André Goedegebure winnaar enkelspel in Numansdorp Wereldtop komt naar jaarlijkse concours hippique in Rotterdam Zomeravondbridge nog steeds goed in trek NIEUWSBODE t i HANDIG ZIJN EN 'T KOPPIE ERBIJ KAN OOK VANUIT EEN ROLSTOEL •*-i^SSsbd Greg Lemond sluipt met ontsnapping mee in Coors Classic De Kneet snel achter de motor Delta Sport organiseert halve marathon op loodzwaar parkoers Burgh Rinus Michels vraagt steun technisch plan pupillenvoetbal ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Di„sdag 12 augustus 1986 Nr. 23980 BURGH-HAAMSTEDE - De zomeravond-drives blijven nog steeds voor treffelijk in trek. De organiserende Bridgekring '68 mocht dit keer 33 paren inschrijven voor een drive in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. Er werd weer uitstekend gescoord. In elk van de drie groepen kwam de winnaar boven een percentage van zestig procent. In de derde groep haalden zelfs drie paren deze score. In de blauwe groep ging de over winning afgetekend naar de dames Carbo en Froon. Zij kwamen tot een score van 64,58%, waarmee zij ruim negen procent voorbleven op de heren Ribbens en Schot. De echtparen Mes, Evenwel, Kleijburg en Elenbaas de den nauwelijks voor elkaar onder. De totaaluitslag ziet er als volgt uit: 1. dames Carbo-Froon 64,58%; 2. hrn Ribbens-Schot 55,42%; 3. ep Mes 52,50%; 4. ep Evenwel 52,08%; 5. ep Kleijburg 52,08%; 6. ep. Elenbaas 50]42%; 7. ds Van Haaften/Kerkhof 48,759.8. ep Willebrands-Bakker 48,33%; 9. hrn De Vries/'t Hart 46,67%; 10. ep Gillet 45,62%; 11. ep Van Geel 42,08%; 12. ep Scherjon 41,67%. In de rode groep waren de verschil len in de top van het klassement aan zienlijk kleiner. Het echtpaar Besa- musca kwam als beste uit de bus met een score van 60,609ó. De heren Blonk en Mes hoefden slechts een procent toe te geven en ook de dames Goed volk en Van Zanten bleven dicht in de buurt met een score van 58,93%. De totaaluitslag ziet er in de rode groep als volgt uit: 1. ep Besamusca 60,60%; 2. hrn Blonk/Mes 59,68%; 3. ds Goedvolk/Van Zanten 58,93%; 4. ds Fokker/Roskott 56,42%; 5. ds Kik kert/Van Vliet 54,85%; 6. ds Ko- toun/Plaating 52,24%; 7. ep Van Driel 49,53%; 8. ep Akerboom 47,02%; 9. ds Van Oeveren/Tennekes 44,40%; 10. ds Alsema/Vos 35,73%; 11. ds Calla- foon/Van Dijk 30,72%. In de gele groep ontliepen de drie beste paren elkaar nauwelijks iets. Het echtpaar Kloet werd uiteindelijk met een score van 63,54% winnaar voor het echtpaar Kortooms, dat tot 62,50% kwam, terwijl het echtpaar Van Lint 61,46% realiseerde. De totaaluitslag was de volgende: 1. ep Kloet 63,54%; 2. ep Kortooms 62,50%; 3. ep Van Lint 61,46%; 4. ep Van de Meiracker 54,69%; 5. ds Hen- driksen/Van de Zande 48,44%; 6. ds Gakeer/Koole 46,35%; 7. ds Van Gees- bergen/Weber 44,79%; 8. ds Dekker 42,71%; 9. ds Henderson/Van Winger den 40,10%; 10. hrn PietersAVan Dijk 35,42%. AVO-NEDERLAND bemiddelt bij en zoekt werk voor mensen meteen handicap. Reeds60jaar. AVO- Nederland maakt nog meer mogelijk, o.a. opleidingen, vorming, recreatie, aanpassingen. Opdat b.v. teveel vrije tijd toch positief gebruikt wordt. AVO-Nederland helpt waar wettelijke voorzieningen écht te kort schieten. Voor iedere gehandicapte! antwoordnr. 