Arianne Hanse met Liza naar puike zege in selectieduel springen Zeeuws kampioenschap Sonja de Feiter en Melcha met twee winstpunten succesvol tijdens dressuur in L-klasse Nicoline Vos naar fraaie tweede plaats tijdens menselectie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Mau„das 28 juli ma Nr. 23971 7 haar pony Boy. De combinatie van de Willemstadse Oranjeruiters voltooi de het parcours probleemloos zonder fouten en hield daarbij bovendien een uitstekend tempo aan, hetgeen veel belóofde voor de barrage. Club genote Jacqueline Knook, die hoger mocht worden ingeschat, scoorde met haar pony Troubadour een nog snel ler parcours, maar de pony toucheer de onderweg een balk, zodat het ren dement van de snelle tijd volledig verloren ging. Rustig aan Als voorlaatste combinatie kwa men Arianne Hanse en Liza in de ring. De Kerkwerfse amazone leidde haar pony traditioneel rustig, maar uiterst secuur over de dertien spron gen zonder ook maar een beoorde lingsfout te maken. De Schouwse' Ruiters-combinatie stapte ais vierde en laatste de barrage binnen, omdat Angelique de Leeuw en Cobien twee balken lieten vallen. De barrage zou een boeiend schouwspel opleveren, vooral door dat parcoursbouwer Anton Hanse een aantal extra moeilijkheden in bouwde. Zo konden de eerste vier hindernissen op ingenieuze wijze via een beperkt aantal meters worden genomen, terwijl er na de vierde sprong een lange lijn over de hele lengte van de ring was ingebouwd. De afsluitende driesprong bleek geen problemen op te leveren. San- cho Voerman scoorde met zijn pony Sticky als eerste vier fouten en dat overkwam ook Nina de Leeuw met Sharrif. De combinatie van Noord- Beveland leverde weliswaar een ex ceptioneel snelle tijd af, maar de foutsprong die werd gemaakt was toch ook voor een belangrijk gedeel te het gevolg van die snelheid. Nog opvallender in de fout gingen Rian Dane en haar pony Boy. De Wil lemstadse combinatie vergat ogen schijnlijk met een barrage bezig te zijn en reed de hindernissen aan in de volgorde van het basisparcours. De bel wegens diskwalificatie voor een verkeerd parcours was het directe ge volg. Arianne Hanse stond als laatste barragist voor de keuze dan wel een supersnel parcours af te leggen, dan wel te gokken op een foutloze rit, die zonder meer de zege zou opleveren^, omdat niet een combinatie zonder averij was gearriveerd. Het lag al bij voorbaat voor de hand, dat de Kerk werfse amazone zou kiezen voor de tweede mogelijkheid, want Liza heeft zeker niet de eigenschap super snel over de parcoursen te kunnen gaan. Die kleine handicap wordt evenwel ruimschoots gecompenseerd door de enorme springkracht van de schimmel. Uiterst geconcentreerd werden de acht sprongen foutloos ge nomen en de zege was een feit. Dat Arianne Hanse en Liza zestien secon den meer nodig hadden dan Nina de Leeuw en Sharrif was van zeer onder geschikt belang. Minder dan een jaar nadat Arianne Hanse op dezelfde lo- katie de Z-status behaalde bij het springen, bevocht de combinatie een nieuw schitterend succes. Amazone en pony gelden als een van de voor naamste kandidaten voor het Zeeuws kampioenschap op zaterdag 9 au gustus in Tholen. Het verschil tussen winnen en verliezen ligt bij het sprin gen evenwel zeer dicht bij elkaar. Een fractie onachtzaamheid kan roet in het eten gooien, maar vooralsnog of freerde de Kerkwerfse combinatie de jubilerende vereniging een schitte rend cadeau. Gezien de manier waar op Arianne Hanse evenwel haar pro fessie als amazone bedrijft is dit succes meer dan verdiend. Voortvarend Veel minder voortvarend verliep dit keer het optreden van de zeer jeugdige Sirjanslandse Eline Struyk met haar pony Pascal. Tijdens het concours van Zaamslag een week ge leden debuteerden Eline Struyk en Pascal met een fraaie foutloze rit in de M-klasse. Nu pakte het optreden heel anders uit. Nadat Victor van de Bijl en Nata- scha van Oranjezon als eersten vijf tien fouten bij elkaar hadden gere den kwamen Eline Struyk en Pascal ernstig in conflict met de dub- belsprong. Met name de tweede sprong van de hindernis bleek een te groot obstakel voor amazone en po ny. Drie weigeringen betekenden een vroegtijdig einde van de rit. Winnaar van de M-klasse werd de Noord- Beveland-combinatie Marjoke van Strien met de pony Taufan. De