Eerste braderie Burgh met kleine drieduizend bezoekers zeer geslaagd OOK EVEN PROBEREN? 4 Veel belang stelling concert Dekker Dreigende wolken dreven in loop van de morgen weg BURGH - Al deden de vroege donkere wolken boven het centrum van Burgh allereerst anders vermoeden, na dat de laatste kraam was afgebroken kon de organisatie van de braderie terugkijken op een bijzonder geslaagd evenement. Een kleine 3000 belangstellenden trokken vanaf half elf het dorp binnen en vermaakten zich opper best met hetgeen de dertig standhouders te bieden had den. Het was voor de eerste keer, dat naast Haamstede ook Burgh een bra derie organiseerde. Na het besluit vo rig jaar om de organisatie in handen te geven van de Middenstandsvereni ging Burgh-Haamstede en Ring Pro motion als werkcomité verder te la ten gaan, gaat het de ondernemers tijdens de braderieën voor de wind. Dertig deelnemers betekent voor Burgh een vol deelnemersveld, want het centrum laat niet meer activitei ten toe. Een vreugdedansvan een danspaar uit Middelburg. Het luchtkussen trok veel kinderen in Burgh. Secretaris van de middenstands vereniging, D. N. Meulblok, kon zich gèen beter resultaat voorstellen. De eerste braderie vond plaats in het ka der van een proef. ,,Er komen nog twee braderieën. Dan pas kunnen we beoordelen of we op dezelfde voet verder moeten. Wie weet is het aan bod wel te groot en zijn de toeristen verzadigd. Gelukkig hebben we daar nog niet veel van gemerkt", aldus Meulblok. Burgh-Haamstede heeft inderdaad een behoorlijk aanbod. De dinsda gen is voor de ondernemers in Burgh en de donderdagen voor die in Haam stede. Daarbij hebben zij de moge lijkheid bij elkaar een stand te ne men, zodat een actieve winkelier twee braderieën per week kan 'draai en'. Deze maal waren er ongeveer acht ondernemers vanuit Haamstede naar Burgh gekomen en drie van bui ten het eiland. De braderie had voor een ieder wat te bieden. Zo waren er naast de vele winkelstands ook een danspaar.uit Middelburg, een luchtkussen voor de allerkleinsten en een kunstschilder. Zichtbaar Het gaat dus zichtbaar goed in Burgh en dat is volgens Meulblok niet in de laatste plaats te danken aan de gemeente. „Vorig jaar waren er problemen en daarom zijn we met de gemeente rond de tafel gaan zit ten. We kregen alle medewerking. Ik kan gerust zeggen, dat het flexibel verlopen is. Er moeten toch zaken ge regeld worden als het ophalen van de rommel, de vergunningen, het in goe de banen leiden van het verkeer en het plaatsen van een. terrasje", besluit de secretaris. HATTEM - Burgemeester en wet houders van Hattem hebben in een brief aan de minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat en nijpels van vrom hun grote bezorgdheid uitge sproken over de ernstige stankover last waardoor hun gemeente sinds 1952 in toenemende mate wordt ge teisterd en waardoor de toeristen uit het stadje dreigen weg te blijven. ROTTERDAM - In een woning aan de Robert Kochplaats in Rotterdam heeft de politie het afgelopen week einde drie kilo cocaine met een straatwaarde van 750.000 duizen gul den aangetroffen. BROUWERSHAVEN - De Sint- Nicolaaskerk te Brouwershaven vormde dinsdagavond het decor voor een afwisselend concert van orgel en clavecimbel door de vaste organiste van de kerk Willie Bil en haar vroe gere leraar van het Tilburg Conserva torium Gerard Dekker uit Son. Deze tweede in een reeks van vijf orgel concerten die deze zomer worden ge organiseerd door de evenementen commissie van de Hervormde Kerk werd bijgewoond door tachtig be langstellenden. Het was voor de vijfde keer dat Dekker in de Brouwse kerk concer teerde. Naast zijn werk aan het Til burg Conservatorium, treedt de orga nist regelmatig op voor de Neder landse en Belgische radio. Momenteel is hij bezig met plaatopnamen. De 54- jarige Dekker opende het concert in een samenspel met Willie Bil met een vierdelige suite in c kleine terts voor clavecimbel en orgel van Handel. Daarna bracht hij solo vier stukken Franse clavecimbel-muziek ten geho re van Claude-Bénigne Balbastre, ge volgd door Nederlandse orgelmu ziek. Eerst de uit 1725 daterende Fuga Obligata van Van Blankenburg en daarna Drie Bachatellen in 1985 geschreven door Antoon Maessen en daarbij opgedragen aan Gerard Dek ker. Eerste keer Het was voor de eerste keer dat de organist deze in het openbaar uit voerde. Van de componist Bach bracht de organist drie koraal voorspelen over Wer nur den lieben Gott lastt walten ten gehore en daar na Praeludium en Fuga in d kleine terts. Het concert werd besloten met een samenspel van Willie Bil en Ge rard Dekker, de Sonate in g grote terts voor orgel en clavecimbel van de zoon van Bach, Johann Christian