Zo trots als een pauw... Peter van Vossen scoort drie keer voor Zierikzee in oefenduel bij SC Gastel: 0-4 1 DFS lijdt 2-1 nederlaag- bij Flakkee Brouwershaven verliest eerste oefenduel: 2-3 'Poeske' Scherens in Leuven overleden 1 Henri Rovers wint in Oud-Vossemeer Teun van Vliet leider in Coors Classic Joop Zoetemelk winnaar in 's-Heerenhoek Wim van Kooten boordevol ijver in 's-Heerenhoek 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 11 augustus 1986 Nr. 23979 7 Peter van Vossen scoorde voor Zierikzee drie keer in het duel tegen SC Gastel. De ploeg van trainer Hans van der Wekke. OUD-GASTEL - KNVB-tweede klasser Zierikzee boekte in het tweede oefenduel in de aanloop naar de nieuwe competitie, die op zondag 31 augustus van start gaat, een 0-4 overwinning bij derde klasser SC Gastel. Halverwege leidde de ploeg van trainer Hans van der Wekke met 0-1 via een treffer van Ronald van Oeveren op aangeven van Peter van Vossen. In de tweede helft produ ceerde Van Vossen een loepzuivere hattrick, waarmee de ruime zege een feit werd. Vlak voor de vierde Zierikzee- se treffer werd Patrick de Broekert uit het veld gestuurd, waardoor Zierikzee het laatste kwartier met tien man MIDDELHARN1S - KNVB-vierde klasser DFS heeft ook het tweede oe fenduel verloren. In Middelharnis was het plaatselijke VV Flakkee inet 2-1 te sterk. Halverwege keek de ploeg van trainer Jaap van Huizen reeds tegen een 2-0 achterstand aan. De Burgh-Haamsteedse formatie kwam in Middelharnis nog gehaven- der aan het vertrek dan een week eer der het geval was geweest in tiet met 2-3 verloren duel tegen Veere. Naast de spelers, die toen reeds verstek lie ten gaan waren nu ook Martin Koo- man en Peter Fooy er niet. Binnen twintig minuten had FlaWkee twee keer geprofiteerd van persoonlijke fouten in de DFS-defensie. In de tien de minuut werd Eric Schot voor het eerst gepasseerd en tien minuten la ter was het opnieuw raak. DFS creëerde wel kansen, maar slaagde er niet in om te scoren. In de tweede helft domineerde de Burgh-Haamsteedse ploeg doorlo pend. Doelman Schot kreeg in de hele periode van drie kwartier slechts een bal te verwerken. Na een kwartier produceerde middenvelder Edwin Kriens de aansluitingstreffer, maar wat de ploeg ook verder probeerde, gescoord werd er niet meer. ,,De groep is erg enthousiast. Dat biedt perspectieven. In de breedte zijn we wel wat versterkt, heb ik de indruk", meende Van Huizen. ,,De komende week gaan enkele spelers de training hervatten, waardoor we snel een dui delijker beeld krijgen hoe de zaken er voor staan". DFS oefent aanstaan de zaterdag 16 augustus op eigen veld tegen het Ouddorpse WFB. Het duel begint om twee uur. BROUWERSHAVEN - Kruiningen is er in geslaagd om bij afdelings tweede klasser Brouwershaven een 2- 3 overwinning weg te halen. De thuisploeg kreeg aanzienlijk meer mogelijkheden om te scoren, maar Kruiningen benutte drie van de in aantal mindere kansen, hetgeen uit eindelijk de doorslag gaf. Halverwege prijkte er nog een 1-1 gelijke stand op het scorebord. Brou wershaven opende de score, toen Joop Krips in het strafschopgebied werd gevloerd en Sjaak van de Weele vanaf elf meter mocht aanleggen. Kruinin gen kon toch nog met een positieve stand gaan rusten, omdat Ronald Hoek-van Dijke doelpuntte. In