Harry Koster geeft Niels Gebraad in eenzijdige finale tennisles tijdens vakantie-toernooi Krayestein Mare Neijen behaalt twee titels op jaarlijks Sterretjestoernooi Van Poppel wint profronde Bergen op Zoom 6 nen. Peeman en Gebraad kwamen, in de tweede set met 3-1 voor, maar zij speelden daarna veelal te slordig om de marge te kunnen vasthouden, waardoor het duo steeds dichterbij kon komen. Ook de tweede set ein digde uiteindelijk in een 7-5 overwin ning voor Corrie de Waal en Sjaak van Opstal, waarmee de tandem zich revancheerde voor de enigszins te genvallende prestaties tijdens het ei gen Mosseltoernooi van een week te voren. Het enkelspel bij de D-heren werd gewonnen door Vincent Wisse, een speler met bijzonder aantrekkelijk spel, die zonder noemenswaardige problemen in de finale was gekomen. Hij klopte in de kwartfinales Dick Dool met 6-1, 6-0 en stapte in de halve eindstrijd al even gemakkelijk voor bij Norman van de Boom: 6-2, 6-1. WIK-speler Dick Quartel bereikte de finale, via een zwaarbevochten drie sets zege op Ernst Pols. Pols won de eerste set met 6-3, maar stortte toen volledig ineen en mocht in de twee resterende sets nog een enkele game binnenhalen: 6-1, 6-0. Ook in de kwartfinales had Quartel drie sets nodig. In de finale won de Kerkwer- venaar de eerste set met 6-4, maar Vincent Wisse had zijn antwoord klaar. Met dezelfde cijfers won hij de tweede set om vervolgens met 6-1 toe te slaan in de derde en beslissende set. Het enkelspel bij de dames lever de de tweede toernooizege op rij op voor Mirjam Quartel. In de finale verloor zij weliswaar de eerste set met 6-3 aan Annelies Arlen, maar daarna toonde zij andermaal haar enorme progressie aan. Met 6-2, 6-0 bleef Arlen kansloos. Het gemengd- dubbelspel werd al evenzeer een Quartel-aangelegenheid. Mirjam en Dick Quartel wonnen samen door in de finale met 6-4, 6-3 te winnen van Riet Breure en Ron Scholten. Het he rendubbelspel leverde winst op voor de broers Ron en Jacques Scholten. In de finale waren zij nipt te sterk voor de Westerschouwen-clubkampioenen Rob van Rooy en Hennie den Ouden: 4-6, 6-3, 6-4. Damesdubbel Het damesdubbelspel in de D- categorie werd wel een zege voor een Burgh-Haamsteeds koppel. Joke Glimmerveen en Truus Kort kenden geen problemen tegen het LTC Zierikzee-dubbel Marijke Jansen en Marleen Viergever. Twee duidelijke 6-1 setzeges leverden een van de elf toernooizeges op voor Glimmerveen en Kort. Tijdens het toernooi op sportcen trum Krayestein kregen ook E- spelers de gelegenheid om hun capa citeiten te tonen. In twee van de drie afgewerkte categorieën ging de over winning naar Scelveringhe-speler Chris Schoneman, die met zijn deel name in de E-categorie wel beneden zijn status bleef. Zeker had hij ook in de D-categorie goed mee kunnen doen om een van de ereplaatsen. In het E-enkelspel trok hij in de finale aan het langste eind tegen Ouwer- kerker André Hage. Deze won nog wel de eerste set met 6-1, maar zag vervolgens Schoneman voorbij ko men: 6-3, 6-2. In het gemengddub- belspel werd Schoneman met Moni que Tenbroek winnaar. Het Scelve- ringhe-dubbel boekte een eenvoudi ge overwinning op de vakantiegasten Florissen en Florissen, die via een walk-over finalist werden: 6-3, 6-2. Het herendubbelspel tenslotte werd een overwinning voor het duo Huis man en Eggenkamp. In de finale wonnen zij met 7-6, 6-2 van Van Wijk en Verkaart. McEnroe In zijn eerste optreden van het toer nooi zorgde Jurgen Ensing voor een aardige