NIEUWSBODE Onnodige nederlaag Zierikzee tegen EFC (4-3), maar ook keurig herstel tegen Waalre: 1-6 Bruse Boys'blijft verbazen; na drie fikse nederlagen nu een verrassende zege op Middelburg Brouwershaven heeft in tweede helft conditioneel overwicht op SKNWK: 3-0 Leen Rademaker wijst jeugdig Renesse weg naar 7-1 zege ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 augustus 1886 Nr. 23987 5 De spelersgroep van Zierikzee, die actief was tijdens het trainingsweekeinde in Eersel. Er werd met 4-3 verloren van EFC, maar met 6-1 gewonnen van Waalre, via ondermeer vijf treffers van Peter van Vossen. EERSEL - Tweede klasser Zierikzee werkte het afgelo pen weekeinde voor de vierde keer in successie een trai- ningsweekeinde af in het Brabantse Eersel, onder de rook van Eindhoven. Traditioneel werden tijdens dit drie dagen durend verblijf ook twee wedstrijden ge speeld door de hoofdmacht. Vrijdagavond werd het duel tegen EFC met 4-3 vrij onnodig verloren, maar zondag middag boekte de ploeg van trainer Hans van der Wekke een keurige revanche op zichzelf door de confrontatie met Waalre in een 1-6 overwinning om te zetten. Peter van Vossen was in deze wedstrijd de grote man met vijf treffers. Tussen beide wedstrijden in bezocht het meren deel van de 54 weekeinde-gangers de eredivisiewedstrijd PSV-Go Ahead Eagles op zaterdagavond, een wedstrijd die door de Eindhovenaren met 2-0 werd gewonnen. De 4-3 nederlaag van vrijdagavond had overigens wel wat oorzaken. De reis van de spelersgroep, die met auto's werd afgelegd, verliep allesbe halve florissant. Een tweetal auto's kwam pas een kleine zes uur na het vertrek in Zierikzee in Eersel aan, terwijl de meeste andere spelers in ie der geval ook vijf uur onderweg wa ren. Boosdoener in het geheel waren twee files, waarin het gezelschap ver-' strikt raakte. Eerst zorgde een file tussen Breda en Tilburg voor een op onthoud van bijna een uur en toen de-i ze goed en wel was overwonnen stuit-' ten de auto's in de omgeving van Hilvarenbeek op een gekantelde tankauto, waardoor het verkeer weer een flink stuk werd teruggeleid om via een andere weg weer richting Eindhoven te worden geleid. Door een en ander waren er om half zeven, het begintijdstip van de wedstrijd EFC-Zierikzee nog geen spelers uit Zierikzee aanwezig. De eerste auto's arriveerden tegen kwart voor acht. Bart Helbers en Aart van de Linde kregen met hun auto's bovendien af te rekenen met respectievelijk een lekke band en een overhitte motor, waardoor voor hen de tocht pas ein digde, toen de wedstrijd reeds bijna halverwege was. Voorsprong Toen de wedstrijd eenmaal begon nen was, na een warming-up van vijf minuten, bleek de Zierikzee-ploeg toch verrassend goed te marcheren, getuige de 1-3 voorsprong halverwe ge. In de rust paste Hans van der Wek ke enkele omzettingen toe, omdat hij alle spelers aan bod wilde laten ko men. ,,Of het door die omzettingen kwam weet ik niet, maar plotseling werd er flink aangerommeld. Welis waar zette EFC fiks aan om wat te doen aan de achterstand, maar de ploeg had zich nooit zo gek mogen Ia- ten maken, dat er uiteindelijk nog werd verloren", meende Van der Wekke. De Eerselse derde klasser putte moed uit de aansluitingstref fer. Een misverstand tus$en Kees Verkaart en Leen Koster resulteerde in 3v3 en vlak voor tijd leverde een van richting veranderde inzet zelfs ook nog een 4-3 voorsprong voor EFC op. „Natuurlijk speelde de moorden de rit ook een rol. Allemaal prima, maar een dergelijke voorsprong mag nooit meer uit handen worden gege ven. De zaak is evenwel uitgepraat en voorbij. Zondagmiddag heeft de ploeg zich duidelijk gerevancheerd". De zaterdag werd naast een bezoek aan het PSV-stadion doorgebracht met een zeskamp, waaraan ook de meegereisde aanhang van de spelers kon deelnemen, en een training. Voor de wedstrijd tegen Waalre moest Hans van der Wekke noodge dwongen een paar omzettingen toe passen. Laatste man Wim van de Maas liep in de wedstrijd