4/f?4 c Wellicht laatste Visserijdagen Bruinisse aarzelend van start Altijd Raak! A w JA Voordekker Anne Mazurka in huwelijksboot gestapt Eilandelijkè selectie ontmoet Sparta in Bruinisse f Wijfcverhuizen Uw 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE PI NIEUWSBODE ia Amokmaker in Brouwershaven Busje gestolen f.- HET NIEUWSBODE Braderie De tweede braderie gedurende het zomersei zoen in Burgh-Haamstede leverde andermaal een grote drukte op. Ruwe schattingen spra ken van 4000 bezoekers. (Pag. 3). Havendrukte De drukte in de haven van Brouwershaven is in de afgelopen tien jaar meer dan verdubbeld. Dat is een van de constateringen van haven meester J. de Vos. (Pag. 3). Mosselprijs Vandaag is de verkoop van mosselen begon nen. Klimatologische omstandigheden hebben er voor gezorgd, dat de aanvoer gering en de prijs erg hoog is. (Pag. 4). Dikke Toren De Dikke Toren van Zierikzee staat de komen de negen dagen centraal tijdens het derde ten nistoernooi van de LTC Zierikzee, een toernooi met 269 deelnemers. (Pag. 9). VRIJDAG 18 JULI 1986 142ste jaargang Nr. 23966 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Geen feest zo vrolijk, of de deelnemers brengen in hun eigen hart het grootste deel der vrolijkheid mede, dat zij er vinden. Petit-Senn Gebrek aan bestuursleden SFB dreigt nekslag te worden voor Bru"s feest BRUINISSE - Een beetje aarzelend zijn in Bruinisse donderdagmiddag Visserij- dagen van start gegaan. Net alsof de toeristen al wisten dat deze Visserijdagen wei eens de laatste Visserijdagen zouden kunnen zijn. Althans: in deze bewoordingen liet de secretaris van de organiserende Stichting Festiviteiten Bruinisse, J. Braber zich uit. Als er niet snel een belangrijke aanvulling op het bestuur komt is 1986 het laatste jaar dat de SFB een dergelijk evenement organiseert. Na het laten vallen van een an der belangrijk evenement, de taptoe Bru, dreigt Bruinisse een tweede Staphorst te worden: stil, ingetogen en zonder enige toeristische trekpleister. In Staphorst komt men nog voor de klederdracht en zelfs dat heeft Bruinisse niet. De oorzaak moet niet in de finan ciën worden gezocht. De SFB kreeg nog een leuke opsteker van de geza menlijke kermis-exploitantenvan 2.000,waarmee de stichting on der meer het reclame-vliegtuigje dat tijdens de opening boven Bruinisse vloog en een extra clown op de ker mis bekostigde. Sombere tijden dus voor Bruinisse. De moeilijkheden zijn ontstaan door een sterk gedecimeerd stichtings bestuur: waren er vorig jaar nog vijf tien bestuursleden, nu wordt dat aan tal negen. Bram Bal (voorzitter) heeft aangekondigd na tien jaar voorzitter schap het werk neer te zullen leggen. Ook Marie Klink (tweede secretares se) stop er mee, evenals Ina de Ronde. Ook secretaris Braber overweegt vol gend jaar het werk aan een ander over te dragen, maar déér schuilt juist het probleem: niemand wil-een bestuursfunctie-overnemen. - Vervolgens was het de beurt aan burgemeester T. C. Hekman om ,,als minst betrokkene de Visserijdagen 1986 officieel te openen. Een goede voortzetting van een jaren bestaande traditie", zo vond Hekman, wellicht nog onkundig van het feit dat dit wei eens de laatste keer zou kunnen zijn dat hij het feest mocht openen. Ook zijn oproep:,,Kom volgend jaar wéér naar Bru, wij zullen u graag ontvan gen", getuigde daarvan. vervolg pagina 4 Contracten Een bezorgde Braber zegt dat deze mededeling in feite een noodkreet in houdt. Een dergelijke kreet ging al diverse malen door Bruinisse, maar niemand heeft er tot op heden op ge reageerd. Omdat in oktober de nieu we contracten moeten worden gete kend en er in feite maar een half bestuur is, zit het er op dit moment "niet in dat die contracten (onder meer met de kermis-exploitanten, Red.) ge tekend zullen worden. Als dat zo is, zijn er volgend jaar geen