Teamprijzen Deltaweek opnieuw naar formaties WV Zierikzee Tour 1986 stijgt ruim boven zijn legende uit Eervolle zesde plaats Liesbeth Kort tijdens WK olympische klasse NIEUWSBODE Hitte maakt zeer veel uitvallers op tweede dag Nijmeegse Vierdaagse f TOUR DE FRANCE Finalisten campingvoetbal Ouwerkerk reeds bekend DFS-ploeg- van start met grote zege in campingvoetbal Thomas Barth winnaar Rijnland-Palts Simon Blom winnaar Aquadelta-loop ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE n„nderdag n ,iuii me Nr. 2396s LUCHON - De Tour 1986 is boven zijn legende uitgestegen. Maakten in het verleden de kampioenen de koers kapot, nu maakt de koers de kam pioenen dood. Renners buiten adem en publiek ademloos in een meedo genloze Ronde van Frankrijk, met elke dag weer in moordend tempo onvoorspelde, onvoorstelbare ont wikkelingen. Bernard Hinault ging woensdag door met bluffen en was na afloop op Superbagnères allesbe halve superman, al voorkwam hij in de laatste kilometers van de zeven tien kilometer lange klim alsnog er voor, dat de dertiende etappe voor hem niet helemaal rampzalig werd. De grote strateeg van Pau, een dag eerder, pakte in het tweede Pyreneeën-bedrijf uit met een actie, die zelfs door de domste boer uit Bre- tagne niet bedacht had kunnen wor den. Bij de start in Pau stond Hinault na zijn schitterende, nauwelijke te overtreffen prestatie van dinsdag, in gewonnen positie, vijfeneenhalve minuut voor zijn even eerzuchtige ploeggenoot Greg Lemond. De Ame rikaan. altijd quasi onderdanig in de buurt van de vijfvoudig Tourwin naar. zou het niet in zijn hoofd halen de gele trui aan te vallen. De vraag waarom Hinault het dan zelf maar deed. zal altijd onbeantwoord blij ven. Kennelijk wilde hij, de topvorm voelend, de Tour definitief beslissen. In plaats daarvan bracht hij de kans hebbers dichter bij elkaar. Hinault zag etappewinnaar Lemond tot op veertig seconden naderen. De span ning in de 73e Tour de France is weer helemaal terug. Hinault voorspelde na de klopjacht van dinsdag een rustige woensdag in het echte hoog gebergte. Dominique Arnaud, door Hinault als knecht afgedankt omdat hij zich altijd overgaf aan zinloze so li, wilde aan die rust persé niet mee werken. De regionaal demarreerde onder de vallende startvlag door. Arnaud mocht zijn gang gaan. Met wat nog komen moest, wilde geen van de 172 renners energie verspillen door hem 'zelfmoordenaar' na te roe pen. Hij kwam als eerste op de Tour- malet en ook nog op de Aspin. In de eerste rij van het peloton fietste Hi nault in verdedigende stelling naar boven. De klimmers volgden in zijn spoor. Achter hem had vanzelf de schifting plaats. Hij kwam als zeven de op de Aspin, omdat andere ren ners - ondermeer Robert Millar-pun ten wilden verzamelen voor de bolletjestrui en dat van de Breton mochten doen. Een paar honderd me ter voorbij de top deed Hinault een paar woeste pedaalslagen. Hij de marreerde van kop af. Hij riskeerde zijn gele trui, zijn benen en zijn hoofd voor twee minuten voorsprong in het dal. Hinault deed precies wat Merckx zeventien jaar eerder deed. De Belg demarreerde ook in de afda ling van de Tourmalet, beklom nog drie cols en finishte in de gele trui met acht minuten voorsprong op Dancelli. Het verschil was, dat Merckx het in zijn beste Tour-jaar deed en Hinault in zijn minst goede. Nadat Hinault Arnaud had achter haald, bestormde hij in triomftocht de Peyresourde. Kort voor de top kwam hij er achter, dat hij met een dappere, maar domme actie bezig was. Achter hem naderden de sterke klimmers onder leiding van de Co lombiaan Herrera so snel, dat Hi nault ze in de