Mirjam Quartel in Nieuwerkerk met drie to er no oiover winningen voortreffelijk op dreef Vier Bruse overwinningen in veteranencategorie van tweede tennistoernooi TV Duiveland VV,^. Verrassende winnaars op nationale tennisfront V v V X 6 NIEUWERKERK - Eens te meer heeft de Kerkwerfse atheneum-leerlinge Mirjam Quartel aangetoond een voortreffelijk tennisseizoen af te werken. Mirjam Quar tel evenaarde de prestatie van LTC Zierikzee-speler Mi chel de Vlieger van een jaar tevoren door maar liefst drie eerste plaatsen binnen te halen. In het enkelspel boekte zij op niet mis te verstane wijze een revanche op Martine Verschoore. De Zierikzeese won op het eigen Dikke Toren-toernooi van de Kerkwerfse favoriete, maar kreeg nu met 6-0, 6-3 haar trekken thuis. Met broer Dick won Mirjam Quartel het gemengddubbelspel en met Marieke Exoo het damesdubbelspel. Verrassende winst was er voor Gerrit van Splunder. De Zierikzee-speler klopte Vincent Wisse uit Kortgene vrij kansloos. Het herendub belspel tenslotte werd tot hun grote vreugde gewonnen door het Duiveland-duo Hans Bouma en Frank van de Vliet. In het damesdubbelspel boekten Mirjam Quartel en Marieke Exoo de verwachte overwinning. Het WIK- dubbel werd als eerste geplaatst en ontmoette in de finale het TV Duiveland-dubbel Ina Korenhof en Erna van de Cingel, die verrassend de finale bereikten. Mirjam Quartel en Marieke Exoo ontmoetten weinig noemenswaardige obstakels op hun weg naar de toernooizege in Nieuwer kerk. Zij wonnen al hun partijen pro bleemloos in twee sets, waarbij zij maximaal zes games tegen zich ge scoord zagen. In de halve finale klop- t.e het Kerkwerfse dubbel Joyce van Gelder en Iet Korstanje met 6-0, 6-4, nadat het Bruse duo in de voorgaan de ronden toch uitstekend had ge speeld en ruime overwinningen boek te. Ook in de kwartfinale kwamen Mirjam Quartel en Marieke Exoo ruim aan winst. Ook dit keer werden de tegenstandsters op een 6-0 neder laag geconfronteerd in de eerste set. In de tweede set gaven Liselore Groe- neveld en Mirna Geense meer tegen gas, maar de winst ging toch met 6-4 naar Quartel en Exoo. In de voor gaande ronde klopte het jeugdige Bruse dubbel het geroutineerde DOS-koppel Van de Griek en Cals in drie sets. Ina Korenhof en Erna van de Cingel bereikten de finale ten koste van het Zierikzeese duo Maruja Speelman en Marleen de Vlieger. Na dat het Zierikzeese dubbel de eerste set met 6-3 had gewonnen, trok het Duiveland-duo de volgende twee sets met dezelfde score naar zich toe. Geplaatsten In de onderste schemahelft sneu velden de als tweede geplaatsten al erg vroeg in het toernooi. In de twee de ronde trokken Nelleke Atoon en Marijke Jansen reeds aan het kortste eind tegen Marleen Viergever en Mar- ja van Strien (6-3, 7-6). Het winnende koppel ontmoette vervolgens het jeugdige duo Maruja Speelman en Marleen de Vlieger, die afrekenden met Hennie Hooftman en Marlien Wielaart: 6-2, 6-1. Speelman en De Vlieger leken ook van Marleen Viergever en Marja van Strien nauwelijks tegenstand te on dervinden. Zij kwamen met 4-1 voor, maar liepen zich vervolgens voorbij, hetgeen vier games op rij opleverde voor Viergever en Van Strien. Juist op tijd trad het herstel evenwel in en Speelman en De Vlieger wonnen als nog met 7-5. Ook in de tweede set ga ven de twee koppels elkaar weinig toe. maar opnieuw gaf de set de doorslag in het voordeel van Maruja Speelman en Marleen de-Vlieger (6- 4). In