NIEUWSBODE Bruse Boys start oefencampagne met ruime 7-0 overwinning op stug Colijnsplaatse Boys Eigen doelpunt BSC redt halve winst voor aanvallend teleurstellend Zierikzee (1-1) Gemiste strafschop breekpunt in door gehavend DFS verloren oefenduel tegen Veere (2-3) Dubbele zege Rudy van Vlimmeren Cees Priem snelste in Sas van Gent ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 4 augustus 1986 Nr. 23975 5 BRUINISSE - De zaterdagse KNVB-tweede klasser Bruse Boys is de oefencampagne van start gegaan met een 7-0 overwinning op afdelings eerste klasser Co lijnsplaatse Boys. Het is een klinkende score, wat de cij fers verder ook waard mogen zijn. Trainer Jan Kostense tilde zwaarder aan de manier, waarop de overwinning werd behaald en dat was minder flonkerend. „Het was een matig duel, dat uiteindelijk op conditie werd beslist. In het laatste kwartier van de wedstrijd kreeg de grote score pas gestalte, omdat de afdelingsploeg toen conditi oneel door de knieën ging", onderkende'de Bruse oefen- meester. Bruse Boys moest in het eerste oe fenduel Leen van de Bijl en Willem Weber nog missen, nadat eerder al Wim van Dijke en Abby Duinhouwer definitief afhaakten. Door verander de werkomstandigheden zijn zij niet meer beschikbaar voor de Bruse ploeg. Naast de resterende vaste kern keerde Cees Willemse terug op het oude nest, maar de selectie wordt ook aangevuld met de van Duiveland overgekomen Marco van der Have en de A-junioren Jaco Kastelein en Ri- nus Padmos, al is met name de laatste nog een vraagteken. Omtrent zijn de finitieve toetreden zullen de komen de oefenwedstrijden uitsluitsel bren gen. Jaco Kastelein kwam tegen Colijnsplaatse Boys in de tweede helft binnen de lijnen voor Theun de ZIERIKZEE - Voor de amateur wielrenners werden het afgelopen weekeinde acht criteriums en een klassieker georganiseerd. Deze laat ste, de Ronde van Midden- Nederland, leverde na 191 kilometer een overwinning op voor John van den Akker uit Veldhoven. In Utrecht klopte hij zijn Geldropse streekge noot Frank Kersten in de sprint. Ruim een halve minuut na het twee tal werd Rick Rutgers uit Naarden derde als winnaar van de sprint van het peloton. Een succesvol weekeinde had Rudy van Vlimmeren uit St Willebrord. Hij won zaterdag in Strijen en eiste zon dag de bloemen voor zich op in Zegge. In Strijen ging hij Joost van Adri- chem uit Kwintsheul en Jacques Sienders uit Zwijndrecht vooraf en in Zegge bleef hij Paul Barten uit Zeven bergen en Anjo van Loon, eveneens uit St Willebrord, voor. In Willemstad ging de overwinning naar Henri Roovers uit Roosendaal. Hij verwees Toon van der Steen uit Bruinisse naar de tweede plaats, ter wijl Karei Jonkers uit Oud-Gastel derde werd. Een overwinning was er ook weer voor good-old Krijn Sintni- colaas uit Dordrecht. SAS VAN GENT - Het professione le wielercircus draait nog steeds op volle toeren. Vrijdagavond won Sean Kelly in Venhuizen, zaterdag eiste Jos Lammertink het criterium van Kortenhoef voor zich op en zondag trokken Peter Stevenhaagen en Cees Priem aan het langste eind in respec tievelijk Heerhugowaard en Sas van Gent. Sean Kelly greep in de profronde de winst door zich de snelste sprinter te tonen van een kopgroepje van drie renners. Regionaal favoriet Steven Rooks eindigde als tweede en de der de plaats ging naar Twan Poels. De Belg Verleyen klopte vijftien secon den later Johnie Broers voor de vier de plaats. Maarten Ducrot won de sprint van het peloton, dat ander maal tien seconden latef arriveerde. Jos Lammertink werd zevende. De nationaal kampioen deed het een dag later beter in Kortenhoef. In de eindsprint klopte hij Peter Steven haagen en Ludo Peeters. Het drietal sloop in de slotronden van het 110 ki lometer lange criterium weg uit de aanvankelijk kopgroep van acht. Vijf seconden na het drietal sprintte Theo Appeldoorn naar de vierde plaats voor Theo de Rooy, René Beuker, Joop Zoetemelk en Jan van