Mevo lijkt aanvallend in kracht versterkt: elf doelpunten in eerste twee oefenwedstrijden Bruse Boys krijgt voetballes van op goed spelend Oostkapelle NIEUmBODE Steven Rooks wint in Valkenswaard Guido Bontempi winnaar in Emmen Zierikzee klopt RCS op eigen veld met 2-0 Sloothaak neemt revanche voor optreden in 1985 Uitstekende prestaties Nederlandse dressuur- combinaties SKNWK van start met 2-4 triomf in Stavenisse Levendige strijd tussen Hinault en Lemond in Coors Classic ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 14 augustus 1986 Nr. 23981 5 Mevo-aanvoerder Marco Bij de Vaate in duel met Kapelle-speler Harry Meijer in het door Mevo met 6-5 gewonnen duel. ZIERIKZEE - De Zierikzeese KNVB-vierde klasser Mevo lijkt in aanvallend opzicht meer in zijn mars te hebben dan de voorbije seizoenen het geval was. Dat zou de conclusie kunnen zijn na de eerste twee oefenduels van de ploeg van trainer Peter Goedegebuure. Derde klasser Kapelle leed op sportpark Den Hogen Blok een 6-5 nederlaag en afdelings eerste klasser Kruiningen moest met 5-2 zijn meerdere erkennen in de oranje briga de. Elf Zierikzeese doelpunten derhalve, aan de andere kant geven de zeven tegentreffers evenwel ook te denken. De openingswedstrijd van de oefen campagne leek aanvankelijk op een ongenadig pak slaag uit te draaien. Kapelle ging op volle toeren uit de startblokken en de Mevo-defensie wist zich geen raad met de veelvuldig massaal opkomende formatie van trainer Ben van de Ketterij. Binnen acht minuten passeerde laatste maxi Harry de Waard doelman Eddy van de Klooster. In beide gevallen zag de verdediging er allesbehalve safe uit. Ook na de snelle openingsfase bleven de bezoekers de forcing voeren, maar de dadendrang ebde toch wat weg, zo dat Mevo meer grip kon krijgen op het spel. Beetje bij beetje werd het gebeurën verlegd naar het midden veld en kon ook Mevo enige aanval lende zaken ontwikkelen. Nadat Oli vier Verwest een aardige kans had laten liggen door oog in oog met de Kapelse doelman te zacht in te schie ten, had Geleijn de Massier, die Zie- rikzee verruilde voor Mevo, succes VALKENSWAARD - Steven Rooks is winnaar geworden van de Ronde van Valkenswaard voor profrenners. Voor 15.000 kijkers eindigde de Itali aan Guido Bontempi met een achter stand van vijf seconden als tweede. De Nederlandse sprinter Jean-Paul van Poppel eindigde als derde, Fons van Katwijk als vierde en Peter Ste- venhaagen als vijfde. Martin Kemp, Jos Lammertink en Gerrit Solleveld maakten ook deel uit van de aanvan kelijke vluchtgroep. Theo Smit werd winnaar van de pelotonsprint. EMMEN - Voor 46.000 toeschou wers werd de Italiaanse sprinter Gui do Bontempi winnaar van het prof- criterium in Emmen. De wedstrijd om de Gouden Pijl van Emmen lever de een massasprint op. Theo Smit uit Zwanenburg toonde aan, dat met hem nog steeds terdege rekening moet worden gehouden, wanneer het op sprinten aankomt. De veteraan eindigde als tweede op mi nimaal verschil van de Italiaan, die vijf etappes won in de Giro en drie in de Tour de France. Johan van der Vel de werd derde, Peter Stevenhaagen vierde en Steven Rooks vijfde. Voorafgaand aan de profkoers werd een stratenloop over 9250 meter ge houden. De Europese marathonkam pioen Gerard Nijboer werd winnaar. In de slotfase schudde hij Martti ten Cate van zich af. Nijboer. die zich middels een aantal korte races voor bereidt op de verdediging van zijn Europese titel op de 42,195 kilometer in Stuttgart, won in 26 minuten en 35 seconden. Ten Cate kwam 27 secon den later aan. De