'n Dorp bewaart geheimen Zeeuwse bejaardenoorden moeten het met minder personeel klaren Zaterdag 16 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 11.05 uur Telebord 15.00 uur Superted en Bananeman, tekenfilms. 15.10 uur She-Ra Princess of Power, tekenfilmserie. 15.35 uur Just our luck, Amerikaanse comedy-serie. Afl. Blinde Dick. 16.00 uur Club Veronica clips. 17.05 uur New Wilderness, natuurse rie. Afl. De bever. 17.30 uur Journaal 17.35 uur Family Ties, Amerikaanse comedy-serie. Afl.: Kernbewapening. 18.00 uur Ripley's believe it or not, informatieve serie gebaseerd op de Amerikaanse krantenstrip van Ro bert L. Ripley. 18.25 uur De heilige koe, maandelijks auto- en motorsportmagazine. 19.00 uur Countdown vanuit de Countdown studio. Presentatie: Adam Curry. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Miami Vice, Amerikaanse politieserie. Afl. Frans bedrog. 21.15 uur RUR, praatprogramma met Jan Lenferink. 22.00 uur The Battle of the Bulge, Amerikaanse speelfilm uit 1966 met o.a. Regie: Ken Annakin. W.O. II, de geallieerden worden geconfronteerd met een verrassingsaanval van de Duitsers, die de geallieerden in grote moeilijkheden dreigt te brengen. 00.45 uur Journaal 00.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.45 uur Studio Sport. W.K. Hockey voor dames te Amstelveen: Engeland-Nederland 18.20 uur Paspoort voor Marokka nen. 18.30 uur Sesamstraat. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Dit is Disney, tekenfilms 20.10 uur Katherine Hepburn filmcy clus: Guess who's coming to dinner? Amerikaanse speelfilm uit 1967. Re gie: Stanley Kramer. Joanna bezoekt haar ouders om haar nieuwe vriend voor te stellen. Voor vader Matthew is het feit dat de man een andere' huidkleur heeft een groot probleem dat zelfs uitgroeit tot een conflict. 21.55 uur Hoogtepunten uit 'Zing een nieuw lied', compilatie van zes kinder- en jeugdkorenprogramma's. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Studio Sport 23.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.15 uur Katherine Hepburn filmcy clus: African Queen, Amerikaanse speelfilm uit 1951. Regie: John Huston. Twee tegengestelde karak ters - een degelijke, ongetrouwde vrouw en een ruige avonturier - raken door omstandigheden op elkaar aan gewezen, BRT 1 16.00 uur Een rare familie, Ameri kaanse speelfilm uit 1945. Met: Fred McMurray, Helen Walker, Marjorie Main, e.a. Regie; George Marshall. Op zoek naar een verdwenen collega komt Peke Marshall bij de vreemde familie Fleagle terecht. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma 18.10 uur Filmbrieven. Afl.: 9. Mees ter hij begint weer. 18.35 uur De kleinste zwerver, Ameri kaanse jeugdserie. 19.00 uur Trekking van de lotto- joker. 19.05 uur Boeketje Vlaanderen, toe ristisch magazine. 19.35 uur Lotto-trekking, Mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Emoties, Amerikaanse speelfilm uit 1985. Met: Tom Mason, Shelly Hack, Anthony Geary e.a. Re gie: William Wiart. Tegenover Mag gi's saaie baan staat haar behoefte om risico's te nemen. Wanneer ze de miljonair Martin Cheever ontmoet ontdekt ze in hem hetzelfde en begin nen ze een relatie. Wanneer een van hun spelletjes uitloopt op moord vindt Maggi dat ze te ver gaan. 21.55 uur Leven in oud Egypte, 4-delige Engelse serie over het dage lijks leven in de vallei der koningen in het oude Egypte. Afl. 1: Presenta tie: De Egyptoloog John Romer. 22.45 uur Sport op zaterdag. 23.00 uur Paardekoersen en journaal. Aansl. Coda: Lyrical Waltz, Sjostako- vitsj uitgevoerd door het blazersen semble Quintessens. BRT 2 Geen uitzending. Zondag 17 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 11.00 uur Eucharistieviering vanuit Haarlem-Schalkwijk 15.30 uur Ik trouwde een familie, Duitse serie. 