Klachten geluidsoverlast discotheek de Steeg terug Renovatie ijsbaan Zierikzee voorlopig nog toekomstmuziek Zierikzee gaat minister uitstel vragen voor maken van regionale keuze betreffende zoetwaterpijp Saldo Zeeland helpt Nepal blijft door acties stijgen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Doorgereden na aanrijding Cursussen De Lichtboei ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 26 augustus 1986 Nr. 23988 3 Vijftig procent boven toegestane normnu weer rustig ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee heeft medio augustus verscheidene malen metingen verricht in ver band met geluidsoverlast van discotheek de Steeg en heeft hierbij moeten constateren, dat de overlast tot 50 procent boven de toegestane normen is gekomen. Hoewel een indringend gesprek met de exploitant inmiddels tot het gewenste resultaat heeft geleid, zal de gemeente bij herhaling van de overlast ernstig overwegen om de zaak te laten sluiten. ■Dat antwoordde/burgemeester Th. H. de Meester maandagavond tijdens de raadsvergadering op vragen naar aanleiding van schriftelijke klachten van een vijftal bewoners van de plaatselijke Beddeweeg en omge ving. De discotheek is namelijk in de Beddeweeg gevestigd. VVD-raadslid J. J. Geleijnse zei wederom gecon fronteerd te worden met „problemen vanuit die hoek". Hij was benieuwd naar eventuele overschrijding van de voorschriften. «•Ii- [-• •Dat bleek deze maand dus het ge val. Volgens De Meester blijkt de meerite overlast veroorzaakt te wor den tijdens warme avonden, wanneer enkele ramen en een deur openstaan. Hoewel de eerste burger zei dit tij dens warme dagen wel enigszins te kunnen begrijpen, achtte hij de over last toch een bijzonder vervelende zaak. De Nederlandse Stichting Geluids overlast heeft de omwonenden enige tijd geleden gewezen op het feit, dat de gemeente de mogelijkheid had ge had de hinderwetvergunning niet te verlenen. Volgens De Meester is 'dit onjuist en heeft de stichting dit in middels erkend. „De mensen krijgen toch te maken met een 'Nederlandse stichting' en het kwaad is dan eigen lijk al geschied. Het probleem lijkt min of meer van de baan, omdat de exploitant zich in middels aan de voorschriften houdt. Zo is er afgelopen weekeinde geen rAveijia^t.geweest. De Meester: „Ikijeb aïlè begrip vobr de óntstanè ergernis, maar de zaak heeft nu éénmaal een Kroonuitspraak". Hiermee refereer de hij aan een eerder voorval, waar bij de Steeg het gelijk van de Kroon aan haar zijde kreeg. De raad ging niet in discussie over de klachten van de omwonenden, te meer de zaak .al eerder uitvoerig was besproken. De Meester deelde de me ning van RU-raadslid W. F. Sprengel- meijer, dat de discotheek maar het beste verplaatst zou kunnen worden. Mogelijk drie jaar wachten ZIERIKZEE - Het zal naar het zich laat aanzien nog wel enkele jaren duren eer Zierikzee een totaal gereno veerde ijsbaan nabij het nieuwe gebouw van de Cornelia stichting krijgt. Hoewel de gemeenteraad maandag avond met de hakken over de sloot instemde met het (alvast) voteren van een krediet voor de afvoer van het regenwater, lijkt het toch nog een hele tijd te gaan duren eer de renovatie van start kan. Nu rest er nog een bedrag van 53.000 gulden in de reserve voorzieningen ijsbaan, terwijl tijdens de vergadering een totaal bedrag gemoeid werd van zo'n 180.000 gulden. Dat bedrag werd door PvdA raads lid D. van der Wekken genoemd en die zei over dit bedrag noch een be vestigend, noch een ontkennend ant woord te hebben gekregen. Van der Wekken 'hamerde' evenals zijn colle ga-raadslid W. F. Sprengelmeijer (RU) op een totaal-plaatje voor de ijs baan, alvorens een bedrag vooraf uit te willen geven. „Wie