tegen EFC een verrekking van een buikspier op en Bart Helbers kreeg weer last van zijn lies. Hierdoor vormden Patrick de Broekert en Leen Koster het cen trale verdedigingsduo, Han van der Sande verhuisde naar de linkerkant en Wim Mulders werd reehterverdedi- ger, een taak die hij tot tevredenheid vervulde. Op het middenveld werden Martin Quist, Kees Verkaart, Eric van de Sande en stofzuiger Marco van Oeveren geposteerd en in de basis opstelling kwamen Peter van Vossen en Ronald van Oeveren in de frontli nie. Ook Theo Wittenberg en Aart van de Linde kwamen incidenteel in ac tie. Rini Verwest ging wel mee naar Eersel, maar zijn activiteiten beperk ten zich tot wat loopwerk. Het gene zingsproces van zijn geopereerde knie verloop vooralsnog niet naar wens. Halverwege de tweede helft werd Kees Verkaart vervangen van wege een conditionele achterstand. De Zierikzeese spelmaker keerde vlak voor het vertrek naar Eersel pas terug van zijn vakantieadres. Fysiek sterk Vierde klasser Waalre toonde zich een uitstekende sparring-partner voor Zierikzee. De Brabanders waren fysiek sterk en dwongen Zierikzee tot goed voetbal. Ondanks het ver schil in speelniveau kreeg Zierikzee duidelijk niets cadeau. Een absolute hoofdrol was er andermaal voor Pe- tèr van Vossen, maar toch kreeg de nieuwe Zierikzee-spits ook minpun ten uitgereikt door trainer Van der Wekke. „Peter van Vossen heeft het met vijf doelpunten natuurlijk voortref felijk gedaan, maar hij heeft kansen gehad voor acht of negen doelpun ten. Door te individualistisch te spe len verknalde hij nog een aantal op gelegde kansen. Toen ik hem op een gegeven moment bij me heb geroe pen, ging het beter. Hij ging toen de combinatie aan en toen was het ook keer op keer raak", legde Hans van der Wekke uit. „Hij heeft een feno menale neus voor doelpunten en is fysiek ook bepaald niet snel klein te krijgen. We zullen zeker veel plezier van hem beleven". Nadat Van Vossen voor 0-2 had gezorgd leverde een mis verstand in de Zierikzeese defensie een Waalrese tegentreffer op, maar dat was ook het laatste Brabantse wapenfeit. Peter van Vossen zorgde voor 1-3 en na rust tekende Martin Quist voor 1-4, waarna Peter van Vos sen zijn handvol treffers volmaakte: 1-6. Zierikzee moet morgen - dinsdag 26 augustus - op bezoek bij DFS. Op sportpark Van Zuijen in Burgh- Haamstede ontmoeten de twee Schouwen-Duivelandse ploegen el kaar in het kader van de eerste ronde van het toernooi om de KNVB- districtsbeker. „Natuurlijk hecht ik belang aan het bekergebeuren. Ik hoop, dat we in een volgende ronde een aantrekkelijke tegenstander krij gen op sportpark Den Hogen Blok, maar dan zullen we eerst van DFS moeten winnen. Dat moet normaal gesproken echter geen punt zijn. Een tweede klasser mag zich niet laten verrassen door een vierde klasser", legt Hans van der Wekke uit. De Nu- mansdorper realiseert zich evenwel terdege, dat zijn ploeg de zége be paald niet cadeau zal krijgen. „We zullen er voor moeten knokken, maar dat is geen probleem". Zierikzee speelt ook in Burgh-Haamstede zon der Wim van de Maas en Bart Hel bers, die beiden rust hebben gekre gen om zodoende mogelijk weer fit te zijn voor de eerste competitie wedstrijd bij Wilhelmina Boys in Best. Op sportpark Van Zuijen wordt om half zeven begonnen. RENESSE - Leen Rademaker is het scoren nog steeds niet verleerd. Dat demonstreerde de Renesse-spits in het oefenduel tegen Schiedamse Boys. Met vijf doelpunten had hij een belangrijk aandeel in de uitein delijke 7-1 overwinning van zijn ploeg. In de eei-ste helft kwam de ploeg van trainer Kees van Dijk, die het ko mende seizoen aantreedt in de twee de klas van het zondagse afdelings voetbal, reeds met 3-0 aan de leiding. Ad Wandel opende de score uit een strafschop, waarna Leen Rademaker met twee doelpunten alvast een be langrijk steentje bijdroeg. In ae tweede helft ging Renesse rustig door met afstand nemen van Schiedamse Boys. Leen Rademaker zorgde voor 4-0 en