JA Bruinisse blijft met stankoverlast zitten Westerschouwen kan niet voldoen aan woningvraag c Zeelandbrug vergt hogere post onderhoud dan geraamd DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHEI NIEUWSBODE! Bestrijding muskusrat jEac— WAT HET WHBR. NIEUWSBODE Uitstellen De Stichting Woningen en Woongebouwen voor Bejaarden op Schouwen-Duiveland heeft besloten de actieve benadering van het 'grote publiek' uit te stellen. (Pag. 3). Milieuplan Het nieuwe milieuplan kost de gemeente Wes- terschouwen geen extra gelden. Dat werd ken baar gemaakt tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening. (Pag. 4). Touwtrekken De evenementencommissie van Renesse be leeft drukke tijden. Acht ploegen beulden zich af tijdens de jaarlijkse touwtrekwedstrijden. Ouddorp won. (Pag. 5). Naar de basis Per 1 oktober treedt Stanley Franker bij de KNLTB in dienst als directeur-sportief. De nieu we man wil de opleiding van tennisjeugd terug naar de basis. (Pag. 9). DINSDAG 5 AUGUSTUS 1986 142ste jaargang Nr. 23976' WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ik spring graag in het diepe en ik ga ervan uit, dat ik alles kan tot het tegendeel bewezen is. Klaas Willem Ruis ƒ11,— miljoen meer MIDDELBURG - De kosten van het bijzonder onder houd van de Zeelandbrug zullen over de periode 1986 tot en met 2000 ruim 11,— miljoen meer vergen dan in de meerjarenraming behorende bij de begroting 1986 is weergegeven. Het college van gs deelt dit mede in de toe lichtingsnota bij de ontwerp-begroting 1987 voor de pro- X~2T TT*" r r. vincie. Deze hogere onderhoudskosten zullen tot een verlenging van de af- schrijvingsduur van de Zeelandbrug leiden. In de meerjarenraming bij de begroting 1986, gebaseerd op oude gegevens, werd nog uitgegaan van een volledige afschrijving omstreeks 1989. In die meerjarenraming is ook ver werkt het uitgangspunt dat de onder houdskosten van de Zeelandbrug (kosten van instandhouding) voor re kening van de provincie komt vanaf het moment dat de brug is afgeschre ven. Daarvoor is destijds uitgegaan' van een totale provinciale bijdrage van ongeveer 2,— miljoen per jaar. Gelet op de huidige jaarlijkse bij- Burgemeester Niemantsverdriet, die het probleem van de woningvraag kent, benadrukte bij de commissie nogeens, dat het de aandacht van b en w blijft houden. Contingent blijft beperkt BURGH-HAAMSTEDE - De leden van de commissie ruimtelijke ordening van de gemeente Westerschouwen gaat het beperkt aantal te bouwen woningen in de socia le woningbouwsector na aan het hart. Dat bleek maan dagavond tijdens de vergadering van de commissie, waar de planningslijst nieuwbouw, verbouw en verbetering 1987-1991 werd vastgesteld.-Met het beperkte contingent kan de gemeente eigenlijk niet uit de voeten. Mede door de bouw van een groot aantal woningen in de vrije sector lij ken de mogelijkheden volgens com missielid J. C, Hendrikse voor de so ciale woningbouw in het gedrang te komen. Jaarlijks mag de gemeente eigenlijk maar vijf woningen bou wen, al staat het contingent op nul, ,,maar niets is ook maar niets" aldus burgemeester en voorzitter van de commissie, J. L. Niemantsverdriet- Leenheer. Door een regionale herver deling is de gemeente nog in staat er tien woningen van te maken, maar voldoende is het niet. Vervolg pag. 7 Een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode is altijd raak. Daar kunt u zeker van zijn. Jaarabonnement voor de prijs van 10 maanden! Gratis pentekening van Zierikzee! Schitterende pentekening op posterformaat 50 x 65 cm Voor geen 152,50 maar slechts 127,10 blijft u een jaar lang uitstekend op de hoogte van uitgebreid regionaal nieuws De Zierikzeesche Nieuwsbode, 142 jaar geleden voor het eerst ver schenen, is uniek in Nederland. Dat mogen we best stellen' Nü, in 1986 is de Zierikzeesche Nieuwsbode helemaal van deze tijd. Modern en objectief met nieuws waar uw interesse naar uitgaat Veelzijdig door de vele extra bijlagen, zoals Mode- en autobijlagen. Sport- en expo bijlagen enz. Veelzijdig ook door de vele vaste rubrieken, we noemen even. midden in de middenstand, puzzelrubriek, ons feuilleton Nou ja. teveel om op te noemen. U moet 'm gewoon zelf lezen' BEL NÜ VOOR EEN ABONNEMENT 01110-6551. dé krant van schouwen -duiveland! Naam Adres Postcpde Plaats Ik neem een jaarabonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode' IK BETAAL DUS GEEN 1S2.S0 MAAR SLECHTS 127.10 ZIERIKZEESCHEI NIEUWSBODE I ANTWOORDNUMMER 12 4300 VB ZIERIKZEE (postzegel is niet nodig) drage van 750.000,— is derhalve in de provinciale begroting gerekend MIDDELBURG - Per 1 september dit jaar zal worden gestart met een provinciale organisatie voor de mus- kusratbestrijding, waarbij gebruik wordt gemaakt van een bestand van elf vangers en twee rayonambtena ren en één part-time coördinator. Dit betekent, dat in dienst van de provincie zullen worden overgeno men: vier rijksvangers en drie van gers in dienst van de waterschappen en dat vijf nieuwe vangers in provin ciale dienst zullen worden aan gesteld. Eén van de acht personen van het huidige vangersbestand is reeds geruime tijd in provinciale dienst werkzaam. In de loop van 