Altijd Raak! PAARDJES KIJKEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zi tRl KZEESCH EPjj NIEUWSBODE IKi Gewonde bij auto-ongeluk Dertien fietsen gestolen Auto's zwaar beschadigd op Delingsdijk Vakantieganger toegetakeld na ruzie om meisje Zware tol geëist WflT HET Zoekactie catamarans Fuiken Delfts Duo bekende vele veediefstallen ontvreemd Inbraak in woning te Oosterland Weer dodelijk ongeval bij Grevelingendam Bruinisse ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE Niet somber Geitenkeuring Vakantietoernooi In tegenstelling tot secretaris Braber van de Naast de eerste verse mosselen fungeerden Tijdens het vakantie-tennistoernooi op sport- Verjongd Sparta Ondanks een fikse verjonging aan Sparta-zijde Stichting Festiviteiten Bruinisse is burgemees- veertig kersverse geiten als de voornaamste centrum Krayestein gaf Harry Koster tijdens de kreeg de Schouwen-Duivelandse voetbalse ter T. C. Hekman niet somber over de Visserij- trekpleister tijdens de jaarlijkse Visserijdagen finale van het heren enkelspel tennisles aan lectie een afgetekende 0-7 nederlaag aan de dagen. (pag. 3). in Bruinisse. (Pag. 4). Niels Gebraad. (Pag. 6). broek. (Pag. 7). MAANDAG 21 JULI 1986 142ste jaargang Nr. 23967 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ieder ongeluk heeft twee gezichten: één droevig, het eerst gezien, en één troostend, na beraad. Antonio Perez Een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode is aitijd raak. Daar kunt u zeker van zijn. Jaarabonnement voor de prijs van 10 maanden.' Gratis pentekening van Zierikzee! Schitterende pentekening op posterformaat 50 x 65 cm Voor geen 1152.59 maar slechts 127.10 bluft u een jaar lana uitstekend op de hoogte van uitgebreid regionaal nieuws He Zierikzeesche Nieuwsbode 142 jaar.geleden voor het eerst ver schenen is uniok in Neder! md Dat mogen we best stellen' Nü, in 1986 is de Zierikzeesche Nieuwsbode helemaal van deze tijd Modern en obiectief met nieuws waar uw interesse naar uitgaat Veelzijdig ctont vele extra bijlagen, zoals Mode en autobijlaqen Sport en oxj>o bijlagen enz Veelzijdig ook door de vele vaste rul>r;oken. we noemen even midden in de middenstand, puzzelrubrtek. ons feuilleton Nou ja. teveel in i te noemen U moet in gewoon zelf lezen' dé krant van schomi m - Juirefund! Gewond naar ziekenhuis Dit nummer bestaat uit 8 pagina's HAAMSTEDE - Vermoedelijk door een te hoge snelheid is zaterdagnacht om half drie op de Vroonweg in Haamstede een auto uit de bocht en tegen een boom gevlogen. Een inzit tende, de negentienjarige B. B. uit Spijkenisse kwam met verwondin gen in het ziekenhuis terecht. De be stuurder, R. R. van G. uit Spijkenisse, werd een bloedproef afgenomen. De auto werd totaal vernield. De twee andere inzittenden kwamen er goed af. ZIERIKZEE - In totaal dertien fiet sen werden er dit weekeinde gestolen op Schouwen - Duiveland. Vaak komt het voor dat ze worden teruggevon den op andere plaatsen, zodat mag worden aangenomen dat ze zijn „ge leend". Renesse spande de kroon met ne gen fietsen, in Zierikzee raakten er twee kwijt en in Bruinisse en Haam stede elk één. In Zierikzee werd voorts nog een brommer ontvreemd en (in de nacht van donderdag op vrijdag) de aan hangwagen van C. S. van een par keerplaats aan 't Vrije/Jannewek- ken. RENESSE - Het was weer "Paardje*? ki jken geblazen tijdens de jaar lijkse keuring van Zeeuwse trekpaarden, die werd georganiseerd door de Bond van Paardenfokkers Schouwcn-Duiveland op manege Grol in Renesse. Tal van koudbloedpaardern en haflingers werden aan een ruime keuring onderworpen. Vooral de veulens vormen een niet te verwaarlozen onderdeel van de keuring. Op bovenstaande foto het bijna drie maanden oude veulen Corine v an Grol cn haar moeder Viola van Grol. SEROOSKERKE - Bij een aanrij ding op de Delingsdijk bij Seroosker- ke, vrijdagmiddag om half vijf, zijn de auto's van twee Dordtenaren zwaar beschadigd. De 38-jarige