voor malige Butler-pony maakte een springfout, hetgeen toereikend was voor de eindzege. De combinatie had met de zege een prima M-debuut. De vijftien fouten van Victor van de Bijl en Natascha leverden alsnog de twee de prijs op, omdat de overige combi naties stuk voor stuk vroegtijdig werden uitgebeld. Stephanie de Kam en Uniek bleven tot en met de laatste hindernis foutloos, maar toen had Uniek te veel problemen met het overbruggen van de driesprong. Bij het L-springen bereikten drie combi naties na een foutloze rit de barrage. In de extra rit bleven Maja Beun en Ronnie Mayor van Oranjezon als eni ge combinatie foutloos in bovendien de snelste tijd. Clubgenote Esther Wolf eindigde met Candy Floss als tweede met twee springfouten, ter wijl Christine Simonse met de pony Layla de eer van de organiserende vereniging DeSchouwse Ruiters hoog hield en als derde eindigde. De combinatie scoorde in de barrage overigens vijftien fouten voor een be langrijk deel door een ruime over schrijding van de toegestane tijd. De Kerkwerfse Nicolette Stahlie bereik te de barrage net niet, doordat haar pony Wowser een weigering liet note ren. Zij boekte uiteindelijk de vierde plaats. Bij het B-springen moesten de stijlpunten de beslissing brengen voor de uiteindelijke rangschikking. Monique Melse en Astrid van De Vroonruiters pakten de eerste plaats met Monica Maljaars met Baron van Oranjezon als tweede. Van het trio Schouwse Ruiters-combinaties kwa men Rianne Bolier en Rocco als besten uit de strijd met drie fouten. Janet van der'Wekken met Hassan en Lenny den Boer met Sandor hoorden de bel luiden na drie weigeringen. Arianne Hanse bood haar jubilerende vereniging De Schouwse Ruiters een fraai jubileumgeschenk aan in de vorm van een keurige overwinning in de se lectiewedstrijd springen. Met haar pony Liza werd zij tevens Z-combinatie in de dressuur. BRUINISSE - Arianne Hanse boekte met haar pony Liza een prima succes tijdens de dressuurwedstrijden van het jubileumconcours van De Schouwse Ruiters. De combinatie scoorde 121 punten en boekte daarmee het tiende winstpunt in de M-klasse, hetgeen de combinatie het recht geeft om in de Z-klasse uit te komen. De score ging tevens gepaard met het oranje rozet, behorend bij de eerste plaats. Een puik resultaat behaalde ook haar clubgenote Sonja de Feiter met haar pony Melcha in de Ll-klasse. De combinatie noteerde twee winstpunten via een notering van 130 punten, goed voor een tweede plaats in de ring. In de individuele Z-dressuur ging de overwinning naar de Oranjezon combinatie Wilma Beun met Ajax. De 123 punten leverden het oranje ro zet op. Elianne de Feyter eindigde als tweede met haar pony Bres met 120 punten en Bru-amazone Marjan Ju- melet belandde met Romeo op de der de plaats met 117 punten. De Z- combinaties werkten tevens hun tweede selectiewedstrijd voor het Zeeuws kampioenschap af. Ook hier pakten Wilma Beun en Ajax de eerste plaats. De twee juryleden beoordeel den de proef met gemiddeld 115 pun ten. Sandy den Exter en Sapai ein digden op de tweede plaats met 112 punten en de derde plaats was voor Nicolette Stahlie behaalde met haar pony Diamond een goede tweede plaats in de L2-dressuur achter haar clubgenote Sandy den Exter met Meivin (links). Sonja de Feijter eindigde met haar pony Melcha (rechts) als tweede in de Ll- klasse met een score van 130 punten. Marjan Jumelet met Romeo. De Bru- amazone scoorde 108Vi punten. Nico le Schieman en Happy Story noteer den 1051/2 punten en Marja Kielman stelde met Ibrahim teleur door niet verder te komen dan 103 punten. Overwinning Arianne Hanse boekte in de M- klasse dubbel succes met haar pony Liza. De amazone van De Schouwse Ruiters noteerde niet alleen de eerste plaats met 121 punten, maar boekte tevens het laatste benodigde winst punt voor promotie naar de Z-klasse, waarmee Arianne Hanse en Liza nu de dubbel-Z-status hebben veroverd. Op 10 augustus 1985 bereikte de com binatie eveneens in Bruinisse de Z- status springen. Achter de winnende Kerkwerfse behaalde Petra de Ruiter met Tama ra van de Oranjeruiters de tweede plaats met 120 punten. Richard van de Werf en Ceasar van de Eendracht- ruiters eindigden als derde met 117 punten en Marcel Knoester en Moestafa van De Kleppcrtjcs pakten de vierde plaats met 115 