weet wat ons nog te wachten staat", aldus Van der Wekken. Niemand Niemand sprak zich uit tegen de re novatie van de ijsbaan en ook de PvdA-fractie niet. Toch achtte Van der Wekken het niet juist om nu een bedrag van 14.000 gulden uit te geven voor de afvoer van regenwater van de Corneliastichting naar een te zijner tijd te realiseren zoetwaterbassin. Volgens sportwethouder L. J. van Gastel is die investering nu van be lang, omdat die later - na voltooiing van de Corneliastichting, weieens hoger zou kunnen uitvallen. Dat was voor Van der Wekken geen reden om de aanpassing versneld en vooruitlo pend op latere plannen nu al uit te voeren, want „dat kan straks ook nog. Ik geloof niet in it's now or ne ver". Wethouder P. de Rijke, die de raad vroeg om toch in te stemmen, zei dat de gemeente naar de ijsbaan- renovatie „moet toesparen, waarbij deels van meevallers kan worden ge profiteerd". Zo wenst de PvdA geen meerjarenbeleid te voeren, vandaar dat deze fractie tegenstemde, alsook Sprengelmeijer. Spoed Dat haastige spoed slechts zelden goed is bleek maandagavond toen het agendapunt voor de definitieve bestrating van een deel van Poortam bacht ter sprake kwam. Al voor de raadsvergadering was de uitvoerder aan de klus begonnen in de Schou- wenbank; nog voordat de raad dus had kunnen instemmen met het vote ren van 173.000 gulden. Op zich geen ongebruikelijke zaak, maar één en ander werd iets gecompliceerder toen ter sprake kwam, dat enige omwo nenden om verkeersaanpassingen hadden gevraagd ten bate van de vei ligheid. De raad was het er over eens, dat de werkzaamheden niet meer gestopt kunnen worden; ondanks het gege ven, dat enkele buurtbewoners van daag - dinsdag - met de dienst ge meentewerken praten over hun wensen, waaronder de aanleg van een woonerf. Na enige discussie over en weer, waarin alle partijen zich mengden, werd besloten om het geld alsnog te voteren, maar tegelijkertijd de ver- keerscommissie de mogelijkheden te laten bezien om (deels) aan de wensen van de bewoners tegemoet te komen. Die tegemoetkoming zou zich dan moeten uiten in voorzieningen, die óp het wegdek geplaatst kunnen worden (bijvoorbeeld bloembakken) en niet in het wegdek verwerkt kunnen wor den. KERKWERVE - Op de provinciale- weg Zierikzée-Haamstede, ter hoogte van Kerkwerve deed zich maandag- ochtènd een kop:staart aanrijding voor, waarbij drie auto's betrokken waren en beschadigd werden. M. J. de R. uit Willemstad reed in de richting Haamstede en wilde rechtsaf slaan. Als derde reed over de weg M. M. uit Bruinisse, die niet tijdig zag wat er op de weg voor hem gebeurde en botste op nummer twee: H. T. uit Duitsland. De schade laat zich raden: respectievelijk achter, achter en voor en voor, overigens alleen materieel. De renovatie laat nog enkele jaren op zich wachten. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-5071, 01110-4669, 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar I 152,50; losse nummers f 0,80, De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. BROUWERSHAVEN - Ter zake van doorrijden na aanrijding een mis drijf!) werd maandag proces-verbaal opgemaakt tegen de uit Nieuwerkerk afkomstige W. W. Maandagochtend omstreeks negen uur zou W. een ande re weggebruiker dusdanig gehinderd hebben, dat zij, M. A. P. B.