Altijd Raak! Jaarmarkt Ouwerkerk blijkt goed vervolg Duiveland Dag Concert Marco bij de Vaate in Grote Kerk c DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vergadering van streek- archivariaat Ze komen terug Jubileumboek Beter Wonen ZIERIKZEESCHEI NIEUWSBODE! dé krant van schouwen - duiveland! WAT VJORDT HET RIKZEESCHE NIEUWSBODE Drukke wegen Jubileum-Taptoe Zeeuws kampioen Drie titels Door het prachtige zomerweer van het afgelo- Op het sportterrein aan de Laone in Renesse Precies een jaar na de promotie naar de Z- Mirjam Quartet van tennisvereniging WIK pen weekeinde was het bijzonder druk op de werd voor de twaalfde keer een Taptoe gehou- klasse veroverden Arianne Hanse en haar po- kwam uitstekend voor de dag tijdens het twee toegangswegen naar Schouwen- Duiveland. den, die in het teken stond van 75 jaar VVV. ny Liza het Zeeuws kampioenschap in deze de toernooi van de TV Duiveland'. zij behaalde (Pag. 2). (Pag. 4). klasse. (Pag. 5) drie titels. (Pag. 6). MAANDAG 11 AUGUSTUS 1986 142ste jaargang Nr. 23979 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het geheim der gezelligheid bestaat in de kunst, met kreu pelen gelijke tred te houden. Fliegende Blatter Ik neem een )aarabonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode' IK BETAAL DUS GEEN IS2.50 MAAR SLECHTS 127.10 Naam ZIERIKZEESCHE Adres NIEUWSBODE ANTWOORDNUMMER 12 ftKWpde 4300 VB ZIERIKZEE Plaats (postzegel is niet nodig) ZIÈRIKZEE - Na het concert van de in Zierikzee geboren organist Huib van den Doel zal op dinsdag 12 augustus opnieuw een concert gegeven worden in de Grote Kerk te Zierikzee door een uit Schouwen- Duiveland afkomstige organist, zij het dat hijzelf niet op Schouwen geboren is, maar in Haarlem. Het betreft Marco bij de Vaate, organist van de Doopsge zinde Kerk te Haarlem. Marco Bij de Vaate achter het orgel in de Doopsgezinde kerk te Haar lem. Marco bij de Vaate studeerde aan het Amsterdams Muzieklyceum bij Piet Kee en werd in 1978 met de hoogst haalbare onderscheiding aan een muziek-vakopleiding, de Prix d'Excellence, de Prijs van Uitnemend heid, onderscheiden. Regelmatig concerteert Bij de Vaate in binnen- en buitenland. In 1983 werd een langspeelplaat van zijn orgelspel gemaakt waarop hij werken speelt van Bach en Buxtehude. Er valt voor de lief hebbers van orgelspel uit de Romantiek veel te genieten met het spe ciaal voor het Kam- en Van der Meulenorgel opgestelde concertprogram ma. Bekend De concertgever staat er bekend om bijzonder veel aandacht te beste den aan elk concert om zodoende elk orgel ten volle tot ontplooiing te laten komen. Voor Zierikzee koos hij uit de complete monumentale Vierde Orgel symfonie van Ch. M. Widor. De laatste jaren werd wel regelmatig uit de Vijfde Symfonie van deze componist gespeeld, maar een complete vier de symfonie is uniek en eigenlijk aleen maar op dit orgel op Schouwen- Duiveland uit te voeren. Ook de indrukwekkende zesde orgelsonate van F. Mendelssohn staat op het programma. Deze sonate is vooral hekend vanwege de variaties over het Gebed des Heren. Tenslotte speelt Marco bij de Vaate een twee tal korte werken van Max Reger, een Benedictus en Mclodia. Na dit concert, dat om 14.00 uur begint wordt weer de laatste orgehvandel- tocht gehouden. Een bijzonderheid dit keer is dat ook de concertgever en in het bijzonder een studente van het Amsterdams Conservatorium (zijn registrante) aan de tocht zullen deelnemen. De duur van deze wan deltocht bedraagt ongeveer anderhalf uur. ZIERIKZEE - Het bestuur van het Streekarchivariaat Schouwen-Dui- veland en Sint Philipsland neemt dinsdag 19 augustus tijdens haar ver gadering in het stadhuis te Zierikzee afscheid van haar voorzitter Th. H. de Meester. De Meester legt zoals bekend zijn burgemeestersambt neer en hiermee ook de verwante functies. De bijeen komst begint om 16.00 uur en omvat voorts onder andere een voortgangs bespreking over de micro-verfilming en een tussentijds verslag over de pe riode van 1 januari tot en met 31 juli 1986. In dat verslag staat ondermeer vermeld, dat de sterke groei in het be zoekersaantal zich in de laatste perio de niet heeft voortgezet. Desondanks is er grote belangstelling voor het ar chief en hebben de medewerkers hun handen eraan vol. DREISCHOR - ,,We komen terug, gvd" hebben onbekenden geschreven op de garagedeur van autobedrijf Van te R. in Dreischor, nadat zij te vergeefs hadden geprobeerd het hangslot van de deur te forceren. E. de V. deed hiervan zaterdagmor gen aangifte bij de politie. Gebleken is, dat de dieven hun frustratie over het niet slagen van hun actie hebben botgevierd met een dikke viltstift. Wanneer ze terugkomen hebben ze er veiligheidshalve niet bijgeschreven. OUWERKERK - De jaarmarkt in Ouwerkerk; of waar in een klein dorp groot kan zijn. Het anders zo rustige Ouwerkerk was zaterdag omgetoverd in een bruisend middelpunt van gezelligheid en drukte. Organisator J. de Vlieger uit Oosterland kan tevreden terugzien op wat al genoemd wordt 'een waardige opvolger van de Duiveland Dag'. Tot 's avonds 21.00 uur bleef het gezellig in Ouwerkerk. der succes, want vele artikelen ver wisselden van eigenaar. In