Traditionele Vlasdag Dreischor brengt veel mensen op de been Vermoeid in de sloot Ongeval Ouwerkerk Bedrijfs ongeval Cebeco Frontale botsing Haamstede Zeeuwse commissaris niet blij met Otto Nabestellen van foto's ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag li augustus 1986 Nr. 23979 3 Het vlas repelen was er natuurlijk ook bij tijdens de gezelig drukke Vlasdag in Dreischor. Historie viert hoogtij DREISCHOR - Alle voorbereidingen van de organisatie van de traditionele Vlasdag in Dreischor zijn door de grote belangstelling afgelopen zaterdag rijkelijk beloond. Nog voor de officiële aanvang van het festijn waren de eerste bezoekers al gearriveerd aan de oude Ring van het Brouwse dorp om kennis te kunnen maken met het vlasdorp van weleer. Het warme, maar wel benauwde weer deed de rest, zodat het de gehele dag gezellig druk was. Veel belangstelling was er in Dreischor voor het vee, dat zich van de drukte niet al te veel aantrok. ZIERIKZEE - Zaterdagnacht om streeks 04.00 uur heeft zich op de pro vinciale weg nabij Zierikzee een één zijdig ongeval voorgedaan. F. S. uit Zierikzee kwam vanaf Haamstede in zijn auto naar Zierik zee gereden en werd volgens de poli tie wellicht bevangen door moeheid. Dat had tot gevolg, dat S. van de berm in de sloot belandde, waarbij de auto total-loss raakte. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. OUVVERKERK - Zaterdagnacht deed zich aan de Ring te Ouwerkerk een ongeval voor, waarbij alleen blikschade viel te constateren. Me vrouw H. van der L-K. uit Utrecht reed over de Ring en belandde daar in een aantal kramen, dat daar stond in verband met de gehouden jaar markt. Ze kon niet verder en besloot de be drijfsauto in 'zijn achteruit' te zetten. Daarbij zag ze de wagen van T. van der W-K. over het hoofd en reed erte gen aan. ZIERIKZEE - In de loods van Cebeco aan de Julianastraat te Zierikzee deed zich zaterdag middag omstreeks 14.00 uur een bedrijfsongeval voor. Hier bij raakte 'C. V. uit deze plaats gewond aan zijn been. V. moest met de breuk wor den vervoerd naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis. De Ar beidsinspectie stelt een onder zoek naar het voorval in. Vast staat dat V. bezig was met de reparatie van de lopende band, waarbij hij door de machine werd gegrepen. BURGH-HAAMSTEDE - Een fron tale''aanrijding, zaterdagmiddag op de J.'fJ. Boeyesweg, zorgde voor een grote 'schadepost voor de twee be trokken automobilisten. Thkelbe- drijf Jan de Jonge moest beide auto's wegslepen. H. H. uit Enschede reed op genoemde weg richting camping. Tijdens het rijden zou H. een bocht te krap hebben genomen, op het mo ment dat E. P. uit Rotterdam tevens op de weg reed richting Vroonweg. Bij de aanrijding die toen volgde, werd,niemand gewond. DEN HAAG - Het ministerie van defensie gaat via de Nederlandse am bassade in Kuala Loempoer de Malei sische overheid verzoeken assistentie te verlenen bij de berging van het on langs in de deelstaat Sarawak aange troffen wrak van een Nederlands vliegtuig. TEXEL - Op het Texelse strand zijn zaterdagmorgen de lijken aan gespoeld van de twee Duitse jongens, 18 en 19 jaar, die vorige week zater dag in de Noordzee bij strandpaal 9 zijn verdronken. Uitgebreide zoekac ties hebben toen niet tot resultaat ge leid. CALLANTSOOG - De 49-jarige me vrouw B. Bouman-Timermans uit Veen (Gld) is zaterdagmiddag bij het zwemmen in zee voor de kust van Callantsoog verdronken. De vrouw zwom nabij een pier en is vermoede lijk het slachtoffer geworden van de onberekenbare stromingen die bij dergelijke pieren kunnen optreden. ELLEMEET Hooiwagen in de sloot P. O. uit Ellemeet maakte bij de po litie melding van het feit, dat tot nog toe onbekenden de 'aardigheid' had den om een wagen vol hooi (zijn ei gendom) in een sloot te rijden. Er was weinig schade in de nacht van zater dag op zondag, maar O. had veel werk om de vracht weer op de wagen te krijgen. DREISCHOR Concert De organist Jan Hage verzorgt za terdag 30 augustus een concert in de Nederlands Hervormde kerk te Drei schor. Hij wordt hierin bijgestaan door Cor Molenaars en Jos Silveren- tand (fluit). Het programma, dat om 20.00 uur begint, omvat werken van Brahms, Handel, Bach en Alain. Jan Hage studeerde orgel en musicologie in Utrecht. Molenaars leerde de kneepjes van het fluitspel bij Abbie de Quant en droeg zijn kennis over op Silverentand. BRUÏNISSE Geslaagd Voor het diploma Verpleegkundige A is geslaagd Trudie A. Bcye (Pzn). Ze Uit de reacties van verschillende bezoekers bleek de omvang van de Vlasdag wel enigszins tegen te val len. 