'Fietstucht' voor elfjarige Altijd Raak! Gespreide vakantie heeft voordelen voor de horeca Nederlandse conservenf abrieken voor mosselen in de problemen DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE KU NIEUWSBODE IKSI WAT kfORDT HET Wieler ronde Renesse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Circus Kop van Schouwen Vader en zoon Promotie Drie jaar achtereen toerde circus Holiday over In on2e editie van vandaag de eerste uit een Vader Leen en zoon Hans Tiebout exposeren Diana Monshouwer van ruitervereniging Re- Schouwen-Duiveland. Maandag startte het cir- serie van drie verhalen over de Kop van Schou- tot en met 9 augustus olieverfschilderingen, fo- nesse promoveert met haar paard Ramona E cus van directeur Hans Martens in Renesse wen. De serie wordt donderdag en vrijdag ver- to's, tekeningen en etsen in De Eenhoorn in naar de Z-dressuur, waarmee de vijftienjarige aan de vierde omloop. (Pag. 3). volgd. (Pag. 4). Zierikzee. (Pag. 4). amazone op 'tweepaarden' kan wedden. DINSDAG 29 JULI 1986 142ste jaargang Nr. 23972 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De dingen, die wij het duurst betalen, stellen we het meest op prijs. Iuvenalis Ik neem een jaarabonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode' IK BETAAL DUS GEEN 152,50 MAAR SLECHTS f 127.10 Naam ZIERIKZEESCHE Hl Adres NIEUWSBODE BI Prawle ANTWOORDNUMMER 12 Plaats «00 VB ZIERIKZEE (postzegel is niet nodig) Meer aandacht voor de gasten Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Natuurlijk zal na half oktober de aanvoer van Deense en Duitse mosse len wel toenemen. De lagere tempera turen zullen meewerken, zodat de verse mosselen de problemen bij op vissing en vervoer dan beter door staan en in leven blijven, maar van een ongebreidelde aanvoer zal wel licht geen sprake zijn. Topsnelheid De fabrieken kunnen dus niet zoals anders op topsnelheid draaien en dat resulteert er in dat tientallen perso nen die de laatste jaren in de fabrie ken werkten, nu nog werkloos rond lopen. ZIERIKZEE - De elfjarige jongen M. Z. uit Duisburg stapte in Duits land op de fiets met de bedoeling zich op camping Wilhclminahoevc in Renesse met zijn ouders te gaan her enigen. Wellicht besefte hij op dat moment niet welk een krachtsin spanning dat van hem zou vergen. Maandag in de loop van de dag kwam de jongen op zijn fiets in Prin senbeek aan en daar zag hij het echt niet meer zitten om die inmiddels eindeloos lijkende tocht voort te zet ten. Hij besloot bij de politie in Prin senbeek aan te kloppen in de hoop dat de sterke arm hem wel verder zou helpen. Via de politie op Schouwen- Duiveland werd inderdaad contact opgenomen met de ouders van M. Z. op de Wilhelminahoeve. ..Laat 'm maar fietsen vanuit Prin senbeek". luidde de eerste reactie van de moeder. De politic in Prinsenbeek trachtte echter de ouders te bewegen hun zoon liever zelf te komen halen. Ze zeiden, dat nog even te moeten be kijken! Volgens de informatie van de politie is de jongen inmiddels met zijn ouders in Renesse herenigd. Een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode is altijd raak. Daar kunt u zeker van zijn. Jaarabonnement voor de prijs van 10 maanden! Gratis pentekening van Zierikzee! Schitterende pentekening op posterformaat 50 x 65 cm Voor geen f 152.50 maar slechte 127.10 blijft u een iaar lang uitstekend op de hoogte van uitgebreid regionaal nieuws De Zierikzeesche Nieuwsbode, 142 jaar,geleden voor het eerst ver schenen, is uniek in Nederland. Dat mogen we best stellen! Nü. in 1986 is de Zierikzeesche Nieuwsbode helemaal van deze tijd Modern en objectief met nieuws waar uw interesse naar uitgaat Veelzndig door de vele extra bijlagen, zoals Mode- en