17.00 uur Zoo 2000, serie over hoe het publiek kan kennismaken met de dierenwereld. Afl. Onder water. 17.30 uur Journaal 17.35 uur Tocht door de middel eeuwen, documentaire-serie over de middeleeuwse maatschappij van de historicus Georges Duby. Afl.: Kathe draal, stad, school. 18.30 uur Alvin en z'n boefjes, teken filmserie. 18.55 uur Bollie en Billie, tekenfilm 19.00 uur Journaal 19.05 uur Cijfers en letters, spelpro- gramma gepresenteerd door Bob Bouma. 19.30 uur Lou Grant, Amerikaanse seide. Afl.: Exóse 20.20 uur Heksenwerk (Tuckers With), komische detective-sei'ie. Afl. 9: Moord op een kapper. 21.10 uur Brandpunt, actualiteiten magazine. 21.35 uur Olie. 8-delige serie over de invloed van olie op de geschiedenis van deze eeuw. Afl. 2: Op golven olie naar de overwinning. 22.30 uur De eeuw van de Barok, se rie over kunst en cultuur in de perio de van ongeveer 1620 tot 1750. Afl. 6. De uitersten in de Barok. 23.30 uur Journaal. 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.00 uur Studio Sport. Schaaktwee kamp Karpov-Kasparov. Commen taar Hans Böhm. Paardesport: CHIO Rotterdam; W.K. Hockey voor dames te Amstelveen: Nederland-Australië. 18.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Studio Sport. 19.55 uur Trekking van de Lottoge tallen. 20.00 uur Journaal. 20.10 uur Laurel Hardy, slapstick. Afl. The Chimp 20.36 uur VPRO Nieuws 20.51 uur Het Basileus Quartet, serie in drie delen over het artistieke exi vooral sociale leven van een beroemd kamerensemble. Met: Hector Alterio, Omero Antonutti, Pierre Malet e.a. Regie: Fabio Carpi. Deel 3. 21.45 uur I Love documentaire-serie van Johan van der Keuken over de steden Amsterdam, New York, Hong Kong en Genève met geld als verbin dend element. Afl. 3: Hong Kong - Ge nève - Amsterdam. 22.36 uur TZCYK, dansfilm waarin de Ibiss-dansers op muziek van Da vid Bowie, David Palmer en Thlking Heads dansen van choreografe Deb bie Breen uitvoeren. 23.03 uur De waarheid en andere on gemakken, serie over een Chileense familie in ballingschap. Vanavond Ci tadeldrift 1, Santiago 23.50 uur Journaal BRT 1 10.00 uur Eucharistieviering vanuit de St. Trudo Abdij te Brugge. 15.30 uur Rosie en de grote stad, Duitse jeugdfilm. Met Rosemarie Schindler, Kex-stin Müller e.a. Regie: Cloi'ia Behi-ens. De familie Rosie ver huist van een klein dorpje naar-Ber- lijn. Het meisje kan er niet wennen en vlucht in haar fantasie. 16.55 uur Juke Box 17.20 uur De kolderbrigade, zesdelige komische serie met Romain de Co- ninck, Gaston Berghmans, Yvonne Delcour e.a. Afl 3: De vedette. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterserie, (herh.). 18.05 uur Liegebeest, kinderserie. 18.20 uur De Tripoden, Engelse science-fictionserie met John Shak- ley, Jim Barker e.a. Afl. 11. 18.45 uur Kijk uit! Verkeerstips. 18.50 uur Vreemde krachten, 13- delige serie van Wim Offeciers over paranormale verschijnselen en be gaafdheden. Afl. 10: Geestesfotogra- fie. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.00 uur Bloemetjes buiten, tips voor gevel versiering met bloemen, presentatie: Gil Glaes. 20.05 uur Sportweekend. 20.35 uur Vèrleid door de sekte, Ame rikaanse speelfilm uit 1982. Me.t: Ka rin Allen, Michael O'Keefe, Peter Fonda e.a. De jonge Danny, briljant student maar toch onzeker over zijn toekomst, wordt verliefd op de mooie Rebecca. Rebecca is echter lid van een sekte. 22.25 uur Het hart van de draak (The heart of the dragon), Engelse serie over het dagelijks leven in China. Deel 11: Het scheppen. 