«mm mm! Russische dansgroep zet De Putmeet op zijn kop Laatste loodjes dijkversterking Raad Westerschouwen buigt zich over komst Dammenweg SAMAN BV Bromfietser gewond bij aanrijding Drie auto's bekrast Veronica in Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 1 College Zierikzee wil (nog) geen regio-omroep ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 15 augustus l<>8ti Nr. 23982 3 Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-3909 ZONNEMAIRE - Bromfietser M. P. v. d. V. uit Zierikzee werd donderdag middag (17.20 uur) op de Veerdijk te Zonnemaire gewond na een frontale aanrijding met een auto. Hij werd door de politie in het Zweeds Rode Kruisziekenhuis afgeleverd met een beenwond, terwijl de huisarts de eer ste hulp had geboden. Het ongeluk gebeurde, doordat de brommer en de betrokken auto bestuurd door E. J. v. d. G. uit Zonnemaire. elkaar in de bocht van de Veerdijk tegenkwamen en frontaal tegen elkaar aan reden. De materiële schade was aanzienlijk. RENESSE - Drie auto's werden donderdag in de regio bekrast, over de gehele lengte met een scherp voor werp. Het betreft de auto's van S. K. uit Viersen, J. L. R. uit Halsteren en A. C. van O. uit Zierikzee. De auto's stonden respectievelijk aan de Strandweg in Renesse, op het par keerterrein van camping Bonafide in Renesse en in de Zevengetijstraat in Zierikzee. ZIERIKZEE - Veronica komt naar je toe, en Veronica zoekt het water op. Twee slogans van de populaire omroep die veelvuldig door de ether schallen. Op woensdag 20 augustus gelden deze kreten voor Zierikzee, waar het Veronica Zomer Spektakel zal plaatsvinden op het Havenplein. Het radio 2-team van deze omroep zal van hieruit de uitzending verzor gen. Bekende programma's als Muziek terwijl u werkt van Hans Mondt, Will wil Wel met Will Luikinga en Neder land Muziekland van Chiel van Praag worden bij de locale uitzendingen be geleid door de Veronica Promotie boot. Ook de meisjes van het promo tieteam zijn in Zierikzee aanwezig met hun waterscooters. De vader landse artiesten, die in Zierikzee hun welluidend geluid zullen laten horen zijn: Time Bandits, Circus Custers, Willem van Hanegem, het Goede Doel, Danny de Munk en vele ande ren. De uitzending is te beluisteren op woensdag, van 9.00 tot 17.00 uur op radio 2. ZIERIKZEE - Bij de Plompetoren is men in opdracht van het Waterschap Schouwen Duiveland bezig met het aanleg gen van een definitieve effluentleiding (gezuiverd rioolwaterDe leiding komt in de plaats van de oude, roestige lei ding op die plaats. Verder legt het waterschap de laatste hand aan de dijkversterking in het kader van de Oosterschel- dewerken, met het op delta-veiligheid brengen van de waterkering. Het betreft een profielverzwaring met zand. Naar verwachting half oktober moet alles gereed zijn. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaal. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-5071, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) t 40.00; per jaar 1 152,50; losse nummers 1 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (Um 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W Het voornoemde tracé, waartegen juist door boeren bezwaar is aangetekend. College wil alle bezwaren ongegrond verklaard zien BURGH-HAAMSTEDE - Burgemeester en wethouders van de gemeente Westerschouwen willen de dertien inge komen bezwaren op de plannen ter realisatie van de Dammenweg allen ongegrond verklaard zien. In de be zwaren wordt de mening van 29 personen, de Cebeco Zuidwest, het Landbouwschap, de Gewestelijke Raad voor Zeeland en de Zeeuwse Milieu Federatie verwoord. De gemeenteraad buigt zich hier maandag 18 augustus over tijdens de bijeenkomst in het gemeentehuis, die om 19.30 uur begint. De plannen voor de Dammenweg leven al geruime tijd bij de gemeente en nu er inmiddels een hoorzitting is geweest en de plannen ter visie heb ben gelegen, wil het college procedure-technisch koppen met spij kers slaan. Geen van de bezwaren heeft het college op andere ideeën Vervolg van pagina 1 jaar heeft afgesloten met een tekort van ruim 800 gulden. Het dak heeft de instemming van b en w, maar voor het overige gevraagde geld geeft het bestuur de scouting in overweging eens bij Jantje Beton of het Anjer fonds aan de bel te trekken. Nadat de raad ongetwijfeld in stemt met het verlenen van een ont slag aan burgemeester Th. H. de Meester (burgemeester én ambtenaar van de burgerlijke stand) met ingang van 1 september van dit jaar, praat de raad over jeugdsoos Brogum. Daar het college van oordeel is dat het be lang van het Anywave festival recht vaardigt dat een gemeentelijke bij drage wordt verleend in een even tueel tekort, doet zij de raad maan dag 25 augustus een voorstel in deze richting. Het gaat om een bedrag van ten hoogste 0,15 cent per inwoner. kunnen brengen voor wat de route van de aan te leggen weg betreft. Nog steeds ziet de gemeente de route van Serooskerke tot aan de Stormvloed kering als de juiste en de meest ge wenste. Deel Een groot deel van de bezwaren komt van een groep landbouwers, die problemen voorziet bij het doorkrui sen van hun landerijen. De onttrek king van gronden zoud de grootte van de bedrijven aantasten.' Derhalve zijn de boeren alleen bereid om medewer king aan