punten. In de eerste L2-ring behaalde Sandy den Exter met haar jonge pony Mei vin de overwinning met 127 punten. De Noord-Beveland-combinatie bleef clubgenote Nicolette Stahlie met Diamond drie punten voor. De jeugdige Kerkwerfse behaalde daar mee een keurige tweede plaats. Gise- la van Sprang en Noran van de Oran jeruiters eindigden als derde met 123 punten en hetzelfde puntentotaal be haalde Schouwse Ruiters-amazone Lenny den Boer met Sandor, hetgeen de vierde plaats opleverde. In de tweede L2-ring veroverde Ni- na de Leeuw met haar pony Sharrif de overwinning met 129 punten. De Noord-Beveland-combinatie bleef Corien van Sprang met Lucienne van de Willemstadse Oranjeruiters vijf punten^voor. Nicolette Stahlie kwam met haar pony Wowser niet verder dan 109 punten en Rianne Bolier bleef met Rocco steken op 107 punten. In de eerste Ll-ring werden Jolanda Rijndorp en Chery winnaar. De Oranjeruiters-combinatie scoorde 125 punten, waarmee clubgenote Alice van Exel met Christiaan naar het tweede plan werd verwezen. De com binatie scoorde wel nog een winst punt via 121 punten. Christine Si monse kwam met Layla uit op 110 punten en Eline Struyk scoorde met Pascal 109 punten. In de tweede Ll- ring wonnen Liesbeth van de Velde en Molly bij de B/C-pony.'s met 122 punten, terwijl Jeannet Tramper met Trader als winnares uit de bus kwam bij de D-maat-pony's met 132 punten. Een fraaie tweede plaats met een al even fraai puntentotaal behaalde Sonja de Feiter met haar pony Mel cha namens de organiserende vereni ging. De 130 punten waren goed voor twee winstpunten. Martine Hart en Elza bleven steken op 113 punten. Beginners In de B(eginners)-klasse kwam een aantal combinaties van De Schouwse Ruiters uitstekend voor de dag, on danks het feit dat er geen klasse overwinning werd geboekt. In de ca tegorie van de kleinste pony's (A/B) was er een overwinning voor Arjan Baas met Misty van de Oranjeruiters met 122 punten, maar de Benjamin van alle deelnemers, Rianne Struyk van De Schouwse Ruiters, kwam met haar pony Prim aan 120 punten, een keurig debuut. Bij de C/D-pony's ging het oranje rozet naar Vivian de Rcgt met Ro nald van De Scheldestad. De combi natie scoorde 137 punten. Monica Maljaars en Baron van Oranjezon kwamen tot 131 punten, waarna de derde en vierde prijs voor combina ties van De Schouwse Ruiters waren. Janet van der Wekken en Hassan scoorden 130 punten en Annette van de Have en Jutter noteerden 128 pun ten. Elise van Doorne en Muriëllc kwamen uit op 125 punten en Arina de Oude kwam met Smitty uit op 123 punten. Sandra Dorst en Sunshine bleven steken op 110 punten. In de af- delingsdressuur kwam het achttal van De Schouwse Ruiters niet verder dan 115 punten, waarmee het achttal van Oranjezon vier punten moest worden voorgelaten. Schouwse Ruiters-instructrice Nicoline Vos behaalde een fraaie tweede plaats tijdens de selectiewedstrijd mennen. BRUINISSE - Schouwse Ruiters-instructrice Nicoline Vos behaalde tijdens de selectiewedstrijd mennen voor het Zeeuws kampioenschap een fraaie tweede plaats met haar paard Tramenta. De Oranjezon- combinatie scoorde 89punten. Clubgenoot Christiaan Provoost eiste met Viola de eerste plaats op met 92 punten. Peter Hanse en zijn palomino-pony Sunny eindigden als derde met 88 punten en Adrie Louwerse en Zephyr scoorden als vierde 84'A punten. Tbun van der Bijl en Tbm bleven steken bij 79 punten. Tn de normale monproeven werden Peter de Kam en Sianka winnaar in de gecombineerde B/L-klasse met 101 punten. Arjan Provoost en Zit- ta werden tweede met 90 punten en de derde plaats was voor Jan Rent meester en Pepijn. De Schouwse Ruiter scoorde 85 punten. Westelijk Schouwen-combinatie Anita Timmerman en Saskia eindigde als vijfde met 76 punten. In de M/Z-klasse ging de overwinning naar Christiaan Provoost met Zephyr met 95 punten, terwijl Tfeun van der Bijl met Tbm als tweede uit de bus kwam met 91 punten. Peter Hanse en Sunny no teerden 90 punten en eindigden als derde. BRUINISSE - De Kerkwerfse voorzittersdochter Ari anne Hanse bezorgde de jubilerende ponyclub De Schouwse Ruiters tijdens het jubileum-concours in Brui nisse een niet mis te verstaan geschenk. Niet alleen pro moveerde Arianne Hanse met haar pony Liza in de dres suur via 121 punten naar de Z-categorie, maar