-V. uit Brouwershaven schade aan haar voertuig opliep. De manoeuvre moest worden uitgehaald op de Zuidnieuw- landseweg bij de kruising met de Sta- pelsweg. De Nieuwerkerker zou de bocht veel te ruim genomen hebben waardoor de Brouwse in de proble men kwam en in de berm tot stil stand kwam. ZIERIKZEE - Buurt- en clubhuis de Lichtboei start in de week van 8 september weer met het uitgebreide cursuspakket. De kinderclubs star ten bij voldoende deelname in de week vanaf 15 september. De cursussen voor volwassenen; Naaien (dinsdag en woensdag van 20.00-22.00 uur), Tekenen en schilde ren (maandag van 20.00-22.00 uur, donderdag van 09.15-11.15 uur), Kant klossen (maandag van 13.15-15.15 uur en van 19.30-21.30 uur), Pottenbakken (dinsdag van 20.00-22.00 uur), Gym (dinsdag van 13.30-14.30 uur), Klus sen thuis (bij voldoende deelname), Etsen (woensdag van 19.45-22.15 uur), Volksdansen (woensdag 19.30-20.30 uur (beginners) en woensdag van 20.30-22.30 uur voor gevorderden), Bloemschikken (woensdag van 20.00- 22.00 uur, datum nog te bepalen), Koor (dinsdag van 20.15-22.00 uur), Klei-keramiok (donderdag 20.00- 22.00 uur), Bijbelgespreksgroep (maandag 13.30-14.30 uur), Breien (woensdagmorgen), Raamweven- Gobelin (dinsdag van 19.30-21.30 uur). De jeugdclubs; Timmeren (maan dag van 18.30-19.30 uur), Koken (maandag 16.00-17.00 uur), Volksdan sen (maandag van 18.30-19.30 uur), Modelbouw (dinsdag 18.30-19.30 uur), Creatief met stof (dinsdag 18.30-19.30 uur). Good news club (wóensdag 11.30-15.00 uur), Kinderen voor kinde ren (woensdag van 13.30-14.30 uur), Dramatische expressie (woensdag van 14.30-15.30 uur), Creatief allerlei (woensdag 18.30-19.30 uur) en Klein- keramiek (donderdag 18.30-19.30 uur). ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee gaat de minister van verkeer en waterstaat in een brief vragen of zij lan ger wil wachten op een definitieve keuze van de regio of deze een zoetwatervoorziening gerealiseerd wil zien. De minister heeft als uiterste datum 1 januari 1987 gesteld, maar voor die datum is de regio niet in staat om een wel overwogen besluit te nemen. Dijkgraaf van het Waterschap Schouwen-Duiveland M. J. Steur ver klaarde tegenover deze krant al eer der, dat het waterschap graag een half jaar extra tijd krijgt om te be zien welke mogelijkheden zij nog ziet, nu de rijksoverheid maar vijf tien miljoen gulden in plaats van de benodigde twintig miljoen wil uit trekken. Hetzelfde Wethouder L. J. van Gastel deelde de Zierikzeese gemeenteraad maan- dagvond ongeveer hetzelfde mee op vragen van VVD-er J. J. Geleijnse. De raad stemde unaniem met de wethou der in om een brief naar de minister te verzenden. Naar aanleiding van de ingekomen stukken wilde PvdA- raadslid D. van der Wekken van het college weten of de reserve stimule ring werkgelegenheid ook nog daad werkelijk aangesproken gaat wor den. „Ik denk in dit verband bijvoorbeeld aan een regionale aan pak van de acquisitie (reclame voor de regio) en het werklozenprojeet", aldus Van der Wekken. Ook M. A. Bij de Vaate-Rozendaal (CDA) wilde graag weten of er nog wel eens ge sproken werd over een bedrijfsverza melgebouw. Dat was voor burgemeester Th. H. de Meester aanleiding om de raad mee te delen, dat de gemeente mo menteel gesprekken voert met een particulier, die een dergelijk project overweegt. Hoewel eerste gesprek ken nog geen resultaten hebben op geleverd kondigde De Meester aan, dat er een 'tweede ronde' op het pro gramma staat. Bezien kart onder meer worden of hiervoor geld van de reserve kan worden geput. Het moest de eerste burger van het hart, dat hij bij zijn bezoeken aan verschillende Zierikzeese bedrijven heeft moeten constateren, dat de on dernemingen vaak geen geschikt per soneel kunnen vinden. „Ik breng dat nogeens onder uw aandacht". Wet houder J. Groen (PvdA) reageerde hierop met de opmerking, dat de Stuurgroep Werkloosheid, waarvan hij voorzitter is, zich bezig houdt met dit gegeven. Tijdens de vergadering leken er dus voldoende gegadigden voor een eventuele financiële prikkel van gemeentewege en Van der Wek ken was derhalve