Verrassende zege Rob van Rooy en Hennie den Ouden tijdens clubstrijd TV Westerschouwen DFS krijgt in eerste ronde KNVB-bekertoernooi bezoek van Zierikzee op 26 augustus Marit van der Vet en Wilco Hoogerhuis pakken ieder drie clubtitels Snoodaard komt half wiel te kort Arnold Kriens jongste hippisch instructeur TOUR DE FRANCE Eilandelijke jeugd- tennisploeg naar toernooi Maastricht IJver van Nederlandse amateurs niet beloond Nijmeegse Vierdaagse met 29.000 wandelaars van start 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 .juli 1988 Nr. 23964 7 BURGH-HAAMSTEDE - De Burgh-Haarnsteedse ten- poules leverden acht kwartfinales op. nisvereniging Westerschouwen werkt de clubkampioen- inde kwartfinalesMarie-LouiseSn!? schappen dit jaar in twee gedeelten af, hetgeen bij het Frank Sch«^ert met6-2, i-6, j 0-4. Winst was er ook voor Truus en merendeel van de leden in de smaak blijkt te vallen. Het Ger Kort zij waren met 6 4, 6-0 te afgelopen weekeinde werden de dubbelspelen afgerond, ^ïten™RiaCsSotf^n Marcelen eind augustus is het de beurt aan de enkelspelen. Om de de Beige werden ook halve finalist. j l .j ZlJ waren mety 6-4, 6-3 te sterk voor gebondenheid tussen de leden nog groter te maken wor- Maja Kiompe en Rob van Rooy. vier- den de junioren- en seniorenkampioenschappen sun- Conny SL Tn Suden°PPz!] chroon afgewerkt. klopten Ingeborg Reydon en Paul NIEUmBODE RENESSE - Tijdens de jeugd-clubkampioenschappen van tennisvereniging Scelveringhe in Renesse behaalde zowel Marit van der Vet als Wilco Hooger huis drie titels. Beiden wonnen de enkelspeltitel in de leeftijdsgroep tot en met zeventien jaar, maar bleken ook de sterkste in het dames- c.q. herendub- bel om tenslotte samen ook het gemengddubbelspel naar zich toe te trekken. In de categorie tot en met dertien jaar werden Marieke Moelker en JÖrg Frank enkelspelkampioen. Corry Roda en Anneke Cok haalden hun zoveelste toernooizege binnen tij dens de club kampioenschappen van TV Westerschouwen. RENESSE - Arnold Kriens uit Re- nesse mag zich de jongste instructeur-bedrijfsleider van Ne derland noemen. De twintigjarige Renessenaar behaalde de afgelopen week het diploma instructeur- bedrijfsleider aan het Nederlands Hippisch Centrum in Deurne. Kriens is sinds gisteren - maandag 15 juli - als bedrijfsleider-instructeur werkzaam op het nieuwe hippisch centrum Brugsevaart in Oostburg. BORDEAUX - Een rekenfoutje heeft Matthieu Hermans maandag niet alleen de overwinning gekost in de elfde etappe van de Ronde van Frankrijk. Hij kwam ook een half wieltje te kort om een bijzonder plekje in de Tourgeschiedenis op te eisen. De tweedejaars beroepsrenner uit het Brabantse Drunen was voor de start van de langste rit niet op de hoogte van de traditie van zo veel Nederlandse winnaars in Bordeaux. Hij wist wel meer niet. Hij wist ook nietdat Rudy Dhaenens in de kop groep van dertien meer steun genoot dan van zijn ploeggenoot Claude Cri- quielion alleen. Het mocht eigenaar dig heten, dat niemand reageerde, toen Dhaenens drie kilometer voor de eindstreep in de wijnstad aanzet te voor de winnende slotsolo. Met andere woorden: Matthieu Hermans, veruit de snelste sprinter van de dertien vluchters, werd op de simpelste wijze in het pak gestoken. De Brabander was zelf een beetje schuldig. Als een volleerd stayer fietste hij uit de wind in laatste posi tie naar de beslissende kilometer. Hij deed geen trap om de kans op aansluiting