Nieuwe ziekenwagen voor de Bruse ambulancedienst Geitenkeuring trekpleister tijdens tweede visserijdag dit biedt de beeldbuis Kermis in Renesse Jaarlijks toernooi HV Delta Sport Nabestellen van foto's Groot aantal deelnemers zomeravonddrive Zeven eerste prijzen voor familie Schenk uit Nieuwerkerk 4 ZIERIKZEE - De Zierikzeese hand balvereniging Delta Sport organi seert op zondag 7 september het jaar lijkse handbaltoernöoi in de Zierikzeese sporthal Onderdak. Het toernooi heeft dit jaar een belangrijk aantal deelnemende ploegen, dat nog nooit van de partij was. Naast de herenploeg van de organi serende vereniging, die het afgelopen seizoen degradeerde naar de derde di visie is alleen de deelname van het Antwerpse Olse Merksem gehand haafd. De overige zes ploegen debute ren stuk voor stuk in het Delta Sport toernooi. Uit Bunnik komt Celeritas, HVV is afkomstig uit het Brabantse Veldhoven, uit Ulft komt UVGV en VZV is afkomstig uit 't Veld. Vires et Celeritas tenslotte is afkomstig uit Gouda. Ht toernooi op 7 september begint 's morgens reeds kort na negen uur. Het nabestellen van foto's, welke zijn geplaatst in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode, kan uitsluitend gebeuren bij het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Het nabestellen kan zowel mondeling air tele fonisch: de betaling ges.niedt contant bij het afhalen van de foto('s) aan de balie van de Nieuwsbode. Het adres van het kantoor is Jannewekken 11 te Zierikzee; het telefoonnum mer is 01110-6551. Voor nabestelling van sport- foto's dient men zich te wenden tot de heer Johan Berrevoets Jr., Volkerakstraat 64 te Zie rikzee; telefoon 01110-6706. De aldus bestelde foto's dienen ook op dat adres te worden af gehaald en verrekend. Dinsdag 22 juli Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur De Carsons, Australische serie. Een vroegere vriend van Ar thur Simpson komt hen om hulp vra gen. 15.45 uur De ondergang van de Blue Finn, Australische film uit 1979 van Carl Schulz. De 14-jarige Snook Pas- cou wil graag visser worden net als zijn vader. Zijn vader heeft echter weinig vertrouwen in hem. 17.15 uur Zeven molens, Tjechische tekenfilmserie. Afl. 5: De grote vogel. 17.20 uur De vogel en de worm, Joe goslavische animatiefilm. 17.30 uur Journaal 17.40 uur Het geheim van de Vuur berg, Nieuw-Zeelandse jeugdserie. Deel 5. 18.05 uur Kate Maggie, 10-delige se rie over het leven van twee vrouwen in het Australië van de vorige eeuw. Afl. 6: Weggelopen van huis. 18.55 uur De vrienden van de Roze Panter, tekenfilms. 19.25 uur De vluchteling, achtdelige Australische serie. Afl. 3. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Majoor Maxim, tweedelige Engelse Thriller naar het boek van Gavin Lyall. Deel 2: Geheim agent (slot). 21.45 uur Alles draait om Martin, En gelse comedy-sier. 22.15 uur Hier en nu, actualiteiten magazine. 22.40 uur Zing een nieuw lied, serie kinder- en jeugdkorenprogramma's met geestelijke liederen. Presentatie: Jan Stolk. 23.05 uur Dertien persoonlijke ont moetingen, meditatie door ds. A. Klamer uit Hilversum. 23.10 uur De avonturen van Sherlock Holmes, Engelse serie over de detec tive Sherlock Holmes en zijn as sistent Dr. Watson gebaseerd op de verhalen Sir Arthur Conan Doyle. Afl.: De blauwe edelsteen. 00.05 uur Journaal 00.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.00 uur Sport, tussen plezier en prestatie. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Italianen. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Studio Sport 19.00 uur Journaal. 19.12 uur M'n vader of m'n thuis, tweedelige Australische film. Deel 1. Lindy is geadopteerd toen ze pas drie jaar was. Op een dag brengt een brief haar volledig uit haar evenwicht. 19.37 uur Kenmerk, actualiteitenma gazine. 20.00 uur Leven en dood van Koning Jan, uitzending van het koningsdra ma van Shakespeare. Als gevolg van de onenigheden over de troonopvol ging in Engeland, raken Engeland en Frankrijk in oorlog. 