Animo voor fietsenstalling in Renesse nog niet groot Vakantiebijbelclub in Brouwershaven Westerschouwse commissie steunt uitbreiding van begraafplaats Burgh Mies Klaver toont mode Jan de Jonge rijdt nu ook met rolstoeltaxi In toekomst mogelijk betalen voor visrecht MIDDEN MIDDENSTAND Benzine weer duurder 4 Op topdagmaar halfvol geweest Slechts enkele fietsen staan in de hiervoor gerealiseerde fietsenstalling. RENESSE - De belangstelling voor de bewaakte stal ling voor fietsen, brommers en motoren aan de Zoom in Renesse blijft achter. Tot op heden heeft de stalling één 'record' behaald van 173 fietsen; een beperkt aantal daar de capaciteit 300 tweewieiers bedraagt. Mevrouw Van der Have, die met haar man het beheer in handen heeft, kan hier vooralsnog geen verklaring voor geven. Het idee komt van de gemeente Westerschouwen, die met de bewaak te stalling een einde wil maken aan de grote hoeveelheid fietsendiefstal len per jaar. Hiertoe werd een groot bedrag gestoken in de realisatie van "V' de bewaarplaats en M. van der Have ging met diens gezin aan de slag om de zaak te 'runnen'. Alle campings kregen een pakket folders toebedeeld en de borden in de binnenstad van Renesse moesten de rest van de pro motiecampagne doen. Niet best „Ik moet zeggen, dat het nog niet zo best loopt. De ene keer hebben we 80 fietsen in de stalling staan, maar op de zondagen gebeurt het dat er maar zeven zijn. De mensen kunnen toch niet zeggen dat we met die ene gulden te duur zijn. Per slot van rekening kunnen ze hun fiets hiervoor van 's morgens 10.00 tot 's nachts 02.00 uur veilig stellen", legt mevrouw Van der Have uit. Met de belangstelling van brommer- en motorrijdend Renesse is het nog slechter gesteld. In de ruim twee maanden, dat de stalling nu draait, hebben zich pas vier a vijf motorrijders aangemeld „en met de brommers is het ook niet al te veel". De stalling biedt ruimte aan 300 fiet sen, veertig brommers en 15 tot 20 motoren. Het zijn voornamelijk de toeristen, die gebruik maken van de fietsenbe- waarplaats. De recreanten, die een plaatsje in Renesse hebben laten zich zien, maar ook zij, die in Haamstede en Scharendijke op de camping staan. De inwoners van Renesse zelf hebben meestal wel een plekje in ge dachten, waarvan zij denken dat juist daar hun fiets, of brommer niet wordt gestolen. Overdag komen voornamelijk 'ou deren' naar de fietsenstalling, terwijl in de avonduren de jeugd, variërend in de leeftijd van veertien tot acht tien jaar, de weg naar de stalling weet te vinden. Mevrouw Van der Have be nadrukt desgevraagd, dat ze abso luut geen problemen heeft met de jeugd, die 's avonds laat om de fiets komt. „We hebben er nooit last van; het gaat prima", aldus mevrouw Van der Have. Reacties De belangstelling mag dan tot op heden tegenvallen, de positieve reac ties van de gebruikers zijn er niet minder om. „Ik hoor regelmatig fan tastische reacties. De meesten vin den, dat de stalling er al veel eerder had moeten zijn. Daarom snap ik ook niet, waarom er niet meer mensen ge bruik maken van de mogelijkheid om de fiets veilig te laten beheren". Sinds 1 augustus mogen er op een deel van de Hogezoom geen fietsen meer worden geplaatst. De politie overweegt momenteel al om de fiet sen in beslag te nemen om ze vervol gens tegen betaling van een boete weer vrij te geven. De dikke rijen tweewieiers maken het bij tijd en wijle onmogelijk om over de stoep te lopen, waardoor de rijbaan vaak ver andert in een groot wandelpad met alle gevolgen van dien. Of die maat regel positieve gevolgen heeft voor de fietsenstalling moet blijken. Tijdens de commissie openbare werken van de gemeente Wester schouwen kon ook voorzitter A. J. Padmos (CDA) niets anders dan con cluderen, dat het gemeentelijk proef project niet wil aanslaan. „Al vind ik 'mislukt' een groot woord; ik kan niet anders zeggen dan dat het niet optimaal geslaagd is", aldus Padmos. Serooskerke zal nog even moeten wachten op de reparatie van haar kerkto ren. Noordwelle gaat deze keer voor. Vervolg van pagina 1 het krijgen is 99%", aldus voorzitter A. J. Padmos. Serooskerke Drie maal prijkte de kern Seroos kerke op de agendalijst van de com missie. Tijdens een eerder gehouden hoorzitting vroegen de inwoners om aanpassingen van de dorpskern met enkele extra trottoirs om de kinderen veilig te kunnen laten spelen. Veel automobilisten maken namelijk ge bruik van de weg door Serooskerke om