Verrassende voorstelling van jeugdcircus Reinardi George Stam verraste met improvisatie op het Zeeuws volkslied Ondernemers Lange Nobelstraat zetten zich in voor promoting Zwaargewonde tengevolge steekpartij Scharendijke Auto's opengebroken Surfplank gestolen Aanrijding met gewonde Inbraak bij Daka Centrum Diefstallen uit auto's UTT jdKÊÊË&:'f IJL ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Tachtigjarige concertgever Coördinator Jan Jonker: „Eensgezindheid is van groot belang" t Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 31 juli 198(i Nr. 23973 3 Astrid van Waterschoot actief op haar één-ioielige fiets. SCHARENDIJKE - Tengevolge van een messteek in de buik, opgelopen in de nacht van dinsdag op woensdag te Scharendijke, moest de achttienjarige H. L. uit Sittard zwaar gewond naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee worden overgebracht. De ongeveer evenoude F. H., eveneens uit Sittard, werd met een mes in de rug geraakt. Ook H. moest voor verzorging naar het zieken huis in Zierikzee, maar mocht na behandeling weer vertrekken. In de loop van woensdag moest ook H. echter weer in het ziekenhuis worden opgeno men. Derde Toeristendag in Zierikzee ZIERIKZEE - De derde Toeristendag heeft weer vele duizenden bezoekers naar Zierikzee getrokken. De toe loop was reeds vrij vroeg merkbaar. De parkeerplaatsen nabij het stadscentrum Mosselboomgaard en Gastboom- gaard bleken reeds omstreeks half twaalf 's ochtends ge heel vol te staan, zodat het verkeer, dat verder nog de binnenstad in wilde op de toegangswegen aan de buiten kant een halt werd toegeroepen. Naar aanleiding van de vechtpartij, waarbij deze messteken werden uit gedeeld, werden twee verdachten - P. RENESSE - In de nacht van maan dag op dinsdag werd uit de auto van J. O. uit Reeuwijk de radiocassette- recorder gestolen. De auto stond ge parkeerd op een camping aan de Ho- gezoom. Uit de aan de zeedijk in Dreischor geparkeerd staande auto van F. H. uit Duitsland werd woensdagmiddag tussen 14.00 en 15.00 uur een duik- lamp plus oplader ter waarde van DM 900,— gestolen. Uit de op de camping aan de Jonge Jan Boeyesweg te Burgh-Haamstede geparkeerd staande auto van F. L. uit Duitsland werd in de nacht van dins dag op woensdag een cassette recorder plus versterker ter waarde van DM 800,— gestolen. De daders verschaften zich toegang door de ach terruit van de auto te vernielen. RENESSE - Van de aan de Roe- landsweg te Renesse geparkeerd staande auto van O. B. uit Saarbruec- ken (D.) werden in de nacht van dins dag op woensdag een surfplank en aanverwante artikelen voor een tota le waarde van DM 1.800,— gestolen. De metalen draad waar de surfuitrus- ting mee op de auto bevestigd zat, bleek te zijn doorgeknipt. RENESSE - Op de kruising Hoge- zoom/Kabbelaarsweg ontstond dins dagmiddag omstreeks 14.30 uur een aanrijding tussen een auto en een bromfiets, waarbij de bestuurder van de brommer, W. v. V. uit Zierikzee licht gewond raakte. De bestuurder van de auto, G. d. V. uit Renesse moest stoppen voor een voor hem op de weg kerende auto. De bromfietsbestuurder zag dat te laat en reed tegen de auto. Beide voertui gen werden beschadigd. ZIERIKZEE - Bij Daka Centrum in de Nieuwe Bogerdstraat te Zierikzee werd in de nacht van dinsdag op woensdag omstreeks 3.15 uur een ruit ingegooid, waarna een videorecorder ter waarde van 1.350,— en een com pactdisc van 800,— werden gesto len. Door de glasscherven werden bo vendien enkele in de etalage staande voorwerpen beschadigd. RENESSE - In de nacht van maan dag op dinsdag werden vanuit enkele bij Delta Motel in Renesse gepar keerd staande auto's de radiocasset te-recorders gestolen. De daders ver schaften zich toegang tot de voertui gen door de deursloten te vernielen. Aangiften van dit feit deden F. A. uit Kerpen (D.), J. O. uit Raalte en H. T. uit Bruehl (D.). R. en R. v. N. uit Eindhoven, aange houden voor nader verhoor. Onenigheid in een discobar te Scha- George Stam werd in 1905 in Rot terdam geboren. Bekendheid ver wierf hij onder meer als dirigent bij de NCRV en bij het Toonkunstkoor. Stam was ook voorzitter yan de Ne derlandse Organisten Vereniging en hij was de oprichter van de Protes tantse Kerkmuziekschool. Toernee door Spanje Grote successen boekte de organist tijdens een toernee door Spanje, waar hij concerten gaf in Segovia en Sara- gossa. Veel waardering ontving Stam vooral in Segovia, waar hij prelu deerde op het Wilhelmus. Verder begeleidde hij de mis in het Escoriaal, oftewel de beroemde vroe gere Paleiskerk van Philips II in Ma drid. Dinsdag echter was het de beurt aan het publiek in Zierikzee om deze vermaarde organist te