JA EERSTE TAPTOE ZIERIKZEE Gemeenten zamel len geld in voor automati; van regionale Rij sering kspolitie m Kerkwerve krijgt er zeven woningwetwoningen bij ZWN start medio oktober 1987 met nieuwe buslijn over de Stormvloedkering 23p1óegstoffen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Raadsvergadering 27 augustus Drie jaar één kwartje per inwoner ZIERIKZEESCHEI NIEUWSBODE! dé bant van schouwen-duiveland! gordijnstoffen? natuurlijk! HET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Anti Bont Comité Burgemeester Jubileumboek Accommodatie Het Anti Bont Comité heeft officieel bezwaar Per 16 oktober treedt burgemeester J. van Vandaag werd in het stadhuis van Zierikzee het Wanneer de Zierikzeese gemeenteraad het ad- aangetekend tegen de komst van een pelsdie- Bommel in dienst als eerste burger van Kapel- eerste exemplaar overhandigd van het jubi- vies van de commissie sport van die gemeente renfokkerij in Bruinisse. (Pag. 3). Ie. Hij blikt terug op zijn Duivelandse periode., leumboek van woningbouwvereniging Beter volgt heeft GV Delta Sport spoedig een eigen (Pag. 4). Wonen. (Pag. 5). zaal. (Pag. ,11). VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1986 143ste jaargang Nr. 23986 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Die geen geld in zijn eigen beurs vindt, zal het nog veel minder in de beurs van anderen vinden. PandoHini ZIERIKZEE - De nog jonge Stichting Taptoe Zierikzee organiseert morgen - zaterdag 23 augustus - de eerste Tap toe Zierikzee. Om half acht start de Koninklij ke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee het voorprogramma en een half uur later start de ei genlijk Taptoe. Zes jonge muzikanten van Show band Rust Roest verzor gen een zeven vier-kwart maten durende intro, die werd gearrangeerd door Rini de Looze, trompet tist van Rust Roest, waarna speaker Joop Klein de vijf deelnemen de bands een voor een voorstelt aan het pu bliek, dat de Taptoe op een rond het Havenplein opgestelde zittribune kan bekijken en be luisteren. Na de voorstelling van de vijf bands verzorgt Show- en Drum fanfare DVS uit Katwijk aan Zee de eerste show. DVS treedt op in een gala-tenue. Vervolgens is het de beurt aan Showband Axel uit de gelijknamige Zeeuwsvlaamse gemeente. Showkorps Excelsior uit Delft is de derde optredende band in de rij van shows, gevolgd door de Zierikzeese Showband Rust Roest, waarvan de vlaggen- groep speciaal ter gelegenheid van dè Zierikzeese Thptoe voor het eerst met nieuwe vlaggen op treedt. Na Rust Roest is het voor de tweede keer de beurt aan DVS uit Katwijk aan Zee. Dit keer ver zorgt het korps de Euro-show. De serie individuele optredens wordt besloten door een show door het befaamde Show- en Drumkorps Jubal uit Dordrecht. Even na tien uur wordt begon nen met de finale, waarvan de op mars wordt geleid door Kunst en Eer. Na het opstellen van de zes korpsen start DVS de finale met de vertolking van de Nederlandse Jhptoe Hymne. Hierna verzorgen twee solisten van Rust Roest het Taptoe-signaal. Vooraleer burge meester Th. H. de Meester een kort slotwoord spreekt vertolkt Kunst en Eer het nationale volks lied. Na het toespraakje van de komende week uit Zierikzee ver- Stichting Zierikzee trekkende burgervader start spea ker Joop Klein, die ook voorzitter is van de mee-organiserende Com binatie van Korpsen, de finale afmars. Om half elf keert de rust weer op het Havenplein. Organisatorisch heeft de Stich ting Taptoe Zierikzee de zaakjes uitstekend voor elkaar, maar heeft een zeer belangrijk onder deel, dat zeer noodzakelijk is voor net uiteindelijke slagen van de Jhptoe, niet in de hand. Immers, de weersomstandigheden zijn voor een vooral ook optisch uiter mate belangrijk evenement