Marco de Feiter nam nummer vijf voor zijn rekening. De Schiedammers mochten hierna de hatelijke nul van het bord werken via een. doelpunt van Carlo de Neut, maar de laatste woorden waren toch weer voor Leen Rademaker. Nog twee keer had hij succes en de 7-1 was een feit. BROUWERSHAVEN - Afdelings tweede klasser Brouwershaven won zater dag de derde wedstrijd uit het eigen nederlaagtoernooi met 3-0. SKNWK uit Nieuwerkerk was de verliezende ploeg. Halverwege was er overigens nog niet gescoord. Beide ploegen kregen toen wel mogelijkheden, maar faalden in de afwerking. In de tweede helft bleek het conditionele overwicht van Brou wershaven de doorslag te geven. P.V. Zierick, Zierikzee Uitslag wedvlucht vanuit Reims 16- 8-1986. Afstand 268 km, in concours 138 jonge duiven. Gelost om 7.30 uur met lichte Z.W.-wind. Aankomst eer ste prijsduif 11.32 uur met snelheid 1107 m/min. Laatste prijsduif 12.22 uur, snelheid 919 m/min. G. Bakker 1 en 4; J. v. d. Sande 2 en 3; W. Roggeband 5; E. Kloet 6, 18, 21, 23 en 34; C. Wesdorp 7 en 9; J. Krijger 8, 16, 17 en 32; Gebr. Bolle 10, 12, 20, 26, 28 en 31; J. Snijders 11, 19 en 22; M. K. Krijger 13, 14 en 35; J. den Hengst 15, 27 en 33; J. Verwijs 24, 25 en 30; Comb. v. 't Veer 29. P.V. Gevleugelde Vrienden, Zierikzee Aan de provinciale wedvlucht van uit Parkstone, Engeland, namen 98 duiven deel. Lossing'16 augustus om 7.45 uur. De 186 km werden binnen de twee uur afgelegd. B. Wesdorp klokte de eerste provinciaal om 9.37 uur. B. P. Wesdorp 1; H. v. d. Linde 2, 3 en 6; C. J. Berrevoets 4; J. A. v. d. Lin de 5, 9 en 12; A. Romijn 7 en 25; J. J. de Jonge 8 en 16; M. Saman 10; Jac. Dekker en Zn. 11, 13, 17 en 19; Feleus- Westenbrugge 14; H. Koster 15 en 18; L. Berrevoets 20; J. van IJsseldijk 21; L. J. Fonteine 22; W. Blom 23; D. J. Hartman en Zn. 24. Inmanden voor Cambrai, retour op zaterdag 30 augustus van 7.30 tot 9.15 uur. De Nieuwerkerkse ploeg speelde de wedstrijd in Brouwershaven als on derdeel van een trainingsdag. Ee» zware ochtendtraining speelde de ploeg met name in de tweede helft van de confrontatie parten. In de eer ste helft wogen de partijen goed te gen elkaar op. Brouwershaven pro beerde vooral gevaarlijk in de Nieuwerkerkse defensie te infiltre ren met lange ballen uit de eigen de fensie, waarbij de middenvelders veelal werden overgeslagen. Te vaak ontbrak het bij die lage passes even wel aan zuiverheid, waardoor de SKNWK-verdediging vrij gemakke lijk staande kon blijven. Een duide lijk andere opbouw volgden de Nieu- werkerkers. De bal werd via diverse pionnen naar de snelle spitsen ge speeld, maar met name bij Sam Flik- weert is het vertrouwen in eigen kun nen nog bijlangena niet aanwezig. Hij kwam tot twee keer oog in oog met doelman Ronald Lievense, maar verzuimde evenzoveel keren om di rect af te werken. Pas na een extra be weging besloot hij een doelpoging te wagen, maar dan was er weer verde digende assistentie aanwezig. Verdediging SKNWK maakte in de eerste helft verdedigend een sterke indruk met daarin een absolute hoofdrol voor laatste man Leo Wandel. Hij werd veelal goed geassisteerd door Jaco Folmer en Leo Padmos, twee van de nieuwe pionnen in de ploeg van trai ner Bram Coomans. Vooral de aanwe zigheid van Jaco Folmer kan de ploeg veel revenuen opbrengen. Leo Padmos verving Jeroen Keste- loo als verdediger. Normaliter lijkt er voor Padmos een plaats weggelegd op het middenveld, maar voorlopig lijkt Kesteloo buitenspel, nadat hij in de wedstrijd tegen WIK een enkel bandblessure opliep. Padmos deed het als verdediger zeker niet slecht, al zal hij nog enigszins moeten wen nen aan het tempo waarin met name in de eerste klas gespeeld wordt. De Brouwse frontlinie stelde in de eer ste helft, voornamelijk door de ge hanteerde strategie, teleur. Trainer Kees Kommer heeft de beschikking over een groot aantal vaardige voet ballers, maar het ontbreekt de ploeg aan de mensen, die een beslissende pass kunnen versturen naar de front