'n Dorp bewaart geheimen POSTZEGELRUBRIEK DDR viert zilveren jubileum van de muur met postzegel Tweede zomerconcert in Muziekkamer te Ouddorp Koffiefraude bij justitie Antisemitisme Verkoop Reparatie Zaterdag 9 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur Superted en Bananeman, tekenfilms. 15.10 uur He-Man and the masters of the Universe, tekenfilmserie. 15.35 uur Just our luck, Amerikaanse comedy-serie. Afl. De trouwklokken Shablues. 16.00 uur Club Veronica clips. 17.05 uur New Wilderness, natuurse rie. Afl. Samenkomst van smokings dragers. Aandacht voor de pinguins 17.30 uur Journaal 17.35 uur Family Ties, Amerikaanse comedy-serie. Afl.: Ik heb nog nooit voor mijn vader gedood. 18.00 uur Vakantie '86. 18.25 uur Veronica Sport, sportmaga- zine. 19.00 uur Countdown vanuit de Countdown studio. Presentatie: Adam Curry. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Miami Vice, Amerikaanse politieserie. Afl. Tferug in de wereld.. Ira Stone schakelt zijn vriend Sonny in om ,,De Generaal" op te sporen die verantwoordelijk is voor de dood van vele mensen door het verhandelen van onzuivere heroïne. 21.15 uur Voetballer van het jaar, voetbal-show vanuit de Jubileum-hal te Eindhoven waarin door een nog on bekende voetbal-coryfee de Gouden Schoen wordt uitgereikt aan Ruud Gullit. Presentatie: Koos Postema. 22.15 uur Nieuwslijn, actualiteiten magazine. 22.55 uur Twilight Zone, serie korte verhalen waarin de mystiek centraal staaf. Vanavond 1. De vuurtoren. 2. Een leven gevormd door vroegere ar moede. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Marokka nen. 18.30 uur Sesamstraat. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur De havik...vogelvrij, na tuurfilm over het leven van de havik in Nederland. 20.00 uur Wereldberoemde goochel trucs, een tv-special met de gooche laar Mark Wilson. 20.55 uur Kapitein Lightfoot, Ameri kaanse speelfilm uit 1955. Regie: Douglas Sirk. De avonturen van Ka pitein Lightfoot en de beroemde re bel John Doherty, die zich verdienste lijk maken voor de Ierse zaak omstreeks het jaar 1800. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 22.45 uur Paper Chase, Amerikaanse speelfilm uit 1973. Regie: James Bridges. James Hart, student rech ten, moet hemel en aarde bewegen om zijn examen te halen. BRT 1 16.00 uur Het begon met Eva, Ameri kaanse speelfilm uit 1941 van Henry Koster. Met Deanne Durbin, Charles Laughton, Robert Cummings e.a. Als laatste wens wil de stervende Jona than Reynolds de verloofde van zijn zoon ontmoeten. Jonathan JR vindt zijn vriendin niet en vraagt Annelbr- ry even een rolletje te spelen. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma 18.10 uur Filmbrieven. Afl.: 8. Ont luikende liefde. 18.37 uur De kleinste zwerver, Ameri kaanse jeugdserie. 19.00 uur Trekking van de lotto- joker. 19.05 uur Boeketje Vlaanderen, toe ristisch magazine. 19.35 uur Lotto-trekking, Mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Ratelslangen, Amerikaan se tv-film van John McCanley, met Sam Chew, Elizabeth Chaucet, Dan Priest e.a. Wanneer een aantal perso nen aangevallen is door ratelslagen, wordt er een onderzoek ingesteld. Al le aanvallen hebben plaatsgevonden rond een legerbasis. De dienstdoende kolonel weigert echter uitleg te ge ven. 21.40 uur Het Egypte volgens Romer, Engelse driedelige documentaire over een expeditie in Opper-Egypte van 1977 tot 1980 o.l.v. De Egyptoloog John Romer. Deel 3. 22.20 uur Sport op zaterdag. 22.35 uur Paardekoersen en journaal. Aansl. Coda: Andante Largo, Sor, uit gevoerd door Wim Brioen, gitaar. BRT 2 Geen uitzending. Zondag 10 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Ik trouwde een familie, Duitse serie. 16.15 uur De muppetshow met als gast: Peter Ustinov. 