Nu 99.- Verdienstelijk gelijkspel van Duiveland tegen Domburg zorgt voor een sprankje hoop Bruse renners rijden kort in Zeeuwse koersen DFS heeft aan een helft voldoende om irritant vliet WFB op verlies te zetten wint etappe Mevo achterhaalt NTVV in stevige ontmoeting: 2-2 "LIGNE7" ZENTRASPORT DEURLOO Sterke zege Frank Kersten in Omloop Mijnstreek Coors Classic Goede scores Werner Lodewijk 6 OOSTERLAND - Ongetwijfeld gaat afdelings tweede klasser Duiveland een moeilijk seizoen tegemoet. De ploeg van trainer Ed van Lent is in deze problematische situatie beland, omdat maar liefst zes basisspelers uit de ploeg van een seizoen terug naar elders vertrokken of de voetbalschoenen aan de wilgen hingen. Van Lent moest daardoor aan de slag met een vrijwel nieuw team, dat ongetwijfeld minder voetbalkunde herbergt, maar des ondanks uit vier oefenduels drie punten peurde, tegen Domburg boekte Duiveland zaterdagavond een 1-1 ge lijkspel, een resultaat dat vooral het gevolg was van een prima inzet, de voornaamste factor waar Duiveland het van zal moeten hebben in de voor de deur staande compe titie. Marco van der Have, Adrie Bal, Bert van de Bos, Gijs de Reus, Jan en Kees Stouten verdwenen uit de Oosterlandse selectie. Van hen stopte Adrie Bal met voetballen, terwijl de anderen hun geluk elders gaan be proeven. Marco van der Have verhuis de naar Bruse Boys. evenals de broers Stouten, Bert van de Bos verruilde het Duiveland-tenue voor dat van Brouwershaven, terwijl Gijs de Reus naar Middelburg ging. Gedurende de oefencampagne moet Ed van Lent het ook nog stellen zonder René le Com- te, die kampt met een achillesblessu- re. Duiveland kwam in totaal inmid dels voor vier oefenpartijen in actie. Bruse Boys klopte de Oosterlanders met 0-8, maar vervolgens werd met 2- 1 gewonnen van het Rotterdamse RET. Het Ouddorpse WFB won hier na met 0-4 van Duiveland, waarna de zondagse eerste klasser Domburg als tegenstander fungeerde op het Oostersportpark. De Walcherse equipe mocht vooraf als de sterkste worden gezien, maar de formatie maakte een matte indruk, waardoor de hardwerkende Oosterlandse ploeg minimaal gelijkwaardig kon acteren. Toch was de eerste grote kans voor Domburg. Aanvoerder Tonnie van Iersel kwam in de eerste minuut reeds oog in oog met doelman Wim Matthijsse, maar net voor hij kon in tikken was Cees Zwager tijdig terug om nog tussenbeiden te komen, waar door er niets kwam van de Domburg- se kans. Organisatie Door het wegvallen van een aantal routiniers zal binnen de Oosterland se ploeg vooral een nieuwe organisa tor moeten opstaan. Die rol zou kun nen worden toebedacht aan Hans Rotte, maar de technisch vaardige speler mist de lef of de wil zich als de man achter de ideeën op te dringen. Ook Jan-Kees de Jonge zou voor die rol aangezocht kunnen worden, maar vooralsnog kan hij dat niet waarma ken, In de achtste minuut kreeg Duive land een aardige kans om de score te openen, toen Cees Zwager, die na een vol jaar gedwongen afwezigheid weer zijn plaats als vleugelspits heeft ingenomen, tot twee keer de Domburgse doelman mocht beproe ven, De eerste keer stopte de slot man, waarna hij de onzuiver inge schoten rebound over zijn doel kon stompen. De inleidende actie voor de pogingen van Zwager kwam, zoals zo vaak van Hans Rotte en Jan-Kees de Jonge. Halverwege de eerste periode van de