Camping- Prinsenhoeve opnieuw winnaar van fraaie campingprijs recreatie tafeltennistoernooi Corrie de Waal en Rinus Geense favoriet voor eindzege in tweede Westhoek-toernooi NIEUWSBODE Opnieuw hoge scores zomerbridge Titelhouder camping Schouwen moeizaam langs stugge opponent (2-1) Mixed-toernooi toeristen in Renesse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dondrrdag 31 juli 1986 Nr. 23973 9 Camping De Prinsenhoeve werd voor de tweede keer in successie winnaar van de campingprijs. WV- interimvoorzitter Van Velzen overhandigt camping-eigenaar Ad Ruytenberg de bij de tafeltennistafel behorende stan daard. Miranka Frijters uit Breda werd winnares bij de meisjes, die voor het eerst een onderling toernooi afwerkten. BURGH HAAMSTEDE - Corrie de Waal en Rinus Geense van LTC De Bru-Tèn lijken de voornaamste kan didaten voor de eindzege in het gemengddubbelspel in de C-categorie van het tweede Westhoek-tennistoernooi op de banen van tennisvereniging Westerschouwen. Toch had het geroutineerde Bruse duo de handen meer dan vol om in de kwartfinale voorbij de gelegenheidstandem Annelies Admiraal en Lex van Geer te komen. De drie sets eindigden stuk voor stuk in 6-3. De eerste set was voor Admiraal en Van Geer. Hans Bnuma en Jan Bij de Vaate backten een zwaarbevochten driesets zege U|) vaderen zoon Argelo tijdens het tweede Westhoek-toernooi. RENESSE - Na drie avonden poulewedstrijden is het kaf aardig van het koren gescheiden in het twin tigste campingvoetbaltoernooi om de Renesse Cup. Drie ploegen zijn na twee wedstrijden nog ongesla gen, terwijl een vierde formatie zich ondanks een nederlaag tot dicht bij de finalewedstrijden heeft gespeeld. Titelhouder camping Schouwen had het in het tweede optreden overigens bijzonder moeilijk. Tegenstander camping Internationaal hield de stand zeer lang op 1-1, maar moest kort voor tijd toch nog een tweede treffer toestaan, nadat de ploeg zelf daarvoor een paar aardige kansen op een twee de doelpunt hadden laten liggen. Door een beter doelsaldo dan camping Bona-Fide leidt titelhou der Schouwen de dans in poule A. Beide koplopers kwamen nog maar twee keer binnen de lijnen. De onderlinge confrontatie in de laatste pouleronde op vrijdag avond moet de beslissing brengen welke ploeg de finale en welke om de derde plaats gaat spelen. Bona- Fide doet het overigens steeds erg bescheiden. De eerste ontmoeting tegen de KBJ-combinatie leverde een reglementaire 1-0 overwin ning op, omdat de formatie van De Kempe niet kwam opdagen. Een combinatie van spelers van De Kempe, Julianahoeve en Brem hoeve vormden samen een nieuw gelegenheidsteam. In de tweede wedstrijd van Bona-Fide kwam andermaal een 1-0 stand op het bord. De Wijde Bliek was de ver liezende ploeg. Internationaal en de nieuw gevormde combinatie kwamen uit op 0-0 en woensdag avond verloor deze combinatie met 3-1 van De Wijde Bliek. Hierdoor is de stand in deze poule nu als volgt: Schouwen Bona-Fide De Wijde Bliek Internationaal KBJ-comb. 2 2 0 0 2 2 0 0 3 10 2 2 0 11 3 0 12 7-2 4 2-0 4 4-7 2 1- 2 1 1- 4 1 In de tweede poule is de forma tie van de Bremhoeve als enige nog zonder puntenverlies. De'vër- liezend finalist staat dan ook vrij wel andermaal in de finale, te meer daar in de twee nog resterende wedstrijden de zwak kere broeders uit de poule nog ontmoet moeten worden. De Bremhoeve won beide wedstrij den, die werden gespeeld met 2-0. Eerst kreeg naaste concurrent Duinhoeve met 