WIK ZEEUWS ZAV-KAMPIOEN VAW wint dankzij twee jonkies 7e veteranentoernooi Zierikzee Jacolies van Gastel overtuigend Zeeuws kampioene zevenkamp Goede Gerrie Knetemann: haat-liefdeverhouding met ploegleider Roy Schuiten Mark van de Riet kampioen negenkamp ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 augustus 1986 Nr. 23987 GULPEN - Gerrie Knetemann heeft een haat-liefdeverhouding met zijn ploegleider Roy Schuiten. De Kneet, in Gulpen voor de vierde keer in zijn loopbaan winnaar van de Ronde van Nederland, kwam na de huldiging op adem in de kleedkamer. Daar werd hij serieus, nadat hij de buitenwereld de hele week had vermaakt met zijn bekende 'kretclogic'. Knetemann gaf een analyse van de laatste rit en van zijn relatie met Schuiten. Om met het laatste te beginnen: de ling van de Nederlandse ploeg voor 35-jarige coureur wacht op antwoord de wereldtitelstrijd in Colorado van sponsor PDM. Hij wil volgend seizoen best nog onder Schuiten fiet sen. indien enkele meningsverschil len worden uitgepraat. Eind juni heeft Knetemann zijn geldschieter benaderd met een voorstel. Ant woord is er nog niet gekomen. „Ik heb aanbiedingen van andere ploe gen", zei Knetemann, „maar ik wil mijn sponsor toch niet onder druk zetten". Hij zette Schuiten echter wel onder druk, door hem in het open baar aan te vallen over de samenstel- Springs. De ploegleiders droegen im mers de kandidaten voor. „Het is toch al te gek, dat een van do betere ren ners van onze formatie thuis moet blijven", zei hij over zichzelf. Rooks, Stevenhaagen en Veldscholten gaan wel. Knetemann nam revanche in de Ronde van Nederland. Donderdag be hoord hij tot de kopgroep, die vijf mi nuten won, vrijdag sloeg hij een gat in de tijdrit en zaterdag zat hij na de beklimmingen in het Zuidlimburgse landschap voorin met zijn ploegma ten Rooks, Stevenhaagen, Beuker en Van Orsouw. In het begin van de zes de en laatste rit, van Sittard naar Gulpen, had Knetemann klasse mentsleider Gert Jakobs twee keer aangekeken, nadat een kopgroep van acht kanslozen was ontstaan. „Ik zag, dat die jongen slechte benen had. Ik wist. dat we die vluchters gemakke lijk konden inhalen". Uiteindelijk sloot het gezelschap Knetemann aan. Alleen Gerrit Solle- veld vormde in de groep van zeven tien een obstakel. De drager van de rode trui in de Tbur de France stond on negen seconden van Knetemann. Op de eindstreep waren bonificatie seconden te verdienen. Omdat rassprinter Van Poppel er ook bij zat, maakte Knetemann zich niet druk. Bovendien stuurde hij Stevenhaagen mee in de eindsprint. Deze toonde aan in de breedte een sterke renner te zijn door als tweede te eindigen ach ter Van Poppel. Knetemann, vorig jaar na een lang genezingsproces win naar van de Gold Race, won voor het eerst in vijf jaar een etappekoers. De laatste was, in 1981, de 24 editie van de Ronde van Nederland. GOES - De het afgelopen seizoen in de Schouwen- Duivelandse zomeravond- voetbalcompetitie debute rende formatie van WIK uit Kerkwerve heeft tij dens dat debuutjaar voor een uitzonderlijk resultaat gezorgd. Niet alleen werd de ploeg direct kampioen vqn Schouwen-Duiveland, maar het afgelopen week einde liet de formatie die eilandelijke titel ook vol gen door het Zeeuws kam pioenschap, een primeur in de 29 seizoenen, dat er op Schouwen-Duiveland bedrijfs- en zomeravond voetbal wordt gespeeld. Vol trots nam WIK- aanvoerder