overwinning op Arno de Ron de. De imitatie-John McEnroe maak te zich reeds een dag eerder impopu lair via diverse niet in de tennisreglementen voorkomende ac ties. Te pas en te onpas had De Ronde ook tegen Jurgen Ensing de nodige trucks in huis om hem uit zijn spel te krijgen. In de eerste set leverde dat de Zierikzeeënaar nog nauwelijks problemen op. Hij trok met 6-4 aan het langste eind, maar in de tweede set had de Nieuwbeijerlander aan zienlijk meer succes. Harry Koster vierde de geboorte van zijn dochter met twee titels tijdens het vakantie-tennistoernooi op sportcentrum Krayestein. In het enkelspel gaf hij Niels Gebraad tennisles via klinkende cijfers en met Joop de Vlieger werd hij ook winnaar in het dubbelspel. de Berg in de halve finales. In die partij lieten De Ronde en Van de Berg zien wel degelijk uitstekend te kunnen spelen. Het Zierikzeese, als eerste geplaatste duo, had drie lange sets nodig om finalist te worden: 4-6, 6-2, 6-4. André en Hans-Jan Goedegebure moesten in de tweede halve finale op tornen tegen het Westerschouwen- duo Ger Kort en Jacco Geleijnse. In de eerste set hadden de Nieuwerkerk- se broers weinig problemen met hun Burgh-Haamsteedse opponenten. Zij trokken met 6-2 aan het langste eind. In de tweede set hadden zij evenwel aanzienlijk meer tegengas. Kort en Geleijnse gingen goed gelijkop tot 6- 6, waardoor een tiebreak noodzake lijk was. Hans-Jan en André Goede gebure trokken hierin aan het langste eind, zodat zij zich finalist mochten noemen. In de finale tussen de Nieuwerkerkse broers en het ge routineerde Zierikzeese duo Joop de Vlieger en Harry Koster leken de -broers aan het langste eind te gaan trekken. Zij verloren weliswaar de eerste set met 6-4, maar trokken in de tweede met 6-3 aan het langste eind. In de derde set schoven Hans-Jan en André Goedegebure door naar een 5-2 voorsprong en de zege leek voor het oprapen. De Zierikzeese tandem kwam evenwel sterk terug tot 5-5, maar toen was het weer aan de Goe- degebures. Zij trokken de elfde game naar zich toe en kwamen in de twaalf de met 0-40 voor. Ook nu bleek de Zie rikzeese tandem evenwel uiterst rek baar. Zij werkten een serie wedstrijdpunten weg en sleepten als nog do game binnen om via een ge wonnen tiebreak de toernooizege te pakken. De grotere routine in neteli ge posities zegevierde andermaal. Bruse winst De Bruse inbreng in het vakantie tennistoernooi op sportcentrum Krayestein was uiterst gering. Deson danks slaagde de kleine afvaardiging er toch nog in om een toernooizege binnen te halen. Corrie de Waal en Sjaak van Opstal klopten in de finale van het gemengddubbelspel in de C- eategorie het gelegenheidsdubbel Ti- ka Peeman en Niels Gebraad in twee sets. Tika Peeman en Niels Gebraad hadden in de halve finale reeds hun banden vol aan het zich stug verdedi gende koppel Els Ars en Piet Bek. De eerste set werd met 6-2 gewonnen, maar in de tweede trok het Bcveland- se duo met 6-4 aan het langste eind. De derde en beslissende set was even wel toch nog voor het veel jeugdigder koppel uit Ooltgensplaat en Renesse. Via 6-3 winst stapten Tika Peeman en Niels Gebraad de finale binnen. Corrie de Waal en Sjaak van Opstal klopten Ron en Joyce Scholten. De fi nale bood het publiek een aardig kijkspel. Vooral Sjaak van Opstal verkeerde evenwel in uitstekende doen, hetgeen de basis werd voor de uiteindelijke zege van de Bruse tan dem. De eerste set werd met 7-5 door de LTC De Bru-Tèn-spelers gewon- De Ronde was