt Van der Vegt in actie op het discuswerpen. Bij het ko gelstoten eindigde Robert van der Vegt als negende. Hij miste de finale op één centimeter. Werner Lodewijk eindigde in de middenmoot van vijftig deelnemers met een stoot over 10.62 meter. Bij het speerwerpen eindigde hij als achttiende met een afstand van 34.16 meter. Robert van der Vegt werd in Amsterdam officieus Nederlands kam pioen bij de C-junioren op het kogelstoten. Hij verbeterde en passant zijn persoonlijk- en clubrecord, dat tevens als nationaal seizoenrecord te boek staat. Tweede jaars C-junior Serge Verschuur zorgde voor een nieuw clubre cord op de 800 meter. Van de vijftig deelnemers bezette Verschuur de veertiende plaats in 2.11,6 minuten. Het oude clubrecord van 2.12,9 mi nuten stond op naam van Ingmar Berman en dateert uit 1983. De 800 me ter werd gewonnen door Vincent Hoek van Avantri. Hij vestigde een nieuw C-juniorenrecord via zijn tijd van 1.54,9 minuten. Robert van der Vegt en Vincent Hoek kregen aan het eind van de C-spelen een speciale beker, behorend bij de beste prestaties van de spelen. BURGH-HAAMSTEDE - Aan de wekelijkse zomeravond-bridgedrive in het Burgh-Haamsteedse dorpshuis De Schutse werd door 42 paren deelgenomen, hetgeen de grootste deelname van het seizoen betekende. Er werd in drie groepen gespeeld. In de blauwe groep kwamen zestien paren in actie, in de ro de groep waren dat er veertien en in de gele groep kwamen twaalf paren ach ter de tafels. De hoogste score werd behaald door het echtpaar Bits, dat in de blauwe groep tot een resultaat van 67,26% kwam. ZIER1KZEE - Willem-Jan van Loenhout uit Nieuw-Vossemeer is winnaar geworden van het amateur criterium van Steenbergen. In de eindsprint toonde hij zich de meerde re over Ruud Brouwers uit Teterin- gen en John Tak uit Oud-Gastel. In Zevenbergen ging de overwinning naar Peter Hoogervorst uit Pijnac- ker met John de Vries uit Eindhoven als tweede en Rob Sienders uit Ze venbergen als derde. Een dag eerder werd Rob Sienders ook in Huybergen derde. De overwin ning ging verrassend naar Goesenaar Janus de Visser, die daarmee zijn tweede seizoenzege behaalde. Eerder werd hij winnaar in Kortgene. In Wassenaar ging de overwinning naar Gerrit Ratterman uit Mijdrecht met Bert Spoor uit Haarlem en Rob Rut gers uit Naarden op de volgende ere plaatsen. Het criterium in Veghel werd ge wonnen door Arno Bloks uit Heesch. Cor van Dijk uit Boekei werd tweede en Henk Mutsaers uit Schijndel eiste de derde plaats op. Jan van den Brink uit Driemond werd winnaar in Ou derkerk aan den Amstel. Bert Kuiten uit Waspik kwam als tweede over de meet en Gerrit Ratterman als derde. Good-old Nico Toussaint uit Naald wijk pakte de bloemen in Benthuizen voor Roelof-Jan Nuyens uit Zoeter- meer en in Bussum ging de overwin ning naar Patrick Eick uit Badhoeve dorp. Arno Ottevanger uit Vught heeft in het Land van Heusden en Altena een B-klassieker voor amateurs gewon nen. Wielrenner-schaatser Ottevan ger legde de 155 kilometer met start en finish in Aalburg af in 3 uur 38 mi nuten en 1 seconde. Niels Schraau- wen uit Terheij de eindigde als twee de, Anton van Putten uit Oudehoorn als derde. Ottevanger was de snelste van een kopgroep van negen renners, die halverwege de koers was ge vormd. Het peloton had aan de meet een achterstand van ruim twee minu ten. SCHOTEN - Zijn vlijmscherpe