Opvallend ruime zege Mirjam Quartel op Esther Antheunis in C-categorie van derde Dikke Torentoernooi Zierikzee NIEUmBODE Oranjezon-menners laten zich zien tijdens nationale mendag Ermelo Lemond in schaduw van Hinault naar Tourzege Simon Blom weer in goede doen getuige nieuwe zege Eilandelijke tennisjeugd succesvol TOUR DE FRANCE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 juli 1986 Nr. 23968 9 ZIERIKZEE - In het dames enkelspel van de C- categorie van het derde Dikke Torentoernooi van de LTC Zierikzee toonde WIK-speelster Mirjam Quartel eens te meer aan de D-status duidelijk ontgroeid te zijn. Met speels gemak schakelde de jeugdige Kerkwerfse speel ster haar eerste als sterker veronderstelde opponente Es ther Antheunis uit: 6-3, 6-2. In de kwartfinales moet Mir jam Quartel het nu opnemen tegen titelhoudster Barbara Heezen. De Bruse speelster versperde de door gang aan Martine Verschoore (6-1, 6-4), maar zal zeker op haar hoede moeten zijn in de confrontatie met Mirjam Quartel, die overigens terecht als eerste is geplaatst in het D-toernooi, nadat zij de voorbije weken als winnares uit de bus kwam van D-toernooien in Bruinisse en Burgh-Haamstede. In het C-toernooi kwam de als eer ste geplaatste Geleense Saskia Riet- broek nog niet in aktie, omdat zij in de eerste ronde een bye heeft. Wel werd haar eerste tegenstandster be kend. Roxane Speelman klopte Wil Antheunis met 6-2, 6-4 en weet zich nu geplaatst voor het obstakel Saskia Rietbroek, waarvan overigens niet veel meer bekend is, dan dat zij Lim burgs districtskampioene in de D- categorie is en een paar C-toernooien op haar naam schreef, overigens een erelijst waarop niet een eilandelijk speelster zich kan beroemen. In de onderste helft van het schema bij de C-dames boekte alleen nog Tika Pee man een zege, een overwinning die overigens via opmerkelijke setstan den tot stand kwam. Opponente Joy ce Scholten leek de Ooltgensplaatse speelster te overklassen en won de eerste set met 6-0. Tien herpakte Tika Peeman zich, maar de tweede set werd toch pas in de twaalfde game in winst omgezet: 7-5. Dat betekende evenwel de genadeklap voor Joyce Scholten. De beslissende set ging met 6-2 naar Tika Peeman, die nu in de kwartfinales aantreedt tegen Anneke de Maat van tennisvereniging Kapel- Ie. De tegenstandster voor de als tweede geplaatste Astrid Verspeek moet komen uit het duel tussen Els Ars en Angelika Kamp, een herhaling van het vorig jaar, toen de gerouti neerde en immer fel knokkende Ove- zandse speelster Angelika Kamp te slim af was. Gemakkelijk In het heren enkelspel, waar 35 spe lers van de partij zijn en er dus drie voorrondenpartijen gespeeld moeten worden om het schema van 32 vol te maken, vielen nauwelijks verrassin gen, of het zou het gemak moeten zijn waarmee André Goedegebure voorbij Antoine Koster schoof. Koster ver loor met 6-4, 6-0, maar voerde onmid dellijk als excuus aan gedurende een jaar nauwelijks een tennisracket aan geraakt te hebben en daardoor wed strijdritme te missen. Goedegebure moet het nu in de tweede ronde opnemen tegen de win naar van het duel tussen de als twee de geplaatste Diederik van de Heu vel en Michael Tulp uit Eersel. Tulp was een van de zes spelers, die zich via een voorronde voor het eigenlijke toernooi moest plaatsen. Hij maakte daarin geen fout door Sam van de Welle kansloos te kloppen: 6-0, 6-4. Of hij het er in het duel tegen de twee jaar op rij verliezende finalist ook zo goed van afbrengt lijkt een proble matischer zaak. Ook in de onderste helft van het schema klopte Co Bra- ber met 7-6, 6-3 D-speler Tom van Do ren, terwijl Jos Versehuure niet 6-4, 6-2 won van Michel de Vlieger. Bove nin klopte Marco Speelman zijn club genoot Martin Salomons met 6-2, 6-3. Hij ontmoet nu Chris