van het twaalfkoppige pelotonnetje te verkleinen. Hij bleef van achter rijden om zo de zaken goed te kunnen overzien en niet ver rast te worden en werd toch verrast. Dhaenens demarreerde, Criquielion deed de deur op slot en de rest boog deemoedig het hoofd, Dhaenens, een knecht waar elke kopman van droomt, nam zomaar honderd meter. Hermans wist niet goed wat te doen, zag het gebeuren en wist niet hoe te antwoorden. Hij besloot af te wach ten. Hij rekende enigszins op een reactie van Rüttimann of Leleu. Hermans voerde ook nog aan, dat hij niet meer over de beste krachten beschikte. De harde koers had veel gevergd, dat de Brabander echter nog reserves had, bleek tijdens de laatste kilometer. Op het ogenblik, dat hij zich verloren waande, knalde hij er een lange eindsprint uit. In het zicht van de finishlijn begon Dhae nens zijn trui al recht te trekken. Hermans leek zowaar nog een kans te hebben. De speaker van dienst at tendeerde de brave Belg op het nade rende gevaar. Dhaenens keek achter om, duwde nog een keer hard en kon vervolgens juichen. Hermans greep al met al net naast de hoofdprijs, nadat hij zaterdag tij dens de tijdrit over &1 kilometer de geest van een cyclorist had gehan teerd. Hij spaarde zich voor de vlak ke etappes naar de Pyreneeën. Voor de snoodaard was slechts een tweede plaats weggelegd. Hij was tenminste mee in de beslissende vlucht, de eni ge van importantie tijdens de marathon-etappe. Zestien andere Ne derlanders misten de slag naar de wijnstad, waar Jan Raas twee jaar geleden de laatste winnaar was. Met de wind in de rug werd de langste etappe van de Tour met een uursnel heid van tegen de 42 kilometer afge legd. Tussen de gigantische menigten toeschouwers in de berm deden twee Nederlanders op Frankrijks nationa le feestdag wel van zich spreken. Jo- han van der Velde won achter elkaar vier tussensprints. Buiten het feit, dat hij door 48 seconden tijdsaftrek een paar plaatsen opschoof in het al gemeen klassement, bestormde hij als het ware de rode Bastille van Gerrit Solleveld. Met de steun van vooral Planckaert en Vanderaerden naderde Van der Velde de rode trui drager tot op vier punten. Solleveld moest reeds bij de eerste tus- sensprint de suprematie van de strijdlustige Rijsbergenaar ervaren. Later sprokkelde Solleveld nog wel wat puntjes bij elkaar, maar hij toonde zich na de finish in Bordeaux hoopvol gestemd. Tijdens de berge tappen zijn er bij de catch-sprinten dubbele punten te verdienen en die sprints liggen veelal in het begin van de etappes. Na de vierde tussensprint na 220 kilometer kwam de etappezege in het geding. De ploeg van Jan Raas probeerde toen de koers in handen te nemen. Dat lukte niet dominant. In de beslissende vlucht was alleen de Belg Nico Emonds namens de Raas equipe van de partij. De 35-jarige Cees Priem, die als een van de weini ge Nederlandse profs niet smalend lachte om de Nederlandse traditie van Bordeaux, probeerde hardnek kig de aansluiting tot stand te bren gen. Het was de Zeeuw met een paar anderen waarschijnlijk ook gelukt als niet Eddy Planckaert aan zijn wiel kleefde. Priem wenste de su persprinter niet in een zetel naar zijn tweede etappezege te leiden en gaf de achtervolging op. Met Rudy Dhae nens als zielsgelukkige etappewin naar en Jörgen Pedersen nog steeds als gele rijder bereikte de Tour de France de bergen. De tweede helft van 'La Grande Bouclé' geeft een to taal ander beeld te