16.40 uur KRO's tekenfilmfestival. 17.00 uur Zoo 2000, serie over hoe het publiek kan kennismaken met de dierenwereld. Afl. De techniek. 17.30 uur Journaal 17.35 uur Tocht door de middel eeuwen, documentaire-serie over de middeleeuwse maatschappij van de historicus Georges Duby. Afl.: God is licht met o.a. de abdijen van Cluny en Paray le Monial en muurschilderijen in Berzé la Ville. 18.30 uur Alvin en z'n boefjes, teken filmserie. 18.55 uur Bollie en Billie, tekenfilm 19.00 uur Journaal 19.05 uur Cijfers en letters, spelpro- gramma gepresenteerd door Bob Bouma. 19.30 uur Lou Grant, Amerikaanse serie. Afl.: De doofpot. 20.20 uur Heksenwerk (Tuckers With), komische detective-serie. Afl. 7: De vier miljoen dollar roof. 21.05 uur Brandpunt, actualiteiten magazine. 21.30 uur Olie. 8-delige'serie over de invloed van olie op de geschiedenis van deze eeuw. Afl. 1: John D. Rocke feller, vader van de moderne olie industrie. 22.25 uur Voetbaltoernooi Amster dam 711. 22.45 uur De eeuw van de Barok, 4- delige serie over kunst en cultuur in de periode van ongeveer 1620 tot 1750. Afl. 5. Van Rubens tot Gainsborough. 23.45 uur Journaal. 23.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.30 uur Studio Sport. Schaaktwee kamp Karpov-Kasparov. Commen taar Hans Böhm. 18.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Studio Sport. 19.55 uur Trekking van de Lottoge tallen. 20.00 uur Journaal. 20.10 uur Laurel Hardy, slapstick. Afl. Come Clean. 20.32 uur VPRO Nieuws 20.47 uur Het Basileus Quartet, serie in drie delen over het artistieke en vooral sociale leven van een beroemd kameronsemble. Met: Hector Alterio, Omero Antonutti, Pierre Malet e.a. Regie: Fabio Carpi. Deel 2. 21.40 uur I Love documentaire-serie van Johan van der Keuken over de steden Amsterdam, New York, Hong Kong en Genève met geld als verbin dend element. Afl. 2: New York - Hong Kong. 22.32 uur Chasing a rainbow, docu mentaire over het leven van Josephi ne Baker, maar geeft tevens een inte ressant tijdsbeeld van de cultuur en politiek in Europa. 23.51 uur Journaal BRT 1 14.10 uur Grand Prix van Hongarije Formule 1. 16.30 uur Juke Box 16.50 uur Allemaal Beestjes. Van daag: De robben van Sint Paul. 17.20 uur De kolderbrigade, zesdelige komische serie met Romain de Co- ninck, Gaston Berghmans, Yvonne Delcour e.a. Afl 1: Het verjaardags feestje. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterserie. (herh.). 18.05 uur Liegebeest, kinderserie. 18.20 uur De Tripoden, Engelse science-fictionserie met John Sha- kley, Jim Barker e.a. Afl. 10. 18.45 uur Kijk uit! Verkeerskwis. 18.50 uur Vreemde krachten, 13- delige serie van Wim Offeciers over paranormale verschijnselen en be gaafdheden. Afl. 8: Verschijningen, m.m.v. Miel Ramoudt en Tinneke Schellekens. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.00 uur Bloemetjes buiten, tips voor gevelversiering met bloemen, presentatie: Gil Glaes. 20.05 uur Sportweekend. 20.35 uur De blonde valstrik, Franse speelfilm uit 1975 van Jean-Paul Rap- peneau. Met; Yves Montand, Cathéri- ne Deneuve, Tony Roberts e.a. Martin Coutances heeft de beschaving en het zakenleven de rug toegekeerd. Zijn rust wordt echter wreed verstoord door Nelly, die op de loop is voor haar ex-verloofde. 22.20 uur Het hart van de draak (The heart of the dragon), Engelse serie over het dagelijks leven in China. Deel 10: De verzoeners. 23.00 uur Journaal en Coda. De grote stille taak, van René Verbeeck uit Verzamelde gedichten. BRT 2 Geen uitzending. Maandag 11 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur Ik ben Joep Meloen, Neder landse speelfilm uit 1981. Regie: Guus Verstraete jr. (herh). Pianostem mer Joep Meloen heeft maar één droom: carrière maken als concertpi anist. 