Versteeg, die als geplaatst speler alle moeite van de wereld had om Duiveland-oppo- nent Hans Bouma uit het toernooi te spelen:5-7, 6-1, 7-5. Jurgen Ensing won op conditie van Robert de Hond, die sterk begon en de eerste set binnenhaalde, maar toen toch moest buigen tegen de taktisch sterk spelende Ensing: 4-6, 6-1, 6-3. In de volgende ronde komt Ensing te genover de winnaar van het duel tus sen Paul-Richard Hellemans en Peter van de Mark. Bob Legrand had min der problemen met Johan Holm: 6-1, 6-3, maar stuit nu vrijwel zeker op tweevoudig toernooiwinnaar Antoi ne van Bockel. In het herendubbel spel boekten Peter Coppoolse en Mi chel de Vlieger een opvallend gemakkelijke overwinning op de Fla- keese tandem Sam van de Welle en Co Braber: 6-1, 6-3. In de volgende ronde ontmoeten Coppoolse en De Vlieger evenwel het als eerste geplaatste dub bel Diederik van de Heuvel en Antoi ne van Bockel. De Oude-Tongse tan dem Piet Noordermeer en Ernst Visser drong reeds door tot de laatste acht door met 6-4, 7-6 te winnen van het Eerselse duo Michael Tulp en Erik Lamers. Verrassend was ook de overwinning van Jan Bij de Vaate en Wouter van der Stel op het gelegen heidsduo Marco Speelman en zijn Bunschotense partner Cor Varen kamp: 5-7, 6-3, 6-4. Bij de Vaate en Van der Stel ontmoeten nu Joop de Vlieger en Harry de Vlieger, de voor bije weken winnaars in zowel Brui nisse als Burgh-Haamstede en nu als tweede geplaatst. In het gemengd- dubbelspel werd nog slechts een par tij gespeeld. Piet en Trix Noorder meer klopten met 7-6, 7-5 Hans-Jan Goedegebure en Els Ars. D-to^rnooi In het dames enkelspel van het D- toernooi was Corrie Hoogerhuis met 6-2, 6-1 veel te sterk voor Rianne Grif- Tika Peeman werd het vorig jaar als ongeplaatst speelster winnares van het enkelspel in de D-categorie. Nu startte zij in het C-toernooi met een opmerkelijke partij tegen Joyce Scholten. Na de eerste set met 0-6 verloren te hebben trok zij met 7-5, 6-2 alsnog can het langste eind. fioen en hetzelfde gold voor Annema- rie Verschoore, die met 6-1, 6-1 afre kende met Marleen van Toren. Corrie Hoogerhuis en Annemai-ic Verschoo re ontmoeten elkar nu in de volgende ronde. Ook nog in de bovenste scliema- helft klopte Marike Kant in drie sets de jongste Speelman-telg Maruja. Marike Kant verloor de eerste set nog wel vrij kansloos met 2-6, maar verzette toen de bakens en pakte als nog de partij via 6-4, 6-2. In de vol gende ronde treft zij Marijke van Koeveringhe. Riet Bij de Vaate stoomde in een keer door naar de laatste acht. Eerst klopte zij Diana Coppoolse met 6-4, 6-3 en vervolgens had zij een walk-over, doordat Ada van Dis vanwege een blessure moest afzeggen. Daarmee verdween tevens een van de vier geplaatste speelsters. Marleen de Vlieger klopte Agnetha van Rijswijk met 6-3, 6-1 en Monique Antheunis schakelde Marry van den Berg met 6-2, 6-1 uit, waardoor zij in de volgende ronde tegenover Martine Verschoore komt te staan, die door de plaatsingscommissie als finaliste is getipt naast Mirjam Quartel. In het omvangrijke heren en- kelspeltoernooi drongen inmiddels zes spelers door tot de derde ronde. Na een bye in de eerste ronde klopte de als eerste geplaatste Dik de Pee in de tweede ronde Jan-Willem Hidgkes met 6-1, 6-3. In de volgende ronde ont moet hij de winnaar van de partij tus sen Joe Hoare en Ivo Schoots. Hoare won in de eerste ronde van Gert Nel- lestijn, terwijl Schoots te sterk was voor Aldo de Spirt. Wim Hoogerhuis bereikte ook de derde ronde. Na winst op Remco Argelo had hij een walk-over vanwege een blessure voor Van Deudekom. Frank Schubert won achtereenvolgens van Wouter van Bockel en Wim Meerdink (6-0, 6-0) en speelt nu tegen de winnaar van het duel tussen Frans Verspeek en Hans Bouma. Aart de Looff van TV Kapelle