Kees Kooman de door de afdeling Zee land^ -van de KNVB be schikbaar gestelde erebe- ker in ontvangst uit handen van afdelings bestuurslid Dick Mooy. Overigens was het Schouwen-Duivelands ZAV-bestuur niet minder trots na dit vrij onver wachte succes. Op het Goese sportpark Schenge speelden vijf ploegen om de Zeeuwse ZAV-titel. Naar later zou blijken viel de beslissing voor het kampioen schap eigenlijk al in de eerste wed strijd. Kort voor tijd boekte WIK een 0-1 zege op de formatie van de PZEM, die als kampioen van het rayon Vlis- singen aan het Zeeuws kampioen schap deelnam. Gerrit Kooman be nutte een toegekende strafschop. Beide ploegen zouden in het verdere verloop van het toernooi geen misstappen meer maken, al kwam WIK in de slotwedstrijd tegen Bussel Boys, de kampioen van het rayon Goes niet verder dan een 0-0 ge lijkspel, maar daarmee behield de ploeg toch nog een voorsprong van een punt op de Vlissingse PZEM- formatie. Ook Bussel Boys bleef vrijwel tot het eind kanshebber, omdat de ploeg won van de Philippine Veteranen, de kampioen Van het rayon Sas van Gent (1-0) en van Blauwwit/De Pantalon de kampioen van het rayon Middel burg (3-1). De ontmoeting tegen de PZEM-equipe ging evenwel verloren: 0-1. Door deze resultaten zouden drie ploegen gelijk geëindigd zijn, wan neer Bussel Boys de ontmoeting te gen WIK in winst had omgezet. Het doelsaldo zou dan uitkomst hebben moeten brengen. Zover liet WIK het evenwel niet komen. Vooral via de to meloze inzet, waarmee de Kerkwer- venaren hun wedstrijden plegen af te werken, bleef de stand dubbelblank. Eerder won WIK met 4-0 van de Phi lippine Veteranen door treffers van Gerrit Kooman, Daan Ooms, Danny de Vos en Olivier den Boer. Ook Blauwwit/De Pantalon moest er aan geloven. Daan Ooms werd matchwin naar: 0-1. WIK behaalde het kampioenschap uiteindelijk met zeven punten uit vier wedstrijden. Opmerkelijk was zeker ook, dat doelman Rinus Basti- aanse in de vier wedstrijden niet een keer werd gepasseerd. De Vlissingse PZEM-ploeg eindigde als tweede met zes punten en Bussel Boys bleef als derde op vijf punten steken. Blauw wit/De Pantalon vergaarde twee punten en de veteranenploeg van Phi lippine bleef op nul punten steken. Vanzelfsprekend werd de Zeeuwse ti tel na terugkomst in Kerkwerve fiks gevierd. In de kantine van sportpark De Vospit werd er nog geruime tijd gefeest. Het toernooi om het Zeeuws kampioenschap wordt het volgend ja^r georganiseerd door het rayon Schouwen-Duiveland. De ploeg van WIK behaalde in Goes het Zeeuws kampioenschap voor zomeravondploegen. Gastel, VAW en Zierikzee Veteranen, elkaar twee keer. De beslissing over de uiteindelijke poule-afwikkeling viel naar later zou blijken reeds in de eerste wedstrijd. VAW klopte SC Gas tel, de winnaar van de laatste twee toernooien, in de openingswedstrijd met maar liefst 5-0. De tweede con frontatie ging gelijker op, maar SC Gastel slaagde er niet in om revanche te nemen. De Brabanders bleven bij 2-0 steken. VAW en SC Gastel klopten beide de Zierikzee Veteranen twee keer afgetekend, zodat VAW poule- winnaar werd met één enkel ver- liespunt, SC Gastel kwam aan drie verliespunten en mocht om de derde* plaats spelen. In de tweede poule bleef RVVH uit Ridderkerk ongeslagen. De vier ploe gen ontliepen elkaar overigens bij zonder weinig. Alle zes de wedstrij den eindigden in een score met maar een doelpunt verschil. RVVH