Schouwen-Duivelandse selectie door gebrek aan motivatie naar ruime 0-7 nederlaag tegen verjongd Sparta Voetbalteam SV Ouwerkerk wint in ere hersteld toernooi om campingtitel tegen 't Sluitgat ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 21 juli 1986 Nr. 23967 7 BRUINISSE - Opnieuw heeft het er alle schijn van, dat Sparta een bijzonder moeilijk seizoen tegemoet gaat. De formatie van de op Spangen teruggekeerde oefenmeester Barry Hughes moest zich in de voorbije voetballoze pe riode nogal wat aderlatingen getroosten, die zwaar zul len wegen. Danny Blind, Louis van Gaal, Roelof-Jan Tik tak en Edwin Olde Riekerink vertrokken naar elders en het zal niet gemakkelijk zijn 0111 dit contingent vertrek kers zomaar eventjes op te vullen. Hughes stuurde daar om een aantal jeugdige spelers het veld in voor de eerste oefenwedstrijd, die op het sportterrein van Bruinisse werd afgewerkt tegen een Schouwen-Duivelandse selec tie. John Schuurhuizen, Piet de Kant, Henk van Stee en Jules Ellerman moesten de vertrekkers vervangen en le ken daar gedurende drie kwartier nauwelijks afdoende toe in staat. De eilandelijke selectie kon in die periode gelijke tred houden, maar kreeg uiteindelijk in de twee de helft alsnog fiks klop, enerzijds door een gebrek aan motivatie, anderzijds omdat een aantal omzettingen in de ploeg geen goed deed aan de totaalprestatie. De 0-1 ruststand liep toen alsnog probleemloos op naar 0-7, een score die volkomen onnodig was. Hughes ramde onmiddellijk na zijn komst op Spangen op de deur van de bestuurskamer van de Rotterdamse club. ,,Er was zo'n enorme leegloop gew.eest, dat ik wel om nieuwe gerou tineerde spelers moest vragen", ver telde Hughes voor het begin van de ontmoeting tussen zijn ploeg en de Schouwen-Duivelandse selectie. Zijn smeekbede werd vrijwel onmiddel lijk beantwoord. Johan Steur werd van Feijenoord overgenomen en de voorbije dagen werd Joop Böckling als spitsspeler aangetrokken. De voormalige Haarlem-speler zou tegen Schouwen-Duiveland reeds debute ren, maar hem overkwam een etmaal eerder een fikse aanrijding in de Haagse binnenstad. Weliswaar over kwam de 30-jarige in Zaanstad woon achtige speler geen lichamelijk let sel, de klap waarbij zijn auto totaal werd vernield weerhield hem psy chisch om aan te treden. Vlak voor dat Sparta afreisde naar Bruinisse kwam ook een verbintenis met de 27- jarige middenvelder Eddy Ridderhof rond, maar als puntje bij paaltje komt zal over deze overstap nog èen robbertje gestoeid gaan worden tus sen Excelsior, de club waar Ridderhof zeven jaar speelde, en Sparta. Excel sior wenst Ridderhof immers te hou den aan een mondelinge toezegging, die hij deed. Met de overgang is 160.000,- gemoeid, waarvan Ridder hof contractueel de helft zelf opstrijkt. ,,Met deze drie spelers er bij gaan we het voorlopig proberen. Mocht het nog niet allemaal naar wens verlopen, dan kan we altijd nog verder zien", onderkent Hughes. De Spangen-club incasseerde voor de vertrokken spelers aanzienlijk meer, dan de drie nieuwkomers kostten. afgelopen seizoen door een paar aar dige optredens in Europa cupwedstrijden in populariteit, maar tijdens diverse wedstrijden in de va derlandse competitie ging hij regel matig dusdanig in de fout, dat het de Kasteelploeg op puntenverlies kwam te staan. Juist deze constatering lijkt de oorzaak te zijn van het gegeven, dat Van Noortwijk zijn plaats onder de lat lijkt te verspelen aan de boomlan ge De Goey. Een overgang naar Ex celsior zou daardoor in de maak zijn, maar ook daar moet Van Noortwijk vooralsnog afwachten. De technische leiding van Excelsior heeft immers voorkeur voor Lloyd Doesburg, de huidige doelman van het Arnhemse Vitesse. De Schouwen-Duivelandse forma tie maakte in de eerste helft een goe de indruk, vooral in verdedigend op zicht. Eddy ten Klooster startte als doelverdediger, hetgeen garant stond voor de nodige flair. Met de Zierik- zee-tandem Wim van der Maas en Pa trick de Broekert als centraal verde digingsduo werd vooral de aanval van Sparta in de problemen ge bracht, vooral omdat ook de vleugel verdedigers Marco van Oeveren en Rudy Vercruysse zich goed van hun taak kweten. Ronald Lengkeek, Ju les Ellerman en Robin Schmidt had den dientengevolge heel wat tijd no dig om een bres te slaan in de defensie. Pas na èen kwartier lukte het Jules Ellerman