autobijlagen Sport- en expo bijlagen enz Veelzijdig ook door de vele vaste rubrieken, we noemen even midden in de middenstand. puzzelrubriek, ons feuilleton Nou ja, teveel om op te noemen U moet 'm gewoon zelf lezen! dé krant van schotman - duiveland! I j t i ja -| rir t r Duitsland en Denemarken kennen geen mosselteelt. Men vist er evenals in Zeeland voor 1870 op vrije wilde banken. En weg is weg. Bovendien heeft Denemarken en wellicht ook Duitsland zelf een mosselconserven- industrie opgezet en in Denemarken draaien de fabrieken op volle toeren. Haring- Denemarken zal waar dit mogelijk is, evenals wij de Hollandse nieuwe haring, niet nalaten indien mogelijk afzetgebieden van Nederland ,,af te pikken" en zelf van conserven te voorzien. Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Warmer Vannacht weinig bewolking. Mor gen overdag innige perioden en op nieuw warmer. Een zwak afnemende •wind draaiend naar zuidelijke rich tingen. Minimumtemperatuur ko mende nacht 15 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 2 aug.: Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 16 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: zuid 4 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 5 Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: west 3 EN MAANSTANDEN Zon op 05.57, onder 21.34 Maan op 00.31 onder 17.01 Zon op 05.59, onder 21.32 Maan op 00.51 onder 18.13 Nieuwe Maan: 5 augustus (20.36) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Dinsdag staat het weer nog onder invloed van een depressie, die via Engeland over de Noordzee naar Noorwegen trekt. Komende nacht breidt een rug van hoge lucht druk zich over ons land uit met op klaringen, en woensdag perioden met zon. De middagtemperatuur wordt woensdag ongeveer 24 graden. Woensdagavond kan er van het zui den uit weer onweer tot ons land doordringen, voorafgaand aan een volgend lagedrukgebied, dat donder dag boven de Britse eilanden wordt verwacht. De wind is overwegend matig, en overwegend westelijk. Woensdagmiddag draait hij naar zuid tot zuidoost, voorlopig blijft het weer vrij wisselvallig. ZON- 30 juli 31 juli De Deense mosselen die sporadisch in Nederland de laatste weken arri veren, zijn niet alleen veel dichter met zeepokken bezaaid, het vleesge wicht, het gewicht aan mossclvlees per 100 kg mosselen is slechts de helft van de Nederlandse Wad mosse len (16-18% tegen in Nederland 30%. Maar de Nederlandse mosselen zijn te duur voor de industrie. De aange voerde Deense mosselen zijn minder van kwaliteit en bijna niet te krij gen. En op het Deense en Duitse Wad is het „zoeken" geblazen om nieuwe banken te vinden. Echt strandiveer is het al even niet meer. Vandaar drukkere winkelplaatscn. RENF SE - Hoewel de oosterburen in Nordrhein-West- falen al enkele dagen vakantie hebben, kan niet gezegd worden, dat er al echt veel Duitsers naar Schouwen-Dui- veland gekomen zijn. Hoewel de horeca-exploitanten en campinghouders de handen vol hebben aan de vele toe risten zijn op de meeste vakantielocaties op Schouwen- Duiveland nog aardig wat plaatsen vrij. Pas aan het ein de van het seizoen wordt duidelijk of gesproken kan wor den van een goede of matige zomerperiode. consequenties te hebben voor het eindresultaat. De vele braderieën en rommel markten trekken door het goede winkelweer veel belangstellenden, waaronder vele toeristen. Ook de muzikale avonden in de verschillen de regionale kerken kunnen op veel gehoor bogen. Sinds de warme perio de van twee weken geleden is het strandweer echter afgezwakt en dat De verder doorgevoerde vakan tiespreiding uit zich dit jaar in een rustige opkomst van de toeristen- stroom. Vele campings, hotels en pen sions hebben - in