JA Spektakulair transport over Schouwen-Duiveland Volgende week begint aanleg ontsluitingsweg Sirjansland Steen-expositie in Bewaerschole Westerschouws half miljoen wordt verdeeld over posten kri, c DE ZIERIKZEESCHE COURANT Diefstal uit (voor)tent Aanrijding fiets-auto wat WDH5T HET WEER. zierikzeeschei nieuwsbodeI dé krant van schouwen - duineland! zierikzeeschei nieuwsbodeI NIEUWSBODE Verkeersweg De aanleg van een verkeersweg over de Stormvloedkering is gestart. De breedte van de weg wordt verdubbeld tot twintig meter door de toevoeging van flappen. (Pag. 3). Fuchsia-liefhebber P W. J. van der Sterren uit Zierikzee heeft in zijn tuin achter een normaal rijtjeshuis een ver zameling van 160 verschillende soorten fuch sia's. (Pag. 4). Oefencampagne De voetbalformaties zijn naarstig bezig met de oefencampagne voor de volgende competitie. Mevo lijkt aanvallend in kracht te zijn versterkt. (Pag. 5). Zagerkweker Van de ambitieuze plannen van zagerkweker Albert Bakker uit Oosterland is vooralsnog niet veel terecht gekomen. Hij kreeg tegenslagen te verwerken. (Pag. 7). DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1986 142ste jaargang Nr. 23981 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Weet gij het geld te gebruiken, zo is het uio knecht; anders is het uw meester. Publilius Syrus Een serie oud-gediensten op de Blokweg. Tweehonderd meter rook en stoom... ZIERIKZEE - Met een 'snelheid' van maximaal vijf tien kilometer in een uur trok woensdag een opzienba rende karavaan door Schouwen-Duiveland: de Engelse deelnemers aan de Stoomdagen in Hellevoetsluis, die op 15, 16 en 17 augustus worden gehouden. De (nu) stijgende benzineprijzen gaan voorbij aan een deze op water rijdende stoomwals, illustratief gefotografeerd bij het tankstation van ALG. Na de passage van de Zeelandbrug vertrok de stoet zonder noemens waardige politiebegeleiding in alle vroegte vanaf de Val, via Zierikzee richting Brouwersdam, onderweg met veel bewonderende blikken van talloze belangstellenden gadegesla gen. Stoomwals De karavaan bestond onder meer uit zes stoomvrachtwagens uit het voorbije stoomtijdperk, en totaal uit RENESSE - Voor een bedrag van ongeveer 600,— aan kleding werd dinsdag gestolen uit een voortent op camping Julianahoeve, ten nadele van E. B. uit Enschede. De kleding (broeken, truien, shirts en schoenen) bevond zich in een tas in de voortent. Zonder verdere sporen achter te la ten verdween de tas. RENESSE - Op de Laone te Renes- se gebeurde dinsdag een aanrijding tussen een wielrijder en een automo bilist. De wielrijder, T. S. uit Duits land, reed een uitrit uit zonder daar bij voldoende uit te kijken. M. L. E. iVf. uit Tilburg was de autobestuur der, die een botsing niet meer kon voorkomen. Batig saldo gemeenterekening 1985 SIRJANSLAND - Volgende week begint aannemersbe drijf firma Wandel uit Nieuwerkerk aan de al lange tijd gewenste ontsluitingsweg voor Sirjansland. Tussen het eerste geluid hierover en het uiteindelijke begin zit zo'n zes jaar en het zal de plaatselijke bevolking dan ook goed doen, dat hun droom nu werkelijkheid wordt. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Tot op heden is het zo, dat het ver keer komende vanaf de rijksweg de Bredeweg opgaat om vervolgens via de Dillingseweg het dorp in te rijden. Eindbestemming van de vrachtwa gens is of het bedrijf van Poot of die van Van Dijke Delft. Hierbij kunnen de zware wagens niet om de kleine straten heen; hetgeen voor de plaatse lijke bevolking overlast betekent. Hierop kwamen niet zozeer klachten, maar in een kleine gemeente als Dui- veland volgen de frustraties'vaak het informele circuit. Voor de gemeenteraad reden te meer om zich in te zetten voor een vervolg pagina 3 Vanaf zaterdag 16 augustus BIJRGH-HAAMSTEDE - Van zaterdag 16 tot en met vrijdag 29 augustus is er in de Bewaerschole te Burgh-Haamstede een expositie uitgestald van mi neralen