C AMPINGVO ETBAL twintig jaar vakantieleut 6 John van Beveren: met plezier ge daan. De door Kees de Vormer geleide finale werd niet het spektakelstuk, waarop enigszins gehoopt was. Tijdens de poulewedstrijden hadden de ploegen van de Bremhoeve en van camping Schouwen aantrekkelijk voetbal laten zien, dat werd onderstreept met redelijk veel treffers. De Bremhoeve bleek tevens over een ijzersterke defensie te beschikken met doelman Eric Schot aan het hoofd. Pas in de allerlaatste wedstrijd tegen de Wilhelminahoeve moest Schot het enige tegendoelpunt toestaan. Toen leidde zijn ploeg evenwel al zeer duidelijk met 3-0 om uiteindelijk af te sluiten met 5-1. In de eerste drie wedstrijden was de hechte defensie voor een belangrijk debet aan de goede afwikkeling van de wedstrijden. Het openingsduel tegen Duinhoeve leverde een 2-0 overwinning op en die cijfers kwamen ook op het bord in de confrontatie met Julianahoeve. Tegen Transparent leek de Bremhoeve niet verder te komen dan een doelpuntloos gelijkspel totdat John Slavenburg kort voor tijd toch nog de Transparent- doelman passeerde: 0-1. In de tweede poule was titelhouder Schouwen nog produktiever met twaalf treffers in de vier duels. Daarvan werden er al vijf gescoord in de openingswedstrijd tegen De Wijde Bliek. Tegen Internationaal had Schouwen het moeilijker. Met enig kunst- en vliegwerk werd een 1-2 overwinning behaald. De KBJ- combinatic, die op het allerlaatste moment in het toernooi kwam, nadat camping De Kempe geen ploeg op de been bleek te kunnen brengen, kreeg met 3-0 klop en toen volgde de slotontmoeting tegen de ploeg van camping Bona-Fide, die in de voorlaatste wedstrijd het eerste punt verspeelde. De ploeg van camping Internationaal hield RENESSE - Op het Renesser sportveld aan de Laone werd voor de twintigste keer een campingvoetbaltoernooi afgewerkt, al is deze constatering naar de letter niet helemaal correct. Het was de twintigste keer, dat er een toernooi voor campingteams werd verspeeld, maar tijdens het debuutjaar kwamen de ploegen niet voetballend, maar korfballend tegen elkaar in actie. Doordat deze aanpak niet het vereiste succes opleverde, besloot de organiserende commissie over te stappen naar voetbal. Dit bleek beter in te slaan, al ebde de interesse van vooral het publiek gaandeweg wat weg. Tijdens de finaleavond van dit jaar omzoomden om en nabij tweehonderd kijkers het terrein van sportvereniging Renesse om te zien hoe twee té behoudend spelende teams uiteindelijk een 1-0 eindstand op het scorebord kregen. Een door Bremhoeve-aanvoerder John Slavenburg benutte strafschop werd de beslissende treffer. Camping Schouwen moest daardoor de VVV Renesse Cup overgeven aan de ploeg van de Bremhoeve, die het vorig jaar nog na het beter nemen van de strafschoppen werd geklopt. Na de normale speeltijd prijkte er toen een 2-2 eindstand op het scorebord. De huidige toernooi-commissie bestaat uit voorzitter Daan Bezuijen, secretaris Martin Jonker, penningmeester Ad Wandel en good- old Cor Hogerland, die tekent voor algemene zaken. Vandien heeft Daan Bezuijen met zeven jaar het langst zitting in de commissie. Het campingvoetbal Verd twee decennia geleden in het leven geroepen door onderwijzer Henk Wakkee en Wim Krijger. Vooral in de beginjaren was het jaarlijks terugkerende gebeuren bijzonder populair, niet in het minst omdat de camping-eigenaren zich uitermate positief opstelden. Regelmatig kwamen