klopte Cees Legemaate en vervolgens ook opvallend gemakkelijk Lenz Hoogerhuis (6-1, 6-0) en ontmoet ver volgens Jan Bij de Vaate, die na een bye afrekende met Sam van de Welle. Onder in het schema bereikte Adrie Robijn de derde ronde na een bye en winst op Ruud Pieters. Dubbelspelen In het damesdubbelspel zorgde het jeugdige Zierikzeese koppel Maruja Speelman en Marleen de Vlieger voor een aardige surprise door achtereen-- volgens te winnen van het Bruse duo Kathalien Coppoolse en Ella Krepel en de Flakkeese tandem Nellie Ro bijn en Coby van de Welle en daar door als eersten de kwartfinales bin nen te stappen. Daarin stuiten zij evenwel vrijwel zeker op het als eer ste geplaatste dubbel Marja Hart en Gerda Minnaar, tenminste als zij win nen van Marike en Thea Kant. Ook het als tweede geplaatste duo Riet Breure en Janny Versehuure be reikte de laatste acht. Na een bye klopten zij Margret Büchner en Mar leen Viergever met 6-1, 6-1. In het he rendubbelspel (ook schema 64) kwa men inmiddels vier koppels bij de laatste zestien. Hennie den Ouden en Rob van Rooy klopten Wim en Lenz Hoogerhuis, Wim Hart en Melvyn Atoon maakten veel indruk tegen Paul Teljeur en Rien Koster, Jaap Kievit senior en junior schakelden Michael van Geer en Ronald Huisson uit en Dick Verschoore en Gerrit van Splunder wonnen van Winfred de Kreuk en Martijn Bij de Vaate. In het uitgebreide veld gemengde dubbels kwam nog weinig beweging, in te genstelling tot bij de heren D 35 - spelers, die een enkelspel toernooi af werken. Quintin de Vrie plaatste zich reeds bij de laatste acht na ach tereenvolgens te winnen van Henk Speelman en Aldo de Spirt. Ook Hein Antheunis, het vorig jaar de pechvogel van het toernooi, sloeg zich reeds twee ronden verder door te winnen van Gerard van Wijk en Ron Scholten. ERMELO - De Schouwse Ruiters-combinaties Jan Rentmeester met Pepijn en Peter Hanse met Sunny en Westelijk Schouwen-combinatie Anita Timmer man met Saskia vormden de eilandelijke vertegenwoordiging op de nationa le mendag op de terreinen rond het federatiecentrum in Ermelo. Voor de eer ste keer ook werd het nationaal kampioenschap samengestelde wedstrijd mennen gehouden. Aan dit onderdeel werd niet deelgenomen door Peter Han se met zijn Palomino-pony Sunny. Hij startte alleen voor de normale Z-proef Hanse was verre van tevreden, getuige zijn score van 82 punten. Anita Tim merman en Jan Rentmeester startten wel in de samengestelde wedstrijd en wel in de lichte klasse. Rentmeester slaagde er niet in om zich voor het eind klassement te plaatsen. Anita Timmerman eindigde daarin als dertiende en laatste. Anita Timmerman scoorde voor de dressuurproef 89 punten, het wegpar- koers leverde 31 strafpunten op, op het hindernistraject kwam zij met haar schimmel Saskia uit op 54,80 strafpunten en in de vaardigheidstest lagen er 25,50 strafpunten. hetgeen de Westelijk Schouwen-combinatie op een totaal van 172,30 strafpunten kwam te staan. Jaap Rentmeester kwam met Pepijn op de dressuur proef uit op 86 punten. Het hinder nistraject van vier kilometer, een wegparkoers van 7V» kilometeren de rijvaardigheidstest bleken een te zware opgave voor Rentmeester, waardoor diskwalificatie volgde. De L-klasse werd oyerigens een dubbel Zeeuws succes. Oranjezon-ruiter Pe ter de Kam eindigde met Sianka op de eerste plaats met een totaal van 100,40 strafpunten. Ook op de tweede plaats een combinatie van de vereni ging uit Vrouwenpolder. Arjan Pro voost kwam met Zitta uit op 114,80 strafpunten. Provoost had een mini male voorsprong op A. Baars met Realist van rui tervereniging Nim- merdor. Deze combinatie kwam uit op 114,95 punten. In de M-klasse werd G. Jager met Zandor van menvereniging De Hondsrug nationaal kampioen. Deze combinatie kwam uit 112,50 