volgende drie plaat sen waren voor Belgen, waarna Kim Reijnierse van het Middelburgse Dy namo '70 de zesde plaats incasseerde in 27.24 minuten. via een afstandsschot. Een hoek schop van Mart Koopman werd door de Kapelse doelman boven Olivier Verwest weggebokst, maar de bal be landde in de voeten van De Massier, die in een keer uithaalde. Het leer spatte op de paal uiteen, maar caram boleerde alsnog via de- .rug van Kapelle-verdediger Jan-Pieter van Zweedeh in het doel. Vijf minuten voor het rustsignaal leek de van ZSC overgekomen René Flohil de gelijk maker te gaan aantekenen, maar zijn inzet werd door Joop Polderman met de hand gekeerd, overigens buiten beeld van arbiter Jaap de Bruine. Strafschop Vier minuten na de hervatting was de gelijkmaker een feit. René Flohil werd op de achterlijn door Harry de Waard aangetikt en de bal belandde terecht op de elf meterstip. Aanvoer der Marco Bij de Vaate scoorde be heerst. Van lange duur was de posi tieve stand niet, want nog geen vijf minuten later had Jan-Pieter van Zweeden met een afstandsschot suc ces. Peter de Waard, die in de tweede helft in de spits fungeerde, na in de eerste 45 minuten als middenvelder te hebben gespeeld, zorgde voor de assist. In het laatste half uur domineer den aan beide kanten de aanvalsli- nies, niet in het minst, doordat beide verdedigingen conditioneel aardig te wensen overlieten. Verrassend fris acteerde de Mevo-aanval. Vooral via de twee snelle vleugelspitsen René ZIERIKZEE - De Zierikzeese KNVB-tweede klasser Zierikzee boekt na de magere eerste oefen wedstrijd tegen het Roosendaalsc BSC goede resultaten in oefen wedstrijden. In Oud-Gastel werd het plaatselijke SC Gastel met 0-4 ruim schoots weggespeeld en vervolgens kreeg RCS op het Zierikzeese sport park Den Hogen Blok met 2-0 klop. De twee ploegen leverden onder prima voetbalomstandigheden een snel duel af, dat attractief spel ople verde voor het publiek. Aan Zierikzee-zijde ontbraken Kees Ver- kaart en Rini Verwest nog. De eerste is aan zijn laatste vakantiedagen be zig, Verwest heeft nog last van een moeizaam herstellende knie. Desal niettemin won de thuisploeg de ont moeting vrij eenvoudig. Vooral ver dedigend maakte Zierikzee weer een degelijke indruk. Aanvallend waren er weer wat problemen. De ploeg van trainer Hans van der Wekke had in de eerste helft zelfs een strafschop nodig om aan de leiding te komen. Wim O verweel, die weer voor het eerst deel uitmaakte van de ploeg, schoot het leer beheerst vanaf elf meter binnen. In de tweede helft domineerde Zierikzee voortdurend, maar de ploeg had problemen met de verzilvering van de talloze kansen. Uiteindelijk moest andermaal een middenvelder uitkomst brengen. Martin Quist legde de 2-0 eindstand vast. Flohil en Peter van de Linde stichtte Mevo veel gevaar. Het Kapelse cen traal verdedigingsduo Harry de Waard en Joop Polderman reageerde herhaaldelijk te laconiek, waardoor Mevo nog vier keer kon toeslaan. Oli vier Verwest profiteerde als eerste van de organisatorische wanorde en de lange centrumspits tekende ook 4- 3 aan. Hij kopte een puike pass van René Verwijs fraai in de bovenhoek. Twee doelpunten van Peter van de Linde, na gave soli, maakten het hal ve dozijn vol. Tussendoor hadden aan de andere kant Peter de Waard en Jacco van Zweeden nog succes, waar door de 6-5 korfbalscore op het bord kwam. Ook tegen Kruiningen zag het er in de eerste helft allerminst naar uit, dat Mevo uiteindelijk aan het langste eind zou trekken. Wel kwam de ploeg van trainer Peter Goedegebuure met 