Verrassende kopgroep in de eredivisie na kreupele start nationale voetbalcompetitie Mevo deklasseert derde klasser Piershil op niet geringe wijze Piet de Jonge met vier treffers belangrijke pion in hardwerkend Dreischor DFS profiteert optimaal van door Wissenkerke geboden ruimte en wint met enorme cijfers: 1-8 In tweede helft van 2-1 naar duidelijke 7-1 Ouwerkerk heeft problemen in de aanval 6 ZIERIKZEE - De trainer, die de resultaten uit een oe fencampagne ziet als graadmeter, loopt het enorme grote risico reeds vroeg in de competitie met een fikse kater opgezadeld te worden. Er aan de andere kant evenwel he lemaal geen waarde aan hechten, zou ook niet juist zijn, want dan heeft het spelen van oefenwedstrijden totaal geen enkel nut. De Zierikzeese vierde klasser Mevo heeft een flonkerende oefencampagne achter de rug, althans waar het de resultaten betreft. Er werd immers niet een keer verloren. Groots gespeeld werd er echter ook niet keer op keer. Daar maakte oefenmeester Peter Goedege- buure allerminst een geheim van. Zaterdagmiddag speelde de oranje brigade op sportpark Den Hogen Blok het laatste oefenduel. De sterke zaterdag derde klasser Piershil was te gast en werd prompt overklast, vooral in de tweede helft. Van 2-1 tilde Mevo toen de score naar 7-1, een allerminst geflatteerde score. „De ploeg moest er vandaag staan", stelde Peter Goedegebuure. Ook eer der in de week had hij dat gezegd. De wedstrijden tegen Middelburg en Flakkee moesten uitsluitsel brengen over de definitieve samenstelling. Marco Bij de Vaate en Dick Lunen burg konden die vaste plaats niet af dwingen, omdat de eerste nog op va kantie is en de tweede momenteel in Amerika verblijft en pas in januari terugkomt. Beide lijken evenwel na genoeg zeker van een plaats in de se lectie. In het duel tegen de zaterdagse afdeling van Middelburg liep het ze ker nog niet echt naar wens, maar toch leken de perspectieven goed. Ook tegen Piershil was het in de eer ste helft nog niet echt om over naar huis te schrijven, maar een ding viel in positief opzicht nadrukkelijk op. „We kregen in heel die speelhelft wel geteld twee kansen en die werden prompt benut. Dat was jarenlang an ders. We konden steeds aardig kansen creëren, maar afwerken, ho maar", argumenteerde Goedegebuure. Mevo-oefenmeester Peter Goedege buure heeft er in de breedte mate riaal bijgekregen, waardoor de con currentiestrijd voor de elf plaatsen groter is dan ooit tevoren. ,,Ik heb in de oefenwedstrijden ongeveer twin tig spelers een kans gegeven om te la ten zien wat zij kunnen of hoe de za ken er voor staan". „Ik heb er uiteindelijk vijftien ge kozen voor de hoofdmacht, maar dat wil niet zeggen, dat de overigen, die nu naar het tweede team zijn verwe zen, definitief uit de boot zijn geval len", legt Goedegebuure uit. „Per wedstrijd heb ik dertien spelers no dig, want meer dan twee wissels mag je eenmaal niet gebruiken. Het mag best een wonder heten, wanneer er geen blessures zouden komen. In dat geval moeten er toch weer andere spelers worden opgeroepen. Boven dien is het zeker niet uitgesloten, dat er spelers uit vorm raken, wat ook Derde klasser haalt fors uit: 8-1 DREISCHOR - Met vier treffers was Piet de Jonge weer terdege aanwezig in de zondagse afdelings derde klasser Dreischor. De Jonge nam daarmee de helft van het totaal aantal treffers voor zijn rekening, dat door de ploeg van trainer Wim Kommer werd geproduceerd tegen het Schiedamse Demos. De 8- 1 betekende een goede revanche voor de 1-10 nederlaag, die Dreischor eerder leed tegen de sterke KNVB-vierde klasser Voorwaarts uit Rotterdam. Erik-Jan