201I- t_ 3800 VB Amersfoort. "ffK Tel. 033-63 52 14 beschermvrouwe giro 625.000 HM de Koningin Vraag inlichtingen STEUN ONS WERK SACRAMENTO - Greg Lemond heeft zich in de tweede etappe van de Coors Classic, de grote Amerikaanse etappewedstrijd, in een ideale uit gangspositie gemanoeuvreerd om ook op eigen bodem zijn slag te slaan. Lemond maakte in Sacramen to deel uit van een groep van vijf vluchters, die bijna acht minuten voorsprong had. In de laatste kilo meters ging de Fransman Bruno Cor- nillet nog alleen weg. Hij veroverde voldoende voorsprong om de lei derstrui van Teun van Vliet over tev nemen. Op de streep had Cornillet twintig seconden voorsprong op Greg Le mond, die als tweede eindigde. De winnaar incasseerde bovendien der tig seconden bonificatie. In de vlucht - groep vonden verder de Mexicaan Raul Alcala, de Rus Janoes Kuum en Lemonds ploeggenoot Andrew Hampsten een plaats. Zij nemen in het algemeen klassement ook de eer ste vijf plaatsen in. De Amerikaan Roy Knickman heeft als zesde 7.42 minuten achterstand op leider Cor nillet. In de omgeving van Sacramento werd in de avonduren nog een criteri um over 56 kilometer verreden. Tegen het einde van de wedstrijd ontsnapte Aleksafjidr Zinoviejev. Hij kreeg Pe- lier, McCormack, Phinney, Eriksen en Bauer mee. In de laatste ronde be wees Phinney opnieuw zijn sprint kwaliteiten. Hij was een fractie eer der over de streep dan Steve Bauer. Maarten Ducrot werd de beste Neder lander op een vijfde plaats. John Ta len kwam als negende over de meet. In het algemeen klassement kwamen in de derde etappe nauwelijks veran deringen. ZIERIKZEE - De profs blijven ac tief. Maandagavond werden twee profkoersen afgewerkt. In Oostvoor- ne was Gerrie Knetemann voor 20.000 toeschouwers de beste voor Jelle Nijdam en Bert Oosterbosch. Johan van der Velde kwam als vierde over de meet als laatste van de kop groep. Peter Stevenhaagen won de sprint van de achtervolgers op 25 se conden. Cees Priem werd zevende. In Hélden-Panningen werd Adri van Houwelingen wipnaar, Hij klop te in de sprint zijn medevluchter we reldkampioen Joop Zoetemelk, zon dag nog winnaar in 's-Heerenhoek. Nationaal kampioen Jos Lammer- tink bezette op zes seconden de derde plaats en Ad Wijnands werd vierde. In de slotronden ontvluchtte een groepje van zes renners het peloton. GRONINGEN - De rijkspolitie Groningen reageert voortaan niet meer op een alarmmelding van een installatie die binnen een half jaar al meer dan tweemaal loos alarm heeft gegeven. BURGH-HAAMSTEDE - De Zie- rikzeese atletiekvereniging Delta Sport organiseert donderdag 14 augustus op het loodzware parkoers in Burgh-Haamstede een halve mara thon ter afsluiting van de serie trim- lopen, die ook dit jaar weer werd af gewerkt. Delta Sport organiseert deze trimlopen en de halve marathon in samenwerking met de plaatselijke Evementencommissie. De laatst gehouden trimloop over 9,9 kilometer over de mooie wallen van Burgh-Haamstede werd van start geschoten door supertippelaarster Mies Klaver. In totaal vertrokken dit keer 120 lopers en loopsters. Winnaar werd dit keer weer Delta Sport-atleet Simon Blom, die voor de afstand 35,35 minuten nodig had, waarmee hij bijna anderhalve minuut verwij derd bleef van de bestgerealiseerde tijd van dit seizoen. Rob Boer van AVR Rotterdam realiseerde tijdens de derde loop een tijd van 34,07 minu ten. Blom kwam een loop eerder uit op 34,14 minuten, waarmee hij in het totaalklassement de tweede plaats bezet. Dit keer werd Blom op dertien se conden achterstand gevolgd door Cor Chabot, terwijl Delta Sporter Rini van