'Slechts' de helft van de Ring was bezet met kraampjes. Ook de typi sche vlasattracties bleven volgens en kele bezoekers beperkt tot onder meer een repelstand, de zwingelmolen en uiteraard het hier voor geschikte Landbouwmuseum. Het meeste vermaak moest toch ko men uit de meer gebruikelijke zaken als de tweede handsboekenkraam en de vele rommel- en antiekstandjes. Koe De aanwezigheid van een koe met enkele kalveren, geiten en schapen bleek voor menig bezoeker een atr tractie van niveau. De haast onmoge lijke prijsvraag over de koe 'Hoeveel liter melk heb ik de afgelopen jaar gegeven ging er bij de mensen best in. Ook een ritje met de menwagen bleek de aanwezigen prima te beval len. Zoals gezegd werden de vlasactivi teiten aangevuld met de standjes, die bij het wandelend publiek prima in de smaak vielen, zodat er heel wat zaken konden worden gedaan. Ook de demonstraties van de vrijwillige brandweer oogstten veel succes bij het publiek. Hoewel vrijwel iedereen weieens - al dan niet gedwongen - kennis heeft kunnen maken met het werk van de vuurbestrijders, blijkt een brandende auto en de hierop vol gende bluswerkzaamheden toch nog steeds een fascinerend schouwspel op te leveren en de organisatie deed hier dan ook goed aan. Veel animo onder het publiek was er voor de oude landbouwmachines, die trots glommen en hier en daar hun stoom afbliezen. De origineel ge restaureerde zwingelmolen deed hiervoor zeker niet onder. De organi satie kan terugzien op een geslaagd festijn, dat zeker voor herhaling vat baar is. behaalde dit diploma in het Diako- nessenhuis Refaja in Dordrecht. Geslaagde reis De reisvereniging te Bruinisse, die daar als vriendenclub al meer dan 20 jaar actief is, blijkt nog springle vend, want voor de reis die momen teel in is - Vlissingen, Posseidon, Bel gische kust - was weer zoveel belangstelling, dat de bus geheel vol was. Chauffeur Tuinman besloot ech ter de reis in omgekeerde volgorde te maken. Dus eerst langs de Belgische kust met einddoel Zeebrugge, het geen betekende dat eerst in Sluis kof fie werd gedronken, terwijl na afloop daarvan naar Brugge werd gereden, waar men ruim 1 Va uur kon vertoeven om de diverse attracties te bezoeken. Het varen door de grachten was een geliefde verpozing voor de Bruenaars maar ook aan kerken werd een be zoek gebracht, of er werd gezellig ge winkeld. In Zeebrugge werd na een ritje langs de Belgische kust, inge scheept op de Posseidon voor een vaartochtje van 2xh uur met het crui seschip. Van Vlissingen naar Vrou wenpolder, is nog een mooi reisje door Walcheren en langs het Veerse Meer en in genoemde plaats stond een prima verzorgd diner te wachten. De leiding berustte bij L. S. Abra- hamse, die de chauffeur bedankte voor de verzorging van de tocht en voor de gezelligheid, die men wel on derling maakt, maar waaraan de chauffeur toch ook zijn deel in bij draagt. 81 Toen ze in de keuken het water op de gaspit had gezet, barstte ze ineens in tranen uit. Ze probeerde op te hou den met huilen, maar het lukte niet. Theo klopte haar zo af en toe eens op de schouder en verder stond hij er wat schutterig bij. Ten einde raad probeerde hij haar te laten drinken. Haar tanden klapperden tegen het glas, toen hij het haar voor de mond hield. Tben het water uit het glas over haar gezicht gutste en bij haar jurk inliep, bedaarde het snikken. Theo zette de ketel met kokend wa ter af. De kleine keuken had zich met stoom gevuld. Hij deed het raam open. ,,Zo," zei hij, „nu krijgen we ten minste wat lucht. Het gaat al beter, hè?" „Ja," zei ze nog nahikkend. ,,Ik ben helemaal van de kook. Hoe zal moe der zich voelen, als ze dit hoort Moe ten we het haar gaan vertellen?" ,,Ik heb daar ook over gedacht." zei hij. „We zouden morgen naar haar toe gaan. Dat bezoek moeten wc gewoon door laten