honderden campingbewoners per huifkar naar sportpark Laone om het eigen team de nodige steun te verlenen. ,,We hebben gehad, dat tussen de twee- en drieduizend toeschouwers op de finaleavond aanwezig waren", herinnert Wim Krijger zich. „Vooral in de periode, dat we het schaatsteam met Kees Verkerk en Ard Schenk hier hadden, maar ook het sterrenvoetbalteam met ondermeer Sjaak Swart stond garant voor een grote schare publiek. Het is jammer dat dat niet meer lukt". De toernooi-commissie doet er alles aan om het toernooi zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Op pinksterzaterdag worden de campingvertegenwoordigers, scheidsrechters en eventuele andere betrokkenen reeds bij elkaar getrommeld op het Renesser sportveld om eikaars laatste wensen aan te horen. Van die dag af wordt het toernooi op papier gezet in de hoop, dat zich geen onverwachte voorvallen meer voordoen, zoals dit jaar het geval was, toen de ploeg van De Kempe zich pas terugtrok, toen de eerste tegenstander reeds op het veld stond. De prijzen voor de ploegen werden uitgereikt door SV Renesse- voorzitter Jan Hendrikse. Namens de winnende damesploeg van camping Bona-Fide nam Patricia Veen de eerste prijs in ontvangst, terwijl de ploeg van De Wijde Bliek werd vertegenwoordigd door de coach van de formatie. „De dames zijn zeker al naar de disco?", vroeg Hendrikse zich af. Na de dames was het de beurt aan de herenploegen om in volgorde de behaalde prijs op te halen. Transparent eindigde als laatste en de voorlaatste plaats was voor de KBJ-combinatie, die te elfder ure in het toernooi kwam voor De Kempe. „Jullie hebben in feite het toernooi gered", stelde SV Renesse-voorzitter Hendrikse. De combinatie werd geformeerd uit spelers van De Kempe, Bona-Fide en Julianahoeve. „De ploeg heeft zeker niet voor niks meegedaan, want jullie blijken je ook als sportiefste gemanifesteerd te hebben", vervolgde de voorzitter. Gelegenheids-coach Kees Koppelaar, ook al sinds jaar en dag een onlosbrekelijk aan het toernooi verbonden figuur, nam de sportiviteitsprijs in ontvangst. De achtste plaats was voor Wilhelminahoeve, de zevende voor De Wijde Bliek, de zesde voor Internationaal en de vijfde voor Julianahoeve. Voor de plaatsen een tot en met vier werden nog extra wedstrijden gespeeld. Bona-Fide eindigde derde na de 2-0 zege op Duinhoeve en Bremhoeve ging met de VW Renesse Cup aan de haal na de 1-0 overwinning op uittredend titelhouder Schouwen. Alles bijeen kende het toernooi een prima verloop, niet in het minst door het perfecte weer en de geanimeerde sfeer, die het toernooi kenmerkten. PETER WIJNEN TEKST JOHAN JUNIOR FOTO'S Bona-Fide op 0-0, hetgeen een kostbaar verliespunt betekende, omdat Schouwen nu in de slotwedstrijd aan een puntendeling voldoende had. Bona-Fide zou voor de stunt moeten zorgen Schouwen te kloppen. De ploeg leek daartoe evenwel aanvallend niet bij machte, getuige de twee treffers, die in de eerste drie wedstrijden werden geproduceerd. Verdedigend leek de ploeg wel sterk, omdat nog niet een keer een tegentreffer werd geïncasseerd. Toch zou juist dit onderdeel van de ploeg Bona-Fide parten spelen in het beslissende duel tegen Schouwen. Gedurende de eerste helft kabbelde het spel wat op en neer, zonder dat er serieuze scoringskansen kwamen. De tweede helft was amper een minuut oud, toen Robert Bennaars de score voor Bona-Fide openbrak en een verrassing zich aftekende. Vanaf- dat moment ging