de finale tussen Mirjam Quar tel en Marieke Exoo enerzijds en Ina Korenhof en Erna van de Cingel an derzijds toonde het Kerkwerfse duo overtuigend haar klasse. In de eerste set werd het Duiveland-duo ruim schoots naar 6-2 verlies gespeeld. In de tweede set gaven zij meer tegen verder: 6-1, 6-2. De 6-0, 6-3 finalewinst rondde haar uitstekende optreden af. Martine Verschoore won voor haar verlies ruim van Diana Coppoolse en Erna van de Cingel. Heren enkelspel In het heren enkelspel bereikten Vincent Wisse en Gerrit van Splun der de finale. Van Splunder was daar als tweede geplaatste verwacht, maar Wisse nam de plaats in van Hans Bouma, die in de halve eindstrijd het onderspit moest delven tegen de spe ler van TV Noord-Beveland uit Kort gene. Wisse trok met 6-1, 6-4 ruim schoots aan het langste eind. Van ISplunder bereikte de finale door met '6-4, 6-0 te winnen van Dick Quartel, overigens zonder daarbij tot groots spel te komen. Beide finalisten sloegen zich groots door het toernooi. Vincent Wisse schakelde Lenz Hoogèrhuis Hans Bouma en Frank van de Vliet wonnen het herendubbelspel, zoals de plaatsingscommissie had verwacht. Zelf stonden zij vooraf enigszins scep tisch tegenover deze favoriet enrol. stand, maar meer dan 6-4 verlies zat er toch ook nu niet in, waardoor de eerste toernooizege voor Mirjam Quartel een feit was. Later zou zij haar uitstekende vorm nadrukkelijk onderstrepen door het enkelspel en het gemengddubbelspel met broer Dick op haar naam te schrijven. In de enkelspelfinale ontmoetten Mirjam Quartel en Martine Verschoo re elkaar voor de tweede keer in een eindstrijd, nadat zij het ook in het Dikke Tbrentoernooi in Zierikzee met elkaar aan de stok hadden ge had. Toen trok Martine Verschoore in een ergerlijke partij aan het langste eind. Mirjam Quartel had geen af doende antwoord tegen de voortdu rend hoge ballen van de Zierikzeese, waardoor zij volkomen uit haar spel raakte en de partij verloor. In Nieu werkerk volgde een niet mis te ver stane revanche. Nog voordat Martine Verschoore zich goed en wel realiseer de, dat de partij was begonnen, had Mirjam Quartel de eerste set op zak: 6-0. In de tweede set leek zich een ca tastrofe af te tekenen voor de Zierik zeese, toen Mirjam Quartel ander maal met 3-0 aan de leiding kwam. Inmiddels had zij haar in Zierikzee zo succesvolle spelletje weer ingezet, maar nu leverde het nauwelijks ren dement op. Weliswaar sleepte zij met pijn en moeite nog drie games uit het vuur, maar daar bleef het ook bij. Met 6-3 was de set- en toernooizege voor Mirjam Quartel, die een prima revanche boekte. De Kerkwerfse ging overigens als een wervelwind door het toernooi. Marijke Jansen kreeg een 6-0, 6-0 nederlaag om de oren en Maruja Speelman kwam nauwelijks met 6-0, 6-1 uit en was ook veel te sterk voor Zierikzee-speler Ernst Pols: 6-1, 6-4. Pols had in de voor gaande ronde al bijzonder veel moei te met zijn clubgenoot René Schim- melpennink en won uiteindelijk redelijk fortuinlijk in drie sets. Hans Bouma bereikte de halve finale door achtereenvolgens te winnen van Ro nald Dees, de dubbelspelpartner van Vincent Wisse, (6-2, 7-5) en van Hans Minnaar (6-3, 6-4). Gerrit van Splun der won met 6-0, 6-0 van Joe Hoare en was vervolgens met 6-4, 6-0 te sterk voor Cor Korenhof. Dezelfde score kwam ook op het bord tegen Dick Quartel in de halve eindstrijd. Dick Quartel werd halve finalist via een 6- 1, 6-1 zege op