voor het eerst om via een solo enige dreiging uit te oe fenen. Daarvoor was de thuisploeg zelfs dichter bij een treffer geweest. Kees Verkaart zette van de zijkant voor, maar Piet Wijnberg kon net wegkoppen vooraleer Tonnie van de Berge kon afronden. Met Van den Berge is meteen ook de meest opvallende Schouwen- Duivelandse speler genoemd. De lin kervleugelspits dolde voortdurend zijn jeugdige opponent John Schuur huizen. Een kwartier voor het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Van Wolferen boekte Schuurhuizen de eerste persoonlijke overwinning op Van de Berge. Schuurhuizen moet de vertrokken Danny Blind doen verge ten, maar maakte in die rol een triest optreden door. Keer op keer werd hij onder hoongelach van het opvallend talrijke publiek door Tonnie van de Berge op het verkeerde been gezet. Zoden zette het optreden van Tonnie van de Berge overigens niet aan de dijk, maar voor zijn persoonlijke aanhang waren zijn acties om van te watertanden. Bijna traditiegetrouw was ook Zierikzce-nestor Kees Ver- kaart goed op dreef. Hij pleegt zich immer prima aan te passen aan het hogere niveau van de tegenstander. Openingstreffer Van Noortwijk Het Sparta-doel werd in Bruinisse verdedigd door Eddy de Goey, die de kalende goalie Bas van Noortwijk aan de kant hield. 'Bassie' steeg het De Schouwen-Duivelandse selectie kon in de eerste1 helft aardig gelijke tred houden met ere divisionist Sparta, maar zag de score in de tweede helft toch nog flink oplopen. Staand van links naar rechts coach Gerard Olijhoek, Rudy Vercruysse, Jaap van de Berge, Eddy ten Klooster, Leen Koster, Marcel van In de achttiende minuut kreeg Ro bin Schmidt een goede scoringskans, maar hij kreeg de voet niet tegen de bal, zodat Eddy ten Klooster alsnog meester bleef in zijn doelgebied. Drie minuten later was de openingstreffer er toch, doordat de eilandelijke de fensie niet ingreep, toen Jules Eller man in de doelmond de bal kreeg, le dereen wachtte op een fluitsignaal wegens vermeend buitenspel, waania Ellerman afrondde. Na 25 minuten leek de gelijkmaker eraan te komen, toen Marco Jonker na een goede solo van Tonnie van de Berge kon inschieten. Zij doffe dreun werd evenwel goed gekeerd door Ed dy de Goey. De Rotterdamse doel man stond ook goed op zijn plaats, toen Marcel van Grunsven uit een hoekschop van Kees Verkaart ogen schijnlijk goed gericht inkopte. Eni Grunsven, Wim van der Maas, Patrick de BroekertTonny van de Berge en verzorger Mart Hanse. Daarvoor van links naar rechts Martin Quist, Kees Verkaart, Martin Quist, Steef van de- Velde, Clement Rijnberg, Marco Jonker, Marco van Oeveren, Fred van de Berge en Jaco van de Berge. De veranderingen bleken duidelijk geen verbeteringen. De nieuwe defen sie bleek zichtbaar niet de motivatie te hebben van de laatste linie, die voor het rustsignaal acteerde en de Sparta-aanval kreeg nu wel volop mogelijkheden. Doelman Steef van de Velde kreeg mede door het. onge lukkige optreden van de achterste lijn nauwelijks mogelijkheden om zijn klasse te tonen. De aanvallers vlogen rechts en links aan hem voor bij en na drie kwartier was de 0-1 ruststand omgezet in 0-7. Ronald Schmidt, Jules Ellerman, Piet Wijn berg uit een strafschop, nadat Marcel van Grunsven Johan Steur had ge haakt, twee keer Steur en Ronald Lengkeek zorgden voor de afwikke ling. In het tweede bedrijf kwam Ed dy de Geus nog nauwelijks in de pro blemen. ,,Het was een aardig oefenduel, maar lering is er nauwe lijks uit te trekken", onderkende Bar ry Hughes. ,,Over een paar weken, wanneer we er de nodige training op hebben zitten met de nieuwkomers kunnen we zien hoe de zaken ervoor staan". Ronald Lengkeek torent hoog boven aanvoerder Marcel van Grunsven en uit blinker Marco van Oeveren uit in het duel tussen het Schouwen-Duivelands team en Sparta, dat na een 0-1 ruststand met 0-7 werd gewonnen door de man nen van Barry Hughes. ge minuten voor rust scoorde Ronald Lengkeerk, maar dit keer koos Van Wolferen wel voor buitenspel. De ploegen stapten met de voor Schouwen-Duiveland eervolle 0-1 ruststand van het veld. In de tweede helft zouden de Rotterdammers de zaken alsnog adequater aanpakken, omdat coach Gerard Olijhoek in het kader van 'iedereen moet spelen' di verse changementen in de ploeg toe paste. Wim van der Maas, Patrick de Broekert, Marco van Oeveren