'n Dorp bewaart geheimen Dienstenbond FNV gaat een technologieproject starten VNO wil tariefsverlaging van loon- en inkomstenbelasting Stallone als Cobra in de Concertzaal Cursussen Teleac Levendig verkeersbeeld verwacht door aflopen van schoolvakantie Olaf is binnen Zwarte buurman hoeft niet Werkloos heid stijgt behoorlijk Motorrijder gewond ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 14 augustus 1986 Nr. 23981 9 ROTTERDAM - Het Brit se vrachtschip Olaf is van morgen, donderdag, rond kwart voor acht de Maas mond binnengekomen. De slepers van Smit Interna tionale brengen het door hen gelichte schip nu naar de achtste petroleumhaven op de Maasvlakte, waar het transport om circa ne gen uur aankomt. Het is volgens de gemeentelijke ha vendienst van Rotterdam onnodig ge bleken extra voorzorgsmaatregelen te treffen voor het binnenslepen van de Olaf met zijn giftige lading. De ge bruikelijke maatregelen, zoals het gesloten houden van enkele vaarwe gen gedurende de binnenkomst, volstaan, aldus de havendienst. Zodra de Olaf in de achtste petro leumhaven ligt, wordt een begin ge maakt met het overslaan van de la ding van het schip, vliegas, in twee andere schepen. Dat de Britse coaster al donderdag morgen is aangekomen en niet don derdagavond, zoals aanvankelijk de raming was, is te danken aan het mooie weer. De sleepboten Smit Lloyd 28 en Smit Lloyd 31 konden het transport een snelheid van ruim acht in plaats van vier kilometer per uur geven. DURBAN - De Zuidafrikaanse pre sident Pieter Botha heeft zijn Afri kaner volgelingen beloofd dat ze niet naast een zwarte buurman hoeven te wonen, zolang hij het voor het zeggen heeft. In een emotionele slotrede voor het congres van de Nasionale Party beloofde hij onder luide bijval dat de wet op de gescheiden woonge bieden voor verschillende rassen, een van de hoekstenen van de apart heid, gehandhaafd blijft. Leden van alle etnische groepen moeten de mogelijkheid hebben om grond en huizen te bezitten, want dat is een hoeksteen in de strijd tegen het communisme, aldus Botha. Maar dat recht zal in gescheiden woonwijken uitgeoefend moeten worden. ,,Ik ver leen de zwarte het recht om land en eigendom te bezitten in zijn eigen ge meenschap, maar ik vraag hetzelfde recht voor mijn volk". De regering heeft een studie aangekondigd naar de omstreden wet op de gescheiden woongebieden, die verhindert dat zwarten uit de overbevolkte zwarte wijken verhuizen naar blanke wij ken. Maar hoewel de uitkomst van die studie kan inhouden dat de wet flexi beler wordt gemaakt, zal ,,deze hoeksteen van ons sociaal bestel ge handhaafd blijven". Zolang ik de leider van dit land ben zal er geen verandering zijn in het principe van deze wet". Minister Louis le Grange van wet en orde kondigde aan dat de noodtoestand voorlopig van kracht blijft, totdat de regering ervan over tuigd is dat de revolutionaire onrust is bedwongen en de toestand in de zwarte wijken weer „normaal" is. Bij twintig bedrijven UTRECHT - De Dienstenbond FNV gaat bij twintig bedrijven in de bank-, verzekerings- en winkelsector de komende twee jaar een technologieproject beginnen. Doel is het in kaart brengen van de ontwikkeling van de automatisering en het vinden van een geschikte „vak- bondsaanpak" waar het gaat om de gevolgen voor de ar beidsomstandigheden. Scholing van kaderleden en be stuurders krijgt een hoofdrol en een belangrijk oogmerk is ook het versterken van de positie van de bond in het bedrijf. De dienstenbond is na de industrie bond de tweede FNV-bond die een ge richt technologieproject op gang zet. Het onderzoek zal volgens hoofd bestuurder L. de Waal onder meer worden gedaan bij bedrijven als Am- ro, ABN, Aegon, V en D en KBB (Bij enkorf, Hema). Het