begon met een 1-2 zege op Zeelandia en won vervolgens met 2-3 van het Rotter damse AKA, waarna de beslissende wedstrijd tegen LSV eveneens nipt werd gewonnen. De Rotterdammers, die later zouden worden onderschei den met de sportiviteitsprijs, verlo ren met 1-0. Eerder wonnen zij met 1-0 van achtereenvolgens AKA en Zee landia. Omdat AKA met 2-1 won van Zeelandia bezetten de Middelburgers meteen de laatste plaats in de poule, maar ook in het toernooi, omdat er in de tot drie ploegen gereduceerde A- poule geen tegenstander voor hen was. AKA pakte de vijfde plaats door de finalewedstrijd tegen Zierikzee Veteranen met 3-2 te winnen en SC Gastel eindigde als derde na een 2-0 overwinning op LSV. In de finale tussen RVVH en VAW had de beslissing al erg vroeg kunnen vallen. In de zesde minuut rondde Re- né Dekker een fraaie solo doeltref fend af en een minuut later mocht Toon van Tiggelhoven een strafschop nemen voor VAW. Hij schoot de bal evenwel op de paal, waardoor RVVH nog binnen bereik bleef. De Zierik- zeese gelegenheidsploeg behield evenwel nadrukkelijk het initiatief, maar het duurde lang vooraleer RWH de definitieve genadeslag kon worden toegebracht. Dolf Roks en Joop Berrevoets misten goede kansen en Rinus Boogerd moest nog attent uit zijn doel komen, toen een van de RVVH-voorwaartsen in zijn eentje ongehinderd op hem afkwam. Ander halve minuut voor tijd viel evenwel de beslissing. René Dekker soleerde andermaal het zestien metergebied in, maar gunde dit keer Marco Saman het beslissende ein'dschot: 2-0. Ko Willemse mocht de grote wisselbeker in ontvangst nemen. RVVH toonde zich diktevreden met de tweede plaats. De wedstrijden werden op sportpark Den Hogen Blok geleid door lman Wesdorp, Leo de Munnik, Arjan Bolle en John Hatzmann. Jacolies van Gastel werd in Vlissingen zeer overtuigend open Zeeuws meerkampkampioene. ZIERIKZEE - Driemaal was voor de ploeg van VAW scheeprecht. Twee keer werd de ploeg van leider Ko Wil lemse in de finale van het veteranen- toernooi van voetbalvereniging Zie rikzee geklopt door de formatie van SC Gastel. Dit keer had de ploeg de veerkracht om het Ridderkerkse RVVH in de finale terug te wijzen, maar dat gebeurde louter en alleen, omdat Willemse Van Alles Wat in zijn ploeg haalde, wat jonkies naast de echte veteranen. René Dekker en Marco Saman, eigenlijk rijp om de hoofdmacht van vv Zierikzee binnen te stappen, waren samen verant woordelijk voor de toernooizege van VAW, maar - en daar wringt de schoen - het toernooireglement staat twee jongeren per veteranenploeg toe, dus dan kun je ook beter maar twee goede jonkies nemen, moet Ko Willemse terecht gedacht hebben. Zij zorgden er uiteindelijk voor, dat de naam VAW voor het eerst in de enor me wisselbeker komt te staan. Het zevende toernooi van de afde ling veteranen van voetbalvereniging Zierikzee moest noodgedwongen door zeven ploegen worden afge werkt, omdat de ploeg van SKNWK uit Nieuwerkerk verstek liet gaan. De Nieuwerkerkers gaven als reden van het wegblijven op, dat zij bezwa ren hadden tegen het inschrijfgeld van 25,- voor de hele ploeg. Zij be zorgden met hun erg late mededeling de organisatie de nodige extra werk zaamheden. Halsoverkop werd nog geprobeerd een achtste ploeg te 'ritse len', maar daar slaagde Ko Berrevoets met zijn mannen niet meer in, zodat de A-poule een alternatief program ma moest spelen. In plaats