Martin Salomons en een 6-3, 6-0 overwinning op Cees Tilro. In de finale trok Gerrit van Splunder vanaf het eerste moment fanatiek weg. Hij kwam ruimschoots voor en won de eerste set met 6-2. In de twee de set leek hij de klus snel te gaan af ronden, toen hij inet 5-0 voorkwam, maar toen knokte Vincent Wisse toch nog terug naar 5-4 vooraleer Van Splunder de set, de partij en de toer nooizege binnenhaalde: 6-4. In het herendubbelspel zorgden Hans Bouma en Frank van de Vliet voor een overwinning voor de organi serende vereniging TV Duiveland. In de finale rekenden zij in twee sets zeer overtuigend af met het duo Vin cent Wisse en Ronald Dees. Het Kort- geense duo stapte de finale binnen door in de halve finale in drie sets te winnen van het als tweede geplaatste duo Gerrit van Splunder en Dick Quartel. Wisse en Dees wonnen de eerste set met 6-3, maar zij moesten vervolgens de tweede set met dezelf de cijfers inleveren. De derde en laat ste set was na een boeiende afwikke ling voor Wisse en Dees: 6-4. Hans Bouma en Frank van de Vliet wonnen in de halve finale met 6-3, 6-4 van hun clubgenoten Cor en Rogier Korenhof, nadat zij in de kwartfinale hadden afgerekend met Henk Speelman en Siegfried Kamp (6-2, 6-1). Wisse en Dees hadden het in de kwartfinale moeilijk tegen Hans Minnaar en Ernst Pols: 1-6, 6-4, 6-4. In de finale hadden Hans Bouma en Frank van de Vliet nauwelijks problemen met hun Kortgeense tegenstanders. De Duiveland-tandem groeide naar ge lang het duel vorderde en won uitein delijk met 6-2, 6-1 zonder noemens waardige moeilijkheden. Derde zege In het gemengddubbelspel behaal de Mirjam Quartel haar derde toer nooizege, dit keer met broer Dick aan haar zij. Toch dreigde de partij nog even enige onverwachte problemen op te leveren, toen Melvyn en Nelleke Atoon in de tweede set met 0-3 aan de leiding kwamen. Een tempoversnel ling was het Brouwershaven-duo evenwel te machtig. In de eerste set wonnen Mirjam en Dick Quartel vrij gemakkelijk met 6-2, waarna Melvyn en Nelleke; Atoon het onverwachte verweer in huis bleken te hebben. Verder dan 0-3 en 1-4 kwamen zij evenwel niet. Broer en zus Quartel zetten met vier Gerrit van Splunder werd tijdens het tweede Mondragon-toernooi verras send winnaar van het enkelspel na winst op Vincent Wisse. games op rij orde op zaken en nadat het Brouwse duo nog 5-5 had ge scoord werd de partij bij 7-5 afge rond. In de halve finale hadden Mir jam en Dick Quartel het bepaald niet gemakkelijk tegen Martine Ver schoore en Hans Minnaar, maar zij trokken uiteindelijk toch met 6-7, 6- 1, 6-4 aan het kortste eind. Melvyn en Nelleke Atoon bereikten de finale via een duidelijke 6-4, 6-2 overwin ning op Gerrit van Splunder en Ma rijke Jansen. In de kwartfinales had den de vier laatst overblijvende koppels nauwelijks problemen om zich te kwalificeren. SCHEVENINGEN - Stanley Franker heeft zijn werkzaamheden als bondscoach nog niet aangevangen, of het rommelt alweer geducht in tennisland. De begeleidingsgroep van de nieuwe nationale kampioene Nicole Jagerman ziet niets in samenwerking met de voor drie jaar inge huurde sterke man of kanjer, Termen, waarmee Franker is geïntrodu ceerd. Vader Ton Jagerman verklaarde categorisch, dat zijn dochter geen ge bruik zal maken van de uitnodiging toe te treden tot de groep van Jong Oranje, die onder Frankers leiding gaat trainen in Amsterdam. ,,Dat doen we op grond van ervaringen, die wij