16.28 uur Senegal, poort tot zwart Afrika, documentaire over typische Senegalese dorpjes. 17.02 uur 21 jaar TROS Amusement. Vanavond: Een special van Udo Jür- gens. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Mask, jeugdserie. Afl.: T- Bop op Kop. 18.00 uur TROS Sport, sportmagazi- ne. 18.30 uur Voorlichtingprogramma over de cursus personal computer I. 18.45 uur Voorlichtingsprogramma over de cursus Leermoeilijkheden. 19.00 uur Bassie en Adriaan, serie korte filmpjes. Afl. 11: Wie een kuil graaf voor een ander. 19.05 uur The A-team, Amerikaanse serie. Afl. Echt of onecht. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur De ware Jacob, blijspel van Robin Hawdon bewerkt door René van Vooren. Een relatiegeschenk in de vorm van een meisje van een escort-serviceburo op de hotelkamer van Bob brengt de nodige verwar ring. 22.15 uur TROS Aktua, actualiteiten magazine. 22.45 uur Jan Akkerman, aflevering uit een serie van vier programma's rond het beste dat Nederland op mu ziekgebied te bieden heeft. 23.30 uur Journaal. 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven. 18.30 uur Sesamstraat. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Kwartslag. Waar denk je aan als je aan de Bom denkt?, hoe kinderen de dreiging van een nucleai re oorlog voelen. 19.27 uur Tussen kunst en kitsch, ex perts op het gebied van kunst en an tiek geven commentaar op de ,door het publiek aangedragen voorwer pen. Vanavond vanuit het Groninger Museum in Groningen. Presentatie: Cees van Drongelen. 20.15 uur De wereld volgens...Jeroen Krabbé. Interviewer: Ad Visser. 20.55 uur Jonge mensen op het con certpodium. 1. Martin Mars, viool: werken van Schubert. 2. Sjaak Zoon, fluit, werken van Mozart. 3. René Berman, cello: werken van Sjostako- vitsj. Presentatie: Cees van Dronge len. 21.35 uur ,,Het wezenlijke moet nog komen", documentaire over het werk van de Duitse schilder Anselm Kiefer (geboren in 1945). 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma, (herh.). 18.10 uur Kameleon, doe-programma voor kinderen. Presentatie: Danny Verbiest en Ellen. Afl.: Poppenkast. 18.35 uur De poema, Amerikaanse jeugdfilm in drie delen van Stephen H. Foreman met Kim Houser, Wayne Best e.a. Afl. 3: 19.00 uur Comedy Capers, korte ko mische film van Snub Polaard. 19.15 uur Lama's in ballingschap, Franse documentaire van Deben Bhattacharya ovêr de religieuze riten van het Tibetaanse boeddhisme. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Love joy, thrillerreeks over een avontuurlijke antiekhandelaar en diens extravagante praktijken om aan de kost te komen. Met: Ian McShane, Phyllis Logan, Malcolm Tierney e.a. Afl. 6. 21.00 uur Mijn grote liefde heet mu ziek, serie specials rond Vlaamse ar tiesten. Vanavond: Wille Sommers. 21.45 uur Vreemde krachten, dertien delige serie van Wim Offeciers over paranormale verschijnselen en be gaafdheden. Afl. 9: Mediums. 22.35 uur Paardekoersen, Journaal en Coda: Werkster van Gerrit Achter berg. BRT 2 Geen uitzending. OOST-BERLIJN - De DDR geeft een speciale post zegel uit naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van de muur, die sinds 13 augustus 1961 het weste lijk en oostelijk deel van Berlijn van elkaar scheidt. Dit meldt het dagblad „Neues Deutschland" in zijn editie van donderdag. Op de postzegel, die een fran- keerwaarde heeft van 20 pfennig (er gaan 100 pfennig in een DDR- mark, die officieel een waarde van 1 (West)-Duitse mark heeft, maar in de vrije handel circa 40 cent waard is), staat de tekst: „de 25 jaar oude muur ter bescherming tegen het anti-fascisme". Naar de krant van de SED, de belangrijk ste partij in de DDR, verder schrijft stelt de zegel „leden van de strijdgroepen" ('Kampfgrup- pen') van de werkende klasse en van de Vrije Duitse