de tweede helft viel de kansen verhouding andermaal in het voor deel van Brouwershaven uit, maar Kruiningen' benutte de kansen aan- zenlijk beter. Erik de Keijzer zorgde voor 1-2 en Robin Arends passeerde doelman Ronald Lievense voor de derde keer. Enkele minuten voor tijd had Arjan Visser toch nog een keer succes voor de thuisploeg, maar ver der dan 2-3 kwam de ploeg van trai ner Kees Kommer niet meer. P.V. Zierick Zierikzee Uitslag wedvlucht vanuit de over- nachtvlucht Bergerac afstand 798 km. Gelost 1 augustus om 14.30 uur met z-w wind, eerste prijsduif 2 augustus om 7.28 uur. Snelheid 1402 m/min. Laatste prijsduif 11.27 uur snelheid 994 m/min. In concours 48 duiven. J. den Hengst 1, 2; G. Bakker 3, 6, 10; F. Maijs 4; C. Wesdorp 5; Joh. Flik- weert 7, 9, 13, 16; M. K. Krijger 8, 14; J. Verwijs 11; G. Flikweert 12, 15. Wedvlucht 2 augustus vanuit Rouen met 157 jonge duiven. Afstand 318 km gelost 7.00 uur met z-w wind. Eerste prijsduif 10.18 uur met snelheid 1605 m/min. Laatste prijsduif 10.49 uur met snelheid 1384 m/min. Lid Gerrit Bakker won op deze vlucht ook de eerste prijs van het Prov. afdeling Zld. concours van ruim 6 duizend dui ven! G. Bakker 1, 38; comb v/'t Veer 2, 7, 12, 24, 32, 33; J. v.d. Sande 3; M. K. Krijger 4, 6, 14, 17, 26, 39; J. den Hengst 5, 23, 25, 29; Gebr. Bolle 8, 20, 21, 22, 34, 35; J. Krijger 9, 28, 31, 40; E. Kloet 10; J. Snijders 11, 13, 15. 27, 30, 36, 37; Jac. Verwijs 16, 18, 19. P.V. Gevleugelde Vrienden Zierikzee Aan de nationale wedvlucht vanuit Bergerac 802 km werd deelgenomen met 47 duiven. Lossing vrijdag 1 augustus te 14.30 uur. Aankomst eer ste duif zaterdag om 7.51 uur. Laatste prijs 10.24 uur. Uitslag als volgt: W. Blom 1; A. Romijn 2, 5, 7; Koster- Winkels 3; H. Koster 4; J. J. de Jonge 6; C. Gieskes 8, 12; Gebr. Schults 9, 11; Jac Dekker en Zn. 10. Inmanden voor Orleans, jonge dui ven prov-ver. en Parkestone nat-prov.- ver. op donderdag 14 augustus van 17.45 tot 19.15 uur. Op zaterdag 9 augustus werd er weer geklaverjast en gesjoeld. Bij de klaverjassers 36 in getal won K. Fe- leus.met 5537 punten. 2e J. C. Berre- voets, 3e, C. v. Putten, 4e C. Rossen, 5e A. Hilleman. Bij het sjoelen kwamen er 18 sjoe- lers aan de bak en won Arjan Rossen met 731 punten,'2e Serge Berrevoets. De volgende wedstrijden zijn op 13 september. Uitslag van de wedvlucht vanuit Dourdan, 375 km op 2 augustus. De 281 jonge duiven werden gelost om 7.10 uur. De eerste werd geklokt te 11.16 uur, die laatste om 11.59 uur. H. v. d. Linde 1, 3, 15, 17. 26, 30, 60, 71; J. A. v. d. Linde 2, 19. 22, 43, 59; C. v.d. Hoek 4. 6. 28, 34, 38. 47. 54. 62; W. Blom 5. 21. 40. 42. 68; F. Hillebrand 7. 8, 31, 65; Berrevoets-Wesdorp 9. 11, 13, 18. 25. 35. 45. 49. 50, 55; L. v. d. Hoek en Zn. 10. 20. 37. 53. 56. 57; Jac. Dek ker en Zn. 12. 24. 27, 58. 61. 64; H. Koster 14, 39. 41. 48; W. Dalebout 16, 23. 33. 