Bach. Vernielingen HAAMSTEDE - De auto van de 27- jarige H. S. uit Haamstede, die gepar keerd stond in een loods naast een ca fé twee te Burgh, is tussen dinsdag 18.00 uur en woensdag 16.00 uur be schadigd. De achterzijde van de auto moest het ontgelden, onder andére de lichten en de bekleding. Aanrijdingen op Hoogezoom RENESSE - Twee aanrijdingen ge beurden er dinsdag op de Hoogezoom te Renesse, waarbij een vakantie- gangster lichte verwondingen opliep. Bij het uitrijden van de uitrit van een camping zou de negentienjarige A. S. uit Hengelo geen voorrang heb ben verleend aan de zestigjarige A. S. uit Scherpenzeel. De auto's botsten en werden daarbij aanzienlijk be schadigd. De echtgenote van S. werd licht gewond, maar behandeling van een arts bleek voldoende. De 25-jarige C. v.d. W. uit Zierikzee reed op de Hoogezoom de berm in en tegen een boom, naar zijn zeggen om dat hij moest uitwijken voor een an dere auto. Hij kwam er zelf goed af, maar zijn auto liep aanzienlijke scha de op. BURGH Rommelmarkt Zaterdag 26 juli houdt de Ned. Herv. kerk van Burgh weer de jaar lijkse rommelmarkt, ook nu weer on der de perebomen van de Burghse Ring. De opbrengst is bestemd voor de kerk, aanvang 08.30 uur. Er is weer een groot assortiment oude spullen. Verder veel boeken, fraaie handwer ken en ook planten en verder wat kleinere dingen en snuisterijen. En niet te vergeten oliebollen, die in een gezellig zitje onder de perebomen te- samen met een kopje koffie genut tigd kunnen worden. NIEUWERKERK Oud papier Ten bate van de zending van de Ge reformeerde Gemeenten wordt op vrijdag 25 juli oud papier opgehaald in Nieuwerkerk. Dit gebeurt vanaf 18.30 uur. Verzocht wordt het oud pa pier gebundeld gereed te zetten. BRUINISSE Nieuwe gemeentegids De nieuwe gemeentegids Bruinisse 1986/1987 is uit. Met een schat aan in formatie is de gids een wegwijzer naar de vele mogelijkheden en voor zieningen die Bruinisse rijk is. In z'n voorwoord gaat burgemeester T. C. Hekman dieper in op de taken en ver antwoordelijkheden van wethouders. Op de omslag een foto van Jaap Jon ker van een palingvisser op het Gre- velingenmeer. Foto-expositie Het derde kwartaal van dit jaar, van 1 juli tot 1 oktober is de expositie-ruimte in het gemeentehuis gevuld met een collectie foto's van de amateurfotograaf Jaap Jonker. Het zijn foto's van herkenbare plekjes uit de omgeving, die het landschappelijk schoon tot z'n recht laten komen. ZIERIKZEE - Zo begon de tweede dinsdagse Toeristen dag in Zierikzee: druilerig. Maar in de loop van de dag knapte het flink op, waardoor over het geheel genomen aan merkelijk drukker is gewor den dan de vorige week. Het looporkest de Fritzzle Jazzband bracht veel vrolijk heid in de binnenstad, steeds gevolgd door een groepje luisteraars. Zodoende werden weer alle lokaties bereikt, die alle apart veel leuks te bieden hadden. Zo werden voor molen De Hoop aan de Lange Nobel- straat nu pannekoeken van ei gen meel gebakken en stonden voor de kleintjes miniscooters opgesteld op het parkeerter- reintje aan de Maarstraat/ Beddeweeg. Verder was er pony rijden, de paardetram was goed bezet en de terrassen werden in de loop van de dag tot bomvol bezet. Voor de eerste keer dinsdag mosselen, verkocht aan het Vismarktje. De hogere prijs bleek geen beletsel: de kopers bleken goed op de hoogte van de problemen die daarvan de oorzaak zijn. Het Marlboro-team ver maakte vooral de jeugd op het Havenplein. Op dat plein zal overigens op verzoek van de ondernemers aldaar volgende week een orkestje een vaste plaats innemen. Slechts de rommelmarkt voor de jeugd was door de re gen een fiasco. Goede zaken werden er niet gedaan met de met zeilen afgedekte handels- RENESSE - Enkele honderden badgasten waren in Renesse getuige van twee geslaagde optredens van het stuntteam van de van oorsprong Duitse familie Traber. Hoogtepunt van de show was het tegen een staal kabel oprijden met een motor, het geen er voor zorgde, dat de massa ge durende enkele minuten geboeid de adem inhield, maar ook diverse stunts op of net boven de grond le verden diverse open doekjes op. Het door een brandende hoepel springen op een motor of een jump over een aantal auto's, dat eenbarrière van ruim 22 meter vormde, het autorij den op twee wielen in twee variëtei ten: op één voor- en één achterwiel of op twee voorwielen of het van het onder een stuntman vandaan rijden van een stelling in een auto vormden enkele van de spannende stunts. Het team komt later in het seizoen nog een keer terug op Schouwen- Duiveland. Dit ter geruststelling van hen, die niet in de gelegenheid waren om de Trabershow in Renesse te bekijken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4