van Dongen is een van de jeugdige aanvallers van Ouwerkerk, die evenwel ook nog niet tot scoren kwam in de eerste oefenwedstrijden. OUWERKERK - De hoofdmacht van Ouwerkerk heeft problemen in aanvallend opzicht, of eigenlijk nog meer met de beslissende pass. Dat bleek in de twee oefenwedstrijden, die de ploeg van trainer Piet Vreeke kort na elkaar afwerkte. Bij het tweede team van Duiveland werd dan nog wel met 0-1 gewonnen, tegen Zierikzee III bleven de Ouwerker- kers steken op 0-0. „Het is duidelijk, dat ons probleem niet in de verdedi ging ligt", stelde Vreeke. „We kunnen echter geen doelpunten maken. Dat is kwalijker". Ouwerkerk boette vooral in de middenlinie aardig in kracht in. Mar co Viergever vertrok naar Zierikzee en Arnold Vercauteren is voorlopig nog niet inzetbaar. Bovendien werd de terugkeer van William Remeeus weer enige tijd uitgesteld, doordat de vechtjas bij uitstek opnieuw onder het mes moest vanwege zijn onwillige knie. Het lijkt zelfs niet uitgesloten, dat Remeeus definitief voor het Ou- Werkerkse voetbal verloren is. Verder is ook Jeroen Manni nog niet beschik baar. Hij raakte tijdens het Schouwen-Duiveland-toernooi ge blesseerd aan een hand. Ook dit gene zingsproces duurt aanzienlijk langer dan verwacht mocht worden. Wim Hage en René Hage zijn vanwege va kantie en een stage afwezig. „Het probleem ligt vooral op het midden veld. De vier jonge spelers, die daar nu staan, hebben problemen met het versturen van een bruikbare pass naar de voorwaartsen Eric Bleyi, Erik-Jan van Dongen en de na een jaar weer teruggekeerde Peter Beze- mer". Door de blessures heeft trainer Vreeke de beschikking over een mini male selectiegroep, dat hem dwingt om mogelijk als wisselspeler binnen de lijnen te komen. Tegen Duiveland II was dat het geval, maar tegen Zie rikzee III hielden de elf basisspelers tot het einde stand. „Als het moet, dan moet het, maar liever niet. Ik ben tenslotte ook al 38 jaar", constateert Vreeke lachend. Ouwerkerk was te gen Zierikzee III meer in de aanval, maar erg veel scoringsmogelijkheden kwamen er niet. In de eerste helft-wa ren Erik-Jan van Dongen en Niek Hesp in de gelegenheid, terwijl in de tweede helft twee kansen ontstonden voor Eric Bleyi. Een keer redde Rinus Boogerd goed, de tweede keer had hij het fortuin enigszins aan zijn zij. Aan de andere kant hoefde doelman Ad Remeeus nauwelijks op te treden. De 0-0 was de juiste, maar wat onbevre digende eindstand in Ouwerkerk. Enschede heeft door de opmerkelij ke start van Rijvers' ploeg weer be langstelling voor voetbal. Er kwa men 13.000 mensen naar het Diekman-stadion. Slechts PSV met zijn grote, vaste aanhang trok meer kijkers, 18.500 tegen Go Ahead Eag les. Slechts "twee andere duels kwa men boven de 10.000 bezoekers, Haarlem-Ajax en FC Groningen FC Utrecht. Het gemiddelde van 8400 werd het nadeligst beïnvloed door Excelsior-Veendam met 2500 kijkers. Er werd redelijk gescoord in de derde ronde, 23 doelpunten, maar ook vijf tien gele kaarten. Roda JC-AZ was op dat punt topscorer met prenten voor .Calderwood. Hanssen. Loggie en Guyt. PSV had een geschenkje van scheidsrechter Bakker nodig om het verzet van het ronduit gelukkige Go Ahead Eagles te doorbreken. Na die bevrijdende treffer van Koeman van af elf meter toonde PSV niet de top- ploeg te zijn waar de nationale com petitie op wacht. Het publiek genoot „Er werd goed gevoetbald. De com binaties kwamen er goed uit en de ploeg werkte zonder uitzondering hard om een zo goed mogelijk resul taat op de borden te krijgen", consta teert Wim Kommer. „Ik ben diktevre- den, wanneer zich deze