Dijke als derde over de meet kwam na 36,01 minuten. De vierde plaats was voor John Wong in 36,24 minuten en Peter van Oudenaarden werd in 36,26 minuten vijfde. Eddy Smit eindigde als zesde in 36,49 mi nuten en de Utrechtse lopende foto graaf Jaap Bruins werd zevende en eerste veteraan in 36,59 minuten. Herman Padmos van Delta Sport volgde in 37.12 minuten als achtste en Dick van Dijke en Johan Jumelet completeerden de eerste tien. Donderdag 14 augustus gaat de wc kelijkse trimloop van start om half acht, gevolgd door de wedstrijd over een halve marathon, oftewel ruim 21 kilometer. Start en finish zijn traditi oneel op de Ring in Burgh- Haamstede. Iedere deelnemer krijgt na afloop een herinnering. worden, hetgeen een buitengewoon spannend wedstrijdverloop tot ge volg heeft. Shownummers Elke dag worden de springwedstrij- den op het hoofdterrein afgewisseld met andere onderdelen, verrassende shownummers en demonstraties. Ook brengen Hongaarse paardenher- ders dagelijks een wervelende show met ondermeer een Hongaarse post koets met tien paarden. Op woensdag zijn traditioneel de tuigpaarden Fries Ras te zien, don derdag is er een show van klassieke aanspanningen, vrijdag worden Hackney-rubrieken verreden en zon dag geeft de meute van de Veluwe Hunt weer een leuke demonstratie met de jachtpaarden. Op zaterdag middag brengt het CHIO een unieke show met zeven prachtige 'mail- coaches', grote koetsen waarmee vroeger reizigers werden vervoerd. Deze koetsen, getrokken door vier spannen, verzamelen om twaalf uur in het Kralingse Bos achter de CHIO- terreinen, voor een uitgebreide keu ring. Daarna maken zij een rondrit door Kralingen. Omstreeks vier uur worden zij verwacht op het CHIO- hoofdterrein. Tijdens het CHIO is dit jaar weer ruimte geboden aan de competitie voor vier- en vijfjarige springpaar den. De wedstrijden zullen worden verreden op woensdag 13 augustus en beginnen al om half negen 's mor gens. Tbtaal zullen 25 jonge paarden in de springpiste verschijnen om zich onder hun ruiter van hun beste kant te laten zien. De ervaring heeft ge leerd, dat er belangstelling voor deze competitie bestaat, zeker van de kant van de buitenlandse springruiters, die altijd hun ogen goed de kost ge ven of er niet ergens een veelbelovend springpaard wordt gepresenteerd, dat een waardevolle aanvulling van hun stal zou kunnen betekenen. De competitie voor deze jonge paarden is opgezet door de Nederlandse Hippi sche Sportbond, de overkoepelende paardenorganisatie in ons land. en het Warmbloed Paarden Stamboek in ons land, dat zich bezighoudt met de fokkerij van sportpaarden, die in middels tot ver over de grenzen - met name in de springsport - prestaties hebben geleverd. Het doel van de competitie is het selecteren en pre senteren van talentvolle paarden ter promotie van het Nederlandse paard. Trofee-wedstrijd Emile Hendrix uit het Limburgse Baarlo heeft na twee wedstrijden de leiding genomen in het klassement om de NHS Dunhill Trophy. Nadat hij in Eindhoven als eerste was geëin digd met Optiebeurs Een, behaalde hij in Nunspeet een tweede plaats achter de talentrijke Wout-Jan van de Schans met Olympic Treffer. Tijdens het Rotterdamse CHIO wordt de derde wedstrijd in de serie afgewerkt, in combinatie met een in ternationale rubriek. Titelverdedi ger Piet Raymakers is dit jaar min der fortuinlijk dan in voorgaande jaren. In Eindhoven kon hij