Visserijda gen, zo simpel is dat. We zijn in on derhandeling met een nieuwe voor zitter, maar of dat zal lukken weet ik niet. Het is net als overal: het zijn al tijd dezelfde mensen waar het werk op neer komt. Ja, je kunt nog wel ie mand krijgen voor het plaatsen van dranghekken bijvoorbeeld, maar een bestuursfunctie, nee, liever niet", al dus een duidelijk gedeprimeerde se cretaris aan de start van wat weer een écht Bru's feest moet worden. Aan de miss ligt het niet. Die is weer even mooi als immer, zoals een miss behoort te zijn. Dit keer werd Lisette de Ronde (17) de eer gegund om de 'karre' van de SFB drie dagen te trekken en ze deed het met verve. Zelf zei ze het ,,een hele eer te vinden het middelpunt te zijn. Ik vind het hartstikke leuk". Ten aanschouwen van een schare belangstellenden verkondigde de miss dat Bruinisse een dorp, énig in z'n soort genoemd kan worden: met voorzieningen voor warme- en voor koude dagen, voor droge- en natte re creatie en niet te vergeten de vloot, niet onbelangrijk voor een vis sersplaats. Geen mosselen ,,Toch doet zich ten aanzien van de visserij iets voor, wat nog niet eerder gebeurd is op een opening van de Vis serijdagen: er zijn namelijk geen (verse) mosselen te koop. Gezien de beperkte aanvoer heeft de mossel- handel besloten de verkoop pas mor gen (vandaag dus, Red.) te starten". De reden daarvoor legde miss Lisette ook uit waarmee ze bewees de visse rijzaken goed onder de knie te heb ben. Dat kan ook niet anders, wetend dat ze stamt uit een geslacht van mos selkwekers zowel van vaders- als moeder kant. Ze zou dus eigenlijk zélf haar toespraak hebben kunnen schrijven... Uiteraard trachtte de miss namens de stichting die ze vertegenwoordigt, zaterdag zoveel mogelijk mensen naar de vlootschouw te krijgen als de versierde vloot traditioneel uit vaart voor een korte tocht over de Krammer. Tot slot van haar toe spraak wenste ze de toeristen smake lijk mossel-eten in Bru, op donder dag nog alleen gebakken- maar vrijdag en zaterdag weer volop verse mosselen tegen een sterk gereduceer de prijs. Een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode is altijd raak. Daar kunt u zeker van zijn. A Jaarabonnement voor de prijs van 10 maanden! Gratis pentekening van Zierikzee! Schitterende pentekening op posterformaat SO x 65 cm Voor geen 152,50 maar slechts f 127.10 blijft u een jaar lang uitstekend op de hoogte van uitgebreid regionaal nieuws De Zierikzeesche Nieuwsbode, 142 jaar.geleden voor hef eerst ver schenen, is uniek in Nederland. Dat mogen we best stellen' Nti, in 1986 is de Zierikzeesche Nieuwsbode helemaal van deze tijd Modern en objectief met nieuws waar uw interesse naar uitgaat Veelzijdig door de vele extra bijlagen, zoals. Mode- en autobijlagen Sport- en expo bijlagen enz Veelzijdig ook door de vele vaste rubrieken, we noemen even midden in de middenstand, puzzelrubriek, ons feuilleton Nou ja, teveel om op te noemen U moet 'm gewoon zelf lezen' dé krant van schouwen-duiveland! ZIERIKZEE - Joop en Tineke Saman hebben ongetwijfeld vreemd opgeke ken, toen zij bij hun thuiskomst in de Schuttershofstraat in Zierikzee zagen dat hun huis volledig ingepakt was. Haast vanzelfsprekend zat hier een hu- welijksgrap achter. Joop en Tineke zijn woensdag in het huwelijk getreden en terwijl zij zich volledig op de plechtigheid hadden gestort, namen anderen het initiatief om een geintje uit te halen. Joop, die in de weekeinden als voor dekker nogal eens meevaart op de spinaker Anne Mazurka, zal snel door ge had hebben, dat het huis was ingepakt met een zeil. Het doek was via de voorzijde over de nok van het dak getrokken en aan weerszijden vastge maakt. Ook de deur was meer dan gewoon gesloten. Toen het kersverse paar eindelijk binnen was, bleek het gehele interieur (volgens een ingewijde hier en