strafpun ten. P. Rehorst en zijn paard Winando van ruitervereniging Trijnwalden eindigden als tweede met 116,40 straf punten. Tbun van de Bijl en zijn paard Tom van Oranjezon, die ook in M startte werd gediskwalificeerd na in zijn dressuurproef 83 punten verza meld te hebben. In de Z-klasse werd J. Nijsink met Fuego van de Eschrui- ters Nederlands kampioen met 92,95 strafpunten. J. ten Have met Twister van de Oranjeruiters eindigde met 106,45 punten als tweede. Zeeuws kampioen Chris Provoost kwam met zijn paard Viola uit op 132,80 straf punten. De Oranjezon-combinatie eindigde daarmee op de achtste plaats. Scheldestad-combinatie Adrie Louwerse met Zephyr eindigde met 186,55 strafpunten op de zeven tiende plaats nipt voor Nicoline Vos met Tramenta van Oranjezon, die in totaal 199,30 strafpunten liet noteren en daarmee als achttiende in het eindklassement terecht kwam. In de afdelingsdrcssuur eveneens een fraai succes voor Oranjezon. De vereniging uit Vrouwenpolder ein digde met het viertal menners als eer ste met 106punten. De Beemster- ruiters uit Midden-Beemster eindigden als tweede met 94Vj pun ten, minder dan een punt meer dan De Eschruiters uit Wierden. Overi gens telden de punten uit de dres suurproef gewoon mee als individue le prestatie. Adrie Louwerse liet 97Va punten aantekenen, Chris Provoost scoorde 96 punten en Nicoline Vos 84lh punten. Alles bijeen liet de Zeeuwse afvaardiging in Ermelo een uitstekende indruk achter, temeer daar een aantal Zeeuwen zich ook in organisatorisch opzicht toonde. LALPE D'HUEZ - In de triomfaal ineengeslagen handen van Greg Le mond en Bernard Hinault op de eind streep van LAlpe d'Huez zat een gro te tegenstelling opgesloten: Lemond wint de Tour aan het wiel, Hinault verliest de Ronde aan de kop. De etappe naar LAlpe d'Huez werd als altijd een pronkjuweel van de wie lersport. Als er in de Tour nog enige traditie bestaat, is Greg Lemond de winnaar van de 72e Ronde van BURGH-HAAMSTEDE - Delta Sport-atleet Simon Blom verkeert na een periode, waarin hij geplaagd werd door een enkelblessure weer in aardig goede doen. Dat bewees de Burgh-Haamsteedse atleet met twee fraaie overwinningen binnen drie dagen. Eerst trok hij overtuigend aan het langste eind tijdens de zesde Aquadelta-loop en twee dagen later toonde hij zich ook de sterkste tij dens een loop over bijna tien kilome ter in zijn eigen woonplaats. In beide gevallen werd Henk Liefers uit Apel doorn zijn naaste belager. De trimlopen in Burgh-Haamstede worden ook dit jaar weer door Cor Muller namens Ring Promotion in sa menwerking met atletiekvereniging Delta Sport georganiseerd. Het be treft een serie van zes lopen. Naast de trimlopen wordt er op donderdag 31 juli ook een officiële wedstrijdloop voor KNAU-leden gehouden, terwijl de serie op donderdag 14 augustus wordt besloten met een extra loop over ruim 21 kilometer, oftewel de lengte van een halve marathon. De tweede loop over 9,9 kilometer leverde voor Simon Blom een duide lijker zege op dan twee dagen tevoren in Bruinisse. Toen bleef Henk Liefers hem op de hielen en was het uiteinde lijke verschil slechts twee seconden over de acht kilometer. Nu had de besnorde atleet uit Burgh- Haamstede 34.14 minuten nodig en fi nishte Liefers zestien seconden later als tweede. De overmacht van het duo was overigens zeer duidelijk. Henk Altmann kwam als derde binnen na 35.13 min. en Zierikzeeënaar Eddy Smit werd vierde in 35.34 min. Her man Padmos pakte de vijfde plaats in 36.20 min. en twintig seconden later eindigde Adrie Gerards als zesde. Utrechtenaar Jaap Bruins werd ze vende in 36.48 min. en werd daarmee tevens eerste veteraan. Sietse Stins, Bert de Jonge en Peter de Vlieger klasseerden zich nog bij de eerste tien in achtereenvolgens 36.55 min., 37.19 