Altijd Raak! Toeristisch Schouwen-Duiveland gekenmerkt door rustige aanvang Stadswaag oorspronkelijk voor goederen later ook voor mensen Ontvoerders in de cel DE ZIERIKZEESCHE COURANT Let op: gewijzigde openingstijden SPORTSHOP DAMEN/AQUADELTA m.i.v. 1 juli de gehele week geopend Officieel afscheid burgemeester WflT HET WEER. ZIERIKZEESCHE RBjJ NIEUWSBODE ia ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Huisartsen Boerenkapel De huisartsen zijn boos op de particuliere ver- Bruinisse heeft sinds kort een boerenkapel. zekeraars, die afspraken tussen de Landelijke Huisartsen Vereniging en het kabinet dwarsbo men. (Pag. 2). 'Een Stuitje Leut' is voortgekomen uit Nu met Hope en Oefening en Uitspanning, de plaatse lijke muziekvereniging. (Pag. 4). Bezorgd Deltaweek De regionale projectleider L. S. de Feiter is be- Formatie's van watersportvereniging Zierikzee zorgd over plannen van Gedeputeerde Staten boekten overwinningen in de teamwedstrijden om geen geld meer beschikbaar te stellen ten van de Deltaweek 1986. Zowel in de IOR- als de behoeve van het secretariaat. (Pag. 5). NKK-klassen werd gewonnen. (Pag. 9). DONDERDAG 17 JOU 1986 142ste jaargang Nr. 23965 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Scheiden is een weinig sterven, sterven voor wien men be mint; in ieder uur en op iedere plaats laat men iets van zichzelf achter. Edmond Harancourt Maandag - dinsdag woensdag - donderdag van 10.00 tot 18.00 uur Vrijdag van 10.00 tot 20.00 uur (KOOPAVOND) Zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur Zondag van 09.00 tot 12.00 en 15.00 tot 17.00 uur. Duitsers hebben later vakantie Middeleeuwse gewoonten keren terug in 700-jarig Brouwershaven ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee heeft het afscheid van haar burgemeester, Th. H. de Meester, nu officieel aange kondigd. De eerste burger legt met ingang van 1 september van dit jaar zijn ambt neer en maakt dan gebruik van de VUT-regeling. Ter gelegenheid daarvan wordt dinsdag 26 augustus een buitengewone raadsvergade ring gehouden in het stadhuis te Zierikzee, die om 13.30 uur begint. Aansluitend aan deze bijeenkomst is er een besloten receptie, waarbij de genodig den in de gelegenheid zijn af scheid te nemen van De Mees ter en diens echtgenote. 's Avonds is er van 19.00-21.00 uur een openbare receptie. RENESSE - De toeristenstroom komt dit jaar laat op gang. Het zijn voornamelijk de Duitsers, die het tot op heden laten afweten, omdat hun vakantie pas op 23 juli begint in tegenstelling tot voorgaande jaren. Gevolg is, dat de campings, pensions en hotels tot op heden - pieken daargelaten - zeker niet vol zijn en hopen een en ander goed te kunnen maken door de verwachte seizoensver schuiving. langere termijn van dienst zijn, dan wanneer iedereen in twee weken komt", legt hij uit. Hij is optimistisch gestemd en verwacht, dat de ver schuiving ook tot gevolg zal hebben, dat de drukke periode nu niet medio augustus stopt, maar tot het einde van die maand zal doorlopen. Politie De Rijkspolitie op Schouwen- Burgemeester Th. H. de Mees ter. Hoewel deze 'heks' blijkbaar te licht wordt bevonden is er in het 700-jarig Brouwcishaven geen sprake meer van mid deleeuws geweld. Wel van middeleeuwse nostalgie. Rechts 'waagmeester' Johan Remijn, links 'klerk' Jan Heinen. mensen die werden verdacht van hek serij. Dat gebeurde in die tijd van bij geloof al zeer snel. Als in de zomer een noodweer of hagelbui de oogst vernielde, het vee plotseling minder Vervolg pagina 5 BROUWERSHAVEN - Vele bezoekers van de Brouwse ZIERIKZEE - Samenwerking tus sen diverse politiekorpsen in het he le land heeft er toe geleid dat de drie ontvoerders die onlangs twee meisjes uit Lunteren ontvoerden in Renesse, in de Zierikzeese politiecel beland den. In verband met de ernst van het feit zal het drietal vrijdag worden voorgeleid voor de Rechter Commis saris in Middelburg. Als bekend werden de twee liftende meisjes meegenomen in de nacht van zaterdag 5 op zondag 6 juli. Het was de bedoeling dat de meisjes zouden worden afgezet in Noord welle. Dit ge beurde niet, omdat volgens de jon gens de meisjes een les geleerd moest worden. Tijdens de rit werd door de meisjes diverse malen geprobeerd om uit de auto te vluchten, hetgeen pas lukte bij een benzinestation in Nieu- werkerk aan de IJssel. Dat was trou wens ook de plaats waar het trio op verzoek van de groep Schouwen- Duiveland werden gepakt en tevens de woonplaats van het illustere trio. Bij de toenmalige ontvluchting rende een van de meisjes in paniek de rijks weg op en werd aangereden door een auto. Haar(G. R verwondingen blij ken mee le vallen. Aanhouding De Rijkspolitie groep Schouwen- Duiveland startte direct een groot scheeps onderzoek naar deze ontvoe ring, waarin met vele korpsen werd samengewerkt. Uiteindelijk konden op maandag 14 juli te Nieuwcrkerk aan de IJssel de jongelui worden aan gehouden. Het zijn J. van E. (26), P. M. (22) en J. H. N. (25) allen woonachtig in Nieuwcrkerk aan de IJssel. De da ders werden in de loop van de week overgebracht naar Zierikzee voor ver hoor en hebben intussen bekend. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's kfORDT Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Droog en zonnig De hogedrukinvloed vanaf de Brit se Eilanden overheerst en het blijft droog en zonnig weer. De aanhouden de noordwesten wind van kracht vier zorgt wel voor een gematigde tempe ratuur. Minimumtemperatuur ko mende nacht 13 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 28 juli: Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: west 3 Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: west 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 18 juli Zon op 05.40, onder 21.50 Maan op 19.45, onder 01.50 Volle Maan: 21 juli (12.40) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na het passeren van een koufront, dat de begrenzing vormt van koelere lucht, herstelt het weer zich morgen. Het komt dan onder in vloed van een uitloper van een krach tig hogedrukgebied op de Oceaan. De met westelijke wind aangevoerde lucht is aanzienlijk koeler dan van daag. Het wordt vrijdagmiddag maar een graad of 19. Vannacht daalt de temperatuur tot ca. 12 graden. Er ko men perioden-met zon en de kans op een bui is morgen maar klein. Voorlopig blijft de uitloper van het Oceanisch hogedrukgebied het weer in ons land beheersen. Het blijft vrij koel met mid dagtemperaturen van ca. 20 graden. Na het weekeinde neemt do kans op een bui weer toe. Dag in historische stijl lieten zich door 'aanroeper' Jo han Romijn overhalen om op middeleeuwse wijze hun gewicht te laten bepalen op een originele stadswaag. Zij kregen daarbij een weegcertificaat uitgereikt dat ter plaatse door 'klerk' Jan Heinen met een ganzeveer werd uitgeschreven. De Stuurgroep 700 jaar Brouwershaven, die dit toepasselijke evenement organiseerde, hoefde in Brouwershaven niet te zoeken naar een juiste achter grond. Het uit de middeleeuwen daterende pand van de stadswaag werd enkele jaren geleden gerestaureerd. Het be machtigen van een originele weeg schaal kostte wat meer organisatie. De stadsarchivaris van Brielle, de heer J. Klok uit Oostvoorne bleek be reid uit zijn prive-bezit zo'n weegap paraat te lenen en daarmee waren al le voorwaarden aanwezig om de tijden van weleer te laten weerkeren. Tijdens het begin van de middel eeuwen bevond zich in iedere stad een stadswaag waarop alle goederen die verhandeld werden moesten worden gewogen. Zo ruwweg tussen 1500 en 1600 werden er echter ook mensen op deze weegschalen gewogen. Namelijk Het zomerse weer heeft veel surfers naar Schouwen-Duiveland getrokken, wat voor nogal wat verkeersdrukte heeft gezorgd. Advertentie Een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode is altijd raak. Daar kunt u zeker van zijn. A Jaarabonnement voor de prijs van 10 maanden! Gratis pentekening van Zierikzee! Schitterende pentekening op posterformaat 50 x 65 cm Voor geen 152,50 maar slechts 127.10 blijft u een jaar lang uitstekend op de hoogte van uitgebreid regionaal nieuws De Zierikzeesche Nieuwsbode, 142 jaar.geleden voor het eerst ver schenen, is uniek in Nederland. Dat mogen we best stellen! Nti, in 1986 is de Zierikzeesche Nieuwsbode helemaal van deze tijd Modern en objectief met nieuws waar uw interesse naar uitgaat Veelzijdig door de vele extra bijlagen, zoals Mode- en autobijlagen Sport- en expo bijlagen enz Veelzijdig ook door de vele vaste rubrieken, we noemen even midden in de middenstand. puzzelrubriek. ons feuilleton Nou ja. teveel om op te noemen U moet 'm gewoon zelf lezen' Een woordvoerster van de WV in Renesse bevestigt het rustige begin van het zomerseizoen. Momenteel hebben 'Zuid- en Noord-Holland' va kantie en ook Noord-Brabant heeft de koffers al gepakt. Voorzitter van de Renesser VW en zelf ook campinghouder J. Janse zegt niet te mogen mopperen. ,,Die vakan tiespreiding biedt de ondernemers ook meer gelegenheid om de gasten te woord te staan. Je kunt nu één maal beter de recreanten over een Advertentie Duiveland merkt eigenlijk niet veel van de gespreide vakantiestroom. Opperwachtmeester A. Gerards ver telt, dat er een behoorlijk aantal aan rijdingen is geweest de afgelopen we ken. Ook de aanvoer van het verkeer vertoont een druk beeld. Zo noemt hij de toeristendag in Zierikzee van afge lopen dinsdag een topdag voor wat de verkeersstroom betreft. Wel opvallend is voor de politie, dat in Renesse tot op heden nog een „gezellige sfeer hangt met weinig ag- gressiviteit". Gerards had afgelopen weekeinde meer problemen ver wacht, maar die bleven uit. De ver wachting voor het komende weekein de is echter weer gelijk aan de vorige. vervolg pagina 3 AKAI VIDEORECORDER VS 115 Interactief monitor systeem/VHS timer 14 dagen 4 programma's afst. bed. Nu tijdelijk 1199,- de krant van schouwen - duiveland! Ik neem een iaarabonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode' IK BETAAL DUS GEEN 152.50 MAAR SLECHTS 127.10 Efn F IJl Naam ZIERIKZEESCHEI Adres NIEUWSBODEl "«M" ANTWOORDNUMMER 12 Plaats 4300VB ZIERIKZEE (postzeaH is mei nodig) i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1