1-0 voor uit een treffer van Ramazan Ajaz, maar doelpunten van Ronald Hoek-van Dijke en Erik de Keijzer zorgden voor de 1-2 ruststand. In de tweede helft bleek de conditionele toestand aan Mevo-zijde beter dan aan de kant van Kruiningen. Nog vier keer moest de Kruiningse doel man een gang naar het net maken. Rein de Vries, twee keer Olivier Ver west en Dirk van der Sleen legden de eindstand vast op 5-2. Alles bijeen derhalve een aanvallend ogenschijn lijk gegroeid Mevo, hetgeen perspec tieven biedt voor de competitie. Op dinsdag 26 augustus speelt de oranje equipe voor het eerst om de knikkers, wanneer derde klasser WHS uit Sint- Annaland naar Zierikzee komt voor een duel uit de eerste bekerronde om de districtsbeker. ROTTERDAM - Franke Sloothaak heeft de openingsdag van het CHIO in Rotter /n een spannend slot be zorgd. D- /t Westduitser genaturali seerde Fi et, tartte als laatste in het belangrijkste onderdeel, de eerste kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs van de Rotterdamse Haven. Hij griste de overwinning weg voor de neus van Nelson Pessoa, die zich al zeker waande van succes. De over winning betekende voor Franke Sloothaak een revanche voor zijn on gelukkige optreden van vorig jaar. De Westduitser kwam in 1985 tij dens het internationale concours hip- pique in het Kralingse Bos twee keer ten val. Een ernstige knieblessure noopte hem het toernooi al na twee dagen te verlaten. Kort erna onder ging hij in zijn tweede vaderland een operatie. Sloothaak genoot zichtbaar van het eerherstel. Direct na het ne men van de laatste hindernis ging zijn duim omhoog cn toonde hij zijn dankbaarheid aan zijn paard Farmer. De electronische tijdmeting wees uit, dat hij krap een halve seconde sneller was dan Pessoa. De in het Zeeuws- vlaamse Sluis woonachtige Brazili aan had de zeer kort wendende Impe rial een tijd laten klokken, die niet bereikbaar leek voor de concurrentie. De Nederlandse ruiters presteer den op de openingsdag van het CHIO heel behoorlijk. Drie combinaties haalden de barrage tijdens de kwali ficatiewedstrijd voor de Grote Prijs van de Rotterdamse Haven: Rob Eh- rens met Oscar Drum, Piet Rayma- kers met Jogger en het aanstormende talent Wout-Jan van der Schans met Olympic Treffer. Ehrens bleef in de beslissingsronde als enige Nederlan der foutloos. Zijn tijd, 41,79 sec., was goed voor de vijfde plaats. Rayma- kers en Van der Schans maakten bei den vier fouten met hun respectieve paarden, hetgeen een achtste en een twaalfde plaats opleverde. Will van der Ham werd met Optiebeurs Pytha goras Z derde tijdens de tweede inter nationale rubriek. ROTTERDAM - De Nederlandse dressuurruiters en -amazones zijn op de eerste dag van het CHIO in Rot terdam goed voor de dag gekomen. De Prix Saint Georges bracht maar liefst zes Nederlanders bij de eerste negen, maar tot een herhaling van het Nederlandse succes van het vorig jaar kwam het niet. Toen won de amazone Hélène Aubert de eerste dressuurproef. Monica Theodorescu nam de wisselprijs nu van haar over. Zij won deze prijs ook reeds in 1982 en 1984. De Westduitse amazone be haalde met Ganimedes 1303 punten. De overwinning leverde haar een be drag van 1200 gulden op. Aubert eindigde nu pas op de 25e plaats. Wim Voncken was de beste Nederlandse vertegenwoordiger. Bij eindigde met Scooby Doo op de derde plaats, achter de Oostenrijkse Regina Moldan. Rien van der Schaft met Schubert en Atie Spijker met Dupa- latin werden respectievelijk vierde en vijfde. Noël Dinjens eindigde met Warande's Voltaire als