afdaling maar op wachtte. Met Herrera, Millar en Zimmermann verschenen zijn Ame rikaanse ploeggenoten Hampsten en Lemond aan het front. Kort erna slo ten ook Criquielion, Grewal en Ca brera aan. In een kort onderonsje vertelde Hinault aan Lemond, dat hij met Hampsten zijn eigen koers moest rijden, omdat hijzelf 'gaar' was. De Zwitser Urs Zimmermann gaf in de slotklim naar Superbagnè res de etappe een nieuwe dimensie. Het werd de inleiding tot een stuk wielersport, zoals dat zelden werd opgevoerd. Alsof er niet al twee we ken lang zo hard als maar kon ge koerst was, werd er gedemarreerd. Net of het de laatste kilometers van de hele Tour betrof. Hinault loste als eerste. In de rol van verliezer keerde zijn verstand te rug. Hij nam veel vloeibaar voedsel tot zich en kwam zo goed over zijn in zinking heen, dat hij de gele trui red de. Alle aanvallers bekochten hun in spanningen. Eerst Millar, toen Zimmermann, vervolgens Herrera. Andy Hampsten, recent door Le mond en Hinault dolgelukkig ge maakt met de overwinning in de Ronde van Zwitserland, bereidde de etappezege van Lemond voor. Hij nam honderd meter voorsprong. Le mond keek hoe Zimmermann erbij zaten kwam er achteraan. Hampsten reed zich vervolgens total-loss om Lemond uit het zicht van de rest te krijgen. De voorbeeldige ploegen- taktiek bracht Greg Lemond, die in de laatste vier kilometer meer op ka rakter dan op klasse klom, de etap pezege en in een fauteuil met uitzicht op de eindzege in de Tour. Het is niet aannemelijk, dat Hinault zich nog een keer in de vernieling zal rijden. Zowel hij als Lemond kunnen echter winnen. De Breton kan zich via een zesde Tour-zege voor zijn hele leven legendarisch maken. Hij zal die kans niet zonder slag of stoot laten lopen. Superbagnères bracht sensatie en ook een beetje verheugend Neder lands nieuws. Steven Rooks reed zich in de top-tien van het algemeen klassement. De pas gedane uit spraak van Peter Post. dat Neder land geen klassementsrijders meer in de Tour heeft, was gevoegd bij de tiende plaats voor Peter Winnen mis schien toch wat voorbarig. Reeds voor de start verloor de Tour 1986 een kleurrijk figuur, die dit jaar overi gens weinig kleur heeft. Na zijn pak slaag in de 61'A kilometer lange tij drit en een idem dito afloop in de eer ste Pyreneeën-rit bleef Laurent Fig- non met 39 graden koorts op zijn hotelkamer in Pau. SILVAPLANA - De Zierikzeese surfster Liesbeth Kort is tijdens de wereldkampioenschappen in de windsurfer-klasse als zesde geëindigd. De wereldti telstrijd in deze olympische klasse werd afgewerkt bij Silvaplana. Liesbeth Kort eindigde tijdens de wereldkampioenschappen in de windsurfer-klasse op een verdienstelijke zesde plaats. Liesbeth Kort verbeterde haar positie tijdens de vijfde en zesde race aanzienlijk. Na vier races bezette zij de elfde positie, maar door kort te eindigen in de twee volgende races klom zij naar de zesde plaats, het geen voor haar uitstekend is. De Zierikzeese is vice-wereldkampioene en Europees kampioene in de Mistral-klasse, maar start veel minder in de windsurfer-klasse. In de zevende en laatste race kwam Liesbeth Kort niet in actie. In het eindklassement ging de wereldtitel naar de Belgische Nathalie Hens, die vanaf de eerste races de ranglijst aanvoerde. Om aan alle onze kerheid een einde te maken schreef zij ook de zevende racë op haar naam. In deze race eindigde Nathalie Siebel uit West-Duitsland op de tweede plaats, hetgeen haar in de eindklassering alsnog de bronzen me daille opleverde achter Melanie Braund uit Australië. In de slotrace werd de Nederlandse Ulla Blom vijfde, waardoor zij oprukte