2-0 klop en vervol gens moest ook Julianahoeve met deze cijfers genoegen nemen. De ploeg van de Duinhoeve deed het voor en na de nederlaag tegen de Bremhoeve uitstekend. Transpa rent werd met 4-0 geklopt en de ploeg van de Wilhelminahoeve moest er zelfs met 6-1 aan geloven. Julianahoeve klopte Wilhelmina hoeve afgetekend met 5-0, maar te gen Transparent trok Wilhelmina hoeve met 1-2 aan het langste eind. In deze poule ziet de stand er nu als volgt uit: Bremhoeve 2 2 0 0 4- 0 4 Duinhoeve 3 2 0 1 10- 3 4 Julianahoeve 2 10 1 5-2 2 Wilhelminahoeve 3 1 0 2 3-12 2 Transparent 2 0 0 2 1- 6 0 Vanavond - donderdag 31 juli - worden op het sportveld aan de Laone weer vier wedstrijden afge werkt. De serie begint om half ze ven. De wedstrijden worden als volgt afgewerkt: Internationaal- Bona-Fide; Julianahoeve-Duin- hoeve: Schouwen-KBJ-combina- tie; Trainsparent-Bremhoeve. BROUWERSHAVEN - Camping Prinsenhoeve uit Renesse werd tijdens het vijfde recreatie tafelten nistoernooi voor de tweede keer in successie winnaar van de lucratieve camping prijs, bestaande uit een heuse wedstrijd-tafelten nistafel. Prinsenhoeve- eigenaar Ad Ruytenberg ontving de prijs uit handen van de Brouwse interim- VVV-voorzitter Van Velzen uit Dreischor. De prijs wordt jaarlijks door de VVV aan de organiserende vereniging TTV Scaldina uit Zierikzee geschonken. Camping Schouwen uit Re nesse eindigde als tweede en de formatie van cam ping De Groene Weide uit Ouddorp pakte de derde plaats. Aan het vijfde toernooi, dat als lustrum een extra feestelijk tintje kreeg door de demonstratiepartij, die werd verzorgd door veelvuldig nationaal en Europees kampioene Bettine Vriesekoop en haar Avanti- clubgenoot Ron Turk, namen op nieuw zo'n 330 spelers en speelsters deel. Zij speelden hun ongeveer 1400 partijen op zestig tafels. De publieke belangstelling viel, vooral door het uitstekende strandweer flink tegen. Tijdens het gedeelte voor de pauze speelden de deelnemers, die voor het eerst in sexen waren onderverdeeld in diverse poules, waarvan de num mers een tot en met vier naar de fina lepoules gingen. In deze finalepoules, die na de demonstratie door Bettine Vriesekoop en Rob Turk, werden ver speeld, werd het knock-out-systeem gehanteerd. Uiteindelijk kwamen er zo elf toernooiwinnaars uit de bus. Volledig Met het kwantum van 330 spelers en speelsters bereikte de organise rende vereniging Scaldina weliswaar dezelfde inschrijving als voorgaande toernooien, een maximale inschrij ving lijkt definitief niet haalbaar. Programma-technisch zouden 480 deelnemers een onderkomen kunnen vinden in het toernooi, maar het pla fond lijkt na vijf toernooien met ruim 300 toch bereikt. Desondanks is coördinator Sjaak Vermeulen optimistisch gestemd over een mogelijke hogere inschrij ving in de toekomst. De enorme mas sa campingbezoekers zou daar ga rant voor moeten staan. Belangrijk ste punt zou dan evenwel moeten zijn, dat met name de camping eigenaren zich wat positiever opstel len ten opzichte van een dergelijk evenement. In de voorbije jaren is na drukkelijk gebleken, dat daar alles bij valt of staat. Een identieke situa tie geldt ook voor de campingvoet baltoernooien. Ook de organisatoren van deze toernooien hebben steeds meer problemen om het kwantum teams in stand te houden. Het lijkt erop, alsof de campingeigenaren of kantinebeheerders bang zijn de tij delijke bewoners te bewegen deel te nemen aan dergelijke evenementen, waardoor