66; Jos Wesdorp 29, 67; I.. J. Fonteinc 32; J. Kaaisteker 36, 63; Felëus-Westenbrugge 44, 46, 51; J. A. van Almkerk 52; A. Bakker 69; M. Sa- man 70. moest spelen. „Zierikzee leverde ondanks het be hoorlijk warme weer een goede wed strijd af, waaruit best een aantal po sitieve punten te peuren is", onderkende Hans van der Wekke. De nieuwe Zierikzee-oefenmeester moest in Oud-Gastel een fantasie- opstelling het veld insturen. Kees Verkaart, Wim O ver weel en Rini Stoutjesdijk bleken nog niet beschik baar en Rini Verwest haakte na de warming-up af, omdat hij nog last on dervond van een opstekende knie. De opgeroepen René Dekker meldde zich vlak voor het vertrek naar Oud- Gastel af. Mede door de afwezigheid van diverse spelers verschenen Marco van Oeveren, Wim van der Maas, Pa trick de Broekert en Bart Helbers in de laatste linie voor doelman Peter Noordijke. Het middenveld werd ge vormd door de verdedigend ingestel de spelers Martin Quist en Leen Koster en het aanvallend georiënteer de duo Eric van de Sande en Kees Stoutjesdijk. Peter van Vossen en Ro nald van Oeveren opereerden in de spits. Zierikzee domineerde vrijwel de hele wedstrijd, maar had met na me in de eerste helft moeite met de afwerking van de kansen. Na een kwartier had Ronald van Oeveren LEUVEN - In Leuven is Jo seph 'Poeske' Scherens overle den. Hij werd 77 jaar. In de der tiger jaren was 'Poeske' Scherens de beste sprinter ter wereld. De Belg veroverde van 1932 tot en met 1937 zes wereld titels op rij en voegde er in 1947 op 38-jarige leeftijd nog een zevende aan toe. Hij werd vijftien keer kampioen van België. 'Poeske' Scherens werd we reldberoemd door de door hem ontwikkelde 'kattesprohg'. Uit schijnbaar verloren positie slaagde hij er tijdens de laatste meters met de 'kattesprong' in naast en voorbij zijn tegenstan der te komen. Scherens begon zijn wielcr- loopbaan in 1928 en handhaaf de zich twintig jaar aan de we reldtop. Zijn zeven wereldtitels stonden decennia te boek als recoi'd. In de zestiger jaren eve naarde de Italiaan Antonio Maspes het record, maar in middels bezit de Japanner Koi- chi Nakano negen sprintwe reldtitels. Zij ondervonden evenwel beiden veel minder te genstand als Scherens inder tijd. De op 17 februari 1909 in Werchter geboren Scherens stelde destijds zijn illustere voorgangers Ellengaard uit Denemarken (zes wereldtitels) en de Nederlander Piot Moes kops (vijf wereldtitels) in de schaduw. Voor de tweede wereldoorlog trokken de sprintwedstrijden overal volle stadions. succes na goed doorzetten van Peter van Vossen: 0-1. Pech had Eric van de Sande, toen hij een inzet door de paal gekeerd zag, maar een'handvol goéde mogé-, lljkheden werji door verschillende spelers onbenut gelaten, waardoor SC Gastel tot de rust de schade be perkt kon houden tot de ene treffer. Direct na rust werd trainer Van der Wekke gedwongen een wijziging in het team door te voeren. Bart Hel bers bleef geblesseerd in de kleedka mer achter. Voor hem kwam A-junior Marcel Altena binnen de lijnen. Leen Koster schoof door naar de aanvan kelijke positie van Bart Helbers en Altena belandde op het middenveld. Nog wat later werd Van der Wekke zelfs gedwongen een speler van het tweede team te gaan 'lenen', omdat Eric van de Sande ook niet verder kon. Marco Saman maakte de over stap. Het tweede Zierikzeese team won overigens ook" in Oud-Gastel. De reserves van SC Gastel werden met 1- 2 teruggewezen. Ondanks de Zierik zeese omzettingen slaagde de thuis ploeg er niet in om de bezoekers ern stig te verontrusten. Vooral door de gretigheid van Peter van Vossen liep de score in de tweede helft dan ook nog op naar een niveau, dat gezien de verhoudingen binnen de lijnen