naar de dertiende eindpositie. Ans Minor kwam als 22e uit de bus en Marlon Roepel werd niet geklasseerd, omdat zij niet voldoende races uitvoer. In de lichtgewicht klasse bij de heren werd de Zweed Per Skold we reldkampioen met de Australiër Chris Lawrence en een andere Zweed Daniël Andersson op de volgende twee plaatsen. De zevende en laatste race werd gewonnen door de Nederlander Evert-Jan Postema voor de Deen Niels Hangard. Norbert Kramer werd zesde en Dirk-Jan Coljee achtste. In het eindklassement werd Coljee de beste Nederlander op een zesde plaats, Kramer werd veertiende en Postema 22e. In de zwaarge wichtklasse ging de wereldtitel naar de Engelsman Julian Anderson. Ook hier werd een Australiër tweede. Greg Butchert bleef de Fransman Frangois Maquerez, die de laatste race won, nipt voor. Randy Lobry werd met een negende plaats de beste Nederlander in het eindklasse ment, Aart Bout werd elfde en Hans Wilmink twaalfde. OUWERKERK - De twee ploegen, die zaterdag 19 juli om acht uur 's avonds de finale van het camping- voetbaltoernooi in Ouwerkerk spe len, zijn na twee van de drie avonden niet poulewedstrijden reeds bekend. In poule A bleek de ploeg van cam ping 't Sluitgat te sterk voor de te genstanders, terwijl in poule B de SV Ouwerkerk-combinatie tot eenzelfde verrichting kwam. In poule A begon de formatie van 't Sluitgat met een klinkende 7-0 over winning op de voetbalploeg van cam ping Sirjansland. Tijdens de tweede wedstrijd kwam 't Sluitgat ander maal aan zeven treffers, maar nu werkte de ploeg van camping 't Hoo- gezand via een treffer in ieder geval de nul weg. Vanavond - donderdag - spelen Sirjansland en 't Hoogezand om de uiteindelijk tweede plaats. Door de ene tegentreffer tegen 't Sluitgat heeft 't Hoogezand aan een gelijkspel voldoende. In poule B had de combinatie van sportvereniging Ouwerkerk de han den vol aan de ploeg van camping De Vierbannen. Een doelpunt was uit eindelijk voldoende voor de kleine, maar nuttige 1-0 zege. In de tweede wedstrijd was Ouwerkerk produktie- ver. De ploeg van camping De Kree koever kreeg met 5-1 klop, waarmee Ouwerkerk zich als tweede finalist meldde. De Vierbannen en De Kree koever spelen vanavond om acht uur voor de tweede plaats in poule B. BURGH-HAAMSTEDE - De acht aan het Burgh-Haamsteedse cam pingvoetbaltoernooi deelnemende ploegen kwamen een keer in actie. In elk van de twee poules werden der halve twee wedstrijden gespeeld. De grootste overwinning werd behaald door het organiserende DFS. De ge combineerde ploeg van de campings Blomshoeve en Wielewaal werd met 8-0 weggespeeld. In dezelfde poule behaalde titelver dediger Sine-Cura een 1-4 overwin ning op de ploeg van Burghstede, waarmee de titelhouder zich opnieuw aandiende als een kanshebber. In de tweede ronde van poule A ontmoet Burghstede de DFS-ploeg (donderdag 17 juli om kwart voor zeven)( terwijl Sine-Cura aantreedt tegen Blomshoe ve/Wielewaal (vrijdag 18 juli om kwart voor acht). In poule B leverde de ontmoeting tussen de ploegen van de campings - Rozenhof en Duinoord een boeiend duel op, dat uiteindelijk met 0-1 werd gewonnen door Duinoord. De forma tie van Duinhoeve had aanzienlijk minder moeite met de ploeg van cam ping Zeepe: 6-1. Vanavond - donder dag 17 juli - om kwart voor acht spe len Rozenhof en Duinhoeve tegen elkaar en vrijdag 18 juli om kwart voor zeven komt Duinhoeve ander maal in actie, dan tegen Duinoord. De Zeepe-ploeg speelt zijn twee resteren de wedstrijden op maandag 21 en dinsdag 22 juli. NIJMEGEN - De tweede dag van de Nijmeegse Vierdaagse is voor veel wan delaars een ware marteling geworden. Doorgaans