gaan. We kunnen daar nu niet opeens komen aanzetten. Vergeet niet dat die kwestie met Schuit oma tussen je moeder en ons nooit bespreekbaar is geweest. Officieel weten wc niets. Ik neem aan da: ze dat zo wil laten. Brink gaat iedere dag naar haar toe; hij zal haar wel op de hoogte brengen." „Het zou best kunnen dat Brink het over een paar dagen pas hoert," opperde ze. „Iedere dag dat moeder het eerder weet is voor haar meegeno men." „Brink weet het," zei hij. „Schuite- ma is namelijk niet thuis overleden. Hij was voor de zaak op reis en over nachtte in een hotel in Utrecht. Daar is het gebeurd. Ze hebben hem 's mor gens vroeg gevonden. Hij lag in de deuropening van zijn kamer. Hij heeft waarschijnlijk nog naar het toi let gewild. De directie van het hotel heeft de politie gebeld. Brink heeft het Feenstra verteld. Schuitema woonde immers de laatste tijd bij Feenstra op kamers." „Zou Schuitema het aan iemand verteld hebben? Dat van moeder, be doel ik," piekerde Jantien hardop ter wijl ze haar ogen afveegde. „Nee," zei Theo beslist. „Hij zou wel gek zijn. Dat verhaal was zijn melkkoetje. Dat gaf hij niet aan het openbaar prijs. Ik heb ook weieens geacht, dat Feenstra er meer van wist, maar daarvan ben ik helemaal teruggekomen. Volgens mij is Feenstra heel wat menselijker dan Schuitema. De Ronde, die andere ver koper zei dat Feenstra zo in de war was van het gebeurde alsof het ie mand van zijn gezin betrof." En toch zal ik pas helemaal gerust zijn, als er een hele tijd verstreken is, dacht ze, maar ze zei dat niet tegen Theo. Tben ze de volgende dag het af gesproken bezoek bij Katrien brach- Dinsdag 12 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur De Carsons, Australische serie. Arthur Simpson kan Millie Smith, het meisje dat verkracht werd, maar niet vergeten, ook al hoort haar proces alweer tot het ver leden. 15.45 uur Drie in het wild. natuurse rie. Afl 2: Mordicus, de buizerd. 16.35 uur Vrienden van de Roze Pan ter, tekenfilmserie. 17.05 uur Vrouwtje Theelepel, teken filmserie 17.20 uur De vogel en de vorm, Joe goslavische animatieserie. 17.30 uur Journaal 17.40 uur Superhaai, tekenfilm. 17.45 uur Het geheim van de Vuur berg, Nieuw-Zeelandse jeugdserie. Deel 8. 18.10 uur Kate Maggie, 10-delige se rie over het leven van twee vrouwen in het Australië van de vorige eeuw. Afl. 9. 19.00 uur Winnie de Poeh, tekenfilm serie van Walt Disney. Deel 3: Winnie de Poeh en Tbigetje ook. 19.25 uur De vluchteling, achtdelige Ausfralische serie. Afl. 7. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur De smaak van water, Ne derlandse speelfilm uit 1982. Hes, een Sociale Dienst-medewerker raakt dolgedraaid in het bureaucratisch sy steem van deze Dienst. Onverwacht wordt hij geconfronteerd met een meisje dat in een kast leeft. 22.10 uur Alles draait om Martin, En gelse comedy-serie. 22.40 uur Hier en nu, actualiteiten magazine. 23.05 uur Kerkepad, een route langs de oude kerken in het Groningse la- geland. 23.30 uur Dertien persoonlijke ont moetingen, meditatie door drs. Bos man uit Laren. 23.45 uur Journaal 23.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. ZIERIKZEE - De waarnemend Commissaris der Koningin in Zee land heeft de directie van postorder bedrijf Otto in Tilburg gevraagd niet langer de indruk te wekken als zou de Commissaris der Koningin gege vens verstrekken die het bedrijf ge bruikt voor het uitschrijven van de prijsvraag Otto's Grand Prix". In het bericht, dat door de compu ter geselecteerde winnaars ontvan gen, staat onder de naam en het adres van de winnaars de zin: „Afgegeven door de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland". Mensen in Zeeland die zo'n formulier hebben ontvangen, kwamen in de veron derstelling, dat de persoonlijke gege vens uit het provinciale rijbewijzen- bestand waren verstrekt. Die indruk wordt versterkt, doordat de gegevens op het wedstrijdformulier zijn afge drukt op een rose ondergrond en een quasi-kentekenbewijs daarbij is af gedrukt. De hoofdprijs, die het post orderbedrijf beschikbaar stelt, is een auto. Nooit De waarnemend Commissaris der Koningin wijst erop, dat persoonlijke gegevens van rijbewijshouders nooit worden