Gymnastiekvereniging Delta Sport verruimt trainingsmogelijkheden door zaal in eigen beheer te nemen Wijnands en Jakobs zetten ploeg Post in zijn hemd en pakken de hoofdprijzen NIEUWSBODE Simon Blom winnaar van halve marathon BC Zierikzee organiseert bridgedrive Eilandelijke ploegen spelen oefenduels ZAV-kampioen WIK naar Zeeuwse titelstrijd in Goes Afdeling veteranen vv Zierikzee organiseert toernooi ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 22 augustus 1986 \r. 23986 11 Voordat kan worden overgegaan tot realisatie van deze overeenkomst dient de gemeenteraad van Zierikzee eerst in te stemmen met de overname van de zaal door de gemeente van het rijk. Tijdens de vergadering van de commissie van advies en bijstand voor sport bleek, dat hiertegen totaal geen oppositie te verwachten is, maar daarin speelt het door gymnastiek vereniging Delta Sport geopperde plan een grote rol. Immers, nadat bei de transacties zijn doorgevoerd, resteert de gemeente Zierikzee niet meer dan de toezichthouding op het gebruik van de zaal door gymnas tiekvereniging Delta Sport. Desal niettemin schuilt er vanzelfsprekend toch nog een addertje onder het gras, want vooraleer de overname door Delta Sport een feit is zullen er nog enkele tegemoetkomingen moeten worden gedaan. De bestaande tegel verharding bij het gymnastieklokaal zou moeten verdwijnen, er zouden wat parkeerplaatsen moeten worden aangelegd en bovendien zou er een eerste inrichting van de zaal moeten worden verzorgd. In totaal zou een en ander de gemeente op een bedrag van om en nabij 47.000,- komen te staan. Gebruiksklaar „Het voornaamste aspect van de hele transactie is stellig of de ge meente genegen zou willen zijn om de zaal gebruiksklaar over te dragen aan Delta Sport", onderkent commissie-voorzitter L. J. van Gas tel, wethouder van sportzaken. „Ik ben van mening, dat we averechts be zig zijn, wanneer we hier niet positief op zouden inspelen. Enkele maanden geleden hebben we als gemeente bestuur een groot aantal leden van de BURGH-HAAMSTEDE - Simon Blom is winnaar geworden van een halve marathon in Burgh- Haamstede. Hij had voor de ruim 21 kilometer 1.16.33 uur nodig en bleef bijna een minuut voor op zijn naaste belager Chris Chabot, die 1.17.27 uur nodig had. Dorus Breidenbach ein digde sterklopend op de derde plaats, maar zijn achterstand op Blom beliep toch al bijna vier minu ten: 1.20.21 uur. Johan Jumelet en Sietse Stins ont liepen elkaar als vierde en vijfde niet erg veel. Jumelet finishte na 1.22.32 uur en had slechts zeven seconden voorsprong op Stins. Herman Pad mos werd zesde in 1.24.57 uur en de zevende plaats ging naar Gerard van der Heiden in 1.25.09 uur: Cor Muller, Jos Geluk en Johan van de Maas com pleteerden de eerste tien. Muller no teerde 1.25.40 uur, Geluk 1.26.36 uur en Van de Maas 1.26.49 uur. Voor de laatste keer werd er ook een trimloop over 9,9 kilometer afge werkt. De overwinning kwam hier te recht bij Jan van Heteren, die 34.45 minuten verbruikte en zich daarmee nog in de top-tien over de zes trimlo- pen van het seizoen werkte. Dat deed ook Rini van Dijke. De atleet van at letiekvereniging Delta Sport finishte als tweetje in de laatste loop na 35.42 minuten. Zijn clubgenoot Wim Pro voost eindigde als zevende in 38.18 minuten en Martien Moermond kwam op de achtste plaats in 38.59 minuten. Nu alle zes trimlopeli van het zo merseizoen achter de rug zijn kan de totaaltop-tien worden opgemaakt. Robert Boer lbgt beslag op de eerste plaats met een uitstekende tijd van 34.07 minuten, waarmee de atleet van het Rotterdamse AVR zeven seconden sneller was dan Simon Blom. De be snorde Burgh-Haamstedenaar no teerde 34.14 minuten en Henk Liefers van het Edese AV '34 had 34.30 minu ten nodig, hetgeen hem op de derde plaats bracht. Door zijn goede tijd in de zesde en laatste loop eindigt Jan van Heteren als