door Jaap de Bruine goed ge floten wedstrijd andermaal een goe de Oosterlandse aanval, dit keer met Jaap Brekelmans als de man achter het idee. Brekelmans, die met Adrie de Jonge als vleugel verdediger aan treedt in het nieuwe Duiveland, stuurde Hans Rotte diep. Rotte rukte op snelheid op tot de achterlijn en legde de bal vervolgens pasklaar in het zestien metergebied. Kees de Bruin en René van de Werf misten beiden de opgelegde kans. Een mi nuut later moest doelman Wim Mat thijsse aan de andere kant attent in grijpen na een verdedigingsfout in de achterste linie. Duiveland zou voor het rustsignaal toch nog op voorsprong komen, een voorsprong, die in dat stadium van de wedstrijd verdiend was voor de man nen van Ed van Lent. De voorberei ding kwam dit keer voor rekening van Cees Zwager. Zijn eerste inzet werd geblokkeerd, maar in de herha ling bereikte hij René van de Werf, die de Domburgse doelman, die op het verkeerde been was gelaveerd, passeerde: 1-0. In de slotminuten kreeg Cees Zwager nog een unieke kans om de voorsprong verder uit te bouwen, toen een dieptepass van Hans Rotte hem bereikte. Zwager glipte door de buitenspelval, terwijl de Domburgse doelman zijn doel ver liet. Zwager verzuimde de slotman met een lobje te passeren, maar koos voor een ommetje rondom de doel man, Daarbij bleek evenwel, dat hij nog niet de oude van hem bekende ca dans terug heeft. Zwager dreef te ver naar buiten en kwam in een te moei lijke hoek ten opzichte van het doel, waardoor zijn inzet ruimschoots te kort werd. Jeugdspelers In de tweede helft bracht Ed van Lent twee jeugdspelers binnen de lij nen. Direct na de hervatting nam Emiel Dorst de plaats in van René van de Werf. Dorst is een van de voor naamste jeugdige talenten, die de Oosterlandse vereniging rijk is, maar of hij nu reeds rijp is voor het stan daardteam lijkt niet zeker. Dorst is mogelijk fysiek nog niet helemaal opgewassen. Toch stichtte hij met name in het eerste half uur aardig wat gevaar in de Domburgse defensie, maar tot'een beslissende inzet kon hij toch niet komen. De hestc Oosterlandse kans creëerde Hans Rotte. Toen hij leek te de Oosterlandse defensie even de strikte mandekking verwaarloosde. Zijn inzet was Verhoek te machtig: 1- 1. Duiveland ging in de laatste fase van het zeker niet hoogstaande, maar wel spannende duel, massaal in de aanval om alsnog de winst binnen te halen. De Oosterlanders vergaarden een serie hoekschoppen, maar daar bleef het aanvankelijk bij. Pas zes minuten voor het eind leek de beslis sing alsnog te vallen, maar nu had Adrie de Jonge pech. Zijn inzet van 25 meter passeerde wel de Domburg se doelman, maar een toevallig pas serende verdediger voorkwam als nog een doelpunt. In de laatste twintig minuten kwam Hans van der Have als tweede jeugdspeler binnen de lijnen. Alles bijeen mocht de Oosterlandse ploeg redelijk tevre den zijn over het uiteindelijke 1-1 ge- Ondanks het vertrek van een groot aantal spelers is Duiveland-trainer Ed van Lent toch hoopvol gestemd voor het komende seizoen. gaan scoren, mikte hij iets te kort en belandde het leer in het zijnet. Na een kwartier viel aan de andere kant vrij onverwacht de gelijkmaker. Ton nie van Iersel kwam plotseling vrij voor doelman Sjaak Verhoek, toen lijkspel, waardoor er toch weer wat hoop gloort voor de afwikkeling van de voor de deur staande competitie, die op zaterdag 30 augustus op het Oostersportpark wordt ingezet tegen het Kerk werf se WIK. Advertentie ZAALVOETBALSCHOEN Model "Arie RiedijkTeam". Bovenbouw soccermaterlaal met rondom doorgestikte, spéciaal uitgeteste kammen- zool.Maat35 t/m 46. Normaal f 119.