22.50 uur Journaal 23.05 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma, (herh.). 18.10 uur Carolientje en kapitein Snorrebaard, kinderserie. 18.25 uur Mika, Zweedse jeugdserie van Arne Stivell met Per Ola Svonni e.a. Een jongen uit Lapland brengt een rendier naar de dierentuin van Parijs. Afl. 2. 18.50 uur De zeven van Blake (Blake's seven), Engelse science-fiction serie. Met: Garreth Thomas, Paul Darrow, e.a. Afl. 8: De gijzeling. 19.40 uur Lotto-winnaars en pro gramma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Kunstzaken. 20.25 uur Mike, praatshow met Mike Verdrengh vanuit het casino Kursaal te Oostende. 21.45 uur Uitzending door derden: Programma van de Liberale Omroep. 22.00 uur Midzomerconcert op de hol- menkollenschans in Oslo, met o.a. Thema uit een symfonische dans, Grieg; Ouverture uit Maskerade, Nielsen; Fragmenten uit de Peer Gynt-suite, Grieg. M.m.v. het Filhar monisch Orkest o.l.v. Mariss Jansons, het ballet van de Noorse Opera en fol kloristische groepen. 23.00 uur Journaal. Aansl. Coda: Val se retro van F. Engelen en K. Costy, uitgevoerd door het Brussels Saxo foonkwartet. BRT 2 Geen uitzending. BURGH-HAAMSTEDE - Het gaat uitstekend met d,e deelname aan de zomeravond-bridgedrives van Bridgekring '68 in het Burgh- Haamsteedse dorpshuis De Schutse. Nadat op de tweede avond reeds uit stekend werd gescoord via een deel nemersveld van 29 paren, kwamen op de derde avond zelfs 32 paren naar dorpshuis De Schutse. Er werd in twee groepen van elk zestien paren gespeeld. In de eerste groep ging de overwin ning naar mevrouw Van de Wal en de heer Homminga, die een percentage van 65,77% bij elkaar speelden. Zij bleven de overige paren ruim voor, maar de dames Gakeer en Koole kwa-. men met 60,42% toch uitstekend voor de dag. Het echtpaar klasseerde zich als derde met 56,55%. De verdere uit slag in deze poule zag er als volgt uit: 4. ds Kops/Tuinman 54,76%; 5. ds Goedvolk/Van Zanten 54,46%; 6. ep Evenwel 53,27%; 7. mw Slob/hr Bu- ron 52,38%; 8. ep Mes 50,30%; 9/10/11. mw Sluijter/hr Schot, ep Kloet en ds Van Geesbergen/Weber allen 48,21%; 12. ep Akerboom 47,62%; 13. ds Ho- gerheijde/Van der Wekken 47,02%; 14. ds Van Oeveren/Tennekes 45,25%; 15. ep Van Geel 41,97%; 16. hrn Beek man/Klein Hesseling 25,60%. In de tweede groep kwamen maar liefst vier paren boven de zestig pro cent van de haalbare score. Het win nende paar, bestaande uit de heren Blonk en Karsten realiseerde zelfs 70,83%. Met 63,69% eindigde het echt paar Kramer als tweede, terwijl het echtpaar als derde tot 62,80% kwam. De dames Henderson en Van Winger den kwamen als vierde tot 61,01%. De verdere uitslag is als volgt: 5. ds Hen- drikse/Van de Zande 59,52%; 6. ds Kikkert/Van Vliet 55,65%; 7. ds Vos 55,36%; 8. ep Hof 52,98%; 9. ds Van Schuppen/Lconard 48,13%; 10. ep Killan 44,35%; 11. ep Mosselman 44,05%; 12. ds Van Haaften/Kerkhof 40,48%; 13. ep Verhagen 39,58%; 14. ds Gillet/De Vries 38,09%; 15. ep Jacob- se 33,93%; 16. ep Viergever 31,55%. De volgende zomeravond bridgedrive wordt door Bridgekring '68 gehouden op donderdag 24 juli. Er wordt begonnen om half acht. De se rie in dorpshuis De Schutse in Burgh- Haamstede gaat door tot en met de laatste donderdag in augustus. DEN HAAG - De nieuwe staatsse cretaris van binnenlandse zaken, me vrouw D. IJ. W. de Graaff-Nauta, wil af en toe een dag zonder officiële af spraken. Ze wil zo'n dag gebruiken voor informele contacten binnen of buiten het ministerie. Zij heeft dat haar naaste medewerker laten weten. BAGDAD - Sinds het begin van de Golfoorlog in september 1980, heeft Iran 1.2 miljoen mensen verloren, zo heeft de Iraakse minister van cultuur en informatie, Latif Jassem, ver kaard tijdens een persconferentie in Bagdad tenlammeren van verschil lende leef tijden) Tina van de lage landen van familie Schenk Nieuwerkerk, Lotje