is het aantal uitvallers tij dens de etappe door het land van Maas en Waal groot als gevolg van het feit, dat lopers met te weinig kilometers in de benen genadeloos door de mand val len. Getrainde wandelaars komen de tweede marsdag meestal probleemloos door. Lopers, die zich niet goed hebben voorbereid, hebben op de gigantische klus echter veelal onoverkomelijke problemen. reerd op de Vierdaagse. Hij trok in het verleden vaak op met Mies Kla ver uit Burgh-Haamstede, die aan haar 51e Nijmeegse Vierdaagse bezig is en ook zonder twijfel weer succes vol afsluit. Haar enorme ervaring spelen daarin zeker een grote rol mee. ,,In de voorbereiding heb ik juist een flinke wandeling in de hitte ge maakt, zodat ik daar tegen bestand zou zijn. Het zou rampzalig zijn ge weest als ik daags voor mijn verjaar dag zou hebben moeten uitvallen", stelde de goedlachse Maarten Scha kel vast. De lopers, die woensdag middag na een zware marsdag weer in Nijmegen arriveerden, kregen van de organisatie in verband met de ze ventigste editie van de Vierdaagse een cadeautje aangeboden in de vorm' van een kwartetspel. De extreem hoge temperaturen wa ren woensdag een extra handicap voor degenen, die de Vierdaagse te licht hebben opgenomen. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat het aantal uitvallers tijdens de tweede dag erg hoog was. Maar liefst 1258 lo pers moesten het opgeven. Op de eer ste dag bereikten 422 wandelaars het eindpunt niet. Gevolg is nu, dat don derdag - vandaag - 27.302 wandelaars van start mogen gaan voor de derde etappe, die door het heuvelachtig ka rakter bepaald ook geen eenvdudig karwei zal worden. Bovendien wor den opnieuw zeer hoge temperaturen verwacht tussen 26 en 30 graden Cel sius. Het aantal uitvallers had nog aanzienlijk hoger kunnen zijn als de marsleiding niet zo soepel was ge weest met het tijdstip van binnen komst. In verband met de warmte had de organisatie besloten de limiet een uurtje te verlengen, zodat veel laatkomers alsnog aan de derde etap pe kunnen beginnen. Veel werk De Rode Kruis-posten hadden woensdag handenvol werk. Niet al leen moesten er talloze blaren wor den doorgeprikt, maar er waren ook de nodige wandelaars, die bevangen raakten door de warmte. Na een klei ne behandeling konden ze echter weer hun weg vervolgen. Vierdaagse-arts Versteeg consta teerde na afloop van de tweede etap pe, dat de voorraad verbandmidde len en jodium, normaal gesproken genoeg voor vier dagen blaren be handelen, op is. Volgens hem is dat nog nooit voorgekomen in de zeven tigjarige geschiedenis van de Vier daagse. Wel bereiken de EHBO-ers volgens de arts uitstekende resulta ten met de wonderpleister, die als een tweede huid over de blaar wordt geplakt env daar dagen kan blijven zitten. De pleister, die ook in de apo theek te koop is, is evenwel erg duur. De Vierdaagse-leiding ziet nog geen reden speciale maatregelen te treffen vanwege de warmte. Het enige ad vies dat de wandelaars, die vandaag de Zevenheuvelenweg bij Groesbeek moeten bedwingen, wordt gegeven: rustig lopen en gewoon water drin ken. De vroegere volksvertegenwoordi ger Maarten Schakel, die vandaag 69 jaar oud wordt, kende op de eerste twee dagen geen enkel probleem. Hij loopt dit jaar voor de 48e keer mee en heeft zich voortreffelijk geprepa- DEN HELDER - Twee sportvissers uit Alkmaar hebben bijna twaalf uur stuurloos rondgedreven op de Noord zee, nadat zij zonder benzine in dichte mist terecht waren gekomen. Het tweetal werd woensdagochtend tegen zever uur na een urenlange zoekactie van een reddingsboot en de rijkspoli tie te water bij toeval gevonden door