- J KOUDEKERKE/HEIKANT - Bru se renners hebben goed gepresteerd tijdens koersen in Koudekerke en heikant. In de amateurronde van Koudekerke deed Toon van der Steen weer van zich spreken door als twee de over de meet te gaan. In een eindsprint met vier moest hij alleen Nico van de Klundert voor laten gaan. De amateur uit Hoogerheide kwam met zijn overwinning evenals Toon van der Steen aan zijn tiende seizoenzege. Smaakmaker Kees de Nooijer pakte de derde plaats en Thijs Fase eindigde als vierde. Peter Hofland won de pelotonsprint om de vijfde plaats. Hofland was een dag later in Hei kant succesvoller. In een eindsprint van zeven renners troefde hij Cees Vleugel uit Wemeldinge af. Ook de derde plaats was voor een Roosenda ler. Angel Polvorosa, die rijdt met een Spaanse licentie, ging Wim van Kooten uit Bruinissc nog net vooraf. Van de kopgroep maakten verder ook Frangois Franse, Piet Hoondert en Han Harinck deel uit. Bij de liefhebbers ontging de zege ook nipt een Bruenaar. Som Broeisma, de witte rijder uit Zoute- lande, sprintte een fractie sneller dan Hans Bal, die daarmee tweede werd. Het tweetal had zestien seconden voorsprong op het peloton, waarvan Jos van Baal de sprint won. Dirk van Duyvendijk uit Bruinisse legde beslag op de tiende plaats. êm$jfmg r HOENSBROEK - Frank Kersten is een sterk winnaar geworden van de Omloop van de Mijnstreek, een twee daagse wedstrijd in Zuid-Limburg. Kersten koesterde nog voorzichtige revanchegevoelens ten opzichte van de Limburgse heuvels. Enkele weken geleden greep de renner uit Geldrop na een machtige solo net naast de na tionale titel, toen hij een paar hon derd meter voor de meet werd achter haald door zijn ploeggenoot John Talen Nu was Kersten er vanaf het eerste moment bij. Zaterdag won hij de pro loog in Hoensbroek over 5,7 kilome ter met veertien seconden voorsprong op Cor van Dijk uit Boekei en zeven tien seconden op Rob Kleinsma uit Hengelo. De eerste etappe over 102 ki lometer met start en finish in Hoens broek leverde een overwinning op voor Michel Cornelisse uit Amster dam voor Berry Thoolen uit Echt en Mathieu Doornen uit Born. Rob Kleinsma veroverde toen de lei derstrui, maar in de tweede en laat ste etappe zou Kersten het kleinood terugwinnen. Kersten ontsnapte halverwege de etappe van 195 kilometer met zeven anderen. Hij controleerde de koers voortdurend. De Limburger Wim Jennen mocht in de finale met een kleine demarrage voor de ontkno ping zorgen. Hij klopte Vissers en Er- win Kistemaker, eerder in het sei zoen winnaar van de Ster van Zwolle. Kersten eindigde op drie seconden als vijfde, maar werd wel totaal win naar voor Pascal Vissers uit Kerk- driel, die zes seconden achterstand telde. Het peloton kwam op ruim drie minuten over de streep. Anton van de Putten uit Goes eindigde in het to taalklassement als tiende op 3.03 mi nuten. Marco Jonker vierde zijn rentree in de DFS-ploeg met een treffer en een 4-2 overwinning. BURGH-HAAMSTEDE - Sinds jaar en dag staan diverse Goeree- Overflakkeese ploegen erom bekend bepaald niet de meest