Jeugd (FDJ) voor de Brandenburger poort" voor. Strijdgroepen zijn door commu nisten geleide para-militaire een heden die in fabrieken in de DDR bestaan sinds de opstand tegen de bezetting door de Sovjetunie van 17 juni 1953. Sovjetmilitairen maakten met geweld een eind aan deze volksopstand. De FDJ is de staatsjeugdorganisatie van de DDR. Vluchten Leden van de twee organisaties beschermden de arbeiders die op 13 augustus 1961 de muur dwars door Berlijn bouwden. Zij begon nen in de Brandenburger poort, een beroemd punt in de vroegere hoofdstad van Duitsland. Het bewind van partijleider Het bewind van partijleider .Walter Ulbricht besloot - met per misse van de Sovjetunie - tot de bouw van de muur om een eind te maken aan het, vluchten van dui zenden mensen naar het westelijk stadsdeel. In een communiqué van het kabinet in Oost-Berlijn stond indertijd dat de DDR ge noodzaakt was de muur te bou wen om een eind te maken aan vij andige, ondermijnende activiteit van revanchistische, militai- ristisch personen en groepén in West-Berlijn en de Duitse bonds republiek. Op de 25e verjaardag van de bouw van de muur wordt in Oost- Berlijn een militaire parade ge houden. Aan de westelijke kant van de muur zullen in elk geval kransen gelegd worden ter nage dachtenis aan de mensen die hun poging over de vier meter hoge muur te vluchten, met de dood hebben moeten bekopen. Verder houdt bondskanselier Helmut Kohl van West-Duitsland op 13 augustus een toespraak in het gerestaureerde rijksdagge bouw dat niet ver van de dichtge metselde Brandenburger poort staat. Jarige dam- en biljartbond op postzegels DEN HAAG - Op 9 september geeft de PTT twee bijzondere postzegels van 75 cent uit, gewijd aan de Koninklijke Nederlandse Dambond en de Koninklijke Ne derlandse Biljartbond. Beide bonden vieren dit jaar hun 75- jarig jubileum. De zegels, ontworpen door Swip Stolk uit Zaandam, zijn beide uit gevoerd in de kleuren geel, rood, blauw, zwart en zilver. De dam bond telt ongeveer tienduizend le den, verdeeld over vierhonderd verenigingen. Bij de biljartbond zijn dertigduizend leden aangeslo ten. LOS ANGELES - Een rechter in Los Angeles heeft donderdag een aan klacht tegen de heavy-metal rockster Ozzy Osbourne en twee platenmaat schappijen afgewezen dat muziek van de Britse zanger bijdroeg tot de zelf- ¥rioord van een Californische jongen in 1984. ..9S-Viv FORT MYERS - De erfgenaam van een Amerikaans tabakvermogen, Steven Benson, is donderdag schul dig gevonden aan moord op zijn moe der en neef door middel van een auto bom, om zijn aandeel in het familie kapitaal van 10 miljoen dollar zeker te stellen. LOUISVILLE - William Schroeder, de Amerikaan die het ongekende aantal van 620 dagen leefde met een mechanische hartpomp in plaats van zijn zieke echte hart, is woensdag op 54-jarige leeftijd overleden. MAASTRICHT/DEN HAAG. - De 26-jarige Maastrichtenaar Robbie G., die donderdag 31 juli kans zag vanuit een Belgische cel naar Nederland te ontsnappen nadat hij door de recht bank in Tongeren tot 20 jaar dwang arbeid was veroordeeld, heeft daar mee ten minste vijf jaar cel 'verdiend'. DEN HAAG - Acht medewerkers van de kantine van het Paleis van Justitie in Den Haag zijn door de po litie aangehouden voor verhoor. De acht, zeven vrouwen en één man, zou den koffie hebben aangelengd met water. Zo konden ze, vanaf de karretjes waarmee ze door het paleis reden, meer kopjes aan het andere personeel verkopen. De meeropbrengst staken zij in eigen zak. Zo moeten ze, naar schatting van de politie, in zeven jaar gezamenlijk 200.000 gulden hebben verdiend. De politie stelde het onderzoek naar de koffiefraude in, nadat de Ar rondissementsgriffier aangifte had gedaan. De slechte smaak viel veel ambtenaren al lang