van een keer ontmoetten de ploeg van SC VAW-leider Ko Willemse rechtsneemt de grote wisselbeker in ontvangst uit handen van Ko Berrevoets. Na twee mislukte grepen naar de toernooizege had de ploeg van VAW nu succes. soonlijke records op de 100 meter hor den en het hoogspringen via respec tievelijk 19,0 sec. en 1.27 meter. Met de kogel kwam zij tot 5.71 meter en de 200 meter ging in 31,4 sec, Edith Ge- rards sprong 3.79 meter ver, gooide de speer 16.26 meter weg en voltooide de 800 meter in 2.50,4 min. Zij totaliseer de 2314 punten. Van de Riet Zoals verwacht werd Mark van de Riet open Zeeuws kampioen op de ne genkamp bij de B-jongens. De tweede jaars B-junior totaliseerde 5002 pun ten volgens de nieuwe telling. Met 5124 punten was hij recordhouder vol gens de oude telling. Die score verza melde hij in Alphen aan de Rijn. Ray mond van Mourik, pas eerste jaars B-junior eindigde als vierde met 3686 punten. Hij moest Marco Boekema van Dynamo '70 en Jeroen Poppe van Schelde Sport voor laten gaan, maar bleef Danny de Waal van Schelde Sport voor. Mark van de Riet eindigde op de eerste zeven onderdelen telkens als eerste. De 100 meter won hij in 12,0 sec. Van Mourik scoorde 12,4 sec., waarmee hij derde werd. Bij het ver springen waren de eerste twee plaat sen voor de Delta Sporters: Mark van de Riet overbrugde 6.15 meter en Raymond van Mourik 5.43 meter. Bij het kogelstoten noteerde Mark van de Riet 12.49 meter en Raymond van Mourik 10.67 meter. Het polsstok hoogspringen kostte Raymond van Mourik aardig wat punten en vrijwel zeker een plaats in de eindklasse ring. Hij haalde de aanvangshoogte niet. Mark van de Riet werd met 2.80 meter winnaar. Van de Riet ging ook op de tweede dag onverdroten door met het winnen van onderdelen. De 110 meter horden voltooide hij in 15,6 sec. Raymond van Mourik finishte na 16,3 sec., hetgeen een persoonlijk re cord betekende. Met de discus kwam Mark van de Riet tot 29.00 meter, ter wijl Van Mourik met 25.78 meter vijfde werd. Raymond van Mourik zou zijn ne genkamp uitstekend besluiten door drie persoonlijke records te vestigen op achtereenvolgens het hoogsprin gen, het speerwerpen en de 1500 me ter. Bij het hoogspringen overbrugde hij 1.53 meter, maar hij bleef daarmee toch nog ruim verwijderd van de win nende score van Mark van de Riet, die tot 1.74 meter kwam. Van de Riet gooide de speer 42.10 meter weg, Van Mourik kwam tot 24.68 meter. Op de 1500 meter eindigde Mark van de Riet als derde, maar hij deed dat wel in een nieuwe persoonlijke besttijd van 4.55,2 min. Van Mourik finishte in 5.15,0 min. De score op de 1500 meter zorgde ervoor, dat Mark van de Riet net de 5000 puntengrens overschreed: 5002 punten. Er werd ook nog een aantal bijnummers afgewerkt. De Delta Sport B-junior Danny Duin houwer scoorde een persoonlijk re cord op de 400 meter door te finishen in 61,5 sec. Op de 3000 meter eindigde hij als tweede in 10.40,0 min. VLISSINGEN - Op de Vlissingse kunststof- accommodatie van atletiekvereniging Marathon werd het afgelopen weekeinde het open Zeeuws kampioen schap meerkamp afgewerkt. In totaal namen zes atleten en atletes van de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport hieraan deel. Het sextet deed dat met bijzonder veel succes. Jacolies van Gastel werd open Zeeuws kam pioene bij de dames vöör haar clubgenote Cora den Boer, terwijl Margreet den Boer als vierde