en gesteenten. De collectie van J. Kristelijn bestaat hoofdzakelijk uit ongeslepen materiaal dat uit vele hoeken van onze aarde is samen gebracht. Een klein gedeelte van de collectie is echter geslepen. Onder deze stenen be vinden zich ook die stenen, die in het bijbelboek Exodus genoemd worden in Exodus 28. vijftien voertuigen met vijftig sto kers/machinisten die d? Hellevoetse dagen gaan opluisteren. Als wellicht bekend is de rit Vlissingen- Hellevoetsluis een vervolg op de tocht die de Engelsman Brian Smith in 1983 ondernam met hetzelfde doel: de stoomdagen. Hij deed het met zijn stoomwals. Een jaar later reed een collega mee en weer een jaar later kwam een nog groter aantal Engelse stoomfanaten mee. De Olau-line werkte dit jaar mee om de stoet van Engeland naar Vlissingen te brengen. Na Vlissingen was Middelburg de eerste halteplaats. Via Kamperland en Wissenkerke werd de Zeelandbrug 'genomen' waarna bij De Val werd overnacht. Brandstof In de langzaam maar zeker voort schrijdende karavaan reed ook een brandweerwagen met 'brandstof' mee: om de rit te kunnen voltooien was 37.500 liter water nodig. Ook een vrachtwagen met 15.000 kg kolen be hoorde tot de 200 meter lange, kleur rijke, voorzien van rook- en stoom wolken opzienbarende optocht, die volgende week in omgekeerde vol gorde over de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden zal trekken. De onbewerkte stenen hoofdzakelijk uit kristallen -bestaan die teza men met dC'geslepen exemplaren een rijke schakering van vormen en kleu ren te zien geven. De één met spms zuivere kristalvlakken, de ander met een diepe gloed of heldere kleur. Het ruwe materiaal is veelal erg onaan zienlijk, maar wanneer het door de handen van de slijper is gegaan lijkt het wel of er een wonder is gebeurd. Want na het slijpen en polijsten ko men pas de kleuren en glas te voor schijn die dikwijls betoverend mooi zijn. Ze hebben dan ook de naam edel- en halfedelstenen gekregen. Legio De kristalvorm der kristallen is le gio en het is een moeilijke zaak om aan de vorm der kristallen die men veelal met een mikroscoop moet be kijken de naam van het gesteente te bepalen. In de collectie bevindt zich ook een groep fluoriserende of licht gegeven stenen, waaraan soms door bepaalde volkeren verborgen krach ten worden toegedacht. De openingstijden zijn van 13.30- 16.30 uur, behalve zondags. Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Matige wind Vanavond kleine kans op een bui. Morgen wolkenvelden maar ook zon nige perioden. Later op de dag toene mende bewolking. De wind is matig uit zuidwest. De temperatuur is om streeks 21 graden. Minimumtempera tuur komende nacht 14 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 18 aug.: Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 50% Min .temp.: 13 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: west 5 Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: west 4 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: J.1 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 15 aug. Zon op 06.22, onder 21.04 Maan op 18.45, onder 00.24 Volle Maan: 19 augustus (20.54) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een storingsgebied trekt vannacht en morgen over het land en brengt hier en daar een regen- of on weersbui. Dit storingsgebied behoort bij een diepe depressie ten westen van Ier land. Het lagedrukgebied trekt lang zaam via Schotland naar de Noorde lijke Noordzee. Ook de komende dagen zal deze de pressie zijn invloed uitoefenen op het weer in ons land. Morgen draait de wind naar het zuidwesten, waardoor koelere lucht ons land binnen stroomt. De temperatuur in de mid dag wordt dan niet hoger dan circa 20 graden. Raadslid J. van den Berge (RU) heeft nog twijfels over het feit, of er 60.000 gulden moet worden uitgetrokken voor een verplaatsbaar podium. BURGH-HAAMSTEDE - De Westerschouwse gemeen terekening- over 