aantrekkelijke te genstanders te zijn, wanneer het aankomt op het spelen van een nuttig oefen duel. Te vaak raken spelers door veelal eigen onkunde geïrriteerd en is de lol er ook voor de tegenstander gauw afDat bleek zaterdag ook weer eens, toen DFS het Ouddorpse WFB ontving. Gedurende een helft ging het prima, maar toen WFB de tweede helft met een 4-1 achterstand moest beginnen, ebde de goede wil snel weg. De ploeg beperkte zich tot veel aanpraten tegen arbiter Cees Dalebout en kwam nog nauwelijks aan voetballen toe. DFS liet zich in het gedaalde niveau meeslepen en bakte er toen ook niet veel meer van. Ver der dan een benutte strafschop kwamen de bezoekers ook niet meer (4-2). TERNEUZEN - Tijdens atletiek wedstrijden in Tcrncuzen behaalde Delta Sport-junior Werner Lodewijk goede prestaties op een tweetal tech nische nummers. Lodewijk werd zowel bij het dis cusstoten als het kogelstoten tweede. Met de discus bereikte hij een afstand van 29.06 meter, terwijl hij met de ko gel bleef steken op 10.96 meter Hij le verde overigens een zeer regelmatige serie af, waarbij hij zes keer voorbij de tien meter kwam. Zijn verste po ging was 22 centimeter verwijderd van zijn persoonlijk record. In de eerste helft speelde DFS een prima partij en werd WFB, dat twee dagen eerder met 4-0 had gewonnen van Duiveland, volkomen zoek ge speeld. De formatie van trainer Jaap van Huizen kwam reeds in de negen de minuut óp voorsprong, toen John ny van der Have een door Marcel van Grunsven doorgekopte vrije trap van Jack van Rees verzilverde. Van dei- Have was evenals Marco Jonker voor de eerste keer in de oefencampagne van de partij. Zij zorgden samen voor meer aanvallende kracht in de oranje B'urgh-Haamsteedse equipe. Ook in de tweede treffer had Van der Have een aandeel. ,Hij toonde zich de sterkste bij een scrimmage voor het WFB-doel. De bal bereikte Jack van Rees en die scoorde 2-0. Op dat mo ment waren er pas negentien minuten gespeeld en leek DFS op een grote ze ge af te stevenen, temeer daar WFB tot dat moment nog weinig positiefs in aanvallend opzicht had kunnen la ten zien. Tegentreffer Op het half uur was het andermaal raak. Marcel van Grunsven hield de verdediging op, waardoor Marco Jon ker kon doorgaan en scoren: 3-0. Drie minuten later was het aan de andere kant raak. Door het geringe werk wat doelman Eric Schot tot dat moment te doen had gehad, reageerde hij iet- wat laconiek op een WFB-inzet: 3-1. Onmiddellijk ging DFS weer op jacht naar het herstel van de marge van drie doelpunten en twee minuten voor het rustsignaal was het zover. Jack van Rees stond attent opgesteld bij een hoekschop en prompt mocht de Ouddorpse doelman hernieuwd vissen. Na de prima eerste helft werd de tweede periode een ontluisterend geheel. WFB beperkte zich tot ge rommel, dat gepaard ging met bij zonder veel onnodig gepraat, waar door de ontmoeting naar een bedenkelijk peil zakte. Na een kwar tier kon WFB toch nog watr terug doen, toen scheidsrechter Cees Dale bout de bal op elf meter van doelman Eric Schot legde. Hierna kabbelde het duel naar het einde en was ieder een blij, toen het laatste fluitsignaal klonk. In de eerste helft had DFS la ten zien de competitie wel degelijk met een gerust hart tegemoet te kun nen treden. Voordat het evenwel zo ver is ontmoet de ploeg van trainer Jaap van Huizen op