tendens doorzet. Na het teleurstellende vori ge seizoen heeft iedereen er blijkbaar weer volop zin in". Piet de Jonge leek weer zo ver hersteld van een enkel blessure, dat hij weer vol mee kon doer^ in de cpnfrontatie met Demos. echter van een hoogstandje van Gul- lit, die in de slotfase een 'echte' tref fer aan het doelpunt van Koeman toe voegde. Gelijke spel Ajax heeft ook ruim een uur moe ten knokken om afstand van Haar lem te nemen. De Haarlemmers zoch ten voor eigen publiek massaal de buurt van het eigen strafschopgebied om te proberen het derde gelijke spel zonder doelpunten op het bord te houden. Rijkaard, Ajax' beste man, verstoorde dat streven in de zeven tigste minuut en liet Van Basten kort daarop ook scoren. Spelbos zorgde voor de eindstand van 3-0. Sparta kan aanvallen, omdat het in Jan Olde Rickerink. Piet Wijn berg en Piet de Kant uitstekende ver dedigers heeft. VVV heeft het in de tweede helft pijnlijk ondervonden. Wel wacht hem op 7 september nog een controle in het Zweedse Rode Kruisziekenhuis. „Om hem niet opti maal te belasten traint Piet de Jonge voorlopig alleen nog maar mee op de vrijdagavond. Dinsdags wordt hij gespaard om de enkel niet maximaal te belasten. We wachten eerst zijn zie kenhuisbezoek af". De Jonge bleek zijn kijk op het afronden van sco ringskansen weer helemaal te heb ben. In de vijfde minuut zorgde hij al voor de openingstreffer en na een De massieve Venlose verdediging werd door de lijstaanvoerder opge rold en treffers van Lengkeek, Böck- ling (twee) en Steur gaven de score een gezicht, dat volledig paste bij het spelbeeld. Het nieuwe AZ heeft nog niet gescoord, maar wel voor het eer ste punt geknokt. Vooral door David Loggie, die na een knie-operatie op Kaalheide zijn rentree maakte tegen Roda JC. De Brit overtrad daarbij de regels, kreeg een gele kaart, waar rood verdiend zou zijn geweest, maar scheidsrechter Bannet behandelde Loggie's tegenstander Hanssen even ruimhartig. Door Bannet werd de stemming er niet beter op. Dank zij een treffer van Wildschut kwam de winst wel bij de betere ploeg. Voor FC Utrecht en Jan Stroom- berg was de uitwedstrijd in Gronin gen een drama. De Utrechters moes ten een beroep doen op Stroomberg, omdat Jan-Willem van Ede een spier blessure opliep tijdens de voorberei ding op de wedstrijd. De invaller doelman blunderde bij de eerste Gro ningse treffer van Roossien. Daarna was hij zo'n onzekere factor in de Utrechtse defensie, dat de ploeg nim mer de rust vond om Groningen par tij te kunnen geven. In het kansen festival faalden de Groningse aanval lers, maar topscorer Houtman pikte toch nog twee treffers mee, waarvan een van de strafschopstip. Het ver gaat de nieuwelingen in de eredivisie niet goed. PEC, Den Haag en Veen- dam vergaarden samen in zeven wed- kwartier was hij andermaal ter plek ke, toen Luc Heiboer een hoekschop nam. De Jonge scoorde met het hoofd. Amper een minuut later was het opnieuw raak. Nu scoorde Iman Wesdorp, die ook weer van de partij was na zijn onfortuinlijke vorige sei zoen. Verdediging Ook verdedigend deed Dreischor het goed met doelman Hans Hoek als slotman en Kees Wesdorp als laatste man. Jan Blom'fungeerde als voor stopper in de plaats van Jan Witte, die als zodanig niet tot zijn recht kwam in de wedstrijd tegen Voor waarts. Witte verhuisde naar zijn aanvankelijke plek als rechtervleu gelverdediger. Johan Pankow fun geerde als zijn linker tegenpool. Op het middenveld acteerde Wim van de Linde als centrale man en als spelmaker, een rol die hem op het lijf lijkt geschreven. Chris Tettero en Luc Heiboer stonden hem aan de zij