Dierenopvang in Zierikzee zit door zomertijd overvol sseri C. W. BOM B.B.K 'n Dorp bewaart geheimen Koopjes! Alles moet weg 4 Deense kotters zeer welkom Racal Decca in rode cijfers M. Jech Surfers veroorzaken vaak onnodig paniek I Vraag naar simpelehonden neemt sterk af ZIERIKZEE - De dierenopvang van de Stichting Die renasiel Schouwen-Duiveland in Zierikzee zit juist door de zomermaanden overvol. Hoewel het aantal katten in de vakantieperiode altijd aanzienlijk toeneemt, valt de hoeveelheid honden, dat momenteel in een hok aan de Zandweg zit, nu groot te noemen. Daar komt bij, dat de dieren (vooral de katten) steeds moeilijker te plaatsen zijn. Een probleem voor de dierenbeschermers én de die ren zelf uiteraard. Het is in de zomertijd een bekend verschijnsel, dat veel mensen van hun huisdier(en) afwillen. De diere nasiels bereiden zich hier dan ook al tijd op voor. Toch valt het volgens be heerster Ria van Eijk op, datr er steeds meer honden naar het asiel ge bracht worden. Daar het geen pehsi- on is betreft het hiér altijd"afg'e-' dankte dieren, die een nieuw tehuis moeten hebben. En juist daar ligt voor de honden het probleem. Verklaring ,,Ik heb er geen echte verklaring voor, maar ik denk dat'de rashonden steeds meer de voorkeur krijgen bo ven de andere honden. Dat betekent, dat de honden langer in het asiel moéten blijven. Dat is jammer, want deze dieren hechten veel meer waarde aan huiselijke gezelligheid dan bij voorbeeld katten. Die hebben het nogal naar hun zin, al kunnen ze ook beter een echt tehuis hebben natuur lijk", legt de beheerster uit. Naar haar schatting zitten er nu zo'n twintig katten in het Zierikzee- se asiel. Een behoorlijk aantal, wan neer de grootte van het asiel in ogen schouw wordt genomen. Volgens Ria van Eijk heeft ook deze zomer weer een aantal mensen zijn (vaak oudere) kat op straat gezet en belandt het dier na vele omzwervingen in het asiel. De vraag naar oudere katten is nihil. „Kijk", legt Ria uit „de meeste die ren worden uiteindelijk wel ergens geplaatst. En als wij zelf geen ruimte meer hebben* dan proberen we de dieren naar het asiel in Goes te bren gen. Maar daar hebben ze ook al kat- BRUINISSE - De Noordelijke vis- afslagen Lauwersoog en Harlingen, maar ook Scheveningen zien de Deense kotters met kabeljauw en an dere vis graag komen, omdat dat het manco in de exploitatie aan kan vul len, ontstaan door de stilligregeling en andere aanvoerbeperkingen. Naast de Denen is het vooral Lau wersoog, dat mikt op andere visserij nationaliteiten, die men graag als ge regelde klanten van de visafslag zou ontvangen. De reizen daaiwoor on dernomen naar IJsland schijnen suc ces te boeken. Twee keer werd via de afslag te Lauwersoog een partij IJslandse kabeljauw geveild en er schijnen serieuze plannen te zijn, om Lauwersoog als aanvoerhaven voor vis uit IJsland te gaan gebruiken. Acquisitie De Groningse gedeputeerde drs. B. Bos, wil bovendien een aantal IJslandse bedrijven aantrekken om zich op het industrieterrein naast de haven te vestigen en gaat daarvoor in september naar dit uiterste deel van Noord-Europa. De Russen die in de Atlantische Oceaan en de Noordelij ke wateren vissen, schijnen veel be langstelling te hebben voor de Eems- haven als uitval en invalsbasis voor deze vloot. Contacten hierover wer den gelegd op een internationale beurs in Leningrad. BRUINISSE - Racal Decca Marine Navigation Ltd., het moederbedrijf dat het wereldwijde Decca Navigatie systeem exploiteert, dreigt in de rode cijfers te raken, nu het vorige maand voor de Hoge Raad van Nederland het proces verloor .tegen Holland Nautic, dochterbedrijf van Rauf en Sorresen over de Shipmate ontvan ger. Nu is immers ook voor andere on dernemingen de mogelijkheid ge opend om zonder betaling van de Decca peilingen gebruik te maken. Er zijn 25000 gebruikers van het sy steem, waarvan