zo de stoplichten van de provin- BROUWERSHAVEN - De Kinderevangelisatie Com missie van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt in Brou wershaven start dinsdag 12 augustus met de driedaagse Vakantiebijbelclub in de Blokkendoos te Brouwersha ven. Hoewel de commissie zich ten doel stelt juist de bui tenkerkelijk opgevoede kinderen op een speelse manier kennis te laten maken met de kerk, vormt deze groep meestal de grote afwezige. Mevrouw L. Smalheer-van der Lin de van de commissie betreurt dat. „Ik denk dat de kinderen een zekere drempelvrees hebben om naar de BURGH-HAAMSTEDE - Bij een modeshow van Jonker de Spiegel, die tij dens de braderie in Haamstede werd gehouden, dook ineens een bekende van het eiland op. De 78-jarige Mies Klaver uit Burgh-H aamstede - bekend van haar recorddeelname aan de Vierdaagse van Nijmegen - deed aan de mode show mee en was hiervoor gestoken in een moderne out-fit. Wie Mies Klaver kent weet dat ze bijna overal voor te porren is en daar hoort dus blijkbaar ook een modeshow bij. Blokkendoos te komen. Ze hebben immers niet eerder kennis gemaakt met de kerk. Ook vermoed ik, dat de ouders hierin een rol spelen. Die den ken van wij gaan niet naar de kerk, dus ook onze kinderen niet". Desondanks is de belangstelling voor de Vakantiebijbelclub groot te noemen. Zo kwamen vorig jaar maar liefst 52 kinderen naar de driedaagse activiteit van de kerk en dat is voor soortgelijke evenementen groot te noemen. Het betreft hier dan meestal kinderen van de eigen of van andere kerken. Ook de laatste dag, waarbij het bezoek van de ouders centraal staat, blijkt de club tot op heden toch erg gezellig. Vertellingen Dinsdag 12 augustus begint de club met een vertelling over de Reis door de woestijn (ot), terwijl beide andere dagen - woensdag 13 en donderdag 14 augustus - verteld wordt over de ge schiedenis van Ruth (ot) en de spijzi ging van de 5000 (nt). Aan de bijbel verhalen koppelt de organisatie tal van activiteiten, zoals het knippen van een bouwplaat, spelletjes en zang. De tijden, dat de Blokkendoos openstaat voor de Vakantiebijbel club zijn van 09.30-11.30 uur en van 13.30-15.30 uur. YERSEKE - Het is niet uitgesloten dat de visserij in de toekomst moet gaan betalen voor het visrecht. Dat zal dan met name gelden voor de garnalen- en kokkelvissers. Ook ver dient het overweging de pachtrech- ten voor mosselpercelen te verhogen. Dat stelde drs. P. Soons, hoofd van de afdeling kustvisserij en -cultuur van het ministerie van landbouw en visserij, donderdag in Yerseke tij dens de Mosseldag voor de media. Op dit moment is het visrecht gra tis en wordt voor de pacht van mos selpercelen een half procent van de opbrengst per hectare betaald. In de landbouw geldt een gemiddelde pachtprijs van tien procent per op- brepgst per hectare. Het zou reëel zijn als deze verschil len enigszins worden weggewerkt. Soons deelde mee dat hij dit zal aan kaarten in het landelijk visserijover- leg. Hij zei de indruk te hebben dat met name de mosselsector deze pacht- prijsoptrekking niet als onredelijk zal ervaren. Heel anders zal dat lig gen bij de invoering van betaling op het visrecht. Maar, aldus Soons, de schade die de garnalen- en de kokkel vissers toebrengen aan het milieu van de Waddenzee en de Oosterschel- de is veel groter dan de gevolgen van de mosselvisserij. ZIERIKZEE - Taxibedrijf Jan de Jonge te Zierik- zee rijdt sinds enkele dagen ook met een speciale rolstoeltaxi; een goed geoutilleerde Ford Escort, die veel weg heeft van de zogenaamde 'pausmobiel'. Een voertuig dat ongetwijfeld belangrijk bijdraagt aan de mobiliteit van invaliden. Bart de Jonge bij de nieuwe aanwinst; een rolstoeltaxi. Het Zierikzeese taxibedrijf in de Regenboogstraat werd reeds lange tijd geconfronteerd met de vraag naar een comfortabeler vervoersmoge- lijkheid voor mensen in een rolstoel, zo laat zoon Bart de Jonge weten. Op die vraag is thans ingespeeld met de aankoop van deze speciale rolstoeltaxi. Voordelen Bart de Jonge wijst op de belangrijke voordelen, die deze specifiek aangepaste auto heeft: een sterk veringssysteem, gerealiseerd door spe ciale Koni-schokbrekers, waardoor het voertuig vrijwel tot op de grond kan zakken. Dat maakt het mogelijk de rolstoel met groot gemak de auto in te rijden, dus zonder dat daar enige extra krachtsinspanning voor nodig is. Van groter belang is echter nog, dat een en ander uiteraard ook voor