kanten bij. Gedrieën zorgden zij voor de voeding van de aanvalslijn Iman Wesdorp, Piet de Jonge en Richard Drubbel. In de tweede helft fungeer den Dennis Deijst en Peter Slager als wisselspelers voor Iman Wesdorp en Chris Tettero. „Ik wilde alle dertien^ spelers in actie laten komen". Peter Slager is afkomstig uit de B-junioren en is stellig een aankomend talent. In de tweede helft drukte Dreischor fel door en de Schiedammers kwa men nauwelijks aan het opzetten van aanvallen toe. Wanneer dat inciden teel wel gebeurde werden de Zuid hollanders ver van het doel van Hans Hoek gehouden. Hiermee was er een goede rol voor voorstopper Jan Blom. Uit een voorzet van Dennis Deijst scoorde Piet de Jonge zijn derde en Dreischors vierde treffer. Hierna was het de beurt aan vleugelspits Richard Drubbel, waarna ook Dennis Deijst zijn doelpuntje meepikte. Drubbel zorgde vervolgens voor 7-0 en Piet de Jonge maakte de acht vol. Een mis verstand in de verdediging stelde De mos alsnog in staat om de hatelijke nul weg te werken: 8-1. „Het was een nuttige oefenpartij, waarin lekker werd gescoord. De vier gebruikte spitsen namen alle acht treffers voor hun rekening en zo hoort dat". Mor gen - dinsdag 26 augustus - ontmoet Dreischor op sportpark De Mol Dui veland. Aanvang zeven uur. strijden een puntje. Den Haag en Veendam scoorden nog niet, evenmin als Haarlem, VVV en AZ trouwens. Bondsmanager Michels behoeft maar een keer het resultaatvoetbal te pre diken, of de verdedigende taktiek wordt alom aanbeden. Traditie In het rijtje van de degradatiekan didaten past volgens traditie ook Ex celsior. De Rotterdammers behaal den zondag hun eerste winst uit de lange reeks vier puntenwedstrijden, die weer op het programma staat. Veendam was het slachtoffer door een overtreding drie minuten voor tijd van Nijgh. Schapendonk gebruikte de strafschop om het uiterst magere duel een winnaar te bezorgen. PEC Zwolle past niet in het rijtje verdedigende ploegen, wel in de rij verliezers. Zwolle durft aan te val len, scoorde al vier keer, maar is nog puntloos. De verdediging van PEC laat ruimte voor manoeuvres van verhuiswagens, maar aan FC Den Bosch was die vrijheid niet besteed. Een blunder na een uur resulteerde uiteindelijk toch in de winnende treffer van Kruzcn. Manager Van de Meent denkt dat FC Den Haag te aanvallend speelt voor de eredivisie. Fortuna echter toonde aan, dat ten minste een man in de Haagse achter hoede niet voor zijn taak berekend is: Ron de Vos van Steenwijk. Een keer lette hij niet op, toen de anderen de buitcnspelval openzetten. Holver- da scoorde. Twee overtredingen van De Vos van Steenwijk leverden tref fers op van Van Marwijk en Evers. Na rust ging Den Haag op zoek naar herstel en zette alle deuren achter wijd open, maar Fortuna vond het wel best. Slechts Reijners maakte er een keertje gebruik van: 0-4. zou kunnen gelden als criterium om eens een andere speler op te tromme len. Het blijft dus zaak voor de voor lopig uit de boot gevallenen om opti maal bezig te blijven. Ik ben best blij met die concurrentiestrijd. Het is ja ren anders geweest. Wanneer je dan met een blessure of een uit vorm zijn de speler te maken kreeg, leed de ploeg daar meteen onder. Nu kunnen we dat waarschijnlijk opvangen". Toch lijkt de uitleg van de Mevo- trainer niet helemaal overeind te houden, wanneer het om specialisten gaat. Zeker wanneer goaltjesdief Olivier Verwest minder zou gaan draaien of hernieuwd in de lappen mand zou raken, lijkt de vervanging niet direct voorhanden, maar dat lijkt ook op andere plaatsen denk baar. Vooralsnog acteert Mevo evenwel sterk