Houwe- lingen. Adri van der Poel, woensdag winnaar in de Acht van Chaam, won de sprint van het peloton. Een dag na zijn nederlaag in Kor tenhoef werd Peter Stevenhaagen winnaar van het criterium in Heerhu gowaard. De 22-jarige neo-prof liet het nu niet op een sprint aankomen. Hij reed de laatste zes rondjes solo en finishte tien seconden voor een groepje, waarvan veteraan Theo Smit de sprint won. Marco van der Hulst eindigde als derde en Peter Pieters, René Beuker en Gerrit Solleveld completeerden in die volgorde het groepje. Op ruim een halve minuut werd Frank Verleyen peloton- sprintwinnaar voor Steven Rooks. Cees Priem werd in de stromende regen winnaar in Sas van Gent. Na 95 kilometer was hij de snelste sprinter van een kopgroepje van negen ren ners. Ferdi van den Haute, in 1985 winnaar van de profronde van Midden-Zeeland, eindigde als tweede en de volgende plaatsen waren voor de specifieke sprinters Wim Arras en Jean-Paul van Poppel. Patrick Coc- quit, Adri van der Poel, Jan Siemons, Heddy Nieuwdorp en Peter Harings completeerden de kopgroep. Het pe loton volgde onder leiding van Fons van Katwijk op een minuut en twin tig seconden. Ronde. Herman Knop kwam tegelij kertijd in de ploeg voor Bert van de Berge. Jan Kostense startte tegen Co lijnsplaatse Boys met doelman Steef van de Velde, de verdedigingslinie werd gevormd doorEgbert vort Unen, Fred van de Berge, Jaap van de Berge en Klaas Verspoor, op het middenveld speelden Bert van de Berge, Marco van der Have, Tonny van de Berge en Cees Willemse, terwijl Jacob van de Berge en Theun de Ronde als spitsen van start gingen. Door de wijzigingen halverwege veranderde het 4-4-2 sy steem uit de eerste helft in een 4-3-3 concept in de tweede 45 minuten. Late treffer In de eerste helft was het begrijpe lijk nog veel zoeken over en weer. ,,Je kunt in de aanloop naar de competi tie beter voetballen, dan trainen, wordt veelal gesteld", onderkende Jan Kostense. ,,Je krijgt er wat wed strijdritme door en het balgevoel wordt opgevijzeld. De eerste wed strijden ontaarden evenwel meestal in een conditionele slag". Vooral het eerste half uur stond bol van de foute passes en onzekerheid. Geleidelijk kwam er evenwel wat meer lijn in de ploeg, maar duidelijk werd al snel, dat Colijnsplaatse Boys niet naar Bruinisse was gekomen om zich zomaar te laten afslachten. De Bevelandse ploeg had als voor naamste pro, dat de formatie nage noeg in de sterkst mogelijke sa menstelling aantrad. Pas drie minuten voor rust kon de thuisploeg de score openbreken. Fred van de Berge fungeerde als scherprechter, maar bij die 1-0 stand bleef het in het eerste bedrijf. Na rust kreeg Bruse Boys het voordeel van de flink aan gewakkerde wind, hetgeen positief werkte. Doordat Colijnsplaatse Boys voort durend tegen de wind moest optor nen kreeg de conditie van de spelers een fikse knauw en dat zou in niet ge ringe mate gaan meespelen. Na een kwartier zorgde Jacob van de Berge voor 2-0, tien minuten later verhoog de Tbnnie van de Berge de marge naar 3-0 en in de 33e minuut scoorde Jacob van de Berge zijn tweede en Bruse Boys' vierde doelpunt. Op dat moment was Colijnsplaatse Boys in middels uitgevoetbald, waardoor de thuisploeg nog simpel verder kon uit lopen. Marco van der Have produ ceerde zijn eerste Bruse Boys-treffer en wisselspeler Jaco Kastelein beze gelde zijn entree prompt met twee treffers, waardoor de 7-0 eindstand kwam vast te staan. ,,Het was een nuttig partijtje, dat toch wel wat nieuwe gezichtspunten opleverde. Met name de goede samenwerking tussen Marco van der Have en Tbnnie van de Berge was zo'n positief as pect", meende Jan Kostense. Op za terdag 9 augustus om zeven uur speelt Bruse Boys in Oosterland te gen Duiveland en in de daaropvolgen de week krijgt de ploeg het druk: op 12 augustus wordt een bezoek ge bracht aan Oostkapelle, twee dagen later komt SSV naar Bruinisse en weer twee dagen later gaat de Bruse ploeg naar