eindsprint levert Jean-Paul van Pop- pel steeds weer overwinningen op. Twee dagen na zijn overwinning in de 'koninginnerit' van de Ronde van Nederland zegevierde de Utrechter in de 'Grote Seheldeprijs', een klas sieker op de Belgische wielerkalen- der. In de sprint van een omvangrijke groep versloeg Van Poppel twee Bel gische sprinters uit Nederlandse ploegen, Wim Arras en Eric Vander- aerden. Voor Van Poppel, die volgend jaar graag met de ploeg van Jan Raas naar de grote ronden wil, was dit de achtste overwinning van het seizoen. Hierbij waren etappes in de Tirreno- Adriatico, de Ronde van Italië (twee), de Ronde van Denemarken en de Ronde van Nederland. Vorig jaar de buteerde hij met vijf overwinningen. De door Jean-Paul van Poppel ge wonnen Seheldeprijs werd geken merkt door een lange ontsnapping van twee Nederlandse renners. De in Spaanse dienst rijdende Erwin Nij- boer en Jelle Nijdam uit de ploeg van Raas ontsnapten kort na de start van de 249 kilometer lange klassieker. Het tweetal werkte uitstekend samen en had halverwege de koers een voor sprong van vijftien minuten opge bouwd. Onder aanvoering van de renners uit de ploeg Post liep de grote voor sprong van het duo aanzienlijk terug. Vijftig kilometer voor de finish werd het tweetal tenslotte ingelopen door een groep van twintig renners. In die groep zaten de Nederlanders Ooster bosch, Harings, Van Poppel, Pirard en Beuker. Ook Eric Vanderaerden bevond zich in de eerste groep. Het peloton gaf zich niet gewonnen en vijftien kilometer voor het einde werd de kopgroep alsnog ingelopen. Zes renners, onder wie opnieuw Bert Oosterbosch en John Bogers, probeerden de beslissende sprong te maken, maar het kleine groepje kreeg slechts twintig seconden voor sprong van de hoofdmacht. Na vijf kilometer moesten ook deze zes hun poging staken, waarna het hele pelo ton op de streep afdenderde. Jean- Paul van Poppel bewees in Schoten opnieuw over een vlijmscherp eind- schot te beschikken door de rassprin ters als Wim Arras en Eric Vanderaer den op de meet te kloppen. ZIERIKZEE - Tijdens de eerste ver gadering voor de wereldkampioen schappen wielrennen in Colorado Springs heeft de wereld wielrenunie (UCI) de kalender voor de zesdaag sen in het komende seizoen definitief vastgesteld. Er staan veertien officiële zesdaag sen, waarbij twee in Nederland, op het programma. De serie wordt van 16 tot en met 21 oktober geopend in» Berlijn. Hierna volgen Dortmund, Grenoble, Madrid, München. Parijs, Gent, Zürich en Maastricht. De Lim burgse zesdaagse wordt gehouden, van 12 tot en met 17 december. Na Keulen, Bremen en Stuttgart staat voor 23 tot en met 28 januari de Rot terdamse zesdaagse op het program ma. De Serie wordt besloten in Ko penhagen. Het moeilijkste onderdeel van de triathlon is het wisselen tussen de drie onderdelen. Overgangen naar het gebruik van andere spiergroepen, naar een ander ritme en andere ademhaling zorgen ook bij deze re creatieve triathlon voor de nodige sportieve probleempjes. De Aqua- Sprint triathlon is zowel een presta tietocht als een wedstrijd. Voor ieder, die de tocht volbrengt is er een herin neringsmedaille. In iedere categorie is er voor de beste een beker beschik baar. Bovendien is er een wisselbeker voor de allersnelste. Het vorig jaar ging deze wisselbeker naar Eric van Hees, die voor zijn triathlon 47 minu ten