en is de stelling gerechtvaar digd, dat de oranje equipe in de ko mende competitie eens een keer niet doorlopend hoeft te knokken tegen een dreigende degradatie, zoals dat de voorbije jaren doorlopend het ge val was. Een van de meest opvallende nieuwe eigenschappen van de ploeg lijkt momenteel, dat de formatie de veerkracht heeft om terug te vechten, wanneer het eens een periode wat minder gaat. Met name tegen ploe gen, die fanatiek bikkelvoetbal ple gen te spelen liet Mevo zien zich daar tegen te kunnen wapenen. Met name de ontmoeting bij NTVV was daar van een schoolvoorbeeld. Na een kansloze 2-0 achterstand knokte Me vo zich toch nog naastzij. Ook eerdere ontmoetingen verliepen zo. Tegen Piershil opende Peter van de Linde de score, maar via Rien Burger kwam de ploeg van de van vv Poortugaal overgekomen trainer Eddy Zoeter naastzij. Nog voor het verstrijken van de eerste periode kwam er even wel toch alsnog een positieve score voor Mevo op het bord, doordat Oli vier Verwest zijn naam andermaal waarmaakte: 2-1. In de tweede 45 minuten domineer de de Zierikzeese ploeg doorlopend. Er werd hard gewerkt en de ploeg bleef de kansen, die gecreëerd wer den, voortreffelijk afronden. „Van de zes of zeven geschapen kansen wer den er vijf in een doelpunt omgezet. Dat is voorbeeldig", moest Peter Goe degebuure zijn ploeg complimente ren. Aanvoerder Dirk van der Sleen zorgde voor de eerste treffer na rust door een toegekende strafschop te verzilveren. René Flohil was in het strafschopgebied ondersteboven ge lopen. Olivier Verwest scoorde de vierde Mevo-treffer en René Flohil tekende voor nummer vijf. In de slot fase demonstreerde Peter van de Lin de zijn kunnen door twee keer uit een hopeloze hoek te scoren. „Ik sta dan klaar om in te tikken als Van de Lin de afspeelt, maar hij is zo boordevol zelfvertrouwen, dat hij het zelf af maakt", vertelde Olivier Verwest. „Natuurlijk mag dat, maar als hij de bal naast schiet ben je kwaad op hem. Hij heeft zich in de oefencam pagne echter voortreffelijk laten zien. Je staat perplex wat hij met die lange slingerbenen van hem kan". Het tweede team van Mevo, dat tege lijkertijd met de hoofdmacht tegen de reserves van Piershil speelde, deed nauwelijks voor de 7-1 onder en won met 7-2. Aanstaande dinsdag 26 augustus gaat het er voor het eerst echt om, wanneer Mevo op sportpark Den Hogen Blok derde klasser WHS ontvangt in het kader van de eerste ronde om de KNVB-districtsbeker. Er wordt om half zeven begonnen. Clement Rijnberg was in de uitwedstrijd tegen Wissenkerke voortreffelijk op dreef. Op bovenstaande archieffoto bewijst hij zijn springkracht. WISSENKERKE - De Burgh-Haamsteedse vierde klasser DFS lijkt een on bewust duel uit te vechten met klassegenoot Mevo in de oefencampagne. De ploeg van de nieuwe oefenmeester Jaap van Huizen boekt nagenoeg identieke resultaten, sterker nog, DFS probeert het steeds allemaal nog een fractie mooier en grootser te doen. Terwijl Mevo zaterdagmiddag bezig was om Piershil op niet mis te verstane wijze de les te lezen, deklasseerde DFS Wis senkerke op eigen veld. De oranje Zierikzeese ploeg won uiteindelijk met 7-1, de eveneens in het oranje acterende Burgh-Haamsteedse equipe meende pas tevreden te moeten zijn bij 1-8. De oefencampagnes van beide ploegen doen het beste verwachten voor de aanstaande competitie. „Het liep uitstekend", deelde DFS- trainer Jaap van Huizen mee. „De speelwijze van Wissenkerke bood ons bijzonder veel ruimte, waarvan gre tig gebruik werd gemaakt. Met name in de eerste helft kreeg Wissenkerke alle hoeken van het eigen veld te zien". Reeds na