vierde. Van de Delta Sporters komen ook Dorus Breiden bach, Rini van Dijke, Eddy Smit en Adrie Gerards nog bij de eerste tien. Breidenbach noteerde 35.32 minuten, De Rijke 35.42 minuten, Eddy Smit 35.54 minuten en Gerards 36.05 minu ten. vereniging in het zonnetje gezet van wege hun successen. Wanneer we een steentje bij willen dragen in de conti nuering van deze successen moeten we ons nu van onze goede kant laten zien". Van Gastel onderkende, dat de mo gelijkheden om tot een goede trai- ningsarbeid te komen, teruglopen. „We moeten de helpende hand bie- •den", was zijn constatering. PvdA- woordvoerder H. Asma had proble men met de verwijdering van de te gelverharding rond het gymnastiek lokaal. Volgens de plannen van Delta Sport zou de tegelverharding vervan gen kunnen worden door een aantal volkstuinen. De hieraan verbonden kosten zouden 16.000,- inclusief btw gaan bedragen. Delta Sport dringt aan op de verwijdering van de tegel- verharding om zodoende verlost te zijn van het 'vandalisme', zoals het verenigingsbestuur het noemt, van de jeugd, die er vooral gedurende de avonduren haar 'verzet' heeft. „Is het niet mogelijk om tussen de ver harding en de zaal een hekwerk op te trekken, waardoor het plein gehand haafd zou kunnen worden en de zaal toch gevrijwaard is van de verniel zucht", vroeg Asma zich af. Asma zag vooral problemen in het grote bedrag,,dat de (waarschijnlijk) vijf volkstuinen zouden vergen. Hij vergat daarbij evenwel - later \Sverd hem daar van .diverse kanten op ge wezen - dat zijn plan, een hekwerk tussen plein en zaal, dit bedrag waar schijnlijk nog te boven zou gaan. De tweede gedachte achter, zijn argumen tatie lijkt evenwel steekhoudender. Doordat het plein zou verdwijnen, zou in feite de autochtone jeugd van de wijk Malta van haar domein wor den verdrongen, omdat de jeugd van Wijnands en Jakobs behoorden in tegenstelling tot de Vlaming tot de kopgroep van dertien, die het peloton tussen Schagen en Den Haag op een achterstand van ruim vijf minuten zette. Dat gebeurde in een 247 kilome ter lange rit, die - relatief gezien - op vallend levendig was. Gesterkt door een flauwe zon probeerden velen weg te komen in het Noord- en Zuidhol landse plassenlandschap. Ooster bosch opende het spel, dat werd voortgezet door onder anderen Van Vlimmeren, Nijdam en Bogaert. Het tempo van het peloton lag echter zo hoog, dat alle pogingen op niets uit draaiden. Na de derde bonifica tiespurt, op de Coolsingel in Rotter dam, werd de strijd serieuzer. Dat kwam, doordat de daar ontstane kop groep voornamelijk bestond uit slim me dan wel krachtige renners, met vier man van Post, drie van Raas en twee van Schuiten en Swerts. Rekenen Onmiddellijk sloeg Wijnands aan het rekenen. Jakobs reed met zijn ploegmaat Pieters voor dp lei derstrui. Lubberding, Van der Velde, Nulens en Theunisse beschermden juist dat tricot. Knetemann en Boeve beschikten over de slechtste papie ren. De 27-jarige Limburger zag de derde dagzege voor een renner uit de Raas-equipe wel zitten. Dat meldde hij aan zijn maats Solleveld en Pools, de winnaar van de eerste rit. Zij be sloten voor Wijnands te gaan rijden. Waar het viertal van Post in de langste etappe vertraagde, gooiden Wijnands en Jakobs al hun krachten in de strijd. Wat Wijnands betreft was dat opmerkelijk. Hij reed im mers zijn eerste grote koers sinds de Ronde van Luxemburg, bijna drie maanden geleden. Een hevige bronchitis-aanval drong hem in de anonimiteit. Zo miste hij de Tour de France, waarin hij in 1981 in dienst van Post naam had gemaakt door twee etappes te winnen. de gymnastiekvereniging ongestoord de aanwezige zaal zou kunnen gebrui ken. Commissie-voorzitter Van Gas tel haalde nog wel aan, dat er na ver wijdering van het plein mogelijk elders 'iets' gecreëerd zou kunnen worden, maar dat moet in do praktijk dan altijd nog verwezenlijkt