als een Taptoe van exceptioneel groot belang. Regen kan zonder twijfel roet in het eten gooien. Wanneer alle korpsen tegelijk staan opge steld, kijkt het publiek naar in strumentarium en kleding, die in totaalwaarde het miljoen gulden dicht benadert. Het evenement be tekent het slot van een succesvol zomerseizoen in Zierikzee. Vooraf gaand aan de Taptoe wordt op het Havenplein een stand ingericht waar zaterdag 23 augustus vanaf tien uur 's morgens nog resterende kaarten voor de 's avonds te hou den Taptoe kunnen worden ge kocht. De eerste Taptoe Zierikzee wordt financieel ondersteund door de Zierikzeesche Nieuwsbo de en de Zierikzeese Ondernemers Centrale (ZOC). MIDDENSCHOUWEN - De gemeente Middenschou- wen heeft in overleg- met de Woningbouwvereniging Be ter Wonen besloten zeven woningwetwoningen te gaan bouwen in Kerkwerve. Met het oog op de vraag van oude re mensen naar kleinere woningen in die kern, is voor een woningtype gekozen dat ook geschikt is voor kleine gezinnen. Op de raadsvergadering van woensdag 27 augustus prijkt een voorstel tot rijksbijdrage voor de bouw ervan. Tevens wordt de raad gevraagd te besluiten een bijdrage ineens van ƒ2000.- per woning aan Beter Wonen te verstrekken voor het bejaardenge- schikt maken van die woningen. Dat betekent, dat zowel de hoofdslaapka mer als de badkamer op de beneden verdieping liggen, de capaciteit van de radiatoren groter is dan normaal en onder meer speciale voorzieningen zijn getroffen ten aanzien van het hang- en sluitwerk. Een verdieping met een extra slaapkamer maakt een dergelijk woningtype eveneens ge schikt voor kleine gezinnen. Het contingent nieuwbouw voor Viii^ Middenschouwen bestaat uit twee premie A-woningen en de zeven ge noemde woningwetwoningen. De premiewoningen zijn toegezegd aan Bouwbedrijf Louwerse te Scharendij- ke en zijn momenteel in aanbouw aan de Akkerbloemstraat. Groot-onderhoud Voor groot-onderhoud aan totaal twintig woningwetwoningen te Scha- rendijke willen b en w eveneens gel delijke steun. Het betreft woningen aan de Julianastraat (2, 4, 5, 7, 9 en 11), aan de Irenestraat (4, 7, 8, 9, 11 en 12) en Eb en Vloedstraat (1, 3, 5, 7, 9, 11 en 15). Het plan wordt volledig in- gc-uiend, hoewel de uitvoering van dit groot-onderhoud gefaseerd zal wor den uitgevoerd. Het contingent voor 1986 bedraagt 4, Duiveland stond er 3 af, nog te weinig voor alle twintig. Bij herverdeling van het contingent 1986 over de provincie Zeeland zal Middenschouwen proberen een hoge re toewijzing te bereiken. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's De nieuwe lijn van de ZWN loopt nagenoeg in zijn geheel langs de kust. ZIERIKZEE - Het Streekvervoer Zuid-West-Nederland (ZWN) start medio oktober 1987 een nieuwe buslijn, die ondermeer over de Stormvloedkering voert. De route loopt van Spijkenisse naar Vlissin- gen vv en volgt voornamelijk de kust. De ZWN heeft toestemming ge vraagd om deze nieuwe lijndienst in te stellen. Vanzelfsprekend hangt de start van de lijn nauw samen met de werkzaamheden aan de weg over de Stormvloedkering, maar verwacht wordt dat de gereedkoming van de weg een jaar na de ingebruikname van de kering door koningin Beatrix een feit zal zijn. De ZWN is van mening, dat door de ze nieuwe kustbuslijn een gedeelte van de bestaande verkeers- en ver voerstromen verlegd worden. Ook zal de totstandkoming van de weg over de Stormvloedkering een verhoging van het verkeersaanbod en de vraag naar vervoer tot gevolg hebbeh. De ZWN ziet erg veel in de nieuwe kust lijn vanwege de recreatieve functie van het hele kustgebied. Ook de winkel- en scholenconcentratie in Middelburg en Vlissingen spelen een belangrijke rol. Om de nieuwe lijn enigszins feestelijk in gebruik te