een passerend Engels zeiljacht. AMSTERDAM - Canal Bike in Am sterdam verwacht dit weekeinde de 250.000ste grachtenfietser te ontvan gen. De in april 1984 begonnen firma behoort met dit bezoekersaantal tot de op vijftien van de hoofdstedelijke attracties. LAHNSTEIN - Thomas Barth, te gelijkertijd kapitein en eeuwige tweede in de Oostduitse wielerploeg, heeft de 21e editie van de amateur ronde van Rijnland-Palts gewonnen. In de laatste etappe kwam zijn eind zege, zoals verwacht, niet meer in ge vaar. De Oostenrijker Paul Popp won de sprint van een dertienkoppige groep vluchters, met daarin de con trolerende Oostduitsers Boden en Lendt. De Nederlandse selectie van coach André Boskamp, in de eerste helft van de etappekoers succesvol, kwam niet meer in het stuk voor. John Tblen, de Nederlandse ama teurkampioen. werd achtste in het eindklassement. Hij wordt begeerd door diverse profploegen om zijn gro te sprintcapaciteiten. Hij won een etappe en mocht drie dagen in de lei derstrui rijden. Normaal gesproken zou Tblen negende zijn geworden, maar de Westduitser Hans-Werner Theisen werd in de laatste etappe ge diskwalificeerd en beboet met tien minuten straftijd, omdat hij zich een tijdje vast hield aan een volgerswa gen. Al met al geen beroerd resultaat voor de Nederlandse amateurs, die een goed seizoen doormaken, maar in zware etappekoersen eenmaal een achterstand hebben op hun collega's uit het oostblok. Bovendien werden zij geconfronteerd met het plotselin ge wegvallen van Marc van Orsouw, die een profcontract tekende bij Roy Schuiten en na een weekeinde Tbur de France huiswaarts moest keren. Arjan Jagt won een etappe en ook de overige renners, waaronder Patrick van Passel uit Sluiskil, lieten zich bij herhaling zien. ZIERIKZEE - De teamprijzen van de Deltaweek 1986 werden binnengehaald door teams van watersportver eniging Zierikzee. In de NKK-klasse werd de zege zeer overtuigend binnengehaald, terwijl de IOR-klasse nipt werd gewonnen. In het individuele klassement ging de overwinning in de IOR-klassen naar de Panta Rhei van Walther van den Biggelaar, terwijl de Furie van Verha gen zeer overtuigend de sterkste bleek in de NKK- klassen. De VA 88 van Van Ballegooyen toonde zich an dermaal de sterkste bij de ronde- en platbodems. voltallige concurrentie. Van den Big gelaar had nog meer voorsprong kun nen behalen, wanneer de Panta Rhei tijdens de Veronicarace niet tegen een beschadigd grootzeil was aange varen. De reparatie tijdens de nach telijke uren leverde aardig wat tijd verlies op. De Bredanaar moest zich hierdoor tevreden stellen met een tweede plaats in de 150 mijl lange race achter de schijnbaar ongenaak bare Philips Innovator van Dirk Nauta. Zonder averij voor de Panta Rhei zou de Innovator vrijwel zeker naast de zege hebben gegrepen. Het uiteindelijke verschil bedroeg im mers niet meer dan een klein kwar tier. De Panta Rhei ondervond in de overige wedstrijden nauwelijks op positie van de klassen I en II. Alleen de snelle klasse IV-jachten zorgden voor wat tegengas. In de teamwedstrijd voor de IOR- klassen telde WV Zierikzee slechts een kleine voorsprong op de ploeg van WV Wolphaartsdijk. De Anne Mazurka van Van de Zande, de Soeti- cheyt van De Ruyter en de Spanwiel III van Tienpont totaliseerden 8676 punten, hetgeen slechts een voor sprong van 68 punten betekende op de drie Wolphaartsdijkse jachten Rrap van Zandee, Easy Living van De Jong en Tbuch of Glory van Carels. Veel ruimer was de Zierikzeese zege bij de NKK-jachten. De Kopje Klei ner van De Waal, de Heerlijke van In 't Veld en de Hydros van Nelisse ver zamelden maar liefst 