Willem-Jan van Loenhout in Renesse op jacht naar eerste Schouwen-Duivelandse zege Nog twee toppers Dave Cameron komt, ziet en overwint op tien kilometer op winderig parkoers Haamstede ~5r*iJri7 Saskia Wandel charmante ronde-miss KNVB-ploegen starten oefenprogramma Laatste ronde campingvoetbal nog spannend ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 1 augustus 1986 Nr. 23974 9 Saskia Wandel fungeert als ronde-miss voor de elfde editie van de ronde van Renesse. N atuurlijk hoort een decor met de zee bij een zonnige miss. RENESSE - Vooralsnog staat het vast, dat de wieler ronde van Renesse op woensdag 6 augustus een andere winnaar krijgt dan het vorig jaar. Toen werd Rudy van Vlimmeren uit St Willebrord het slachtoffer van een uit gekiend ploegenspel, waaruit Ab Verplanke uit IJzendij- ke als winnaar naar voren kwam. De Zeeuwsvlaming heeft zich nu niet ingeschreven, maar ook Van Vlimme ren komt niet naar de Westhoek om eventueel orde op za ken te stellen na zijn vergeefse poging van het vorig jaar. Er komen evenwel voldoende gegadigden naar het toe ristencentrum om een attractieve koers te krijgen. Een van de voornaamste kandidaten voor de eindzege lijkt Willem-Jan van Loenhout uit Nieuw-Vossemeer, maar hij treft diverse opponenten van allure, die hem mogelijk van de zege kunnen en willen houden. Werner Wieme, op Schouwen-Duiveland altijd goed op dreef, Tommy Post uit Oosterhout, Patrick Tolhoek, Nico en Peter van de Klundert, de Duitser Andreas Biletzki en natuurlijk Toon van der Steen kunnen roet in het eten gooien. Geza menlijk zullen zij dingen naar de overwinningskussen van de charmante rasechte Renesser ronde-miss Saskia Wandel. Het actieve wielercomité van Re nesse, onderdeel van de evenementen commissie van de jubilerende VW, organiseert dit jaar het elfde ama teurcriterium op het supersnelle par cours rondom de kerk op de Kromme Reke en door de nieuwbouwwijk. Het eerste startschot wordt om half zeven geven, waarna een kleine zestig coureurs de riempjes aantrekken om elkaar gedurende ruim twee uur de zege te bekampen. Willem-Jan van Loenhout boekte met name in het voorseizoen heel wat overwinningen, maar daarna werd het opvallend stil rond de man uit Nieuw-Vossemeer. Tijdens de ronde van Nieuwerkerk liet hij zich nog nadrukkelijk zien, maar hij pakte uiteindelijk toch naast de winst, omdat met name de broers Nico en Peter van de Klundert en zeker ook Toon van der Steen zich veelvuldig manifesteerden. Van Loenhout reed zeker niet slecht, maar kon tegen het geweld toch niet op. Voornoemde drie opponenten zijn er bok in Renesse weer bij en behoren stellig weer tot de favorieten. Een niet te vergeten tegenstander van al lure is stellig ook Werner Wieme. De tegenwoordig in het Belgische Oostkamp-Moerbrugge wonende Wieme is al jaren op jacht naar een zege in Renesse, maar zeker de voor bije drie jaren liet hij zich doorlo pend verrassen door andere coureurs. Nieuw parcours Het snelle, nieuwe parcours, dat in 1983 in de plaats kwam voor het oude parcours dat langs diverse campings voerde en start en finish op de Ho ge- zoom had ter hoogte van camping Bona-Fide, bleek Werner Wieme uit stekend te liggen, maar onachtzame momenten in de laatste honderden meters gooiden met name de eerste twee keer roet in het eten. RENESSE - Vlak voor het ter perse gaan van deze editie van de Zierikzee- sche Nieuwsbode meldde Joop de Wit namens het organiserende comité van de elfde editie van de ronde van Renesse nog een aantal renners