wegens verplichtingen elders niet starten en in Nunspeet had hij een volkomen off-day. Raymakers won de trofee reeds drie keer. Dankzij de eerste en tweede plaats heeft Emile Hendrix zich nu stevig op kop genesteld. Hij wordt gevolgd door Jan Tops, die ech ter reeds dertien punten achterstand heeft opgelopen. Na Rotterdam zijn er nog drie wedstrijden te gaan in Groningen, Utrecht en Amsterdam, waar tijdens Jumping Amsterdam de finale traditioneel plaats vindt op zaterdagavond voor de puissance. ZEIST - Bondsmanager Rinus Mi chels heeft de steun gevraagd van de toptrainers uit het betaalde voetbal bij de nieuwe technische opzet van het pupillenvoetbal. De technische leiders van de 37 BVO's zullen bij de afdelingen moeten aandringen op een aanpak van de jeugd (van zes tot twaalf jaar), waarin beleving en spel in wedstrijdvormen de tijd van het ondertussen onmogelijk geworden straatvoetbal moet doen herleven. In de ogen van de technische leider van de KNVB is er te weinig tijd, ruimte en kader om de jeugd via oefe ningen de techniek bij te brengen. Dat zal in de spelvormen tegen elkaar moeten gebeuren. ,,Als het ergens om gaat, geeft de jeugd alles", aldus Mi chels, die zijn ervaringen voor het rapportJeugd voetbal, het moet echt anders" opgedaan heeft in de vele voetbalkampen van de laatste jaren. De kampen van de afdelingen vor men een ander speerpunt in de acties om het verval in het jeugdvoetbal te gen te gaan. Ook moet er naar alter natieve accommodaties worden ge zocht voor de maanden, dat er niet op de grasvelden kan worden gespeeld. Parkeerterreinen, fabrieks-, sport- en veilinghallen, kloostertuinen, ver harde handbal- en tennisvelden wer den maandag genoemd als mogelijke locaties om de pupillen van de KNVB in ieder geval veel en vaak aan de bal te laten komen in de toekomst. Tika Peeman werd in Numansdorp winnares van het enkelspel in NUMANSDORP - TV Duiveland- speler André Goedegebure heeft het tennistoernooi van Numansdorp op zijn naam geschreven. Hij won in de fi nale van het C2-toernooi in drie sets van Gerard Hoogsteen. In dezelfde ca tegorie werd Tika Peeman winnares door in de eindstrijd de meerdere te blijven over Gerrie Schol. De Nieuwer- kerkse broers André en Hans-Jan Goe degebure bereikten de finale in het dubbelspel en wonnen daarin in drie sets van De Jager en Braber. Hoogsteen werd in Numansdorp als eerste ge plaatst in het schema van 64. Leo Kaptein werd als tweede finalist getipt, maar hij kreeg reeds in de eer ste de beste partij klop van Henk van de Laan. Op zijn beurt moest Van de Laan vervolgens zijn meerde re erkennen in Dik de Pee, die eerder in het seizoen winnend uit het Mosseltoemooi en het Dikke Toren- toernooi stapte. De Pee klopte hierna ook nog Walet, maar stuitte toen op André Goedegebure, die-hem geen schijn van kans bood. Met 6-0, 6-1 stevende de Nieuwerkerker door naar de finale. Eerdér schakelde Goedegebure Leen Zwanenburg, Jos Koppenaal en Lou Almekinders uit. In de finale tegen Hoogsteen verloor Goedegebure de eerste set met 3-6, maar drukte vervolgens toch nog redelijk door naar de toernooizege via 6-3, 6-2 setoverwinningen. Een week eerder werd André Goedegebure ook al winnaar van de C2-categorie. het toernooi van ,TC Menheerse na winst op Peter Breedijk. In het Cl-toernooi won Frans Majoor het enkelspel en samen met Groenhof trok hij ook aan het langste eind in het