het eigen sport park Van Zuijcn tweede klasser Zie- rikzec in het kader van de eerste ron de van het toernooi om de KNVB-districtsbeker. Die wedstrijd wordt gespeeld op dinsdag 26 augus tus om half zeven. De leiding is in handen van de Poortvlictsc arbiter Quist. In do tweede helft van het duel te gen WFB verving oefenmeester Van P.V. Zicrikze Zierikzce Wedvlucht vanuit Meaux 9 augus tus, afstand 308 km in concours 154 jonge duiven. Gelost om 7.45 uur met windstil. Eerste prijsduif 12.23 uur met snelheid 1105 m/min, laatste prijsduif 12.55 uur met snelheid 993 m/min. J. den Hengst 1, 27; Gebr. Bolle 2. 9. 12. 14. 15, 20, 37; Comb v/'t Veer 3. 4. 19. 24. 25. 28. 29; J. Krijger 5, 16. 17. 23. 26; M. K. Krijger 6. 7. 10. 18, 39; J. Snijders 8. 11. 13. 21. 30. 32. 34. 35. 38 E. Kloet 22; J. v. d. Sande 31. 33; G. Bakker 36. Huizen Jan-Piet van Waveren voor Robin Verdam, terwijl twintig minu ten voor tijd Edwin Kriens binnen de lijnen kwam voor Johnny van der Have.DFS speelde een uitstekende eerste' hel'ftf De groep is bijzonder ge motiveerd bezig en is er alleS aan ge legen om bij het begin 'van de compe titie in optimale doen te zijn", onderkende Jaap van Huizen. ,,Het is jammer, dat WFB er in de tweede pe riode zo'n rommeltje van maakte. Hierdoor had deze wedstrijdhelft to taal geen nut in deze oefenperiode. Er zijn eenmaal twee ploegen nodig om een aantrekkelijke wedstrijd te krij gen. Als tegenstander ga je je meestal aanpassen aan zo'n ploeg, maar ge lukkig deed DFS in ieder geval niet mee aan de negativiteiten". VAIL - Teun van Vliet is winnaar geworden van de tiende etappe in de Coors Classic in Amerika. Van Vliet legde het criterium over tactig kilo meter in de wintersportplaats Vail af in 1 uur 44 minuten en 1 seconde, het geen een gemiddelde snelheid van ruim 46 kilometer betekent. Van Vliet was een van de vijf renners, die het veld met nog 24 ronden van 1350 meter te gaan, dubbelden. In de eindsprint rekende hij met zijn me devluchters Pelier, Romanov, Roll en John Talen af. Adri van der Poel en Aijan Jagt klasseerden zich eveneens bij de eer ste tien op 1.50 minuut van de win naar. Bernard Hinault eindigde als twaalfde, Greg Lemond als dertiende. In het algemeen klassement gaan de beide ploegmaats aan de leiding. Hi nault gaat Lemond daarin met 1.03 minuut vooraf. De Breton kwam aan de leiding door de negende etappe, een tijdrit over zestien kilometer te winnen. Greg Lemond raakte als tweede vijftig seconden kwijt. Hi nault verdrong door zijn zege de Amerikaan Jeff Pierce van de lei ding. De achtste etappe werd een ver rassende zege voor de Mexicaan Alca- la. NIEUWE-TONGE - Opnieuw is de Zierikzeese vierde klasser Mevo erin ge slaagd om ongeslagen te blijven tijdens de oefencampagne. In Nieuwe-Tonge werkte de ploeg van trainer Peter Goedegebuure een vroég in de tweede helft opgelopen 2-0 achterstand alsnog weg om uiteindelijk met een 2-2 gelijkspel van het veld te stappen. „Het meest positieve was zeker, dat de ploeg ondanks een 2-0 achterstand bleef werken om niet te verliezen. Dat was in het verleden vaak anders", onderkende Peter Goedegebuure. De ontmoeting tussen NTVV en Me vo draaide uit op een stevige partij. Aan beide zijden stond een gemid deld erg jonge ploeg gereed voor het duel. „Dat het er wat stevig aan toe gaat, kan geen kwaad, want in de