zien. al zal waar schijnlijk nog niets te dol zijn. Voor de meest verrassende zege zorgden Rob van Rooy en Hennie den Ouden in het herendubbelspel. Zij veroverden het kampioenschap door in de finale in drie sets te winnen van het aanzienlijk jeugdiger koppel Re- né Geleijnse en Jaap Smalbroek. De partij had overigens een zeer opmer kelijk scoreverloop. Van Rooy en Den Ouden wonnen de eerste set met 6-4, maar trokken vervolgens met 6-0 aan het kortste eind, om daarna weer mer 6-1 te winnen. Van de vier spelers maakte vooral René Geleijnse een on zekere indruk. Hij verloor in de eer ste set bij 2-2 zijn opslagbeurt en na dat Hennie den Ouden bij 3-4 hetzelfde was overkomen, was even later de tweede doorbraak op de op slag van René Geleijnse een feit. De jeugdige Burgh-Haamstedenaar sloeg in deze beslissende game maar liefst drie dubbelfouten. Rob van Rooy serveerde de set uit (6-4). In de tweede set leken Geleijnse en Smal broek zich te herpakken, maar naar later bleek betekende de 6-0 verloren set van Van Rooy en Den Ouden niets meer en minder dan een adempauze voor het oudere duo. Doorbraak In de derde set hielden René Ge leijnse en Rob van Rooy hun opslag beurt, maar daarna ging het defini tief mis voor Smalbroek en Geleijnse. Drie servicedoorbraken en twee gewonnen eigen opslagbeurten betekenden het einde voor het licht als favoriet gestarte duo. Jaap Smal broek en René Geleijnse speelden veelal te laconiek'om Rob Van Rooy en Hennie den Ouden ook inderdaad de nederlaag te bezorgen, die alge meen verwacht werd. Alle categorieën werden via poules afgewerkt, zodat iedere speler of speelster per categorie minimaal vier keer in actie kwam. De poule winnaars speelden na de poule wedstrijden verder voor het club kampioenschap, de nummers twee bestreden elkaar het B- kampioenschap en de nummers drie en vier speelden nog om een C- kampioenschap. Bij het herendubbel werd in vijf poules gespeeld, zodat vijf koppels om het uiteindelijke kampioenschap gingen spelei* Om tot vier halve finalisten te komen speelden twee poulewinnaars Marcel van de Berge/Ger Klip en Rob van Rooy/Hennie den Ouden een tussen- ronde, die met 7-5, 6-3 werd gewon nen door Van Rooy/Den Ouden. In de halve eindstrijden klopten Jaap Smalbroek en René Geleijnse met 6- 3, 6-3 Paul Coehoorn en Ger Kort, ter wijl Rob van Rooy en Hennie den Ou den met 6-4, 6-2 wonnen van Jacco Geleijnse en Willem den Boer. B- kampioen werden Jaap Kievit sr en jr via 6-4, 2-6, 6-4 winst op Frank Schubert en Sam Kartsens. Een zeer groot deelnemersveld was er in het gemengddubbelspel. De acht poules leverden acht kwartfinales op. Angelina en René Geleijnse klopten in de kwartfinales Marie-Louise Snij ders en Frank Schubert met 6-2, 1-6, 6-4. Winst was er ook voor Truus en Ger Kort. Zij waren met 6-4, 6-0 te sterk voor Corry Roda en Sam Karstens. Ria Schoots en Marcel van de Berge werden ook halve finalist. Zij waren mety 6-4, 6-3 te sterk voor Maja Kiompe en Rob van Rooy. Vier de halve finalist werd het koppel Conny en Hennie den Ouden. Zij klopten Ingeborg Reydon en Paul Coehoorn met 6-3, 6-3. De halve fina les leverden twee duidelijke win naars op. Truus en Ger Kort klopten broer en zus Angelina en René Ge leijnse met 6-2, 6-2. Ria Schoots en Marcel van de Berge bleken te sterk voor Conny en Hennie den Ouden: 6- 2, 6-4. De finale werd een boeiende af sluiting van een in de breedte aardig clubkampioenschap