eindigde. Bij de B- junioren eiste Mark van de Riet volgens verwachting de titel op, maar de vierde plaats van Raymond van Mourik mocht er ook zijn. Bij de B-meisjes eindigde Edith Ge- rards als achtste. In Vlissingen werd voor het eerst in Zeeland de nieuv/e puntentelling toe gepast. Deze komt aanzienlijk lager uit dan bij de oude telling het geval was, zodat nu dus weer nieuwe re cords in de boeken komen. De records met de oude telling kunnen door de aanpassing evenwel niet meer verbe terd worden. Jacolies van Gastel was bij de dames een klasse apart. Zij kwam onder allesbehalve ideale om standigheden tot een totaal van 4730 punten, waarmee zij naaste concur rente en clubgenote Cora den Boer op bijna 1500 punten manoeuvreerde. Jannet Mastenbroek van Schelde Sport eindigde als derde en de vierde plaats ging naar Margreet den Boer met 2656 punten. Spado-atlete Irene van Loon pakte de vijfde plaats, maar zij kwam niet verder dan 2000 punten. Jacolies van Gastel opende de zevenkamp met een tijd van 15,1 sec. op de 100 meter horden. Cora den Boer noteerde 16,5 sec. en Margreet den Boer kwam uit op 19,2 sec. Bij het kogelstoten kwam Jacolies van Gas tel uit op 10.24 meter. De zussen Den Boer ontliepen elkaar niet veel, maar dit keer scoorde Margreet het best met een beste poging van 8.46 meter, terwijl Cora bleef steken bij 8.05 me ter. Hoogspringen Bij het hoogspringen overbrugde Jacolies van Gastel 1.63 meter, waar mee zij zeven centimeter verwijderd bleef van haar persoonlijk record, dat sinds 1980 op 1.70 nieter staat. Co- ra den Boer ging over 1.42 meter en Margreet den Boer was goed voor 1.39 meter. Beide zussen bleven ruim ver wijderd van hun persoonlijke records van respectievelijk 1.60 meter en 1.55 meter. Als laatste onderdeel van de eerste dag stond de 200 meter op het pro gramma. Met haar tijd van 25,9 sec. bleef Jacolies van Gastel slechts wei nig verwijderd van haar persoonlij ke besttijd. Cora den Boer scoorde 28,0 sec. en Margreet den Boer kwam niet verder dan 32,2 sec. De tweede dag werd begonnen met het versprin gen. De wat betere omstandigheden maakten ook betere resultaten mo gelijk. Jacolies van Gastel benader- Mark van de Riet behaalde, zoals verwacht mocht worden de meer- kamptitel bij de B-junioren. de haar persoonlijk record van 5.41 meter tot op negen centimeter, maar Cora den Boer kwam ruim een halve meter te kort om haar persoonlijk re cord te verbeteren. Zij scoorde nu 4.57 meter, terwijl Margreet den Boer uitkwam op 4.12 meter. Bij het speerwerpen vestigde Jaco lies van Gastel een persoonlijk record door de speer 30.54 meter weg te wer pen. Haar oude record stond op 30.04 meter en dateert uit 1983. Cora den Boer kwam tot slechts 14.70 meter, maar Margreet den Boer scoorde 25.64 meter. Ook op het slotnummer realiseerde Jacolies van Gastel een keurige tijd, al bleef zij met 2.29,9 min. toch acht seconden van haar beste persoonlijke tijd vandaan. Cora en Margreet den Boer kwamen in res pectievelijk 2.52,8 min. en 3.05,7 min. over de meet. Resumerend beteken den de zeven scores voor Jacolies van Gastel een totaal van 4730 punten. Volgens de oude telling was Jacolies van Gastel Zeeuws recordhoudster met 5148 punten, een score die zij in 1983 realiseerde in Amsterdam. Edith Gerards eindigde als achtste bij de B-meisjes. Zij vestigde per-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 7