Laatste Toeristendag in teken sportieve activiteiten op alle vijf Zierikzeese lokaties SAMAN BV ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kano weg Aanrijding Noordwelle Mishandeling in Renesse In plaats van 9n kaart Financiën Westerschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 8 augustus 198Ü Nr. 23978 3 te wegen tegen de kosten. Dé hobby voor vader en zoon. Tijdens de Tberistendag in Zierik zee worden tussen elf en vier uur Ra dio Control-races en demonstraties gehouden. Het is een van de sportieve evenementen, die deze dag in Zierik- zee worden georganiseerd. De model autosport onder auspiciën van de KNAC en de NOMAC trekt in het he le land een sterk groeiende belang stelling. Radio Control is het omgaan met een door een zender te besturen modelauto. Het kennismaken met de ze vorm van autosport geschiedt met Thmiya Grasshoppers, die op het cir cuit aanwezig zijn. Het publiek mag echter ook zijn eigen Radio Control- auto meenemen. Geïnteresseerden krijgen alle gelegenheid zich te be kwamen met deze radiobestuurde auto's. Voor inlichtingen omtrent de Nederlandse Organisatie van Mode lauto Clubs kan contact opgenomen worden met de NOMAC, Hollasstraat 13 in Baarlo. De Nederlandse Vereni ging van Modelbouwers is te berei ken via Postbus 2151 in Enschede. Op de Balie treedt op de middag van de laatste Toeristendag ondermeer de Franse formatie Lous Recoutchics op. ZIERIKZEE - De laatste van de vijf Zierikzeese Toe- ristendagen op dinsdag 12 augustus staat voornamelijk in het teken van sportieve activiteiten. Klapstuk van de dag is ongetwijfeld de vierde editie van de Wielerronde van Zierikzee om de Grote Prijs Zierikzeesche Nieuws bode. Daarnaast zijn er evenwel nog andere trekkers voor het kijkpubliek. Op het parkeerterrein aan de Nieuwe Bogerdstraat worden tussen elf en vier uur Ra dio Control-races en -demonstraties gehouden, waaraan iedereen kan meedoen. Op de lokatie Balie zal de folklo re een hoofdrol spelen, terwijl voorafgaand aan de wie lerronde op het Havenplein activiteiten voor de jeugd worden ontplooid. Met de toenemende vrije tijd wordt niet alleen een beroep gedaan op sport- en recreatie-accommodaties. Ook de andere takken van de 'vrije- tijds-industrie' trachten adequaat in tq 3pqlep op de, vermeerdering van de vrije tijd van de consument 1 De actie ve hobbyist komt in dit verband goed aan zijn trekken. Met name de model bouwhobbyist heeft een schier einde loze keuze aan schepen, motorfietsen, vliegtuigen en de laatste tijd ook steeds meer auto's. Alles in talloze variaties en tot in de fijnste perfectie gedetailleerd. Die vorm van model bouw lijkt steeds meer te professio naliseren. Een aantal 'serieuze' bou wers heeft zich georganiseerd in de International Plastic Modellers So ciety (IPMS), die naast de organisatie Van tentoonstellingen en (ruil)beur- zen via haar eigen orgaan 'model bouw in plastic' tal van wetenswaar digheden over modellen, features, fabrikanten en dergelijke, aan haar leden doorgeeft. In Nederland telt de ze organisatie nu enige honderden le den. De organisatie opereert echter wereldwijd. Enorme groei De enorme groei, die dit terrein van actief hobbyisme doormaakt is ten koste gegaan van de home-computer, oftewel 'thuis-electronicahnarkt, waartoe ook de videospellen en der gelijke behoren. Veel mensen zijn daarop uitgekeken. Dat is het gevaar van een rage. De plotselinge groei van de Radio Control valt ongeveer sa men met de instorting van de spel- en homecomputermarkt In Amerika en Japan is de Radio Control in korte tijd zeer populair geworden en ook in Nederland wijst alles in die richting. Toch mag niet verwacht worden, dat het hier om een 'impulshobby' gaat, de prijs in aanmerking genomen die toch moet worden betaald. Een betrekkelijk eenvoudig model kost toch al zo'n 175 gulden, waarbij dan nog eens zo een bedrag komt voor de zender. Er komt nog