gemengddubbel. Marathon De finale werd een marathonpartij van ruim twee uur. Ria Schoots en Marcel van de Berge wonnen de eer ste set na tiebreak met 7-6, maar in de tweede set waren de rollen omge keerd. Nu was de 7-6 winst voor Truus en Ger Kort, maar het laatste woord was uiteindelijk toch voor Ria Schoots en Marcel van de Berge. Zij wonnen de derde set met 6-4 en wer den clubkampioen. Karen Steenstra en Willem den Boer werden B- kampioen via 6-2, 6-4 winst op Betty en Jaap Kievit. Weinig verrassend was het eindre sultaat bij het damesdubbelspel. Corry Roda en Anneke Cok boekten de zoveelste zege in een toernooi. In de finale klopten zij de aanstormen de jeugd, die vertegenwoordigd werd door Karen Steenstra en Angelina Geleijnse. Via 6-4, 6-4 pakten Roda en Cok andermaal de clubtitel. In; de halve finale wonnen de clubkampi oenen met 6-0, 6-3 van Ria en Ingrid Schoots, terwijl de verliezende fina listen Karen Steenstra en Angelina Geleijnse de baas bleven over Conny den Ouden en Joke Glimmerveen (6- 4, 6-3). Mar jon en Ingeborg Reydon werden B-kampioen via 6-4, 6-4 winst op Dien Meuldijk en Wil Wels. De jeugdkampioenschappen gol den tot en met twaalf jaar. Alle cate gorieën werden in poules afgewerkt. Met uitzondering van het gemengd dubbelspel was dat steeds een poule. Het meisjesdubbelspel leverde een kampioenschap op voor Marlies Kort en Bianca den Ouden. Zij bleven Jan- neke van Beek en Marlies van de Wal voor. Bij de beginners, waar jongens en meisjes tegen elkaar speelden, werden Linda van Doorn en Miranda Flohil eerste met Rogier Kievit en Je roen Rotte op de tweede-plaats. Het jongensdubbelspel, .leverde winst op voor Bart Karstens en Jeroen Schras, terwijl Robert Kort en Peter van de Wal als tweede uit de bus kwamen. Bij het gemengddubbelspel werd in twee poules gespeeld. Via kruisfina les werden de uiteindelijke finalisten bekend. Marlies van de Wal en Bart Karstens wonnen met 7-5, 7-6 van Bi-, anca den Ouden en Robert Kort, ter wijl Janneke van Beek en Jeroen Schras met 6-0, 6-3 van Irene Karstens en Mark Kiompe wonnen. Zij werden later ook kampioen door een 7-6, 6-4 zege op Marlies van de Wal en Bart Karstens. uit te komen en op zaterdag 27 sep tember komj: het roemruchte Zwart Wit '28 op bezoek in Bruinisse. Alles bijeen derhalve een aardige seizoeno pening voor de Bruse equipe, die ter dege aan kan tonen hoever de ploeg eventueel zou kunnen komen tijdens het eerste jaar van het heroptreden in de tweede klas. Het tweede team van Bruse Boys start in de reserve derde klas met een uitwedstrijd tegen Din- teloord, gevolgd door een thuis wedstrijd tegen Kapelle. Een bezoek aan Tholense Boys is de volgende op gave en Seolto komt hierna op bezoek in Bruinisse. Zierikzee Zondag tweede klasser Zierikzee ontmoet in het eerste blok van vijf wedstrijden de drie nieuwe ploegen in de tweede klas. De ploeg van Hans van der Wekken begint het seizoen met een uitwedstrijd tegen Wilhelmi- na Boys in Best en zal daar zeker op zijn tellen passen na de nederlaag van het vorige seizoen. Doordat de Zierikzeesc formatie ook in de eerste bekerronde van dins dag 26 augustus reeds op vreemde bodem speelt, wordt de ploeg pas op zondag 7 september voor het eerst op het eigen sportpark Den Hogen Blok voorgesteld aan het publiek in een duel om de knikkers. De roodzwarte brigade krijgt dan bezoek van de Boxtelse degradant ODC, hetgeen een bijzonder zware klus zal worden. Een