nodig had. Zwembad Het zwemgedeelte vindt ook dit jaar weer plaats in zwembad 't Aqua rium. Bij het fietsgedeelte zijn, in te genstelling tot het vorig jaar alle soorten fietsen toegestaan. Door de gevarieerde route, met veel ruig en bochtig werk op het recreatieterrein en de dijken in de polder, komt iedere fietser flink aan zijn trekken. Voor de veiligheid is de route dit jaar in écn richting gemaakt. Dc moderne (riafhion dateert uit 1978 en was een bedenksel van een groepje van verschillende duurspor- ters. Toen de Amerikaanse tv het eve nement ontdekte werd het razend snel populair, vooral in de Verenigde Staten en Nederland. De originele triathlon bestaat uit 3,8 km zwem men in open water, 180 km fietsen en tot slot een complete marathon van 42,195 km. In Nederland wordt jaar lijks de Holland-Triathlon gehouden rond Almere. Dit jaar deden onge veer 600 sporters mee. Winnaar Axel Hoenders had voor de 'klus' ruim ne gen uur nodig. Hij benaderde het eer der dit jaar door zijn rivaal Gregor Stam neergezette record tot op zes minuten. Op tal van plaatsen in Ne derland worden mini-triathlons ge organiseerd, waarvan de afstanden variëren tussen een veertigste deel en een kwart van een 'echte'. Vorig jaar namen 79 personen tus sen dc tien en 52 jaar deel aan de Aqua-Sprint-triathlon. Slechts drie slaagden er niet in om dc opgave tot een goed einde te brengen. Opvallend was het grote aantal volwassenen en jonge kinderen. Dc groep waar de grootste deelname was verwacht - 14 en 15 jaar - bestond uit slechts vijf jongens en drie meisjes. De eerste starts van de tweede Aqua-Sprint- triathlon zijn om tien uur voor de P.V. Gevleugelde Vrienden, Zierikzee Uitslag van de wedvlucht vanuit Orleans, 443 km, op 16 augustus. Deelname 204 jonge duiven die gelost werden om 8.3Ü uur. Aankomst eerste duif 14.35 uur. Laatst geklokte prijs- dttif 15.25 uur. W. Blom 1, 16, 33, 39 en 48; H. v. d. Linde 2, 6, 8, 10, 15. 17, 19, 20, 43 en 45; J. A. v. d. Linde 3, 7, 13 en 30; C. v. d. Hoek 4. 12, 28 en 32; L. v. d. Hoek en Zn. 5, 31 en 51; Feleus-Westenbrugge 9. 25, 29 en 35; B. P. Wesdorp 11. 24 en 41; Jac. Dekker en Zn. 14, 18, 21, 37 en 40; Berrevoets-Wesdorp 22 en 34; F. Hillebrand 23; L. J. Fonteine 26; H. Koster 27, 36, 40 en 42; W. Dalebout 38; L. Berrevoets 44 en 47; Jos Wes dorp 49; C. Gieskes 50. DEN HAAG/ROOSENDAAL - Ro bert Begemanu realiseerde op de kunststofbaan van het Haagse Spar ta goede sprinttijden. Op de 100 me ter eindigde hij als zesde in 11,4 sec. en op de dubbele sprint kwam hij uit op 22,9 sec., waarmee hij slechts cen- tiende seconde verwijderd bleef van zijn eigen persoonlijk record. Met zijn Delta Sport-clubgenoot Bart van Haeringen nam Robert Be- gemann ook deel aan de open Haagse kampioenschappen. Onder barre weersomstandigheden startten bei den op de 100 meter. Begemann scoor de 11,7 sec., Van Haeringen kwam uit op 11,8 sec. Beide atleten namen ook nog deel aan een tweede onderdeel en hen overkwam beiden hetzelfde ver velende voorval. Robert Begemann startte op de 400 meter, maar kwam geblesseerd over de finish, zodat hij niet in de finale kon starten. Bart van Haeringen nam deel aan het ver springen. Hij noteerde bij zijn eerste sprong 6.30 meter, maar moest toen de strijd met een enkelblessure sta ken. De twee B-junioren Mark van de Riet en Raymond van Mourik namen deel aan