één of meer accu's bjj en eventue le reserve-onderdelen voor als er een onvoorziene buiteling wordt ge maakt. Voor zeer veel Nederlanders blijkt deze wijze van dynamische vrijetijdsbesteding ruimschoots op Wielerronde De Wielerronde van Zierikzee om de Grote Prijs Zierikzeesche Nieuws bode beleeft de vierde aflevering. De bijna negentig renners worden om half zeven op het Havenplein van start geschoten. Ruim twee uur later meldt de ongetwijfeld sterke win naar zich weer terug. De winnaar ont vangt de enorme bokaal en de bloe men uit handen van ronde-miss Jolanda van Maanen. De wielerronde wordt omlijst door een aantal activiteiten. Voorafgaand aan het startschot verzorgt sport school Wim Geelhoed een aantal de monstraties judo en jiu-jitsu. De de monstraties beginnen omstreeks kwart voor zes op het Havenplein. Na afloop van de huldigingsceremo nie van de beste drie uit de wieler ronde verzorgt Show band Rust Roest een optreden op het Havenplein, de plaats waar tien dagen later de eer ste Zierikzeese Taptoe wordt afge werkt, een voorzichtig voorproefje derhalve. Om negen uur begint in de Graanbeurs een groots wielerbal met muzikale medewerking van de for matie Past Tense. Al met al een af sluiting van de serie Toeristendagen, Het grote springluchtkussen doet het Op 12 augustus op het Havenplein. die er zijn mag. Eerder op de dag zijn er op het Havenplein ook attractieve bezigheden voor het jeugdige pu bliek. Temidden van de diverse ter rassen kan de jeugd zich amuseren in de miniscooters, terwijl er ook een enorm springkussen aanwezig is. Een en ander wordt muzikaal opge luisterd door broer en zus Arthur en Winny Jacobs, die normaliter deel uitmaken van de Travelling Band, maar ook samen hun mannetje (en vrouwtje) staan. Ter afsluiting van de Tberistenda- gen zullen op dinsdag 12 augustus twee buitenlandse folkloregroepen te gast zijn op de lokatie Balie. Uit Frankrijk komt Lous Recoutchics en uit Portugal geeft de formatie Etno- grafico acte de présence. De band Goose Feather uit Goes treedt vanaf twaalf uur op met folklore- en coun- trymuziek en het poppentheater Mang is aanwezig om elf uur. Voor de jeugdige standhouders van de rom melmarkt is er op de laatste dag een verkleedpartij met leuke prijzen en voor alle aanwezige standhouders bij de jeugd ook altijd goed. een gratis loterij met trekking door de rijkspolitie om ongeveer twaalf uur. De groep Lous Recoutchics komt uit de Franse kuststreek Les Landes en bestaat uit veertig personen. De streekfolklore staat centraal bij de groep. Deze- uit zich in het lopen en dansen op zeer hoge stelten en de schapenvachten. Natuurlijk is er ter begeleiding een orkestje bij. Etno- grafico komt uit Villa Praia de Anco- ra aan de noordkust van Portugal. De groep brengt streekfolklore van de Alto Minho, een dynamisch gebeuren met dans, muziek en liedjes. De groep bestaat uit 42 personen. Vaste punten Naast de genoemde activiteiten zijn er ook weer de vaste punten. De serie dinsdagmiddagconcerten in de Grote of Nieuwe Kerk in Zierikzee wordt besloten met een optreden van Marco Bij de Vaate. Deze Haarlemse organist geniet steeds grotere be kendheid en niet lang geleden is zijn spel op de grammofoonplaat vastge legd. Een van de Radio Control-modellen, die te bewonderen zijn op het parkeer terrein aan de Nieuwe Bogerdstraat. Het concert begint traditioneel om twee uur en wordt ook weer gevolgd door een orgelwandeling. Het is een informele ontdekkingstocht langs diverse prachtige Zierikzeese kerken en orgels. De tochten voor jong en oud duren ongeveer anderhalf uur. De wandeltocht begint om drie uur aan de Grote Kerk. De lokaties Schuithaven/Lange Nobelstraat, Ha venkwartier en Mol/Melkmarkt krijgen evenals de Balie bezoek van het poppentheater Mang. Om elf uur is het eerste optreden op de Balie, om twaalf en om drie uur wordt gespeeld op Mol/Melkmarkt, om een uur op Schuithaven/Lange Nobelstraat en om twee uur op het Havenkwartier. Verder loopt gedurende de hele duur van de Tberistendag - van tien tot vijf uur - het theatrale muzikale duo The Tunes over de vijf lokaties, zijn er de wekelijkse rondritten met de paar dentram en bestaat de mogelijkheid tot het in een aardig decor nuttigen van mossels op de oude Vismarkt. Hoe dan ook: de laatste Toeristendag staat opnieuw als een huis. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-5071, 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar f 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand. voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-3909 RENESSE - O. K. uit Duitsland heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn drie-persoonskano, die hij naast zijn tent op camping Transpa rent te Renesse had liggen. Tijdens een douche wisten onbekenden de ka no mee te nemen. NOORDWELLE - Omstreeks 12.10 uur heeft zich donderdag een ongeval voorgedaan op de kruising Stoofweg-Weelweg te Noordwelle, waarbij een persoon gewond raakte. D. J. K. B. uit de gemeente Midden- schouwen reed over de Weelweg rich ting Zierikzee en wilde ter hoogte van de Stoofweg linksaf slaan. Ach ter hem reden twee Duitse motoren, waarvan er een de auto nog links wil de inhalen. Een ongeluk bleef niet uit en de passagiere van motorrijder V. K. K. B., J. S. moest met een been wond naar het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis worden vervoerd ter be handeling. RENESSE - Enkele vervelende op merkingen over een meisje resulteer den vannacht op de Hogezoom te Re nesse in een mishandeling, waarbij een jongen en een meisje het moesten ontgelden. De 15-jarige jongen P. W. uit Velp liep met het meisje S. W. (22) over de Hogezoom, waar M. E. E. F. F. B. (18) enkele opmerkingen over het meisje maakte. Samen met diens vriend B. A. begonnen zij W. en het meisje te slaan, waarbij de jongen letsel in het gelaat opliep. Ook het meisje kreeg enkele klappen in het gezicht. B. is inmiddels in hechtenis genomen en B. A. wordt naar alle waarschijnlijk heid een dezer dagen aangehouden. Na de vechtpartij koos hij het haze- pad. We kijken nu weer van zeven tot elf tevee, tegen vijven krampt onze maag weer van de spanningen van vandaag. We wurmen ons weer door de zwermen toeristen en weten weer niet wat we morgen nu eens zullen etenkortom, we zijn weer thuis, terug van de VAKANTIE. Als u verstandig bent geweest dan deed u net als wij, even er helemaal uit. Andere mensen; ander eten, een ander landschap. Niet denken aan thuis of aan je werk en zelfs niet aan je vrienden en kennissen, even waren ze er niet. Tien dagen net doen of je schatrijk was en de hele Ardennen van jezelf en je vrouw. Tien dagen één zijn met mensen die totaal geen haast hadden, luisteren naar het watervalletje en verbaasd kijken naar pittoreske bouwvalletjes waar goede mensen in wonen, waar de hond geaaid kan worden en waar de kippen hun eieren leggen waar hun dat uitkomt. Het was er stil en ongerept en er scharrelden hooguit zo'n twintig toeristen. Die mensen daar - en wij - willen dat zo houdenvandaar dat we niets van ons lieten horen. Een foto hebben we wel, ziet u zó is het daar. Morgen gaan we weer gewoon aan het werk met z'n allen maar in plaats van kaarten wilden we u dit plaatje toch niet onthouden, vandaar Foto en tekst: JOHAN D. C. BERREVOETS BURGH-HAAMSTEDE - De com missie financiën van de gemeente Westerschouwen vergadert maandag 11 augustus in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede. De openbare ver gadering begint om 19.30 uur. De agenda omvat naast enkele huishoudelijke punten onder meer de behandeling van het voorstel tot aan koop van een automatische papierin- voerprinter voor de type-kamer, de restauratie van de kerktoren in Se- rooskerke en een begrotingswijziging over 1986. 1 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3