verstrekt aan commerciële instanties. Hij heeft het postorderbe drijf gevraagd te vermijden, dat de functie van de Commissaris der Ko ningin in relatie wordt gebracht met prijsvragen en soortgelijke activitei ten. Een afschrift van zijn brief heeft hij gestuurd aan de Commissarissen der Koningin in de andere provincies. door NEL VAN DER ZEE ten, troffen ze haar in een opgewon den stemming. Ze praatte druk en veel, liet hen bijna niet aan het woord komen. „Ik denk er hard over, volgende week naar huis te komen," zei ze. „Ik voel me weer veel beter. Ria heeft goed voor me gezorgd, maar nu kan ik het langzamerhand zelf weer aan." „Doe maar een beetje kalm," ver maande Jantien bezorgd „Neem in ieder geval op tijd u medicijnen in." Ze is zo opgewonden, dacht ze, ze kan van blijdschap wel iets krijgen. Weer ging de gedachte door haar heen da4 Schuitema een onaangename erfenis zou hebben achtergelaten. Zou moe der daar nu helemaal niet aan den ken? Na enkele weken geloofde ze pas, dat ze zich toch te pessimistisch had opgesteld want er gebeurde niets. Haar moeder was thuis en Theo en zij woonden weer in hun eigen huis. De zaken liepen weer zoals vroeger. „Ik heb een verrassing," zei Theo op een dag, „we gaan vakantie hou den. Ik heb het allemaal met je moe der en Evert besproken. Evert en Til ly gaan volgende week weg. Wij kunnen over drie weken gaan. Zeg maar waar je naartoe wilt," zei hij een stapel reisfolders voor haar op ta fel leggend. „Spanje. Italië, de Velu- wc, waar wil je heen?" (wordt vervolgd) 17.00 uur Levende rituelen Afl. 1. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Italianen. 18.30 uur Sesamstraat. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Eilanden, tweedelige Ame rikaans/Canadese tv-film. 19.37 uur Kenmerk, actualiteitenma gazine. 20.00 uur De wereld in het jaar 2000, een drie-delige Duitse documentaire serie over de nabije toekomst. Afl. 2. 20.45 uur Stranger at home, film van Rudolf van den Berg. De Palestijnse kunstschilder Kamal Boullata keert, na 18 jaar ballingschap in Amerika, terug naar zijn geboorteland Jeruza lem. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma, (herh.). 18.10 uur Carolientje en kapitein Snorrebaard, kinderserie. 18.25 uur Mika, Zweedse jeugdserie van Arne Stivell met Per Ola Svonni e.a. Een jongen uit Lapland brengt een rendier naar de dierentuin van Parijs. Afl. 5. 18.50 uur De zeven van Blake (Blake's seven), Engelse science-fiction serie. Met: Garreth Thomas, Paul Darrow, e.a. Afl. 11: Het gambiet. 19.40 uur Lotto-winnaars en pro gramma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Kunstzaken. 20.20 uur Mike, praatshow met Mike Verdrengh vanuit de gemeentelijke sporthal te Koksijde. 21.35 uur Uitzending door derden: Programma van de Christen- Democratische omroep. 22.15 uur Journaal. Aansl. Coda: Bos- sa Nova van Tars Lootens uitgevoerd door Thrs Lootens, piano. BRT 2 Geen uitzending. Het nabestellen van foto's, welke zijn geplaatst in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode, kan uitsluitend gebeuren bij het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Het nabestellen kan zowel mondeling als tele fonisch: de betaling geschiedt contant bij het afhalen van de foto('s) aan de balie van de Nieuwsbode. Het adres van het kantoor is Jannewekken 11 te Zierikzee; het telefoonnum mer is 01110-6551. Voor nabestelling van sport- foto's dient men zich te wenden tot de heer Johan Berrevoets Jr., Volkerakstraat 64 te Zie rikzee; telefoon 01110-6706. De aldus bestelde foto's dienen ook op dat adres te worden af gehaald en verrekend. NIJMEGEN - Omdat hij wist dat het de bedoeling van de politie was hem ter ontnuchtering een nachtje op te sluiten, is een 37-jarige dronken Nijmegenaar dit weekeinde zelf een cel van het Nijmeegs politiebureau binnengestapt. Dat werd overigens pas uren later ontdekt, toen een in het cellenblok dienstdoende politie man bij telling stomverbaasd consta teerde, dat er een arrestant teveel was. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-5071, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00: per jaar f 152,50: losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3