de koopeommissiestand kon een ieder oude voorwerpen te koop laten aanbieden. Dat completeerde de jaarmarkt, die voornamelijk in het teken stond van kopen en verkopen. De aanwezigheid van de vrijwillige brandweer, de terrasjes en muziek deden aan deze opzet niets af. Maar het heet dan ook niet voor niets (jaar)MARKT. Het was behoorlijk druk in Ouwer kerk, ondanks het feit, dat tegelijker tijd de Vlasdag in Dreischor werd ge houden, waar ook velen op af kwamen. Dat blijkt prima samen te gaan, al zal de combinatie ongetwij feld van invloed zijn op het bezoe kersaantal. Zeker niet te klagen over belangstelling hadden de verschillen de ambachtstands, waaronder een glasgraveerder en een stoelenvlech- ter. Juist de laatste kreeg veel waar dering voor zijn vak, omdat de visu eel gehandicapte man volledig op zijn gevoel moest werken. Het resultaat was er niet minder om. Terugzien Kortom; Ouwerkerk mag terugzien op een geslaagde jaarmarkt, die ze ker als opvolger van de Duiveland Dag gezien mag worden. Het lijkt zeer waarschijnlijk, dat de plaatselij ke bevolking volgend jaar weer een soortgelijk festijn te wachten staat. ZIERIKZEE - Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van Woning bouwvereniging Beter Wonen - in 1983 - heeft haar oud-voorzitter J. Coumou de geschiedenis van de orga nisatie op schrift gesteld. Vrijdag 22 augustus wordt het eerste exemplaar in de trouwzaal van het Zierikzeese stadhuis overhandigd aan mevrouw M. N. Coumou-Groenendijk. De bij eenkomst begint om 16.00 uur. Vlak voor het ter perse gaan van het boek 35 jaar Beter Wonen kwam de schrijver te overlijden. Ter nage dachtenis van de oud-voorzitter en ere-voorzitter heeft het bestuur van Beter Wonen gemeend extra aandacht aan het verschijnen van het boek te moeten besteden. Dat gebeurt dus in de vorm van een bijeenkomst. Druk kerij Lakenman en Ochtman heeft de druk van het boek verzorgd. Er loerden veel oude gebruiksvoorwerpen te koop aangeboden in Ouwerkerk. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Kans op onweer Half tot zwaarbewolkt en eerst nog kans op onweer. Morgenmiddag droog. Koeler met een middagtempe- ratuur van 21 graden. Een matig tot vrij krachtige wind uit noord tot noordoost 4 tot 5, afnemend 3 tot 4 Beaufort. Minimumtemperatuur kó- mende nacht 14 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 15 augus tus: Woensdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: oost 3 Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: zuidoost 3 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 40% •Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 12 aug. Zon op 06.18, onder 21.10 Maan op 14.27 onder 23.27 Eerste Kwartier: 13 augustus (04.21) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een zwak lagedrukge bied vervolgt verder zijn weg van België naar Midden- en Zuid- Duitsland. De daarmee samenhan gende bewolking drijft vooral van nacht en morgenochtend over ons land. Mogelijk valt daaruit nog een bui. De kans daarop is het grootst in het zuidoosten. Een rug van hogedruk breidt zich morgen vanaf de Britse Eilanden in onze richting uit. De wind draait dan naar noord. Vanaf de Noordzee stroomt daardoor iets koelere lucht naar onze omgeving. Mogelijk drij ven vanaf de Noordzee enkele wol kenvelden het land binnen. De mid- dagtemperaturen blijven in de middag bij zo'n graad of 21 steken. Nieuws Iets nieuws had de jaarmarkt niet te bieden. Zoals op vele markten en braderieën voert op Schouwen- Duiveland de rommel- en antiek markt de boventoon. Dat leek er in Ouwerkerk wel erg bovenop te lig gen. De vele stands boden voorname- Een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode is altijd raak. Daar kunt u zeker van zijn. Jaarabonnement voor de prijs van 10 maanden! Gratis pentekening van Zierikzee! Schitterende pentekening op posterformaat 50 x 65 cm Voor geen 152.50 maar slechts 127,10 blijft u een jaar lang uitstekend op de hoogte van uitgebreid regionaal nieuws. De Zierikzeesche Nieuwsbode. 142 jaar geleden voor hef eersf ver schenen, is uniek in Nederland Dat mogen we-best stellen' Nu. in 1986 is de Zierikzeesche Nieuwsbode helemaal van deze tijd. Modern en objectief met nieuws waar uw interesse naar uitgaat Veelzijdig door de vele extra bijlagen, zoals. Mode- en aufobijlagen. Sport- en expo bijlagen enz. Veelzijdig ook door de vele vaste rubrieken, we noemen even: midden in de middenstand, puzzelrubriek. ons feuilleton. Nou ja. teveel om op te noemen U moet 'm gewoon zelf lezen! BEL NÜ VOOR EEN ABONNEMENT 01110-6551. Nadat de VVV-Duiveland duidelijk te kennen had gegeven de organisatie van toeristische evenementen in han den te willen geven van ondernemend Duiveland, bleek dat niet aan dove mansoren gezegd. De Vlieger pakte aan en deelde uit. Velen sprongen op dit initiatief in en maakten de jaar markt tot wat het hoort te zijn. lijk oude gebruiksvoorwerpen en ook jong-ondernemend Ouwerkerk deed zijn best om de op kleden uitgestalde waar aan de man te brengen; niet zon- Onder de oude ambachtslieden bevond zich in Ouwerkerk deze blinde stoe- lenvlechter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1