juist was. „Peter van Vossen is stellig een van de meest waardevolle positieve p'uri: ten uit dit duel. .Hij* stelt, zich voort durend goed op en schroomt ook niet om achter de bal aan te gaan, wan neer die in de richting van het vijan delijke doel gaat. Hij zal alleen nog moeten leren om niet te vergeten, dat het bij voetbal gaat om een team sport. Van Vossen heeft wel eens de neiging om te solistisch te werk te gaan", stelde Hans van der Wekke vast, „maar dat komt best goed. Daar ben ik helemaal niet bang voor". Lo vende woorden had de Numansdorp- se oefenmeester ook voor Kees Stout jesdijk, die een positieve inbreng had. „De opzetjes van achteruit lie pen goed". Na een kwartier scoorde Peter van Vossen 0-2, vijf minuten la ter had hij weer succes en kort nadat Patrick de Broekert na een door de arbiter wat overdreven ingeschatte overtreding had moeten vertrekken, rondde Van Vossen zijn hattrick af: 0- 4, „De zaken werden over het alge meen serieus aangepakt. Opvallend was ook het degelijke optreden van het centrale verdedigersduo Wim van de Maas en Patrick de Broekert, al functioneerden de contacten met doelman Noordijke gedurende de eer ste periode niet optimaal". Zierikzee speelt morgen - dinsdag 12 augustus - om zeven uur op sportpark Den Ho gen Blok tegen RCS uit Oost- Souburg. ZIERIKZEE - Het afgelopen week einde werden negen amateur- wielercriteriums verreden. In Oud- Vossemeer ging de overwinning naar Henri Rovers uit Roosendaal, die morgen - dinsdag 12 augustus - ook aan de start komt voor de vierde Wie lerronde van Zierikzee. Rovers bleef in Oud-Vossemeer Rob Sienders en Eddy van Dongen uit Roosendaal voor. Ook in het Brabantse Heerle won een renner, die er in Zierikzee bij zal zijn. Nico van de Klundert toonde aan nog steeds in goede doen te zijn. Hij bleef Zeeuws districtskampioen John de Crom en Rudy van Vlimme- ren vooV. Van de Klundert won eerder dit seizoen reeds in Nieuwerkerk en het vorig jaar eiste hij in Renesse de bloemen voor zich op. In Middelharnis reden de amateurs eveneens 100 kilometer. Hier werd Jac Sienders, die in dezelfde ploeg rijdt als Toon van der Steen uit Brui- nisse, winnaar. Anton van de Putten en Ton Schouten bezetten de plaatsen twee en drie. In St. Pancras was de overwinning voor Wim Paardekooper uit Heemskerk. Frank Kersten uit Geldrop werd voor de zoveelste keer tweede en Rob Kleinsma bezette de derde plaats. In het Limburgse Schinveld boekte Alex Pieters een overwinning met Leo Boelhouwers en Jos Alberts op de volgende plaatsen. Ralf Moorman was succesvol in Oostzaan. Rob Rij kenburg werd tweede en Rik Moor man zorgde ervoor, dat er louter Amsterdammers op het erepodium kwamen. In Waalwijk werd het een plaatse lijk feestje. Ivan Heeswijk bleef zijn WaalwijkSé plaatsgenoot Peter Prijs voor. Arno Bloks uit Heesch .werd derde. Mare Strijbosch uit Deurne werd winnaar in Bladel met Wim Daams en Henk Mutsaers op de plaatsen, twee en drie. In Culemborg tenslotte gingen de bloemen naar Harrie de Boer uit Hilversum, voor Richard Beumer en Rik Rutgers. SAN FRANCISCO - Na de eerste etappe van de Amerikaanse ritten- wedstrijd Coors Classic heeft de Ne derlander Teun van Vliet de leiding. De eerste etappe, een criterium over 64 kilometer, leverde een overwin ning op voor