zij mogelijk enige in komstenderving zouden kunnen heb ben. Burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven sprak zijn bewonde ring uit over het nieuwe slagen van het evenement. Hij noemde het ge beuren terecht een stukje promotie voor zijn gemeente en dat is in het ka der van het VVV-beleid toch zeker es sentieel voor het functioneren van een dergcliike vereniging. De burger vader reikte de prijzen uit aan de elf winnende en verliezende finalisten. Bij de wedstrijdspelers werd in twee poules gespeeld. In beide gevallen ging de zege naar Tilburg. De broers Vincent en Marcel van Kuijck klop ten respectievelijk Heinz Burgham- mer en Ton Willems. Willems werd reeds twee keer winnaar in Brou wershaven. Het vorig jaar moest hij zijn meerdere erkennen in Vincent van Kuyck, nu was broer Marcel hem de baas. Bij de meisjes, die evenals de dames voor het eerst in een afzonder lijke poule aantraden, ging de over winning naar de Bredase Marinka Frijters. Zij bleef in de finale M. Bor- kink de baas. Bij de dames won de Duitse C. H. Mueller de finale van M. C. Dorst. Eilandelijk Er kwamen ook weer een paar ei- landelijke winnaars uit de'bus. Bij de RENESSE - Op de banen van ten nisvereniging Scclvcringhe in Renes se werd voor bet eerst een mixed- tennistoernooi voor toeristen afge werkt. Het toernooi werd georgani seerd in samenwerking met de VVV Renesse. In totaal namen twaalf teams deel, waarvan het team van camping Wilhelminahoeve uiteinde lijk als winnaar uit de bus kwam. Elk campingteam bestond uit twee heren en twee dames. In de eerste ronde werd in twee poules van zes teams gespeeld. In de eerste poule werd Julianahoeve 3 winnaar en in de tweede poule was Wilhelminahoeve het sterkst. Na afwerking van de pou lewedstrijden werden de ploegen op nieuw ingedeeld. De nummers een, jongens tot en met dertien jaar won Ward Soeters uit Brouwershaven zijn poule door via 21-11, 21-15 de finale af getekend naar zich toe te trekken te gen L. van de Heyden. De tweede jon genspoule werd gewonnen door D. van Broekhoven. Hij klopte Scaldina-speler Sietse van der Wek ken met 21-17, 21-18. Bij de heren recreanten werden vijf finalepoules afgewerkt, waarvan er twee Schouwen-Duivelandse over winningen opleverden. Marten Bij de Vaate van het Kerkwerfse WIK won in een eilandelijke finale met 21- 19, 11-21, 21-18 van Scaldina-speler Danny Pantekoek. Zijn Brouwse clubgenoot Ronald Lampert trok wel aan het langste eind. In de finale te gen A. Geluk won hij zeer ruim met 21-15, 21-8. J. W. den Hoed uit Baren- drecht, C. van de Bovenkamp uit Hil versum en de Duitse badgast R. Ber- ner wonnen ook een finale. Reitse van der Wekken sneuvelde in de hal ve finale tegen Den Hoed. twee en drie van iedere poule vorm den de nieuwe eerste poule en de nummers vier,vijf en zes werden sa mengevoegd in de nieuwe tweede poule. De finalewedstrijden gingen uitein delijk tussen Julianahoeve 3 en Wil helminahoeve. Ook nu gaven deze teams elkaar niet veel toe. Wilhelmi nahoeve won de eerste ontmoeting met 11-6, maar verloor de tweede met 10-8. Het totaalresultaat was echter in het voordeel van Ria en Andy Swinkels, Tom van Doren en Kees Hoosemans. die samen het Wilhelmi- nahoeve-team vormden. Het viertal ontving de wisselbeker, die beschik baar was gesteld. Voor ieder team was er een aandenken. De totaaluitsldg ziet er als volgt uit: 1. Wilhelminahoeve 1; 2. Juliana hoeve 3; 3. Oase; 4. Wilhelminahoeve 2; 5. Wilhelminahoeve 3; 6. Duinoord; 7. Bona Fide; 8. Julianahoeve 1; 9. VVV; 10. Julianahoeve 2; 11. 