werkelijk niks te dol. Na opzettelijk een bal buiten de omheining te hebben geslagen ging hij op zijn dooie akkertje aan de wandel om de bal weer op te halen, hetgeen voor minutenlang opont houd zorgde. Ook permitteerde zich verder tot drie keer toe sleepwerk van zijn eigen baanhelft halverwege een game en had verder tal van ande re zeer storende trucs in huis. De Ronde won de tweede set met 6-2 en kwam vervolgens met 2-1 voor in de Monique Tenbroek en Chris Schoneman wonnen het gemengddubbelspel in de E-calegorie op sportcentrum Kraye stein. Schoneman werd ook winnaar van het heren enkelspel. BURGH-HAAMSTEDE - Harry Koster heeft zich tij dens het eerste vakantie-tennistoernooi in sportcentrum Krayestein nadrukkelijk gerevancheerd voor zijn vroeg tijdige uitschekeling in het Bruse Mosseltoernooi. Koster werd overtuigend toernooiwinnaar door in de fi nale zeer duidelijk af te rekenen met Niels Gebraad, de winnaar van het C-toernooi in Bruinisse. Met zijn vaste dubbelspelpartner Joop de Vlieger behaalde Harry Koster ook de overwinning in het herendubbelspel. Na een boeiende partij trokken Hans-Jan en André Goede gebure in drie sets aan het kortste eind. De Nieuwer kerkse broers lieten in de beslissende set zes wedstrijd- punten glippen om uiteindelijk via de tiebreak te verliezen. Harry Koster gunde zijn medefina list Niels Gebraad in de eerste set nog drie games, maar liet toen verder geen enkel twijfel bestaan over wie de sterkste speler van het toernooi in Burgh-Haamstede was. Zonder nog een enkele game toe te staan daverde Koster naar een 6-3, 6-0 overwinning. Harry Koster had het in de halve fi nale tegen André Goedegebure aan zienlijk moeilijker gehad. André Goedegebure won de eerste set met 6- 1 en kwam in de tweede met 3-0 voor. De jonge Nieuwerkerker leek dit keer het struikelblok te worden voor de sterkste Zierikzeese tennisser, maar hij maakte de fout de zaken daarna wat te laconiek op te pakken. Koster pakte twee games op rij en was weer helemaal terug in de race. Hij won de set met 6-4 en drukte ver volgens in de derde set direct door naar 6-3 winst en de finale. Niels Ge braad bereikte de finale aanzienlijk gemakkelijker. Piet Bek slaagde er in de twee sets zelfs niet in om een ga me te winnen. In de kwartfinales klopte Gebraad Frank Slooter, Piet Bek won van Han van Oeveren, Har ry Koster troefde Charles Koehof af en André Goedegebure schakelde Jurgen Ensing uit. derde en beslissende set. Toen echter herpakte Jurgen Ensing zich en kreeg Arno de Ronde zijn trekken thuis. Via vijf op rij gewonnen games werd Ensing winnaar met 6-2 en was het toernooi een uiterst irritante spe ler kwijt. Jammer mag in dit ver band zeker zijn, dat De Ronde de trucs, gezien zijn voortreffelijke technische begaafdheid, zeker niet nodig heeft. Jurgen Ensing struikel de na zijn zege op De Ronde over An dré Goedegebure, niet in het minst doordat de Zierikzeese speler erg weinig speelt. In het herendubbel spel ontmoetten Joop de Vlieger en Harry Koster het Nieuwbeijerlandse dubbel Arno de Ronde en Johan van BURGH-HAAMSTEDE - In de leeftijdsgroep tot en met zestien jaar behaalde Mare Neijen tijdens het jaar lijkse Sterretjestoernooi op de banen van tennisvereni ging Westerschouwen twee titels. In het enkelspel bleek hij te sterk voor Erik Hogendoorn en in het dubbelspel trok hij met Patrick Meuldijk aan het langste eind tegen Danny Meuldijk en Nicolai Schregardus. Tijdens het jaarlijkse Sterretjestoernooi op de