zevende, de combinatie Wilco Bouwmans en Tho mas B nerd achtste en Anky van Grunsven bezette met Prisco de ne gende positie. De wedstrijd om de Prix Saint George betekende de vuurdoop voor de nieuwe dressuurring in het Kra lingse Bos. De nieuw aangebrachte drainage kostte de CHlO-directie 150.000 gulden. De Nederlandse dres- suurploeg, die zondag in Cedar Val ley in Canada vice-wereldkampioen werd, wordt aanstaande zaterdag ge huldigd tijdens het CHIO van Rotter dam. De dressuurploeg kreeg hier voor bij de terugkeer op Schiphol op woensdagmiddag een uitnodiging, die werd aanvaard. P.V. Duiveland te Nieuwerkerk Uitslag wedvlucht vanuit Means d.d. 9 augustus, afstand 310 km. In concours 382 jonge duiven, gelost om 7.45 uur. Aankomst eerste duif 12.24 uur (1120 m) laatste prijsduif 13.01 uur (977 m). Ph. Stekettee 1; J. de Waal 2, 20, 21, 28, 39, 61, 63, 87, 89, 92; L. C. IJzelen- berg 3, 4, 11, 24, 41, 43, 48, 50, 51, 59, 67, 68, 95; A. Hagesteijn 5, 37; Dane- Dooge 6, 22, 25, 79; Comb v.d. Werf 7, 8, 15, 29, 30, 31, 45, 53, 78, 81, 90; Ver hoek v. Dijke 9, 17, 26; Mevrouw Klink 10, 18, 47, 52, 70, 72, 75, 80, 83; A. J. Knop 12, 27, 82,,86, 94; J. Bosman 13, 49; C. J. Krijger 14, 35, 36, 77, 88; H. v.d. Maas 16, 54; C. Bal 19, 55, 93; L. J. de Bruine 23, 32, 44, 57, 74, 85, 91; A. de Jonge 33, 34; L. J. v.d. Wielen 38, 62, 64, 66, 71; H. P. van Noorden 40,-56, 58, 60, 96; J. M. Jumelet 42, 46, 65, 69; Knop-Stouten 73, 84; M. B. Matthijsse 76. OOSTKAPELLE - Na klinkende overwinningen op Colijnsplaatse Boys en Duiveland liep de eerste confron tatie met een sterke opponent voor Bruse Boys uit op een fiks pak slaag. In Oostkapelle kende de gelijknamige formatie geen pardon voor de ploeg van trainer Jan Kostense. Via een 3-0 stand halverwege won Oostkapelle uiteindelijk met 5-0. „We zijn er nog genadig vanaf geko men, omdat Oostkapelle in de tweede helft een beetje gas terug nam", erkende Kostense ruiterlijk. Kostense was een en al lof voor de Walcherse eerste klasser. ,,De eerste tien, vijftien minuten hebben we werkelijk alle hoeken van het veld gezien", constateerde hij. „Oostkapel le maakte duidelijk, dat het wel de gelijk is uitgegroeid tot een topploeg in Zeeland. Het tempo, waarin ge speeld wordt, is veel hoger dan wij kunnen volgen en er wordt veel beter bewogen. Er blijkt dan, dat we tech nisch nog een aardig stuk achterop zijn". De openingsfase leverde Oost kapelle een snelle 2-0 voorsprong op. Steef van de Velde ging in de zesde minuut onder een kopbal van Peter Verburg door en in de twaalfde mi nuut werd gegroepeerd oprukken van Bruse Boys via een counter af gestraft. Rob de Nooijer kon eenvou dig door de defensie wandelen, waar na ook Steef van de Velde het antwoord schuldig moest blijven. In middels moest de toch al niet opti maal samengestelde ploeg van Jan Kostense een aderlating ondergaan. Marco van der Have kreeg in de tien de minuut een tik tegen de knie. Hij huppelde nog wel enkele minuten mee, maar moest toen toch afhaken. Meer grip Na de stormachtige openingsfase van Oostkapelle kreeg Bruse Boys iets meer grip op de thuisploeg. Op tisch kreeg de ontmoeting wat meer de verhoudingen, die een ontmoeting tussen een eerste en een tweede klas ser dient te hebben, maar Bruse Boys slaagde er toch niet in om de Oostka- pelse defensie ernstig te verontrus ten. In de 38e minuut werd de gretig heid, waarmee Bruse Boys acteerde Bruse Boys-centrumspits Jacob van de Berge wordt afgedekt door twee Duiveland-spelers in het door Bruse Boys met 0-8 gewonnen