hebben gehad met Franker, toen hij nog districtstrainer was. Hij toonde toen in het geheel geen be grip. Je kunt een sporter vergelijken met een muziekinstrument. Nu, Franker wist er geen enkele klank uit te halen. Nicole Jagerman wil, zoals vrijwel all? nationale toppers, doorgaan met de eigen coach. In dit geval Felix Kaplan. De Russische emigrant, die later Daviscup speelde voor Isreal, zat tijdens de finale eerste rij en( nam als een hordenloper de reclame-borden om het feestje mee te vie ren, dat ontstond nadat Jagerman oud-kampioene Nanette Schutte met 4-6, 6-0, 6-3 de baas was gebleven. Die samenwerking is fiks onder druk gezet door een bondsmessieve, waarin wordt gesteld dat prive-trainers niet meer worden gesubsidieerd door de bond. In het geval van Kaplan betekent het dat hij als dank voor zijn goede begeleiding elfduizend gul den aan inkomsten uit andere bronnen moet zie te halen. In Scheveningen werden voor het eerst twee negentienjarigen kam pioen. De offensief ingestelde, maar taktisch nog erg onervaren Nicole Jagerman en Christian Feenstra, een noeste zwoeger, die nog nooit in zijn leven een service heeft laten volgen door een rush naar het net. Ruim drie en een half uur trok Huub van Boeckel met kamikaze achtige neigingen ten strijde, maar de garage-deur kaatste zoveel terug; dat de Hagenaar aan pure uitputting tenonder ging: 4-6, 7-6 (7-5), 6-7 (4- 7), 6-2, 6-3. Dat was niet overwacht, aangezien Van Boeckel zaterdag in de halve finale al vier uur en een kwartier bezig was geweest Chris Vermeeren te overmeesteren. Dat lukte pas met 9-7 in de tiebreak van de vijfde set, nadat de taaie Bredanaar een matchpoint onbenut had gelaten. NIEUWERKERK - Bruse spelers hebben zich nadruk kelijk doen gelden in de veteranencategorie van het tweede Mondragon-toernooi op de banen van tennisver eniging Duiveland in Nieuwerkerk. Barbara Heezen en Sjaak van Opstal wonnen in de enkelspelen en beiden vormden de helft van een duo, dat eveneens successen opeiste in de dubbelspelen. Barbara Heezen won met Corrie de Waal het damesdubbelspel en Sjaak van Opstal was met Thom van Gelder de sterkste in het he ren dubbelspel. Het gemengddubbelspel leverde een ze ge op voor Joop de Vlieger en Truus Kort. Zij prolongeer den hun titel van een jaar tevoren door in de finale te winnen van Leen Breure en Janny Verschuure. De laatste bereikte drie finales, maar trok twee keer aan het kortste eind. Tijdens het eerste Mondragon-toernooi boekte zij twee overwinningen. Y v v irtcl deed in Nieuwerkerk weer van zich spreken door drie toer- nningen binnen te halen. De Bruse tandem Barbara Heezen en Corrie de Waal maakte de plaat sing als eerste volledig waar. Het duo verspeelde gedurende het toernooi niet een set. Pas in de finale onder vonden Heezen en De Waal voor het eerst serieuze tegenstand. Gerda Min naar en Corrie Roda dwongen in bei de sets een verlenging af: 7-5, 7-6. In de halve eindstrijd zorgden Minnaar en Roda voor een aardige surprise door de winnaars van de eerste editie van het Mondragon-toernooi kans loos van de baan te vegen. Janny Ver schuure en Ria Oostrom kregen er met 6-2, 6-0 ongenadig van langs. In de kwart eindstrijd hadden zij ook al veel problemen gehad met Erna Tbr- wisscha en Rina Kraayeveld, die een week eerder het tweede Westhoek- toernooi op hun naam schreven. Ter- wisscha en Kraayeveld haalden de eerste set met 0-6 binnen, maar moes ten toen