worden en bovendien zal dan andermaal met de geldbuidel gerammeid worden. Misschien ligt in deze een mooie taak weggelegd voor een of meerdere jeugdwerkex^s. Het ene probleem oplossen en een ander creëren lijkt niet de aangewezen methode en de jeugd van een wijk als Malta mag be paalde rechten toch zeker ook niet ontzegd woi'den, mits hen dan tegelij kertijd op de plichten gewezen wox-dt. Commissielid Asma handhaafde zijn bezwaren tegen verwijdering van het plein, al stelde hij vast de aangevoei"- de ai'gumenten van Delta Sport aller minst te willen negeren. „Vei'dcr ben ik natuurlijk voor de transactie, waardoo Delta Sport de zaal zou kun nen gaan exploiteren, nxaax-.... en dat wil ik best toch nog eens aanvoelen, het is weer 47.000,- ten behoeve van de sport". Onderhoud VVD-commissielid J. J. Geleijnse s Wijnands slikte een fikse dosis me dicijnen. Een Belgische homeopaat, na lang zoeken gevonden in Cannr, bracht verlichting. Met natuurlijke geneeswijzen en -middelen hielp hij Wijnands er boven op. De renner uit Eijsden voelde zich zo goed, dat hij de Ronde van Nederland kon gebruiken voor zijn (eer-)herstel. Toch werd het al zijn zevende zege van het seizoen, dat hjj veelbelovend opende met de Ronde van Belgisch Limburg en de Gi'ote Prijs Béssèges. Ook won hij drie criteriums en de demywedstrijd in Maastricht. Door deze zegereeks en omdat zijn gezondheid met homeo- patie op peil te houden is, heeft Raas verti'ouwen in Wijnands. Zo veel, dat het contract met de Limburger deze week wordt verlengd. ZIERIKZEE - Bridgeclub Zierik zee organiseert op dinsdag 26 augus tus traditioneel ter afsluiting van het zomerseizoen een zomeravond- bridgedrive in Zierikzee voor alle bridgers rond het Grcvclingenmeer. Hierbij zijn alle recreanten uit de re gio welkom. Een lidmaatschap van de Nederlandse Bridge Bond is niet noodzakelijk. Dc wedstrijd wordt gespeeld in het Huis van Nassau en begint om half acht. Er is een rookverbod tot negen uur. Per tien paren worden drie prij zen beschikbaar gesteld. De spelers worden naar sterkte ingedeeld, een beginnersgroep, een middengroep en eventueel een hoofdgroep voor de al lersterkste spelers. Aanmelding met vermelding van speelsterkte kan ge schieden bij dc heer Kloet (01110-7185) of bij de heer Eokman (01110-2133). stelde vast, dat de pioblemen van gymnastiekvex-eniging Delta Sport gevoegelijk als bekend mogen wor den geacht. „Het is jammer, dat de ZLM niet x-echtstreeks naar de vereni ging kon doorsluizen en dat de ge meente daartussen zit", merkte hij op. Geleijnse sprak ook de wens uit, dat de gymnastiekvereniging in de loop van de jaren de kosten van het onderhoud zal kunnen blijven op brengen en dan niet alsnog moet ko men aankloppen voor financiële on dersteuning. In dat verband kon hij meegaan met de gedachten van Delta Sport aangaande het plein. „Ik denk inderdaad, dat het plein verwijderd zal moeten worden, willen we niet in de hand werken, dat de vereniging om de haverklap op de stoep staat, vanwege veroorzaakte vernielingen. Aan de andere kant denk ik echter ook, dat in overleg met de aanstaan de gebruikers van de volkstuintjes bekeken zal moeten worden of er niet aan die 16.000,- geknabbeld kan worden. Dat is nogal een bedrag". CDA-cr C. Legemaate vroeg zieh af of de toestellen, die deel uitmaken van de nieuwe inrichting ten bedrage van 24.334,31 eigendom zouden blijven van dc gemeente, hetgeen door voo- zitter Van Gastel bevestigend werd ANTWERPEN - De vier Nederland se patiënten die in het Antwerpse Middelheimziekenhuis van hun nierstenen verlost zijn maken het goed. De behandeling, met de enige niersteenvergruizer die België rijk is, was een succes en de vier stonden in blakende welstand de pers te woord. ZIERIKZEE - Een aantal eilande lijke ploegen speelt het komende weekeinde oefenwedstrijden. Bruse Boys gaat proberen