van de Schosjes van A. Kik Zierikzee, Janny van Dordt van A. de Boer Qos- terland. Rubriek twee (geregistreer de bokken) Uitlander 2 van familie Schenk Nieuwerkerk. Rubriek drie (een-jarige geregistreerde geiten) Ca rolientje 2 en Leuntje de bonte, beide van C. A. van de Poll Kerkwerve. Ru briek vier (twee-jarige geregistreerde geiten) Iris van familie Schenk Nieu werkerk. Rubriek vijf (drie-jarige ge registreerde geiten) Roelofje 3 van fa milie Schenk Nieuwerkerk. Rubriek zes (geregistreerde vier-jarige en oudere geiten) Sieta 4 van familie Schenk Nieuwerkerk. Rubriek zeven (niet-geregistreerde geiten van een jaar en ouder) Sik van J. Kraayeveld Oosterland. Rubriek acht (geit met de mooiste uier) Roelofje 3 van fami lie Schenk Nieuwerkerk. Rubriek 9 (mooiste lam) Tina van de lage lan den van familie Schenk Nieuwer kerk. De geitenkeuring was een initiatief dat de weer opbloeiende geitenfok- vereniging Schouwen-Duiveland voor het eerst sinds vele jaren weer organiseerde. ,,Het aantal geiten op het eiland neemt toe. En we hebben er de laatste twee jaar zo'n tien 'a twaalf nieuwe leden bijgekregen", stelde de bestuursvoorzitter van de geitenfok- vereniging de heer W. van Gilst uit Bruinisse tevreden vast. Hij achtte het dan ook van groot belang dat er weer een keuring op Schouwen- Duiveland was en dat de festivitei- ttneommissie van de Visserij dagen enthousiast op het initiatief heeft ge reageerd. Volgens Van Gilst houden de meeste mensen hun geiten voor de melk en de kaas die daarvan ge maakt kan worden. Produkten die ook tijdens en na de keuring te koop waren. De vereniging die sinds 1979 cilandelijk is georganiseerd telt mo menteel 25 leden en donateurs. Violen De dieren zelf trokken zich van het hele spektakel weinig aan. Hoewel zij door hun bazen keurig gewassen en geborsteld waren, wensten ze hun gedrag daaraan niet aan te passen. Hun voornaamste belangstelling bleek uit te gaan naar wat er te eten of te drinken viel. En daarbij werden zelfs de catalogusnummers als sma- '.-•'ijk bevonden. Een mentaliteit die rd bevestigd door de jeugdige Hein iv Boer uit Oosterland die met zijn gei: Jan van Dordt (vernoemd naar een kennis die ook een sik heeft) naar de keuring kwam. ,,Ze vreten alles op. Die van mij heeft een voorkeur voor violen". Volgens Jan houdt de fa milie De Boer de (vier) geiten uitslui tend voor hun plezier. De 65-jarige J. Pannekoek uit Noordgouwe denkt daar heel anders over. „Een goede geitenhouder doet het voor de produktie vindt hij. Pannekoek is al geitenhouder sinds 1945. ,,Ik heb er nu nog een en het zal het laatste zijn dat weggaat". Keuring Onder goede publieke belangstel ling waren de keurmeesters Polder man en Vette enkele uren bezig met het bekijken van de dieren, die in niet minder dan tien rubrieken wa ren ingedeeld. Eerst traden zij op in hun functie als inspecteur om een aantal dieren te beoordelen voor in schrijving in het stamboekregister. 's Middags werden alle dieren voorge leid om door beide keurmeesters te worden bekeken in verband met het toekennen van prijzen. ,,Er zitten goede bij", aldus Vette en Polderman die letten op gezondheid, bouw en ty pe van de dieren en in hoeverre ze de ideale bouw van het ras benaderden. Verder waren uiteraard de melktypi- sche eigenschappen van belang zodat ook de uiers de nodige aandacht kre gen. Alle deelnemers ontvingen een aandenken van de geitenfokvereni- ging, die ook de medailles voor de winnaars beschikbaar stelde. Tentoonstellings- kampioene De Stichting Festiviteiten Bruinis se stelde een beker beschikbaar die door miss Visserijdagen Lisette de Ronde werd uitgereikt aan de eige naar van de kampioene van de ten- De keurmeesters J. Vette (links) en W. Polderman maken aantekeningen over geit Jan van Dordt die bij voorkeur violen eet. Rechts eigenaar Jan de Boer uit Oosterland. Mercedes Benz 300 Diesel RENESSEE - Het is weer zover. In