toch opvallend overtuigend buigen voor het Yerseke-duo: 6-3, 6-1. Barbara Heezen en Corrie de Waal klopten in de halve eindstrijd het DOS-duo Van de Griek/Cals met 6-1, 6-0. In de kwartfinale waren de latere toernooiwinnaars ook ruimschoots te sterk voor hun clubgenoten Loes Vleugel en Joke Grocneveld: 6-2, 6-2. Bruse zege Ook het herendubbeltoernooi le verde een Bruse zege op. Sjaak van Opstal en Thom van Gelder werden door de plaatsingscommissio niet in de finale verwacht. Hen werd een hal ve finaleplaats toebedacht, terwijl het Oudetongse koppel Arie Nele mans en Mart van Broekhoven als tweede werd geplaatst. Nelemans en Van Broekhoven zou den daardoor normaliter in de halve eindstrijd tegen Van Opstal en Van Gelder moeten komen. De organisa tie - of liever Nelemans en Van Broekhoven - werden evenwel de du pe van het enigszins vreemdogendc herkansingssysteem. Via dit sy steem konden koppels, die in de eer ste ronde een nederlaag kregen aan gemeten zich terug spelen in het hoofdtoernooi. Arie Nelemans en Mart van Broekhoven kwamen door dit 'ingenieuze' systeem in de eerste echte ronde meteen tegenover het als eerstgeplaatste koppel Bcrtus Blcyi en Ernst Visser te staan. Blcyi en Visser wonnen de eerste set na een gelijkopgaand duel via een superieu re ticbreak (7-1) en drukten vervol gens in de tweede set door met 6-3. Blcyi en Visser ontmoetten vervol gens Joop de Vlieger en Dick Ver schoore, waarin zij aanvankelijk op verrassende tegenstand stuitten. Bleyi en Visser wonnen de eerste set met 6-3, maar moesten vervolgens de tweede met 4-6 inleveren. In de derde en beslissende set was de tegenstand van het Zierikzeese koppel evenwel gebroken: 6-0. In de onderste helft van het schema kwam een Bruse halve finale uit de bus. Erik Korstanje en Rinus Geense bereikten de laatste vier door met 6- 3, 6-3 te winnen van Cees Legemaate en Rien van Wijk. Korstanje en Geen se waren eerder feitelijk verantwoor delijk voor de enigszins vreemde ont wikkelingen omtrent de plaatsing van Nelemans en Van Broekhoven. In de eerste ronde klopte de Bruse tan dem het Oudetongse dubbel in drie sets, waarna zij ten koste van Ben Morel en Bob van Helden weer in het toernooi terugkwamen, toen evenwel niet meer op de voor hen aanvanke lijk gereserveerde positie van tweede reekshoofd. Korstanje en Geense's Bruse clubgenoten Sjaak van Opstal en Thom van Gelder kende geen par don voor Cor Voost en John Luchies: 6-0, 6-1. Het LTC De Bru-Tèn- onderonsje werd spannender dan mocht worden verwacht. Van Opstal en Van Gelder wonnen de eerste set pas na een tiebreak, waarna zij de twèede set met 6-3 naar zich toetrok ken. De finale beloofde bijzonder veel, maar Bertus Bleyi en Ernst Vis ser kwamen geen moment echt in de wedstrijd. In de eerste set konden zij Sjaak van Opstal en Thom van Gel der nog aardig volgen, maar vervol gens volgde de volledige ontluiste ring via een 6-0 verlies in de tweede set. ,,Het liep van geen kanten", er kende Bertus Bleyi, die met Ben Mo rel, Frank van de Vliet en Huib Beu kers de toernooicommissie vormt. „Eigenlijk gaat het niet samen, ufen achter de wedstrijdtafel zitten en dan ook nog optimaal tennissen". Gemengddubbel In het gemengddubbelspel bereik ten de getipte koppels de finale. Joop de Vlieger en Truus Kort startten aan de finale als titelverdedigers en kwa men daarin Leen Breure en Janny Verschuure tegen. In de halve finale hadden De Vlieger