week later gaat Zierikzee op be zoek bij Divo in Dinteloord. Dc Bra banders kwamen het vorig jaar nog 'uit in de derde klas cn hielden Goes daarbij op het tweede plan. Als twee de thuiswedstrijd staat voor Zierik zee dc confrontatie met het Waal- wijkse WSC op het programma. De Waalwijkers zullen ongetwijfeld uit ermate gemotiveerd naar Schouwcn- Duiveland komen, omdat Zierikzee de ploeg aan het eind van het vorig seizoen beroofde van de laatste theo retische kans op promotic. Op 28 sep tember staat er andermaal een thuis wedstrijd op het programma cn andermaal is een nieuwkomer de op- Marit van der Vet won in het dames enkelspel tot en met zeventien jaar in de halve finale van Bianca Nikerk, terwijl Monica de Jong te sterk was voor Lianne Blom. In de finale tussen Marit van der Vet en Monica de Jong trok de nieuwe kampioene in de eer ste set ruim met 6-2 aan het langste eind, maar in de tweede had zij een tiebreak nodig om voorbij Monica de Jong te komen. Wilco Hoogerhuis werd in het heren enkelspel finalist door winst op Remko Canters in de halve eindstrijd. In de finale moest hij het opnemen tegen Martijn van Toledo, doordat deze in de halve fina le afrekende met Peter Dalebout. Wil co Hoogerhuis werd kampioen via 6- 4, 6-4 winst op Martijn van Toledo. In het damesdubbelspel rekenden Marit van der Vet en Monica de Jong in de finale af met 6-0, 6-1 zeer duidelijk af met Annemarie Kok en Daniëlle Fait. Ook bij het dubbelspel van de heren kwamen de twee enkelspelfinalisten zij aan zij uit, waardoor een grote ze ge voor de hand liggend werd. Wilco Hoogerhuis en Martijn van Tbledo wonnen met 6-1, 6-1 van Remko Can ters en Vincent van Tbledo. In het ge mengddubbelspel kwamen de en- ZIERIKZEE - Een uit negentien jeugdige tennissers en tennisters be staande ploeg is onder leiding van trainer Theo Gorsse voor deelname aan een groot jeugdtoernooi naar de Limburgse hoofdstad Maastricht. De ploeg bestaat op een enkele uit zondering na uit Schouwen-Duive- landse spelers en speelsters. Astrid Verspeek, Marit van de Vet, Patricia Kort, Lianne de Looff, Femke Clerx, Cathelijne Schotte, Miranda Kort, Emilie Schotte, Ilonka Gorsse en Ma- nuela Jille vormen de vrouwelijke helft van de ploeg, terwijl van jon genszijde Dennis Huige, Martijn Bij de Vaate, Ivo Schoots, jan-Willem de Coninck, Winfred de Kreuk, Jörg Frank, Erwin de Kreuk, Jaap Kievit en Michael van Geer van de partij zijn. ponent. Het Oosterhoutse SCO pro moveerde eveneens uit de derde klas en is derhalve in dat kader altijd moeilijk te bekampen. Debuterende ploegen hebben immers altijd een ex tra stukje motivatie in huis. Resumerend kan voor Zierikzee al met al nagenoeg hetzelfde gesteld worden als wat voor Bruse Boys gold: de eerste vijf wedstrijden geven een aardig beeld van wat de ploeg even tueel wel of niet in zijn mars heeft. Twee sterke opponenten van het vo rig jaar, een degradant uit de eerste klas en twee gepromoveerde ploegen uit de derde klas moeten gezamenlijk goed zijn voor een aardig totaalbeeld. De tweede Zierikzee-formatie, die aantreedt in de reserve tweede klas, start de competitie op 31 augustus met een thuiswedstrijd tegen de re serves van Halsteren, gevolgd door een uitwedstrijd tegen Rood Wit in Sint Willebrord^ Op 14 september wordt weer thuTsgespeeld, dan met het Tilburgse Longa als tegenstander, waarna een bezoek gebracht wordt aan RKDVC. In de zaterdagse vierde klas, waarin