wedstrijden op de Thor- kunststofbaan in Roosendaal. Op de 100 meter werd Van de Riet tweede in 11,9 sec., terwijl Van Mourik in 12,3 sec. de vierde plaats opeiste. Bij het verspringen werd Mark van de Riet eveneens tweede met een sprong van 5.98 meter. Van Mourik kwam tot 5.41 meter en dat was weer goed voor een vierde plaats. Een derde tweede plaats noteerde Mark van de Riet op de 400 meter. Hij scoorde 55,8 sec. Raymond van Mourik nam deel aan het discuswerpen en kwam hierop uit op 25.64 meter. ZIERIKZEE - Hengelsportvereni ging Oosterschelde vervolgt aan- staande zaterdag 30 augustus de com petitie binnenwater. Er wordt om half acht vertrokken van de Balie. Na de eerste vier wedstrijden is Ru dy Vercruysse met 1391 punten lijstaanvoerder. De stand ziet er als volgt uit voor het begin van de tweede competitie helft: 1. R. Vercruysse 1391 pnt.; 2. J. W. Dekker 1370 pnt.; 3. E. Smit 1153 pnt.; 4. J. Bolle 814 pnt.; 5. mevr. J. Ravia 792 pnt.; 6. J. C. Berrevoets 750 pnt.; 7. C. Rossen 710 pnt.; 8. F. L. Timmerman 683 pnt.; 9. R Bierings 670 pnt.; 10. J. M. Dekker 573 pnt. De volgende wedstrijden zijn op de za terdagen 6, 13 en 20 september. Het. vertrek naar de visplaats is steeds om half acht van de Balie. jongsten van tien en elf jaar. De heren vanaf zestien jaar starten om half twaalf en de dames gaan een kwar tier later van start. Het hele gebeuren wordt opgeluisterd door muziek, een barbecue en een optreden van de springploeg van gymnastiekvereni ging Kwiek uit Bruinisse op de mini- trampoline. De prijsuitreiking is om twee uur. Inschrijven is mogelijk via een inschrijfformulier, dat onder meer in onze extra editie van morgen - woensdag 27 augustus - staat afge drukt. Er bestaat ook nog gelegen heid om in te schrijven vóór de start van de triathlon, maar dit moet wel uiterlijk drie kwartier voor de start gebeuren. Blauwe groep: 1. ep Van de Meirac- ker 62,92%; 2. hrn Mes sr/Mes jr 60,83%; 3. ep Willebrands-Bakker 59,16%; 4. ep Hanemaaijer 58,34%; 5. ds Brandenburg/Rodink 53,34%; 6. ds Denkei/Mes 52,08%; 7. ds Hoger- heijde/Van der Wekken 51,25%; 8. ds Brinckmann/Heijneman 45,00%; 9. ds Goedvolk/Van Zanten 44,58%; 10. ep Gillet 38,34%; 11. ep Van Driel en ds Scbell/Zwiep 37,08%. Rode groep: 1. ds Hendriksen/'De Wit 66,25%; 2. ep Kloet 64,58%; 3. hrn 't Hart/De Vries 62,50%-; 4. ds Fok- ker/Roskott 59,58%; 5. ep Bits 59,16%; 6. ep Elenbaas 54,16%; 7. ds Gakeer/Koole 47,92%; 8. ep Viergever 41,25%; 9. ds Kikkert/Van Vliet 38,33%; 10. ds Van Haaften/Kerkhof en ds Kotoun/Plaating 36,26%; 12, ep Van der Zande 33,75%. Gele groep: 1. ep Akerboom en ep Pomper 65,10%; 3. mw Van Winger- den/hr Blonk 61,88%; 4. ep Bogmans 52,60%; 5. hrn Besamusca/Schot, ep Evenwel en ds Van Geesbergen/We- ber 46,25%; 8. ds Van Oeveren/Tenne- kes 44,27%; 9. ds Alsema/Vos 43,75%; 10. ep Van der Wal 38,13%>; 11. ep Scherjon 37,50%. Het echtpaar Bits bleef de naaste belagers mevrouw Kort en de heer Langeveld bijna vijf procent voor. Vervolgens volgde een brede midden groep, waarvan de scores elkaar niet of nauwelijks ontliepen. Al bij al werd het in deze groep een spannende strijd, waaruit de twee sterkste teams zich duidelijk distancieerden. De totaaluitslag zag er als volgt uit; 1. ep Bits 67,26%; 2. mw Kort/hr Lan geveld 62,50%; 3. ep Hanemaaijer 53,28%; 4. ep Van Baarsen 52,97%; 5. ds Brinckman/Heijneman 51,48%; 