alleen genoemde Deense firma niet wilde betalen, maar het is waarschijnlijk dat de con tacten met Decca ook door anderen zullen worden opgezegd. DEN HAAG - Premier Lubbers heeft er geen behoefte aan de confes sionele uitgangspunten van het CDA duidelijker tot uitdrukking te bren gen in de presentatie van het beleid van zijn nieuwe kabinet. Nederlands Hervormde Kerk Aangenomen naar Oostvoorne (toez.) mevr. L. M. van Prooyen Schuurman, kand. te Utrecht. ten genoeg en dat geldt voor meerde re opvangplaatsen". Zij spreekt de geruststellende woorden uit, dat in de kleine twee jaar dat het asiel nu draait nog nooit dieren een spuitje hebben gehad; inslapen zoals dat mooi heet. Maar het werk voor de vrijwilligers wordt er niet minder om. Parallel Want het aantal mensen, dat in de zomermaanden afstand doet van hun huisdier loopt vrijwel parallel niet het aantal mensen, dat de aanschaf van een dier uitstelt tot na de vakan tieperiode. Daarom verwacht de die- renbeschermster wel, dat eind au gustus weer wat gemakkelijk dieren geplaatst kunnen worden. Vooral de honden en de jonge katjes vinden dan wat sneller een nieuwe baas of bazin. Zoals gezegd hebben katten er iets minder moeite mee om in het asiel te verblijven, al bieden de volle hokken nog zo'n trieste aanblik. „Met honden ligt dat anders. Die hebben meer per soonlijke aandacht nodig en als er dan een vechtersbaas tussen zit, dan moet er wel een mogelijkheid zijn om hier op in te springen". Ook onder de dierenbeschermers bestaat het fenomeen vakantie en daarmee wordt duidelijk, dat de zo mermaanden een bijzonder zware druk op de resterende vrijwilligers legt. Het moge vanzelfsprekend lij ken, dat Ria van Eijk op alle belang stellenden een beroep doet om eens een kijkje te komen nemen in het asiel. Wellicht kunnen hierdoor meer dieren geplaatst worden of kan de werkdruk van de vrijwilligers iets afzwakken. En geld, in hoeverre is de toename van het aantal dieren financieel nog te overbruggen? Het dierenasiel heeft een speciale werkgroep, die zich ten doel stelt, zoveel mogelijk geld in te zamelen voor de verzorging van de dieren. Dat doet de groep door het bijwonen van braderieën en andere festiviteiten; niet altijd zonder suc ces. En dan is er nog de mogelijkheid om donateur te worden. „Daar kun je er nooit genoeg van hebben", besluit Ria. Geluid De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren (de dierenbe scherming) heeft ongeveer hetzelfde geluid laten horen in het deze week verschenen jaarverslag. Ter illustra tie: de honderd aangesloten asiels hebben in 1985 aan 57.000 honden on derdak geboden; dat waren er in 1984 47.000. Een stijging van maar liefst 10.000 en met katten ligt de situatie er niets beter voor. Dinsdag 5 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur De Carsons, Australische serie. Tommy verschaft Godfrey be langrijk bewijsmateriaal in de zaak tegen Benjamin Greer. 15.45 uur Zeven molens, tekenfilmse rie. 15.50 uur De Tas, korte Amerikaanse film. Emily en haar vriendinnen ko men in aanraking met een oude zwerfster en haar tas met vreemde in houd. 16.10 uur De vogel en de worm, ani matieserie. 16.20 uur Laat m'n duiven met rust, Tsjechische jeugdfilm. 17.30 uur Journaal 17.40 uur Superhaai, tekenfilm. 17.45 uur Het geheim van de Vuur berg, Nieuw-Zeelandse jeugdserie. Deel 7. 18.10 uur Kate Maggie, 10-delige se rie over het leven van twee vrouwen in het Australië van de vorige eeuw. Afl. 8: Annie. 19.00 uur Winnie de Poeh, tekenfilm serie van Walt Disney. Deel 2: Winnie de Poeh en de Waaibomendag. 19.25 uur De vluchteling, achtdelige Australische serie. Afl. 5. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Ik hou van Hollands, Ne derlandse liedjes gezongen door Con- ny Vink, Loeki Knol, Bill van Dijk en Gerard Cox. 21.20 uur Alles draait om Martin, En gelse comedy-serie. 