DFS uit Burgh- Haamstede en het Zierikzeese Mevo uitkomen, start de Westerschouwse formatie met een uitwedstrijd tegen De Meeuwen uit Zoutelande, terwijl Mevo op sportpark Den Hogen Blok op zaterdag 30 augustus bezoek krijgt van VCK uit Koudekerke. Een week later ontmoeten beide ploegen Thool- se tegenstanders. DFS ontvangt op sportpark Van Zuijen promovendus SPS uit Poortvliet, terwijl Mevo naar sportpark Haestinge in Sint Maar tensdijk gaat om daar partij te geven aan Smerdiek. Op zaterdag 13 sep tember staan Nieuwland-DFS en Mevo-SSV op het programma. kelspelkampioenen Marit van der Vet en Wilco Hoogerhuis in de finale uit tegen Monica de Jong en Peter Da lebout en wonnen met 6-2, 6-4. Het enkelspel bij de dames tot en met dertien jaar leverde een overwin ning op voor Marieke Moelker. Zij klopte in de finale Kim Rutgers met 6-1, 6-). Jörg Frank rekende in het en kelspel bij de heren in de halve finale af met Bart van de Putten, terwijl Je roen Verboom in de eindstrijd kwam door te winnen van Philipp Jan Flach. In de finale was Jörg Frank ruimschoots de meerdere over Jeroen Verboom: 6-2, 6-1. Het damesdub belspel leverde winst op voor Marie ke Moelker en Jolanda Everaers. Zij klopten Carlien Kok en Kim Rutgers met 6-1, 6-2. Het herendubbelspel werd gewonnen door Patrick van der Aart en René de Glopper. Zij wonnen hun finalepartij met 6-0, 6-1 van Pie- ter Moelker en Philipp Jan Flach. Het gemengddubbelspel tenslotte ging naar Jolanda Everaers en Pa trick van der Aart. Zij rekenden in de finale af met Kim Rutgers en Philipp Jan Flach: 6-4, 6-3. WASHINGTON - President Reagan is onder bepaalde voorwaarden be reid zijn voornemen om het wapenbe- heersingsakkoord Salt II te verwer pen met de Sovjet Unie te bespreken. BAD NEUENAHR - De Nederland se wieleramateurs hebben ondanks intensieve pogingen geen rol van be tekenis gespeeld in de zevende etap pe van de Ronde van Rijnland-Palts. De Oostduitser Olaf Ludwig sloot de saaie rit af met zijn derde etappeze ge, zijn landgeoot Thomas Barth bleef in de leiderstrui. In de massaspurt na de 141 kilome ter van Kirn naar Bad Neuenahr werd Tbm Cordes zesde, met Arjan Jagt direct achter zich. In het alge meen klassement is nationaal kam pioen John Talen met een achtste plaats nog steeds de beste landge noot. Ludwig, de winnaar van het vorig jaar en dit seizoen de sterkste in de Vredeskoers, zorgde er persoonlijk voor, dat vluchtpogingen op niets uit liepen. Patrick van Passel, toe komstig prof bij Jan Raas, probeerde het rond de tachtigste kilometer. Hij bouwde met de Fransman Yves Bon- namour een voorsprong op van maxi maal een minuut en tien seconden. Van Passel won punten voor de berg prijs, zijn medevluchter voor het tus- sensprintklassement. Ludwig en Barth riepen het tweetal tot de orde, waarna een massasprint volgde. Aan de pure kracht van Ludwig kon nie mand tornen. NIJMEGEN - De organisato ren van de Vierdaagse van Nij megen zagen het aantal ver trekkers voor de zeventigste editie van 's werelds grootste wandelevenement in de loop van maandag stijgen tot 29.000, een absoluut record. Het record lag even boven de 23.000 wandelaars. De officiële opening van de Vierdaagse op maandagavond in het Nijmeegse Goffert- stadion kreeg onder meer gestalte door het hijsen van de vlaggen van zeventig landen, die ooit in het traditionele eve nement waren vertegenwoor digd. Alleen de Zuidafrikaanse vlag ging niet de lucht