vier minuten was het raak. Een door Marcel van Grunsven genomen hoekschop werd door de Wissenkerkse defensie slecht wegge werkt. waarna Pieter Alkemade zijn eerste DFS-treffer produceerde. Al kemade kwam met Jaap van Huizen mee van hun vorige club Zonnemaire en lijkt een bruikbare kracht voor de Burgh-Haamsteedse vierde klasser. In de dertiende minuut pakte Marcel van Grunsven zijn gebruikelijke doelpunt mee. De DFS-aanvoerder werd daartoe in staat gesteld door Clement Rijnberg, die later in de wedstrijd nog terdege van zich zou doen spreken. In de twintigste mi nuut stond hij ook aan de basis van de eerste treffer van Martin Kooman, die een tiental minuten ook voor 0-4 zou zorgen. Clement Rijnberg De volgende drie treffers kwamen stuk voor stuk voor rekening van Cle ment Rijnberg, maar het werd geen echte hattrick, omdat de serie werd onderbroken door de theepauze. Uit een crosspass van Wim Boogerd scoorde Rijnberg 0-5 en de assist voor de 0-6 ruststand kwam van Marcel van Grunsven. In de tweede helft liep het allemaal wat minder voor DFS. Wissenkerke ging wal steviger spelen en voor kwam ook nadrukkelijk, dat er grote ruimten ontstonden voor de bezoe kers. Toch zou DFS nog twee keer scoren, vooraleer Martin van Hekkc voor de thuisploeg de eer kon red den. Clement Rijnberg rondde een gave solo doeltreffend af en negen minuten later stond Clement Rijn berg aan de wieg van de achtste tref fer, die op naam kwam van Marco Jonker. Bij een ijshockeytelling zou Clement Rijnberg met drie assists en drie treffers een wel zeer groot aan deel hebben gehad in de uiteindelij ke 1-8 zege van de DFS-equipe. Het is jammer, dat de prestatiecurve van de aalvlugge vleugelspits geen rechte lijn volgt, maar veel pieken en dalen vertoont. DFS lijkt redelijk klaar voor het serieuze werk, waarvan aanstaande dinsdag 26 augustus de eerste klus zich aandient. Om half zeven geeft ar biter Quist uit Poortvliet het eerste fluitsignaal voor de bekerwedstrijd tussen DFS en Zierikzee. Het duel wordt op sportpark Van Zuijen afge werkt. „We zijn in deze vorm zeker niet kansloos. De ploeg marcheert lekker en iedere speler is enorm en thousiast om goed te presteren", er kent Jaap van Huizen. „Zierikzee zal hier zeker geen walk-over krijgen. Als ze daar van uitgaan, zal de teleur stelling groot zijn. DFS zal zich met hand en tand verdedigen en zeker ook de aanval niet schuwen. We hebben aangetoond in diverse wedstrijden, dat we gemakkelijk scoren en dat de verdediging goed georganiseerd kan spelen". Jaap van Huizen lijkt het goed te hebben geschoten bij DFS. „Het bevalt me hier prima. Vooral de contacten met de ploeg verlopen uit stekend en daar gaat het toch primair om". ZIERIKZEE - De kreupele start van het seizoen in de eredivisie heeft na drie ronden geleid tot een wat verrassende kopgroep. Sparta en FC Twente leiden voor Groningen en Roda JC. Het laatste tweetal heeft, met Ajax, dat pas een keer aantrad, nog geen puntverlies geleden. De toppositie van Sparta en FC Twente is verre van toevallig. De sterk verjongde elftallen uit Rotter dam en Enschede behaalden een van hun vijf punten tegen de gedoodverfde topclubs PSV en Feyenoord. FC Twente speelde zondag Feyenoord een helft van het veld, nam toen een 2-0 voorsprong door Wilson, maar zag de schone illusie verstoord door Feyenoords invallende Deen Sörensen en diens landge noot El'strup. v ■iïZiülkx Dreischor-trainer Wim Kommer heeft ook weer de beschikking over Iman Wesdorp (foto) en Jan de Jonge, hetgeen de ploeg in ieder geval aanvallend versterkt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6