competitie is dat ook zo. Het duel was niet zo geweldig goed, maar wel erg nuttig", onderkende de Mevo-trainer. Lange tijd gaven de twee ploegen el kaar niet erg veel toe. Tien minuten voor het rustsignaal kwam NTVV op voorsprong, toen de arbiter de bal op de elf meterstip legde, nadat Martin van de Houten een ogenschijnlijke ongeoorloofde actie had begaan op de rand van het strafschopgebied. Gé Hobbel verzilverde het presentje. In de eerste helft had Mevo de harde wind in de rug, hetgeen er debet aan was. dat bij veel van de aanvallende acties de bal te veel vaart kreeg en te weinig kwam waar hij bedoeld was. Verdediging In tegenstelling tot de eerste twee wedstrijden draaide de Mevo- verdediging aanzienlijk degelijker. Laatste man Ruud Vercruysse werd nu geflankeerd door Jan Heikamp en Rini de Looze, terwijl Jeroen Wijs man als voorstopper fungeerde. De Nieuwetongse aanval werd nu veel adequater ontregeld, waardoor de bal veelal ver van het doel van Eddy ten Klooster werd gehouden. „Het probleem schuilt nu nog in dc juiste bezetting van het middenveld. Er is een groot aantal gegadigden voor en het zal zaak zijn om de juiste samenstelling te vinden", consta teert Goedegebuure. „Ik heb een groep van zo'n twintig spelers tot mijn beschikking, waaruit dc uitein delijke selectie voort moet komen. Iedereen krijgt in de oefencampagne een kans. maar er zullen er toch vijf moeten afvallen, al blijven zij dan toch in de wachtkamer. Er gebeuren altijd wel dingen, waardoor er weer extra spelers nodig zijn. Ik denk daarbij aan blessures of vormver- lies". Na vijf minuten in de tweede helft verdubbelde NTVV de voor sprong, toen een goedlopende aanval werd afgerond. Vanaf dat moment was het alleen nog Mevo, dat het ge beuren dicteerde. De oranje equipe leverde een aardige tweede helft af en raakte geen moment onder de in druk van de 2-0 voorsprong voor NTVV. Na twintig minuten leverde Peter van de Linde een van zijn goede ac ties af. Hij passeerde twee spelers en manoeuvreerde het strafschopgebied binnen. Daar werd hij neergelegd, waarna Ruud Vercruysse vanaf elf meter mocht scoren. Nog was Mevo niet tevreden. Twaalf minuten later stond andermaal Peter van de Linde aan de basis van een gave aanval. Voor de tweede keer ging hij ver door in de NTW-defensie en legde vervol gens op maat terug op Olivier Ver west, die zijn vijfde treffer uit de oe fencampagne binnen legde. Enkele minuten voor tijd leek Mevo zelfs nog de volle winst te pakken, toen Rama- zan Ajaz een te zachte pass van de NTW-laatste man op zijn voorstop per onderschepte. Ajaz leek alleen te kunnen doorgaan, maar hij werd vlak buiten het strafschopgebied on genadig onderuit geschopt, zodat dit feest niet doorging. „Alles bijeen ben ik tevreden. De ploeg heeft de ambi tie om hard te werken, waarschijn lijk niet in het minst, omdat er de no dige concurrentie is ontstaan. Hopenlijk blijft dat zo. zodat we dit jaar ook eens de nodige punten uit de eerste wedstrijden halen", besluit Pe ter Goedegebuure. Woensdag 20 augustus speelt Mevo op sportpark Den Hogen Blok tegen dc zaterdagaf deling van Middelburg en een dag la- ter^gaat de ploeg in een enigszins ge- wijzigde samenstelling'naar Middel- harnis om Flakkee te bekampen. Za terdag 23 augustus komt Piershil op bezoek in Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6