aanvoerder Wim Overweel zich meer met de Schouwen aanval bemoeien. Hij fungeerde als stuwende kracht achter de aanvalslinie en zou andermaal een hoofdrol gaan vervullen, zoals dat in de eerdere wedstrijden ook al het geval was geweest. Toen scoorde hij evenwel zelf veelvuldig, terwijl hij nu in de zesde en twaalfde minuut voor de assist zorgde. De 1-2 zege van Schouwen betekende, dat de twintigste editie van het Renesser campingvoetbaltoernooi identiek dezelfde finale kreeg als een jaar eerder. Voordat de finale van start ging bekampten de ploegen van camping Duinhoeve en camping Bona-Fide elkaar voor ae derde plaats. Beide ploegen vergaarden gedurende de poulewedstrijden vijf punten en eindigden daarmee als tweede in de respectieve poules. Ook Julianahoeve totaliseerde vijf punten, maar moest met de derde plaats achter Bremhoeve en Duinhoeve genoegen nomen, omdat de ploeg een aanzienlijk minder doelsaldo bij elkaar speelde dan Duinhoeve. Deze laatste ploeg leek de fövoriet tegen Bona-Fide, afgaand op de doelsaldi. Duinhoeve kwam uit op 11-4, Bona-Fide totaliseerde moeizaam 3-2. Tbch zou het duel heel anders uitpakken. In de eerste helft beperkten beide ploegen zich tot het afwikkelen van spelmomenten op het middenveld, maar in de tweede helft kreeg het duel toch een meer open karakter. De Bona-Fide defensie hield er na Bremhoeve-aanvoerder John Slavenburg ontvangt ae eerste prijs van SV Renesse-voorzitter Jan Hendrikse bijzonder graag gedaan", onderkende hij. „Ik hoop, dat de commissie er ook in de toekomst in blijft slagen om het toernooi in stand te houden. Het hoort er gewoon bij. Ik zal dan wel niet meer fluiten, maar als toeschouwer zal ik zeker van de partij blijven". Van Beveren fungeerde jarenlang als betaald voetbal-scheidsrechter in de eerste (en tweede divisie) en als vlaggenist in de eredivisie. Het feit, dat hij zijn terugtrekken niet echt duidelijk kenbaar maakte aan de toernooi-commissie, zorgde ervoor dat hij als grensrechter optrad in de finale. „Ik wist er helemaal niets van", stelde Daan Bezuijen. „Als dat wel zo was geweest, zou John van Beveren gegarandeerd de finale gefloten hebben als een soort afscheidscadeau". De goedlachse Rotterdammer maakte hier evenwel totaal geen punt van. Of zijn persoonlijke wens, dat het toernooi nog lang kan worden gecontinueerd opgang zal maken, zal voor een niet onbelangrijk deel ook voor rekening komen van de campingeigenaren en kantinebeheerders. Hun stimulerende impulsen zal de organiserende toernooi-commissie zeker broodnodig hebben. Reeds vroeg in het seizoen zullen geïnteresseerde tijdelijke bewoners van de Renesser campings op de hoogte gesteld dienen te worden van de komst van het campingvoetbaltoernooi. In dat geval zal het toernooi zeker nog een lang leven gaan leiden. Overigens is nu reeds bekend wanneer het volgende toernooi haar beslag gaat krijgen. Het toernooi gaat van start op maandag 20 juli en vijf dagen later - zaterdag 25 juli - worden de kleine en grote finale afgewerkt. Behalve John van Beveren kwamen ook Frans Slavenburg, Tonny Rovers, Joop de Bruin, Peter van Splunter, Kees de Vormer en Andries van Opstal als fluitist in actie. rechts Cor Hogerland, Martin Jonker, het teleurstellende optreden tegen Schouwen het koppie beter bij, waarbij met name Edwin Kriens zich als laatste man nadrukkelijk manifesteerde. Na een kwartier in de tweede helft opende Robert Bennaars via een schitterende