ne men, w;l de ZWN bij de start van het nieuwe schooljaar in augustus 1987 van start gaan met de kustlijn. Door de nieuwe lijn vervalt lijn 132 van Burgh naar Neeltje Jans, terwijl lijn 104, die van Spijkenisse naar Ouddorp loopt, grotendeels in de kustbuslijn wordt opgenomen. Hier door gaat de nieuwe lijn de volgende route nemen: Spijkenisse - Geervliet - Heenvliet "Hellevoetsluis - Stellen dam - Ouddorp - Greve Ellemeet - Renesse - Burgh - Stormvloedkering - Vrouwenpolder - Serooskerke - Mid delburg - Vlissingen. De kustlijn- dienst krijgt een doordeweekse fre quentie van een rit per uur, terwijl zondags om de twee uur een rit wordt gemaakt. Gedurende de toeristisch drukke zomermaanden worden enke le extra sneldiensten ingelast, die speciaal voor de dagrecreanten uit het Rijnmondgebied interessant zijn. De ZWN rekent op een dagelijkse be zetting tussen de zevenhonderd en duizend busreizigers op deze voor de noord-zuid-verbinding lijndienst. interessante NIEUWERKERK - Het college van b en w van de ge meente Duiveland gaat de raad voorstellen om één kwartje per inwoner beschikbaar te stellen ten behoeve van het politie-apparaat van Schouwen-Duiveland. Dit op voorwaarde, dat alle zes gemeenten van Schouwen- Duiveland hetzelfde doen. Het geld zal worden gebruikt voor de aanschaf of leasing van automatiseringsappara tuur voor een bedrag van 20.000,Het voorstel wordt behandeld in de raadsvergadering van de gemeente Dui veland op donderdag 28 augustus in het gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode is altijd raak. Daar kunt u. zeker van zijn. Jaarabonnement voor de prijs van 10 maanden! Q Gratis pentekening van Zierikzee! Schitterende pentekening op posterformaat SO x 65 cm Voor geen 152,50 maar slechts 127,10 blijft u een jaar lang uitstekend op de hoogte van uitgebreid regionaal nieuws. De Zierikzeesche Nieuwsbode, 142 jaar geleden voor het eerst ver schenen, is uniek in Nederland. Dat mogen we best stellen! Nü, in 1986 is de Zierikzeesche Nieuwsbode helemaal van deze tijd. Modern en objectief met nieuws waar uw interesse naar uitgaat. Veelzijdig door de vele extra bijlagen, zoals. Mode- en autobijlagen. Sport- en expo bijlagen enz. Veelzijdig ook door de vele vaste rubrieken, we noemen even. midden in de middenstand, puzzelrubriek, ons feuilleton. Nou ja. teveel om op te noemen. U moet 'm gewoon zelf lezen! BEL NÜ VOOR EEN ABONNEMENT 01110-6551. Naam Adres Postcode Plaats Ik neem een jaarabonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode' IK BETAAL DUS GEEN 152,50 MAAR SLECHTS 127,10 ZIERIKZEESCHEI NIEUWSBODEl ANTWOORDNUMMER 12 4300 VB ZIERIKZEE (postzegel is niet nodig) Het is de gemeente Westerschou- wen, die het meest belang heeft bij een verdere automatisering van de politie, wegens de onderbezetting van het korps in de regio. Deze ge meente heeft het totale bedrag 20.000,—) beschikbaar gesteld en vraagt in feite de overige gemeenten mee te doen zodat het totaal op een kwartje voor elke inwoner komt. Ontoereikend In het voorstel van de gemeente Duiveland wordt aangevoerd, dat de organieke politiesterkte op Schouwen-Duiveland ontoereikend is om de politietaak naar behoren te kunnen uitvoeren. „Juist in het zo merseizoen is -ondanks de verkregen bijstand- de onderbezetting goed voelbaar", zo stelt het college. Een van de redenen dat de politie niet aan haar oorspronkelijke taak toekomt, is dat een groot deel van de tijd in beslag wordt genomen door admini stratieve afhandeling van de execu tieve taak: opmaken van processen- verbaal, afhandeling van bekeurin gen en schikkingen etc. Een vermindering van deze admi nistratieve handelingen kan worden bereikt door het in gebruik nemen van automatiseringsapparatuur, waarvoor