aangetrokken te hebben. De voornaamste kleppers onder de bijschrijvers zijn stellig Karei van Goethem en Antoine Goense. De beide Zeeuwen manifesteerden zich tij dens grote wedstrijden. Karei van Goethem uit Kloosterzande werd eerder in het seizoen een sterk winnaar van de amateur-editie van de Ronde van Midden-Zeeland en de negentienjarige Antoine Goense uit Ovezande verraste afgelopen woensdag met een daverende zege in de Acht van Chaam. De zestig duizend toeschouwers zagen hem een solozege behalen. ZIERIKZEE - Drie van de vier Schouwen-Duivelandse KNVB-voet- balploegen starten het komende weekeinde hun oefenprogramma voor de competitie, die in het week einde van 30 augustus en 1 september van start gaat. Op dinsdag 26 au gustus gaat het er overigens reeds voor de eerste keer serieus aan toe. Dan wordt immers de eerste ronde van het toernooi om de KNVB- districts-beker afgewerkt. Bruse Boys, DFS en Zierikzec be ginnen hun oefencampagne het ko mende weekeinde op eigen bodem, dat doet Mevo ook. maar dan zijn we inmiddels een week verder. Zaterdag tweede klasser Bruse Boys ontmoet in de eerste wedstrijden normaal ge sproken gemakkelijke tegenstan ders. Zaterdag 2 augustus begint om half drie op het eigen sportveld de ontmoeting tegen de zaterdagse afde- lings eerste klasser Colijnsplaatse Boys. DFS begint ook zaterdag 2 au gustus om half drie aan de oefencam pagne. De nieuwe oefenmeester kan zijn ploeg voor het eerst actief zien te gen derde klasser Veere, meteen al geen eenvoudige klus, maar wel al di rect een aardige graadmeter voor de stand van zaken bij de aanwezige spe lers. Een dag later - zondag 3 au gustus om half drie - start Zierikzee de oefencampagne. Op sportpark Den Hogen Blok krijgt de ploeg van de nieuwe oefenmeester Hans van der Wekken bezoek van BSC. uitko mend in de derde klas. Mevo start een week later met de oefenwedstrijden- serie. Op sportpark Den Hogen Blok krijgt de formatie van trainer Peter Goedegebure op zaterdag 9 augustus bezoek van derde klasser Kapelle. In 1983 profiteerde de inmiddels aan zijn tweede professionele wieier- carrière werkende Theo Appeldoorn van een berekeningsfout van Wieme en kaapte de bloemen voor de neus van Wieme weg. Een jaar later zat de Zeeuwsvlaming opnieuw in de goede slag, maar nu stak Nico van de Klun dert een stokje voor de zeker lijken de zege. Van de Klundert verkeerde toen in een blakende vorm, hetgeen hij enkele dagen eerder demonstreer de door militair kampioen van Ne derland te worden. Beide keren mocht Wieme wel de financieel lucra tieve leidersprijs op zak steken, maar dat zet in de beoordeling van de capaciteiten van een coureur nauwe lijks zoden aan de dijk. Het vorig jaar eindigde de Zeeuwsvlaming weer kort, maar nu scheidde een vol le ronde de winnaar van de pelo tonsprint van de drie koplopers, waarvan Bob Rasenberg uit Terhey- den de zege van zijn ploegmaat Ver planke voorbereidde. Met Rasenberg is ook een van de kanshebbers voor de zege van de elf de editie genoemd. De man uit Tfer- heyden, die ook zeer goed uit de voe ten kan op de baan, is supersnel wanneer het op een sprint aankomt en die kwaliteit zorgde er dit jaar reeds enkele keren voor, dat hij over- winningsbloemen mocht ontvangen. Zo'n snelle man is ook Tommy Post uit Oosterhout. Post boekte dit sei zoen reeds drie Zeeuwse overwinnin gen en ook hij mag niet uit het oog verloren worden. Bruenaar Toon van der Steen geldt tijdens de eilandelij- ke criteriums altijd als een van de fa vorieten en dat