banen van TV Westerschou wen werd door de jongens in drie leeftijdscategorieën gespeeld, zodat er ook drie kampioenen in het enkelspel kwamen. Staand Alex Hagesteijn en daar voor Mare Neijen en Eric Vis. respectievelijk kampioen tot rn met 13. tot en met 16 en tot en met 10 jaar. Mare Neijen schakelde in de halve finale zijn dubbelspelpartner Patrick Meuldijk met 7-6, 6-1 uit en Erik Ho gendoorn bleek in die fase van het toernooi veel te sterk voor Paul van Vugt: 6-0, 6-2. In de eindstrijd was Mare Neijen ruimschoots de meerde re over zijn Scelveringhe-opponent. In de eerste set kon Erik Hogendoorn nog geruime tijd volgen om uiteinde lijk toch met 6-3 te verliezen. De tweede set leverde een 6-2 overwin ning op voor Mare Neijen, waarmee het pleit was beslecht. Met Patrick Meuldijk bereikte Mare Neijen de fi nale van het dubbelspel tot en met zestien jaar door in de halve eind strijd met 6-0, 3-6, 6-3 te winnen van Alex Hagesteijn en Paul van Vugt. Danny Meuldijk en Nicolai Schregar dus mochten de finale spelen, omdat zij in de halve finale de bass bleven over Patrick Renger en Wiet van Wijk. Patrick Meuldijk en Mare Nei jen lieten in de finale niets aan het toeval over en wonnen zeer overtui gend met 6-1, 6-3. Tweede titel Die zege betekende ook voor Pa trick Meuldijk de tweede zege in het Sterretjestoernooi, dat qua deelname een tegenvallend veld kende. Waren er het vorig jaar nog 73 deelnemers, nu kon wedstrijdleidster José Walter slechts vijftig spelers en speelsters ontvangen. Patrick Meuldijk werd met Patri cia van Rooy winnares van het ge mengddubbelspel door in de finale met 6-2, 6-3 te winnen Erik Hogen doorn en Lisette van de Zande. Aan deze categorie namen overigens slechts vier koppels deel, hetgeen te leurstellend genoemd mag worden, zeker wanneer in ogenschouw geno men wordt dat de leeftijdsgroepen tot en met dertien jaar en tot en met zestien jaar werden samengevoegd. Datzelfde gold ook bij het dames dubbelspel. Ook hier speelden vier koppels een halve competitie in pou- leverband. In de slotpartij moest de beslissing vallen. Zowel Patricia van Rooy en Bianca den Ouden als Ber- bel Korenhof en Nathalie van Toor wonnen hun eerste twee partijen, waardoor de onderlinge confrontatie de beslissing moest brengen. Het Westerschouwen-koppel won met 7-6, 7-5 moeizaam van het zich fanatiek verwerende duo Korenhof en Van Toor. Het betekende de tweede toer nooizege voor Bianca van Rooy. La ter zou Bianca den Ouden haar twee de titel pakken. Bianca den Ouden bereikte de fina le van het enkelspel in de leeftijds groep tot en met dertien jaar en an dermaal trof zij Berbcl Korenhof tegenover zich. Bianca den Ouden be reikte de eindstrijd na winst in de halve finale op Rebecca Vleeshouwer, terwijl Berbel Korenhof te sterk was voor Chris Marije Spaargaren. Bian ca den Ouden won de eerste set tegen Berbel Korenhof met 6-3 en trok ver volgens in de tweede set via een ge wonnen tiebreak aan het langste eind. Pas bij 10-8 wilde de Duiveland- speelster capituleren. Berbel Koren hof bereikte met Marco van de Polder ook de finale van het gemengddub belspel in de leeftijdsgroep tot en met dertien jaar, maar moest ook hier ge noegen nemen met de tweede prijs. Nathalie van Toor en Bart Karstens wonnen het treffen met 6-2, 6-0 vrij eenvoudig. Berbel Korenhof en Mar co van de Polder werden finalist na een driesetszege op Bianca den Ou den en Mare Neijen, waarmee zij in ieder geval voorkwamen, dat een van beiden