min. en 37.36 min. MAASTRICHT - Een uit negentien jeugdige tennissers en tennisters be staand team nam tijdens een trai- ningsweek in Maastricht deel aan een sterkbezet tennistoernooi. Het toernooi bestond in totaal uit dertien onderdelen. De leden van de groep sleepten in deze onderdelen di verse prijzen in de wacht. In het he ren enkelspel tot en met twaalf jaar eindigde Martijn Bij de Vaate als eer ste en in het dubbelspel in deze leef tijdsgroep was het eilandelijke suc ces compleet. Martijn Bij de Vaate en Marco Geels wonnen de finale van hun Zierikzee-clubgenoten Winfred de Kreuk en Jan-Willem de Coninck. In het heren enkelspel tot en met veertien jaar behaalde Ivo Schoots van Westerschouwen een tweede prijs door in de finale te verliezen van de Limburger Pinke. In het gemengddubbelspel in de ca tegorie tot en met zestien jaar werd de finale ook een compleet Schouwen-Du.velandse aangelegen heid. Ivo Schoots van TV Wester schouwen en Ma rit van der Vet van TV Scelveringhe klopten het duo Jaap Kievit en Miranda Kort. Ook Marit van der Vet ueh.«alde een twee de succes. Zij won de finale van het dames enkelspel in de leeftijdsgroep tot en met achttien jaar. Simon Blom lijkt na een periode van geblesseerd zijn weer op de weg te rug. getuige de twee overwinningen binnen drie dagen. In totaal kwamen in Burgh-Haam stede 135 lopers en loopsters aan de start. Voor de senioren is er een par koers van 3,3 kilometer over de wal len van Burgh-Haamstede, dat drie keer moet worden afgelegd. De jeugd kan zich met elkaar meten op een par koer met een lengte van twee kilo meter. De twee kilometerloop voor de jeugd leverde een overwinning op voor Ricardo Stigter in 7.14 min. Na- do Lindenberg werd tweede in 8.02 min. en Michel Hey pakte de derde plaats in 8.04 min. Op de 3,3 kilome ter was Jan van Ommen uit Hattum de snelste in 10.55 min.. Jack van Popper werd tweede in 13.11 min. en de derde plaats ging naar Wrik Hof man in 13.20 min. Bij de dames werd Ditha van der Hidde van het Rotter damse AVR eerste in 14.32 min. Frankrijk. Immers, behalve Fausto Coppi in 1952, reed geen enkele win naar op LAlpe d'Huez met de gele trui naar Parijs. Maar wat is traditie in deze Tour? Het is de gekste, de zwaarste en de wispelturigste. Alsof er niet achttien dagen lang met een bijl op het peloton was inge hakt, rolden op de Galibier, de Croix- de-Fer en LAlpe d'Huez de laatste koppen. Bernard Hinault hanteerde het touw van de guillotine voor de Zwitser Urs Zimmermann en reed in triomf door de honderdduizenden mensen langs de weg. Na Hampsten op de Peyresourde, Zimmermann op de Granon was dit keer Lemond de 'zwaan-kleef-aan' bij Hinault op Croix-de-Fer en L'Alpe d'Huez. De zelfde Hinault, van wie verwacht berd, dat hij in Briangon niet eens zou starten. De Breton overwoog zondag in al zijn ellende op de Izoard af te stappen. Omdat de fotografen hun camera's al in de aanslag hadden voor het vastleggen van het dramati sche ogenblik, deed hij dat maar niet. Hinault liet zijn pijnlijke knie holte behandelen door Tourarts Por te. De medicus zei voor de start van de achttiende etappe het zeer somber in te zien voor 'he Blaireau'. Zelfs de grootste gokker durfde geen centime te zetten op de etappe zege van Hinault op L'Alpe d'Huez. Hij kon daar in zijn beste jaren niet winnen, laat staan nu hij weer een zere knie had. Zelfs Hinault geloofde niet in zo'n wonder. Nadat hij de Ga libier goed had verteerd, omdat daar niet echt gekoerst werd, rezen in de onverzettelijke kop weer snode plan nen. De das met het lapjeskatvel had met zijn roofdierogen als eerste ge zien, dat het slecht gesteld was met de concurrentie. De Schot Robert Millar, de bergkoning, kreeg duwtjes van Eric Vanderaerden, de groene truidrager, normaliter