project betekent een intensivering van de aandacht van de bond voor nieuwe technieken, in vervolg op een brochure en - weinig effectieve - pogingen tot afspraken met bedrijven te komen in de vorm van automatiseringscontracten. Trein ,,We springen natuurlijk op een rij dende trein, maar we moeten niet te dramatisch doen over de snelheid waarmee de automatisering gaat. We zijn zekér niet te laat om werkelijk invloed op de ontwikkelingen te krij gen", aldus De Waal. De diensten bond ziet het technologieproject als noodzakelijk om tot een betere belan genbehartiging van leden te komen. „Het gaat erom dat mensen zien dat een bond niet alleen een CAO- machine is, maar een organisatie die belangrijk is voor hun werk en de omstandigheden waarin ze dat doen". Het actieplan Flexibele arbeid dat de bond vorige week aankondigde en de recente minimumlooncontrole zijn andere voorbeelden van de „nieuwe vakbeweging" die in ont wikkeling is. Met het project is een investering gemoeid van ruim vier ton, waarvoor de bond subsidie krijgt van de mi nisteries van sociale zaken en econo mische zaken. De kennisbevordering en het onderzoeksdeel van het pro ject, dat in september stapsgewijs (vier blokken van vijf bedrijven) van start gaat, is uitbesteed aan een ex tern bureau, de Stichting van de Ar beid en Nieuwe Tfechnologie in Am sterdam. Verkleinen verschil bruto- en nettoloon ZIERIKZEE - De tarieven van de loon- en inkomsten belasting- moeten per 1 juli 1987 met een procent omlaag om een begin te maken met het verkleinen van het ver schil tussen bruto- en nettolonen. Dat bepleitte voorzit ter Van Lede van het Verbond van Nederlandse Onderne mingen (VNO) op de maandelijkse persbijeenkomst van zijn verbond. Een dergelijke belastingverlaging kost de schatkist per jaar 600 miljoen gulden. Dat moet volgens het VNO worden opgevangen door bezuinigin gen op de overheidsuitgaven. Overi gens noemde Van Lede dat bedrag erg weinig op de totaliteit van de rijksbe groting. De verkleining van het ver schil tussen bruto- en nettoloon moet volgens de werkgeverscentrale de hoogste voorrang krijgen, omdat het fnuikend is voor de werking van de arbeidsmarkt dat mensen netto nau welijks merken dat .zij er bruto op vooruitgaan. Het kabinet doet veel te weinig om dat probleem aan te pak ken, zo blijkt volgens Van Lede uit de regeringsverklaring. Woorden Het blijft bij woorden, aldus de VNO-voorzitter. Hij noemde de filo sofie van de regeringsverklaring als geheel goed. In haar uitwerking is zij echter te weinig offensief, aldus Van Lede. Van Lede hekelde opnieuw de lastenverzwaring voor burgers en be- ZIERIKZEE - De liefhebbers van Sylvester 'Rambo' Stallone worden zaterdag 16 en zondag 17 augustus op hun wenken bediend in de Zierikzeese Concertzaal. Dan draait de allernieuwste rolprent van Stallone, die als Co bra door het leven gaat. Beide voorstellingen beginnen om 19.00 en 21.30 uur (twee keer per avond dus) en zijn toegankelijk voor belangstellenden; ouder dan zestien jaar. Cobra is een agent, die met zijn me thodes ter bestrijding van de mis daad niet alleen de criminelen de schrik om het hart jaagt, maar ook zijn superieuren. Maandag 18, dinsdag 19 en woens dag 20 augustus draait de Nederland se film Abel met ondermeer Olga Zuiderhoek en Alex van Warmer dam. De drie voorstellingen begin nen om 20.00 uur en zijn voor ieder een toegankelijk. drijven die voor de komende jaren is afgesproken en benadrukte dat de collectieve uitgaven (overheidsuitga ven en die voor sociale zekerheid) om laag moeten. De inkomsten van de staat vallen tegen en dat verhaalt men op de burgers in plaats van op de eigen uitgaven te bezuinigen, aldus de VNO-voorzitter. Als er tegenvallers voor de rijksbe groting