linie. Wanneer die passes eenmaal in grote lijnen goed aankomen, zal ook het vertrouwen bij de spitsen groei- Nu was dat bepaald nog niet zo. Re- né Roon, Flip Bokelaar en de vaak opkomende Martin de Jong kregen bijzonder weinig bruikbare ballen, waardoor doelman Tbon Wandel nau welijks meer te doen kreeg dan het ophalen van over of naast zijn doel geschoten of gekopte ballen. Het dichtste bij een treffer was in de eer ste helft de hardwerkende midden velder Arie Folmer. De SKNWK-spe- ler zag zijn inzet van 25 meter op de deklat caramboleren. Kort voor rust flitste Adrie Matthijsse voor een keer voorbij 'klever' Maarten Kristelijn, maar 2ijn schot belandde in de be trouwbare handen van doelman Lie vense. Aan de andere kant was Remy Lievense nog het dichtst bij een doel punt, maar zijn inzet was zo zwak, dat het niet meer dan een rollertje werd. Jacco de Jonge kopte net over en René Roon schoot naast het doel van Toon Wandel. In de tweede helft kwam er enige verandering in het scenario. Bij Brouwershaven maakte na een jaar afwezigheid Leo Nouwen zijn come-back, hetgeen positief werkte op de Brouwse ploeg. Met de terugkeer van doelman Ronald Lie vense en Leo Nouwen en de overstap van Bert van de Bos van Duiveland naar Brouwershaven lijkt de zwart witte brigade vooral inhoudelijk flink aan kracht te hebben gewon nen. Doelpunten In de achtste minuut van de tweede helft was het eerste Brouwse doel punt reeds een feit. Joop Krips ver zond een zuivere pass op Flip Boke laar en even later was Toon Wandel een geslagen man: 1-0. Van belang is de terugkeer van Leo Nouwen stellig voor de speelwijze van Sjaak van de Weele. De aanvoerder/laatste man gaat graag van tijd tot tijd mee naar de voorste linies, maar daar kwam na het wegvallen van Nouwen nog nau welijks wat van. Nu vatte Van de Weele die 'liefheb berij' weer op en in de twintigste mi nuut had hij reeds succes. Hij scoor de op een teruggelegde bal van Martin de Jong 2-0. Drie minuten la ter was het pleit reeds definitief beslecht. Conditioneel kon SKNWK de zaak toen al niet meer afdoende bijhouden. Met een schot uit de twee de lijn verraste René Roon de Nieu werkerkse doelman en de eindstand stond vast: 3-0. Brouwershaven kreeg wel nog mogelijkheden om de score verder uit te bouwen, maar de accu ratesse bleek nog niet te zijn wat die zou moeten zijn. SKNWK kon in de tweede helft niet erg veel meer terug doen. Dinsdagavond 26 augustus krijgt de ploeg van trainer Bram Coomans de kans om zich te revan cheren, wanneer WFB uit Ouddorp op bezoek komt op het Nieuwerkerk se sportpark Het Springer. Er wordt om half zeven begonnen. DEN HAAG - Ter gelegenheid van het eenjarig bestaan van het Haagsch Pop Centrum wordt van 31 augustus tot en met 6 september een „Haagse Pop Week" georganiseerd. In tal van café's zullen de hele week popgroe pen optreden. MAASTRICHT - De Arubaanse po liticus Betico Croes, die geruime tijd geleden bij een verkeersongeluk zeer ernstig gewond raakte, wordt vanuit Amerika naar het academisch zieken huis in Maastricht overgevlogen. BRUINISSE - Het is al vaak gezegd, herhaald en weer herhaald: bij Bruse Boys weet je het nooit. Na twee nor male overwinningen in de eerste twee oefenwedstrijden, volgde fors verlies bij Oostkapelle (5-0), een smadelijke 0-7 nederlaag op eigen veld tegen de nieuwe KNVB- vierde klasser SSV uit Goes en daarna een fikse afstraf fing bij een andere vierde klasser. Onder leiding van Paul Molenaar won Herkingen met 4-2 van de ploeg van Jan Kostense. Het ergste viel daarom zaterdagavond te verwachten. Immers, de paarse Bruse brigade kreeg be zoek van KNVB-zondag tweede klasser Middelburg. De ploeg van trainer Ronny Schrier had zich op een voor treffelijke manier laten opmerken tijdens het toernooi van vv Vlissingen door dit toernooi knap te winnen en leek nu als volgende scherprechter te gaan fungeren voor Bruse Boys. Niets was echter minder waar. De Duive- landse ploeg trok na een 2-1 