beluisteren. George Stam bleek een programma te hebben samengesteld, dat goed aansloot bij het karakter van het or gel in de Grote Kerk. Alle ingrediënten voor een sfeervol evenement bleken wederom aanwe zig: kraampjes, terrassen, rommel markt, demonstraties en veel mu ziek. Eén der aardigste activiteiten dit keer betrof het optreden van jeugdcircus Reinardi uit Hulst. Een groep pittige meisjes wist met drie voorstellingen op het Havenplein het talrijk publiek, zowel jong als oud(er) te verrassen. Het geduld van de talrijke toe schouwers bij de eerste middag voorstelling werd aanvankelijk wel op de proef gesteld, doordat ongeveer een kwartier later dan aangekondigd begonnen kon worden. De muzikale buren op het Havenplein namen nog al de tijd voor hun optreden en daar moest op gewacht worden. Breaking up is hard to do", luidde het slotnum mer van deze formatie, maar dat was rendijke is in de loop van de nacht van dinsdag op woensdag uitgelopen op een vechtpartij, waarbij in totaal tien jongeren, verdeeld in twee groepjes betrokken waren. Ruiten ingeslagen Na de schermutselingen in de dis cotheek vertrok het ene groepje om vervolgens buiten de ruiten van het bestelbusje van het andere groepje in te slaan. Eén van de jongens raakte daarop in paniek en snelde terug naar de discotheek om de betrokke nen op de hoogte te stellen van de aan hun busje aangerichte schade. Dit tweede groepje toog daarop ook naar het beschadigde busje, waarna één en ander escaleerde tot een vechtpartij met bovengenoemde gevolgen. Na het bekende Preludium en Fuga in b van Johann Sebastian Bach speelde hij het Thema met vier varia ties van de componist Julius Hein- rich Knecht. Daarna volgden een Pas- sacaglia, Koraal en Fuga van Cornelis de Wolf. Fantasie Na het Ave Maria van Schubert ver volgde Stam met een Fantasie op èen koraalthema en een improvisatie. Ve len hadden moeite het thema te her kennen, maar volgens de deskundi gen betrof het de eerste regel van het 'Dankt nu allen God". George Stam besloot zijn optreden met een bijzonder fijne improvisatie op het Zeeuws volkslied, waarin men zelfs het golven der zee kon ervaren. Aansluitend werd dinsdagmiddag wederom een orgelwandeltocht ge houden langs enkele fraaie Zierikzee- se kerken en orgels. Het dinsdagmiddagconcert tijdens de Tberistendag op 5 augustus zal worden verzorgd door de Zeeuwse Koorschool onder leiding van Evert Heyblok. IwCJr'' w W f Iff de wachtenden inmiddels duidelijk geworden. Goed verzorgd Ten slotte was het dan toch de beurt aan de leden van jeugdcircus Reinar di, die veel bewondering oogstten voor hun goed verzorgde voorstel ling. Een zeer pittige jongedame binnen de groep jeugdige artiesten bleek Astrid van Waterschoot. Zij trad op als charmante spreekstalmeesteres, maar bleek daarnaast over een veel zijdig talent t.e beschikken op het ge bied van evenwichtskunst, fietsen op één wiel en dansen op het smalle koord. Of ze uit een echt circusgezin kwam? ,,Nee, hoor", lachtte Astrid: ,,wij leren dit gewoon allemaal in een Dat de inspanningen van de geza menlijke ondernemers in deze stadslocatie vruchten beginnen af te werpen, is duidelijk. Maakten enke le jaren geleden vrijwel alle bezoe kers rechtsomkeer bij het Huis van Nassau bij de aanblik van een dood se Lange Nobelstraat, thans bruist deze straat tijdens de toeristendins dagen van de activiteiten en wordt de bezoekersstroom uiteraard ook daarheen gezogen. Dat is zeer naar de zin van Jan Jon ker, die van harte hoopt dat de pro moting van dit stadsgedeelte op eens gezinde medewerking van de hier gevestigde ondernemers mag blijven steunen. Juist die eensgezindheid acht hij van groot belang om - bij voorbeeld - in overleg met het ge meentebestuur krachtig naar voren te kunnen treden. Verbeteringen Tfen aanzien van de route Schuitha ven, Lange Nobelstraat, Sint Antho- niesdam zijn er volgens Jonker name lijk nog best verbeteringen te bepleiten, waar de medewerking van het gemeentebestuur voor nodig is. Zo betreurt hij het, dat nog steeds niet duidelijk de locaties van koren molen De Hoop en van de Nobelpoort staan aangegeven. Dat kan hij niet begrijpen in een stad, waar men toch zo trots is op het monumentenbezit. Verder pleit Jonker voor een aan zienlijk betere verlichting in de Lan ge Nobelstraat, hetgeen volgens hem een belangrijke impuls voor de win- gebouw bij ons, waar we elke week les krijgen". Blijkbaar worden die lessen nauwgezet gevolgd, want het Reinardi jeugdcircus bevat enkele acts, waar Hans Martens (directeur Toni Bolitini) ongetwijfeld mee in zijn sas zou zijn. ,,We brengen voor u behendigheid, dolle grappen, evenwichtskunst en gratie", kondigde