LION 'n Dorp bewaart geheimen Poseidon aan de ketting ANS BIENEFELT f 49,95 Wegens inrichting van onze nieuwe meubelshowroom DEURKRUKKEN Zeehond doodgeschoten Viskotter op hol geslagen Ondermaatse aal Voor als de school weer begint! VERSEPUT MODES SUCCESJES Oosterland Mededelingen Zierikzee +rr- FOTOVERSCHOORE gratis ontwikkelen Voor als de school weer begint! VERSEPUT MODES UITNODIGING alleen 's morgens geopend Deurloo Intermeuhel Da laatsta staks na ZieriKZee heel erg laag geprijsd INSCHRIJVEN DANSLES JANVIER^, i 8 Dinsdag- 26 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur De Carsons, Australische serie. 15.15 uur Katherina Hepburn Cyclus: Love among the ruins, Amerikaanse speelfilm uit 1975. Regie: George Cu- kor. De advocaat Sir Arthur krijgt te maken mat de weduwe Jessica Medli- cott. Hij herkent in haar de vroegere actrice waar hij een korte romance mee heeft beleefd. 16.55 uur Zeven molens, Tsjechische tekenfilmserie. 17.05 uur Vrouwtje Theelepel, teken filmserie. 17.20 uur Een vreemde vogel, Joe goslavische animatiefilm. 17.30 uur Journaal 17.40 uur Superhaai, tekenfilm 17.45 uur Het geheim van de Vuur berg, Nieuw-Zeelandse jeugdserie. Deel 10. 18.10 uur Los-Vast Kuipspektakel 1986, hoogtepunten met o.m. Kim Wilde, Dolly Dots, Gerard Joling en de Star Sisters. Presentatie: Jan Riet man. 19.00 uur Winnie the Poeh, teken- filmsrie van Walt Disney. 19.25 uur De vluchteling, achtdelige Australische serie. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Sybil, 2-delige Amerikaan se speelfilm uit 1976. Deel 2 (slot). Tij dens ingrijpende gesprekken met een psychiater herleeft het verleden voor de jonge onderwijzeres Sybil Dorset. 22.05 uur Hier en nu, actualiteiten magazine. 22.30 uur Kerkepad, een route langs de oude kerken in Kampen. 22.55 uur Dertien persoonlijke ont moetingen, meditatie door ds. L. A. C. van Ginkel uit Doetinchem. 23.00 uur De avonturen van Sherlock Holmes, Engelse serie. Afl. Patiënt voor altijd. 23.50 uur Journaal 23.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00 uur Telebord: Skiednis 1: Frie zen op terpen. 17.00 uur Levende rituelen. Afl. 3: op nieuw beginnen. 17.40 uur Open Universiteit: Onder nemingsrecht (cursus- Rechtsperso nenrecht II). (herh.). 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Italianen. 18.30 uur Sesamstraat. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Het geheime dagboek van Adriaan Mole -13 3/4 jaar, serie. Afl. 2: Alleen met Pa. 19.37 uur Kenmerk, actualiteitenma gazine. 20.00 uur Studio Sport: Europese kampioenschappen Atletiek in Stutt gart. 21.55 uur Tur kos bon na New York, documentaire over het leven van twee Antiliaanse kunstenaars in New York: de danseres/choreografe Myre- na St. Jago en de dichter Norman Ph. de Palm. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma 18.10 uur Carolientje en kapitein Snorrebaard, kinderserie. 18.25 uur Mika, Zweedse jeugdserie van Arne Stivell met Per Ola Svonni e.a. Een jongen uit Lapland brengt een rendier naar de dierentuin in Pa rijs. Afl. 7. 18.50 uur De zeven van Blake (Blake's seven), Engelse science-fiction serie. Met: Garreth Thomas, Paul Darrow, e.a. Afl. 13: Ster één. 19.40 uur Lotto-winnaars en pro gramma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.15 uur Kunstzaken. 20.25 uur Mike, praatshow met Mike Verdrengh vanuit het Ontmoetings centrum Scharpoord te Knokke- Heist. 