dubbelspel. In het dubbelspel in de C2- categorie bereikten de broeit Goedegebure verras send de finale. Vooraf werd daarmee in ieder geval geen rekening gehouden. In het schema van 32 dub bels kregen zij geen beschermde positie. Na gemak kelijke overwinningen op Koppenaal/Veldhuis en Boeve/Cardinaal stuitten zij op de eerste serieuze, problemen tegen Kaptein/Kaptein. De eerste set ging met 6-2 verloren, waarna zij met .6-2, 6-1 aan het langste eind trokken. Koppenaal en Meerdink kre gen in de halve finale totaal geen kans, waarna De Jager en Braber de volgende en laatste opponenten werden. De Nieuwerkerkse broers wonnen de eerste set met 6-4, maar moesten de volgende aan hun tegen standers laten. De derde en beslissende set werd evenwel weer overtuigend gewonnen: 6-2. Het dames enkelspel in de C2-categorie leverde een puike zege op voor Tika Peeman, op de Schpuwen- Duivelandse banen al lang geen onbekende meer na haar diverse overwinningen in eilandelijke toernooi en. Peeman was in Numansdorp ook getipt als win nares, gezien haar eerste plaatsing. In de finale tegen Gerrie Schol verloor zij de eerste set met 3-6, maar vervolgens maakte zij haar tegenstandster kansloos in: 6-0, 6-3. In de Cl-categorie boekte Liesbeth Voeten prima overwinningen. Wat haar tijdens het Mossel- toernooi niet lukte, dat lukte nu wel. In het enkelspel ontmoette de speelster van De Bongerd Barbara Hey, die als toemooiwinnares was getipt. Liesbeth Voeten won zeer overtuigend" met 6-0, 6-2. Met Piet Noorder- meer werd Liesbeth Voeten ook winnares in het ge- mengddubbelspel door in drie sets te winnen van Hey/Hartman. Het dames enkelspel in de D- categorie leverde een overwinning op voor Jacqueli ne Tuk. ROTTERDAM - Het 39e CHIO Rotterdam wordt in het Kralingse Bos gehouden van woensdag 13 tot en met zon dag 17 augustus. Talrijke inschrijvingen van ruiters uit de hele wereld beloven ook dit jaar weer een sterk deel nemersveld. Alleen al voor de spring- en dressuurwed- strijden worden in het Kralingse Bos meer dan tweehon derd paarden verwacht. Voor de springwedstrijden ko men meer ruiters dan ooit uit vijftien verschillende lan den. Elf landen nemen deel aan de landenwedstrijd: de Verenigde Staten, Brazilië, Engeland, België, Frankrijk, Zwitserland, West-Duitsland, Zweden, Oostenrijk, Spanje en Nederland. Daarnaast nemen individuele rui ters deel uit Australië, Canada en Italië. Voor de dressuurwedstrijden zijn deelnemers ingeschreven uit elf lan den. De landenwedstrijd springen be looft dit jaar extra aantrekkelijk te voorden, omdat de landenteams in de tweede manche zullen starten in de omgekeerde volgorde van behaald re sultaat: het slechtste team uit de eer ste manche als eerste, het beste als laatste. Het belangrijkste individue le springconcours van het CHIO gaat om de Grote Prijs van de Rotterdam se Haven. Voor dit onderdeel is prij zengeld beschikbaar van 64.000.-, waarvan 21.000.- voor de winnaar. Het totale prijzengeld van het CHIO bedraagt ongeveer 300.000.-. Als der de hoogtepunt is er dit jaar weer een puissancewedstrijd, waarbij in ver schillende manches over steeds hoge re hindernissen gesprongen moet Wout Jan van der Schans is met zijn paard Olympic Treffer een uan de Nederlandse deelnemers tijdens het jaarlijkse CHIO in Rotterdam, dat wordt afgewerkt in het Kralingse Bos.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 7