Astrid aan en daar mee had ze absoluut niks te veel ge zegd. Het berijden van de fiets op één wiel ging de executanten zeer vlotjes af. Zij bleken zelfs in staat een wip plank ov»r te gaan en een slalom te rijden. Rollende kogel Met het grootste gemak ook werd vervolgens de rollende houten kogel bestegen. Een knap staaltje even wichtskunst, dat het publiek met luid applaus honoreerde, vooral na het op de kogel bestijgen van de glij baan en het nemen van de wip. „De roulette draait alles rond", bleek de aankondiging van een gra- tieus en kleurrijk nummer met para plu's. Niet zo moeilijk, leek aanvan kelijk, maar dat veranderde toen de jongedames zich met grote soeplesse ook even op een wiebelend plankje begaven. terse koopavond in deze wijk zou kunnen betekenen. „Moet je de Grachtweg zien, dat lijkt wel de Champs Elysées, maar hier staan maar een paar lichtjes", aldus de Zie- rikzeese bloemist. Een ander punt waar de onderne mers aan Schuithaven en Lange No belstraat zich sterk voor maken, be treft de bewegwijzering vanaf het nieuwe parkeerterrein aan de Baden Powellweg: De Gasthuisboomgaard. „Een bewegwijzering via Hoge Mo lenstraat naar de Schuithaven is voor ons van levensbelang. Als het pu bliek via het Vrijpoortje naar het Ha venplein wordt geleid, blijven we nog in een uithoek zitten", zegt Jonker. Positief Hij staat zeer positief tegenover de spreiding van activiteiten over diver se locaties tijdens de Tberistendagen. Ook de samenwerking van de onder nemers in de diverse wijken, zoals Havenplein, Havenkwartier, Balie enzovoort juicht hij toe. De Lange Nobelstraat kenmerkt zich tijdens de Toeristcndagcn door een zeer geanimeerde sfeer, ge creëerd door een gevarieerd aanbod van kramen, terrasjes, muziek en de monstraties. Heel krachtig toornt korenmolen De Hoop daar bovenuit, talloze ma len bewonderd door belangstellende toeristen. Ook het meel dat in 'De Hoop' wordt gemalen blijkt vlot van de hand te gaan. In hetzelfde ver koopstandje worden ook heerlijke pannekoeken gebakken. Geur en De acrobaten lieten hier en daar weieens een steekje vallen, maar oogstten toch de sympathie van het publiek met hun dapper volhouden. Wie zich de tijd van de hoelahoep- rage nog herinnerde, zal zich meteen bedacht hebben hoe moeilijk het vaak was zo'n hoepel draaiende te houden. In circus Reinardi maakte men er een bijzonder leuk optreden van. Dat het heffen van gewichten wel met overtuiging gebracht moet wor den, werd vervolgens aan de toe schouwers getoond. „Knap hè pap?", sprak een jeugdige blondine langs de piste. „Nou en of", bevestigde pap, maar plots constateerde ook het kleintje, dat die twee clowntjes die zware gewichten zo maar met één hand konden optillen. Slangenbezweerder Heel leuk bedacht en prima ver zorgd was vervolgens het optreden van een slangenbezweerder, geas sisteerd door twee fraai geklede ha remdames. Beetje jammer dat dit programma-onderdeel wat te lang werd uitgesponnen, zodat de clou wat verloren ging. Clown spelen is ook niet het ge makkelijkste, al lijkt soms het tegen deel. Het vrouwelijke Reinardi- clowntje was aardig op weg naar een geslaagd optreden, maar zou nog wat pittige grappen in haar showtje moe ten stoppen, om echt leuk te kunnen blijven. Een indrukwekkende finale bracht wederom Astrid van Waterschoot in haar optreden als koordanseres. Ze liep niet alleen met groot gemak over het touw, maar presteerde dat zelfs ook met de voeten in een hoepel. „Dat leren we gewoon", aldus Astrid, maar een beetje talent zal er ongetwijfeld ook wel voor nodig zijn. smaak daarvan dragen ongetwijfeld bij aan die vlotte meelverkoop. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-5071. 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar f 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bi) de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. ZIERIKZEE - De tachtigjarige organist George Stam gaf dinsdagmiddag tijdens de derde Toeristendag in Zie rikzee een fraai concert op het Kam en Van der Meulen- orgel in de Grote of Nieuwe Kerk. Een concert, waar een kleine zeventig toehoorders duidelijk van genoten. De pannekoeken, gebakken van het meel van korenmolen De Hoop, bleken goed in de smaak te vallen bij het flane rend publiek tijdens de derde Toeristendag in Zierikzee. ZIERIKZEE - „Het gaat natuurlijk niet alleen maar om de toeristen, het gaat er vooral ook om het winkelend publiek van Schouwen-Duiveland te laten zien dat we hier zitten". Aan het woord bloemist Jan Jonker, die zich sinds enige jaren inzet als coördinator van de promoting van Schuithaven en Lange Nobelstraat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3