1987 zal bekeken worden of met dit vangersbestand de populatie muskusratten tot een aan vaardbaar peil kan worden terugge bracht. De hogere onderhoudskosten zullen tot een verlenging van de afschrijvingsduur van de Zeelandbrug leiden. met een verhoging van dit bedrag met 1.250.000,tot genoemde 2, miljoen per jaar. De verhoging van 1.250.000,— kon tijdelijk in de reserve Westerschelde- oeververbinding (WOV) worden gestort. Gs zijn van mening, dat een nog verdere verlenging van de afschrij- vingsduur niet mag leiden tot een la gere uitkering in 1989 (het moment waarop de afschrijving van de bouw kosten ongeveer gerealiseerd zou zijn) dan het genoemde bedrag van in totaal 2,— miljoen. In de nieuwe meerjarenraming behorende bij de begroting 1987 vfin de Zeelandbrug is gg«g'! Juist op tijden, dat een deel van de Grevelingen droog valt en de wind oost-noord-oost staat zit Bruinisse in de stank. Rottend zeegras Grevelingen boosdoener BRUINISSE - De bevolking van Bruinisse is deze week weer onaangenaam verrast door stankoverlast, veroor zaakt door rottend zeegras langs de Grevelingendam. De plaatselijke bevolking wordt hier alleen in ernstige mate mee verrast ten tijden van een richting Bruinisse waai ende wind en dat was deze maal het geval. Volgens C. Mol, districtshoofd van Staatsbosbeheer afdeling Zee land, een gegeven, waarmee de Bruenaren moeten leven ,,en daar eigenlijk nooit over klagen". ..De mensen in Bruinisse kennen het probleem al vele jaren en weten dat ze er mee moeten leren leven. Het is ondoenlijk voor Staatsbosbeheer om het rottende zeegras steeds op te ruimen. We hebben al zoveel gepro beerd", legt Mol uit. De stankhaard zit bij het 'monument' op de dam, waar het zeegras zich ophoopt. Maar ook op verschillende andere plaatsen zit de bron van de stank. Volgens Mol is er indertijd ook Wie regelmatig over de Grevelin gendam rijdt ervaart ongetwijfeld de stank, die voortkomt uit rottend zee gras. Bij een flinke wind laat het gras los en spoelt op de grove steenverde diging. Dan komt het droog te liggen en gaat door de inwerking van bui tenaf rotten. Dat veroorzaakt de be kende rotte eieren-geur. Zolang de wind niet richting Bruinisse staat heeft de plaatselijke bevolking er geen of nauwelijks last van. daarom eveneens een dergelijke bij drage ingaande 1989 opgenomen. Voor de provinciale begroting heeft dit dus geen gevolgen. Gs zijn daarnaast van oordeel dat aan het fonds voor groot onderhoud ten laste van de exploitatie rente moet worden toegevoegd totdat dit fonds 10,miljoen groot zal zijn. De bouwkosten van- de brug zullen bij deze opzet in 2994 zijn afgeschre ven. De schuld aan de provincie we gens verstrekte renteloze voorschot ten zal in 1999 kunnen zijn terugbe taald. In de begroting 1987 hebben gs de algemene reductie van 40% op de en kele ritprijzen in de vorm van 20- rittenkaarten per 1 januari 1986 ver werkt. Voorts gaan gs uit van de ver onderstelling, dat na het gereedko men van de weg over de stormvloed kering (1 oktober 1987) de tolop- brengsten met 50% zullen afnemen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's kTORDT overlast geweest bij de zwemplassen, maar daarvoor heeft Staatsbosbe heer een oplossing gevonden in de vorm van hekken, die het gras nu af doende tegen houden. ,,\Ve halen het nu nog wel weg op verschillende plaatsen waar direct overlast be staat, maar constant hiermee bezig zijn kost kapitalen. Er hoeft maar één keer storm te zijn cn het stank probleem is weer terug". Volgens Mol betreft het hier duizen den hectaren zeegras. Nu lijkt er vol gens hem geen redelijke oplossing meer voor handen. Bij de herinrich ting van een gebied kan echter wel vooraf rekening worden gehouden met de glooiing. Bij een gladde en vlakke 'kustlijn' is het rottende zee gras gemakkelijker weg te halen, dan bij de huidige grove steenverdedi- ging. ,,Nu het gras weghalen is dwei len met de kraan open", moet Mol concluderen. Het voltooien van de werkzaamheden aan de Philipsdam staan los van de stank. Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Warmer De wind wordt zuid en is matig van kracht. Aanvoer van warmere lucht. In de loop van de dag neemt de bewol king toe. Het zal droog blijven. Mini mumtemperatuur komende nacht 14 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 9 aug.: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: west 6 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: west 4 Zaterdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 6 aug. Zon op 06.08, onder 21.22 Maan op 06.22 onder 22.10 7 aug. Zon op 06.10, onder 21.20 Maan op 07.41 onder 22.24 Eerste Kwartier: 13 augustus (04.21) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied trekt het komende etmaal van West- Frankrijk naar de DDR. Een depres sie ten zuidwesten van Ierland wordt morgenavond bij Schotland ver wacht. Deze ontwikkelingen beteke nen voor ons land een winddraaiing van zuidwest naar zuid. Geleidelijk gaat daardoor weer wat warmere lucht naar onze omgeving stromen. In eerste instantie wordt het weer nog door het hogedrukgebied bepaald.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1