Renesse start vandaag maandag de drie dagen durende kermis. In het centrum aan de Lange Reke staan de vele at tracties weer opgesteld, die zoals de traditie leert ongetwijfeld weer vele be langstellenden zullen trekken. Onder de verschillende kermisattracties be vindt zich ook weer het reuzenrad als grote trekpleister. De bezoekers kunnen dagelijks vanaf 10.00 uur terecht. BRUINISSE - De Ambulancedienst Bruinisse Interna tional van Betty en André Salemink heeft er een nieuwe ziekenwagen bij. Tijdens een plechtige overdracht kreeg het Bruse ambulancevervoer er een nieuwe Mercedes bij; de eerste wagen, die door de rood-wit-blauwe bies een herkenbare aanwinst is geworden. Voortaan zullen de Salemink-wagens deze herkenning krijgen. De Mercedes Benz 300 diesel is voorzien van een anti-blokeersy- steem en is volgestopt met de mo dernste (medische) snufjes. Een bij zondere aanwinst voor de Bruse on derneming, die de wagen gaat inzet ten voor de internationale routes. Zo als bekend houden Betty en André Salemink zich met zowel het eilande lij l:o gewondentransport (twee voer tuigen) en het internationale 'werk' (drie auto's) bezig. Chevrolet Vanzelfsprekend is het duo bijzon der te spreken over dp Mercedes, maar wanneer gevraagd wordt naar de mooiste wagen, dan kan Betty Sa lemink het niet nalaten om de Che- vrolets te noemen, ondanks het feit dat deze wagens al weer 'enkele' kilo meters hebben gelopen. ,,Het is ech ter gebleken, dat de Cevrolet niet gangbaar is in het buitenland, zodat bij eventuele motorproblemen moei lijk aan onderdelen is te komen. Dat geldt natuurlijk niet voor de Merce des", legt de ambulance-rijdster uit. De ambulancedienst, die nu drie jaar 'op het buitenland rijdt' heeft aan belangstelling niet te klagen. Met de regelmaat van dè klok gaat in het Bruse kantoor de telefoon vanuit een toeristisch land met het verzoek om een landgenoot te komen opha len. André Salemink legt uit, dat de Nederlanders in het buitenland lie ver een Nederlandse ambulance heb ben. „Wanneer je al in de problemen bent, dan is het prettig om geen last van een taalbarrière te hebben'," ver telt hij. Bij iedere melding maakt de dienst een keuze uit de verschillende wa gens, waarbij de conditie van de pa tiënt van doorslaggegevend belang is. De nieuwe snelle Mercedes zal zo haar nut hebben bij transporten, waarbij tijd een grote rol speelt. Er breken drukke tijden aan voor de Sa lemink 's en hun personeel. Wie nu echter in het buitenland een ambu lance ziet rijden met rood-wit-blauwe bies kan er zeker van zijn, dat het een Bruse wagen is. Het ligt in de bedoe ling om alle nieuwe wagens zo uit te dossen. oRUINISSE - Behalve door de verse mosselen die tij- drris de tweede Visserijdag: voor het eerst te koop waren, werd het evenement opgefleurd door zo'n veertig kers- v l se geiten die een nieuwe dimensie toevoegden aan het ditionele jaarlijkse visserijgebeuren. Met hun eigena- rt*n, die allen van het eiland afkomstig waren, paradeer den :1e dieren tijdens een regionale geitenkeuring en ten toonstelling voor de keurmeesters de heer W. Polderman uit 's-Heer Abtskerke en mevrouw J. Vette uit Vrouwen polder die daarbij de mooiste exemplaren moesten ont dekken. De geiten van de familie Schenk uit Nieuwer kerk kwamen zeer fortuinlijk uit de bus door niet u'nuler dan zeven eerste prijzen in de wacht te slepen. toonstelling. Een eer die te beurt viel aan de familie Schenk uit Nieuwer kerk voor hun geit Roelofje 3. Roelof je haalde namelijk een eerste prijs in de rubriek vijf (drie-jarige gere gistreerde geiten) en rubriek acht (geit met de mooiste uier). De win naars in de overige rubrieken werden van een medaille voorzien door voor zitter W. van Gilst. De eerste prijs winnaars waren: Rubriek een (gei- Hi persona l van Ambulancedienst Bruinisse International voor de nieuwe aanwinst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4