streeknieuws SWWB pas na 1 september met servicewoningen de markt op Uitvoering rioleringswerk moet worden gestimuleerd Maatregelen tegen afslag duinen Kop van Schouwen Portefeuille gestolen Aanrijding Weekendtas gestolen Val van paard Motorfiets gestolen Auto in sloot A r - Brandblusser ontvreemd Laatste avondzang Haamstede ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 5 augustus 1986 Nr. 23976 3 RENESSE - Uit de op de Laone ge parkeerd staande auto van A. v. W. uit Berkel-Rodenrijs werd in de nacht van zondag op maandag een portefeuille met rijbewijs, paspoort en enkele andere persoonlijke be scheiden gestolen. De portefeuille werd later leeg teruggevonden in een prullebak ter hoogte van camping Duin en Strand. SCHARENDIJKE - Op de Elker- zeeseweg te Scharendijke ontstond maandagochtend omstreeks 8.00 uur een aanrijding tussen twee personen auto's. Een auto bestuurd door D. T. uit Mönchengladbach reed vanuit de parkeerstand weg en keerde meteen op de weg. Bestuurder P. H. uit Dor drecht van de uit tegengestelde rich ting naderende auto zag dat te laat en reed tegen de auto van T. RENESSE - Terwijl W. v. H. uit Zie- rikzee zondag even een bezoekje bracht aan een bar in Renesse, werd haar weekendtas gestolen, die ze op haar fiets had laten staan. De tas be vatte onder meer kleding, schoeisel en een geldbedrag van 350,—. Hoewel de bouwwerkzaamheden stilliggen, blijkt de vordering uit bovenstaande prent. RENESSE - Tbr hoogte van pavil joen 'De Zwaluw' aan de Hoogen- boomlaan maakte J. v. d. H. uit Schalkhaar maandagavond om streeks 19.50 uur een val van een paard. Hij liep daarbij een diepe, beenwond op. Dokter Van der Toorn verleende eerste hulp. RENESSE - In de nacht van maan dag op dinsdag tussen 22.00 uur en 2.30 uur werd vanaf de Hogezoom in Renesse de motorfiets van R. W. uit Rotterdam gestolen. Het betreft een Suzuki 750 motor. OOSTERLAND - In de nacht van maandag op dinsdag werd in de sloot naast rijksweg 18 ter hoogte van Oos- terland een nog vrij nieuwe perso nenauto aangetroffen. De wagen bleek eigendom te zijn van W. v. H. uit Helmond. Deze gaf te kennen zelf niét bètrokkén te zijn geweest bij het gebeuren, maar zegde toe te zullen zorgdragen voor het wegslepen van het voertuig. Eerst de keuze aan potentiële huurders ZIERIKZEE - De grote groep van ongeveer 100 poten tiële huurders voor de 32 servicewoningen aan het Zie- rikzeese Jannewekken heeft de Stichting Woningen en Woongebouwen voor Bejaarden op Schouwen-Duiveland (SWWB) doen besluiten de actieve benadering van het 'grote publiek' uit te stellen. De organisatie wil eerst de inschrijvingen van de eersten afwachten, alvorens met een speciale brochure de boer op te gaan. Wel wordt van de 100 gegadigden verwacht, dat zij voor 1 september hun beslissing nemen. „Het lijkt ons juist om eerst te be zien of deze groep na overweging een woning wil gaan huren. Hoewel een aantal van hen zich al definitief heeft aangemeld, valt nog niet in te schat ten of alle 32 woningen onder deze mensen worden verhuurd;'',aldus ing. Ph. H. van Doorne, directeur van Wo ningbouwvereniging Béter Wonen. Mogelijkheid Dit betekent echter niet, dat een ie der, die niet tot de groep eerste aan melders behoort, niet de mogelijk heid heeft om zich met een soortge lijk verzoek tot de stichting te wen den. We hebben altijd het principe gehanteerd, dat degene die zich als eerste inschrijft, ook een woning krijgt toegewezen", legt Van Doorne uit. De actieve verhuur-campagne naar buiten toe blijft vooralsnog ach terwege. Op 1 september dienen de gegadig- Cl yiïfp.'