tevreden. Kwijtschelding Minder tevredert was hij over de manier, waarop het college een brief van een Zierikzeese inwoonster wilde afhandelen, die de gemeente om kwijtschelding van de reinigings rechten vroeg. Het college vroeg dp raad de persoon in kwestie door te verwijzen naar de Reinigingdienst Schouwen-Duiveland. En daar knel de de schoen voor Van der Wekken, omdat de gemeenten immers met de dienst van mening waren, dat de rei nigingsdienst geen kwijtscheldings- VVD-er J. J. Geleijnse heeft meer duidelijkheid gevraagd over de be nodigde tijd voor het maken van een verantwoorde keuze wat betreft de zoet\vatervoorziening. beleid dient te voeren. „Ik weet al welk antwoord de schrijfster krijgt". Samen met Groen achtte Van der Wekken het een juiste gang van za ken, wanneer de brief in de commis sie sociale zaken ter sprake zou ko men, want „die brief staat niet op zich zelf". Nadat wethouder Van Gas tel de aanwezigen voorhield, dat de gemeente op die wijze inkomenspoli tiek zou gaan bedrijven, zegde De Meester de PvdA toe één en ander in het college te willen bespreken. Ruim 517.000 gulden ZIERIKZEE - Hel saido van giro 7475 van de actie Zeeland helpt Nepal be draagt j 517.676,42. Dit is de offieiële stand van de actie. De opbrengst van en kele al wel gehouden activiteiten is hier nog niet bij inbegrepen. De Zeeuwse Koorschool uit Goes heeft op drie donderdagen in augustus in de Koorkerk te Middelburg vier benefietconcerten gegeven. De totale opbrengst van de concerten was 3.625,-. Meer dan zestienhonderd bezoekers hebben genoten van de uitvoeringen door het jongenskoor. Samen met de opbi •ngst van kin deropera „de Marquis van Carabas", die op Koninginnedag al ten bate van Nepal werd uitgevoerd, heeft de Zeeuwse Koorschool meer dan 4.500,- bij elkaar gezongen. Bij zon dere medewerking werd verleend door het bestuur van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden Middel burg, de AMZ (gratis busvervoer) en André tnet de vlaggetjes (gratis bloe-, men). Tijdens de vakantieperiode werden de volgende bijdragen in dank op girorekening 7475 ontvan gen: In het verpleegtehuis Ter Valcke in Goes van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland werd voor Nepal gecollecteerd. De opbrengst bedroeg 96,80. In de Ned. Hervormde Kerk in Wolphaartsdijk is tijdens een „toe- ristendienst" voor Nepal gecollec teerd. De opbrengst hiervan was 126,35. Het personeel van de O.B.S. Pieter Louwerse in Oost-Souburg heeft ook de Vlissingse triathlon voor voortgezet onderwijs gespon sord met 50,-. Van de leerlingen en docenten van de MTS Vlissingen is als extra bijdrage aan de sponsoring van de Vlissingse triathlon 2.039,- ont vangen. De Nederlands Hervormde vrou wengroep „Wees 'n Zegen" in Zierik zee heeft met verschillende activitei ten een bedrag groot 700,- voor de provinciale actie ingezameld. Tijdens de Kadefeesten in Goes op 4 augustus is er ten bate van Nepal een bazaar gehouden. Vele boeken en platen wer den verkocht. De opbrengst was 877,50. De collectebus bij de ten toonstelling Nepal waar de goden on der de mensen leven in de Sint Nico- laaskerk te Brouwershaven heeft 342,30 opgebracht. De VVV Retran- chement heeft een optreden met een rad van avontuur georganiseerd tij dens een van de vele toeristische acti viteiten. De opbrengst hiervan was 310,-. EMMELOORD - De 70-jarige F.'A. Omta uit Emmeloord is door een ver keersongeval bij Nagele in de Noord oostpolder om het leven gekomen, al dus een politiewoordvoerder. De exploitant van de Steeg heeft enkele jaren geleden moeten vechtenvoor openhouden van de Steeg. Zover laat hij het blijkbaar nu niet komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3