ontstaan dan zullen die naar zijn mening moeten worden opgevan gen door extra bezuinigingen en niet door nieuwe lastenverzwaring. Ont staan er meevallers dan moeten die worden gebruikt om de belastingen te verlagen, meent Van Lede. Het VNO wil met kabinet en vak beweging opnieuw gaan praten over de afspraak om de werkloosheid in 1990 met 200.000 tot onder de 500.000 te hebben verminderd, als er meer duidelijkheid is over de werkelijke cijfers over omvang en samenstelling van de werkloosheid. Het aantal werklozen is het best bewaarde ge heim van Nederland. Een ding is ze ker: het is niet 700.000, aldus Van Le de. Hij herhaalde dat de werkgevers zich hebben vastgelegd op een „in spanningsverplichting" om de werk loosheid terug te dringen. Uitgaande van 700.000 werklozen is gesproken over 400.000 langdurig werklozen en een vrije reserve van 300.000. Af gesproken is om van die laatste groep tweederde aan werk te helpen. Wordt uitgegaan van andere cijfers dan zul len we onze inspanningsverplichting FRAN KURT - In de Westduitse deelstaat Hessen is woensdag op de autosnelweg Keulen-Frankfurt de 56- jarige mevrouw Stam uit Woerden door verkeersongeval om het le ven ^men. Haar echtgenoot en zoon zijn Oewond opgenomen in een ziekenhuis, aldus een bevestiging van het ministerie van buitenlandse za ken in Den Haag. DEN HAAG - Het verzekeringscon cern Aegon wil via de uitgifte van twee leningen omstreeks 340 mil joen aan middelen aantrekken. Er wordt een obligatielening van 101 miljoen 240 miljoen) uitgegeven met een looptijd van negen jaar en te gelijkertijd komt er een vijfjarige le ning in euroguldennotes ten bedrage van 100 miljoen, zo heeft het con cern bekendgemaakt. moeten vertalen, aldus Van Lede. Hij omschreef de discussie in de Tweede Kamer over de mogelijkheid per jaar af te spreken hoeveel de werkloos heid terugmoet als „Alice in wonder land" en „een schimmenspel", omdat niemand weet wat de werkelijke wer kloosheidscijfers zijn. ZIERIKZEE - De werkloosheid is in juni met 26.800 gestegen tot 714.000. Bij de mannen bedroeg de stijging 12.300 en bij de vrouwen 14.500, aldus gegevens van het minis terie van sociale zaken en werkgele genheid. Ook als een cói^ectie wordt aange bracht voor seizoeninvloeden steeg de werkloosheid en wel met 3000. Het voor seizoen gecorrigeerde werkloos heidscijfer komt daarmee op 713.000. Deze stijging is vooral toe te schrij ven aan de ontwikkeling bij de vrou wen (4200 meer dan eind juni), met name bij het onderwijzend personeel. Het voor seizoen gecorrigeerde cijfer voor de mannen daalde met 1200. De geregistreerde openstaande vraag naar personeel daalde in juli met 2800 tot 27.100. Gecorrigeerd voor seizoensinvloeden vond een da ling van 1100 plaats. HAAMSTEDE - De motorrijder F. van M. uit Arnhem werd in de late dinsdagavond gewond na een val van zijn voertuig. Voor behandeling werd hij overgebracht naar het Zweeds Ro de Kruisziekenhuis in Zierikzee. Van M. kwam te vallen op de Vroonweg waar hij reed. Op het ongelukkige moment bemerkte hij voetganger L. L. A. J. uit Margraten te laat op, die trachtte een lift te krijgen. Op het moment dat de lifter z'n hand opstak reed Van M. er tegenaan, schrok en kwam te vallen. Vrijdag 15 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.00 uur Schwarzwaldkliniek, Duit se serie. Afl.: Geweld in het geding. Astrid Funkel wordt op weg naar huis door twee jonge mannen over vallen. Ze weigert iedere medewer king bij de ondervraging door de re cherche. 15.15 uur Hersengymnastiek - Een ra dio programma op televisie, spelpro- gramma. Presentatie: Lex Braam horst en Gerard Sonder. 15.45 uur Country Camera, zevendeli ge natuurserie over de West Country. (2). 