in. De 25.000 toeschouwers za gen ook manifestaties op het gebied van sport, show en mu ziek. Driehonderd atleten beeldden op het hoofdterrein tegelijkertijd twintig sporten uit. De eerste etappe van van daag - dinsdag - voert de wan delaars over de Betuwe met Eist als pleisterplaats. Onder de vertrekkers zijn ondermeer de Burgh-Haamsteedse record- houdster Mies Klaver, die voor de 51e keer start, en de Wester schouwse wethouder Adrie Padmos en zijn echtgenote Ans. ZIERIKZEE - De eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker heeft een aantal aardige paringen opgele verd. Van de vier Schouwen-Duivelandse clubs komen er twee tegen elkaar, hetgeen aan de ene kant aantrekke lijk lijkt, maar aan de andere kant de onvermijdelijk heid van de uitschakeling van een van heide met zich meedraagt. Op sportpark Van Zuijen in Burgh- Haamstede krijgt vierde klasser DFS bezoek van Zierik zee, hetgeen in ieder geval een confrontatie tussen twee ploegen met nieuwe trainers oplevert. Bij DFS start Jaap van Huizen als oefenmeester, terwijl Zierikzee technisch geleid wordt door Hans van der Wekken. De wedstrijden uit de eerste bekerronde worden in principe allemaal gespeeld op dinsdag 26 augustus om half zeven. De Zierikzeese tweede klasser Me vo heeft zeker ook een aantrekkelijke opponent uit de naaste regio. Op sportpark Den Hogen Blok krijgen Peter Goedegebuure en de zijnen be zoek van de Sint Annalandse derde klasser WHS, hetgeen Mevo stellig mogelijkheden biedt om een ronde verder te komen. De nieuwe tweede klasser Bruse Boys uit Bruinisse heeft een aanzienlijk minder leuke tegenstander. De ploeg van trainer Jan Kostense moet op bezoek bij vierde klasser Klundert. Het risico dat de Bruse ploeg andermaal in de eerste ronde sneuvelt lijkt zeer ruim aanwezig. In het vorige bekertoer nooi sneuvelde Bruse Boys in de eer ste ronde bij NOAD '67 in Sint Phi- lipsland. Over het algemeen zijn lager uitkomende ploegen extra ge motiveerd om hoger spelende forma- tie's pootje te lichten. Zeker bij 'knokploegen' als Klundert er een is, beginnen hoger uitkomende equipes met een psychologische achterstand. Programma Het totaalprogramma, waarvan de Zeeuwse ploegen en de Brabantse formatie's, die in competitieverband uitkomen tegen Schouwen-Duive landse ploegen deel uitmaken, ziet er voor de eerste ronde als volgt uit: Axcl-Goes, Biervliet-Oostkapelle, Hontenisse-Kapelle, Hoofdplaat-Ar- ncmuiden, HVV '24-Yerscke, Koe wacht-Middelburg, Lewedorpsc Boys-Terneuzense Boys, Noorman- nen-Veerc, Philippine-Nieuwdorp, RCS-Zaamslag, Tcrneuzen-Wcmel- dingc, IJzendijke-Serooskerke, DFS- Zicrikzee, Mevo-WHS, Krabbendij- ke-Sluiskil, SSV-Hoek, SPS-Rood Wit W, Smerdiek-Haistercn, De Meeuwen-Breskens, Tholense Boys- BSC, Nieuwland-Vogclwaarde, VCK- Steen, Patrijzen-AZVV, Klundert- Bruse Boys, Vosmeer-Kloetinge, SC Kruisland-Dinteloord, Mcto-Dosko, Zundert-Divo. BVC '54-NOAD '67, NOAD-Nevelo, Alem-Taxandria, Rhelico-Tricht, Boekei Sport-ODC. In de tweede klas van het zaterdag voetbal opent Bruse Boys de competi tie met een thuiswedstrijd tegen SSC '55 uit Sprang-Capelle op zaterdag 30 augustus. Een week later gaat de ploeg van Jan Kostense op bezoek bij Arnemuiden. gevolgd door een twee de Zeeuwse derby in Bruinisse: Bruse Boys-Hoek. Op 20 september trekken de mannen uit Bruinisse naar Dintel oord om tegen de gelijknamige ploeg k t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 7