6. hrn 't Hart/De Vries 50,60%; 7. ds Alsema/Vos 50,30%; 8. ds Ga keer/Koole 49,70%;9.ep Evenveel, 48,82%; 10. ds Booh/Daüb 48,51%; 11. ds Kikkert/Van Vliet en ep Hoevena gel 46,13%; 13.. ep Lafeber 45,25%; 14. ds Goedvolk/Killan 44,34%;' 15. ds Schell/Zwiep 42,26%; 16. ep Branden burg 40,47%. In de rode groep met veertien paren ging de overwinning naar het echt paar Van de Wal, dat tot 64,93% kwam. De dames Poel en Reijnders bereikten nog net een score van boven de zestig procent, waarmee zij beslag legden op de tweede plaats. Ook hier was sprake van een brede midden groep, die werd aangevoerd door de heren Blonk en Karstens. De gedetailleerde uitslag van deze groep ziet er als volgt uit; 1. ep Van de Wal 64,93%; 2. ds Poel/Reijnders 60,07%; 3. hrn Blonk/Karstens 67,20%; 4. ds Brocowski/Smits 54,86%-; 5. ep De Wit 54,16%; 6. hrn Ribbens/Schot 52,77%; 7. ep Besa- musca 52,43%; 8. mw Denkel/hr Bro cowski 48,61%; 9. ep Pomper 48,27%; 10. ep Van Driel 45,15%; 11. ds Hoger- heijde/Van der Wekken 44,79%; 12. ep Van Munster 44,10%-; 13. ds Ko toun/Plaating 42,37%; 14. ds Van Haaften/Kerkhof 30,20%-. In de gele groep werd fanatiek ge streden om de groepszege. Uiteinde lijk bleek het echtpaar Kloet het beste uit de bus te zijn gekomen met een score van 62,08%. Het echtpaar Kloet bleef het echtpaar Van den Ber ge ruim anderhalf procent voor, ter wijl de derde plaats ook al werd bezet door een echtpaar. De heer en me vrouw Mes kwamen uit op 57,50%-. De totaaluitslag ziet er al met al als volgt uit: 1. ep Kloet 62,08%.; 2. ep Van den Berge 60,42%; 3. ep Mes 57,50%; 4. ds Van Geesbergen/Weber 53,34%-; 5. ep Van der Zanden 52,92%.; 6. ds van Oeveren/Hendriksen 52,50%; 7. ep Akerboom 48,75%-; 8. ds Fok ker/Roskott en ds Henderson/Van Wingerden 47,08%; 10. ep Viergever 46,67%-; 11. ep Dekker 37,50%-; 12. ep De Visser 34,16%. Door een technisch mankement kwamen de uitslagen van de vorige zomeravond-bridgedrive van Bridge kring '68 in onze kolommen te verval len, waarvoor onze excuses. Om een en ander toch nog enigszins ten goede te doen keren, hierbij alsnog de to taaluitslag van deze drive, waaraan 35 paren deelnamen. ZIERIKZEE - In de eerste beker ronde van de recreatieve zaalvoetbal competitie van de Ziezavo in sport hal Onderdak kwamen twee forma ties aan een hogere produktie dan tien treffers. Topscorer werd kam pioen Country Club. De formatie van coach Cees in 't Veld overrompelde de PZEM-formatie met 16-2. Zeelan- dia haalde ook fiks uit via een 11-1 zege op WIK, het voormalige Die Gouwe. Ook andere ploegen scoorden er lustig op los. Van de Ven Lijsten kwam net niet aan de dubbele cijfers. Stella Boys 2 werd met 9-0 teruggewe zen. FC Kerkwerve klopte de hoofd macht van Stella Boys met 8-2 en Skol Boys was met 7-1 te sterk voor debutant PJZ. Ook de tweede debu tant overleefde de eerste ronde niet. De ploeg van L O trok met 3-1 aan het kortste eind tegen Zeelandia 2. Orilla klopte Coen Honig Optiek met 4-3 en Schorpioen verraste De Steeg met 3-0. Toren Boys was met 5-1 te sterk voor Country Club 2. Bruse Boys stapte naar de tweede ronde via een 3-1 overwinning op Bijmakelaar dij en Coen Honig Optiek 2 zorgde ook voor een verrassing door Drei- schor met 4-2 terug te wijzen. Het top- duel tussen Sporthuis Zierikzee en Mevo eindigde in 4-4, waarna Sport huis via de strafschoppen verder