de invalide aanzienlijk comfortabeler kan geschieden. Bart erkent, dat het reizen met dit voertuig voor sommigen mis schien toch even wennen zal zijn, want de vormgeving van de rolstoel taxi is vrij opmerkelijk. Tbch is juist ook die vormgeving zo ontwikkeld met het oog op het comfort van de invalide passagier. Het dak is verhoogd en werd, evenals de flanken van het voertuig, ruimschoots van ramen voorzien. Het rijden met de rolstoeltaxi vergt geen speciale deskundigheid. „Elke chauffeur bij ons kan er mee rijden", aldus Bart en hij laat weten, dat in feite vijf minuten van te voren verzocht kan worden om een ritje met dit voertuig. INDE Naast de ritten op aanvraag van de bejaardencentra, werd de rolstoel taxi uiteraard ook ten behoeve van het vervoer van particulieren aange schaft. Tbvens overweegt men bij de firma De Jonge ook nog de moge lijkheid de rolstoeltaxi bijvoorbeeld voor een gehele dag te huren. Mevrouw De Jonge meent, dat dat aantrekkelijk kan zijn voor bijvoor beeld echtparen, van wie één der partners invalide is. Een fijn dagtripje ligt dan immers binnen het bereik. ciale weg te ontwijken. De commissie stemde in met het voteren van ruim 20.000 gulden voor het aanpassen van de verkeerssituatie aldaar. Minder gehoor kregen drie inwo ners van Serooskerke, die in verband met de komst van de rolemmer graag een achteruitgang wilden hebben achter hun huizen aan het Dorps plein. Mede door het feit, dat de ge meente een bestemmingsplanmatige ontwikkeling voor het gebied in be werking heeft hebben b en w zich voor de tweede maal afwijzend opge steld. De commissie stemde donder dagavond in met deze houding. De derde beurt voor Serooskerke betrof de reparatie van de kerktoren. Samen met die in Noordwelle dient de toren een flinke onderhoudsbeurt te krijgen. De gemeente heeft voor dit jaar 20.000 gulden uitgetrokken voor de reparaties, maar dat bedrag gaat al op aan één toren alleen. Beslo ten werd het bedrag te besteden aan de toren in Noordwelle. De kerkvoog dij heeft hiervoor een verzr -«k inge diend bij de gemeente. Serot jKerke is in 1987 aan de beurt als het aan de commissieleden ligt. De aanleg van het fietspad-voetpad langs de Hoogenboomlaan in Renes se lijkt eindelijk realiseerbaar. De lange onderhandelingen met enkele grondeigenaren zijn vrijwel afge rond; zodat de gemeente aan de slag kan. En dat is maar goed ook, want nog langer uitstellen van de aanleg - de uiterste datum was eigenlijk 1 ja nuari 1986 - had kunnen betekenen dat het ministerie de subsidie had in getrokken. Nu hoeft de gemeente nog maar 215.000 gulden te betalen van het totale bedrag a 860.000 gul den. De verkeersmaatregel - een par keerverbod voor fietsen en brommers - voor de Hogezoom in Renesse heeft de goedkeuring van de commissie ge kregen. De Jonge benadrukte, dat de verkeersmaatregel geen enkel ver band houdt met de tegenvallende be langstelling voor de fietsenstalling. „B en w hebben het besluit uit puur verkeers-technische overwegingen genomen. De Rijkspolitie had een parkeerverbod voor meerdere straten voor ogen, maar het college heeft be sloten het verbod te beperken. Er ont stonden soms zeer ernstige gevaren door de vele geparkeerde fietsen". De maatregel geldt tot 1 september, waarna de gemeente zich gaat bera den over eventuele definitieve maat regelen. Gewaarschuwd De tweewielbestuurders mogen ge waarschuwd zijn. Dr politie heeft in overleg met de gemeente besloten de eerste week 'rustig aan' te doen met het verbaliseren van de fietsers en bromfietsers. Nu lijkt de tijd aange broken, dat geparkeerde fietsen en brommers inderdaad worden wegge haald en alleen terug verkregen wor den na betaling van een boete. ZIERIKZEE - De prijzen voor ben zine en diesel worden zaterdag met drie cent per liter verhoogd. Ook de huisbrandolie en petroleum worden dan duurder. Dit is in Rotterdam be kend gemaakt. De aanpassing van de prijzen volgt de stijging van de olieprijs op de in ternationale markt, die wordt ver oorzaakt door het besluit van de OPEC-landen om de olieproduktie te verminderen. De adviesprijs per liter bij de zelftank komt met ingang van zaterdag uit op 1,43 cent voor super- benzine, 1,37 cent voor normale benzi ne en 75,4 cent voor dieselolie. De geadviseerde literprijzen voor huisbrandolie en petroleum bij afna me van 1500 liter, bedragen dan 51,35 en 85,6 cent.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4