Herkingen. ZIERIKZEE - Een zaak kwam tijdens het eerste oefen duel van Zierikzee uitermate pijnlijk aan het licht. Aan vallend acteert de ploeg nog even pover als een aantal weken terug, toen met hangen en wurgen het vege lijf werd gered in de tweede klas. Vanwege de zomerstop zou de oorzaak daarvan mogelijk gezocht kunnen worden in het ontbreken van het wedstrijdritme, maar dat lijkt niet echt aannemelijk. Immers, de acties van de voor- waartsen waren gedurende het matige duel bepaald wilskrachtig genoeg, maar ook nu werd duidelijk, dat het manco veel meer schuilt in de pure beginselen van voetbaltechnisch kunnen. De zeker niet grootse Roosen- daalse defensie stelde de zwakte van de frontlinie eens te meer aan de kaak. BSC kwam verdiend aan de leiding, maar de ploeg had de pech ook de gelijkmaker op het conto te schrijven, waardoor Zierikzee meer kreeg dan het verdiende: 1-1. Gezien de opstelling, waarin Zii- rikzee startte, mocht verondersteld worden dat de ploeg van de nieuwe oefenmeester Hans van der Wekken korte metten zou maken met de Roo- sendaalse derde klasser. De Zierik- zeese formatie moest het dan welis- Rini Verwest boekte vooral in de eerste helft een aardig debuut. Bij een van de aanvallen wordt hij getackled door een van de BSC-verdedigers. Arbiter Cees Dalebout kijkt toe of de kleine Zierikzee-speler al dan niet in balbezit blijft. waar doen zonder Kees Verkaart, Wim Overweel en Ronald van Oeve- ren, de vervangers waren op papier van nauwelijks minder kaliber. Op het middenveld maakte Rini Verwest zijn Zierikzee-rentree, terwijl in de frontlinie Aart van de Linde en René Dekker aantraden aan beide zijden van centrumspits Jan-Leen Boot. Juist daar school evenwel het grote probleem. De Roosendaalse defensie had nauwelijks problemen om het aanvalstrio ver van het eigen doel te houden. Dat was overigens ook niet zo erg moeilijk, omdat er slechts spo radisch pogingen ondernomen wer den om binnen het zestien meterge- bied te infiltreren. Laatste man en aanvoerder Peter Meeuwis had zo doende een uitermate gemakkelijke middag, totdat in de tweede helft Ri ni Verwest zich meer in de spits kwam melden. De kleine van Roda JC teruggekeerde speler durfde nog nauwelijks een serieuze confrontatie met de geblokte Brabantse verdedi gers 1 aan; omdat hij' ternauwernood voldoende genezen is van een knie operatie. Opvallend was vooral, dat gedurende de volle negentig minuten niet een keer een van de spitsen de vrije ruimte zocht om daar als speer punt te worden aangespeeld. Door dat gemis konden de BSC-verdedi- gers de klus met min of meer gesloten ogen klaren. Initiatief De totaal niet gewijzigde spelstruc- tuur van de Zierikzee-formatie wekte opzien, omdat de nieuwe oefen- meester Hans van der Wekken toch reeds herhaaldelijk competitie wedstrijden van zijn aanstaande ploeg bekeek. Hij moet toen gezien hebben, dat de ploeg vooral aanval lend mank gaat. Er komt nauwelijks dreiging uit de frontlinie. Die drei ging manifesteert zich pas, wanneer de middenvelders de aanvallende ta ken overnemen, maar de vraag dringt zich dan wel op, waarvoor die aanval lers er eigenlijk staan. Lijkt het dan niet zinvoller om de nodige omzettingen toe te passen, zo dat elf in plaats van acht spelers zich inzetten voor een positief resultaat? Van tijd tot tijd kan de werkwijze met aanvallend functionerende mid denvelders werken, maar wanneer de tegenpartij een afdoend antwoord voor handen heeft zal het resultaat omgekeerd evenredig werken. Be langrijk zal ook zijn, dat Zierikzee open voetbal gaat spelen en niet doorlopend de problemen opzoekt met eindeloos gebrei, wat steeds - het zij vroeg dan wel laat - vast loopt. Het staat zo vast als een huis, dat Van der Wekken de beschikking heeft over meer dan voldoende mate riaal om een ijzersterke tweede klas ser te formeren, die vanaf de eerste wedstrijd een visitekaartje afgeeft. Het is toch van de dolle, dat dit