M. J. H. P. wilde links af de Schelpweg inslaan op het mo ment dat de 42-jarige J. B. hem in haalde. Een botsing was het gevolg, waarbij beide auto's aan de voorzijde zware schade opliepen. Zaterdagavond om negen uur wer den de auto's van M. J. V. uit Stolwijk (21 jaar) en W. A. P. J. uit Doorenberg (ook21) eveneens aan de voorzijde zwaar beschadigd, toen zij op de Vroonweg/Hoogenboomlaan te Re nesse met elkaar in aanrijding kwa men. Vrijdag rond het middaguur moest de 29-jarige W. van G. uit Utrecht zich onder doktersbehandeling stellen, na een kleine kettingbotsing bij de ver keerslichten op de rijksweg bij Nieu- werkerk. Hij reed vooraan, met ach ter hem de 38-jarige H. A. A. Z. uit Alkmaar, die op tijd stopte. Derde in de rij was de 77-jarige C. de G. uit Klundert. die tegen Z. opreed, waar na Z weer tegen de auto van Van G. Ravage na het ongeval op de Grevelingendam. ZIERIKZEE - Het Delftse duo: de gebroeders A. F. K. en R. R. K., dat vorige week werd betrapt tijdens het stelen van lammeren vanaf de dijk aan de Oosterschelde bij Ouwerkerk, heeft inmiddels beltend ongeveer dertig veediefstallen in den lande te hebben gepleegd. In samenwerking met een groot aantal politiekorpsen in Noord- Holland, Brabant en Den Haag kon den diverse diefstallen worden opge lost. Het duo hield zich voornamelijk bezig met het stelen van schapen en lammeren, terwijl eenmaal ook een paard werd ontvreemd. Dit paard kon worden terug gegeven aan de rechtmatige eigenaar. De schapen en lammeren waren verkocht aan een veehandelaar in Rotterdam, die de dieren inmiddels had doorverkocht naar Zuid-Frankrijk. WORDT WEER. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Koel De drukverdeiing blijft zwak. Er staat een zwakke tot matige westen wind, waarmee vrij koele lucht wordt aangevoerd. Naast wolkenvel den komen ook opklaringen voor. Mi nimumtemperatuur voor de komende nacht 14 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 25 juli: Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 4 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: west 5 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN ~~22~juii Zon op 05.45, onder 21.45 Maan op 23.00 onder 06.24 Laatste Kwartier: 28 juli (17.34) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Ook de komende 24 uur blijft het weertype in grote lijnen hetzelfde. Er zijn wat wolkenvelden waar plaatselijk wat regen uit kan vallen en er is zelfs af en toe ook wat zon. De temperaturen liggen rond een niveau, dat iets te laag is voor de der de week van juli. De zwakke westelijke stroming die de koele Oceanische lucht blijft aan voeren, wordt in stand gehouden door een depressie in het zeegebied tussen IJsland en Noorwegen ener zijds en een hogedrukgebied op het midden van de Atlantische Oceaan anderzijds. De komputerkaarten geven overi gens aanleiding het komende week einde met enig voorzichtig opti misme tegemoet te zien. RENESSE - De 21-jarige J. D. uit Nieuwerkerk aan tie IJssel is in de nacht van zaterdag op zondag met verwon dingen aan een hand en vermoedelijk een hersenschud ding in het ziekenhuis te Zierikzee opgenomen, nadat hij in Renesse door een stuk of tien jongelui in elkaar was geslagen. De vechtpartij ontstond na een woordenwisseling over een meisje. Drie vrienden, met wie Van G, op va kantie was, brachten hem naar dok ter Flach, waarna hij naar het Zweed se Rode Kruisziekenhuis werd gebracht. Daar werd hij opgenomen, nadat de wond aan een hand was ge hecht. De politie is nog niet veel verder met het onderzoek, omdat de groep van tien jongelui het hazepad koos. Messteek Dezelfde nacht hechtte dokter Flach een snij wond aan de hals van de twintigjarige K. K. uit Gouds- waard, die betrokken was geweest bi.: een vechtpartij op de hoek van de Emmaweg en de Mauritsweg. De wond was hem toegebracht met een stiletto. Zijn vriend, de negentienja rige R. A. van L., werd met liet mes bedreigd. De