is aanstaande woens dag al evenzeer zo. Van der Steen boekte een dikke week geleden een schitterende zege in zijn woonplaats Bruinisse na een enerverend verlo pen koers. Geholpen door de strijd lust van Patrick Bol uit Hoeven bleef hij met hem tot en met de laatste ron de samen, waarna een machtssprint van de kant van Van der Steen uit sluitsel bracht. Van der Steen heeft de gewoonte het eigen publiek op Schouwen-Duiveland nooit teleur te stellen, hetgeen blijkt uit zijn klasse ringen, die hij boekt. Vrijwel altijd is hij bij de eerste tien te vinden. De voorbije drie jaren, dat Van der Steen startte op het nieuwe parcours finish te hij als derde, vijfde en negende. Ongeveer hetzelfde kan gezegd wor den van zijn dorpsgenoot Wim van Kooten, die op kracht aardig mee kan in het toeristendorp. Korte score Wim van Kooten kwam in Renesse het beste voor de dag in 1984, toen hij als zevende finishte. Het vorig jaar viel hij met een 21e plaats net buiten de prijzen, eenzelfde euvel wat hem acht dagen geleden ook overkwam in zijn eigen woonplaats. Derde Schouwen-Duivelandse deelnemer in Renesse is Jaap Maaskant uit Sir- jansland. Maaskant reed de afgelo pen week een elfde plaats in Bier vliet, hetgeen zou kunnen doen vermoeden, dat ook hij zich vaker gaat mengen in het gebeuren in de kop van de wedstrijd. Naast de genoemde renners kan ook Patrick Tolhoek uit Yerseke een rol van betekenis gaan spelen. Tol hoek boekte het afgelopen weekein de een dubbele zege in Belgische koersen. Mogelijk kan verder ex- berocpsrenner Ad Prinsen uit Raamsdonksvecr voor een aangena me surprise zorgen en last but not least is er ook nog Andreas Biletzki. De reeds jarenlang in Zeeland koer sende man uit Düsseldorf is reeds en kele keren zeer dicht bij een overwin ning geweest. Ook in Nieuwerkerk en Bruinisse koerste hij sterk en wie weet brengt Renesse hem nu eens het geluk, dat hij tot nu ontbeerde. Het pechduveltje sloeg in het verleden nogal eens een keer toe, wanneer de finale er aan zat te komen. Biletzki verschijnt in Renesse met zijn vaste maten Guido Bauer, Sven Berkemei- cr en Markus Steinhauser. Al met al komen er volop goede coureurs naar Renesse op woensdag 6 augustus om een aardige koers te krijgen. De favorieten lieten zich direct na de start van voren zien. Op de voorste rij van links naar rechts: Ton Grinwis (368), Henk Cysouw (301). Rian van de Broeke (326), Erwin Nederlof (366), Dave Cameron (half verscholen achter Simon Blom 331). Geheel links Dorus Breidenbach, de Brouwse Delta Sporter. RENESSE - Het belooft nog veel voor de laatste poulewedstrijden in het twintigste campingvoetbaltoer nooi in Renesse. Met nog een ronde te gaan is een finalist bekend in de eer ste poule, terwijl in de tweede poule de nummers een en twee nog moeten uitmaken welke ploeg de grbte en welke de kleine finale speelt. Die be slissing valt in een onderlinge con frontatie. In de eerste poule plaatste de ploeg van de Bremhoeve zich voor de finale na een overigens moeizame 1-0 over winning op hekkesluiter Transpa rent. De winnende treffer kwam hal verwege de tweede helft tot stand. Bremhoeve was wel vrijwel continu sterker, maar de voorwaartsen had den veel moeite met het afronden van de mogelijkheden, een euvel wat trouwens reeds in alle wedstrijden speelde. Bremhoeve werd definitief finalist, doordat de ploegen van Duinhoeve en Julianahoeve tegen el kaar een 1-1 gelijkspel overeen kwa men. In de tweede poule zijn de zaken er voor titelhouder Schouwen beter voor