21.40 uur Uitzending door derden: Programma van de Vlaams- Nationale Omroepstichting. 22.15 uur Journaal. Aansl. Coda: Sa rabande en gavotte uit Franse suite nr. 5. Bach door Robert Kohnen (Cla- vecimbel). BRT 2 17.55 uur Rechtstreekse reportage van de E.K. Atletiek vanuit Stutt gart, met o.a. horden, snelwandelen, kogelstoten en verspringen. Com- mantaar Alain Conincx en Ivan Sonck. VLISSINGEN - Aan de belastingvrije toeristenvaart tussen Vlissingen en Zeebrugge (België) met het passagiersschip de Poseidon is dit weekeinde abrupt een einde gekomen. Het schip ligt sinds vrijdagavond in de Vlissingse binnenhaven aan de ketting. Dat is gebeurd op verzoek van di recteur W. Frenkel van Shipping Company Triton, die vanaf half juni deze koop- annex cultuurreizen orga niseert met de Poseidon. Dat is zater dag meegedeeld door mr. A. van Fraassen van het reisbureau Van Fraassen in Vlissingen die als gene ral manager optreedt voor de Triton Line. Volgens hem gaat het om een conflict tussen de beide directeuren van de Triton Line. Niet zeewaardig Het schip was gecharterd van de Duitse rederij Seetouristique. De charterprijs voor het schip zou na 17 augustus niet meer betaald zijn. Bo vendien vindt de rederij het schip niet zeewaardig genoeg om tijdens najaarsstormen over open zee te va ren. Van Fraassen vindt het onbegrijpe lijk dat de lijn zo abrupt is opgehe ven. ,,Dat is heel jammer, want de lijndienst was een groot succes. We hadden op vijfhonderd passagiers per dag gerekend, het waren er tot nog toe steeds gemiddeld 1200 per dag. We hadden bovendien al duizen den voorboekingen tot begin decem- EINDHOVEN - De daling van de werkloosheidscijfers in Noord Bra bant, die begin dit jaar werd ge constateerd, is gestopt. ber. We hopen dat de partijen dit weekeinde nog tot overeenstemming zullen komen", zegt Van Fraassen. Prins Claus: ,,Vis moet blijven" DEN HELDER - Prins Claus heeft zaterdag tijdens de Nationale Dag voor de Zeevisserij in Den Helder prijzen uitgereikt aan de eigenaren van de kotters die de mooiste partij en vis hebben aangevoerd. Deze prijzen waren beschikbaar ge steld door het Nederlands Produkt- schap voor Vis en Visprodukten. Er waren vijf prijzen in de categorie 50- 240 brutoregisterton en een prijs in de categorie 240 bruto registerton en meer. Voorafgaand aan de uitreiking maakte de prins een vaartocht op de versierde visserskotter HD-27, nam op het Marsdiep de parade af van de gepavoiseerde Helderse vissersvloot en maakte een rondgang langs de in de visafslag gehouden braderie. On der anderen de Commissaris van de Koningin in Noord-Holland, drs. R. J. de Wit," en de burgemeester van Den Helder vergezelden hem daarbij. De prins zei ter afsluiting: ,,Wij houden allemaal van vis. Vis moet er zijn en vis moet er blijven". Verhuisd: M. v. d. HAVE Magnoliastraat 15 Nieuwerkerk naar Bejaardenhuis ,,In 't Opper" Dr. de Kockstraat 13, kamer 303 4311 EK Bruinisse Telefoon 01113-2329 Losse onderdelen voor o.a. stiften - nylonringen - patentrozetboutjes - stelstift bouten - enz. HERMAN JANSEN NIEUWERKERK Tel. 01114-1465 STAVENISSE - Zondagavond is bij Stavenisse op Tholen in de Ooster- schelde een volwassen dode zeehond gevonden, die volgens de politie is doodgeschoten. Het beest had een schotwond in de rug en in de buik. De politie denkt dat het dier de moeder is van het zes weken oude zeehondje dat vorige