oorzaak was een woordenwisse ling met drie jongelui, die in een auto passeerden. Op een gegeven moment stapte het drietal uit om de ruzie hardhandig te beslechten. Daarbij liep K. de messteek in de hals op, De drie gingen er weer in de auto van door, maar het kenteken was inmid dels genoteerd. De politie heeft reeds om aanhouding van de eigenaar ver zocht. In de kantine van een camping in Renesse liep een twintigjarige kam peerster een klap van een onbekende op, waardoor zij zich onder dokters behandeling moest stellen. Haar wenkbrauw moest op drie plaatsen worden gehecht. Brandweer Méde door het feit, dat Boot door de Bruse brandweer uit het voertuig moest worden gehaald, leverde het ongeluk flink wat oponthoud op. Na dat het wegdek was schoongeveegd en de politie de nodige foto's had ge nomen voor h'et verkeerstechnisch onderzoek, werd de weg weer vrijge maakt. Het ongeval trok veel mensen aan, die zich langs de kant van de weg opstelden. SCHARENDIJKE - Voor de Noorzeekust van Schouwen- Duiveland is ongeveer ter hoogte van de Brouwersdam zaterdagmorgen omstreeks elf uur een lege catamaran aange troffen. De melding kwam bin nen bij een campinghouder via een aantal sportvissers met 27-MC zendapparatuur aan boord. Vervolgens werden rijkspolitie en Scheveningen- Radio gewaarschuwd. De rijkspolitie te water deel de mee dat een patrouillevaar tuig onderweg ging naar de ca tamaran en dat ook een vliegtuig van de rijkspolitie werd ingezet. j De eigenaar van de catama ran en van nog een tweede die eveneens onbemand en zonder tuigage voor de kust ronddreef waren, zo deelde de rijkspoli tie zondagmiddag mee, niet aan boord van hun scheepjes toen deze zee kozen. Deze toeristen, twee Duit sers, hadden hun bootjes, zoge noemde „Hobbie-cats", zater dagnacht op het strand van Oostkapelle achtergelaten. Volgens de rijkspolitie hebben onbekenden de catamarans de zee ingeduwd. De stroom deed de rest. De zaak werd opgelost toen de badmeester op het strand van oostkapelle de berichten over de lege ronddobberende bootjes opving en er de Duit sers op attent maakte, ze kon den zondagmiddag hun eigen dom met tralers ophalen bij een camping bij de Room- potsluis waar ze door particu lieren naar binnen werden gesleept. KERKWERVE - Uit de Weversinlaag te Middenschouwen miste A. A. K. .i. H.-uit-Kerkwerve vier palingfui ken met toebehoren, met een geza menlijke waarde van drieduizend gulden. Het visgerei moet begin vori ge week zijn gestolen. OOSTERLAND - Bij een inbraak in de woning van J. A. B. aan de Van de Abeelestraat te Oosterland werd 1500 gulden, gouden sieraden en giro betaalkaarten buitgemaakt. Boven dien vermiste men paspoorten. De inbraak gebeurde vrijdagavond tussen negen uur en kwart voor twaalf, terwijl de bewoners niet thuis waren. BRUINISSE - De Grevelingendam heeft zondagmid dag wederom een zware tol geeist. Tengevolge van een verkeersongeval, dat omstreeks 12.45 uur plaats had, overleed heden(maandag)ochtend de 21-jarige J. Boot uit Rotterdam. Vijf overige betrokkenen werden met lichte verwondingen naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee vervoerd. Beide voertuigen werden totaal vernield. De vierentwintig jarige R. H. uit Rotterdam reed met twee inzittenden over rijksweg 18 richting Bruinisse. H., die de voor hem staand file te laat opmerkte, moest uitwijken naar de linker weghelft. C. J. M. O. (25) uit Middelburg naderde vanuit tegen gestelde richting en ramde H's wa gen. De eentwintigjarige J. Boot uit Rotterdam, één van H's inzittenden raakte daarbij zwaargewond en werd met spoed naar het ziekenhuis in Zie rikzee vervoerd, waar hij heden (maandag)ochtend aan zijn verwon- dihgen is overleden. De overige betrokkenen: voor noemde H. en O. en hun passagiers K.O., J.O. v. W. en W. H. moesten even eens voor onderzoek naar ziekenhuis, maar mochten na onderzoek weer huiswaarts keren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1