't Klok je; 12. Bremhoeve. BURGH-HAAMSTEDE - Opnieuw zijn er hoge scores uit de bus geko men tijdens de wekelijkse zomeravond-bridgedrive van Bridge kring '68. lil totaal kwamen dit keer 35 paren naar het Burgh- Haainsteedse dorpshuis De Schutse. Zij speelden tegen elkaar verdeeld in drie groepen. De hoogste dagscore kwam op naam van het echtpaar Reijdon, dat in de rode groep uit kwam op 69,17%. De dames Hender son en Van Wingerden scoorden in de gele groep 65,19% en met 65,15% wer den de heren Blonk en Karstens win naar van de blauwe groep. In de blauwe groep bleven de heren Blonk en Karstens zeer ruim voor op de concurrenten. Het echtpaar Van de Berge eindigde als tweede met 59,67% en het echtpaar Kramer kwam op de derde plaats terecht met 54,29%, zevenhonderdste procent meer dan de dames Kikkert en Van Vliet. De totaaluitslag ziet er als volgt uit: 1. hrh Blonk/Karstens 65,15%; 2. ep Van de Berge 59,67%; 3. ep Kramer 54,2970; 4. ds Kikkert/Van Vliet 54,22%; 5. ds Bronsveld/Kort 52,63%; 6. hrn Pi eters/Verkerk 51,39%; 7. ep Besamusca 48,74%; 8. ds Fokker/Bos- kott en ep Mes 47,24%; 10. ds Van Geesbergen/Weber 44,26%; 11. ds Ko- toun/Plaating 42,697r>; 12. ds Leonard-Van Schuppen 41,86%; 13. ep Van Geel 40,627o. In de rode groep pakte het echt paar Reijdon uitstekend uit met een percentage van 69,17%. Ook het als tweede eindigende paar, bestaande uit de dames Hendrikse en Van de Zande kwam boven de zestig procent uit met 61,25%. Het echtpaar Kloet bezette de derde plaats met 53,75%. De totaaluitslag van de rode groep ziet er als volgt uit: 1. ep Reijdon 69,177o; 2. ds Hendrikse/Van de Zan de 61,25%; 3. ep Kloet 53,75%; 4. ds Brinkman/Heijneman 51,677o; 5. ep Van de Wal 51,257o; 6. ep Killan 49,17%; 7. ds Kramer/Verhage 48,75%; 8. ds Kops/Tuinman 47,08%; 9. ds Kerkhof/Goedbloed 45,42%; 10. hrn 't Hart/De Vries 41,66%; 11. ds Hogerheijde/Van der Wekken 41,25%; 12. ds Swart/Zijlmans 39,58%. In de gele groep kwamen tien pa ren in actie. Hiervan toonden de da mes Henderson en Van Wingerden zich een klasse apart. Zij bleven met een percentage van 67,19% bijna tien procent voor op de overige paren, waarvan het echtpaar Akerboom zich het sterkste toonde. De uitslag in de gele groep ziet er in zijn totaliteit als volgt uit: 1. ds Hen derson/Van Wingerden 67,19%; 2. ep Akerboom 57,30%; 3. ds Gakeer/Koo- le 55,734. ep Glimmerveen 53,65%; 5. ep Van Dijk 52,087o; 6. hrn Hom- minga/De Calafon 51,04%; 7. ep Evenwel 44,79%; 8. ep Gillet 43,75%; 9. ep Viergever 42/70%<& 10. ds Car- .bo/.Froon 31,77%. .n In dc halve finale zullen Corrie de Waal en Rinus Geense zich van hun beste kant moeten laten zien om langs zus en broer Mirjam en Dick Quartel te komen. Het Kerkwerfse duo klopte in de kwartfinale Joyce Scholten en Piot Bek met 6-4, 6-3. In de onderste helft van het schema be reikten Anton en Sophie Spoelman de halve finale via een 6-1, 7-5 over winning op Truus Kort en Hennie den Ouden. In de halve eindstrijd moeten vader en dochter Speelman hot opne men tegen de winnaars van het duel tussen Corrie Roda en Joop dc Vlie ger enerzijds en Riet Bij de Vaate en Rob van Roov anderziids. In het herendubbclspel in dc D- categorie zijn vijf van de acht kwart- finalisten bekend. In de bovenste helft van het schema is een kwartfi nale in zijn geheel rond. Daarin ont moeten Ger Klip en Jaap