23.15 uur Journaal en Coda. Het kind en ik van Martinus Nijhoff. BRT 2 Geen uitzending. Maandag X8 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur De lieverdjes van Amster dam, Nederlandse jeugdfilm over twee Amsterdamse meisjes die op va kantie gaan naar Limburg. 15.57 uur Kreatief bezig zijn, van middag met o.a. natuurlijk materiaal en het zelf maken van vakantie aandenkens. (herh). 16.30 uur TROS Popformule Zomer- tour, hits en clips gepresenteerd door Linda de Mol. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Mask, jeugdserie. Afl.: Gou den regen. 18.00 uur TROS Sport, sportmagazi- ne. 18.30 uur Voorlichtingprogramma over de cursus personal computer I. 18.45 uur Voorlichtingsprogramma over de cursus Por Favor. 19.00 uur Bassie en Adriaan, serie korte filmpjes. Afl. 12: Bassie krijgt een lesje. 19.05 uur The A-team, Amerikaanse serie. Afl. De verdwenen echtgenoot. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Te land, ter zee en in de lucht, openluchtspektakel vanavond met het traditionele achteruitrijden en de caravanrace. 22.20 uur TROS Western Verzoek- film: A. The Long Riders, Speelfilm uit 1980 van Walter Hill. Een stel broers uit één familie gaat al schie tend en rovend het land door, te her kennen aan hun lange jassen. B. Bandolero, speelfilm uit 1968 van Andrew McLaglen. Een onbekende man hoort de beul Grimes opschep pen dat hij de Bishop-bende gaat op hangen. Dit verhaal heeft verstrek kende gevolgen. C. The Bravados, speelfilm uit 1958 van Henry King. Jim Douglas is vast besloten wraak te nemen op de Bra vados, die zijn vrouw vermoord heb ben. 23.00 uur TROS Aktua, actualiteiten magazine. 23.30 uur TROS Sport, samenvatting van de W.K. Speedway in het Olympi sche Stadion. 00.05 uur Journaal. 00.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.10 uur Tweede trekking van de Staatsloterij. 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven. 18.30 uur Sesamstraat. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Kwartslag. Intexrview met dé feministische schrijfster Marilyn French. 19.27 uur Masters of motocross, mo- tocross vanaf het strand van Scheve- ningen. Met als gasten: Bananarama en Samantha Fox. 20.05 uur Veronica film: Spielberg special: Interview met de Ameri kaanse regisseur Steven Spielberg over zijn werk in het algemeen en over zijn laatste film Colour Purple. 20.30 uur Special Golden Earring. Vanaf het strand in Scheveningen nieuwe en oude hits van deze pop groep. 21.10 uur Marilyn Monroe: Een leven vol intriges en romances. 'Say good bye to the President'. BBC- documentaire over de mysterieuze omstandigheden waaronder Marilyn Monroe op 1 november 1962 overleed. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 22.50 uur Voorlichtingsprogramma over de cursus Leermoeilijkheden. 23.05 uur Studio Sport. W.K. Zwem men te Madrid. BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma, (herh.). 18.10 uur Kameleon, doe-programma voor kinderen. Presentatie: Danny Verbiest en Ellen. Afl.: In een nieuw kleedje. 18.30 uur Eerst het ei, tweedelige jeugdfilm van Robert Thompson.; Met: Justine Bateman, Christ Hebert e.a. Deel 1. 18.55 uur Juke Box 19.00 uur Iemandsland, informatief toeristisch programma met: camping-touren in IJsland; nieuws uit de wereld van reizen en toerisme. Presentatie: Herman Cole. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Lovejoy, thrillerreeks over een avontuurlijke antiekhandelaar en diens extravagante praktijken om aan de kost te komen. Met: Ian McShane, Phyllis Logan, Malcolm Tierney e.a. Afl. 7. 