om de serie mati ge resultaten van de afgelopen week te laten volgen door een positieve af wikkeling. De formatie van trainer Jan Kostense ontmoet daartoe op het eigen sportveld de zaterdagploeg van vv Middelburg, die afgelopen woens dagavond tegen Mevo aantoonde een sterke equipe te hebben. De Bruse ploeg zal de tegenstander derhalve dan ook niet mogen onderschatten. Het duel begint om half zeven. De Zierikzeese vierde klasser Mevo speelt zaterdagmiddag om half di-ie tegen het sterke Piershil. De Zuidhol landse equipe speelt in dc derde klas van het district West II van het zater dagvoetbal. Tweede klasser Zierik zee werkt weer het traditionele trai- ningsweekcindo af in Ecrsel. Tijdens dit weekeinde speelt dc ploeg van trainer Hans van der Wckke twee wedstrijden. Vanavond vrijdag - te gen de Ecrsel se derde klasser EEC en zondag staat vierde klasser Waalre tegenover de Zierikzeese formatie. Brouwershaven speelt op het eigen sportpark Onder de Molen tegen eer ste klasser SKNWK in het kader van het eigen ncderlaagtoex-nooi. Er wordt om half drie begonnen. De eer ste twee wedstrijden gingen voor Brouwershaven verloren. Kruinin- gen won met 2-3 en Wisscnkerkc trok met 1-2 aan het langste eind. In Oos- tcrland speelt het A-team van Duive- land tegen Hoogvliet. Om half drie wordt begonnen. In Zierikzee spelen de A-teams van Mevo en Zierikzee te gen elkaar. In Kerkwcrve komt de hoofdmacht van WIK in actie tegen de ploeg van ZSC. Hier wordt even eens om half drie begonnen. Ouwcr- kerk speelt zondagmiddag om twaalf uur een oefenduel op het eigen sport veld tegen het derde team van Zierik zee. Dreischor speelt zondagmiddag op het eigen sportpark De Mol tegen het Schiedamse Demos. Dit duel be gint om twee uur. beantwoord. Ook dit onderhoud komt toe aan de vereniging. Het bedrag van 47.000,- wordt ge vormd door de 16.000,- voor de om turning van het tegelplein in de volkstuintjes, een bedrag van 6.600,- voor dc realisatie van parkeerplaat sen en de genoemde 24.334.31 voor de inrichting van de zaal. Het por tiek, dat als entree fungeert zal bo vendien worden dichtgemaakt. „Hoe je het ook bekijkt, het betekent een 'leuke subsidie' van de gemeente aan Delta Sport, maar akkoord, het zij de club gegund", besloot Asma de con versatie over de gymnastiekzaal aan de Mulockstraat, die tot nu ook ge bruikt werd door volleybalvereni ging Mevo '80. Deze vereniging tapt nu evenwel over naar de zaal aan de Raamstraat, waar Delta Sport haar uren afstaat en na doorvoering van de transactie dus kan spreken van een 'eigen home'. Punt van gesprek was ook het beschikbaarstellen van een kxediet voor het treffen van vooi"- zieningen van ïegenwater van de nieuwbouw van de Cox-neliastichting naar een tezijnertijd aan te leggen zoetwaterbassin ten behoeve van de ijsbaan. Vooruitlopend op een totaal renovatieplan van de ijsbaan is door de dienst gemeentewerken een voor stel uitgewerkt voor de afvoer van re genwater van de nieuwbouw van de Corneliastichting naar vooi-noemd zoetwaterbassin van een gedeelte ven het aanwezige slootstelstel ten behoe ve van de ijsbaan. De totale kosten worden geraamd op 14.000,- inclu sief btw. Dekking hiervan zal plaats vinden ten laste van de reserve 'voor zieningen ijsbaan', die momenteel 67.000,- bech-agen. Meteen doen „Het is van belang, dat we deze UTRECHT - Ter ere van prinses Ju liana en prins Bernhard, die op 7 ja nuari 1987 hun 50-jarig huwelijk vie ren, brengt 's Rijks Munt volgend voorjaar een zilveren 50 gulden muntstuk uit. ZIERIKZEE - De zomeravond voet balkampioen van Schouwen- Duiveland, WIK uit Kerkwerve, neemt morgen - zaterdag 23 augustus - in Goes deel aan het Zeeuws kam pioenschap voor ZAV-teams. In to taal komen vijf ploegen in actie, die een halve competitie afwerken. Iede re wedstrijd heeft een duur van twee keer een kwartier. Het toernooi be gint