duel. STAVENISSE - De Nieuwerkerkse zaterdag eerste klasser SKNWK is de oefenperiode begonnen met een 2-4 overwinning op Stavenisse. Halver wege leidde de ploeg van trainer Bram Coomans reeds met 1-1. De Nieuwerkerkse formatie kwam reeds vroeg in de redelijk gespeelde wedstrijd aan de leiding door een treffer van Adrie Matthijsse, die een solo attent afrondde. Goed opkomen van Leo Padmos had het tweede doel punt tot gevolg. Hij passte juist op op tijd op Sam Flikweert, die de Thool- se doelman het nakijken gaf. Een ver dedigingsfoutje aan Nieuwerkerkse zijde had de eerste Stavenisser tegen treffer tot gevolg, maar vlak voor het verstrijken van de eerste helft werd de marge van twee doelpunten toch weer hersteld, doordat Jeroen Keste- loo de defensie goed uitspeelde en vervolgens doel trof: 1-3. In de tweede helft leek Stavenisse alsnog een greep naar de winst te gaan doen, toen Tbon Wandel voor de tweede keer werd gepasseerd. Verder lieten de bezoekers het evenwel niet komen. Uiteindelijk stelde SKNWK toch nog orde op zaken door via Adrie Matthijsse voor de vierde keer te sco ren. De talentrijke vleugelspits om zeilde attent de buitenspelval en ging alleen door. Na eerst nog op de Stave nisser doelman te hebben geschoten, had zijn tweede inzet meer succes: 2- 4. Zaterdag 16 augustus speelt SKNWK een uitwedstrijd tegen OFB in Ooltgensplaat. andermaal afgestraft, al was de tref fer dit keer voor het eerst niet een ge volg van een fout in defensief op zicht. Oostkapelle zette een prima aanval op, die door de verdediging sneed. Gerard Schipper maakte zijn faam als doelpuntenmaker waar door Steef van de Velde het nakijken te geven. Na rust ontwikkelde zich een gelijkopgaand duel. „Ofdat Oostkapelle het wat rustiger aan deed, of wij wat beter partij gaven, of het van beide wat was, dat weet ik niet, maar van het grote verschil uit de eerste helft was niet veel meer over. We kregen zelfs wat kansjes, maar we slaagden er niet in om de nul van het scorebord te krijgen, wat juist in de eerste twee wedstrijden zo goed was gelukt", meende Jan Kostense. Zeven minuten voor het laatste fluitsignaal kreeg de ploeg uit Brui- nisse de definitieve genadeslag. Rob de Nooijer had voor de tweede keer succes. Na dat vierde doelpunt knak te er wat in het verzet van de bezoe kers. „Dat was een beetje logisch. Er was verwoed geprobeerd om een of twee tegendoelpunten te scoren, maar toen dat niet lukte was de Oost- kapelse treffer een afknapper. Het vijfde doelpunt in de laatste minuut was een logisch gevolg". Piet Baan zorgde voor de afwikkeling van de uiteindelijke 5-0 eindstand. Van avond - donderdag 14 augustus - speelt Bruse Boys op eigen veld tegen de naar de vierde klas gepromoveer de Goese formatie SSV. Het duel be gint om zeven uur. Bruse Boys krijgt dan de kans om de draad weer op te pakken. Na de 7-0 winst op Co lijnsplaatse Boys en de 8-0 overwin ning bij Duiveland. betekende de 5-0 in Oostkapelle, dat de ploeg weer met beide benen op dè grond staat. Tbgen SSV moet Jan Kostense het overigens doen zonder Marco van der Have, Fred van de Berge en doelman Steef van de Velde RENO - Evenals eerder het geval was in de Tour de France ontspint zich nu ook in de Amerikaanse etap pewedstrijd Coors Classic een boei ende strijd tussen de twee ploeggeno ten Bernard Hinault en Greg Lemond. Nadat Lemond in de tweede etappe in het gezelschap van vier vluchtmaats een bres had geslagen van bijna acht minuten naar het pe loton, had Bernard Hinault in de vierde etappe het antwoord klaar. Met zeven