niet meer op, maar wel de drukke nering van de da mes en de heer. De politie verwacht overigens nog meer aanhoudingen. De eerste acht verdachten hebben allemaal bekend. Ze zijn, voor zover ze nog op het pa leis werkzaam waren, geschorst. DEN HAAG - De Stichting Bestrij ding Antisemitisme heeft minister Van den Broek gevraagd om, in na volging van zijn Amerikaanse colle ga George Shultz, via de ambassade in Damascus een onderzoek in te stellen naar een antisemitisch bock dat zou zijn geschreven door de Syri sche minister van defensie, Mustafa Tlas. In „De Matzoh van Zion" zou op nieuw worden beweerd dat Joodse Matses met menselijk bloed worden bereid. STIBA heeft ook de Egyptische am bassadeur in Den Haag, Hassan Abd El Aal Nayel, gevraagd zijn regering in kennis te stellen van de bezwaren tegen wat de stichting beschouwt als „een vijftiental zwaar antisemitische uitlatingen in de geïnstitutionali seerde media in Egypte" en zich zo mogelijk hierover uit te spreken. Door Henk kerhoef en Toon Durville OUDDORP - De Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee organiseert zaterdagavond 9 augustus het tweede zomerconcert in de Muziekkamer van Piet Westhoeve aan de Kooiweg 11a te Ouddorp, aanvang 20.00 uur. Henk Ver hoef (orgel) en Toon Durville (hobo) presenteren tijdens deze avond een pro gramma, dat voor de pauze zal bestaan uit composities uit de baroktijd en na de pauze gevuld zal worden met moderne en romantische werken. Het concert begint met de Fantasia in g voor hobo en orgel van J. L. Krebs, waarna drie orgelkoralen vam dezelfde componist volgen. Daarna van Thiemann de Sonate in a (hobo en orgel) en de prachtige Triosonate in D voor orgelsolo. Als sluitstuk voor de pauze van An tonio Vivaldi de Sonate in c. .Na de pauze speelt Tbon Durville van Bru no Maderna de Solo per oboe, waarna Henk Verhoef volgt met 5 Variantio nen over „Elselein, liebstes Elselein" van Hugo Distier. Het concert besluit met de Rhapso- die in Bes voor hobo en orgel van Jo seph Rheinberger. Executanten Tbon Durville (1963) studeerde ho bo bij Daan Hillen en in Amsterdam aan het Sweelinckconservatorium bij Han de Vries. Hij speelde reeds in di verse orkesten en is momenteel ver bonden aan het Combattimento Con sort Amsterdam waarmee hij bij verschillende gelegenheden in binnen- en buitenland als solist actief was. Voorts vormt hij een duo met pianiste Lanny Kho. Henk Verhoef studeerde orgel bij Jan van Dijk te Middelharnis, en sinds 1980 te Amsterdam bij Bernard Bartelink en Piet Kee. Hij behaalde onder Piet Kee het diploma Docerend Musicus en studeert momenteel voor het diploma Musicus, welke studie hij in 1987 hoopt af te ronden. Hij is organist van de Nicolaaskerk te Am sterdam en vervanger van Bernard Bartelink in de Basiliek te Haarlem. Voor dit zomerconcert kunnen vooraf plaatsen besproken worden onder tel.nr. (01878)-2764. WITTEM - In het uiterste zuiden van Zuid-Limburg, onder de autoweg Maastricht-Vaals, zijn driehonderd koeien en kalfjes noodgedwongen af gemaakt en nog eens honderd staat dat elk moment te wachten. Volgens de Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren heerst er Abortusbang, een besmettelijke ziekte die de vruchtbaarheid van koeien aantast en die te vroege geboortes opwekt. SCHIPHOL - De 17-jarige Anne- mieke de Jong uit Son (Noord- Brabant) is afgelopen maandag door een zweefvliegongeval in Frankrijk om het leven gekomen. Dit heeft een woordvoerder van de rijkspolitie dienst luchtvaart donderdag meege deeld. Advertentie TECHNISCH INSTALLATIE BURO Elektrische apparaten Televisie - Video HiFi - Huishoudelijk enz. 01114-1368 - 01119-1634 JWtoWWWWWWtoHWWWHWtoWWC'frWtoHWMWÏWW!! 