om half een en dc prijsuitrei king gebeurt in dc kantine van voet balvereniging SSV op sportpark Schcnge om vijf uur. In de eerste ronde ontmoet WIK om half een de kampioen van het rayon Vlissingen. de ploeg van dc PZEM. Tegelijkertijd spelen ook de kampi- oensploegen van de rayons Goes en Sas van Gent tegen elkaar. In Goes werd Bussel Boys kampioen en de Philippine Veteranen vertegenwoor digen het rayon Sas van Gent. Voor het ï-ayon Middelburg is Blauw wit/De Pantalon de vertegenwoordi ger. Om tien voor half twee begint de tweede ronde mot dc wedstrijden Middclburg-Gocs en Vlissingen-Sas van Gent. Om tien over twee speelt WIK tegen de Philippine Veteranen, terwijl de kampioenen van Middel burg en Vlissingen elkaar ook tegen komen. Om drie uur spelen Goes en Vlissingen tegen elkaar, terwijl WIK het moet opnemen tegen Blauw wit/De Pantalon en de serie wordt besloten met het duo Sas van Gent te gen Middelburg en WIK tegen Bussel Boys. voorziening nu doen, omdat de reali satie meteen kan worden meegeno men in de huidige werkzaamheden. Als wc wachten, totdat de Cornelia stichting klaar is, moeten we straks toestemming vragen aan deze instan tie. Nu hoeft dat niet. Bovendien moet in een later stadium alles weer overhoop gehaald worden, hetgeen de kosten flink zou opdrijven", legde Van Gastel uit. Zijn partijgenoot en commissielid Geleijnse had niets dan lof voor de geopperde plannen en sprak de hoop uit, dat het de kwaliteit van de ijs baan ten goede zou komen. „Ik vraag me alleen af, of er geen medewerking c.q. toestemming moet komen van het Waterschap. Er wordt tenslotte geknutseld aan de loop van het water in de sloten". Van Gastel concludeer de, dat die medewerking is toege zegd. Gaande het gesprek werd wel duidelijk, dat er tezijnertijd nog wel een aanvullend voorstel tegemoet ge zien kan worden, hetgeen aanbren gen van folie op de ijsbaan betreft. „Wanneer dat niet wordt aange bracht is het water in een mand scheppen en dat kan niet de bedoe ling zijn. Met folie is er aanzienlijk minder water nodig", legde Van Gas tel uit. PvdA-er Asma onderstreepte eens te meer, dat het gevoegelijk be kend mag zijn, dat zijn fractie aller minst staat te trappelen om nog meer geld uit te trekken voor de ijsbaan. „Die ijsbaan moet er wel eens ko men, maar voorlopig de eerste drie jaar nog maar niet. Het plan voor het zoetwaterbassin is overigens prima ten aanzien van de waterhuishou ding", erkende hij. Als gevolg van de renovatie van sportpark Bannink is met de vereni gingen, die dit park gebruiken over leg gevoerd over de gebruiksvoor waarden en de tarieven, die voor dit gerenoveerde sportpark zullen gel den. Er werd over een en ander over eenstemming bereikt. De gebruiks voorwaarden zijn nagenoeg gelijk aan die die gelden voor Den Hogen Blok. Wat betreft de huur zal over het algemeen een verdubbeling van de oude tarieven van kracht zijn. CDA- commissielid Legemaate was van me ning, dat omtrent de tarieven de 'logi ca er uit is'. „Korfbalvereniging All Ready moet 1149,- huur per jaar be talen, terwijl atletiekvereniging Del ta Sport slechts 688,80 kwijt is. De investeringen waren voor deze ver eniging echter veel hoger. Daar zit mijns inziens een vreemde gedach- tenkronkel in", argumenteerde hij. Vóoi-zitter Van Gastel was het daar omtrent oneens met hem. „De aanleg- kosten bedroegen aanvankelijk 1,9 miljoen gulden, maar daar kon de ge meente zich niet mee verenigen. Dat moest door de vereniging via be snoeiingen tei'ug worden gebracht tot 1,5 miljoen. Dat zou echter tot gevolg hebben gehad, dat er weliswaar een schitterende accommodatie zou zijn geschapen, maar dat er alsnog geen officiële wedstrijd-accommodatie zou zijn ontstaan. Daartoe zijn een maal een aantal faciliteiten in twee voud nodig. Die zijn door de vereni ging alsnog in zelfwerkzaamheid gerealiseerd. Daarvoor hebben