21.50 uur Hier en nu, actualiteiten magazine. 22.15 uur Kerkepad, een route langs de oude kerken in Zuid-Beveland. 22.45 uur Dertien persoonlijke ont moetingen, meditatie door dr. C. G. Geluk uit Baarn. 22.50 uur De avonturen van Sherlock Holmes, Engelse serie over de detec tive Sherlock Holmes en zijn as sistent Dr. Watson gebaseerd op de verhalen Sir Arthur Conan Doyle. Afl.: De sluipmoordenaar. 23.45 uur Journaal 23.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.00 uur Sport, tussen plezier en prestatie. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Italianen. 18.30 uur Sesamstraat. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Eilanden, twee-delige Ame rikaanse/Canadese tv-film. Lacey is een punk-rocker die niet wil deugen volgens haar pleegouders. Ze gaat op zoek naar haar ouders. 19.37 uur Kenmerk, actualiteitenma- gazine. 20.00 uur De wereld in het jaar 2000, een drie-delige Duitse documentaire serie over de nabije toekomst. Afl. 1: Het proces van ontbossing in combi natie met het verschijnsel van de landaanwas. 20.40 uur De ballade van Mamlouk, Tunesische filmballade. Een arme boer redt het leven van de koning. Als beloning verkrijgt hij het land dat hij tussen zonsopgang en zonsondergang per voet kan doorkruisen. Hij gaat op weg. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma, (herh 18.10 uur Carolientje en kapitein Snorrebaard, kinderserie. 18.25 uur Nika, Zweedse jeugdserie van Arne Stivell met Per Ola Svonni e.a. Een jongen uit Lapland brengt een rendier naar de dierentuin van Parijs. Afl. 4. 18.50uur De zeven van Blake (Blake's sever), Engelse science-fiction serie. Met: Garreth Thomas, Paul Darrow, e.a. Afl. 10: Stemmen uit het verle den. 19.4C uur Lotto-winnaars en pro gramma-overzicht. 19.4( uur Journaal. 20.1( uur Weerbericht. 20.lf uur Kunstzaken. 20.21 uur Mike, praatshow met Mike Vercrengh vanuit het casino Kursaal te Cbstende. 21.3) uur Uitzending door derden: Programma van de Socialistische Omroepvereniging. 22.(0 uur Galaconcert met Annelies Röihenberger (2). Op het programma wa-ken van Addinsell, Nicolac, Van Weber, Lortzing, Smetana, Tsjaikovs- ky en Millöcker. 2300 uur Journaal. Aansl. Coda: Tr o-Presto, Chatsatoerjan. Uitge voerd door het Ebony Trio (piano, klirinet en viool). BIT 2 Gten uitzending. Moordrecht 31-7 540 zo kp. Race naar Casablanca Nedlloyd Dejima 1-8 te Kobe Nedlloyd Delft 1-8 325 ozo Colombo naar Suez Nedlloyd Houtman 31-7 van Le Havre naar Fos Sur Mer Nedlloyd Rotterdam 1-8 te Savannah Anita Smits 31-7 180 nw Azoren naar Algiers m Edelsmederij Moderne gouden-en zilveren sieraden, horloges. Reparaties, ontwerpen en maken van sieraden. MEELSTRAAT 18 4301 EC ZIERIKZEE TELEFOON (01110) 5560 TOCHTSTRIPPEN voor langs ramen en deuren HERMAN JANSEN NIEUWERKERK Tel. 01114-1465 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DÉ KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Wij gaan met vakantie van 8 augustus tot 25 augustus Donderdag 7 augustss zijn wij tot 6 uur 'open Schoenhersteller Korte St. Janstraat 23, 4301 AE Zierikzee Tblefoon 01110-3503 T-Shirts vanaf f 6,00 Pantalons vanaf f 20,00 Korte broeken vanaf f 15,00 Blousjes vanaf f 19,00 Jurken-jacks en jassen halve prijs Ook op de baby afdeling koopjes r Wh Bruids-, Baby- en Kinderkleding St. Domusstraat 4. Zierikzee. Telefoa 01110-5204 Een zoekactie van de gewone patrouilleboot van de RP te water kost al snel 1000 gulden per uur. Vervolg van pagina 1 nibele situatie, doet hij of zij er goed aan even contact op te nemen met de politie, zodat dezer een eventuele zoekactie kan staken. Dat voorkomt veel paniek en hoge kosten. Het is voornamelijk het wisselval lige weer en de vele onbekende stro mingen, die surfers in problemen doen komen. Ook het gebruik van al cohol (een flesje bier aan het strand bijvoorbeeld) is in zeldzame gevallen de bron van het kwaad. Het zonnetje, dat brandt kan niet altijd voorko men, dat de surfer door het koude water bevangen wordt en hierdoor van slag raakt. Wanneer surfers zich niet aan het advies van de politie houden, dan blijven de kosten de pan uit rijzen. De watersporters zelf laten opdraai en voor de rekening, lijkt een slechte zaak. Het is dan namelijk de vraag of mens.