week met een wondje aan de bek ook werd aangetroffen in de Oosterschel- de. Dit diertje is naar het zeehonden centrum in Pieterburen overge bracht. IJMUIDEN - Een „op hol gesla gen" viskotter, de „Goeree 1", heeft in de vissershaven van IJmuiden on geveer 20 andere schepen geramd en een kapitale schade aangericht. Volgens groepscommandant J. Sik- kema van de rijkspolitie te water in IJmuiden is de „Goeree 1" getroffen door een technische storing, waar door de voortstuwing niet meer be heersbaar was en het schip vrijwel „vol gas" door de haven koerste, links en rechts aanvaringen veroorzakend. De aangevaren viskotters kwamen over het algemeen met lichte schade uit de confrontatie met het dolende schip. Enkele middelgrote jachten werden echter zeer zwaar beschadigd en enkele kleinere schepen zonken. De politie stelt een onderzoek in naar de toedracht van het gebeuren. De schade loopt bij eerste raming ten minste in de honderdduizenden gul dens. ZIERIKZEE - Van 1 mei tot 15 augustus moest een bepaalde onthef fing worden aangevraagd om op on dermaatse aal te vissen, maar thans is dat tot 30 november niet meer no dig. Voorwaarde was en blijft dat de ze op bepaalde visafslagen moet wor den aangeboden. In genoemde periode 1 mei tot 30 november mag in totaal 110.000 kg ondermaatse aal worden gevangen, op de Oosterschelde 20.000 kg, voor de kust van Goeree en Voorne Putten 40.000 kg en in de Waddenzee 50.000 kg. Gereformeerde Kerken Beroepen te Sint Pancras: G. Lub- berts, kand. te Amsterdam. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Ridderkerk: Chr. v. d. Poel te Yerseke. 89 Ze schudde een paar van de kleine witte tabletjes op haar nog vochtige hand. Drie bleven er aan haar vinger kleven. Ze nam ze alle drie maar in. Ze waren zo klein; één zou vast niet helpen. Tbrwijl ze ze door haar keel liet glijden, verbeeldde ze zich, dat het haar al beter ging. Ze dronk nog een glas water en ging schoorvoetend terug naajr de kamer, naar het feest. Jan Lubbers wachtte haar al op met een glas in zijn hand. „Kijk eens, Janneke, drink nog eens, meisje." Ze wist precies hoe het daarna ge gaan was. Ze had naast Jan Lubbers gezeten. Hij had haar weer gevraagd met hem te dansen, maar dat wilde ze niet. Hij had haar hand gegrepen en in de zijne geknuffeld. „Je bent een lief klein zaken- vrouwtje," had hij gezegd. „Je weet precies hoe je iemand moet inpal men. Voor jou zou ik alles doen." In haar hoofd was het wat gaan gonzen, alles wat er in de kamer ge beurde, had ze in zich opgenomen. Ze had gezien hoe Theo zijn hand naar haar opstak en hoe zijn lippen het woord „koffie" hadden gevormd. Ze was opgestaan. Duizenden doffe klokken hadden in haar hoofd gebim- bamd, haar voeten leken van watten. Alles was opeens niet zo naar meer; het stond verder van haar af. Ze schonk in de keuken de koffie in. Ze was er nu zeker van, dat ze Jaspers moest helpen. Als ze tenminste zeker wist dat hij haar vader was. Ze ging even zitten, omdat haar hoofd steeds zwaarder werd. Theo kwam binnen, hij zei: ,,'t Wordt tijd, dat ze naar huis gaan, jij ziet er vanavond zo moe uit. Je moet morgen maar eens goed uitslapen." „Ja," mompelde ze. Het was of haar tong niet goed meer mee wilde. Hij keek haar scherp aan. „Je bent niet goed," constateerde hij. „Ga even zitten, ik zorg voor die koffie, 't Hoeft allemaal niet zo per fect. Je vergt teveel van jezelf." De