het plan te verlenen als com- pensatiegronden ter beschikking worden gesteld. Voor eventuele bedrijfsschade ver wijst het college naar de bestaande schadevergoedingsregelingen. Daar naast is de gemeente bereid om een actief beleid te voeren terzake van het verwerven van landbouwgrond, die als compensatie kan worden aan geboden. Ondanks die al eerder ge toonde bereidheid van de gemeente om een bemiddelingsrol te willen spelen, uitten de boeren zich teleur gesteld over b en w, die hierdoor de belofte, al zouden zij compensatie- gronden hebben toegzegd, niet nako- Er is ook een bezwaar binnengeko men tegen de planning van een par keerterrein annex benzinestation aan de Serooskerkseweg. Uit verkeers kundige overweging heeft men voor deze locatie gekozen, waarbij tevens rekening is gehouden met de afstand ten opzichte van de bebouwing. Het college ziet hiervoor danook geen al ternatief. De bezorgdheid van een landbou wer, die door het nieuwe tracé vele ki lometers moet omrijden om bij zijn land te komen deelt het college. ,,Uit verkeersveiligheidsoverwegingen zal echter een oversteekmogelijkheid niet geboden kunnen worden. Verwe zen moet dan ook worden naar de schadevergoedingsregelingen", aldus b en w. Tijdens de hoorzitting al werd toegezegd aan dit bezwaar bijzondere aandacht te besteden, maar tot een gemeentelijk alternatief is het niet gekomen. Cebeco heeft bezwaar aangetekend omdat door de aanleg van de Dam menweg haar vestiging aan de Meel dijk slecht bereikbaar wordt. Voorts zal de doorrijhoogte bij de Meeldijk van 3,75 meter (fietstunnel) onvol doende zijn voor het goed bereikbaar zijn van de bedrijfsvestiging met vrachtauto's. De tunnel is niet be doeld voor zwaar vrachtverkeer vol gens het college. Zij verwijst naar de Steursweg. Die route moet ook de eventueel te ontstane schade voor het bedrijf voorkomen. Het Landbouwschap vraagt om een technische aanpassing van de fietstunnel, zodat deze beter benut kan worden door landbouwverkeer. Rijkswaterstaat heeft inmiddels toe gezegd hieraan aandacht te willen besteden. Voor het college is deze zaak niet aan te geven in een bestem mingsplan. Milieu Ten slotte is er de Zeeuwse Milieu Federatie, die ernstige twijfels heeft over de Dammenweg. Zij is voorstan der van het eventueel verbreden van de Kraaijesteinweg, zodat het milieu beter beschermd kan worden. Tévens spreekt de federatie de vrees uit, dat met de aanleg van de Dammenweg de ruimte tussen deze weg en de Kraa ijesteinweg sneller een recreatieve functies kan krijgen. Het college kan de federatie niet te vreden stellen. Een procedure kan ja ren in beslag nemen en b en w willen klaar zijn voor het geval, dat de weg er definitief moet komen. Zij zijn niet bang voor een recreatieve invulling van voornoemd gebied, want hiervan spreekt de structuurschets geenszins. Met grote sprongen, stampend en met zwaarden zwaaiend lieten de manlijke dansers bijvoorbeeld de fol klore uit de zeventiende eeuw in hun kozakkendansen herleven. Als wer velwinden stoven ze langs de toe schouwers. De meisjes waren evenzo vrolijk, maar deden dat eleganter en wat meer ingetogen. Oekraïne De muzikanten en dansers, veertig in totaal, zijn afkomstig uit het dorp je L'Vov, een grote stad uit het zuid westen van de Oekraïne. De amateur- groep is in 1977 opgericht en heeft in het Oostblok al vele prijzen gewon nen. De dansers en danseressen tonen zich ware professionals in hun optre den. Ook de choreografie is veelzij dig; de gedanste uitbeeldingen van de vertellingen ging elke keer boven dien vooraf door een uitleg. Zaterdagavond zijn ze in Borssele vertegenwoordigd op het volksdans- gala, waar behalve Hollandse groe pen ook Franse en Portugese volks dansgroepen optreden. Die twee laatste waren overigens afgelopen dinsdag in Zierikzee op de Balie te bewonderen. Vakantiegangers De Werkgroep Evenementen Scharendijke-Ellemeet deed een goe- De danseressen uit Rusland: even vrolijk, maar meer ingetogen dan hun man nelijke collega's. Russische dansers in Scharendijke. Een meeslepend optreden. SCHARENDIJKE - Scharendijke bofte ermee, dat er deze week in Borssele een Internationaal Volksdans- festival wordt gehouden. De Russische dansgroep Gorts- vit uit de Oekraïne kon zich donderdagavond namelijk vrij maken voor een uitstapje naar het dorp aan de Gre- velingen, waar het optreden in De Putmeet uitliep uit tot een wervelend en opzwepend festijn. de greep met deze uitnodiging aan ..Gortsvit", hoewel coördinator Pie- ter Verschuur best nog meer belang stelling had willen zien. Hij heeft daar gelijk in, want het merendeel van de aanwezigen bestond uit va kantiegangers. De inwoners van Mid- denschouwen, die zulk een aardig op treden zo dicht bij huis hadden kun nen bezoeken, hadden ongelijk thuis te blijven. De pittige muziek, de kozakken- dansen met de speciale schreeuwen, het ritmisch stampen op het houten vloertje, het handgeklap daarbij, dat waren alleen nog maar de geluiden die de ruim honderd bezoekers tot groot enthousiasme brachten. Daarnaast waren de steeds wisse lende kostuums een lust voor het oog: de bekende kleurige kleding in rood, groen en zwart en de rijke borduur sels op bloezen, schortjes en jaspan den.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3