de Ierse amateur Alan McCormack. De proloog, eveneens in San Francisco, werd voor de vierde keer in successie gewonnen door de Amerikaanse prof Ron Kiefel. Teun van Vliet eindigde achter McCormack als tweede in de etappe, maar kreeg de leiderstrui met drie se conden voorsprong op de Ier, vanwe ge onderweg behaalde bonificaties. Behalve Van Vliet en McCormack maakten ook Roy Knickman en Bob Roll deel uit van de kopgroep, die 35 seconden voorsprong had op het pelo ton, waarvan Davis Phinney de sprint won voor de Rus Janoes Koe- oem, Adrie van der Poel en Phil An derson. Arjan Jagt eindigde als tien de. In de proloog eindigde de Rus Petr Oegroemov als tweede op ruim zes se conden van winnaar Kiefel. Erik Breukink werd met een achterstand van veertien seconden de beste Ne derlander op een dertiende plaats. Arjan Jagt werd zestiende, Theo de Rooy twintigste. Bernard Hinault be zette de 24e plaats en Tour-winnaar Greg Lemond werd teruggeslagen naar de 48e plaats, voornamelijk door een aflopende ketting onder weg. ZIERIKZEE - In het afgelopen weekeinde werden er weer drie prof- criteriums afgewerkt. In alle geval len gingen veteranen met de over winning strijken. In Deurne trok Henk Lubberding aan het langste eind, in Kamerik eiste Gerrie Knete- mann de bloemen voor zich op en in 's-Heerenhoek bezorgde wereldkam pioen Joop Zoetemelk zijn ploeglei der Jan Raas in zijn achtertuin een overwinning. Joop Zoetemelk ging in 's- Heerenhoek tegen het einde van de koers aan de haal met de Fransman Jean-René Bernaudeau. In de sprint klopte de wereldkampioen zijn halve landgenoot. Theo Smit - ook al niet meer van de jongsten - won de sprint van het peloton 35 seconden, nadat Zoetemelk de zege had gepakt. Jac ques van der Poel werd vierde en Goesenaar Peter Hoondert eindigde als vijfde. Ook op de achtste plaats eindigde een Zeeuw: Cees Priem uit Wemeldinge, een week geleden win naar in Sas van Gent. In Kamerik ontstond in de slotfase van de 110 kilometer lange wedstrijd een kopgroep van veertien renners, waaruit eerst Joop Zoetemelk ont snapte. Hij werd teruggehaald door Gerrie Knetemann, die meteen door ging. Aan de finish had de man uit Huybergen een voorsprong van vijf seconden op drie achtervolgers, waar van Ron Mackay de sprint won voor Rudy Dhaenens en Joop Zoetemelk. Johan van der Velde won de sprint van de overgebleven achtervolgers- groep op vijftien seconden van Kne temann. In Deurne kwam Henk Lubber ding, de wegkapitein uit de ploeg van Peter Post alleen aan de finish. Hij ontsnapte in de laatste ronde uit een zesmans-kopgroep. Zijn Belgische ploeggenoot Eric Vanderaerden won op twee seconden de sprint van het restant van de kopgroep. Gerrit Sol- leveld werd derde, Leon Nevels vier de, Jef Lieckens vijfde en Jean Ha- bets zesde. Het peloton eindigde onder leiding van Johnny Broers op twintig seconden. ZIERIKZEE - De Bruse amateur wielrenner Wim van Kooten lijkt in goede doen. Was hij afgelopen woens dag in Renesse reeds een van dc smaakmakers, zondagmiddag deed hij het in 's-Heerenhoek allemaal nog eens dunnetjes over. Hij zette in de slotfase van een boeiende koers de zaak op zijn kop, maar kreeg uitein delijk geen loon naar werken. Meer dan een vierde plaats zat er voor hem niet in. Al vroeg in de wedstrijd