inzet vanaf de zijkant van het zestien metergébied de score. Hierna trok Duinhoeve massaal in de aanval om de gelijkmaker aan te kunnen laten tekenen, maar de Bona-Fide- defensie gaf geen krimp. Dc^or het massaal oprukken van de Duinhoeve-ploeg kreeg Bona-Fide wel meer mogelijkheden om via de counter voor gevaar te zorgen. Een minuut voor tijd had een van die tegenstoten succes en andermaal was het Robert Bennaars, die de Duinhoeve-doelman passeerde: 0-2. Hierna verscheen andermaal een Bona-Fide-ploeg binnen de lijnen. Als intermezzo speelden damesploegen van Bona-Fide en De Wijde Bliek een wedstrijdje tegen elkaar en ook hieruit kwam een 2-0 eindstand te voorschijn. Bona-Fide bleek over enkele speelsters te beschikken, die de voetbalsport vaker bedrijven, hetgeen de doorslag gaf. Bona-Fide kon zich in de tweede helft nog het missen van een strafschop veroorloven, omdat Karen Grethen en aanvoerster Patricia Veen in de eerste helft reeds hadden gescoord. De dames van De Wijde Bliek kwamen niet verder dan een spetter op de deklat. Hooggespannen waren de verwachtingen ten aanzien van de finale, maar met name in de eerste helft beperkten de ploegen van de Bremhoeve en Schouwen zich tot 'schaakvoetbal'. Van beide kanten werden geen initiatieven ondernomen om aanvallend iets positiefs te doen. De angst een doelpunt tegen te krijgen overheerste en de twee verdedigingen kregen nauwelijks problemen te verwerken. Een dubbelblanke eindstand leek in het verschiet, waardoor evenals een jaar eerder strafschoppen de beslissing zouden moeten brenger Toen zag het publiek voor die tijd ovenwei vier veldtreffers, het?' jü toch zeer veel vergoedde. In zo n geval is een strafschoppenserie een extra climax, nu zou het zijn uitgedraaid op een anti-climax. Toch zou een strafschop voor scherprechter spelen. Drie minuten na de hervatting werd een van de Bremhoeve-aanvallers in het strafschopgebied onheus bejegend en arbiter Kees de Vormer twijfelde geen moment. Aanvoerder en spelmaker John Slavenburg zorgde voor de gewenste afwikkeling. De treffer brak het duel min of meer open, maar hoogstaand werd het treffen tussen de twee ploegen, met aan beide kanten voortreffelijke spelers, nauwelijks. Schouwen probeerde meer druk uit te oefenen op de Bremhoeve-defensie, maar van de souplesse, waarmee de ploeg eerder in de week speelde, kwam nu niet erg veel terecht. De ploeg kreeg een extra handicap, toen een van de verdedigers na een te nadrukkelijke woordenwaterval ten aanzien van de beslissingen van arbiter De Vormer met de rode kaart werd geconfronteerd. Het pleit leek beslecht. De Schouwen-ploeg had niet de veei'k vacht om de hechte Bremhoeve-defensie serieus te verontrusten en moest zich daarom neerleggen bij de 1-0 nederlaag, waardoor de Bremhoeve een verdiende revanche voor de finale van een jaar eerder bevocht. Als eerste werden de zeven scheidsrechters, die de 23 gespeelde wedstrijden in goede banen leidden, door toernooi-commissie-voorzitter Daan Bezuijen in de bloemetjes gezet. Een speciale attentie had de commissie daarbij nog voor de bijna zestigjarige fluitist John van Beveren. De Rotterdammer was bij alle toernooien van de partij, maar maakte bekend dat het gezien zijn leeftijd meer dan hoog tijd werd, dat hij de fluit aan de wilgen zou gaan hangen. „Ik heb het altijd De toernooi-leiding: van links Daan Bezuijzen en Ad Wandel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6