anderen veroverde de Bre ton een voorsprong van ruim negen minuten, waardoor hij Lemond in het algemeen klassement weer pas seerde. In de eigen woonplaats Reno boekte Lemond in de vijfde etappe zege weliswaar een overwinning, maar de etappe eindigde in een mas sasprint en bracht derhalve geen wij zigingen in het algemeen klassement teweeg. Phil Anderson uit de ploeg van Pe ter Post, in Amerika overigens rij dend als gastrenner in een eombina- tieploeg, won de vierde etappe met finish in Squaw Valley. De Australiër maakte deel uit van een kopgroep van acht renners, die al in de plaatse lijke omlopen in Nevada City aan de haal ging. In de sprint versloeg An derson de Noorse tweedejaarsprof Dag Otto Lauritzen, die de lei derstrui van zijn Franse ploegmak- ker Comillet overnam. Theo de Rooy werd achtste. Het peloton had een achterstand van ruim negen minuten. Anderson nam in de startplaats Ne vada City, waar vijf ronden van twaalf kilometer gereden moesten worden, voordat de 130 kilometer lange afdaling met een hoogtever schil van 2600 meter naar Squaw Val ley werd ingezet, het initiatief voor de vroege ontsnapping. Hij kreeg ge zelschap van zijn ploeggenoot Theo de Rooy, de Amerikanen Shapiro en Pierce, de Italianen Argentin en Piva, de Noor Lauritzen en verrassend ge noeg van Bernard Hinault. Dit acht tal stuitte op weinig tegenstand van de hoofdmacht. Pas in de laatste der tig kilometer, toen de voorsprong ge groeid was naar ruim dertien minu ten, sloeg het peloton op hol. In de sprint was Anderson veruit de sterkste. Met meer dan een fietsleng- te versloeg hij Lauritzen. De Italia nen en De Rooy moesten in de slotfa se zelfs lossen door het geweld van de Australiër, die zijn eerste belangrijke zege behaalde in dit seizoen na zijn reumatische klachten. Door de grote voorsprong werd het klassement door elkaar geschud. Lauritzen pakte de leiderstrui, Hinault klom uit het niets naar de vierde plaats. Theo de Rooy werd de beste Nederlander op de dertiende plaats op 4.48 min. van leider Lauritzen. De vijfde etappe was uitermate zwaar vanwege het geaccidenteerde terrein en de warmte. Desondanks was het een levendige wedstrijd. Kort na het vertrek uit Squaw Valley vormde zich een kopgroepje van drie renners: de Fransman Jean-Claude Bagot, de Westduitser Peter Hilse en John Thlen. De Nederlandse amateur was de eerste, die moest lossen. Dat gebeurde in de eerste afdaling van de dag 'de Brockway'. De Canadees Ste ve Bauer zette in de lange afdaling naar Carson City de achtervolging in en achterhaalde de twee overgeble ven koplopers kort voor de doortocht van Virginia City (110 kim). In het pe loton dreven de renners van Peugeot het tempo op, waardoor kort voor de binnenkomst van Reno een algemene hergroepering tot stand kwam. In de massasprint zegevierde Tbur de Fran cewinnaar Lemond. Later op de dag werd in Reno nog een criterium "erreden over 48 kilo meter, dat een tweede etappezegc opleverde voor Davis Phinney. Doug Shapiro kreeg de leiderstrui, door de bonificatie die hij via een tweede en een derde plaats behaalde. Lauritzen staat in tijd precies gelijk, maar het laatste resultaat geeft de doorslag. Adri van der Poel mengde zich in bei de etappes in de massasprint. In het eerste de^l eindigde hij als zesde, 's avonds was de vierde plaats voor hem. Tbun van Vliet werd in het crite rium zesde. In het algemeen klasse ment bezetten Hinault en Lemond de vierde cn zesde plaats op respectieve lijk 39 en 52 seconden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5