en Kort totaal geen problemen met Kurth en De Vos: 6-0, 6-2. Zij bereikten de laatste vier via een vrij eenvoudige indeling. Leen Breure en Janny Verschuure troffen in de halve finale een aan zienlijk lastiger koppel tegenover zich, maar wonnen toch in twee sets: 6-2, 6-4. Hans en Gerda Minnaar be reikten daarmee hun Waterloo. Het WIK-koppcl klopte eerder onder meer Schrcy/Schrey en Martin de Jong en Corrie van Ocvcren. Breure en Verschuure waren in de kwartfi nale te sterk voor Van Schou wen/Van Schouwen, terwijl een ron de eerder Van Toren/Van Toren het onderspit moesten delven. Joop de Vlieger en Truus Kort ondervonden veruit de meeste tegenstand van het Scharendijkse duo Siegfried en Hil- trud Kamp. De eerste set ging via een tiebreak zelfs verloren, maar twee setzeges met 6-3 waren toch toerei kend om verder te gaan in het toer nooi. Een ronde eerder bonden De Vlieger en Kort Aldo de Spirt en Er na Terwisscha aan de zegekar: 6-2, 6- 4. In de finale gaven de twee dubbels elkaar niet erg veel toe. De wils kracht van het Schouwen- Duivelandse duo de titel van een jaar eerder te prolongeren gaf uiteinde lijk de doorslag. Joop de Vlieger en Truus Kort hadden daardoor juist dat streepje meer om uiteindelijk met 6-4, 7 -6 te winnen van Leen Breu re en Janny Verschuure. De twee enkelspeltoernooien lever den evenals het dames- en herendub belspel Bruse overwinningen op. Bar bara Heezen won bij de dames en Sjaak van Opstal trok het heren en kelspel naar zich toe door de torenho ge favoriet Egbert Nijstad uit Arn hem te kloppen. De herenfinale werd een confrontatie tussen twee spor ters, die eerder hun sporen verdien den in andere sporttakken. Egbert Nijstad was in zijn jonge jaren een aansprekend atleet en Sjaak van Opstal verdiende zijn sporen als ta feltennisser, een verleden wat overi gens aan zijn tennisspel nog terdege te zien is. Nagenoeg iedere slag krijgt via gekapte slagen een curieus effect mee, dat veel tegenstanders het ten- nishoofd op hol brengt. Ook Egbert Nijstad had een volledige set nodig om een afdoende antwoord te vinden op het spel van zijn tegenstander. De Arnhemmer verloor de eerste set kansloos met 6-1 en leek toen het juiste tegenspel te hebben gevonden. Een aantal persoonlijke fouten ver hinderde toen evenwel, dat hij alsnog een derde set kon afdwingen: 7-5. Eg- bert Nijstad won op zijn weg naar de finale achtereenvolgens van Joop Verburg, Aldo de Spirt en Bertus Bleyi, terwijl Sjaak van Opstal afre kende met Ben van Schouwen, Dick Verschoore en Herman Manten. Bar bara Heezen werd zeer overtuigend winnares van het tweede Mondragon- toernooi in het enkelspel. Ondanks het feit, dat zij allerminst tevreden was over haar optreden, hoefde zij in drie partijen slechts vijf games in te leveren, waarvan vier in de finale te gen Janny Verschuure. De speelster uit Yerseke, die in 1985 toernooiwin- nares werd, haalde voortdurend het tempo uit de partij, maar kon toch nauwelijks wat ondernemen tegen de voormalige Zeeuws veteranenkampi- oene: 6-2, 6-2. In de halve finale won Barbara Heezen met 6-0, 6-0 van Erna Tbrwisscha, nadat zij in de kwartfi nale met 6-1, 6-0 te sterk was geweest voor Hennie de Vlaam. Janny Ver schuure won in de kwart eindstrijd van haar dubbelspelpartner Ria Oostrom - overigens pas na drie sets - en was in de halve finale te sterk voor Corrie Roda (6-2, 6-4).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6