het Rijk echter geen mid- delen beschikbaar stelt. In overleg met de groepscommandant en burge meesters is overeengekomen de zes gemeenteraden voor te stellen deze apparatuur te bekostigen. Leasing of aanschaf op basis van een looptijd van drie jaar vergt een bedrag van een kwartje per inwoner. Komt deze apparatuur er, dat wordt er veel arbeid bespaard en kan er meer politiepersoneel op straat aan wezig zijn, en dat is een wens die veel gehoord wordt in de regio. Streekomroep Het college stelt de raad ook voor in te stemmen met de zogenoemde re- presentativiteitsverklaring in zake de streekomroep, maar voegt er aan toe dat met deze verklaring niet de conclusie mag worden getrokken over de noodzakelijkheid van een streekomroep of subsidiëring daar van in de toekomst. Als bekend wor den alle gemeenteraden gevraagd in te stemmen met deze verklaring. Het gaat er om, of de lijst van achttien na men (initiatiefnenmers oprichting streekomroep Schouwen-Duiveland) representatief is voor de regio. Deze verklaring is noodzakelijk om een zendvergunning te kunnen aanvra gen. Het Duivelandse college is van mening dat de groep representatief is, maar wil verder niet gaan in toe zeggingen. Rest agenda De rest van de raadsagenda voor donderdag ziet er verder alsvolgt uit. Verkoop strook grond in Nieuwer- kerk aan M. P. Matthijsse en grond ruil met P. Heijboer. Het intrekken van verkeersmaatregel invaliden parkeerplaats aan de Margrietstraat te Oosterland. Planningslijsten nieuwbouw, verbouw en verbetering '87 tot '91. De vaststelling meerjaren programma monumenten. De vast stelling tweede wijziging kapveror- dening. Garanties geldleningen wo ningen. Aanwijzing vertegenwoordi gers ANBO. De voorlopige vaststel ling bedragen openbaar kleuteron derwijs 1985 en de vaststelling be drag der uitgaven openbaar lager onderwijs 1985. De voorlopige vast stelling bedragen materiële instand houding openbaar basisonderwijs. Subsidie woonconsument. Verkoop strook grond aan C. J. Bolle te Oos terland. Voorbereidingsbesluit wijzi ging bestemmingsplan Buitengebied. Wijziging voorwaarden gemeentega rantie premie-A woningen en tot slot de vaststelling van de 16c wijziging van de gemeentebegroting 1986. Advertentie WORDT WEER. Verwachting Deltagebied tot zaterdagavond: Enige regen De depressie koerst over de regio naar Duitsland. Eerst veel bewolking en enige regen, kleine kans op onweer. Morgenmiddag opklaringen. De zui denwind draait via west naar noord en is overwegend matig 3 tot 4 Beau fort. Minimumtemperatuur komende nacht 13 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 26 aug.: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordwest 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordoost 3 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 23 aug. Zon op 06.36, onder 20.48 Maan op 22.09, onder 10.57 24 aug. Zon op 06.37, onder 20.45 Maan op 22.21, onder 12.14 25 aug. Zon op 06.39, onder 20.43 Maan op 22.35, onder 13.29 Laatste Kwartier: 27 augustus (10.38) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een depressie bij Ier land trekt over ons land naar Noord- Duitsland en Polen. Dit brengt de voor velen zo broodnodige regen met zich mee. Voor de komende nacht en morgenochtend kan deze regen, voor al in het zuiden van het land, verge zeld gaan van onweer. In de loop van de dag draait de zuidwesten wind naar het noord westen en kunnen er van het noorden uit ook wat opklaringen voorkomen. Daar de wind van zee blijft waaien lopen de temperaturen niet hoger op dan ongeveer 18 graden. Zondag komen er opklaringen voor. Vooral in het noordelijk deel van het land valt er dan ook nog een bui.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1