niet te verwezenlijken is. Veel tweede klassers zouden graag een greep wil len doen in het Zierikzeese spelersar senaal en zelfs dan resteert er nog ge noeg kwaliteit om goed mee te draaien. Het duel lijkt verder snel geanali- seerd. In grote lijnen was het een slaapverwekkend geheel, dat geluk kig nog enige attentiewaarde kreeg door het goede verweer dat BSC bood. In de eerste helft kon Zierikzee ogenschijnlijk het initiatief opeisen, omdat Rini Verwest, Bart Helbers, Han van de Sande, Marco van Oeve- ren en Leen Koster beurtelings pro beerden de frontlinie te voeden, po gingen die overigens doorlopend schipbreuk leden, doordat de opzet jes niet werden overgenomen. Slechts incidenteel konden Aart van de Linde en René Dekker enige druk uitoefe nen. Ook het inbrengen van Theo Wittenberg in de tweede helft bracht geen soelaas. Tben Jacques Broeren na een prima solo in de vierde mi nuut de score opende leek het duel beslist, maar eén kwartier later ca ramboleerde een schot van Aart van de Linde onfortuinlijk via Peter Meeuwis voorbij de eigen doelman en incasseerde Zierikzee alsnog de halve buit. Het duel tussen de reserveteams van Zierikzee en BSC eindigde even eens gelijk. Zierikzee kwam via Pe ter van Vossen en Kees Stoutjesdijk met 2-0 voor, maar de Roosendaalse equipe achterhaalde de thuisploeg alsnog. ROTTERDAM - Het gemeentelijk energiebedrijf in Rotterdam heeft 22,2 miljoen gulden extra in de strop- penpot gestopt, in verband met de grote hoeveelheid onbetaalde reke ningen van voor 1984. In totaal heeft het GEB over de jaren voor 1984 nog 36 miljoen gulden tegoed. Dit heeft de gemeente vandaag bevestigd. BURGH-HAAMSTEDE - Lange tijd zag het er naar uit, dat de KNVB-zaterdag vierde klasser DFS de oefen campagne van start zou gaan met een overwinning, on danks het feit, dat de ploeg een flink aantal zekere ba sisspelers miste en tegenstander Veere in competitiever band een klasse hoger acteert. Halverwege leidde de ploeg van trainer Jaap van Huizen met 1-0 en toen aan voerder Marcel van Grunsven in de twintigste minuut van de tweede helft een strafschop mocht nemen, leek het pleit definitief beslist. De normaal trefzekere aan voerder schoot het leer evenwel hoog over en dat bete kende het keerpunt. Amper tien minuten later leidde Veere met 1-3 en was de nederlaag een feit. Een tweede DFS-doelpunt was louter aardig voor de statistiek. Trainer Jaap van Huizen, die voor de eerste keer als coach bij DFS op trad, nadat dat gedurende vijf seizoe nen ongetwijfeld succesvol werd ge daan door Kees Rijnberg, moest aardig was vervangers oproepen. Marco Jonker. Daan Blom, Jacob den Engelsman en Leo Rijnberg waren om uiteenlopende redenen niet be schikbaar. Hun plaatsen werden in genomen door A-junior Robin van Dam, Ad Minnaar, Jan Baartse en nieuwkomer Eddy Kiezenberg, die Mcvo verruilde voor DFS. In de twee de helft kwamen de met Van Huizen van Zonnemaire meegekomen Pieter Alkemade en Rinus Verseput. die Re- nesse verruilde voor DFS, in de ploeg. Van de nieuwkomers maakte Pieter Alkemade als vleugelspits een goede indruk. Voor alle spelers gold evenwel, dat duidelijk zichtbaar was, dat er weer terdege opnieuw voeling met de bal verkregen moest worden. Met name in de eerste helft legden beide ploegen een mager spelletje neer, dat nauwelijks kon boeien. Tbch kwam DFS in die fase op voorsprong, maar daar lag een serie misgrepen in verdedigend opzicht bij Veere aan ten grondslag. Een laconiek in de doel- mond gebrachte inzet van Clement Rijnberg werd door een aantal verde digers niet goed verwerkt, waardoor Martin Kooman als eenling tussen een legertje Veere-spelers toch nog de voet tegen de bal kon krijgen: 1-0. Gevaarlijk Op dat moment waren er pas acht minuten verstreken, hetgeen een leu ke opsteker betekende voor de thuis ploeg. Voor de veste van doelman Eric Schot bleef het gevaar beperkt tot wat acties van Piet Goedbloed, die opmerkelijk fris