bezoekers stonden al op punt van weggaan, toen de koffie kwam. Na een gedempt luidruchtig afscheid om de buren te ontzien, waren ze gauw verdwenen. „We hebben hen er min of meer uit gegooid," merkte Theo op, toen hij op de slaapkamer kwam en zijn strop das afdeed,",maar het had ook lang genoeg geduurd Zei Jan Lubbers nog wat over het werk?" Tbcn hij geen antwoord kreeg, draaide hij zich om en zag Jantien aangekleed op bed liggen. Het leek of ze al sliep. Hij werd ongerust omdat ze nog aangekleed was en in zo'n vreemde houding lag. Hij schudde haar licht om haar wakker te krijgen en riep steeds haar naam. Zijn ongerustheid nam toe. Hij pro- i beerde haar uit te kleden, wat moei lijk ging omdat haar armen zo slap door NEL VAN DER ZEE hingen. Hij trok haar overeind en probeerde haar naast het bed te zet ten. Dat lukte tenslotte. „Zeg me wat er is?" zei hij onge rust. „Ik heb je niet veel zien drin ken. Wat dronk je? Wodka? Ze knikte en zei met dikke tong: „Pilletjes en haar ogen dwaal den naar het medicijnkastje naast de wastafel. Het kastje stond nog open, het doosje lag op het planchet. Hij liet haar weer op bed zakken en pak te het doosje. Het was niet te zeggen wat er in hem omging. Hij vloog naar het bed en greep haar bij de schou ders. „Zeg me hoeveel, Jantien, zeg het. Toe, geef antwoord." „Nee," zei ze met steeds dikker wordende tong, „nee niet wat je denkt. Twee of drie misschien ik weet het niet Ik heb si slaap Hij liet haar weer los, vloog met het doosje in zijn hand naar de telefoon en belde de dokter. „Ik kom wel even langs," zei Kruik meteen, „ik kom toch net van een be valling." „Ik geloof niet dat het zo erg is," zei hij toen hij Jantien bekeek. „Ze zal wel een mooi poosje blijven slapen door deze overdosering en dan nog wat sterke drank. Het zijn de medi cijnen die ik haar moeder toen voor geschreven heb." (wordt vervolgd) Vol verdriet om de leegte die hij bij ons achterlaat, doch dankbaar voor de liefde en zorg die hij ons heeft geschon ken, geven wij u kennis dat geheel onverwachts van ons is weggenomen, mijn geliefde man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader JAN KRAMER op de leeftijd van 83 jaar. J. C. KRAMER-VERWIJS Gorkum: L. VAN SLUIS-KRAMER K. VAN SLUIS Woudrichem: JAN en HELMA DENISE Spijkenisse: JOHAN Zwitserland: NELLEKE Gorkum: LUUK en INGE JOKE 4323 LJ Ellemeet, 22 augustus 1986 Dorpsstraat 19 Geen bezoek aan huis - Geen bloemen De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 26 augustus a.s. om 14.00 uur op de begraafplaats te Ellemeet. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in het Dorpshuis, Deen- sestraat 11, welke aanvangt om 13.30 uur. Diegenen, die deze plechtigheid wensen bij te wonen, wor den beleefd verzocht om op voornoemd tijdstip aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in bovengenoemd Dorpshuis. (SS! LION grove ribbroeken "7A f\f\ strak model 4 kleuren Lange Reke 11 - Renesse - Telefoon 01116-1221 Voor de vele blijken van medeleven en deelneming ons be-1 toond na het overlijden van onze lieve vader en opa KORNEUS SCHIETTEKATTE betuigen wij onze oprechte dank. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen j Haamstede, augustus 1986 Te koop: Bloeiende heideplanten in div. kleuren. Kwekerij de Rij ke, Zandweg, Zierikzee, tel. 01110-3365. Met de fiets alles ontdekken. Grote sortering en keuze in sport-, trim- en racefietsen. Tweewielercentrum C. Hart, tel. 01110-2248, Kerkwerve. Bloeiende heideplanten in div. kleuren. Kwekerij de Rij ke, Zandweg, Zierikzee, tel. 01110-3365. De laatste zomerstoffen moe ten weg. Zie onze koopjesta fel. J. v.d. Bos, Textiel, Molen straat 10. Bruinisse, tel. 01113- 1595. Zo goed als nieuw snorfiets pr.n.o.t.k. J. den Bóer, Burg den Bruynstraat 7, Ellemeet, tel. 01117-1288. Boekjes „in oude ansichten" hebben wij van (bijna) alle Nederlandse dorpen en ste den in voorraad. Besteladres: De Zeeuwsche Boekhandel, Korte St. Janstraat 17, 4301 AE Zierikzee. tel. (01110) 2754. Te koop gevraagd: Scanners en 27 MC-bakkies. Tel. 01110-4004. Bedrijfsruimte 600 m2, ook in gedeelte. Tel. 01114-1838. Diversen: D. Ooms, erkend installateur water-, gas en elektrische in stallaties. Ook voor reparatie en onderhoud. Informeer vrijblijvend!! Breedstraat 1, Zierikzee, tel. 01110-4739. Caravanbedrijf Bruinisse I Dorpsweg 21-40, tel. 01113- j 1490. Verkoop verhuur rc-1 paraties stalling en acces- soires. Dealer van Fendt, Dethleffs, Sterckcrman, La Boheme. Vouwwagens: Con way, Trigano en div. inr. cara vans. Lekkage? Flexibekleding bellen. 10 jaar schriftelijke garantie, tel. 01110-6303. Gevr. oude en nieuwe popbla den voor gehandicapt meisje. Tel. 01116-1435. Pedicure Jacqueline Eyken- boom, Muyeweg 27, Nieuwer-1 kerk (tel. 01114-2701). Ook voor steun en gemakschoe-1 nen, steunkousen en zolen. Zangvereniging A'Capella in Oosterland begint woensdag 27 augustus weer met de repetities in Oosterhof. De aanvang is 19.30 uur. Gemeente Afscheid burgemeester Th. H. de Meester Wegens het gebruik maken van de V.U.T.-rege- ling zal de heer Th. H. de Meester, burgemees ter van Zierikzee sinds 1971, met ingang van 1 september 1986 het burgemeestersambt neer leggen. Het college van burgemeester en wethouders zal de scheidende burgemeester op dinsdag 26 augustus 1986 van 19.00-21.00 uur in de Vier schaar van het stadhuis een openbare receptie aanbieden. Belangstellenden worden hierbij uitgenodigd om tijdens deze receptie afscheid te nemen van de heer en mevrouw De Meester-Post. Gedu rende de receptie zal er geen gelegenheid wor den geboden tot het houden van toespraken. f "l fotografie video homecomputers ziiumzu dam s nurooN oi i torn bij aankoop van een kleuren-foto-film een tegoedbon voor Natuurlijk èfgedrukt op Kodak Selectfoto "WOLBOERDERIT SptcüJUMl wot tJ Aét TtojUmtiktn Heuvelsweg 7 - KERKWERVE telefoon 01110-2179 Dagelijks open van 10.00 tot 12.00 uur van 13.00 tot 17.00 uur LION kinder spijkerbroeken slechts Lange Reke 11 Renesse - Teletoon 01116-1221 De Protestants Christelijke Rayonschoolraad Schouwen-Duiveland houdt op D.V. woensdag 27 augustus a.s. een APPÈLDIENST in de Christelijk Gereformeerde Kerk te Zierikzee. Leerlingen, leerkrachten, ouders, schoolbesturen, oudercommissies, kerkeraden worden uitgenodigd om samen het schooljaar 1986/1987 te beginnen. EEN GOEDE START! OOK VOOR JOU (U)! Tot ziens op 27 augustus a.s. om 19.30 uur in de Chr. Ger. Kerk, Zevengetijstraat 11 te Zierikzee J a/h Haringvlietplein 4 is de zaak Meelstraat 31 vanaf heden Telefoon 01110-2946-2854 /s'tfyywvvNgfttyMyyyvv^vyXXXXSfle^QQDCQOQOQOOOOOOCOOQOOOQeOOQOOcé ami.\W 01100-20176 01100-30428 01100-14882 01180-38370 Inschrijven kan ook iedere woensdag van 16.00 tot 20.00 uur in het Huis van Nassau, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 8