21.00 uur Mijn grote liefde heet mu ziek, serie specials rond Vlaamse ar tiesten. Vanavond: Wim de Craene. 21.40 uur Programma van het Vrije Woord, uitzending door derden. 22.20 uur Paardekoersen, Journaal en Coda: Aanvang van Ida Gerhardt. BRT 2 Geen uitzending. In vergelijking met andere provincies ZIERIKZEE - In de Zeeuwse bejaardenoorden is - ver geleken met andere provincies - 3% minder verpleegkun dig personeel in de totale bezetting aanwezig. Vergelijkt men de cijfers uit 1983, dan scheelt dit in totaal 57 forma tieplaatsen voor verpleegkundig personeel. Dit verschil moet worden ingelopen om overbodige verhuizingen vanuit de verzorgingshuizen te verminderen. Geconstateerd wordt dat goed gesitueerde aanleunwo ningen met concrete service vanuit een nabij gelegen ver zorgingshuis bijv. op Schouwen-Duiveland, Noord- Beveland nog ontbreken en dat elders een betere sprei ding nodig is. Een inhaalprogramma is hier voor deze vorm van zelfstandige huisvesting nodig. Dat schrijft de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie. Met de bruikbaarheid en de aan passing van de bejaardenoorden voor oudere bewoners met een handicap kan meer rekening worden gehou- L)e verbouwers van het postkantoor in Zierikzee hebben de voor ouderen en gehandicapten hinderlijke entree aangepast. den. Bij een bouwtechnische advise ring over enkele recente schetsplan- nen kwam bij de stichting naar voren dat meri een aantal grotere of kleine re technische uitgangspunten voor motorische en bijv. auditieve handi caps rekening kan worden gehouden. Bij de opstelling van een nieuwe pro vinciale verordening en bij de bouw planbevordering van nieuwe bejaar denoorden verdient dit meer aandacht te krijgen. Over dit voor ontwerpplan bejaardenoorden is aan het provinciebestuur een pré-advies voorgelegd. In de vergadering werd ook voorge steld om de deelnamemogelijkheid voor het Activiteitencentrum (AC) voor lichamelijk gehandicapten te Goes volgend jaar met vijf capaci teitsplaatsen, naar 45 personen, uit te breiden. Door het gereedkomen van de nieuwe tweede kleine woonvorm voor lichamelijk gehandicapten De Ganzeveste in Goes volgend jaar, zijn er meer aanmeldingen voor het AC die moeten worden opgevangen. Donderdag 2 oktober a.s. organi seert de Zeeuwse Stichting voor Re validatie weer de jaarlijkse studie middag voor leden van de POR-organisaties. De bijeenkomst wordt deze keer in de nieuwe Provin ciale Bibliotheek in Middelburg ge houden. Projecten Aan de orde komen welke aanvul lende subsidiemogelijkheden in de provincie bestaan voor nieuwe activi teiten of projecten. De plannen die de afzonderlijke organisaties voor de komende periode hebben en de hier voor gewenste ondersteuning kunnen nader worden toegelicht. Het pro gramma biedt ook ruimte om aan ac tuele ontwikkelingen in de provincie aandacht te schenken. De agenda wordt eind augustus aan de organisa tie toegezonden. Dit jaar verscheen een nieuwe serie wenkenbladen met richtlijnen voor het toegankelijk en aangepast bou wen van kantoren, winkels, bankge bouwen, bibliotheken, dorpshui zen/wijkcentra, culturele accommodaties en voor de inrichting van kustrecreatiegebieden. Deze 7 apax*te wenkenbladen, geba seerd op het handboek ..Geboden Toe gang", waarvan eveneens een her druk verscheen, zijn voor gebruik aan de gemeentebesturen en de archi tecten in Zeeland toegezonden. Ze bieden een praktisch overzicht van de punten waarop bij nieuw- of verbouw gelet moet worden en zijn op het bu reau verkrijgbaar. Eerder werd de tweede jaarlijkse bijeenkomst van