werden vervangen Jaap van de Berge, Fred van de Berge en Leen Koster en doel man Eddy ten Klooster verliet zijn post voor Steef van de Velde. Op het middenveld werd Martin Quist van Mevo vervangen door zijn Zierikzee- naamgenoot en in de frontlinie kwam Clement Rijnberg in de ploeg voor Marco Jonker. OUWERKERK - Een combinatie van voor sport vereniging Ouwerkerk ac terende spelers is min of meer verrassend winnaar geworden van het weer in ere herstelde campingvoet baltoernooi in Ouwerkerk. In de finale trokken de Ou- werkerkers met 2-0 aan het langste eind tegen het ster ke team van camping 't Sluitgat. Ouwerkerk en 't Sluitgat plaatsten zich voor de finale door hun poule wedstrijden beide in winst om te zet ten. Daarbij maakte de formatie van 't Sluitgat de meeste indruk. Eerst klopte de ploeg het team van cam ping Sirjansland met 7-0, waarna de formatie van camping 't Hoogezand naar een 7-1 nedérlaag werd ge speeld. De Ouwerkerkse ploeg deed het aanzienlijk rustigeraan. De ont moeting tegen de formatie van cam ping De Vierbannen werd ternauwer nood met 1-0 teruggewezen. De tweede ontmoeting tegen de equipe van camping De Kreekoever werd vervolgens met 5-1 geklopt. De duels om de tweede plaats in de twee pou les leverden in poule A winst op voor 't Hoogezand en in poule B voor De Vierbannen, 't Hoogezand wees Sir jansland met 5-3 terug en De Vierban nen klopte De Kreekoever met 2-0. De eindstanden in de poules wcr- De ploeg van sportvereniging Ouwerkerk werd ivinnaar van het weer in ere herstelde campingvoetbaltoernooi op sportpark 't Eultje. In de finale zorgden treffers van Erwin van der Maas en Peter Bezemer voor de 2-0 winst op 'l Sluitgat. den door deze resultaten de volgen de: Poule A: 't Hoogezand 2 1 0 1 6-10 2 Sirjansland 2 0 0 2 3-12 0 Poule B: SV Ouwerkerk 2 2 0 0 6- 1 4 Dc Vierbannen 2 1 0 1 2- 1 2 De Kreekoever 2 0 0 2 1- 7 0 Finale In de finale tussen SV Ouwerkerk en 't Sluitgat gaf de eerste helft een gelijkopgaand duel te zien met kan sen over en weer, maar de beide doel- verdedigers slaagden erin om hun do meinen schoon te houden. Na de 0-0 ruststand bleef de spanning er na drukkelijk in. Het talrijk opgeko men publiek zag in de tiende minuut de openingstreffer van de voet van junior Erwin van de Maas. De doelman van het team van 't Sluitgat had geen afdoend verweer tegen een schitterend afstandsschot van de jeugdige Ouwerkerker: 1-0. De equipe van 't Sluitgat trok hierna meer en meer in het offensief, maar dc Ouwerkerkse defensie met doel man Michel Begemann en een voor treffelijke achterste linie, bestaande uit Johnny de Jonge, Ernst Bege mann en Niek Hesp, hield de aanval lers ver weg van het doel. Slechts zeer sporadisch konden de Sluitgat- voorwaartsen doelman Begemann in dc problemen brengen. Zeven minu ten voor het laatste fluitsignaal van arbiter Bertus Bleyi viel de beslis sing. Peter Bezemer glipte uit een vrije trap door de buitenspclval en passeerde de uit zijn doel komende slotman voor de tweede keer. Doox dat dc ploeg van 't Sluitgat in de jacht op de gelijkmaker de verde diging enigszins verwaarloosde, kon Ouwerkerk zich aardige kansen creë ren uit counters. Voordat Peter Beze mer voor de tweede keer scoorde voor zijn ploeg had hij uit een prima dieptepass van Chris van de Bos reeds een puike kans laten lopen, ter wijl junior John Hage pech had, toen hij nipt overschoot na een gave aan val. Nadat de stand op 2-0 was ge bracht speelde 't Sluitgat helemaal voor honderd procent op de aanval, maar de Ouwerkerkse verdediging gaf geen krimp, waardoor de toer nooizege verdiend bij Ouwerkerk te rechtkwam. Het duel voor de derde plaats tussen 't Hoogezand en De Vierbannen leverde een ruime 8-1 ze ge op voor de equipe van De Vierban nen. De formatie van camping 't Sluitgat verwees De Kreekoever naar de zesde en laatste plaats door hun ontmoeting in een 4-2 overwin ning om te zetten. De organisatie van het Ouwerkerkse campingvoetbal toernooi kwam voor rekening van William Remeeus en Bas Neele. De ploeg van camping 't Sluitgat startte vanwege ae eclatante overwinningen in de voorronden als favoriet voor de toernooizege, maar de ploeg kon geen bres slaan in de Ouwerkerkse defensie en verloor met 2-0. mmj$ tfBMWö REMKUS OBVIV& öBM WO, «MEEtfS GfBmti ÖBMWÖ RfWtfUS l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 7