of allebei de Westerschouwen- vertegenwoordigers met drie titels thuiskwamen. Nathalie van Tbor en Bart Karstens wonnen in de halve fi nale via winst op Rebecca Vleeshou wer en Jeroen Schras. Het jongens en kelspel in de categorie tot en met dertien jaar werd een overwinning voor WIK-speler Alex Hagesteijn. In de finale klopte hij Nicolai Schregar dus van TV Brouwershaven met 6-4, 6-3. In de halve finale won Hagesteijn van Jeroen Kroezcmann, terwijl Schregardus afrekende met Emiol Wielaart. Tot en met tien Bij de meisjes tot en met tien jaar werd Irene Karstens afgetekend win nares van het toernooi door in de fi nale met 6-1, 6-1 te winnen van Jolien Kort. In de halve finales klopte Irene Karstens clubgenote Denisc van Rooy, terwijl Jolien Kort te sterk was voor Silvia Flohil. Dc jongens tot en met tien jaar speelden gevieren een halve competi tie, die uiteindelijk uitdraaide op een beslissende partij tussen Eric Vis en Rogier Kievit. Vis bleek net iets meer in zijn mars te hebben, getuige de 10-8 zege, die hem de toernooizege opleverde. Er werden ook verlie- zcrspoules afgewerkt. In dc categorie tot en met tien jaar won Denise van Rooy bij de meisjes en in de leeftijds groep tot en met dertien jaar won Linda van Doorn bij de meisjes en Je roen Schras bij de jongens. Danny Meuldijk werd winnaar bij de jon gens tot en met zestien jaar. In het dubbelspel hij de jongens tot en met zestien jaar trokken Jeroen Schras en Bart Karstens aan het langste eind, terwijl Bianca den Ouden en Mark Klompe het verliezerstoernooi in het gemengddubbelspel tot en met dertien jaar wonnen. GERONA - In de Spaanse provincie Gerona woedden dit weekeinde een aantal grote bosbranden. Op vijf plaatsen in deze Noordspaanse pro vincie bestreden 300 brandweerlie den gesteund door leven den de Guar- dia Civil en militairen vuurzeeën die werden aangewakkerd door een har de wind met snelheden tot 100 kilo meter per uur. BERGEN OP ZOOM - Jean-Paul van Poppel heeft de profronde van Bergen op Zoom gewonnen. De ren ner uit Bosch en Duin versloeg zijn medevluchters Theo Appeldoorn en Johan Lammcrts in die volgorde in de eindsprint. De Belg Wim Arras won de spurt van het peloton, dat 22 seconden na Van Poppel over dc eind streep kwam. Jellc Nijdam werd vijfde. Jac van der Poel zesde en Eric Brcukink zevende. Er werd het afgelopen weekeinde ook weer een aantal amateur criteriums verreden. In Sint- Maartensdijk ging de overwinning naar Nico van de Klundcrt, die eer der dit seizoen ook al winnaar werd in Nieuwerkcrk. Rob Sienders uit Ze venbergen werd tweede en zijn club genoot Tbon van der Steen uit Brui nisse pakte de derde plaats. In Ochten ging de overwinning naar Tommy Post uit Oosterhout met Hans Voorn uit Hilversum als tweede en Leo Pilgrom uit Olst op de derde plaats. Dries Timmer uit Vries pakte ook weer een zege. In Borger ging hij good-old Mathieu Dohmen uit Bom en Henk Nauta uit Drachten vooraf. In Loosbrock won John Vos uit Gef- fen met Eric Cent uit Goor als tweede en ex beroepsrenner Henk Mutsaers uit Schijndcl op de derde plaats. Ook in Sint Oedenrode won een al vele ja ren bij de amateurs acterende renner. Louis van Wely uit Vught ging Jan Bergmans uit Bergeijk en Ad Ver sluis uit Ameidc vooraf. In Nuth ten slotte gingen de overwinningsbloe- men naar Mario van Baarle uit Pijnacker met Stan Strijbosch uit Deume en Leo Boelhouwers uit Meerssen op dc plaatsen twee en drie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6