de le- den letterlijk hun jasje uitgedaan. Die> zelfwerkzaamheid moesten we" m,ee laten spelen", legde Van Gastel uit. Een en ander werd door de KNAU - de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie - onmiddellijk gehono reerd met de toewijzing van de Ne derlandse kampioenschappen meer kamp voor C-junioren. Overigens moeten alle verenigingen, zoals te doen gebruikelijk, extra betalen voor wedstrijden. ZIERIKZEE - De afdeling vetera nen van voetbalvereniging Zierikzee organiseert morgen - zaterdag 23 augustus - voor de zevende keer in successie haar veteranentoernooi, waaraan door acht ploegen wordt deelgenomen. De ploegen beginnen het toernooi, verdeeld in twee pou les, om half elf. De prijsuitreiking staat gepland op kwart voor vijf. De poules werden via het lot inge deeld. Hierdoor kwamen de drie Zuidhollandse ploegen met het Zie rikzeese Zeelandia in poule B terecht. De Zeelandianen moeten het opne men tegen dc Rotterdamse formaties LSV en AKA, terwijl het kwartet wordt gecompleteerd door het Rid- derkerkse RVVH. Zeelandia won in 1983 het vierde veteranentoernooi in de serie. In poule A moet het organiserende vv Zierikzee het opnemen tegen on dermeer SC Gastel, dat de afgelopen twee edities op haar naam schreef. De vv Zierikzee-ploeg won in 1980 het eerste toernooi. Verder nemen het zesde team van vv Zierikzee en het Zierikzeese VAW (Van Alles Wat), dat geleid wordt door Ko Willemse, in de ze poule deel. Zierikzee VI vervangt het NieuwerkerkseSKNWK, dat zich te elfder ure afmeldde. Na de poule wedstrijden beginnen om kwart voor drie de finalewedstrijden. De grote finale begint om kwart voor vier. EDMOND - De hulppostbeambte die in het postkantoor van Edmond in Oklahoma 14 mensen en vervol gens zichzelf doodschoot, stond be kend als „gekke Pat". Hij woonde al leen. omringd door semi-militaire tijdschriften, elektronische appara ten en een boosaardige hond van het Pit-bulldog ras. ZIERIKZEE - De Zierikzeese gymnastiekvereniging- Delta Sport kampte de voorbije jaren in niet geringe ma te met trainingsfaciliteiten. Weliswaar had de vereni ging wel de beschikking over een redelijk aantal uren in de gymnastiekzalen aan de Mulockstraat en de Raamstraat, doordat beide zalen ook door andere vereni gingen en door scholen werden gebruikt, gingen tal van uren verloren aan het in gereedheid brengen van de ac commodaties voor het gymnastiekgebeuren. Door de fu sie van de Prinses Julianaschool voor LHNO en de LTS is de gymnastiekzaal aan de Mulockstraat overbodig ge worden voor het onderwijs. Een onderzoek door de Rijksgebouwendienst maakte duidelijk, dat de zaal niet meer nodig is voor het onderwijs, zodat de gemeente Zie rikzee de juridische eigenaar van de in 1970 gebouwde zaal kan worden. Inmiddels maakte de gymnastiekver eniging Delta Sport kenbaar bereid te zijn met de ge meente een overeenkomst aan te gaan, waarin wordt ge regeld, dat deze vereniging de zaal in beheer krijgt. Voorwaarde voor een dergelijke overeenkomst zou zijn, dat zij ook opdraait voor alle kosten van beheer en exloi- tatie. Een gedeelte van het portaal van de gymnastiekzaal aan de Mulockstraat. Links van de accommodatie ligt het bete gelde speelterrein, dat het bestuur van gymnastiekvereniging Delta Sport wil laten vervangen door volkstuintjes. Het portaal zal dichtgemaakt worden. DEN HAAG - Ad Wijnands heeft in de derde etappe van de Ronde van Ne derland een lijn doorgetrokken en tegelijkertijd een traditie doorbroken. Zijn etappezege paste in de gewoonte van teleurgestelde renners om revanche te nemen in de zesdaagse etappekoers. Anderzijds tastte hij het imago van de ploeg Post, vorig jaar heer en meester, sterk aan. Dat deed Gert Jakobs, de doordouwer van Swerts, eveneens. Hij nam de oranje leiderstrui over van Eric Vanderaerden. v

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 11