daar') aangepast te zijn. Lisette de Ronde, Bram Bal, burgemeester Hekman en Jaii Braber. tijdens de officiële opening van de visserijdagen in Bruinisse. ZIERIKZEE - Een Schouwen-Dui- velandse voetbalselectie speelt aan staande zaterdag 19 juli op het ter rein van Bruse Boys in Bruinisse tegen de Rotterdamse eredivisionist Sparta. De ontmoeting begint om kwart voor zeven. Coach van het Schou wen-Du ive- landse team is opnieuw Gerard Olij- hoek. Hij heeft zeventien spelers tot zijn beschikking, die worden gele verd door de vier Schouwen-Duive- landse KNVB-ploegen. Bruse Boys wordt vertegenwoordigd door doel man Steef van de Velde en de veldspe- lers Fred, Jacob, Tonnie en Jaap van de Berge. Van Mevo zijn uitgenodigd doelman Eddy ten Klooster en de veldspelers Rudy Vercruysse en Mar tin Quist, terwijl de Burgh-Haam- steedse vierde klasser DFS van de partij is met Marcel van Grunsven, Marco Jonker en Clement Rijnberg. Zierikzee tenslotte brengt Wim van der Maas, Marco van Oeveren, Kees Verkaart, Martin Quist, Leen Koster en Patrick de Broekert binnen de lij nen. Naam Adtes Postcode Plaats Ik neem een laarabonnement op de Zienkzeesche Nieuwsbode' IK BETAAL DUS GEEN 152.50 MAAR SLECHTS f 127.10 ZIERIKZEESCHE (51 NIEUWSBODE KI ANTWOORDNUMMER 12 4300 VB ZIERIKZEE (postzegel is niet nodig) BROUWERSHAVEN - Een aantal jongelui heeft donderdagavond voor wat opschudding gezorgd in Brou wershaven. Na een bezoek aan de plaatselijke discotheek aan de Mo lenstraat, sneuvelde een ruit. De poli tie heeft ter plaatse een minderjarige Nijmegenaar in de kraag gevat, die zo dronken was, dat hij niet gehoord kon worden. Tbr ontnuchtering werd hij opgesloten in een Zierikzeese po litiecel. BRUINISSE - In de nacht van woensdag op donderdag verdween van het parkeerterrein van Aquadel- ta (De Tbng) een personenbusje, ei gendom van een Duits kindertehuis. P. M. uit Duitsland deed aangifte van de diefstal. Het betreft een VW- personenbus, Turbo-diesel, kleur wit, met een bagerek en trekhaak, voorzien van het kenteken ESW-PX- 78. Advertentie ationale en internationale verhuizingen j Emigi^tieverpakkingen Opslag boedels Overzeese verhuizingen Dit nummer bestaat uit 10 pagina's k/ORDT WEER. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Iets warmer Vanavond drijft bewolking binnen, maar ook morgen houdt dehogedruk- invloed aan met zonnig weer en een matige noordwesten wind; kracht 3. Iets hogere temperatuur. Minimum temperatuur komende nacht 13 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Vertvachting t/m dinsdag 22 juli: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: variabel 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: west 3 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min. tem p.: 12 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 19 juli Zon op 05.41, onder 21.49 Maan op 21.02, onder 02.30 20 juli Zon op 05.43. onder 21.48 Maan op 21.58, onder 03.32 21 juli Zon op 05.44, onder 21.47 Maan op 22.36. onder 04.53 Volle Maan: 21 juli (12.40) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het komende weekeinde zal het droog weer zijn met flinke pe rioden met zon. Ten westen van de Golf van Biscaje ligt het centrum van een krachtig ho- gedrukgebied. Langs dc noordflank van dit hogedrukgobied stroomt via de Britse Eilanden vrij droge en koe le lucht naar het vasteland van Euro pa. Aan zee blijft de temperatuur net onder de 20 graden, in het binnen land wordt het 's middags ruim 20 graden. Deze koelere lucht heeft, voorafgegaan door flinke onweers buien. inmiddels Beieren, Zwitser land en Zuidoost-Frankrijk bereikt. In het weekeinde zullen in Oosten rijk en Italië onweersbuien voorko men. In Duitsland, Zwitserland en Frankrijk zal het zonnig weer zijn. I II. I HHHIH

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1