Kievit van de organiserende vereniging Wester schouwen Adrie Schrier en Leen S;yi- dcc. Klip en Kievit klopten de tandem Schoncman/Roda met 7-5, 7-5, ter wijl Schrier en Sandec ruimschoots te sterk waren voor Meuldijk en Makkce. Rob van Rooy en Frank Schubert haalden de kwartfinale ten koste van Klompc en Boom. De zege was. gezien de cijfers 6-0, 6-0 zeer dui delijk. In de eerste ronde hadden Jan Bij dc Vaate en Hans Bounia hun handen meer dan vol aan vader en zoon Argelo. Pas na drie lange sets stak de Zierikzecs/Nieuwerkerkse dubbel dc zege op zak. In de achtste finale ontmoeten zij Meuldijk en Pe ters. Kwartfinalist werden verder ook dc koppels Rob Vermeulen en Wim Dcttingmeijcr via een 6-1, 6-2 ze ge op Hoarc en Van dc Pol en het duo Hans Wols en Wim Dettingmcijer sr klopte Boot en Dc Spirt in drie sets: 6-3. 5-7, 6-4. In het gemengddubbelspel in de D- categorie zijn in de bovenste helft van het schema de vier kwartfinalisten bekend. In de onderste helft is het toernooi pas gevorderd tot de achtste finales. In de kwartfinale spelen Truus Kort en Hennie den Ouden na hun 6-0, 6-2 zege op Silvis/Silvis te gen Annelies Admiraal en Gerard van Wijk. Zij klopten Glimmerveen en Vermeulen ruimschoots met 6-0, 6- 2. Ook Thorn en Joyce van Gelder hoefden slechts twee games af te staan aan hun tegenstanders Wels/Wels. In de kwart eindstrijd moeten zij het opnemen tegen Ria Hulscher en Melvyn Atoon, die even als de Van Gelders met 6-2, 6-0 won nen. In dit geval waren Schrier en Sandee de verliezers. In het dames dubbelspel zijn inmiddels reeds twee halve finalisten bekend. Truus Kort en Maja Klompe ontmoeten na een walk-over in de halve finale de win naars van het duel tussen Mirjam Quartel en Erna Terwisscha enerzijds en Dien Meuldijk en Corrie Wels an derzijds. Marleen Viergever en Marja van Strien bereikten de halve eind strijd na een 6-2, 6-2 overwinning op Bakker en Snijders. Zij moeten het nu opnemen tegen de winnaar van de confrontatie tussen Corrie Roda/Jo ke Glimmerveen en Henny Pe ters/Wil Wels. Veteranen In het veteranentoernooi bereikten Corrie Roda en Anneke Cok de halve finale in het damesdubbelspel na een 6-1, 6-1 zege op Rie Nikerk en Lenny van de Zande. Roda en Cok spelen nu tegen Rina Kraayeveld en Erna Tbr- wisscha, die met 6-0, 6-3 wonnen van Henny Peters en Wil Wels. Marjan Bakker en Betty Kievit bereikten de laatste vier vanwege een walk-over tegen Joke Verschoore en Lien Kort. In het gemengddubbelspel speel den vijf koppels zich bij de laatste acht. Joyce Scholten en Piet Bek klopten Lips en Van dc Akker met 6- 3, 6-1. Hun tegenstanders zijn nog niet bekend. Twee paringen voor dc kwartfinale kwamen wel rond. Bet ty en Jaap Kievit klopten Riet en Jan Bij de Vaate met 6-4, 6-3 en ont moeten in de kwart eindstrijd Erna Terwisscha en Aldo de Spirt, die met 6-2, 6-1 wonnen van Wil en Piet Wels. Els en Rien Ars bereikten ook dc kwartfinale. Zij klopten Lisette Boom en Gerrit Kruithof met 6-2, 6- 3. Dc volgende tegenstanders voor het echtpaar Ars zijn hun clubgeno ten Marijke Hoogstratc en Rien Mar tens. Zij schakelden Joyce en Thom van Gelder met 7-6, 6-4 uit. Bij de he ren bereikten Joop de Vlieger en Lex van Geer de laatste vier na een 7-6, 6- 3 overwinning op Rien Ars en Paul Martens. Jan Bij de Vaate en Paul Verspeek plaatsten zich bij dc laatste acht en spelen daar tegen Bertus Bleyi en Ernst Visser.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9