komen te staan. De ploeg won zelf met 3-0 van de KBJ-combinatie, terwijl naaste rivaal Bona-Fide an dermaal aanvallend zwak bleek en niet verder kwam dan 0-0 tegen Inter nationaal. In dc slot ronde spelen Schouwen en Bona-Fide tegen elkaar. Schouwen heeft door het gelijke spel van Bona-Fide tegen Internationaal genoeg aan een gelijkspel om op nieuw in de finale aan te treden tegen Bremhoevc. Het vorig jaar ontmoet ten deze twee ploegen elkaar ook. Toen eindigde het duel in 2-2, waarna Schouwen dc strafschoppen bctei nam. veranderde er niet veel meer in de rangorde van de eersten. Dave Came ron bouwde zijn voorsprong op de twee achtervolgers Van de Wilt en Ne derlof alleen nog maar uit en de mar ge tussen het duo en de overigen groeide eveneens nog wat. Inmiddels hadden Jan de Wilde en Rian van de Broeke zich wel vanuit het aanvanke lijke vijftal met Simon Blom opge werkt naar het drietal Kooman, De Vlieger en Cysouw. Aan het eind van de derde en laat ste ronde bleek de voorsprong van Dave Cameron inmiddels uitge groeid naar nagenoeg een halve mi nuut. Rien van de Wilt sprintte naar de tweede plaats, een positie die hij ook vorig jaar innam, toen evenwel achter John Vermeule. Cameron ein digde toen als derde. ,,Van de Wilt zette een paar honderd meter voor de finish zo fel aan, dat ik hem niet kon houden", vertelde Erwin Nederlof, die eerder in het seizoen winnaar was geworden van de Zierikzeese Singelloop en de Braderieloop in Middelharnis. ,,We hebben onderweg samen dc krachten goed gebundeld en ontspannen gelopen. Van dc Wilt en ik spraken af, dat we aan het eind wel zouden zien wie er nog het meeste over zou hebben". Dave Ca meron constateerde de laatste tijd in zeer goede doen te zijn, hetgeen met name blijkt uit de 30.27 minuten, die hij enkele dagen eerder op een tien kilometer in Amsterdam neerzette. ,,Ik ben dit seizoen gelukkig een keer vrij van blessures", verzuchtte hij, waarop Simon Blom gekscherend vroeg, of Cameron er niet een paar van hem over zou willen nemen. Dat het blessureleed ook hij de besnorde Burgh-Haamstcdenaar weer een flink eind geleden is, toonde hij op zijn eigen parkoers nadrukkelijk aan. Blom finishte als negende en maak te zich gedurende de laatste kilome ter nog los van Bert Hertogh en Ad Tierie. „Tijdens de Singelloop kwam ik weliswaar als tiende binnen, maar toen zat er een gat van drie minuten tussen mij en de sterkste Zeeuwse lo gaan. Wanneer je je een paar versnel lingen durfde te permitteren, kon je er op rekenen, dat je jezelf over de kop zou lopen". Van de Delta Sporters finishte de weer op het oude nest te ruggekeerde Rini van Dijke achter Simon Blom als tweede beste, vlak voor Adrie Gerards en Dorus Brei denbach. De uitslag ziet er als volgt uit: 1. Dave Cameron, PAC 32.07,9 min.; 2. Rien van de Wilt, Cleitoneus 32.36,9; 3. Erwin Nederlof, Sliedrecht Sport 32.39,6; 4. Henk Cysouw, Sprint 33.06,5; 5. Frank Kooman, Dy namo '70 33.12,3; 6. Jan de Wilde, AV '56 33.15,8; 7. Rian van de Broeke, Ma rathon 33.21,5; 8. Johan de Vlieger, Marathon 33.26,1; 9. Simon Blom, Delta Sport 33.40,7; 10. Bert Hertogh, Marathon 33.46,0; 11. Ad Tierie, Dy namo '70 33.54,4 (vet. 1); 12. Jan Bare- mans, Achilles 34.24,1; 13. Rien de Wilde, AV '56 34.27.1; 14. Ad Courtin. AV '56 34.37,8; 15. Jaap Oele, AV '56 34.44,2; 16. Cees van Kocveringe, AV '56 34.48.1; 17. Chris Chabot, Atledo 34.51,3 (JA); 18. Jan de Bart, AV '56 34.52,1; 19. Wil Zweemer, AV '56 34.55,8; 20. Tbn Grinwis, Spark 34.57,3; 27. Rini van