. ^.4 l r •-r w,> Naar verwachting zal dan tot 1991 geen nieuw terrein verloren gaan. Tot die tijd bestaat dan tevens de gele genheid onderzoek te doen naar de daarna te treffen maatregelen. Het college van gs schrijft dit in de toelichtingsnota bij de ontwerp begroting 1987 van de provincie. Kustlijn Gs wijzen er verder op, dat in de Wet op de waterkering nader vorm zal worden gegeven aan het zoge naamde kustbeleid, waarbij het rijk zich in grote lijnen verantwoordelijk stelt voor handhaving van de kust lijn. Dit rijksbeleid is de laatste ja ren duurder geworden doordat zand- suppleties zijn uitgevoerd waarmee in de eerste plaats andere belangen dan de veiligheid van het achterland zijn gediend. Vooral overwegingen van recreatie en natuurbehoud leiden er, volgens gs, toe geen (duin)terrei- nen meer aan de zee prijs te geven. Ook in Zeeland wordt het vasthou den van de kustlijn steeds van harte onderschreven. Voorbeelden hiervan zijn, aldus de toelichtingsnota, de pogingen het duingebied Oranjezon S, v ROTTERDAM - Er komt een derde concert van de popster Prince and the Revolution op 19 augustus, eveneens in sportpaleis Ahoy' in Rotterdam. Dit heeft impresariaat Mojo Concerts vrijdag meegedeeld. De kaarten voor de concerten op 17 en 18 augustus wa ren vrijdag in enkele uren uitver kocht. Die voor het extra concert moeten nog worden gedrukt. Ze kun nen niet voor woensdag aanstaande aan de man worden gebracht, aldus de impressario. ZESTIENHOVEN - Een 30-jarige Rotterdammer heeft op de luchtha ven Zestienhoven voor enige conster natie gezorgd door een agent van de luchthavenpolitie te bedreigen met wat achteraf een alarmpistool bleek te zijn en daarmee een schot te lossen. DREISCHOR Orgel De organist Dirk Jansz. Zwart geeft vanavond, dinsdag, het vierde orgelconcert van dit seizoen in de Hervormde kerk te Dreischor. Het muzikale programma begint om 20.00 Advies werkgroep aan provinciaal bestuur MIDDELBURG - De uitvoering van rioleringswerk moet van provinciezijde worden gestimuleerd. Dat is één van de belangrijkste conclusies van de werkgroep 'Geld voor Rioleringen'. Deze mededeling wordt gedaan in de toelichtingsnota bij de ontwerp-begroting 1987 van de provincie: Genoemde werkgroep had tot taak de rioleringsproblematiek te bezien vanuit de milieuproblematiek, het stads- en dorpsvernieuwingsfonds en het fonds bijzondere voorzieningen, met de aantekening dat de primaire verantwoordelijkheid bij de gemeen ten ligt. Gs hebben op grond van het advies van de werkgroep inmiddels besloten incidenteel voor 1987 een bedrag van 500.000,— ter beschikking te stel len. Achtergronden van het advies van de werkgroep vormden de sterk stijgende vervangingskosten van rio leringen in de nabije toekomst en het feit, dat veranderingen in de bijdra geregelingen er toe leiden, dat de voor rioleringswerken beschikbare middelen in de komende jaren gerin ger worden. Een goede oplossing acht de werk groep van belang uit een oogpunt.van de voortgang van stads- en dorpsver nieuwing, in verband met pleidooien voor de versterking van de infra structuur, milieuhygiëne en het gun stige effect op de werkgelegenheid. Gs benadrukken nogeens extra, dat primair de gemeenten gestalte die nen te geven aan het realiseren van de rioleringswerken. Naar de mening van het college, zou dat het beste kun nen geschieden via meerjarenplan ning en meerjarenafspraken met de gemeenten. Die afspraken zullen moeten leiden tot een goede regionale planning, (wellicht per waterschap), volgens gs. den een keuze te hebben gemaakt, waarna de stichting een maand de tijd heeft om de woningen toe te wij zen. Als dan blijkt, dat er nog wonin gen vrij zijn, gaat de stichting alsnog 'de markt op'. De directeur:„We we ten dan