-' wol zo gemakkelijk de politiehulp in de arm nemen. 77 „Ik had hier nooit moeten komen," zei ze, toen ze naast hem naar de voor deur liep. „Ik was al bang, dat het niets zou heipen, maar je wilt toch al les proberen." „Het is goed, dat je gekomen bent," zei hij op dc korte bijterige toon van daareven. „Ik zal zorgen, dat er een eind aan komt." Ze keek hem ongelovig aan voor ze zich omdraaide om de deur uit te gaan. „Ik hoop het," zei ze, „goede middag". Met een hoofd vol verwarde gedach ten liep ze de straatweg weer op, waar ze snel een stap terug moest doen om een auto, die van rechts kwam te ont wijken. Ze bleef een ogenblik staan om op verhaal te komen. Jaspers, die het hek achter haar had gesloten kwam terug, hij liep naar haar toe. „Ik beloof je, dat ik er een eind aan zal maken," zei hij. „Al zou ik hem ervoor moeten vermoorden. En kijk uit voor auto's. Dit is een drukke weg." Hoofdstuk 12 Katrien had een inzinking gehad op de dag dat Schuitema bij haar op be zoek was geweest. Hij had van haar geëist, dat ze Jantien zou zeggen, dat hij op dezelfde manier artikelen uit de winkel kon halen als vroeger. Ze had dat geweigerd. „Je moet wachten tot ik terug ben, anders is het uit," had ze gezegd. „Je zal dan wel eens zien wat er ge beurt." was zijn antwoord geweest. Toen hij weg was, was ze aan de diepste wanhoop ten prooi. Tben de hoofdzuster vroeg wat er toch met haar aan de hand was, had ze gezegd: „Als ik maar geen bezoek meer krijg, dan zal ik wel opknappen." Alle be zoek werd toen verboden; na een week ging het haar weer beter. Tbch had ze nog steeds een angstig geVoeh alsof het weer oorlog was en zij zich verborg voor de vijand. Haar vijand was nog altijd dezelfde van in de oor log: Schuitema en misschien ook wel Feenstra. Maar dat wist ze niet. In ie der geval was ze veilig zolang ze hier in het ziekenhuis lag. Hier konden ze mensen verbieden bij haar te komen. Dat kon ze thuis niet. Tbch wilde ze weten wat er thuis gebeurde en daar kon ze niet achterkomen, als ze nie mand zag. Na verloop van tijd zei ze tegen de hoofdzuster dat ze de kinde ren weer wilde zien. Alléén de kinde ren, zei ze met nadruk. Aan Jantien zou ze direct merken hoe de zaken stonden, dacht ze. Maar ze werd van Jantiens bezoek niet veel wijzer. Ze waren zo blij, dat ze elkaar terugza gen, dat ze samen alleen wat zenuw achtig lachten. door NEL Vflfï DER ZEE Theo stond erbij meteen mond vol tanden. Als het allema^ maar niet zo tragisch was, zou ik om\eze voorstel ling ook moeten lachendacht hij. Jantiens bezoek aan -aspers was nu al een poosje geleden Ze hadden niets meer van Schuitem gehoord. Dat wilde nog niet zégen, dat Jaspers dit bewerkt had. loe de za ken werkelijk stonden, zouten ze pas ervaren, als Katrien wet: thuis kwam. Als hij zich dan niet aeer liet zien, kon aangenomen worten, dat Jaspers hun problemen had ogélost. Na het bezoekuur werden antien en Theo opgevangen door dehoofd- zuster. „Ik wil even met u pratcj," zei ze. „De dokter heeft vanmorgn ge zegd, dat uw moeder hier wc weg mag, als u haar voorlopig egens kunt onderbrengen waar het rstig is. Hij wil niet, dat ze al naar mis gaat. Hij wil haar nog minstenseen maand in de wei hebben, zoals hijJat noemt." „We zullen erover denken," belof- de Theo. „Zo'n adres zal wel te vinon zijn." Hij zei later tegen Jantien: „Het zj het beste zijn dat we een gesehik pension voor haar zoeken. We moetei het natuurlijk eerst met haar bepra ten." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4