Dijke, Delta Sport 35.34,4; 30. Adrie Gerards, Del ta Sport 36.12,4; 32. Dorus Breiden bach. Delta Sport 36.19,4; 33. Eddy Smit, Delta Sport 36.22,6; 35. Her man Padmos. Delta Sport 36.35,5; 48. Sytze Stins, Delta Sport 37.49,0; 55. Martien Moermond, Delta Sport 38.24,8; 59. Cor Muller, Delta Sport 38.56,7 (vet. 1); 61. Johan van de Maas, Delta Sport 39.13,5; 66. Cor Radema ker, Delta Sport 39.58,4; 67. Jopie Daane, Marathon 40.01,7 (dame); 70. Krijn de Oude, Delta Sport 40.47,3 (vet. 2), 81. Jan Kloet, Delta Sport 46.38,3; 83. Greetje Smit, Delta Sport 46.48.7 (dame). NIEUWSBODE BURGH-HAAMSTEDE De tien kilometerloop om de Bom-bokaal, die sinds een paar jaar als heuse wedstrijd tussen al de trimlopen door wordt afge werkt op het pittige 3,3 ki lometer lange parkoers door Burgh-Haamstede, mag zich van jaar tot jaar beroemen op een uitste kend winnaar. Twee jaar geleden pakte de sterke Belg Luc Wijns de overwin ning, het vorig jaar toonde John Vermeule zich de sterkste en dit keer stond Dave Cameron was in Burgh-Haamstede een klasse apart. Al snel na de start liep hij een solo-race. serieus op had kunnen warmen, deer de de Rotterdammer niet. Hij plaat ste zich mee in de voorste lijn van het veld en ging er vrijwel direct nadat de lopers op het eerste lange rechte eind van het parkoers kwamen, van door. Cleitoneus-atleet Rien van de Wilt en Erwin Nederlof van Slie drecht Sport leken nog even te vol gen, maar bij de eerste terugkper op de ronde om de kerk - na ruim drie ki lometer - was er toch al een gaatje van vijftig meter. Nog wat verderop kwa men Frank Kooman, Johan de Vlie ger en de voormalige Zeeuw Henk Cysouw door en vervolgens een vijf tal met de weer sterklopende Simon Blom. De fikse wind zorgde ervoor dat het bijna honderdkoppige pelo ton snel totaal uit elkaar werd gesla gen. Als een langgerekt kleurrijk lint passeerden de lopers en loopsters. Gedurende de twee laatste ronden pers, tien dagen geleden in Domburg was dat verschil al terug gebracht tot anderhalve minuut en vandaag is het al minder dan een halve minuut", on derkende Blom tevreden. „Dat gaat alweer de goede kant op. Het is te ho pen, dat blessures me nu enige tijd bespaard blijven". De naar het Breda se Sprint verhuisde Zeeuw Henk Cy souw kwam als vierde over de meet, een volle minuut nadat Cameron zijn zegevierend gebaar had gemaakt. „Het was pure zelfmoord om op dit parkoers een tegenaanval in te zet ten", stelde hij vast. „Het was daar om zinvol om in een groepje te blijven lopen". Jopie Daane van Marathon kwam als eerste dame binnen op bij na acht minuten van de winnaar. „Dat was niet gering wat hier gepres teerd moest worden", meende zij. De Vlissingse had haar tien kilometer in haar eigen tempo afgelegd. „Je kon maar het beste gewoon rustig door- er geen maat op de de monstratie van kracht, die de Rotterdamse Engels man Dave Cameron aan de dag legde. Cameron ging na ruim een kilometer weg uit de groep en kon ont spannen lopend de voltalli ge concurrentie voorblij ven. Dave Cameron maakte van zijn deelname aan de tien kilometerloop in Burgh-Haamstede een snel tussen doortje. Terwijl het gros van de lo pers zich reeds opmaakte voor de start moest de PAC-atleet zich nog in laten schrijven. „Het zat allemaal niet erg mee op de weg", stelde hij la chend, „maar ik ben toch nog op tijd. Als je in zo'n geval net te laat komt is dat zonde van de moeite, die je je ge troost hebt". Het feit, dat hij zich niet

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9