14.017 punten, waarmee WV Willemstad op maar liefst ruim 2200 punten werd gezeild. Voor Willemstad kwamen de jachten Seatrain van Van Sprang, Solist van Van Dalen en Mouette de Mer van Beele uit. Alles bijeen toch ook in de ze Deltaweek weer keurige prestaties van de voor de WV Zierikzee uitko mende jachten. Individueel Individueel waren er minder suc cessen weggelegd voor de Zierikzee- vertegenwoordigers. In het overall klassement bij de IOR-jachten kon Deltaweek-voorzitter Aad de Ruyter zijn overwinning van het vorig jaar niet herhalen. Hij moest zich nu te vreden stellen met een vierde plaats. De Soeticheyt kwam uit op 4879 pun ten en bleef daarmee ruimschoots van de eerste plaats verwijderd. Die overall-zege was glorieus voor de Panta Rhei van Walther van den Biggelaar. Met 7064 punten bleef het winnende jacht een straat voor op de In het eindklassement kwamen dë overige klasseringen alle zeer dicht bij elkaar. De Aqua Tic van Fred Wor- dragen kwam met 5343 punten op de tweede plaats, ondanks een totaal mislukte Veronicarace, maar dat was met bijna alle jachten het geval, zo dat het nauwelijks consequenties had voor het eindklassement, yerrassen- de derde werd de kleine Cinq Vites- ses van Van de Loop. Het jacht uit de klasse VII bleef De Soeticheyt van De Ruyter minder dan honderd punten voor. maar Van de Loop toonde zich bijzonder trots de winnaar van 1985 geklopt te hebben. Achter de Soeti cheyt bezetten de Imp van Jansen en De Vier Gebroeders van Van Melle de plaatsen vijf en zes. Bij de ronde- en platbodems grossiert schipper Van Ballegooyen met zijn VA 88 al jaren in overwinningen. Ook nu viel er niet te tornen aan de suprematie van de VA 88, die 5948 punten bij elkaar zeilde. De enorme Groote Beer van Rootse- laar had alle moeite van de wereld om de kleine Kieuw van Manneke naar de derde plaats te verwijzen. Met 5175 punten bleef de Groote Beer welgeteld 29 punten voor. De Platte Muyl van Zevenhooven eindigde met 4544 punten als vierde. NKK-klassen In het overall-klassement van de NKK-jachten was er een spannende strijd tot en met de allerlaatste race. Uiteindelijk verzamelde de Furie van Verhagen met 6556 punten min der dan driehonderd punten minder dan de Favonius van Roland Pieper. De Obsession van Geerts scoorde 5754 punten en kwam daarmee als derde uit de strijd. Tot en met de laatste wedstrijd dreigde de Obsession nog een plaats je in te moeten leveren aan de Kopje Kleiner van Bruenaar De Waal, maar dit jacht verzamelde een honderdtal punten minder en moest zelfs nog op de Phantom Light van Van Cranen- burgh letten, die slechts twintig pun ten achterbleef en dus naar de vijfde plaats werd verwezen. Tijdens de af sluitende Zeeland-wedstrijden ein digde de Kopje Kleiner als derde tij dens de eerste wedstrijd. In de klasse VI behaalde Nelisse met zijn Hydros een vierde plaats. De Soeticheyt van De Ruyter bezette respectievelijk een vierde en een tweede plaats tij dens de twee Zeeland-wedstrijden. Voor het overall-klassement telden de vier beste resultaten uit de hele Deltaweek mee. AMERSFOORT - Een groot deel van kamperende jongeren tussen de dertien en de 25 jaar geeft de voor keur aan een eigen terrein boven een standplaats tussen overige kampeer ders. De Kampeerraad heeft minis ter Braks van landbouw en visserij daarom geadviseerd te bevorderen dat op kampeerterreinen een apart jeugdgedeelte wordt ingericht. Jeug dige kampeerders willen ook meer speciaal op hen afgestemde voorzie ningen zoals een discotheek, snack bar en sportvoorzieningen. LONDEN - Lord Boothby, een Brit se politicus van de conservatie partij die