ontstond er een kopgroep van twintig renners, die niet meer werden teruggezien door het resterende veld. Met nog en kele ronden te gaan zette Wim van Kooten de aanval in, omdat hij een kopgroep van twintig te groot vond. Antoine Goense, de winnaar van de amateur-Acht van Chaam, Rick Groot, Peter Hofland, Karei van Goethem en Tbnnie Akkermans slo ten aan en in minder dan geen tijd was er een gat van bijna anderhalve minuut. In de laatste ronde trok Ka- rel van Goethem op avontuur, maar hij had buiten Peter Hofland gere kend. Op tweehonderd meter van de streep ging de Roosendaalse amateur over de winnaar van de Ronde van Midden-Zeeland en won ruim. Akker mans werd derde en Van Kooten vier- dé Zaterdag kwam Wim van Kooten in Kortgene aan het vertrek. Daar be haalde hij met een zeventiende plaats een 'klein' prijsje De overwinning ging in Kortgene verrassend naar Ja nus de Visser uit Goes. Hij sprintte beter dan zijn twee medevluchters Ruud Zijlmans en Marco van Es. Pa trick Tblhoek, woensdag nog win naar in Renesse werd winnaar van de sprint van de achtervolgende groep en bezette daardoor de vierde positie. ZIERIKZEE - „Ik voel me zo trots als een pauw", verzuchtte hoofdtrainer An- thon de Bruin van atletiekvereniging- Delta Sport, toen hij een aantal atleten rondjes zag lopen op de nieuwe kunststofbaan op sportpark Bannink in Zierik zee. - De Bruin gaf de atleten, persoonlijk het fiat de kunststof-accommodatie voor het eerst te betreden, waarmee andermaal een mijlpaal in de realisatie van het jarenlang bevochte complex werd bereikt. Eerder in de week werd de accommodatie grotendeels be- lijnd. „Het is nog niet helemaal klaar. Hier en daar moeten nog stukken lijn worden aangebracht. Ze zijn gestopt toen het begon te regenen, maar maandag ko men ze terug om het karwei af te maken", stelde De Bruin vast. „Nu de lijnen erop staan, lijkt het echt". Op zaterdag 6 september wordt het gehele gereno veerde sportpark Bannink officieel heropend. Atle tiekvereniging Delta Sport viert die opening met grootse invitatiewedstrijden, waarvan verwacht wordt, dat ze worden opgeluisterd door een groot aantal top- en subtop-atleten. De inschrijving voor de wedstrijd sluit evenwel.pas op zaterdag 23 augustus, zodat er nog nauwelijks namen te geven zijn. De wed strijd wordt gehouden van kwart over drie tot kwart over zes. Een week eerder beleeft de nieuwe accommodatie de vuurdoop. Als een soort generale organiseert atle tiekvereniging Delta Sport de open Zeeuwse meer kampkampioenschappen voor C- en D-junioren. Deze wedstrijden worden gehouden op zaterdag 30 en zon dag 31 augustus. Er kleeft nog een speciaal tintje aan deze kampioenschappen. Precies een jaar geleden or ganiseerde Delta Sport deze kampioenschappen ook, maar toen als officieel afscheid van de oude sintel- baan. Overigens heeft de nieuwe accommodatie Del ta Sport reeds een grote wedstrijd opgeleverd. In het weekeinde van 27 en 28 september wordt op de Zie rikzeese accommodatie het Nederlands kampioen schap meerkamp voor C-junioren afgewerkt. Hier voor worden de beste vijftien jongens en vijftien beste meisjes in de C-juniorencategorie afgevaar digd. Met Robert van der Vegt heeft Delta Sport mo gelijk een sterke troef.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 7