16.10 uur Mensen zoals jij en ik, serie korte verhalen met Kees Brusse in de hoofdrol. 1. Schilderen in Ierland. 2. Een vriendendienst. 3. De trouwge- tuige. 17.05 Ik zag twee beren, kinderpro gramma. 17.20 uur Ontdek je plekje, serie over de schoonheid van stad en land. Van daag: Zaanse Schans. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Paspesies, Leonie Jansen leest voor uit prentenboeken en praat met kinderen. 18.05 uur The red arrows, een show van het stunt-team yan de Engelse Royal Air Force. 18.10 uur Wind in de wilgen, kinder serie. Afl.: De avondturen van pad. 19.00 uur Bas Boris Bode, Duitse jeugdserie. Deel 9. (herh.). Rutger wordt door de inspecteur nog steeds verdacht van de schilderijendiefstal. 19.25 uur Blokletters, spelprogram- ma. Presentatie: Fred Oster. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Penmarric, Engelse serie.' Deel 8 en 9. Marcus en Hugh Castal- lack laten zich bij het leger inschrij ven en worden naar Frankrijk gezon den. Philip blijft de boerderij runnen maar voelt zich schuldig. 22.15 uur Masada, historische serie. Deel 8. (herh). De weersomstandighe den vallen in het voordeel uit voor Eleazar en de zijnen. De Romeinen worden belaagd door brand. 23.00 uur AVRO's Televizier, met aan dacht voor het internationale terro risme, gepresenteerd door Ria Bre mer. 23.30 uur AVRO'S sportpanaroma. Gepresenteerd door Jos Kuijer. 23.45 uur De Jonge theatermakers, portretten van jonge theatermakers. 00.10 uur Journaal. 00.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 10.00 uur Eucharistieviering vanuit Mechelen in België. 13.00 uur Nieuws voor doven en slech thorenden 17.00 uur Hoor je me? informatieve serie over coma. Afl. 3: Artsen, ver pleegkundigen en zielzorg. 17.30 uur Studio Sport: W.K. Hockey vanuit Amstelveen en W.K. zwem men vanuit Madrid. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur KRO'S Tekenfilmfestival. 19.25 uur De verstekeling, een Ita liaanse jongetje verschuilt zich op een schip naar Amerika. Éénmaal aangekomen, ontfermen een bakker en een pizzeria-eigenaar zich over hem. 19.45 uur KRO's wereldcircus, hoog tepunten uit het 10e circus festival van Monte Carlo. 20.45 uur Kapitein Courageous, Ame rikaanse speelfilm uit 1977. Regie: Harvey Hart. Een rijke verwende 15- jarige jongen valt overboord van een luxe oceaanstomer. Hij wordt opge pikt door een vissersboot waar hij zich leert te gedragen als een man. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Kenmerk special: Sudah, laat maar. Afl. Van toen tot toe komst. 23.28 uur Bericht van de Wilde Gan zen 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.35 uur De kapitein en de pop, tv- film naar een verhaal van D. H. Law rence. Met: Jeremy Irons, Gila von Weitershausen, Jane Lapotaire e.a. Regie: Glaude Whatham. BRT 1 10.00 uur Eucharistievering vanuit de O.L. Vrouw van Hanswijk- parochie te Mechelen. 15.30 uur Eurogalia-stoet te Tielt, re portage van deze stoet met poppen van na-oorlogse prominenten. Pre sentatie: Luc Vandeput. 16.15 uur This is Elvis, Gedramati seerde documentaire uit 1981 van Malcolm Leo en Andr w Solt over het leven van Elvis Presley. Met David Scott, Paul Boensh, Johnny Harra, Laurence Roller e.a. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18,05 uur Plons, kinderprogramma, (herh.). 18.10 uur Prikballon, kinderserie over het maken van voorwerpen, ani matie en een lied. Presentatie: Fran cis Verdoodt, (herh.). 18.25 uur Dol op dansen (Dancing Da- ze), zesdelige Australische serie over de Green Sisters die naar de stad trekken in een appartement bij de ge heimzinnige Stephen Isaacs. Afl.: 2. 19.15 uur Uitzending door derden: Programma van de Groene Omroep. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Gewone mensen, Ameri kaanse speelfilm uit 1980. Met: Do nald Sutherland, Mary Tyler Moore, Judd Hirsch, e.a. Regie: Robert Red- fort. Een gezin komt voor emotionele problemen te staan na de verdrin kingsdood van hun oudste zoon en de daarop volgende mislukte zelfmoord poging van hun jongste zoon. 22.15 uur Filmportret: Hulde aan Bil ly Wilder, verslag van de uitreiking van de onderscheiding „Life achieve ment award" die elk jaar aan een filmpersoonlijkheid wordt uitge reikt. Dit jaar de acteur en regisseur Billy Wilder. Met vele gasten en film fragmenten. Gastheer: Jack Lem- mon. 23.25 uur Journaal en Coda; Eens van Adriaan Roland Holst. BRT 2 Geen uitzending. ZIERIKZEE - Het Teleac- programma voor het na-' jaar '86 omvat elf cursus sen, alsmede een tweede serie radio-programma's Chinees 'Ni Hao', die op 22 september van start gaat. Op 27 augustus en op 1 en 10 september wordt van 18.30 tot 19.00 uur via Ne derland 1 een algemeen voorlichtingsprogramma uitgezonden op televisie. Een compleet cursuspakket bestaat uit een aantal radio- en televisieles- sen, een cursusboek en bij de taal- en muziekcursussen geluidsmateriaal. Het betreft de volgende cursussen: Ca va? (Frans voor beginners), Por favor (Spaans voor beginners), Doel gericht ondernemen (midden- en kleinbedrijf), Personal Computer 1 (herhaling succesvolle cursus). Statis tiek, Biotechnologie (herhaling), Rockschool (voor amateurmusici), Té kenen en schilderen (herhaling), Over kinderboeken (voor ouders met kin deren op de basisschool, maar ook voor onderwijzers en andere opvoe ders), Leermoeilijkheden, bij kinde ren van vijf tot acht jaar (voor leer krachten en ouders) en een cursus Voorlichting over kanker. Ook kustroutes ZIERIKZEE - Door de eindigende schoolvakanties in het noorden, midden en oosten van het land wordt dit weekeinde in Nederland op de wegen een levendig ver keersbeeld verwacht. Die verwachting wordt nog verste vigd door het feit dat het in de ons omringende landen een extra lang weekeinde is. Daar wordt vrijdag Maria Hemelvaart gevierd. Deze prognose hebben ANWB en de politieverkeerscentrale woensdag be kendgemaakt. Op een aantal trajec ten moet in ieder geval met filevor ming en vertraging rekening worden gehouden. Dat zijn de bekende knel punten A12 Ut recht-richting Duitse grens, ter hoogte van Arnhem, de N50 Amhem-Apeldoorn, de A58 Roosenaaal-Vlissingen en de auto snelwegen rond Breda en Eindhoven. Bij mooi weer kunnen ook de wegen van en naar de kust weer druk wor den. In België, Frankrijk en Duitsland is het vrijdag dus een nationale feest dag. In deze landen wordt het ver keersbeeld bepaald door weekeinde- gangers en dagjesmensen. In België moet donderdagmiddag en vrijdag morgen rekening worden gehouden met druk verkeer op de wegen rich ting kust. Dit geldt met name voorde E40 Brussel richting Oostende Zon dagavond wordt in tegengestelde richting drukte verwacht en kunnen ook enige problemen ontstaan op de N4 Arlon richting Namen. File In Frankrijk wordt donderdagmid dag filevorming en vertraging ver wacht op de uitvalswegen van Parijs (A6 richting Lyon en de A13 richting Caen), zaterdagmiddag en -avond op de A7 tussen Valence en Lyon en zon dagavond op de toegangswegen naar Parijs, Bordeaux en Marseille. 