eens de persoonlijke secretaris van Winston Churchill was, is woens dag op de leeftijd van 86 jaar overle den. Dit heeft zijn vrouw meege deeld. BRUINISSE - Op recreatiepark Aquadelta werd voor de zesde keer de naar dit park genoemde loop geor ganiseerd door atletiekvereniging Delta Sport in samenwerking met sporthuis Damen en zwembad 't Aquarium. Simon Blom uit Burgh- Haamstede werd winnaar van de loop over acht kilometer, terwijl de talentvolle Peter Wielaart van atle tiekvereniging Flakkee uit Middel- harnis de snelste was over de halve afstand. In totaal stonden 72 atleten aan het vertrek van deze inmiddels populaire loop. Op de acht kilometer toonde Si mon Blom aan weer voor een belang rijk deel op de weg terug te zijn na een periode, waarin een enkelblessu re hem plaagde. Hij finishte na 23.40 min. en behaalde zodoende de eerste zege van het seizoen. In de onlangs gehouden Singelloop in Zierikzee eindigde hij nog als tiende. Gezien de huidige vooruitgang wordt hij nu ge tipt als een van de meest serieuze kandidaten voor de overwinning van de wedstrijdloop in zijn woonplaats Burgh-Haamstede op donderdag 31 juli. Achter Simon Blom eindigde Henk Liefers uit Apeldoorn als tweede. Hij had overigens slechts een achterstand van twee seconden. Peter Wielaart uit Middelharnis won de vier kilometer, waarmee hij zijn klasse demonstreer de. Hij had 11.09 min. nodig. Eerder werd Wielaart in zijn woonplaats ook reeds winnaar van de Braderieloop, terwijl hij op de baan districtskampi oen op de 3000 meter werd. Tijdens het Nederlands kampioenschap be haalde de A-junior de bronzen me daille op deze afstand. Als tweede kwam in Bruinisse Jan van Ommen uit Hattum uit de bus. P.V. Duiveland te Nieuwerkerk Uitslag wedvlucht vanuit Doornik d.d. 5 juli. Afstand ±124 km. In con cours 652 jonge duiven. Gelost om 9.30 uur. Aankomst eerste duif 10.54 uur (1498 m); laatste prijsduif 11.22 uur (1090 m). L. C. IJzelenberg 1, 7, 8, 34, 40. 50, 52, 89, 94, 96, 105, 115, 117, 120, 123, 157, 159; mevr. Klink 2, 3, 9, 16, 37, 60, 68. 77, 92, 108, 110, 111, 131, 151; H. P. van Noorden 4, 5, 13, 29, 41, 61, 64, 70, 86; Dane-Dooge 6, 39, 44. 73, 93, 100, 128, 129, 155, 162; J. de Waal 10, 17, 51, 66, 75, 83, 95, 126, 127; A. de Jonge 11, 46, 67, 161; J. M. Jumelet 12, 28, 35, 43, 45. 71, 107, 118, 121, 122, 124, 125, 133, 136, 139, 150, 152; L. J. v. d. Wielen 15, 32, 47, 63, 81, 88, 91, 99, 132; A. Ha- gesteijn 18, 59, 82. 84, 85, 97, 98, 137; Koning-Rouwit 19, 20; H. v. d. Maas 21, 76, 119, 138, 140, 142; C. Bal 22, 36, 38, 62, 106, 147, 148; M. A. Matthijsse 23. 56, 58. 69.72.78,104,109,143; W. K. Dieleman 24, 27, 163; C. J. Krijger 25, 65, 80, 130, 158; J. J. Douwes 26. 90, 135, 160; W. Dalebout 30. 31, 116; A. W. de Jonge 33, 87, 101, 149; A. J. Knop 42, 79, 144, 156; Verhoek-Van Dijke 48; comb. v. d. Werf 49. 53, 54, 55, 112, 113, 114, 154; Knop-Stouten 57. 145, 146; O. Tieleman 74; L. Smalheer 102, 103; J. Bosman 134; L. J. de Bruine 153. Uitslag wedvlucht vanuit Orleans d.d. 5 juli. Afstand ±442 km. In con cours 174 duiven. Gelost om 6.10 uur. Aankomst eerste duif 11.31 uur (1371 m); laatste prijsduif 12.04 uur (1248 m). C. J. Krijger 1, 2; A. J. Knop 3, 31, 40; Knop-Stouton 4, 23; T. M. Dale bout 5, 6, 19; Koning-Rouwit 7, 9. 10. 12. 15, 20, 26; J. Folmer 8, 24; mevr. Klink 11, 25, 35, 36; De Jonge- Gebraad 13, 29; A. Hagesteijn 14. 43; H. P. van Noorden 16, 17, 18. 30, 39; Dane-Dooge 21. 27, 34; L. J. de Bruine 22. 41; comb. v. d. Werf 28, 33, 38; A. de Jonge 32, 37; L. J. v. d. Wielen 42; J J. Douwes 44.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9