1985 sluit met een batig saldo van 520.770,26 gulden en dat is voor het college reden geweest om een deel hiervan te willen besteden aan verschillende projecten in de gemeente. Hierdoor kan de gemeente ver schillende zaken op het verlanglijstje invullen. De gemeenteraad buigt zich hier maandag 18 augustus om 19.30 uur over tijdens haar vergadering. Eerder al - in de commissie financiën - sprak burgemeester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer van een zeker beleid van de gemeente. „We hebben eerst de ge meenterekening willen afwachten, alvorens extra geld te besteden. Nu blijkt, dat er een bedrag is, kunnen we het uitgeven", aldus de eerste bur ger. Reddingspost Het college wil 35.000 gulden opzij leggen voor de vernieuwing van de strandreddingspost aan de Jan van Renesseweg. Hiervoor is in totaal 70.000 gulden nodig. Als blijkt, dat de gemeenterekening over 1986 vol doende ruimte heeft dan kan meteen de benodigde 35.000 gulden worden aangetrokken. Is dit niet het geval, dan wil het college uit de rekeningen over '86 en '87 twee keer het bedrag van 17.500 gulden trekken. In het werkgelegenheidsfonds kan nu 150.000 gulden gestort worden. Die pot werd eerder aangesproken toen er geld nodig was voor de tcrug- plocgrcgeling (50.000 gulden) en het sociaal noodfonds (100.000 gulden). Ook de reserve voor het baggeren van de haven (meerjarenraming 1988) kan met een bedrag van 50.000 gul den hersteld worden. Voor de deklagen van duinovergan gen wordt een bedrag van 50.000 gul den getrokken uit het batig saldo. Een dubbel bedrag lijkt nodig voor de reconstructie van het kruispunt Bernhardstraat-Julianastraat. Een bedrag van 50.000 gulden lijkt nu aanwezig, zodat ook uit de gemeente- rekening over 1986 - indien mogelijk - nog een gelijke som wordt gehaald. Voor de aanvulling van de kosten voor bestemmingsplannen ten bate van de Dammenweg wil het college 30.000 gulden opzij leggen. Microfoons Meubilair en draadloze microfoons voor het gemeentehuis gaan de ge meente 75.000 gulden kosten en kun nen nu uit het batig saldo worden ge haald. En dan is er nog een wens van de verschillende verenigingen, die werkelijkheid lijkt te worden; po diumelementen ten bate van de uit voeringen ter waarde van 60.000 gul den. Hiermee kunnen de rechte podia in bijvoorbeeld de dorpshuizen en de vlakke vloer in de kerken schuin lo pen door het verplaatsbare podium. Alleen de RU-fractie heeft bij monde van J. van den Berge een slag om de arm gehouden, omdat zij eerder te kennen gaf geen geld voor dorpshui zen meer te willen uitgeven. Ook de dorpshuizen kunnen van het podium gebruik maken. Dc nog resterende 20.770, 26 gulden wordt toegevoegd aan het restant van de saldi-rcscrvc. Een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode is altijd raak. Daar kunt u zeker van zijn. Jaarabonnement voor de prijs van 10 maanden! Gratis pentekening van Zierikzee! Schitterende pentekening op posterformaat 50 x 6S cm Voor geen 152,50 maar slechts 127.10 blijft u een jaar lang uitstekend op de hoogte van uitgebreid regionaal nieuws De Zierikzeesche Nieuwsbode, 142 jaar geleden voor het eerst ver schenen. is uniek in Nederland. Dat mogen we best stellen! Nü, in 1986 is de Zierikzeesche Nieuwsbode helemaal van deze tijd Modern en objectief met nieuws waar uw interesse naar uitgaat Veelzijdig door de vele extra bijlagen, zoals. Mode- en autobijlagen Sport- en expo bijlagen enz Veelzijdig ook door de vele vaste rubrieken, we noemen even: midden in de middenstand, puzzelrubriek. ons feuilleton Nou ja. teveel om op te noemen U moet 'm gewoon zelf lezen! BEL NÜ VOOR EEN ABONNEMENT 01110-6551. Naam Adres Ik neem een jaarabonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode' IK BETAAL DUS GEEN 152.50 MAAR SLECHTS 127.10 ANTWOORDNUMMER 12 4300 VB ZIERIKZEE (postzegel is met nodig)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1