als een van de eersten gelost en nu in dienst van de - op punten - beste klimmer. De Spanjaard Pedro Delgado was er met zijn hoofd niet meer bij. Zijn moeder stierf zondag, Delgado overwoog af te stappen en deed dat later ook. Van Herrera was bekend, dat hij ziek was en alleen nog op de top van de Gali bier de souvenir van Tourstichter Henri Desgrange wilde winnen. De f 5000,- leek hem een waardige extra beloning voor drie weken ploeteren. Hinault ging naast Lemond rijden en seinde zijn gele ploegmaat in, dat de enige nog overgebleven concur rent, Urs Zimmermann, geïsoleerd zat en dat het dus tijd was om iets te ondernemen. De Amerikaan keek eerst verbaasd, knikte vervolgens onderdanig, maar klemde ook vast beraden de tanden op elkaar. Herre ra kwam, zoals gepland, als eerste op de top van de Galibier, even later ge volgd. door Gido Winterberg, knecht uit de superieure formatie van rij kaard Tapie en kort daarna de rest, vrijwel als compleet peloton. Hi nault dook na enkele harde pe daalstoten als eerste de diepte in, de Canadees Bauer volgde met de Span jaard Ruiz-Cabestany, Zimmermann en Lemond. Herrera en Winterberg werden gepasseerd alsof ze stilston den. De afdaling naar de voet van de Croix-de Fer duurde vijftig kilome ter. Hinault vestigde een record. Hij toonde eens te meer aan als daler zijn evenknie niet te hebben in het pelo ton. In het dorpje Valloire demar reerde hij bij een snelheid van tach tig kilometer per uur. Lemond, Bauer en Ruiz-Cabestany durfden eveneens te versnellen, Zimmer mann voelde zijn achterwiel slippen, stond plotseling doodsangsten uit en was op slag geklopt. Aan de voet van de Croix-de-Fer kon de Zwitser op nieuw beginnen. Hij werd ingehaald door het eerste deel van het peloton. Lemond, Bauer, Hinault en Luiz- Cabestany begonnen de klim met twee minuten voorsprong. Bauer mocht zich laten terugvallen, Ruiz- Cabestany haakte spoedig af. Samen met Lemond in de beklim ming van de Croix-de-Fer riep Hi nault zichzelf uit tot de grootste van deze Tour. Hij had de gele trui vero verd en het kleinood vervolgens weer ingeleverd, omdat hij te zwaar inzette in de Pyreneeën. Hij had de martelaar en de zielepoot uitgehan gen en zou zich nu ook opwerpen als helper-par-excellence. Lemond had niet eens in de gaten, dat hij als wieltjesplakker de Tour ging win nen. Of maakte dat allemaal niets uit in het spel met de miljoenen van Tapie? Hoe dan ook, wat Hinault op de Croix-de-Fer en L'Alpe d'Huez deed was groots. Deze stuiptrekking van de uittredende Tourvedette ver diende alle eerbied. Hinault zette zich op kop en reed voor het eerst voor de volle honderd procent in dienst van de Amerikaan, zoals hij een jaar geleden beloofde, dat hij zou gaan doen. Hinault ging geen moment stuk, ondanks de perikelen met de knie. Zou hij geen moment in zijn quasi- ijver voor Lemond gedacht hebben alsnog voor de zesde keer Te maillot jaune' in Parijs te kunnen brengen? Hij sprak er geen moment over, ze ker niet. toen Lemond hem na de geslaagde super-revolte op L'Alpe d'Huez duizend bedankjes toestopte. Op papier heeft Lemond de Tour op zak. De Breton is evenwel verre van kansloos. Na de rustdag is er woens dag een semi-bergrit naar Saint- Etienne, waar donderdag een tijdrit over ruim zestig kilometer wordt verreden. Het laatste cruciale punt is vrijdag de beklimming van Puy de Dome. Twee dagen later rijdt het pe loton reeds voorbij L'Arc de Triomph in Parijs. De marge van tweedrie kwart minuut lijkt door Hinault nog gemakkelijk overbrugbaar. Het Franse volk zal de Breton vrijwel uitroepen tot heilige, wanneer hij het ook inderdaad zou willenklaarspe len. Of de wielersport op dat succes staat te wachten is een ander ver haal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9