plaatselijke/regio nale Werkgroepen Toegankelijk heidsbevordering in Zeeland gehou den. Op Walcheren. Schouwen-Dui veland. Tholen/St. Philipsland en in Goes zijn nu werkgroepen actief, ter wijl in Zeeuws-Vlaanderen onlangs een eerste bijeenkomst werd gehou den. Naar voren kwam dat het plaat selijk aandacht vragen voor de be langen van gehandicapte medeburgers noodzakelijk is om overal goed toegankelijke voorzie ningen tot stand te brengen. Het ver slag van deze bijeenkomsten is op het bureau verkrijgbaar. Het Internationaal Toegankelijks heids (ITS) Symbool kon in de afgelo pen periode worden verstrekt aan: het dorpshuis in Wemeldinge, het Mu seum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes, het wijkgebouw Mortie restraat te Middelburg; het wooncen- trum voor ouderen te Terneuzen, de camping „Dennebos" te Domburg (aangepast sanitair). Advies over de te treffen aanpassin gen werd in het afgelopen kwartaal ondermeer gegeven voor: een nieuw voorlichtingscenti*um van de provin cie in het Abdijcomplex; een café- restaurant te IJzendijke; hotel verbouwingen in Cadzand en Vlissin- gen; bungalows-/appartementen- complexen in Domburg en Veere; een bibliotheek in Goes; een clubhuis in Zierikzee. PTT Bij de recente beoordeling van een aantal PTT-postkantoren bleek de toegankelijkheid voor gehandicapte cliënten (zoals bij het kantoor aan het Stadhuisplein te Vlissingen) en met name de bruikbaarheid van de deu ren onvoldoende en is verbetering noodzakelijk. Het beooi'delen van de ontwerptekeningen en een bouwtech nisch advies vanuit het bureau is bij nieuwbouwplannen daarom aan te bevelen omdat fouten hierdoor kun nen worden vermeden. Meer dan de helft van de vijfendertig geplande „Fokus" projecten in Nederland is in middels gereed. Elk project bestaat uit 12-15 aangepaste zelfstandige wo ningen met een ADL-unit van waar uit de bewoners 24 uur per dag de noodzakelijke assistentie/ADL-hulp kunnen vragen. De Zeeuwse Stichting voor Revalida tie blijft streven naar meer voor ge handicapten toegankelijke ruimten. Deze projecten zijn bedoeld voor li chamelijk gehandicapten van 18 - 65 jaar die als hoofdbewoner met een be hoorlijke zelfredzaamheid en maxi maal 30 uur ADL-hulp per week zelf standig kunnen wonen. De GMD adviseert of kandidaten voor deze projecten in aanmerking komen. Het moment is nu in zicht waarop vol doende kandidaten op de officiële wachtlijst staan om met de voorberei ding van het project in Middelburg te kunnen starten. Ook nieuwe belanghebbenden blij ven er goed aan doen om zich via de eigen gemeente op te geven (aanmel dingsformulier „Beschikking Gelde lijke Steun Huisvesting Gehandicap ten" met de vermelding van Clus terwoningen, Middelburg). Mèt financiële medewerking van het ministerie van volkshuisvesting begint in 1987 een proef met het bou wen van beter bezoekbare en aanpas bare woningen in de sociale woning bouw (per experiment ca. 20 wonin gen). Deze zullen voor mensen met een handicap, meer dan tot nu toe, be- zoekbaar en eventueel aanpasbaar zijn. Reeds lang is bekend dat hier door bijv. ook het aantal gedwongen verhuizingen voor een gehandicapt geworden bewoner kan verminderen. In 25 experimenten in Nederland probeert men nu hiermee bij voor baat rekening te houden. In Zeeland hebben zich woningbouwverenigin gen in Goes, Vlissingen en Zierikzee voor deelname aan dit experiment aangemeld. In december wordt lan delijk de keuze van de 25 plaatsen be kend gemaakt. 