acteerde. Aan vankelijk werd hij goed in bedwang gehouden door Peter Fooy, maar toen Goedbloed op avontuur ging kreeg hij meer en meer te maken met laat ste rr Gicmen! Rijnberg. Na ruim een kwartier kreeg Cle ment Rijnberg een aardige gelegen heid om te scoren op een dieptepass, maar de kleine aanvaller werd door de Veere-verdedigers met handen en voeten van de bal gehouden, waar door het gevaar werd gekeerd. Een opvallende rol vertolkte vooral ook Robin van Dam. De A-junior, die mo gelijk het komende seizoen door breekt naar de selectie, begon het duel als vleugelverdediger, maar al snel trok hij op avontuur, waarbij hij zijn stek de stek liet. Vooral in aan vallend opzicht manifesteerde Robin van Dam zich herhaaldelijk, maar ef fectief waren zijn daden vooralsnog niet. Een kwartier voor tijd onder schepte Jack van Rees een te rugspeelbal, maar hij werd gedwon gen om de bal te ver naar de zijkant van het doel te sturen, waardoor de echte scoringskans was verdwenen. Hij probeerde nog wel terug te leg gen op Jan Baartse, maar deze raakte het leer niet goed. In de voorlaatste minuut Had DFS niet te klagen, toen Piet Goedbloed een dieptepass van Harry Koster accuraat verlengde. Hij vond evenwel een van de doelpa len op zijn weg. DFS behield in do openingsfase van de tweede helft een licht over wicht, zeker doordat Pieter Alkema- dc een flitsende start beleefde. Met Clement Rijnberg en Jack van Rees vormde hij de aanvalslinie. In de vijf de minuut was Alkemade al dicht bij een treffer, toen hij diep werd gestuurd door Marcel van Grunsven. Het leer rolde evenwel voorlangs. Tien minuten later bood Alkemade centrumspits Jack van Rees een pri ma kans. maar hij raakte de bal niet correct. In de twintigste minuut was andermaal Clement Rijnberg dicht bij een doelpunt, toen Marcel van Grunsven hem in de diepte stuurde. Juist op het moment, dat hij wilde uithalen werd hij aangetikt en er resteerde arbiter Jaap de Bruine niets anders dan de bal op elf meter te leggen. Marcel van Grunsven meld de zich traditioneel als voltrekker van het vonnis, maar hij haalde te on geconcentreerd uit, waardoor de bal hoog over het doel suisde. Nog geen twee minuten later was het aan de an dere kant raak, toen Harry Koster ai- leen door de verbouwereerde defen sie snelde en hij met een simpele voetbeweging scoorde: 1-1. Afgang DFS was het spoor gedurende enke le minuten volkomen bijster en Veere profiteerde gretig. In eerste instantie kon Eric Schot Harry Koster nog van de tweede treffer afhouden, maar even later was het toch weer raak, toen juniorspeler Martin Koppejan de bal aannam, nadat de achterste lijn collectief in de fout ging. Oog in oog met doelman Schot maakte hij geen fout. Een Burgh-Haamsteedse afgang dreigde, zeker toen het twee minuten later voor de derde keer raak was. Opnieuw stond de lepe Piet Goed bloed aan de basis. Hij ging met de bal aan de voet door tot de achterlijn en legde toen terug op de vrijgelaten Martin Koppejan, die zijn tweede treffer kon laten aantekenen. Toen bleek de doelpuntenhonger bij Veere evenwel over. De ploeg trok zich meer terug en DFS kon het initiatief weer enigszins overnemen. Zes minu ten voor het verstrijken van de speel tijd maakte Marcel van Grunsven zijn misser van eerder in de wed strijd goed. Uit een steekpassje van Jack van Rees kwam hij oog in oog met de Veere-doelman. Uiterst be heerst passeerde Van Grunsven en de stand had weer een dragelijk aan zien. „Ik ben niet ontevreden", on derkende Jaap van Huizen na afloop. „De goede wil was er bij de spelers en veel meer kun je in dit stadium al niet verwachten. Wanneer de ploeg weer wat completer is, gaat het spel serieus beginnen". Clement Rijnberg dreigt te gaan scoren. Terwijl gelegeneheidsdoelman Jo- han Luyk zich opmaakt de inzet te keren wordt Rijnberg met handen en voe ten van een afrondende daad afgehouden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5