mag. Opvallend in de twaalf beker wedstrijden was zeker, dat er niet één twee minutenstraf uitgedeeld hoefde te worden, hetgeen ook wel eens mag worden opgemerkt. Morgen - woensdag 27 augustus - worden de eerste zes competitie wedstrijden verspeeld, in elk der drie klassen twee. Om zeven uur wordt be gonnen met de eerste klas wedstrijd Zeelandia-Bruse Boys, veertig minu ten later gevolgd door Skol Boys te gen De Steeg, eveneens uit de eerste klas. Om tien voor half negen begint het blokje tweede klaswedstrijden. Country Club 2 speelt tegen Drei- schor en om negen uur ontmoet Bij makelaardij de ploeg van Van de Ven Lijsten. Mevo 2 en Coen Honig Op tiek spelen als eerste derde klassers tegen elkaar. Dit duel begint om tien over half tien en de serie wordt beslo ten met de ontmoeting tussen Stella Boys 2 en PJZ. ZIERIKZEE - Met de start van het voetbalseizoen begint de KNVB, af deling Zeeland, ook weer de voorbe reiding voor een groot aantal oplei dingen. Deze week startte al een scheidsrechterscursus en voor men sen, die wekelijks met jeugdspelers optrekken komt er binnenkort een opleiding jeugdvoetbalspelleider en een cursus jcugdvoetballeider. Welis waar zijn er de afgelopen jaren volop van dergelijke opleidingen gereali seerd, maar volgens de Zeeuwse voetbalbond zijn er nog zo'n 270 jeugdleiders ongediplomeerd. Het doel van de cursus jeugdvoet- ballcider is de jeugdleiders voor te bereiden op de taak van leiding ge ven, het begeleiden van de voetbal lertjes (zes tot zestien jaar) en wat spelregels bij te brengen. De cursus duurt slechts acht avonden en de kos ten bedragen 55 gulden. Men dient minimaal zeventien jaar te zijn. Der gelijke opleidingen worden binnen kort georganiseerd in Koewacht, Wcstknpclle, in Schouwen en/of Noord/Zuid-Beveland. Een meer gespecialiseerde oplei ding (bijna een jeugdtrainerscursus) is die voor jeugdvoetballeider. Naast do twintig uren theorie worden dan ook zestien avonden praktijk gege ven. Do cursisten sluiten die oplei ding af met een examen. De kosten bedragen ruim 150 gulden en deze cursus wordt centraal in de provincie gegeven. Ook voor deze laatste oplei ding - zo stelt dc KNVB - dient de ge gadigde minimaal zeventien jaar oud 1e zijn. BRUINISSE - Zwemclub Aqua-Sprint uit Bruinisse or ganiseert op zaterdag 30 augustus voor de tweede keer een recreatieve triathlon. Hierbij is het de bedoeling, dat ook de jeugd en sportieve ouderen zonder een specifieke training aan een zo spectaculair evenement kunnen deel nemen. Daarom is er gekozen voor een tamelijk korte af stand: 200 meter zwemmen, zeven kilometer fietsen en 1800 meter lopen, hetgeen overeenkomt met een twin tigste deel van de officiële triathlon en 300 meter zwem men, 13 kilometer fietsen en 3600 meter lopen, hetgeen gelijk is aan het veertiende deel van de originele triath lon. AVO-NEDERLAND bemiddelt bij en zoekt werk voor mensen met een handicap. Reeds 60 jaar. AVO- Nederland maakt nog meer mogelijk, o.a. opleidingen, vorming, recreatie, aanpassingen. Opdat b.v. teveel vrije tijd toch positief gebruikt wordt. AVO-Nederland helpt waar wettelijke voorzieningen écht te kort schieten Voor iedere gehandicapte! antwoordnr 201 JL 3800 VB Amersfoort Tel 033-63 52 14 bescnefnvroowe giro 625 000 HMdeKon.ng.n aV0 Vraag inlichtingen STEUN ONS WERK I I k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9