ook gerichter te vertellen, welke woningen nog vrij zijn en te gen welke huurprijs en dergelijke. Nu blijkt bijvoorbeeld, dat de meeste belangstelling uitgaat naar de rechthoekige woningen". Hij vult echter meteen aan met de opmer king, dat die belangstelling wellicht mede bepaald wordt door de tot op heden beschikbare bouwtekeningen. Van Doorne heeft goede hoop, dat de servicewoningen tussen januari en friaart 1987 kunrjen worden opgele verd; ook al bevindt de bouw zich nog in de zogenaamde ruwfase. ,,In deze fase ben je kwetsbaarder, omdat .je nog. afhankelijk bent van de Weers omstandigheden. Zo gauw als het dak en het glas geplaatst-zijn, heb je hier minder mee te maken en valt de definitieve oplevering beter in te schatten". Ihsthouden van de kustlijn MIDDELBURG - Het bij Rijkswaterstaat in onderhoud zijnde duinmassief op de kop van Schouwen-Duiveland is reeds jaren sterk aan afslag onderhe vig. Zo sterk zelfs, dat de waltrde van het natuur- en waterwingebied dat daarbij verloren gaat, reden is om maatregelen te treffen. Getracht wordt nog in 1986 een hoeveelheid zand aan de buitenzijde van het duin aan te brengen. in stand te houden en de strandver- dediging in het algemeen. Het toepassen van zandsuppletie moet als verbetering van de kustde- fensie worden beschouwd. De hoofd gedachte achter zandsuppletie is, zo lichten gs toe, tijdelijk een voorschot te nemen op de nog aanvaardbare kustlijn. Wanneer na enkele jaren het kunstmatig aangebrachte zand weer is geërodeerd, moet een nieuwe aan- vulling volgen. Veiligheidsmarges Momenteel wordt bij een aantal nog op deltasterkte te brengen kust- vakken gespeeld met de gedachte dat uitgegaan kan worden van een door het rijk gegarandeerde kustlijn. De soms zeer grote veiligheidsmarges, die bij het ontwerpen moeten worden ingebouwd, kunnen dan worden ver kleind. Zolang echter geen zekerheid bestaat in welke vorm en wanneer het rijk de Zeeuwse kustlijn zal handhaven is het dimensioneren van deltazeeweringen op de traditionele wijze, simpeler gezegd: op zeker spe len, vereist. Gs hebben besloten voor rioleringswerken incidenteel voor 1987 een bedrag van 500.000,— ter beschikking te stellen. Duinafslag. RENESSE - In de nacht van zondag op maandag tverd op camping De Kempe een brandblusser ter waarde van 300,— ontvreemd. Benadeelde A. d. R. deed aangifte van dit feit. HAAMSTEDE - In de Gerefor meerde kerk te Haamstede wordt maandag 11 augustus de laatste maandagavondzang gehouden. De zangeres Renata Heemskerk en de organist Frans van Tilburg verlenen hieraan hun medewerking. De muzi kale avond staat onder leiding van Jan van den Driest en begint om 20.00 uur. Renata Heemskerk, geboren in Rotterdam, begon haar zangstudic bij Jo Bollenkamp en voltooide deze studie bij Elisabeth Cooymans. Ze is een veel gevraagde liederen- en orato riumzangeres, die regelmatig op treedt voor radio en televisie. Juist omdat Renata een nogal veel ge vraagde artiest voor buitenlandse op tredens is, maakt haar bezoek aan Haamstede bijzonder. De zangeres brengt ondermeer de aria Gold now is common van Handel ten gehore. Voorts krijgen de luiste raars de Nederlandse liederen Een stap naar de vrede en Jesus leert ons danken voorgeschoteld en twee spiri tuals: Joshua fit the battle en The Gospeltrain. Frans van Tilburg speelt de koraal- fantasie over psalm 66 van Jan Zwart; Grand Choeur van Dubois en het Schezzo van Guilmant. Uitgever: B V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-5071, 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar f 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) I 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3