84 Brink kon het niet helpen, hij deel de Jaspex-s leedvermaak, „het was niet alleen voldoende om Katrien met rust te laten, het vooruitzicht van een nieuwe gevangenschap was genoeg voor hem om de pijp uit te gaan. Ik heb ervan genoten, dat hij naar zijn borst greep en vexwolgens met een ge zicht vertrokken van pijn een rood balletje uit zijn borstzak haalde en het onder zijn tong stak. Je zoekt het maar uit, makker, heb ik gezegd, maar als ik ooit nog merk, dat je Ka- trien lastig valt, weet je wat er ge beurt. Hij kwam me nog achterna, toen ik de deur uitliep. Hij viel neer en ik zag toen al, dat het met hem af liep. Ik heb geen poot meer naar hem uitgestoken. Het zou trouwens ook niet geholpen hebben, maar als je me daarvoor soms nog arresteren wilt, ga dan je gang. Voor de dood van die rioolrat zou ik nog wel een paar jaar willen zitten. Ik zal je nog eens in schenken, want ik zie dat je het nodig hebt." Hij schonk het glas van Brink vol, het zijne schoof hij opzij. „Maar voor mij was het hoofdstuk hiermee nog niet af," vervolgde Jaspers grimmig, „ik zon op een mid del om Katrien haar verloren geld te rug te geven. Zelf heb ik alleen mijn inkomen, dat niet hoog is. Bezit heb ik niet meer. Ik dacht aan Feenstra, hij heeft ook gezeten. Ik was wel niet bij zijn berechting betrokken, maar ik kon zo een hele waslijst van activi teiten opnoemen waarvoor hij op zijn minst weer in voorarrest komt. Een bezoekje was genoeg om hem daar van te overtuigen. Ik heb uit hem ge kregen, dat Schuitema met zwart geld in zijn zaak zat, de opbrengst van de waardepapieren en het geld, dat hij Katrien afhandig had ge maakt, neem ik aan. Katriens doch ter had me op de hoogte gebracht van de geldlening aan Feenstra." „Ik neem aan, dat dit ook onder pressie van Schuitema gebeurde. Feenstra liet me vorige week weten, dat hij zijn zaak tegen een zeer schap pelijke priis aan Katrien heeft over gedaan." Jaspers wreef in zijn handen. „Nu kan ik tenminste met een gerust hart naar Argentinië vertrekken. Nog eens inschenken? Nee, niet meer? Steek dan een sigaar op. Je denkt nu zeker van me, dat ik het uiteindelijk toch nog gemaakt heb. Zoiets van: door de duisternis naar het licht. Ik ga straks naar Argentinië en ik laat hier de heleboel achter me. Ik zal niet zeggen dat het slecht is en dat het niet veel meer is dan ik ooit had gedacht nog te zullen krijgen, maar toch be nijd ik je, want jij krijgt hóór. Wat zou ik haar graag hebben voorgesteld door NEL VAN DER ZEE om met me mee te gaan. Ik heb wei eens met die gedachte gespeeld. Zo af en toe zouden we haar dochter dan hebben kunnen laten overkomen. Daar ver weg zou ik best hebben kun nen zeggen: Kijk, dat is nou mijn dochter. Zie je wel, dat ze op me lijkt? Je hebt zelf een dochter, je weet wat het op onze leeftijd betekent te kun nen zeggen, dat je kinderen hebt. Het is net of je nooit helemaal dood zal hoeven gaan, er blijft iets van je over. Nee. Brink, ik zeg dat niet omdat ik wat gedronken heb. Ik heb maar één glas wijn op, mijn dagelijkse glas, ik word er nooit dronken van." Jaspers vroeg later nog of Brink met hem in het plaatselijk café wilde gaan eten, maar Brink sloeg de uitno diging af. Toen Jaspers zijn gast naar de bus had gebracht, ging hij om zijn ge dachten te verzetten, kijken hoe de mais erbij stond. Hij voelde, dat zijn ogen nat waren; hij had sinds zijn ge vangenschap niet meer gehuild. Straks in Argentinië zouden ze hem zeker vragen of hij kinderen had. Overal werd dat gevraagd. En dan zou hij kunnen zeggen, dat hij een dochter in Holland had. Misschien dat hij in de loop der tijd via Brink een foto van haar kon krijgen. Die ge dachte troostte hem een beetje. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6