tegenstelling tot an dere jaren - meer tijd voor hun gasten en dat kan alleen maar bevorderend werken voor de mond-op- mondreclame. De meeste onderne mers kunnen zich in deze spreiding dan ook prima vinden. Stroom WEfcR- markten wisten te veroveren. Grote vraag De mossel is te duur om te conserveren; dan maar vers uit de hand. Loopt de stroom medio augustus meestal ten einde, nu wordt ver wacht, dat de toeristen zeker tot eind van deze maand op het eiland vertoe ven. Veel Duitsers hoeven pas weer 9 september aan de slag. Als de ooster buren inderdaad langer blijven, dan hoeft de nu relatief rustige tijd geen Een variatie op het Zeelandvignet. heeft automatisch gevolgen voor de strandtenten, al kan ook hier niets gezegd worden over de eindomzet. Augustus kent zoals gebruikelijk vaak nog een warme periode. In Yerseke en Arnemuiden ZIERIKZEE/BRUINISSE - De Nederlandse conser- venfabrieken voor mosselen in Yerseke, Arnemuiden en andere plaatsen zitten in moeilijkheden. De laatste ja ren nam deze industrie een enorme vlucht en zij werd de voornaamste afnemer van de kwekers, of liever ze im porteerden Duitse en Deense mosselen, die werden ver werkt tot een prima produkt, waarmee ze niet alleen in Nederland, maar ook in andere delen van de wereld, kend produkt voor de conservenin- dustrie, die ze moet verwerken tot gezuurde of op andere manier ver duurzaamde mosselen, die ze moet diepvriezen en in de bekende kistjes afleveren zodat er te allen tijde in de daarvoor geëigende zaken „gebak ken mosselen met brood" kunnen worden geserveerd. Maar er komen voorlopig zeer weinig mosselen van het Deense Wad, en dat zal straks na 1 augustus eveneens het geval zijn. RENESSE - Voor de op woensdag 6 augustus te houden wielerronde van Renesse voor amateurs zal er van 17.30-21.00 uur een aantal speciale verkeersmaatregelen van kracht zijn. Het verkeer komende uit Zierikzee zaL naar Renesse worden omgeleid over de Lage Zoom en de Roelands- weg en dan naar de Rampweg en de Laone over de Helleweg. Doordat de kern van Renesse is afgesloten is er gedurende de wielerronde op de Lin delaan tweerichtingsverkeer. Verder zal de bushalte op de Korte Reke wor den verplaatst naar de kruising Hogezoom-Moolweg. Het verkeer richting Zierikzee wordt omgeleid over de Kooimansweg. Wanneer het strand niet lokt, dan doet de stad dat meestal wel. Over dag is het dan ook behoorlijk druk in plaatsen als Renesse, Burgh- Haamstede en Zierikzee. Vele mensen wandelen door de centrumstraten en de winkeliers doen goede zaken. Dat geldt ook voor de meeste horeea- ondernemingen, als restaurants en eethuisjes. Juist deze branche zal te vreden zijn met de gespreide vakan ties, want tijdens een topdrukte vol zitten betekent 'nee-verkopen' en dat kost geld. Het verkeersaanbod toont een vast beeld. Door de week is er geen vuiltje aan de lucht, terwijl het begin van de weekeinden nogal eens voor (kleine) files bij Bruinisse zorgt. De route Hellegatsplein-Zierikzee haalt iedere zaterdag en zondag het nieuws bij de verkeersinformatie. Tbt echte proble men heeft dit nog niet geleid. De Nederlandse mosselen waren vorig jaar, maar zeker nu, te duur om bij het openbreken van die markten, de concurrentie aan te kunnen, maar tot vorig jaar lukte dat toch wonder wel. Nederland brengt nu mosselen aan de markt, met een gemiddeld vis- gewicht van pim 30 kilo, een uitste- De grote vraag naar mosselen in vo rige jaren heeft er toe geleid dat veel op het Wad in Duitsland en Denemar ken is leeg gevist. De natuur heeft niet voor nieuw mosselzaad gezorgd. Als het er al geweest is, dan is het evenals op het Nederlandse Wad door de stormen verdwenen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1