tevens boekte zij in de tweede selectiewedstrijd springen voor het Zeeuws kampioenschap een schitterende triomf, na dat zij een week eerder in Zaamslag via de barrage ge noegen had moeten nemen met de vierde plaats. De voor treffelijke combinatie liet op de drassige bodem van de knusse springring van manege De Korenzolder zien wel ke capaciteiten de combinatie bezit. Als enige kwamen Arianne Hanse en Liza twee keer foutloos rond, hetgeen een welgemeend applaus van het talrijke publiek ople verde. Na het terugtrekken voor de selec tiewedstrijd van Annemieke Boone met Romeo, Richard van de Werf met Ceasar en Sandy den Exter met Mei vin kwamen uiteindelijk nog dertien combinaties in de piste om de tien hindernissen met dertien sprongen van het bepaald niet eenvoudige par cours van parcoursbouwer Anton Hanse af te werken. De opgave bleek minstens zo selectief als wat collega Kommers uit Halsteren een week eer der de combinaties in Zaamslag voor de kiezen had geplaatst. Sandy den Exter stelde daar toch wel wat teleur door als de grote favoriete de barrage niet te bereiken met haar pony's Sa pai en Meivin. In Bruinisse slaagde zij andermaal niet. Met Sapai gooide zij als derde starter onnodig een balk af op de achtste hindernis, een hin dernis met een extra handicap. De lange aanrijroute naar de simpel ogende stijlsprong verslapte bij di verse combinaties de aandacht, waar door veelal te vroeg werd aangezet, hetgeen dan een te vlakke sprong tot gevolg had. Sandy den Exter en Sa pai maakten zich als eersten schuldig aan dit vergrijp. Met vier fouten was de combinatie direct al weer kansloos voor een van de ereplaatsen, ten minste wanneer een aantal collega's er in zou slagen om het voorbeeld van Sancho Voerman en Sticky van Luc- tor et Emergo te volgen. Voerman de buteerde voortreffelijk met zijn schimmel in de Z-klasse door .fout* loos rond te komen. Marco Quaak en Goldscar van De Haringruiters wer den na drie weigeringen vroegtijdig uitgebeld. Stijlvol Inmiddels had Sandy den Exter reeds besloten om niet te starten met haar pony Meivin. Zij wilde de zeer jonge pony niet bloot stellen aan de bepaald niet eenvoudige omstandig heden. Door de gestaag neervallende regen van de ochtenduren was de bo dem bijzonder zwaar geworden, het geen de opgave voor de combinaties behoorlijk verzwaarde. Direct na het optreden van Den Ex ter en Sapai lieten Nina de Leeuw en Sharrif zien hoe het wel moet. De amazone van ponyclub Noord- Beveland stuurde haar pony uiterst stijlvol over de diverse hindernissen om uiteindelijk als tweede foutloos Arianne Hanse fungeerde met Liza aan het slot van het succesvol verlo pen concours als parade-comman dante. te blijven, hetgeen meteen inhield dat een barrage aan het slot van het concours uitsluitsel moest brengen. Veel slechter verging het Marcel Knoester met Moestafa van De Klep- pertjes. Vier keer ging een balk naar de grond en met zestien fouten be landde de combinatie in de achter hoede. Vervolgens was het de beurt aan Miranda de Jonge met haar pony Harold. De winnares van een week tevoren leek andermaal foutloos rond te komen, maar zij ging op de negende hindernis, die schuin diende te worden aangereden in de fout. Ha rold kwam niet helemaal goed voor de met balken extra aangevulde muur te staan en toucheerde prompt de bovenste balk. De vier fouten hiel den ook de combinatie van De Zwin- ruiters uit de barrage. Oranjezon-amazone Inge Koster slaagde er met haar pony Mathilde al evenmin in om een foutloos parcours af te leggen. Een springfout, een wei gering en enige tijdsoverschrijding leverden in totaal bijna tien fouten op. Jeroen Goossens en Ramora Kay- am deden het niet veel beter, waarna de ogen gericht waren op Elianne de Feyter en Bres. Behalve Miranda de Jonge en Harold kwam ook deze com binatie twee keer foutloos rond in Zaamslag, waarna de gescoorde tijd in haar nadeel werkte. Alsof de dui vel ermee speelde leverden Elianne de Feyter en Bres exact dezelfde fout af als Miranda de Jonge en Harold. Ook de combinatie van Luctor et Emergo was niet zorgvuldig genoeg bij het aanrijden van de negende hin dernis, zodat ook in dit geval een balk naar de grond ging. Verrassend was het optreden van Rian Dane en

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 7