83 „Heel slim, heel pienter," prees Jaspers spottend. „Ik ga jou de hele affaire uit de doeken doen, want ik heb geen enkele reden iets voor je te verbergen. Mijn huidige baas is bezig deze bezitting te verkopen. Hij emi greert naar Argentinië en ik ga mee om voor het land te zorgen dat hij daar gekocht heeft. Holland moet ons niet meer. Ik ben blij dat ik nog de kans krijg het de rug toe te keren. Ik heb het gevoel dat mijn leven daar in Argentinië pas begint." „Gefeliciteerd," zei Brink met wei nig enthousiasme in zijn stem. „Dank jc. Wil je een sigaar? En een glas wijn?" Brink voelde zich niet in functie en accepteerde beide. „Laat ik meteen maar van wal ste ken." zei Jaspers. „Je weet dat ik des tijds een grote bewondering had voor Katrien de Groot. Ik weet trouwens dat jij die bewondering tegenwoordig met me deelt." „Inderdaad," antwoordde Brink stijfjes. „Daarmee kan ik jou feliciteren." zei Jaspers. „Maargoed, dit terzijde. Ik kwam in gevangenschap en werd ernstig ziek. Ik dacht niet dat ik het overleven zou. Daar was weinig kans op in die tijd. Ze zagen ons graag cre peren. In die dagen had Schuitema zijn tijd er juist opzitten. Hij had niet lang gekregen. Het meeste van wat hem ten laste werd gelegd had ik voor mijn rekening genomen, omdat ik er zeker van was, dat ik toch de doodstraf zou krijgen. Jij was toen mijn enige ontlastende getuige. Weet je dat? Weet je nog wat je gezegd hebt? Ik weet het precies. Hij was voor ons een goeie chef, heb je ge zegd. Hij liet ons nooit de vuile kar weitjes opknappen; daar had hij zijn geestverwanten voor. Je was in die tijd ook al vrij slim, want het eerste gedeelte van je uitspraak was ont lastend voor mij en met het tweede gedeelte waste je jezelf schoon. Maar goed, ik heb er misschien mijn leven wel aan te danken. Als ik op sterven na dood was. zei ik je woorden wel- cens zo zachtjes voor me heen: Hij was voor ons een goeie chef. Zoals een ander een medaille bekijkt, snap je? Goed, ik was doodziek, toen Schuite ma op het punt stond de gevangenis te verlaten. Ik had nog wat waarde papieren in de kluis van een bank. De sleutel was bij de vrouw van een an dere gevangene. Ik verzocht Schuite ma de aandelen te verkopen en de op brengst aan Katrien de Groot te brengen. Tien procent mocht hij zelf houden voor de moeite. Ik ging niet dood zoals ik verwacht had, maar ik zat mijn tijd uit. Ik was eerst ter dood veroordeeld, kreeg toen 'levenslang, nog later twintig jaar en na precies dertien jaar mocht ik eruit. Ik wilde alles wat achter me lag vergeten en kwam hier in dienst. Mijn baas had ik in de gevangenis leren kennen. Hij was veel eerder vrij dan ik. In al die jaren dat ik hier werk, heb ik nooit meer iets van Schuitema gehoord, tot ik een poosje geleden bezoek kreeg door NEL VAN DER ZEE van Katriens dochter. Ja, daar hoor je van op; ze is bij me geweest om me te vertellen hoe onze vriend Schuitema had huisgehouden. Hij heeft niet al leen het geld van de aandelen voor zichzelf gebruikt, maar hij heeft ook een verhaal verzonnen waarmee hij haar al die jaren heeft gechanteerd. Brink, nu moet je me geloven," zei Jaspers terwijl hij op zijn stoel ging verzitten, „van mijn politieke verle den heb ik geen centje spijt, maar dat met Katrien, dat zit me tot op de dag van vandaag nog dwars. Ik zou er weer de gevangenis voor in willen, als ik dat ongedaan kon maken. Als ik die vent onder mijn handen had ge had. toen dat meisje me vertelde wat er gaande was, dan had ik hem koel bloedig vermoord. Ik zei niet veel op haar verhaal. Ik dacht dat ik haar moeder daarmee de beste dienst be wees. Ik beloofde haa.' alleen, dat ik een einde aan de ellende zou maken. Ik belde Schuitema op en maakte een afspraak met hem. Ik had een plan beraamd waarvan ik met enige zeker heid wist, dat het zou lukken. Oor logsmisdaden, zoals jullie ze noemen, verjaren niet. Schuitema had er nog verschillende op zijn geweten waar van ik alleen wist. Hij zou op mijn beschuldigingen meteen de bak weer indraaien. Als ik hem daarmee dreig de, zou er voor hem aanleiding ge noeg zijn om Katrien met rust te la ten. Nou," zei hij en hier grijnsde hij even. (wordt vervolgd) 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9