80 „Drie van honderd, graag, Jan tien," begon ze. „Wat heeft die Feenstra toch een pech, hè? Die man had beter in zijn oude winkel kunnen blijven. Het noodlot achtervolgt hem. Zou dat nou komen omdat er Op zwart geld geen zegen rust?" Jantien gaf haar de gloeilampen en pakte het boek om ze op te schrijven: bakker Obbink had een lopende re kening. Ze was meteen gealarmeerd bij het horen van Feenstra's naam. Failliet natuurlijk, dacht ze. „Zo," zei ze in een poging haar stem opgewekt te laten klinken, „het staat er weer in. Wat is er met Feenstra ge beurd?" „Weet je het nog niet?" rekte Necl- tje haar berichtgeving. „Ik wist het vanmorgen al direct. Feenstra was er ontdaan over. Geen wonder, die twee hebben samen veel meegemaakt, na tuurlijk." „Welke twee?" vroeg Jantien nu toch ongeduldig. Ze begreep dat Neel- tje Schuitema bedoelde. Het kon haast niet anders. „Schuitema?" vroeg ze toen. Neeltje knikte. „Hij is dood." zei ze. „Ze hebben hem vanmorgen gevonden. Feenstra wist nog niet hoe het gebeurd was." „O zei Jantien. „Ja," knikte Neeltje, „hij had mijn sympathie niet. dat zeg ik eerlijk, maar het doet je toch wel wat. Je zag hem hier toch dikwijls voorbijko men. Zeg, ik zie dat ik klanten krijg, tot kijk maar weer." Weg was Neeltje. Dood, dacht Jantien, wat raar. Ze had nooit aan de mogelijkheid ge dacht dat Schuitema op een dag dood zou kunnen gaan. „Dood," mompelde ze voor zich heen. Er kwam een man binnen, die een mixer wilde hebben. Het merk en het type had hij op een briefje staan. Ze hoefde hem maar zo uit het rek te pakken. Het was als cadeautje voor zijn vrouw bestemd. Of ze er maar een mooi papiertje om wilde doen. Schuitema dood, dat betekende nooit meer last, nooit meer angst, dacht ze terwijl ze een plakkertje met 'Harte lijk Gefeliciteerd' op het pakje deed. „Dag meneer, nog een prettige dag." Waarom ben ik niet blij, dacht ze terwijl ze de man met het pakje in zijn hand de winkel uit zag lopen. Ik moest een gat in de lucht springen van vreugde. Ik ben wel blij, sprak ze zichzelf tegen, maar ik kan het haast niet geloven. Dat is het. De winkel deur zwaaide weer op, Theo kwam met grote stappen binnen. „Je hebt het dus ook al gehoord?" vroeg hij meteen bij het zien van haar ontredderde blik. Ze knikte. „Schuitema, bedoel je," zei ze. „Ja, Neeltje vertelde het." „Verduiveld, dat is even een mee valler," zei hij. „Je zou bijna gaan denken, dat Jaspers hem een handje geholpen heeft." Hij had onmiddellijk spijt van zijn woorden, toen hij Jantiens reactie zag. door NEL VAN DER ZEE „Nee, Theo," steunde ze ontzet, „dat zal toch niet waar zijn. Dat meen je toch niet? Wie weet wat er dan nog boven ons hoofd hangt." „Ik meende het natuurlijk niet," suste hij. „Tbe, maak je niet zo van streek, kind. Ik zei het zo maar." Er kwam weer een klant binnen, een dame die een schemerlamp zocht. „Ik ga even op informatie uit," zei Theo. „Als ik terugkom weten we precies wat er gebeurd is." Tbrwijl de klant de staande sche merlamp bekeek, zag Jantien Theo de winkel van Feenstra binnengaan. Theo had eigenlijk onder woorden ge bracht wat er in haar onderbewust zijn omging, toen ze van Neeltje het nieuws hoorde. De klant vertrok zon der schemerlamp. Mijn eigen schuld, dacht ze, ik heb mijn hoofd er niet bij. Ik verzin spookverhalen. Het leek haar meer dan een uur te duren voor Theo terugkam, in werke lijkheid was het maar een kwartier. Er waren geen klanten in de winkel, toen hij binnenkwam. „Nou." zei hij, „hij schijnt allang een hartkwaal te hebben gehad. Hij slikte al jaren medicijnen. Hij stierf aan een hartverlamming. Dus eindigde hij veelbetekenend. „Weet je wat? We vragen of Meindert in de winkel komt en wij gaan koffie zet ten. Kom, iets pittigs zal ons goed doen." (wordt vervolgd) l,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6