ruststand met 3-2 aan het langste eind. „Dat is nou Bruse Boys ten voeten uit", stelde Kostense lachend. „Blijkbaar stimuleert een der gelijke tegenstander beter". „In grote lijnen was het een wed strijd op een aardig niveau. Niet groots, maar toch zeer aanvaard baar", erkende de Bruse oefen- meester „Alles bijeen is de uitslag wel terecht. In de eerste helft was Bruse Boys het grootste deel beter, de tweede helft was voornamelijk voor Middelburg, maar we gaVen weinig kansen weg, waardoor we toch aan het langste eind trokken". Bruse Boys was weer een 'beetje volledig', zoals Jan Kostense het noemde. Al leen Jaap van de Berge en Marco van der Have waren door blessures nog afwezig. Jeroen Hoep speelde nu als laatste man in de plaats van Fred van de Berge, die dat bij Herkingen had gedaan. Die taak ging hem .winder goed af, zodat hij nu weer als voor stopper in de wedstrijd kwam, een positie vanwaaruit Van de Berge aan zienlijk beter acteert. Bruse Boys be gon sterk en hield vooral in het eerste half uur het initiatief. Middelburg liet met name aan de linkerkant van de verdediging de nodige gaten val len. waarvan Herman Knop aardig kon profiteren door regelmatig ver in de verdediging te infiltreren. Openingstreffer In de negentiende minuut zorgde Tonnie van de Berge voor de inleiding van de openingstreffer. Hij verzond een dieptepass op Herman Knop, die attent verder transporteerde op Jaco Kastelein. Deze liet Johan Dijkhui zen geen kans: 1-0. Negen minuten later was het weer raak en de opzet was in feite een ko pie van de openingstreffer, alleen met andere spelers in een hoofdrol. Dit keer kwam de lange pass van Ja cob van de Berge. Hij bereikte neef Tonnic van de Berge, die leek te gaan scoren, toen hij de uit zijn doel ko mende doelman Dijkhuizen met een lob passeerde. De bal caramboleerde evenwel tegen de tweede paal. maar Jaco Kastelein was andermaal als een duveltje uit een doosje aanwezig om het karwei doeltreffend af te ron den. Hierna nam de thuisploeg wat gas terug, waardoor Middelburg meer in de wedstrijd kon komen. De Bruse verdediging kwam meer onder druk en drie minuten voor het ver strijken van de eerste helft resulteer de een verdedigingsfoutje in de Mid delburgse tegentreffer van René Schreuder: 2-1. Tweede helft Nadat arbiter Dick van Wolferen het startsein had gegeven voor de tweede helft ging Middelburg direct op jacht naar de gelijkmaker. De Wal- cherse ploeg was aanzienlijk agres siever en Bruse Boys werd vrijwel doorlopend tot vlak voor het eigen strafschopgebied teruggedrukt. In de achttiende minuut resulteerde een van de weinige tegenstoten evenwel verrassend in de derde Bruse treffer. Leen van de Bijl werd door doelman Johan Dijkhuizen binnen de zestien meter ondersteboven gelopen, maar arbiter Van Wolferen besloot tot een indirecte vrije trap in plaats van de verwachte strafschop. Veel zou het niet uitmaken. Jacob van de Berge legde de bal voor de voeten van Tbn- nie van de Berge en deze knalde in een keer voorbij de Middelburgse muur en doelman Dijkhuizen: 3-1. Amper vier minuten later was de marge van een doelpunt weer her steld, toen Jan de Rijke scoorde, maar toen bleek ook Middelburg het kruit te hebben verschoten. De thuis ploeg kwam meer onder de druk uit en er ontstond een open slotfase. Steef van de Velde moest nog een paar keer redden, maar ook Johan Dijkhuizen moest zich nog manifeste ren op schoten van Jacob, Tbnnie en Fred van de Berge. Aan de 3-2 stand werd echter niet meer getornd. Aan staande dinsdag 26 augustus gaat Bruse Boys in het kader van de eerste ronde om de KN VB-districtsbeker op bezoek bij vierde klasser Klundert. Er wordt om half zeven begonnen. Door schorsingen zijn Leen van de Bijl en Jaap van de Berge er niet bij. Jaco Kastelein verraste met twee treffers in de wedstrijd tegen zondag twee de klasser Middelburgeen wedstrijd die met 3-2 door Bruse Boys werd ge wonnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5